BEL CANTO'S ZANGCONCOURS. FLINKE WERKSTER C.V, Lederf. L. Mombers Nieuws uii Kaatsheuvel "waalwijk.- huisnummers. NET DIENSTMEISJE gevraagd voor kantoorlokalen Fornuiskachel. Wilhelmus A. J. Jansen van Tilburg Maria Reijnaars van Sprang-Capelle. Vertrokken Alberta A. Dico naar Rotterdam Roselina P. Leemans naar Heer Adrianus van Beek en gezin naar Ooster- hout Maria C. J. Langerwerf naar Sprang-Capelle Helena E. Bakkeren naar Aalsmeer Ar- noldus Hooijmaijers naar Raams- donk Wilhelmus E. A. Vissers naar Nijmegen Antonius J. Kools en gezin naar Roosendaal Petronella M. de Vos naar 's-Gravenhage. De Hoogmis voor Bel Canto Zondag 6 Juni zal de Hoogmis in de parochie St. Jan worden op gedragen voor de overleden en le vende leden der Zangvereniging Bel Canto. Het ligt in de bedoe ling dat t Zangkoor dan, moge- j lijk versterkt met krachten van buiten de mooie mis St. Mariae Magdalenae van Loots uitvoert. Agenda Donderdag 3 Juni 8 uur n.m. „De Toren" in het Apollo Thea ter met Iwan de Verschrikkelijke. Donderdag 3 Juni 7.30 u. n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto. 8 u. nm. repetitie gemengd koor Bel Canto Vrijdag 4 Juni 8 u. n.m. Offi cieel openingsconcert Bel Canto Zaterdag 5 u. n.m. Zangcon cours Bel Canto in de'Patronaats zaal. 8 u. n.in. Apollo Theater Sind- bad de Zeeman. Zondag 6 Juni 6 en 8 uur Sind- bad de Zeeman. Toegang 14 jaar. Zondag 6 Juni 1 u. n.m. Mid- dagzangwedstrijd Bel Canto in Patronaat. 5 u. n.m. Avondzangwedstrijd Bel Canto in Patronaat Iwan de Verschrikkelijke Tot slot van het seizoen brengt de culturele Kring De Toren op Donderdag 3 Juni om 8 uur n.m. in het Apollo-Theater de prach tige Russische film Iwan de Ver schrikkelijke, van de bekende re gisseur Eisenstein. De ontzaggelijke .gebeurtenissen, sterke karakters en verzengende hartstochten van de strijd van Czaar Iwan tegen het reactionaire Bojarendom en ook de tragiek van het persoonlijk lot van de held, die zowel zijn beste vrienden, die hem verlieten of verrieden, als zijn geliefde vrouw, die door zijn vij anden vergiftigd werd, verloor en gedwongen was zijn toevlucht te nemen tot de uiterste middelen om zijn doel te bereiken, dit alles maakt deze film tot een evene ment. Maar behalve door het boeiende verhaal steekt deze film ver boven de gewone speelfilm uit, door het fascinerende spel, de schitterende opname en de prach tige muziek. Deze film bewijst, dat ook de film een kunstuiting is. Duivensport. De K. C. C. hield Zondag j.l. een wedvlucht vanuit Corbeille. De eerste duif arriveerde om 2.6.16. De voornaamste prijswinnaars waren M. Lensveld 1, 104, 113; L. v. Boxtel 2, 6, 84; W. Oomes 3, 51, 139; P. Snoeren 4; Jan v. Hees- wijk 5, 7; Ant. v. Wanrooij 8; Ant. Hofman 9, 17, 34; L. Ver vers 10, 27, 57; J. v. d. Berg 11, 18; J. Muizelaar 12; C. Moreval 13, 31, 47; A. G. Mosselveld 14, 33; C. v. Boxtel 15, 58, 82, 90, 103; C. de Bondt 16, 39; Fr. v. d. Assem 19, 54, 68, 78, 79, 96; J. v. Dongen Sr. 20; W. Susters 21; J. Brent 22; Alb. Laros 23; J. v. Riel 24; B. v. Heesch 25, 80, 93; J. Opperman 26; C. v. Wezel 28; W. v. d. Ven 29, 30; Th. Muize laar 32; J. Wellens 35; P. Ligt- voet 36, 38, 116; L. Mosselveld 37, 43; F. v. Woensel 40, 72; A. Schrauwers 41, 52, 54, 55, 1-02, 130; M. Mesch 42; C. Laros 44; H. Hesselmans 45; Chr. v. Hees- wijk 46, 48; H. Klijn 49, 76; D. Mateijsen '50; L. v. Ree 53, 99, 128; H. Netten 59; W. Kemmeren 60, 116; A. Snoeren Hil 61, 81; A. W. v. Wanrooij 62, 85; G. v. d. Linden 63, 106; W. v. d. Ven 64; G. Lensveld 65; A. v. d. Ven 66; Jac. Vloemans 67; J. Voogd 69; Th. Ligtvoet 26, 125, 129; C. Laros 71; F. Damen 73; J. Zee- (Zie vervolg 3e blad) De Zangvereniging „Bel Canto" die haar 20-jarig bestaan viert met een schitterend concours op 5 en 6 Juni a.s. Hoofdcomité en Bestuur Bel Canto. Staande van links naar rechts: J. Frederiks, J. Kroot, L. Nieuwenhuijsen, Sj. Steenbergen, P. v. Gastel, N. Meijers, G. Wooning, C. Brekelmans. Zittend van links naar rechts: M. Vesters, J. v. Woensel, J. Kemmeren, M. Roelofs, J. Tuerlings. Bel Canto's Nationaal Zang- ij concours staat voor de deur. Een ^uitstekend verzorgde feestgids die 'dezer dagen -verscheen, bewijst, dat de organisatie1' weer in goede handen is. Onder leiding van de heer Jan Kemmeren, de secretaris van het Kon. Muz. Gez. Eupho- nia, de organisatieman bij uitstek, is een hoofdcomité werkzaam, waarin zowel uit Euphonia als uit Apollo en Bel Canto drie be stuursleden zitting hebben, waar door weer 'eens te meer de goede verstandhouding bewezen en be vestigd wordt. Naast dit hoofd comité zorgt een muziekcommis- sie onder leiding van de direc teur van Bel Canto, de heer Jan Tuerlings, voor alles wat het fei- telijke concours betreft, waaraan een voorbereiding van maanden voorafging. Diverse sub-commis sies, als van vermakelijkheden, Jan Tuerlings, de directeur van Bel Canto. pers en propaganda en loterij, voorts een technische commissie en een financiële commissie co m pleteren de organisatie. De feestgids is verlucht met de .foto's van het Gemengd Koor. het Bel Canto-bestuur, 't Hoofd comité. de directeur en oprichtei en het bestuur van 't dameskoor. De heer Tuerlings schreef er een. korte levensschets in van zijn troetelkind Bel Canto. De Hoog- Eerw. heer Deken A. v. d. Brekel schreef een hartelijk proficiat, de Edelachtb. heer G. Grootswagers wijdt als loco-burgemeester een waarderend woord aan Bel Can to; voorz. Roelois spreekt zijn welgemeende dank ut voor de spontane medewerking in de or ganisatie, die wij zowel van B. en W. als van geestelijke zijde en de zusterverenigingen ondervinden en wil vooral niet vergeten aan de vele zakenmensen en particulie ren, zowel in als buiten de plaats zijn waardering voor hun finan ciële steun uit te spreken. De voorz. van 't Hoofdcomité sluit met een gelukwens aan het koor en een opwekking aan de Bel Canto-leden om de vaan van Bel Canto trouw te blijven. Hij roept de deelnemende verenigin gen een wfelkom toe in Kaatsheu vel en wenst hen veel succes. Verder bevat de feestgids de concoursreglementen, prijzenlijst, ordebepalingen en de tekst van alle verplichte en vrije koorwer ken, welke onder beoordeling van de jury, bestaande uit de heren Fr. v. Amelsfoort. Jos. Vranken Jr. en Henry Heijdendaal worden uitgevoerd. Voorts een schat van advertenties, waaruit overtuigend de medewerking van heel Kaats heuvel met dit grote zangfestijn spreekt. De rustig gelegen patronaats zaal is als concertzaal ingericht. Zowel in als om de zaal zal alles geweerd worden wat ook maar de minste storing zou kunnen brengen in het beluisteren van wat gezongen wordt. In de voor zalen tijn tijdens de concoursda- gen het secretariaat en de admi nistratie gevestigd, zodat de op tredende koren daar alle inlichtin gen kunnen verkrijgen. Vrijdag avond om 8 uur wordt het con cours officieel geopend in het Bel Canto-huis bij de heer Jan v. Dun. Buiten ere-comié, hoofd- en sub-comité's zijn voor deze gele genheid ook de schenkers van ereprijzen en al wie Bel Canto in zijn opzet steun verleend hebben, vooral de donateurs en begunsti gers van B. C. genodigd. Na de officiële opening her denkt het koor zijn doden in het devote Beati Mortui v. Mendels sohn Bartholdy. Dan viert Bel Canto, in twee massale mannen- koorwerken Hollands Glorie van Hol en het Vlaggelied van Joh. Verhulst het derde eeuwfeest van Neerlands vrijheid. Na de pauze zingen Bel Canto's solisten, n.l. de heer G. Wooning het Hosanna van Granier en de heer L. Nieu wenhuijsen een aria uit de opera Martha. Bel Canto's gemengd koor ver volgt dan met Vaderlandse en oud-vaderlandse liederen in ar rangementen van jongere toon kunstenaars, o.a.: ,,'k Heb mijn wagen vol geladen" van Felix de Nobel, „Een karretje op 'n zand weg reed" van H. Strategier, „Daar was laatst een meisje loos" van Ary Verhaar en een spon taan „Quod Libet" van L. Toe bosch. Bel Canto's Dameskoor zorgt voor een verrassing aan het slot met „Fruhlings Symphonie" van Carl Reuter. De Zaterdagavond wedstrijd vangt om 5 uur aan, terwijl op Zondag het eerste gedeelte van 't wedstrijdprogramma om 1 uur en bet tweede gedeelte om 5 uur zal aanvangen. Naast de gelegenheid om van de vocale kunst te profiteren biedt het Bel Canto-feest natuurlijk ook amusante pret en ontspanning in een zeer uitgebreide prima ver zorgde kermesse d'été, opgesteld aan de Julianastraat. Reeds is men druk bezig met de opbouw van de diverse vermakelijkheden. Een prachtig danspaleis zal voor de rijpere jeugd wel weer de grootste attractie blijken te zijn. Laten we hopen dat het weer geen brekespel is voor de komen de fesiviteiten. DESK—DOSKO A.s. Zondag zal in het Sport park alhier de wedstrijd DES DOSKO uit Bergenopzoom wor den gespeeld. Eerst <5pu deze wedstrijd ge speeld worden in Breda, maar bij loting is hij aan DES toegewezen. Ongetwijfeld zal het er weer druk lopen, om te zien of DES revanche zal nemen. Zuid-Turkije is gedurende 4 uur door een orkaan geteisterd. 30 personen kwamen om het le ven. Men vreest, dat het aantal doden in Anatolië meer dan 100 zal bedragen. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Wegens ziekte van Ds. v. Bur geier hoopt a.s. Zondag 6 Juni <3es morgens om 10 uur Ds. C. C Addink van Wolsum voor te gaan in de dienst des Woords. ^brechts 74; J. v. d. Linden H 75; J. Klis 76, 89; C. Labee 83; Th. Voogd 86; J. v. d. Linden Kr. 87; M. v. Boxtel 88; Jac. v. Dongen 91; J. Opperman 92; L. Hamers 94; D. Donders 95; Chr. Seten- bergen 97; P. Snoeren 100; P. Zijlmans 101; H. Pooters 105; Th. v. d. Ven 107; A. v. d. Hoven 108, 110, 115, 127; J. v. Beers 109; B. Kemmeren 52; M. Kem meren 112; J. Dekkers 114; P. Ligtvoet 116, 132; A. Snoeren 117; A. Zwaans 118; J. Hoevenaars 119; H. Netten 120; C. Laros 121; A. Priems 122; J. Evers 104; P. v. d. Velden 124; Chr. v. Wan rooij 126; W. v. Heijst 131; M. IJpelaar 133; M. de Vries 134; G. v. d. Linden 135; J. Snoeren 136, 140; J. P. Brouwers 137; C. v. Wezel 138. BERNDIJK. H. Communie. In de parochiekerk van de H.H. Martelaren van Gorcum ontvingen Zondag j.l. 1 2meisjes en 18 jon gens hun Eerste H. Communie. Processie. In de tuin van de Pastorie had Zondag j.l. onder zeer grote be langstelling de H. Sacraments processie plaats, waarbij harmonie St. Jan haar medewerking ver leende. H. Hart-hulde i Zondag a.s. heeft er in de Pa rochie na de Hoogmis de H. Hart- hulde plaats. Gouden Bruiloft Ter voorbereiding van het Gou den Huwelijksfeest van M. v. Wanrooij-Dingemans is het feest comité, dat bestaat uit de heren: G. v. Dijk, voorz., W. Sins, secr., M. v. d. Houdt, penn., N. van Kuijk, C. Labé, L. Ververs, Th. Soeterboek en de dames M. Kuijs' ten, en A. Beijnen druk bezig om dit feest, dat groots is opgezet, zo goed mogelijk te doen slagen. Naar wij vernemen zal de feest stoet van zó'n omvang zijn zoals men zelden ergens heeft beleefd. Het keurig verzorgde program ma begint om 6 uur des morgens met het reveille. 9.15 uur. Opstel len van de stoet. Om 10 uur heeft de solemnele Mis plaats. Na de H. Mis wordt het buurtcadeau aan geboden door de voorzitter, waar na de bruidjes een toespraak hou den met aanbieding van bloemen. Van 2 tot 3 uur receptie. 3 uur Grote Kinderspelen met tractatie. 6 uur. Serenadevan de har monie St. Jan. 8 uur. Bijeenkomst van alle da mes en heren boven de 18 jaar in de zaal van de heer J. v. Din- teren. Zondagavond 7 uur bijeenkomst van alle ouders in bovengenoemde zaal. LOON OP ZAND. Duivensport. De postduivenvereniging „De Luchtbode" hield Zondag j.l. een 2-tal wedvluchten en wel één uit Corbeil 146 km. en één uit Neufvilles 145 km. De uitslag van eerstgenoem de wedvlucht was als volgt: G. v. d. Dries 1; C. v. d. Velden 2, 13; H. v. d. Linden 3, 42, 49; C. v. Dongen 4, 15; H. Leermakers 5, 22, 35, 38; A. J. v. Dongen 6, 17; C. van Broekhoven 8, 10, 20, 28, 40; P. v. d. Velden 9, 25; J. Snoe ren 11, 33; G. IJpelaar 12; A. Spapens 16, 37: Jos v. Dongen 18, 47; W. v. Noije 19; P. van Gompel 21; H. v. d. Velden 23, 24; M. v. d. Ven 24, 32, 48; A. v. Leeuwen 26; A. Ver schuren 27; L. v. d. Sanden 29; F. Damen 30; H. Schoen makers 31; W. v. Riel 34; H. v. d. Abeelen 36, 41, 50; M. Maas 39; A. v. d. Velden 43; G. Vermeer 45; H. Beunis 46. Uitslag Junioren: J. Vera Mz. 1: L. v. Loon 2. 5; K. v. d. Velden 3; A. v. Halder 4. Overduif L. v. Loon. De uitslag- uit Neufvilles, waaraan met 45 duiven werd deelgenomen, was als volgt: Jos v. Dongen 1, 6; H.» Beu nis 2, 15; C. v. d. Velden 3; A. Verschuren 4, 9; M. Vera 5; A. Hansen 7; Chr. v. Gompel 8? Gebr. IJpelaar 10; F. Da men 11, 13; H. v. d. Velden 12; P. v. d. Velden 14. Overduif A. Jansen. OFFICIëLE BONNENLIJST. voor het tijdvak van 6 t/m. 19 Juni 1948. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 806. 421 Melk 423 Melk 426 Vlees 427 Vlees 428, 429 Boter 446 Algemeen 448 Algemeen 449 Algemeen 435 Reserve 434, 437 Reserve 438 Reserve 6 liter melk 7 liter melk 100 gram vlees 300 gram vlees 250 gram boter of margarine of 200 gram vet 200 gram kaas of 250 gr. korstloze kaas 1600 gram brood (geldig t/m. 12 Juni) 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 1200 gram brood (geldig t/m. 12 Juni) 500 gram boter of margarine of 400 gram vet 400 gram brood (geldig t/m. 12 Juni) Bonkaarten KD, KE 806. 923 Melk 926, 927 Vlees 928 Boter 929 Boter 946 Algemeen 948 Algemeen 949 Algemeen 935 Reserve 12 liter melk 100 gram vlees 250 gram boter of margarine of 200 gram vet 125 gram boter of margarine of 100 gram vet 100 gram kaas of 125 gr. korstloze kaas 400 gram brood (geldig t/m. 12 Juni) 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 400 gram brood (geldig t/m. 12 Juni) Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MG, MH 807 7 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn dë bonnen van de strook G. Deze bonnen ^ijn 14 dagen geldig. Op de B- en C-kaarten raken de bonnen 433 en 436 Reserve los van de kaart. Deze bonnen zullen nog worden aan gewezen. Men beware deze dus zorgvuldig. Op Donderdag 10 Juni zullen op de A-, B-, C- en D- kaarten bonnen voor 400 gram brood méér worden aan gewezen dan deze week, zodat per veertien dagen in totaal op de A-kaarten 3600, op de B-kaarten 6000, op de C-kaar ten 4400, op de D-kaarten 2000 en op de E-kaarten 800 gr. brood verkrijgbaar is op de gewone broodbonnen. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 4 Juni worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 7 Juni a.s. mag worden gekocht. OFFICIëLE PUBLICATIE. 1 Juni. De Directeur van de Distributiekring 251 Waal wijk, maakt bekend VERLOPEN BONNEN DETAILLISTEN. Bij meerdere detaillisten schijnt nog misverstand te be staan omtrent het al dan niet toestaan van inlevering van verlopen bonnen. Ter wegneming van dit misverstahd wordt er daarom nogmaals de aandacht op gevestigd, dat vergoeding van verlopen bonnen in het algemeen niet mogelijk is, zodat betrokkenen in hun eigen belang wor den aangeraden bijzondere aandacht te besteden aan het tijdig inleveren van bonnen, d.w.z. uitsluitend op de voor hen vastgestelde inleveringsdag. In den vervolge zullen aanvragen tot vergoeding van verlopen bonnen, anders dan in gevallen van bewezen overmacht, zonder meer terzijde worden gelegd. Tragische tijding. Woensdag repatrieerde onze dorpsgenoot de heer J. v. d. Vel den, na een verblijf van ruim 2H jaar in Indië, in het vaderland. Dit gebeuren zou door. de familie in intiemen kring j.l. Zaterdag op feestelijke wijze worden gevierd. Plotseling kwam echter Zaterdag morgen in de ouderlijke woning de tragische tijding dat de man van een dochter des huizes jam merlijk bij een motorongeval om het leven was gekomen. De ver slagenheid in de familie was groot. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinderen achter. Sluiting Middenstandstentoonstelling. De Middenstandstentoonstelling te Loonopzand heeft iedere ver wachting verre overtroffen. Was het bezoek de eerste twee dagen ver boven verwachting, de derde en laatste dag was het bezoek ze ker niet minder. Even voor het sluitingsuur was de 2962e bezoe ker het gebouw binnengekomen. Een zeer groot aantal prijzen werd door de standhouders be schikbaar gesteld, waaronder zeer mooie. In intiemen kring werden de sluitingsplechtigheden gehou den, waarna door bestuur en le den met hunne dames nog gerui- men tijd in gezellig samenzijn ge sleten werd. Met trots mag de Loonse Mid denstand op deze tentoonstelling terugzien, die door eensgezind sa menwerken een waar succes ge worden is. H. Sacramentsprocessie. Zondag had in onze parochie de grote jaarlijkse H. Sacraments processie plaats. Om 2.30 uur werd het plechtig Lof een halfuur met alle klokken ingeluid en werd om 3 uur opgedragen door de WelEerw. Father v. d. Steen, Missionaris in Oeganda, thans met vacantie in het vaderland. De plechtige processie volgde de bid- weg Kerkstraat, Oranjeplein, al waar een zeer mooi versierd rust- altaar prijkte, verzorgd door de bewoners van de Hogesteenweg. Langs de bidweg en bij het H. Hartmonument waren prachtige bloemen en andere versieringen aangebracht, terwijl voor de ven sterramen der huizén beelden, bloemen en brandende kaarsen geplaatst waren. Stonden de mensen in onze streken nog enigszins onwennig tegenover deze godsdienstuiting iri het openbaar en was er tot voor kort op 't gedrag van som migen bij een dergelijke gelegen heid wel een en ander aan te mer ken, dit jaar wat dit alles aan merkelijk verbeterd, waartoe de goede leiding zeer veel heeft bij gedragen. Het getal toeschouwers wordt dan ook ieder jaar steeds minder en onze mensen gaan in zien dat zij aan dit eerbetoon aan Christus Eucharisticus zelf ac- fief moeten deelnemen. De postbestelling in de nieuwe woonwijken ondervindt veel hin der van het ontbreken van huis nummers op vele woonhuizen. Verzocht wordt, in afwachting van het aanbrengen van huisnum mers door de aannemers, deze huisnummers in krijt nabij de voordeur te vermelden. BRENGEN BELGEN ONZE SCHOENENPOSITIE IN WERKELIJK GEVAAR? Smokkelhandel viert hoogtij. De Haagse correspondent van het „Nbl. v. h. Z." schrijft Schoenen zijn duur in België. Voor een paar aardige dames sportschoenen van gewild model betaalt de Belg grif 600 francs. In Holland koopt hij een aardig schoentje voor20.—. De Amerikanen van Europa, zoals onze goede Zuiderburen tegen woordig worden genoemd, zijn echter in het gelukkige bezit van een keiharde valuta en we klap pen heus niet uit de school door te vertellen, dat die 20.— voor de Belgen geen 300 frs. beteke nen, doch in feite slechts 200 frs. Ze besparen zich dus een aardig bedrag. Oppassen blijft de boodschap 1 Vooral in het Zuiden van Ne derland mag men terecht spreken van de Belgische invasie. Duizen den en duizenden trekken dage lijks naar Olland op oude schoe nen en keren terug op gloednieu we stappers. Ook Rotterdam, Amsterdam en Den Haag worden met deze mooie zomerdagen overstroomd met Belgische toeristen, meren deels gezeten in droomwagens. Ook zij hebben de smaak van on ze goedkope schoenen te pakken gekregen en helpen danig mee om de krakende zolders der schoen fabrieken aardig te verlichten. Bij onze schoenwinkeliers zijn ze graag geziene gasten. Het is dan ook heel gewoon om uit een Ca dillac 1948 zes Belgen te zien stappen met...... vrijwel witte zo len. Nog betere zaken maken de merendeels kleine schoenwinke liertjes in de grensdorpjes. Vele inwoners van deze plaatsjes, die vroeger niet in schoenen deden, hebben zich plotseling ontpopt als schoenwinkelier. Mannen, vrou wen en kinderen uit het „land van belofte" trekken in lange karava nen, te voet, per fiets, bus of spoor naar de Nederlandse grens- plaatsjes om zich van nieuw schoeisel te voorzien. In oude schuurtjes en bijgebouwtjes liggen stapels oude versleten schoenen, waarop de Belgen kwamen om zodoende onaangename douane risico's te ontlopen. Tenslotte hebben ook de Ne derlandse en Belgische beroeps smokkelaars zich op de bonvrije schoen geworpen. Volgens het oude, beproefde, klassieke sy steem gaan ze in donkere nach ten op stap, over hun schouders een paar zakken schoenen. Met gemak vervoert men per persoon 50 paar schoenen en de winst die men daarop haalt, laat zich vrij aardig schatten. Vrijwel alle grenskanoren zijn thans herschapen in rijk voorziene schoenenmagazijnen, want het ligt voor de hand dat de douaniers actief 'zijn. Als het waar is, dat gemiddeld slechts 10 procent van de smokkelwaar wordt aangesla gen dan heeft deze schoenensmok- kel gevaarlijke vormen aangeno men, waarvan de Nederlandse consument straks wellicht wrange vruchten zal moeten plukken. „Brengen de Belgen onze schoe- nenpositie in gevaar?" We stel den deze vraag aan enkele schoenfabrikanten. Merendeels waren ze optimistisch gestemd. Toen de distributie werd opgehe ven, werkte de industrie niet al leen weer op vooroorlogs peil, doch zaten vrijwel alle pakhuizen stampvol met stappers. De run bleef zoals men trouwens ook verwacht had uit. Wel was er de eerste dagen grote kooplust te bespeuren en sommige magazijnen verkochten in twee dagen meer dan vroeger in 'n hele maand. Maar daarbij bleef het ook. Zonder een toenemend aantal Belgische kopers zou er geen en kele stagnatie te vetwachten zijn. Ook mét de Belgische kopers is zij voorlopig zeer onwaarschijn lijk, maar in de naaste toekomst zeker niet onmogelijk. Geruchten als zouden er hier en daar reeds tekorten zijn, zijn volkomen uit de lucht gegrepen. Wel moet men straks gaan oppassen, want de bestellingen van de schoenwinke liers in de grensstrook bewijzen overduidelijk, dat de smokkelhan del grote afmetingen heeft aange nomen. Als de stijgende lijn daar in blijft gehandhaafd, dan zouden onaangenaamheden niet onmoge lijk zijn. Een groter nadeel, voortvloei ende uit de Belgische ijdelheid is, dat onze Zuiderburen hier juist de beste en de mooiste schoenen weg kopen, omdat zij beter in staat zijn de duurdere schoen te kopen dan de doorsnee Neder lander. Euvel kunnen we onze Zuider buren een en ander niet duiden. Per slot van zaken brengen ze zij 't met ongunstig koersverschil onze bloedeigen guldens terug, die clandestien uit Nederland zijn gegaan. Bovendien rolt er ook nog heel wat harde valuta binnen. Toch moet deze Belgische schoenenliefhebberij niet al te grote vormen aannemen. Daarom blijft oppassen voorlopig de bood schap. Donderdag 17 Juni a.s. hopen onze geliefde Ouders N. A. HENDRIKS en J. M. HENDRIKS-TRIMBACH de dag te herdenken dat zij vóór 40 jaar in het Huwelijk traden. HUNNE DANKBARE KINDEREN. Waalwijk, Juni 1948. Antoniusstraat 19 F Receptie van 1—2 uur Peperstraat 24, Kaatsheuvel Op Donderdag 10 Juni a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders H. VAN BOXTEL en JOH. VAN BOXTEL- v. d. BROEK, hun 45-jarig huwelijksfeest te her denken. De H. Mis uit dankbaarheid zal dien dag worden ^opgedragen om 8 uur in de parochiekerk van de H. Joannes Onthoofding. Kaatsheuvel, Juni 1948. Hil 50.- HUN DANKBARE KINDEREN en KLEINKINDEREN DANKBETUIGING Hiermede betuig ik, mede namens Ouders. Broers, Zusjes en Verloofde hartelijk dank aan de Edelachtbare Heer Mr. R. J. J. Lambooy, Burge- meestea van Waalwijk, Familieleden, vrienden en kennissen, Buurtbe woners, L. I. BKath. Thuisfront, V.V. R. K.C. en de Heer en Mevr. Lips voor de vele cadeaux en bloemen bij mijn thuiskomst uit Indië ontvangen. Kpl. M. J. VAN HAREN Kloosterwerf 17 WAALWIJK Dankbetuiging, Hiermede betuig ik mijn harte- lljken dank, ook mede namens mijn Ouders, Broers, Zusters en Ver loofde aan familie, Z.E. Heeren Geestelijken, Kath. Thuisfront en speciaal aan de buurtbewoners, die mij zoo hartelijk welkom heetten door een fraaie versiering en door het aanbieden van een mooi ge schenk. Verder dank ik nog allen, die, op welke wijze ook van hun belang stelling en medeleven blijk gaven bij mijn terugkeer uit Ned. Indië. Sergeant A. v. d. GOUW Hoofdstraat 191, Kaatsheuvel. GEVRAAGD voor dag en nacht. Brieven aan Mevr. H. Steeg- mans, Jan van Beverwijk- straat 35, Tilburg. VRIJDAGS na half 6 of des ZATERDAGSNAM. voor woonhuis 1 dag per week. Grootestr. 126 b, WAALWIJK TE KOOP: een i g, st. z. A. VAN THIELEN A 326 SPRANG

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 5