SS5 ALLEEN DAT IS VIM WRAAK OF LSEFDE DEGELIJKE DIENSTBODE HUISNAAISTER $1 WIE ZAL HET WINNEN FEUILLETON Postelstr. 3, DEN BOSCH. 2e hands Meubelhandel JOH. VAN WANROOIJ TE KOOP AANGEBODEN Gemeenteraad Waalwijk iN IEDER HANDJE ÉÉN LET OR DE GELE BUS MET DE DRIEHOEK AANGEBODEN TE KOOP! FLINK LOON. AMBACHTSCHOOL GEER- TRUIDENBERG EN OMSTREKEN. muziekhandel f/ PpcvanIER^i-! stationsstraat 67v 1 WAALWIJK GRAM O F O ON- PLATEN. Tel. 457. CRESCENDO". Terry en Berry in DE WITTE ELAND. GEVRAAGD GOEDE 3-PITS GAS-COMFOOR der West-Europese mogendheden en de Amerikaanse militaire lei ders. Dit betekent het begin van een nieuwe fase in de Ameri kaanse politiek ten aanzien van Europa. De Commissie van Goede Diensten is er informeel van op de hoogte gesteld, dat de Neder landers bereid zijn de onderhan delingen met de Indonesische re publiek, welke vorige week zijn afgebroken, te hervatten, mits slechts technische, economische en financiële onderwerpen wor den besproken en politieke aan gelegenheden worden vermeden, aldus werd dezer dagen uit be trouwbare bron vernomen. TWEE DODEN IN EEN DANSZAAL. Ruzie om een meisje. In een danszaal te Eysden heb ben een Pool en een Belg zoda nige ruzie om een Nederlands meisje gekregen, dat er een ge weldige vechtpartij door is ont staan, met het noodlottige ge volg dat daarbij twee mensen ge dood zijn. Toen 2 wachtmeesters der po litie tussenbeide wilden komen, trachtten enige andere Polen hun landgenoot te ontzetten. De poli tie werd zodanig in moeilijkheden gebracht, dat zij eerst van de gummistok gebruik maakte en daarna een waarschuwingsschot loste. De politiemannen zagen de kans om versterking te vragen, maar voor dat deze ter plaatse was, drongen de Polen opnieuw op, tengevolge waarvan de poli tiemannen genoodzaakt waren van hun vuurwapens gebruik te maken. Een Pool werd door een schot in het hoofd getroffen en overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. De wachtmeester Op de Ven, die assistentie kwam verlenen, werd met een stoel zo danig op het hoofd geslagen, dat hij met een schedelbasisfractuur naar het ziekenhuis moest worden overgebracht en daar is overle den. AGENDA EN PRAE-ADVIEZEN. Openbare vergadering, te hou den op Donderdag 24 Juni 1948 te 19.30 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. Van de Gedep. Staten: a. Goedgekeurd raadsbesluit van 29 Jan. 1948 tot over name van spoorwegparallel wegen van het waterschap ,,De Binnenpolder v. Waal wijk". b. Goedgekeurde raadsbe sluiten van 29 April 1948, nrs. 9 en 10, tot wijziging der begroting 1947. c. Vastgestelde gemeente en bedrijfsrekeningen over 1945. 3. Voorstel tot wijziging der geldlening van 1'933, oorspronke lijk groot 32000.—, met de N.V. Rotterdamsche Verzekering Soci ëteiten te Rotterdam (prae-advies nr. 122). 4. Voorstel tot toekenning van een subsidie aan de R.K. Gym nastiekvereniging „O.W.S." al hier (prae-advies nr. 123). 5. Voorstel tot beschikbaarstel ling van gelden overeenkomstig artikel 72 der lager onderwijswet 1920 aan het bestuur der R.K. Jongensschool te Baardwijk voor aanschaffing van schoolbanken (prae-advies nr. 124). 6. Voorstel om de bepalingen van het Koninklijk Besluit van 11 Mei 1948, Staatsblad I 183 (Uit- keringsbesluit 1947) van overeen komstige toepassing te verklaren op het personeel in dienst der gemeente (prae-advies nr. 125). 7. Voorstel tot vaststelling ener hypotheekregeling ten be hoeve van particuliere woning bouw met toepassing van de fi nancieringsregeling woningbouw 1947" (prae-advies nr. 126). 8. Voorstel tot wijziging dei begrotingen 1947 en 1948. Wijziging geldlening 32.000.— (R.VS.) Op het aan Ged. Staten ter goedkeuring gezonden raadsbe sluit van 29 April 1948 betref fende wijziging der voorwaarden van de geldlening van 1933, oor spronkelijk groot 32.000.—, en aangegaan met de N.V. Rotter damsche Verzekering Sociëteiten (R.V.S.), zond genoemd College een schrijven, inhoudende 't ver zoek de belasting-clausule, die krachtens het raadsbesluit van 25 Febr. 1938 is opgenomen, zo te doen wijzigen, dat de belastingen, die van de aflossingen en/of de hoofdsom van de geldlening moch ten worden geheven, niet ten las te van de gemeente komen. Op verzoek verklaarde de geld- geefster zich bereid de betreffen de clausule te wijzigen en voort aan te doen luiden: ,,Alle belastingen, die van de rente der geldlening geheven mochten worden, komen voor re kening van de geldneemster." B. en W. stellen voor, onder intrekking van het besluit van 29 April j.l., een nieuw besluit vast te stellen, waarin de aangehaalde clausule is verwerkt. Subsidie O.W.S. De R.K. Gymnastiekvereniging O.W.S. alhier bericht, dat haar door de Diocesane R.K. Gymnas- tiekbond in het Bisdom 's-Bosch is opgedragen de organisatie van het jaarlijkse bondsfeest op 20 Juni, dat te Waalwijk gehouden wordt. Zij deelt tevens mede dat deze gelegenheid te baat zal wor den genomen om een grootse pro paganda voor de turnsport in Waalwijk en Omgeving op touw te zetten, waarom o.m. de natio nale turnploeg van de Ned. Gym- r.astiekfederatie is uitgenodigd om op 19 Juni een propaganda-uit- voering te verzorgen, waaraan deze zal voldoen. Aan een en an der zijn grote kosten verbonden, waarom door de vereniging O. W.S. zowel mondeling als schrif telijk om steun van de gemeente is gevraagd. Tot hun spijt was deze aangelegenheid vóór de raadsvergadering van Mei nog niet voorbereid, zodat B. en W. eerst thans aan de raad een voor stel terzake kunnen doen, terwijl de beslissing door de raad eerst kan genomen worden op een tijd stip, wanneer het Bondsfeest c.a. reeds achter de rug zijn. B. en W. hebben de vereniging slechts kunnen toezeggen dat zij een gunstig voorstel zullen aan bieden. Met het oog op het grote belang, dat door B. en W. wordt gezien in beoefening der turnsport en gezien de prachtige gelegen heid, welke zich thans aanbiedt om daarvoor een grootscheepse propaganda te voeren, stellen zij voor aan O.W.S. een subsidie te verlenen tot een bedrag, gelijk aan de opbrengst der vermake lijkheidsbelasting, voortvloeiend uit de bondsdagen op 19 en 20 Juni. Meubelen bijz. school. Door het bestuur der R.K. Jon gensschool aan de Baard wij kse- straat nr. 44 alhier, is onder dag tekening van 24 Mei 1948 tot de Raad het verzoek gericht over eenkomstig art. 72 der L.O.-wet 1920, de benodigde gelden be schikbaar te stellen voor de aan schaffing van 12 nieuwe banken. Ter toelichting van het verzoek deelt het bestuur mede, dat de school bij de oprichting 122 leer lingen telde, doch thans 186, bij de aanvang van 't nieuwe school jaar naar schatting 213 en na de voltooiing van de nieuwbouw aan de Baardwijksestr. minstens 220. Het tekort aan banken, door tcename van het aantal leerlingen successievelijk ontstaan, is al dus het bestuur aangevuld door overname van 12 oude ban ken uit de openbare school, 4 nog oudere banken van de R.K. Meis jesschool en 4 banken welke aan wezig bleken onder het toneel in het patronaatsgebouw, die voor het tegenwoordige onderwijs to taal ongeschikt zijn. De thans aan te schaffen nieu we banken moeten dienen om het nu weer ontstane tekort aan te vullen en om de 4 banken van de Meisjesschool en de 4 oude ban ken uit het patronaat te vervan gen. De kosten bedragen 750.-. Gezien het voorgaande stellen B. en W. voor de gevraagde me dewerking ex art. 72 te verlenen er de benodigde gelden toe te staan. Dat brengt een kind in ver- ukking: in ieder handje een uurtje, allebei even lekker en i erleidelijk. Zó lekker en ver leidelijk dat ze maar allebei tegelijk in de mond worden ge topt! De Gruyter beeft deze week zuurtjesweek: een enorme sor tering verschillende vruchten- smaken, waarvan er véél in een ons gaan. Het kan dus deze wee k: zelfs in ieder handje twee! Trouwens wat de snoepbon be treft; U zult Uw ogen niet ge loven zoveel keuze De Gruyter beeft: gevulde bonbons, choco lade en versnaperingen in méér dan 20 soorten. Yan 25 Juni t/m 1 Juli 100 gram zuurtjes naar keuze van 20 voor 15 cent! 817 Terugbetaling gemeentepersoneeï 2M pensioensbijdrage over '47. Bij Koninklijk Besluit d.d. 11 Mei 1948 (Staatsblad No. I 183) werd aan hen, die op 31 Decem ber 1947 de hoedanigheid hadden van ambtenaren in de zin van de Pensioenwet 1922 (Stbl. no. 240) voor zover op hen door het Rijk een bijdrage is verhaald, voor el ke volle maand van 1947, waar over zulks is geschied, een be drag toegekend van een/twaalfde van 2Yi van hun pensioens grondslag op de laatste dag van hun dienstverhouding met het Rijk in 1947. DeCommissie voor Georgani seerd Overleg, hierover gehoord, bleek geen bezwaren te hebben. B. en W. stellen daarom voor te besluiten tot het toekennen aan het gemeentepersoneeï van 'n uit kering van 2K van de pensi oensgrondslag over 1947. Hypotheekregeling woningbouw Het prae-advies zegt hiervan o.m.: Indertijd is uit de afdeling Noordbrabant van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een studie-commissie gevormd voor 't vraagstuk van de oprichting van bouwspaarkassen. Door deze commissie is een rapport uitge bracht. naar aanleiding waarvan door de genoemde afdeling een „Bouwspaarraad" is gevormd, welke tot taak kreeg: het nemen en bevorderen van maatregelen, welke het bouwsparen en het ei gen-huis-bezitten zullen bewerk stelligen in zo ruim mogelijke zin. Als resultaat van de werkzaam heid van de Bouwspaarraad is verschenen een ontwerp-hypo- theekregeling, welke zoals de Bouwspaarraad om gegronde re den meent te mogen aannemen aldus de goedkeurinq van Ged. Staten van Noordbrabant zal ver krijgen. Daar B. en W. het bevorderen van het tot stand komen van ei gen woningen in het algemeen be lang achten, hebben ook zij dit vraagstuk sedert enige tijd in stu die genomen. In onze gemeente bestaat reeds vanaf 1925 een „Verordening op het verstrekken van geldleningen onder hypothe cair verband en de uitgifte van woningen in huurkoop door de gemeentelijke hypotheekbank". Momenteel is het voor particu lieren evenwel practisch niet an ders doenlijk te bouwen dan met gebruikmaking van de „Financie ringsregeling Woningbouw 1947" welke door het Rijk is vastgesteld en welke o.a. voorziet in een jaar lijkse bijdrage. De ontwerp-regeling van de Bouwspaarraad hebben B. en W. ALLES BLIJF 't Vuil vliegt w wordt aangetast gesteld uit millioi een actief schim kan VIM niet k het Uw huisraad VIM en laat U MOOI 00 0 R VIM met VIM En niets Want VIM Is samen- en lijne deeltjes, elk in aagje gevat. Daardoor issen. daardoor spaart Vraag dus steeds om iets anders geven! ooit t schuimt en k n niet krassen ir. grote lijnen overg- bieden zij hierbij ter aan, vergezeld van bijlagen, raad hen ïomen en aststelling verdere welke de ibuwspaar- ter kennisn zond. Het voordeel vei de rege ling is meer in de c :dietverle- ning een vaste lijn te hggen, ter wijl in ieder afzonderlijk raadsbe sluit kortheidshalve naar de re geling kan worden verwezen. De regeling bedoelt zowel ning toe- bouwspaarders (bij bouwspaar kassen) als niet-bouwspaardeis tegemoet te komen. Bij de eerste wordt een gezamenlijke hypotheek verleend door gemeente en bouw- kas. Het risico wordt voor de ge meente gereduceerd door de bepa ling (artt. 7 en 8) dat de bouwer de jaarlijkse bijdrage van het rijk en de uitkering ineens aan de ge meente cedeert. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. HOOFDSTUK I. 1) Het was een woeste avond. De wind had die dag de zee steeds hoger opgezweept, tot ze nu, ten slotte het rotsige strand van de kleine vissershaven op de kust van Cornwallis geheel met schuim had overdekt. Ook had het granietstenen huis, halfweg tegen de heuvel, waar op het dorpje Morna was ge bouwd, het zwaar te verantwoor den. Dit eenzame huis was juist een geschikte woning voor de man die daar nu al een jaar woonde, nooit bezoek ontving en er maar één bediende, Reuben, op nahield. Hijzelve stond in het dorp bekend als de Graaf. Op deze titel scheen hij recht te hebben, ofschoon het eenvoudige vissersvolkje maar weinig van hem wist. Vanwaar hij gekomen was en waarom hij dit afgelegen hoekje van de wereld tot woonplaats had gekozen, was hun een onopgelost raadsel. Uit Reuber werden ze ook niet wijzer, de bediende bewaarde het strikt ste stilzwijgen betreffende de za ken van zijn heer. Toch was die eenzame bewoner van het Rotshuis betrekkelijk nog een jonge man, zeker niet ouder dan dertig: knap van uiterlijk en van athletische bouw. Arm was hij ook niet, want er heerste een deftige weelde binnen de muren in de granietstenen woning: en karig was hij evenmin. Op deze stormachtige avond trad de graaf uit zijn woning en bleef enige tijd op het stuk grond aan de voorkant staan uitkijken. Hij stoorde zich in het geheel niet aan de woede van de orkaan om zich heen, want er woei een nóg heftiger storm van herinneringen in zijn gemoed. „Juist vandaag is het tien jaar geleden", mompelde hij, „dat ik mijn zwerftocht over het aardrijk begon, als een uitgeworpene van de maatschappij! Afstammeling van een adellijk geslacht, date rende uit de elfde eeuw, dat ik nu hier zo staan moet!... Een ge schikte avond voor zo'n jubileum, dat moet ik zeggen. Me dunkt, ik zie het alles weer voor mij doorleef nog eens die avond, nu tien jaar geleden, toen mijn erf deel mij ontzegd werd en ik uit huis trok, gebrandmerkt als een dief, ofschoon ik, te enenmale, onschuldig was aan al wat mij ten laste gelegd werd. Ik kon mijn woorden niet bewijzen tegenover dat lage complot en zo werd ik, als jonge man van twintig, uit 't voorvaderlijk huis verdreven. En van die dag, nu tien jaar geleden, ben ik een banneling. Maar op diezelfde avond legde ik de ge lofte af tegenover mijzelve, dat ik het net van leugens zou verbre ken, waarin men mij verwikkeld had. En mocht mij dit nog eens gelukken, al was het ook vele ja ren later, dan zou ik mijri recht- 1 matig erfdeel opeisen en zou ik weer de plaats innemen, die mij toekomt. Die tien jaren hebben mij een heel eind dichter bij de ver vulling van mijn gelofte gebracht: ik was voorspoedig in al mijn on dernemingen, zodat ik zelfs rijker jben dan mijn rechtmatig erfdeel mij zou hebben gemaakt.Nog 1 één schakel in de keten van be wijzen ontbreekt, maar die zal ook nog wel volgen: daar twijfel ik geen ogenblik aan!" Hierop trad de kluizenaar het huis weer binnen en ging in een antieke eikenhouten stoel bij de haard zitten: steeds nog in her innering verdiept aan die avond, nu tien jaar geleden. Intussen scheen de storm van uur tot uur in heftigheid toe te nemen, tot ineens een noodsignaal weerklonk, natuurlijk van een van de schepen, nabij de kust van Morna. De graaf trad aan het venster, tuurde uit en zag het volgend ogenblik een pijl opschieten uit de richting van de „Drakentand", een blinde klip, waarop reeds menig schip zich te pletter had gestoten. Het zou onmogelijk zijn, dan hulp te bieden: toch kon de graaf daar niet zo werkeloos bij het vuur blijven zitten. Hij belde dus zijn bediende en sprak: „Reuben, heb je dat schot daar zo even gehoord? Haal mijn oliejas en zuidwester. Ik ga naar de baai en wil toch zien, of wij niet iets kunnen doen voor die ongelukkigen. Want het is een verschrikkelijk lot om schipbreuk te moeten lijden, zo vlak bij de kust. Het leven is ons allen dier baar! Wij allen hebben wel een doel voor ogen. Ik zelf lééf voor de vervulling van mijn gelofte". Reuben sloeg misschien niet zo veel acht op de woorden van zijn heer: de man kende imjners de geschiedenis van de graaf en had een innige genegenheid voor hem opgevat, na de wijze, waarop hij door hem verpleegd was, toen hij in Australië aan een gevaarlijke aanval van koorts had gelegen. „Zult U lang uitblijven, sir?" vroeg hij bezorgd. „Dat kan ik moeilijk van te vo ren bepalen. Het hangt er van af, of er enige hulp kan worden ge boden of niet. Zorg in ieder geval, dat je warme lakens hebt en dat er een goed vuur brandt op de logeerkamer." „Daar kunt u op rekenen, sir". Op het strand vond de graaf verscheidene groepjes vissers met hun vrouwen staan, die allen uit tuurden naar de plek, waar een paar lichtpuntjes aanduidden dat het schip vastzat op de blinde klip. Hulp-verlenen was onmogelijk. Plotseling kwam er opschudding onder de menigte en een paar van de koenste vissers waren bezig, een wegrollende golf iets te be twisten. Toen ze hun last op het glibberige strand legden, ontsnap te velen de kreet:-, He ff» vrouw". Maar, of zij leefde or niet, dit viel niet uit te maken. Zij zag doosbleek en aan alle kanten droop het water haar uit de kle ren. De graaf trad naderbij en sprak: „Er moet iets voor die arme vrouw gedaan worden! W^acht, ik zal haar zelf naar het Rotshuis dragen: mijn bediende zal alles in gereedheid hebben voor een dren keling. Mrs. Trebarth gaat u mee, dan kunt u haar, de eerste hulp bieden". Toen het licht van een van de lantaarns op het doodsbleke gelaat viel, voer de graaf een huivering door de leden. „Gerechte hemel!" sprak hij in zichzelve, „de laatste schakel in de keten. Mijn gebed is, tenslotte, verhoord: als zij leeft!" „Behendig droeg hij haar heu vel-opwaarts, terwijl de vissers vrouw op korte afstand volgde. HOOFDSTUK II. Tegen de ochtend was de storm in heftigheid afgenomen. Op een bank in een van de voorkamers van het Rotshuis lag de vrouw, die de vorige avond op het strand geworpen was. Het had uren ge duurd, eer men er in had mogen slagen, om haar levensgeesten op te wekken. Maar zij was behou den en nu lag zij nog, zeer bleek, op de bank en wist niet veel an ders, dan dat zij gered was; maar door wie dit was haar totaal onbekend en zij scheen er ook niet bijzonder veel belang in te stellen. Mrs. Trebartz had haar uitstekend verpleegd en verzorgd en was nu op de ochtend naar buiten gegaan. Haar gastheer had £ij nog r -\.zien; maar die zou, natuurlijk, wel naar haar komen vragen. Ze was een knappe vrouw van een Spaans type; niet meer in haar eerste jeugd, maar toch met een innemend uiterlijk en zeker met een levendige, vurige aard. Als haar redder nu straks bij haar kwam, dan zou zij hem har telijk dank zeggen: en daarmee was dit avontuur dan weer afge lopen. Nadat zij enige tijd zo gelegen had, ging de deur open en trad de graaf binnen. Zij richtte zich op en stak hem de handen toe, terwijl ze, met een enigszins vreemd accent, riep: „Mag ik u van ganser harte dank zeggen voor de weldaad, die u mij bewezen heeft? Zonder U zou ik op dit ogenblik niet meer in leven zijn!" De graaf vatte haar handen niet en scheen enig teken van her kenning te verwachten: toen ant woordde hij kalm: (Wordt vervolgd). In gedachten zie ik Amerika en Rusland als schaakspelers in hun spel verdiept. In sluwheid zijn de bolsjewisti sche leiders meesters. Het doel blijft bestaan, wereld revolutie, verschuiving van de wereldmacht naar het Oosten. De antichrist tegen de Christus. Het zal Amerika, het Westerse blok, nog milliarden en milliar- den kosten om dit drijven uit te raderen. Rusland zit als een kat voor een muizengat met een onbegrij pelijk geduld de tijd te verbeiden tot de zekerheid van slagen aan gebroken zal zijn. Rusland heeft thans een leger, een luchtvloot, waar geen idee van te vormen is, doch ziet met afgunst naar de overzijde van de Oceaan, waar verbetering op atoomgebied zo'n grote voor sprong heeft. Gereed voor de oorlog op kor te termijn, maar niet gereed voor een strijd op lange duur bij te genslag. Wat Hitier riskeerde, riskeert Stalin niet. Dit land verlangt daarvoor in de toekomst méér olievelden, ko per-, goud- en andere ertsmijnen, waaruit het krachten kan blijven putten. Waar dit vandaan te ha len? Uit het verre Oosten, nog verder dan in het hart van Azië, waar het de minder weerbare vol ken in communistische legers tracht te hervormen. Amerika zal alles op het spel zetten om deze invloedssfeer in het verre Oosten te beknotten. Het zal zich tot het uiterste in spannen Rusland geen kans te ge ven de vaan der revolutie te plan ten op de puinhopen van een Westers blok. Voor de Christen-mens staat op het spel te zijn of niet te zijn. Verlies niet uit het oog dat de schaduw van Rusland in de an dere Rijken der wereld is doorge drongen onder de naam van het moderne communisme, dat over al zijn vertakkingen heeft vastge klampt als wortels vén een ge weldige boom in de goede aarde Wie kunnen het winnen? Wij! In vereniging met andere landen door te streven naar eenheid en Rijkseenheid in Uw eigen land, herbewapening van de geest, want ,,'k Ben edel van geboort", wie dus kan pralen Is als dit slijk, de Deugd is het Zonnegoud. Geloove niemand ooit, Dat adel buiten 't edel hart kan leven Wien Konings hoogheid tooit Blijft laag zelfs, zoo niet deugd zijn hart doordringt, Dat kaatste als water 't beven van sterrenglans die uit de Hemel blink:-. Guido Guinizelli (1210—1276) Een der eerste voorvechters van de Democratie. Redacteur van De Echo van het Zuiden, U bied ik dit schrijven aan als een kleine bijdrage van strijd voor de eenheid van ons volk. P. M. KREUGEL. „Diep in ons eigen borst liggen juwelen, Graaft dat hun levensdorst Barst uit Uw kelen los." (A. van Scheltema). Het Koningschap is vau God gegeven, blijft het ttouv/. Gij dient de Godheid op Uw wijze, ik zoals het mij vermag, toch dienen wij één en dezelfde God. „Ik heb niets dan de stem van mijn ziel die mij het eeuwige le ven belooft en de heilige onster felijke sterren hoog boven mijn hoofd". (H. Swartz). Verder zal ik nog iets aanha len van strijders voor geestelijke herbewapening, die ons zijn voor gegaan De zwerver daalt in zielsgepeins verloren, In 't dal naar het gehucht van wit en grauw Daar klinken vrome tonen uit den toren, De star der liefde flonkert zilver-blauw Het kerkje bracht wie danken wilde, samen, En. wierook en gezang golft uit de poort. En op het dankgebed zegt alles „Amen". De zwerver schrijdt in zoet gepeins weer voort Waar zooveel eensgezinden samen kwamen Daar sterft de haat en wordt geen klacht gehoord. (Jacques Perk). De liefde heeft het edel hart tot woning, Zooals de vlam den top van de flambouw Zij straalt er fier tot eigen vreugd en looning, Alsof zij nimmer andersb randen zou. Wie slecht is van natuur, Vermag zoomin de liefde te verdragen Als water 't heete vuur, Besloten ligt de liefde in 't harte rëin Als in verborgen lagen, Een diamant in 't ijzer eener mijn. Moog' heel den dag de zon het slijk bestralen 't Blijft vuilde zon haar zuiv'ren glans behoudt, RAAMSDONK. Ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan zal de Rijvereniging „Juliana" een Groot Nationaal Concours Hippique geven op Za terdag 17 Juli a.s. Een sporteve nement, zoals in vroeger jaren hier gebruikelijk was en waardoor Raamsdonk een plaats had weten te veroveren in de wereld der paardensport, zal dan thans weer plaats hebben. We herinneren ons nog zo goed dc prachtige concoursen waaraan het puik van het Nederlandse paardenmateriaal deelnam en de huzaren van het Nederlandse le ger bij het springconcours hun kunnen vertoonden. Ook dit jaar zullen we 't beste van het beste in Raamsdonk zien verschijnen en al zullen er geen huzaren komen, omdat het mo derne leger gemotoriseerd is, we zullen zien dat de landelijke rui ter van vandaag niet meer onder doet voor de huzaar van vroeger. Het programma is uitgebreid en zeer gevarieerd. Des morgens om 9.30 uur be ginnen reeds de dressuurwedstrij - den voor achttallen en de indivi duele dressuur. Om 1.30 uur zal de officiële opening plaats hebben door de Edelachtb. heer J. Prinsen, bur gemeester der gemeente Raams donk, met parade der deelnemen de verenigingen. Hierna zullen naast de achttallen der L. R. van de N.C.B. en de Kon. Ned. Fede ratie één- en tweespannen te zien zijn voor tuigpaarden en hack neys. Dit programma in aanmerking genomen en gezien de mooie prij zen die beschikbaar worden ge steld (in totaal 2700.—) belooft het een schitterende dag te wor den. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van een dochter MARIA ALBERTA. H. KOOTKAR M. KOOTKAR-SENS ANNEKE JAN LENI INEKE HENNY RINY Waalwijk, 18 Juni 1948. VERLOOFD JANNY M. P. H. RAMING en J. W. A. SCHRAKAMP cand. w. i. Waalwijk, Mr. v. Coothstraat 8 Delft, v. Leeuwenhoeksingel 24 26 Juni 1948. OP 10 Juli a.s. hopen onze ge liefde ouders E. v. d. GOUW en IDA v. d. GOUW-v. ZON hunne 25-jarige Echtvereniging te vieren. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hunne dankbare kinderen JO en Verloofde WIM en Verloofde LEO en Verloofde. COR TOOSJE De H. Mis van dankbaarheid zal worden opgedragen om 9 uur in de kerk van de H. Antonius. Waalwijk, 20 Juni 1948. St. Crispijnstraat 96. Keurig verenbed fl. 75.— 2-pers. Ledikentm.spiraal fl.35.— Koffie- en eetservies 6 personen fl. 85.— Eikenhouten Piano absoluut zonder gebreken fl. 200.- Wasstellen fl. 10.— Zeldzaam grote mahoniekast fl. 200.- Opklapledikant met ombouw fl. 55.- 4 stoelen met Leerdoek fl. 45. Litsjumeaux m. spiralen fl. 1 50. OOK OP SCHADEBOEKJE. ALLES FRANCO THUIS. Logeergelegenheid. Wij bieden U weer 'n grote partij prima onderhouden 2e hands MEUBELEN aan w.o. eiken buffetkasten, Dressoirs, halve Linnenkastjes, Mah. Linnenkasten; theekasten, tafels, stoelen, spiegels, schilderijen en verder veel ander goed 5T n j» n VlnorRdodeiri fornuiskachel als nieuw met geheel z g.a n. vioerKieaen, njeuw binnenwerk f42._ Electr. Wasmachine met motor en wringer loopt schitterend Handnaaimachine 135.- Schoenstikmachines 11 45.-Alles prima Prima bankstel Notenhout geheel compl. f97.50 als nieuw en verder vele andere artikelen. Tramstr. 87. Telel. 239. DONGEN. DISTRIBUTIEKRING 's-HERTOGENBOSCH. OFFICIËLE PUBLICATIE. Zeep voor Artsen enz. De Directeur van de Distributiedienst 's-Hertogenbosch maakt bekend, dat praktizerende artsen en veeartsen, medisch verplegend en administratief personeel van consultatiebureaux voor t.b.c.-be- strijding, douane-ambtenaren, personen werkzaam in de genees- en verbandmiddelenindustrie, inclusief tandtechnisch laboratorium, in- seminatoren, leden van de vereniging voor Logopaedie en Phonia- trie, masseurs, medische studenten werkzaam in de anatomie, mel kers, slagers, sociale gezinsverzorgsters, studenten: in de tandheel kunde voor zover zij patiënten behandelen, praktizerende tandartsen en tandheelkundigen, verplegers en verpleegsters in ziekeninrichtin- gen (ziekenhuizen, psychiatrische inr., verpleeghuizen e.d.), vroed vrouwen en verloskundigen, wijkverplegers en -verpleegsters, parti culiere verpleegsters en verplegers, gediplomeerde kraamverzorg sters, leerling-kraamverzorgsters en vee-verloskundigen voor de 8ste en 9de periode 1948 (4 Juli—28 Augustus 1948) in aanmerking ko men voor rantsoenen huishoudzeep en waspoeder. Voor het verkrijgen van rantsoenbonnen zeep en waspoeder kunnen van 28 Juni t.m. 3 Juli a.s. formulieren MD 233-51 worden afgehaald en ingediend aan het kantoor, loket 12, In den Boeren- mouw 15, 's-Hertogenbosch. In de overige aangesloten gemeenten dient dit te geschieden op de zitdagen bij de! plaatselijke kantoren. Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen in Haarsteeg. De Directeur van de Distributiekring 's-Hertogenbosch maakt in verband met samenvoeging van Distributiekringen en in aan sluiting aan de publicatie van de Distributiekring Waalwijk be kend, dat de inwoners van Haarsteeg, welke nog niet in het bezit zijn van hun bonkaarten voedingsmiddelen, deze dienen af te halen op 26 Juni a.s. In afwijking van de normale zitting n.l. van 9.3011 uur, zal op bovengenoemde datum de uitreiking van bonkaarten van 9 12 uur plaats vinden. GEVRAAGD in klein gezin voor dag of voor dag en nacht. Brieven onder No. 2440 Bureau van dit blad. Leerlingen die de 6e klas der lagere school hebben doorlopen kunnen alsnog als leer lingen van de Ambachtschool worden toe gelaten ook voor de cursussen TIMMEREN en ELECTRO-TECHNIEK. Aanmelding zo spoedig mogelijk aan het schoolgebouw HAVEN 18. Met ingang van het nieuwe schooljaar wordt aan onze school ook GODSDIENST ONDERWIJS gegeven. DE DIRECTEUR. GUITAARS; BANJO'S; ACCORDEONS; ENZ. ENZ. Dezer dagen ontvangen wij PRACHTIGE VI 72. „Wanneer ik nu eet en dik en rond wordt, kom ik hier nooit uit dacht Berry, „wanneer ik niet eet wordt ik zo mager dat ik tussen de spijlen van de kooi kan door glippen". Daarom slingerde hij zijn eten krachtig tegen de muur van zijn hok, kruiste zijn armen overe lkaar en ging in hongersta king. Hij probeerde eens hoe lang hij nog zou moeten wachten voor hij zich tussen de tralies door zou kunnen wringen. „Minstens vier dagen", dacht hij en keek met n scheel oog naar Patsy, die onver stoorbaar zat te eten. Intussen zat Terry, voor het eerst als vrij man, op de trap van zijn woonwagen en keek het avondblad in, dat hij aan een voorbijganger had gevraagd. Hij vond dadelijk het bericht dal hij zocht: „Sprekende beren dalen in dierentuin eer" stond daar met vette letters. Toen Terry het hele bericht zorgvuldig had gelezen, wist hij genoeg. „Ik ga dadelijk op weg", zei hij hardop. Mr. v. Coothstr. 53 B W A A L W IJ K. NIEUWE EMAILLE EDY-KEUKEN GROEN Nog niet in gebruik geweest. Brieven onder No. 190193 Bureau dezes.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2