EEN JONGEN Pater H. DE GREEVE 1 1 HEREN COSTUUMS. i 1 i ORANJEVERENIGING SPRANG. CUNEN - Herenzaak - WAALWIJK MEISJES OVERLEERSNIJDERS PRIMA KRACHTEN 6ouden Armbandhorloge. ZWARTE KATER DE SCHILLENBOER l Bedrijfsorganisatie en Medezeggenschap Uit de Langstraat WED. MAAS VERLOREN VOOR DE OPHALER IJ. M. Bergmans Zonen - Waalwijk „De Rode Kruis Heraut". MODERNE DESSINS Vlotte, prima' passende modellen en solide stoffen ENKEL COLBERTS en PANTALONS slaagt U zeer zeker bij: .WÊM bum—ia Hi Een groot succes werd de HOLLANDIA boottocht op Zater dag 5 Juni 1948. Voor het aanbieden van deze zeer gezellige dag zijn wij de Heer E. Stibbe alsmede de andere heren van de Directie der N. V. zeer dankbaar GEVRAAGD: GEBR. DE MUNNIK, „Lydia" Schoenfabriek DRUNEN. A GEHEEL GRATIS. FIRMA CUNVS DE R.K. FABRIEKSARBEIDER SBOND VERGADERT. Voor een maar matig bezochte vergadering zette de hr. Schóor- mans uit Dongen de kwestie van de Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie uiteen. In grote trekken schetste hij de ontwikkeling van de verhouding kapitaal en arbeid tot de a.s. reorganisatie toe. Hij deed dit op zeer degelijke en heldere wijze. Voorts deed de Voorzitter enkele belangrijke mededelingen. De vergadering. Voorzitter van Seters opende de vergadering met de christelijke groet en hield een korte inleiding. Hij wees er op dat het bedrijfs leven langzamerhand zijn norma le loop herneemt, mede doordat de schoenen van de bon zijn ge gaan. Ook met de vraag naar personeel gaat het de gewone richting weer 4 uit. „Waalwijk 1948" is een succes geworden, ook door de vakkundigheid der arbeiders, al is daar weinig aan dacht aan besteed. Na voorlezing en goedkeuring der notulen deed de voorz. enige belangrijke mededelingen. C.A.O. Schoenindustrie. Met de werkgevers is overeen stemming bereikt en het ontwerp is doorgestuurd aan het College van Rijksbemiddelaars. Fabriekscommissies. Er is een bespreking geweest met de bedrijfsraad en het ont werp wordt bestudeerd. Fabrieksreglement. Eigenlijk aanhangsel van het reglement der fabriekscommissies. Ook hiervan is het ontwerp in studie. Ex'ira kindertoeslag. Deze is om tegemoet te komen aan gezinnen met niet verdienen de kinderen. Het initiatief is uit gegaan van Mr. v. Spaandonck en het is al besproken in de fede ratie en met de organisatie. Er is een regeling ontworpen om de extra toeslag te doen ingaan met het derde niet verdienende kind. Ook voor de schoenindustrie is de regeling bestudeerd en door gezonden aan de rijksbemidde laars. Indien ze wordt goedge keurd, zal ze in Juli ingaan. V acantietoeslag. De minister heeft ook dit jaar weer toegestaan om 2 van het jaarinkomen extra uit te keren. Dit wil niet zeggen dat de werk gever verplicht is dit uit te beta len. In de schoenindustrie is een aparte regeling. Als de minister deze goedkeurt, zal de toeslag worden uitgekeerd. Voor de le derindustrie is er een brief ver zonden aan de federatie. Buitengewoon besluit arbeidsbemiddeling. De bond is van mening dat de aanSfrellingsvergainningen we1! kun nen verdwijnen. Voorts raadt hij de arbeiders aan zich niet te la ten ontslaan zonder bezwaar te maken. Dan staat de organisatie niet voor een voldongen feit. Tenslotte vroeg de voorzitter goedkeuring van de vergadering om 150.— subsidie te verlenen aan de K.A.B. voor het matinée dat z'i voornemens was te geven met de kermis. Deze werd ver leend. Vervolgens sprak dhr. Buijkx namens het hoofdbestuur woor den van gelukwens en waarde ring voor de heren v. Seters en Krol. di<» lanaer dan 12J4 'aar bestuurslid waren. Hii bood hun het traditionele geschenk van een vuloen aan. De heer v. Seters dankte mede namens zijn mede jubilaris. De lezing1. De heer Schoormans benon zijn voordracht over de Be drijfsorganisatie met een overzicht in vogelvlucht van de ontwikkeling vanaf 1870: In die tijd was de arbeider niet veel meer dan slaaf. Hij schetste het heersende pau- Derisme, de mechanisatie van het nroductieDroces. kernach tig samengevat in het woord van de Paus: „De producten kwamen veredeld1 uit de fa brieken, de arbeiders geruï neerd". Met Rerum Novarum van 1891 en Ouadragesimo Anno van 1931 als steunpilaren, be gon de Katholieke Arbeiders beweging aan haar taak: het mens maken van de arbeider. Langzamerhand heeft zij er resultaten in geboekt en voor de oorlog was Nederland één van de landen die aan de spits stonden op sociaal gebied. Reeds in de jaren 1927'28 begon de kath. arbeidersbe weging te werken in de rich ting van samenwerking tus sen werkgever en werknemer. Quadragesimo Anno gaf de richtlijnen voor de opbouw van een nieuwe gemeenschap: rechtszekerheid en menswaar- waardig bestaan voor de ar beiders. De -standsorganisatie werkt op geestelijk, de vak organisatie op stoffelijk ge bied. Tot de laatste behoort de hervorming van de instel ling. De Paus constateerde dat er op de arbeidsmarkt een bloe dige strijd werd gestreden tussen werkgever en werk nemer. De eerste probeerde de arbeid zo goedkoop moge lijk te krijgen, de laatste trachtte ze zo duur mogelijk te verkopen. In een normaal productieproces moeten kapi taal en arbeid echter samen werken. Ze hebben elkaar no dig. Er is geen andere moge lijkheid voor een behoorlijke samenleving dan in een orga nisatie: de bedrijfsschap, voor elke tak van industrie. Allen moeten er in opgenomen wor den. Iedere bedrijfsschap moet voor zich het bedrijfs eigene regelen, en deze naast elkaar moeten verenigd wor den in de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. Maar het algemeen belang moet gaan boven de belangen van afzon derlijke groepen en daarom behoort er een overkoepelend orgaan te zijn: een sociaal- economische raad. Om de werking van de be drijfsorganisatie zo goed mo gelijk te doen zijn, zal ze ver ordenende bevoegdheid krij gen met eigen rechtspraak. Niet alleen sociale aspecten maar ook economische zullen tot haar competentie behoren, waarvan de heer Schoormans de voornaamste opsomde. Op sociaal gebied kan de arbei der zijn mannetje wel staan, maar op economisch gebied is hij over het algemeen niet capabel. Daarom is de K.A.B. begonnen met kernvorming om haar mensen ook daarin te scholen. Daarna sprak dhr. Schoor mans over het initiatief dat de voorzitter der K.A.B. de heer De Bruyn reeds tijdens de oorlog had genomen met als voorlopig resultaat de Stichting van de Arbeid en hoe Min. Vos reeds in 't vorig ministerie met een ontwerp was gekomen dat echter te veel in de geest van de socia listische ideeën van Italië en Duitsland was. Het is in de doofpot gegaan, gaan. Tussendoor wees spr. nog op de grote betekenis van de a.s. verkiezingen, omdat daar uit de mannen voortkomen die het ontwerp moeten be handelen. De arbeiders zullen niet in eens een gelijkwaardige par tij ontvangen. Zoals gezegd, zijn -ze op economisch gebied niet capabel. Voorlopig zal zich hun terrein beper ken tot het sociale. Er zullen aanvankelijk dus practisch twee takken zijn die zo nauw mogelijk moeten samenwer ken. De mede-zeggenschap zal natuurlijk niet in dezelfde mate doorgaan op afzonder lijke ondernemingen. Toch zal de arbeider ook daar verte genwoordigd zijn in onder nemingscommissies met name voor uitvoering van wetten en voorschriften. Een geweldig grote taak staat dus te wachten, deze to tale ombouw van de maat schappij. De georganiseerde arbeiders moeten meewerken om het tempo naar de ideale maatschappij te versnellen Ze moeten zich klaar maken voor de grote taak, zich ver diepen in bladen, brochures en boeken, waarin over deze onderwerpen wordt geschre ven. Binnenkort wordt de eerste stap gedaan; aan de or ganisatie is het om de Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorga nisatie in de goede richting te stuwen. Veel zal er van de katholieke arbeiders gevraagd worden, want ook andere richtingen wensen P.B., maar niet in dezelfde geest. Daarom is het werk van de stands organisatie evenzeer van be lang om de maatschappij op te bouwen op christelijke naastenliefde, volgens 't prin cipe: „Verbeter de wereld, begin met jezelf". De katholieke beginselen moeten opnieuw beleefd wor den. Dan zullen de mensen zien dat alleen op onze be ginselen een dergelijke maat schappij is op te bouwen. Daarom moeten de arbeiders door studie hun bijdrage le veren en daarnaast leven vol gens -de christelijke beginse len. Dan is er geen twijfel of in Nederland zal een £oede Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie tot stand komen. Voorzitter Van Seters dank te namens de vergadering de spreker voor zijn boeiende uiteenzetting. Hij vestigde nog eens de aandacht op diens laatste woorden en spoorde aan tot deelname aan de Cre- do-Pugno-club, een studie- prpnaganda-club. Hierna werd de vergade ring gesloten. DRUNEN. Terug uit de Missie. De eerw. pater de Wit, waar van wij onlangs berichtten daf''hij op weg was naar huis, na. 13 jaar missie-arbeid, zal naar men ver wacht ongeveer 22 Juni alhier ar riveren. De buurtbewoners heb ben inmiddels een comité ge vormd om de Eerw. pater op bij zondere wijze te verwelkomen. Koningschieten. De handboogschutterij „De Wet's Zonen hield Zondag i.l. haar jaarlijks Koningschieten. De titelhouder de heer J. v. Drunen, moest zijn titel afstaan aan de heer Jac. de Gouw, die met 10 pijlen 37 punten behaalde. De oude titelhouder behaalde 36 punten. HAARSTEEG. Feestvergadering K.A.V. De Katholieke Arbeiders-Vrou- wenbond waarvan we hier ter plaatse ook een afdeling bezitten, kwam in café M. Achten in feest vergadering bijeen. De presidente Mej. v. d. Brandt- Beekmans riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Tegenwoor dig waren de Z.E. Heer Pastoor, Mej. Reintjes, Hoofdpropagandis te van de Bond, bestuur van Werkliedenbond en K.A.J., alsook het voltallig uit 12 personen be staande K.A'.J.-orkest. Door kinderen van de leden werd declamatie, vers en zang geboden, alles met betrekking op „Moeder" en „Maria". Het geheel was keurig en oogstte een onver deeld succes. Het houdt beloften in voor de toekomst. Mej. Reintjes hield nu tot de werkmansvrouwen een bezielende en weldoorwrochte rede, waarin zij vooral deed uitkomen, dat men alle minderwaardigheidsgevoel moest afschudden en juist door de organisatie sterk zijn tot behoud en versteviging van het vele goe de in eigen stand. Deze avond was bedoeld ook als een blijk van hulde en dank voor de moeders door hun kinderen. Tot slot wer den zij opgeroepen om als leid sters van de jeugd door trouwe plichtsbetrachting de wereld te verbeteren: hierin ligt haar voor naamste taak. Een dankbaar applaus bezegel de deze woorden. De tractatie, die thans \yerd aangeboden, werd in dankbaarheid aanvaard. Tot slot volgde nog een kleine onderlinge verloting. Toen het uur van scheiden had geslagen, nam de Z.E. heer Pas toor nog het woord en onder streepte wat mej. Reintjes had ge sproken tot de moeders. Hij be sloot met de beste wensen voor een vruchtbaar verenigingsleven. De presidente bracht dank -aan allen die tot het welslagen van deze avond hadden 'Mjgedragen, waarna men tevreden en voldaan huiswaarts keerde. Zwemmen. Door diverse omstandigheden en stagnatie in de cabinebouw, kon11 het zwembad te Haarsteeg, alsook dat te Nieuwkuijk nog niet open gesteld worden, wat gezien het koude weer niet zo heel erg was. Nu intussen de zomer z'n intrede heeft gedaan, mocht het geduld van de badgasten niet langer op de proef gesteld worden. Besloten werd daarom om Haarsteeg te openen en Nieuwkuijk eveneens: voor het laatste zwembad dient men dan genoegen te nemen met een provisorische inrichtinq, daar het nog ongeveer twee weken zal duren voor alles gereed is. Men diene goed te letten op de tijden, resp. voor dames en heren, daar beide zwembaden op elkaar zijn ingesteld en op dezelfde kaarten te gebruiken zijn, behoeft een en an der geen ernstig bezwaar te zijn, daar men geheel de dag door steeds ergens terecht kan. Tot badmeester te Haarsteeg is aange steld dhr. Heiman uit Nieuwkuik. HEUSDEN. Zaterdagavond gaf de Heus- dense Fanfare een concert op de muziektent en hoewel het niet doenlijk is om van elk concert melding te maken, .deze keer kun nen wij wel een uitzondering ma ken, daar het de eerste keer was na de bevrijding dat wij de „Fan fare" weer op de tent zagen. Dat men niet eerder naar buiten op trad vond zijn oorzaak in het feit dat alle instrumenten na de eva cuatie weg waren en zonder deze geen muziek. We kunnen ons al len nog wel herinneren dat bij de aankomst van het eerst HARK- schip de ontvangst zou geschieden met muziek, maar het gehele korps beschikte over zegge ert schrijve vier instrumenten. Men begrijpt dat dit geen mooie indruk maakte op de aanwezigen. Toen nam het bestuur der vereniging van de nood een deugd en riep de hulp in van de gehele gemeente en de mensen, het gemis van „onze fan fare" voelende, tastten in hun beurzen en weldra was een flink bedrag beschikbaar voor de aan schaffing van nieuwe instrumen ten. Het bestuur deed alle moeite om deze in de kortste keren te krij gen, maar steeds weer was het: geen materiaal. Men gaf de moed niet op en eindelijk kwamen drup pelsgewijs de zo zeer begeerde in strumenten binnen en konden ook de repetities weer aanvangen. Zaterdag klonken de tonen weer over ons stadje en velen kwamen om te horen of ze er wat van te recht brachten en het moet ge zegd, het gaat weer best, al staan zij nog niet op het peil van voor 1940; het zal weer komen, daar er een geweldige stimulans uit gaat en van directeur en van voorzitter, die beiden al hun kun nen geven aan de verdere ont wikkeling van Heusdens fanfare en de inwoners van Heusden kun nen hun liefde voor deze bij uit stek goede vereniging, die altijd klaar staat bij feesten en gebeur tenissen om een stukske muziek te maken, tonen door hen te steunen zoveel als zij kunnen. Al wordt het geld weer duur en is elk dub beltje weer een dubbeltje, bedenk dan dat een muziekcorps voor el ke plaats een ding is dat bestaans recht heeft, al was het alleen maar dat het een band smeed tus sen allen die het grote nut zien van de muziek voor de karakter vorming in 't algemeen. VLIJMEN. Rijwieldief. Donderdag 10 Juni werd in 't café Vismalen en rijwiel gestolen van een zekere H. uit Nieuwkuijk. Het vermoeden viel terstond op een persoon die even tevoren het café verlaten had. Met een motor werd een achtervolging ingesteld en voor men in Vlijmen was had men de dader reeds te pakken. Deze was daarmee wellicht niet erg in zijn schik, want na eerst even met de vuist bewerkt te zijn kon hij aan de politie worden overgeleverd. Deze zal de zaak wel verder uitwerken. Door een koe aangevallen. Toen de landbouwer Jan van Zon, Heistraat en zijn vrouw in het Vlijmense Ven de koeien gin gen melken, werd de vrouw door een koe aangevallen. Zwaar ge wond kon zij door v. Zon bevrijd worden. Medische hulp, die spoe dig ter plaatse was, achtte over brenging naar het Ziekenhuis te 's-Bosch noodzakelijk. Vermoede lijk is de oorzaak een rode schort die vrouw v. Zon aan had. Postduivenver. „De Zwaluw"— Combinatie Drunen. Wedvlucht Orleans, afstand 486 K.M., los 6.30 uur, wind Zuid-West. Eerste prijswinnende duif te Vlijmen 11.43.15, laatste te Drunen 12.12.16. Prijzen als volgt: J. Kivits 1, 7, 16; W. ^Strengers 2, 14; J. Schapendonk 3, 12; J. v. d. Veer 4, 15: P. Pulles 5, 6; Ge- br. v. Ravensteijn 8, 17; G. v. d. Sanden 9; Fr. v. Huiten 10: J. v. Beijnen 11; A. v. Halder 13: Fr. v. Huiten 18, 19: P. v. Bladel 20. Zondag wedvlucht Chateauroux afstand 602 K.M. Inkorven 16 Ju ni van 7 tot 8.30 uur in café B. Oremans. Voor Noyon 286 K.M. Vrijdag -18 Juni van 7 tot 8.30 uur. Dus allen op tijd. Postduivenver. „De Zwaluw". Wedvlucht St. Quentin, 250 K.M., los 10 uur, eerste duif 2.20 uur. laatste d.uif 2.50.50 uur. A. L. v. Heivoort 1, 13; C. v. Wijk 2, 36: J. Kivits 3, 9, 23: A. Parijs 4: J. Oosterwaal 5, 8, 17; J. Verharen 6, 28: L. de Laat 7, 16: G. Sluijmers 10; B. v. d. Ven 11, 14. 37: J. v. Son 12. 15: G. v. Esdonk 18, 19, 32; C. Meesters 20; H. Meijs 21; P. Pulles 22; W. Roestenburg 24: P. Vermeulen 25; M. Liebregts 26; T. van den Dungen 27, 31: N. v. Esdonk 29: B. Oremans 30: A. v. Oijen 33: L. Aloserij 34, 35. Laatste priisw. duif 2.50.50 B. v. d. Ven. Eerste prijswinnende duif 9.51.92 m. per minuut, laat ste prijswinnende duif 8.51 5° M. per min. SPRANG. Beroep. Ds. J. W. de Bruijn, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, ont ving een beroep van de Ned. Herv. Kerk te Oud-Beijerland. Naar Concours. De Chr. Gem. Zangvereniging „Looft den Heer" alhier, directeur de heer P. Christ te Capelle, hoopt op Woensdag 21 Juli a.s. deel te nemen aan het te Slie- drecht te houden concours voor zangverenigingen. Oranjevereniging Sprang. Wij vernemen dat de Oranje vereniging te Sprang in verband met de herdenking van het rege ringsjubileum van H. M. de Ko ningin op Zaterdag 28 Aug. voor de schooljeugd kinderspelen zal organiseren, terwijl op Dinsdag 31 Augustus o.m. volksspelen zullen worden gehouden. De Oranjever eniging heeft daartoe bereids een terrein gehuurd in de Oude Straat. Door het bestuur is de inschrij ving opengesteld voor enkele ge legenheden op het feestterrein, als taptent, ijscotent, oliebollentent, enz., waarvoor wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Coloradokever. In een aardappelveld van de landbouwer V. alhier werden door enige jongens een groot aantal Coloradokevers en larven ontdekt, waarvan aangifte werd gedaan bij de politie. RAAMSDONK. „Luchtstrijd". De postduivenver. „Luchtstrijd" gevestigd in het café J. A. Heere hield Zondag 13 Juni een wed vlucht vanuit St. Quientin (Fr.) waarbij de eerste duif, wier ge middelde snelheid 943 meter per minuut bedroeg, werd geconsta teerd om 2.9.24, terwijl de laatste prijswinnende duif met een gemid delde snelheid van 864 meter per minuut, om 2.31.55 werd gecon stateerd. De prijzen werden behaald als volgt: W. v. Leeuwen 1, 9, 12, 14, 18; A. Smits 2, 10, 13; P. van Amelsvoort 3, 4, 7; J. van Onzen- oort 5; J. Heere 6, 15; C. de Bont 8, A. de Ruijter 11, 16, 17; N. Snijders 19; M. Louwers 20; Jo- Damen 21; K. Ligtvoet 22; C. Broeders 23. Aantal duiven was 67. Wind N.O.; los 10 u., afstand 235 Km. Inkorven voor Chateauroux 17 Juni, voor Noyon 18 Juni. LAND EN TUINBOUW. De Schildpadtorretjes. In sommige streken van ons land komen bovengenoemde insecten veel voor en het is daarom wel nuttig om de aan dacht van de landbouwers op deze schadelijke kevertjes te vestigen. Er zijn verschillende soorten schildpadtorren, welke wij niet allemaal zullen bespre ken, daar wij in hoofdzaak met de gestreepte en de ge vlekte schildpadtorren te doen hebben. Bij de gestreepte worden de eieren ieder afzonderlijk op de pas opgekomen bietjes ge legd. De gevlekte zet zijn eie ren af op onkruiden, voorna melijk op melde. De larven die uit de eieren komen zijn groen van kleur. Zowel de kevers als de lar ven doen veel schade; bij sterke bezetting blijven van de bietenbladeren alleen de nerven over. Zoals reeds opgemerkt, ves tigen de gestreepte schildpad torretjes zich direct op. de bie ten. Van de volwassen kever tjes zal men nu weinig last meer hebben, daar de vreterij van deze soort reeds is afge lopen. Er kan echter nog een tweede generatie komen, die wel schade veroorzaakt. Van groter belang is de ge vlekte schildpadtor, welke zich op de melde bevindt. Ge kent toch wel de melde? Bekijk nu eens zo'n melde- plant. Ook hier al aangevre ten bladeren, maar deze plant kan er tegen, want ze groeit buitengewoon snel en vormt steeds meer nieuwe bladeren. De kevers blijven evenwel niet op de melde, maar gaan over op de bieten, met alle gevolgen van dien. Directe bestrijding is be slist noodzakelijk. Vroeger gebruikte men hiervoor het giftige calcium-arsenaat ter sterkte van 0,5%. Thans zijn vele nieuwe middelen in de handel, waarmede afdoende bestrijding mogelijk is. Iedere landbouwer dient zijn gewas goed na te gaan en vooral op de melde te letten. Zodra de eerste sporen van aantasting worden gevonden, dient men de bestrijding ter hand te nemen. Men kan Bentox stuifpoeder of spuit- poeder gebruiken, al naar ge lang men beschikt over een stuif- of een spuit-apparaat. Het wetsontwerp ontslag aan Gedeputeerden en wet houders als zij niet meer het vertrouwen bezitten, werd aangenomen met 48 tegen 34 stemmen. De K.V.P. stemde in zijn geheel voor; tegen stemden A.R., C.H., V.V.D. en Communisten. Hiermede betuig ik, mede na mens mijn vrouw en kinderen, mijn hartelijken dank aan de ge achte familie MORTIER en het personeel der Fa. I. C. Mortier voor de prachtige cadeaux en de mooie feestdag, mij aangeboden bij gelegenheid van mijn 25-jarig ambtsjubileum. L. VAN PEER. Gelieve de foto's die gemaakt zijn met het festival te Berndijk af ta halen. Nog 8 dagen gelegenheid. Dongenseweg 140 B KAATSHEUVEL Berndijk. Soldaat J. IJPELAAR, 11-16 Comp. A.A.T. Werkpele- ton Legerno. 250616133 Veld postkantoor Palembang Sumatra WORDT GEFELICITEERD MET ZIJN 23e VERJAARDAG door Vader, Moeder Antoon en Verloofde Gretha Frits Cor Tienus Zeva Jo Rika Tienus en Gerry Jana, Harrie Oom Jan En Rika zijn verloofde Mijn oprechte dank, ook na mens mijn familie, voor de grote belangstelling, die ik mocht on dervinden bij mijn thuiskomst uit Indië. Mijn dank gaat uit naar de ZeerEerw. Heren Geestelijken, het R.K. Thuisfront, Voetbalver. D.E.S. en supporters en speciaal de buurtbewoners, die mij een hartelijk welkom heetten door een fraaie versiering en aanbieding van bloemen en geschenken. Verder dank ik nog allen, die op welke wijze ook, blijk van be langstelling en medeleven gaven. GERARD DE NIJS Marktstraat 37 Kaatsheuvel. DANKBETUIGING. Allen, die mij bij mijn terugkeer uit Indië een grootse thuiskomst bereid hebben, zeg ik namens mijn familie en mijzelf, oprechten dank voor hun betoond medele ven. L. J. VAN MIER Korp. Ie Bat. Jagers Met Gods hulp hopen onze geliefde oudé% A. VAN DONGEN-KLIS op Donderdag 17 Juni a.s. hun 30-Jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dank bare kinderen en kleinkind Leo van Dongen Mien van Dongen-Donders en Toni Annie van Dongen en verloofde Jan van Dongen en verloofde Toos van Dongen Gerard van Dongen Frans van Dongen André van Dongen Truus van Dongen Kaatsheuvel, Juni 1948. Berkdijksestraat 56. Tegen flinke beloning terug te bezorgen. Adres bevr. bureau v. d. blad of Kaatsheuvel, Schoolstraat 11, WEGGELOPEN i (Vrijdagavond) (naam Piet). Tegen beloning terug te bezorgen Sprang A 232. maakt het geachte publiek be kend, dat vanaf 14 Juni t.m. 21 Juni GEEN SCHILLEN WOR DEN OPGEHAALD, wegens de schraptijd. VOOR DIRECT GEVRAAGD: Grotestraat 1 38. U allen hebt natuurlijk Zaterdagavond 1 2 Juni gehoord in zijn schitterend woord over het grootse werk van het NED. RODE KRUIS. Ook hebt U allen gelezen het blad Dan is verdere aanmoediging om LI aan te sporen tot MILDE bijdragen bij onze collecten van 17-20 JUNI A.S. overbodig WIJ rekenen op U GIJ kunt rekenen op ONS. COMITÉ CAMPAGNE 1948 NED. RODE KRUIS voor WAALWIJK en OMSTREKEN Wij ontvingen hierin een mooie sortering van t Ook in TWEEDJA SSEN, Hei gezamenlijke personeel der N.V. Nederlandsche Schoenenunie BLOCH STIBBE - HOLLANDIA om in de Stikkerij te worden op geleid. en voor de Onderwerk-afdeling. Voor de te houden Jubileumfeesten op Zaterdag 28 en Dinsdag 31 Augustus a.s., op een terrein langs de Oude Straat te Sprang, wenst het bestuur der Oranje vereniging EEN INSCHRIJVING te openen voor de volgende gelegenheden, n.l.: TAPTENT, FRUITTENT, IJSCOTENT, VIS- OF ZUURKRAAM, OLIEBOLLEN MET OF APART PATATES-FRITES KRAAM, SCHIET- OF WERPTENT. Inschrijvingsbiljetten vóór 29 Juni a.s. bij: W. Braspenning, A 284, Sprang, Secretaris Oranjevereniging. Bij aankoops^APKAME^ huiskamer \t ontvangt U het benodigde zeil biervoor DU is ee"ameel PKOmïÏÏ HiERVAH. WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4