KINDERWAGEN. AFWEZIG UIT DE LANGSTRAAT NIE IWS UIT KAATSHEUVEL SPORT. ONTEIGENING, M. H. C. KOLSTER, TWEELING KINDERWAGEN U HEEFT HET TOGH OOK IN DE GATEN J. M. G. DANCKAERT TE KOOP: TE KOOP: prima Motorrijwiel TE KOOP: MET BEDJE. PRIJS 150- KQPTSHEUVE L ■Ml V. BALDADIGHEID. Dezer dagen zijn enkele belha mels met behulp van een balk over de sloot gekomen, die rond de tuin van T. in de Grotestraat ligt. Daar braken zij een beton nen schutting nagenoeg af en vernielden zij bessen- en kruis- bessenstruiken. MEN VOND een gecombineerde rookkaart, gymnastiekschoenen, contactsleu teltje, twee honden, een jas, een beursje, een schaartje en twee armbanden. MEN VERLOOR een gouden damespolshorloge en een herenpolshorloge met in scriptie. BIOSCOOPPROGRAMMA. Musis. „Hoogste Roem", die Vrijdag t.m. Zondag vertoond wordt, is een film die het spannende relaas behandelt van de verbeten strijd van de Philippijnse Militie tegen de Moro's. Gary Cooper, Andrea Leeds en David Nivven zijn de drie mensen waaromheen zich het spannende verhaal afspeelt. Ook speelt hier de liefde een rol. Maandag en Woensdag brengt Musis enkele kleinere films, n.l. „Mensenjacht in doodsvallei" met William Elliot en de „Boksende Kangoeroe", waarin een Kangoe roe de hoofdrol speelt. Beide prenten eindigen met romantiek. Luxor. In Luxor komt deze week van Vrijdag t.m. Zaterdag een Neder- ladse film, getiteld „De familie van mijn vrouw". Een film vol dwaze verwikkelingen, gekke misverstanden en een kwaadaar dige echtgenote en schoonmoeder doe op heel haar omgeving haar invloed uitoefent en overal waar zij verschijnt een sfeer van gela denheid schept en ruzie veroor zaakt. Als dan de toestand al te erg wordt, besluiten de mannen er een eind aan te maken. EXPOSITIE IN HOTEL VER WIEL. Na de tentoonstelling, die en kele weken geleden in Hotel De Twee Kolommen gehouden werd, krijgt Waalwijk nu ook in Hotel Verwiel een expositie. Daar het de kunstschilder Ma- rinus Ottee, als lid van „de On afhankelijke" niet meer mogelijk is in 't Stedelijk Museum te Am sterdam te exposeren, wanneer hij geen lid wil worden van de communistisch georiënteerde fe deratie van beroepskunstenaars, moet hij zijn toevlucht nemen tot exposities in diverse gelegenhe den, ook in de provincie. Zo exposeert hij van 25 t.m. 30 Juni in de achterzaal van hotel Verwiel met werken van zichzelf, van Tan Korthals, Evert Moll, van Raaphorst en Knikker. Marinus Ottee, in Waalwijk geen onbekende meer, die ons gaarne zijn werken toonde, vindt zich het best als schilder van paarden en hij toonde ons een schilderij, stoer en krachtig, van een ploegende boer met drie paarden, fors neergezet op de zware grond die zij beploegen. Verder is daar nog van zijn hand een varende tjalk, een zeer sfeervol schilderstuk, maar toch vol beweging in lucht en water. Ook zijn bosgezicht verdient ver melding, het is met het mes ge schilderd in een sprankelende kleurencompositic. Bijzondere aandacht verdient ongetwijfeld het werk van Evert Moll, een gevoelig technicus, die met zeer mooie werken op deze tentoonstelling vertegenwoordigd is. In het bijzonder vestigde men onze aandacht op zijn Herfst- chrysanten met Perzisch kleed, een schilderij met zachte kleuren, waarin het grijs overheerst; zijn werken zijn van 'n mooi coloriet. Moll schildet graag bloemen en verschillende mooie bewijzen van deze voorliefde zijn op de ten toonstelling te bewonderen. Noe men wij nog een klein, fris en lief schilderijtje van Anemonen. Evert Moll is lid van Pulchri Studio in Den Haag, gelijk ook uit zijn werk duidelijk waarneem baar is. Enkele van zijn haven gezichten doen echter aan een Italiaans schilder denken. Jan Korthals, evenals Ottee lid van „de Onafhankelijke" in Am sterdam, is vertegenwoordigd met stemmingsvolle gezichten op Am sterdam e.a. Treffend is b.v. de sfeer weergegeven in twee van zijn werken, gezicht op Amster dam met de St. Nicolaaslcerk en een straatje in Nice. Hier de zon nige atmosfeer van het Zuiden en de heldere kleuren, daar de grijze somberheid van een Hol landse regendag. Dan is er verder nog een aar dig schilderij van spelende katjes die op geen enkele tentoonstelling blijkbaar mogen ontbreken van Raaphorst en enkele werken van Knikker. Over het algemeen bevat de tentoonstelling typisch Hollands werk, degelijk, met zin voor de realiteit, waarin alle kubisme, fu turisme of hoe u al die ismen noemen wilt, vreemd is. Aan deze tentoonstelling is nog een expositie verbonden van een zeldzame collectie Perzische ta pijten, waaronder een Perzisch bidkleed de speciale aandacht verdient. Ook de andere tapijten, die heel vreemde en heel geleerde namen hebben, zijn het bezichti gen ten volle waard. Vermelden wij nog dat er op de tentoonstelling een schilderij hangt, waarvan de prijs die de hoogste bieder geeft, aan Thuis front zal worden afgestaan DRUNEN. Uit de aanbesteding van het gemeentehuis. Bij de aanbesteding van het ge meentehuis was de laagste in- schrijfster de fa. de Bont uit Nieuwkuijk met een bedrag van 98.350.—, verdeeld in oorlogs schade-herstel 80.150.— en ver nieuwing 18.200.—. Daarop volgend was de fa. v. Boxtel uit Vught met een bedrag van 99.355.—, onderverdeeld in schadeherstel 80.655.— en ver nieuwing 18.700.—. De laagste inschrijfster voor schadeherstel was de fa. Merkx uit Drunen voor een bedrag van 76.998.—. Voor vernieuwing schreef de fa. Merkx in voor een bedrag van 22.575.-, totaal 99.573.-. Bouw brandweerkazerne. Met de bouw van de brand weerkazerne is een aanvang ge maakt. Het werk is gegund aan de gezamenlijke Drunense aanne - mers voor een bedrag van 21475.-. Benoeming. Tot organist van de parochie kerk alhier is benoemd de heer C. Boelen. De heer Boelen was reeds verschillende jaren organist in de parochiekerk te Elshout. KVP-Landdagen i. d. Langstraat. Onlangs berichtten wij dat als spreker op de KVP-Landdag te Waalwijk op 29 Juni a.s. zou optreden de heer J. de Brouwer. De heer de Brouwer is echter verhinderd en voor een andere spreker zijn de onderhandelingen reeds gaande. Definitieve toezeg ging is wel reeds ontvangen van de heer Aalberse uit Schiedam. De Landdag zal worden ge houden op de buitenplaats van de Eerw. Broeders te Waalwijk, aanvang 7.30 uur. In Vlijmen zal de Landdag worden gehouden op 4 Juli. Spre kers de heer Sens uit Heerlen en rector Drost uit Dordrecht. Aan vang 7 uur. Competitie Handboogschutters verenigingen. Zondag j.l. werd op de banen van Constantia alhier de tweede ronde verschoten van de compe titie tussen De Wet's Zonen, Constantia uit Drunen en de Handboogschutters—verenigingien uit Baardwijk en Herpt. De stands is als volgt: De 1ste zestallen: 1. De Wet's Zonen; 2. Constantia; 3. Baard wijk; 4. Herpt. De 2de zestallen: 1. Constan tia: 2. De Wet's Zonen, De 3de zestallen: 1. Constan tia; 2. De Wet's Zonen. VLIJMEN. Vernieling. Zondagmiddag kwam men bij De Kon. Erk. Harmonie „De Volharding", Drunen. Deze foto werd genomen in Ja nuari 1947, toen het muziekgezel schap in intiemen kring haar 45- jarig bestaan herdacht. Op de eerste rij zittende de verschillende toenmalige jubilaris sen. Het bestuur heeft ondertus sen enkele wijzigingen ondergaan en is uitgebreid. Onder voorzitter schap van de heer M. Elshout heeft het huidige bestuur in sa menwerking met het festivalco mité op Zaterdag, Zondag en Maandag a.s. een groot muziek feest georganiseerd. In ons blad van Dinsdag j.l. schreven wij hierover al uitvoerig. In het kort zijn de voornaamste programma punten de volgende: Zaterdag 4.30 uur Opening. Tussen 5 en 8 uur zullen de verschillende deelnemende vere nigingen concerteren. Ongeveer half 5 zal het politiemuziekcorps uit Tilburg in uniform een mars maken door het dorp vanaf de Eindstraat via café v. d. Geld naar het festivalterrein. Om 8 uur groot avondconcert door de Kon. Harm. Concordia uit Loonopzand. Zondag opening 3.30 uur. Deelname van 7 bondsharmo- nieën plus zangkoor. 8 uur groot avondconcert dooi de Kon. Harm. Sophia's Vereni ging uit Loonopzand. Maandagavond speciale Dru nense avond met medewerking van alle muziek- en zangvereni gingen uit Drunen. Aanvang 7 u. Groot sluitingsconcert, welwil lend aangeboden door de harmo nie der Jongenscongregatie. Het muziekfeest zal worden ge houden in de tuin van Th. Els hout. Nabij het raadhuis grote ker- messe d'été. Een schitterend programma dat aanbeveling verdient. Wij wensen de organisatoren veel succes en hopen dat ook de Bilt hen genegen mag zijn. een bezoek aan het patronaat tot SPRANG, de ontdekking dat er grote ver- j nielingen waren aangebracht. De politie stelde direct een uit gebreid onderzoek in. Het is te hopen dat de dader of daders achterhaald zullen worden. Schoolreis. Postduivenver. De Zwaluw. Op Dinsdag 20 Juli a.s. zal door dhr. L. Donders uit Tilburg in café Oremans alhier een lezing worden gehouden over de duiven sport, duivenziekten en haar be strijding en duivenspelmethodes. Deze lezing kan ook door niet georganiseerde liefhebbers worden bijgewoond. Africhtingsvlucht. Zondagmorgen 27 Juni inkorven voor de eerste africhtingsvlucht Dongen, van 8 tot 8.30 uur in 't clublokaal B. Oremans. Allen op tijd. Jubileumwedstrijd. Zondag wordt de eerste wed strijd gespeeld van de onderlinge competitie VlijmenNieuwkuik Haarsteeg, tussen Nieuwkuik en Vlijmense Boys. De entree komt ten goede aan de kas van het ge zamenlijk Jubileum-comité. Goed keuring voor de wedstrijden is ontvangen van de K.N.V.B. In verband met het feit dat de entree ten goede komt aan de Ju bileumfeesten, moet elke bezoeker entree betalen, ook donateurs. Wij hopen dat eenieder het mooie doel zal steunen. Er wordt een hele competitie gespeeld, dus er Wach ten ons weer enkele interessante wedstrijden. Postduivenver. De Zwaluw. Wedvlucht van Noyon Frank rijk, afstand 282 km. Prijzen als volgt: A. Parijs 1; J„ Kivits 2, 5, 8, 12, 23; B. Oremans 3, 9; C. Mus ters 4, 11, 14; W. Roestenberg 6; J. van Son 7, 20; P. Pulles 10, 15; M. Sibregts 13, 16, 24; J. Ooster waal 17; A. L. v. Hel voort 18; L. de Laat 19; H. Brok 21, A. v. Oyen 22; J. de Laat 25; J. Ver haren 26; P. v. Dal 27. Wedvlucht Chateauroux, af stand 602 km. Los 10 uur. Eerste duif Zondag 20-43 uur, laatste prijswinnende duif Maandag 8.18 uur. Prijzen als volgt: P. Pulles 1, 2, 8; J. van Son 3, 7: P. Vermeulen 4; L. de Laat 5, 10; J. Oosterwaal 6; H. de Vaan 9, 11: L. Meijs 12; W. Roesten burg 13. De leerlingen van de hoogste klassen der Chr. School alhier, zullen volgende week onder lei ding van het personeel der school en enige helpsters en helpers gaan kamperen naar Someren. Maandagmorgen vertrekken de kinderen per autobussen; Zater dagavond hopen zij terug te ke ren. Wanneer het weer wat mag medewerken wachten de kinderen enkele mooie dagen. Bij voorbaat mag een woord van dank reeds niet worden onthouden aan hen die een en ander hebben voor bereid. GAPELLE. Postduivennieuws. De postduivenver. „De Lucht vaart", gevestigd in het café Co- vé-van der Haart aan de Nieu- wevaart, hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht van Chateauroux, waar de dieren in verband met het ongunstige weer pos om 10 uur in vrijheid werden gesteld. De eerste duif werd eerst Zondagavond 8.31.50 geconsta teerd en de laatste prijswinnende duif pas Maandagmorgen 7.32.36. De prijzen werden behaald door: P. Nieuwenhuizen 1M. van Peer 2;; St. v. Peer 3; H. Verduin 4; J. van Doornik 5, 7; Adr. Kloot wijk 6; W. Versteeg 8, 11; Gebr. van Onzenoort 9, 14; C. Broeks 10; C. v. Tilborg 11; H. Vos 13, 17; Adr. Blom 15 en H. v. Kam pen 16. Voor de a.s. Zondag te houden vlucht van Pont St. Max- ence af moeten de duiven Vrij dagavond tussen 7 en 8 uur in 't clublokaal worden ingekorfd, ter wijl voor een te houden oefen- vlucht met jonge duiven de inkor- ving Zaterdagavond van 8 tot 9 uur zal plaats hebben. Geslaagd. Te Eindhoven slaagde met lof voor het diploma Coupeuse mej. Corrie v. Dam uit Vrijh.-Capelle. Par'aj van de Arbeid. Op een a.s. Vrijdagavond in t Stationskoffiehuis van de heer P. Pruiissers te houden openabere vergadering van de Partij van de Arbeid zullen als sprekers optre den Mr. v. Walsum en de heer Lievaard. Bijzondere plechtigheid. Dinsdag 29 dezer des namid dags 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk de inze gening plaats hebben van het hu welijk van de vroegere predikant dier gemeente, Ds. A. Vroeginde- weij, thans te Veenendaal en mej. E. A. Michaël Pd. De kerkelijke dienst ter gelegenheid van deze plechtigheid, welke ongetwijfeld meer dan gewone belangstelling zal trekken, zal geleid worden door Ds. L. Vroegindeweij uit Waddinxveen. Mooie successen. Onze dorpsgenoot, de heer P. Christ Azn., muziek- en zangdi recteur, boekte dezer dagen met een tweetal onder zijn leiding staande verenigingen mooie resul taten. De muziekvereniging „Eu terpe" uit 's-Gravemoer behaalde op het Federatief concours te Ro- zendaal (Gld.) een tweede prijs, terwijl het Kinderkoor, eveneens uit 's-Gravemoer, op het zaalcon cours te Breda een eerste prijs werd toegekend. Nieuwe woningen gereed. De nieuwe woningen, welke in de Nieuwstraat verrezen zijn, na deren haar voltooiing. Een vier tal van deze zes dubbele wonin gen is reeds door de bewoners sedert enkele weken betrokken, terwijl deze week weer een twee tal woningen zullen worden op geleverd, zeer tot genoegen van de huisgezinnen, aan wie deze zijn toegewezen. Het voetballen op Zondag. Naar we vernemen, werd bij de behandeling door 't Gerechts hof te 's-Bosch, van de procedure van het voetballen op Zondag te dezer plaatse tegen de voorzitter van de voetbalver. „Wit-Zwart" dezelfde boete geëist, waartoe de ze in eerste instantie was veroor deeld. WASPIK. Regeringsjubileum. In afwijking van een bericht in .ons vorig nummer wijst men er ons op dat bedoelde tekening niet bestemd is als geschenk aan H. M. de Koningin^ Deze tekening, die is verzorgd door de Eerw. Zuster Magdalena van J. M. J. alhier, is voor het album, dat aan H. M. zal worden aangeboden. Voor het geschenk werd in de ze gemeente 437.20 opgehaald. RAAMSDONK. „Luchtstrijd", De postduivenver. „Luchtstrijd" ondernam 20 Juni 2 wedvluchten n.l. van Noyon en Chateauroux. De eerste duif werd geconstateerd om 11.16.24 en de laatste prijs winnende duif om 12.22.38. De 14 prijzen werden behaald als volgt: K. Ligtvoet 1, 10; A. Smits 2, 4; W. v. Leeuwen 3, 15; J. Heere 5, 9; rP. v. Amelsvoort 6, 13; J. v. Oczenoort 7, 8; C. Broeders 11; Ajde Ruijter 12, 14. O verduif P. v.lLoon. Aantal dui ven was 45, hantal K.M. 270. Los 7 uur, wind N.W. De eerste d if van Chateau roux werd econstateerd om 8.3.0 (Zondag; i?ond) en de laat ste prijswinnen duif om 7.48.51 (Maandagmcru ;n). De 12 prij zen werden por de volgende liefhebbers behaald: J. v. Onzen oort 1, 3, 6; C.jde Bont 2; P. van Amelsvoort 4, G, 8; Jan Damen 5; A. Smits 9; T. v. Leeuwen 10; M. Snijders 11; A. de Ruijter 12. Aantal duiven was 36. Los 10 uur, wind N.W. Inkorven voor St. Vincent 22 Juni en voor Pont St. Maxence 25 Juni. Donderdag 2* Juni vergadering bij J. Heere onf half 8. Om de Marathon Beker. Onder het steun leeft ge gens over zee, der biljartveren RAAMSDONKSVEER. Onze dorpsgenote Mej. Corry v Beek behaalde op 19 Juni haar diploma onderwijzeres. Ze genoot haar opleiding aan de kweek school te Vught. GEERTRUIDENBERG. Actie van de K.A.J. De Kajotters hebben het initia tief genomen om op Vrijdagavond a.s. in de Volkstuintjes van Geer- truidenberg, onder leiding van hun bestuur een razzia te houden ter bestrijding van de zozeer ge vreesde Colorado-kever invasie. Biljartsport. Kring Geertruidenberg en Om streken. Uitslagen zilveren beker wedstrijden 12 Juni 1948. Ie klas. HKS 2-HKS 2 4 gew. par. 1 verl. par. HvH-SH 3 gew. par. 2 verl. par. 2e klas. SH 2-OKK 3 gew. par. 2 verl. par. VB-DOS 1 gew. par. 4 verl. par. 3e klas. DOS 2—VOG 2 2 gew. par. 3 verl. par. OKK 2—VB 2 3 gew. par. 2 verl. par. evies: Door uw nee, met de jon- richt het bestuur ing Krijt op Tijd de burgerij va i voor de uitgavej ma-boekje, dat g gelegenheid van de Coup de Ma'i ber a.s., de nf| zich in een keu ige circulaire tot Kaatsheuvel om van het program- aat verschijnen bij de wedstrijd om athon in Septem- lige advertenties bijeen te krijgeif. 't Is een mooie geste van Ó.CjT. de totale re cette van dezer wedstrijd, die in de belangstelling'staat van geheel biljartminnend Nederland spon taan disponibel te stellen voor 't sympathieke doel van het R. K. Thuisfront. Ongetwijfeld vindt de uitnodiging van K.O.T. een gun stig onthaal. Gei aagd. Te Eindhove^ slaagde voor het diploma Typei de jongedame Jeanne Robben,* hiervoor opgeleid bij de Eerw. Z ïsters te Oirschot. T.B.C.-E1 uivenvlucht. Natuurlijk 1 rijgt Kaatsheuvel ook dit jaar wi ir zijn T.B.C.-dui- venvlucht. Vioëger dan andere jaren is met d organisatie daar van een aanve :;g genomen, want het ligt in de le'doeling de opzet groter en ve^zo cjder te doen zijn, om zodoende ae ambitie voor deelname te slinuleren en daar door de recette te verhogen. De datum van deJjecht is bepaald op Zondags 8 Augustus. Er wordt gevlogen vanuit (Quievrain, zowel met oude als Ipnge duiven. De vlucht staat op£n voor alle lief hebbers van Kaatsheuvel, leden en niet-leden van de K.C.C. Reeds Zondag a.s. wdrdt met de oefen- vluchten begoiinen. De eerste oefenvlucht gaat van uit Breda, waarvoor Zoncsag tussen 8 en 9 uur bij de kind kén de Bondt ge legenheid geboden wordt om in te manden. 1948 moet een succesjaar worden voor de T.B.C.-duiven- vlucht Pater van Beek. In na mm van Dinsdag j.ij» waarin we mel ding maakten van het repatriëren van de Zeereenv. Pater Sjef van Beek, kunnen Mé thans nog mel den, dat Zijn Zè^rEerw. Zaterdag 26 Juni om 3 uur n.m. bij de in- L... T. I gang van het Sportpark officieel wordt ontvangt rom in stoet naar de ouderlijke woning in de Prins Hendrikstraat 1 geleid te worden, waar zijn oud i poedertje met on geduld op haarfmissionaris zit te wachten. Om \7 uur 's avonds brengt de Harmonie een serenade en wordt hem ilamens de burgerij een cadeau aa'j^eboden. Natuur lijk volgt ook een kinderhulde, die in handen is van de Eerw. Broe der Jonathus, waarvan we dus kunnen verzekerd zijn, dat ze ori gineel en af is. Kaatsheuvels Belang. Maandagavond hield de vereni ging Kaatsheuvels Belang een be stuursvergadering meer speciaal bestemd ter bespreking van de or ganisatie van de installatie van Burgemeester Mij, R. J. Th. v. d. Heyden. Na ^de onderhandelingen gevoerd met de zustervereniging Loonopzands Belang is besloten, dat te half drie Z.E.A. op de Horst zal arriveren, om daar door het bestuur der vereniging Kaats heuvels Belang ontvangen te wor den. De verenigingen en deputa ties, welke aan de huldiging deel nemen, worden verwacht op de Horst aanwezig te zijn, om direct na de korte begroeting door de voorzitter van K. B. de nieuwe Magistraat naar de kom dér ge meente vooraf te gaan. Een groep Verkenners, zal de orde in de stoet verzorgen en de nodige in structies voor opstelling en ver trek geven. Door Tramlaan, Gast huisstraat, Markt, Peperstraat, Schoolstraat Gasthuisstraat wordt getrokken tot het klooster der Eerw. Zusters, waar de school kinderen zullen staan opgesteld, om de Burgemeester met zijn echtgenote in een lied hun welkom toe te zingen. Terwijl de aubade plaats heeft, zal de stoet op de Markt keren, om defilerend langs de Burgemeester, die zich daartoe voor de Bel Canto-zaal zal op stellen, verder in Gasthuisstr., Schoolstraat te ontbinden. In de Bel Canto-zaal zal na een korte pauze, waarin aan de Burgemees ter met zijn gevolg de thee zal worden geoffreerd, de officiële raadszitting met installatie-plech tigheid aanvangen, daar de ruimte in het Gemeentehuis te klein is voor deze gelegenheid. Na de offi ciële raadszitting volgt dan de ge legenheid tot verdere gelukwens door de aanwezigen en de recep tie. Tijdens het daaropvolgend di ner, dat de raad der gemeente wordt aangeboden, zal vermoede lijk door de plaatselijke muziek verenigingen een serenade ge bracht worden. Het ligt in de bedoeling om te- trachten voor Donderdag 1 Juli een nauwkeurige opgave binnen te krijgen van de verschillende ver enigingen, die hunne medewer king aanbieden met opgave van het aantal deelnemers en de wijze, waarop ze in de stoet wensen uit te komen. Dinsdag 6 Juli volgt dan een vergadering metj de be sturen of afgevaardigden van de deelnemende groepen om de juiste volgorde en opstelling onderling te regelen. Van het een en ander worden de deelnemers nog per circulaire op de hoogte gesteld. De Vrouw. In een uitvoerige circulaire richt zich de contact-commissie met aan het hoofd mej. H. C. Smulders tot de burgerij te Loonopzand en Kaatsheuvel om hen op te wek ken belangstelling te tonen voor de grote tentoonstelling, welke van 18 Augustus tot 1 October in de Houtrusthallen te 's-Hage, het leven en werken van de Ne derlandse Vrouw gedurende de laatste 50 jaren in beeld brengt. Alles wijst er op, dat deze ten toonstelling groots zal worden op gezet en een bezoek overwaard zal zijn. De circulaire geeft dan een opsomming van alle mogelijke service, welke de deelnemers aan de tentoonstelling wacht, als re ductie bij groepsbezoek; rondge leide door gidsen; verzorging voor meegebrachte kinderen; de moge lijkheid van een uitstekende goed kope restauratie en bioscoopbe zoek in de hallen; de gelegenheid van een rondrit langs Schevenin- gen en de zee, het paleis Noord einde, Buitenhof, Binnenhof of Wassenaar. Speciaal de datum 2 September biedt aparte genoe gens, daar die dag vermoedelijk Prinses Regentes Juliana aanwezig zal zijn en vele feestelijkheden plaats vinden. Personen, die de tentoonstelling in groepsverband wensen te be zoeken worden verzocht uiterlijk 15 Juli opgave te doen aan een der adressen van de plaatselijke contactcommissie, n.l. mej. H. C. Smulders, Peperstr. 1; mevr. El- bers-Burmanje, Hoofdstr.; mevr. Nouwens-Verboven, Baan 10; mej. C. de Kort, Galgeneind 57a en mej. T. v. Velthoven, Kerkstr. Om de Wisselbeker. De tweede ronde om de wis selbeker is Maandag begonnen. De sterke Emza-ploeg kwam tegen Dégé uit en klopte deze met 3-0. Daarna kwamen de ploegen van Antoinette en Nobel tegen elkaar uit. Beide elftallen gaven elkaar niets toe en een uur lang streden ze om de overwinning die niet kwam. Ook bij 2 x verlenging was de sterkste nog niet bekend. Daarna werden penalty's gegeven. Antoinette maakte 2 goals en No bel 1 goal, beiden uit 3 straf schoppen, zodat Antoinette verder mag bekeren. Het verdere programma luidt: Woensdagavond Esveve tegen Einvé en Molenschot tegen Willy. Vrijdag en Zaterdag de halve finales en 's Woensdags voor Kermis de finale. Het zal er druk zijn en spannen! R. K. J. B. Zondag nam de sportclub van onze plaatselijke afdeling deel aan de Sportdag te Boxtel, die daar voor de Kring Tilburg gehouden werd. In het Alg. Klassement wis ten zij de 2de prijs te behalen. Verder bezetten zij met hnu vrije oefening de 3de en met hun 2de pyramide de 5de plaats, ter wijl P. van Beers en Jac. v. Laar hoven 2de werden in de koppel wedstrijd veldloop. D.E.S. Op 27 Juni a.s. vieren de Des- sers het 18-jarig bestaan hunner vereniging. Programma: Half negen: Plechtige H. Mis in de St. Jozefparochie voor de over leden leden van DES. Deze H. Mis wordt gezamenlijk gezongen. Voor tekstboekjes zal worden ge zorgd. Onder de H. Mis Alge mene H. Communie der leden. Half tien: Gezamenlijk ontbijt bij Bertus van Berkel, Horst. Half elf: Jaarvergadering bij Bertus van Berkel op den Horst, met de volgende agenda: 1. Opening door de voorzitter. 2. Jaarverslag secretaris. 3. Jaarverslag penningmeester. 4. Verkiezing bestuursleden. Aftredend zijn Jac. Smit, W. van Nieuwstadt, H. Pooters en G. van Boxtel. 5. Verkiezing elftalcommissie. Aftredend is de gehele com missie. 6. Benoeming controle-commis sie.. 7. Rondvraag en sluiting. Agenda. Vrijdag 25 Juni 6.30 uur halve finale bekerwedstrijd Horst. Zaterdag 26 Juni halve finale bekerwedstrijden Horst. Zaterdag 6 Juni 8 uur n.m. Apollo Theater „De Pony Ex presse" en „De Roodhuid Dokter" Zondag 27 Juni 6 u. en 8.30 u. n.m. hetzelfde programma. Toe gang 14 jaar. Maandag 28 Juni 8 u. n.m. Re petitie Harmonie Apollo. BERNDIJK. Kap. Vogels. De WelEerw. heer M. Vogels is in het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Tilburg opgenomen om een operatie te ondergaan. Naar Maastricht. Op 14 Juli a.s. zullen de dames van de Maria-Congregatie een bedetocht maken naar Maas tricht, ter gelegenheid van de Heiligdomsvaart, welke wordt ge houden van 10 tot 25 Juli. De dag waarop de dames naar ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Een hulp-modelleur voor da messchoenfabriek. Twee electro-monteurs (evt. intern) Enige goede sjouwers voor lederfabriek. Twee geroutineerde of aan komende spuiters voor het schildersbedrijf. Een werkmeester voor hout- warenfabriek. Een broodbezorger. Enige kleermakers. Enige dagmeisjes. Enige werksters. Een steno-typiste. Enige vrouwelijke kantoor bedienden. Twee telefonisten met Mulo opleiding. Enige loopjongens. Enige leerling-bankwerkers, constructie-werkers en plaat werkers. Een modelleur voor een luxe hand wer kbedr ij f Een bijtuiger. Een stanzer. Diverse snijders. Enige metselaars en timmer lieden. Bieden zich aan: Verstelnaaister aan huis. Twee aspirant-looimeesters. Diverse administratieve krachten Een leerling verkoopster. Een boekhouder voor 1 a 2 dagen per week. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Ar beidsbureau, Grotestr. 339 te Waalwijk; telefoon 63. Deze bekendmaking is gel dig gedurende het tijdvak van 22 t/m 26 Juni 1948. Maastricht gaan, zal door Z. H. E. Mgr. W. Mutsaerts een pon tificale H. Mis worden opgedra gen. Pater H. d<> Greeve. Zaterdagavond zal door de Z. E. Heer H. de Greeve een zeer belangrijke actie worden ingeluid. Wij verzoeken daarom allen om a.s. Zaterdagavond om tien minuten voor half negen de radio af te stemmen op de K.R.O. VOETBAL. Nieuwe competitie-indeling. Naar De Stem uit goede bron vernam, zou er voor de komende voetbalcompetitie in het Zuiden een nieuwe indeling zijn gemaakt: District IV: BW, Willem II, NOAD, Spechten, VVV, Kerk rade, NAC, MVV, Limburgia, Brabantia, Helmondia. District VI: PSV, Sportclub Emma, Juliana, Bleijerheide, Ba ronie DNL, Helmond, Eindho ven, Sittardse Boys, Maurits, LONGA. TSC. R.K.C.-VETERANEN WAALWIJKSE SCHEIDSR 4—7. J.l. Zaterdag speelden de scheidsrechters voor de twee de maal, nu echter tegen de Veteranen van R.K.C. De scheidsrechters hadden een goede bui, want de oud jes werden gevoelig aan de tand gevoeld; met de rust was de stand reeds 16. Na de hervatting werd door de scheidsrechters nog een maal gedoelpunt, waarna zij het wat kalmer gingen doen; hiervan maakten de oudjes gebruik en wisten de stand terug te brengen op 47. De eerste helft kenmerkte zich door verrassend goed sa menspel van de scheidsrech ters en zij waren dan ook ver reweg de meerderen van de oudjes. A. Kerst scoorde vijf maal, terwijl J. Knuist er ook één voor zijn rekening nam. H. Verhoofstad zorgde voor 't tegenpunt. Na de rust kwamen de Ve teranen danig opzetten en nadat A. Kerst er no. 7 aan toegevoed had, deden zij het kalm aan en gingen, meer verdedigen. Het was een mooie oefen partij voor de komende wed strijd: Scheidsrechters Waal wijk en OmstrekenTilburgs scheidsrechters-elftal, die a.s. Zaterdagmiddag om 5.30 uur wordt gespeeld op het R.K.C.- terrein. Na deze wedstrijd wordt 't elftal gekozen dat zal deel nemen aan het groot natio naal voetbaltournooi op Zon dag 4 Juli a.s. te Amsterdam dat wordt gehouden in het Ajax-sportpark. De Tilburgers beschikken over zeer goede spelers en wij zijn benieuwd hoe de Waal wij kse arbiters het er zullen afbrengen. Tevens willen wij de Waal wij kse collega's herinneren aan de vergadering op Don derdag 24 Juni a.s. in Thalia. Bij mijn terugkeer naar N. O. I. roep ik al mijn familieleden, vrienden en bekenden een Hartelijk vaarwel en tot weer ziens toe. Kpl. K. N. I. L. a /b. m.s. Groote Beer. KORTE BERICHTEN. De regering verdedigt de in voering van de totalisator bij paardenrennen, om de fokkers te steunen en de bookmakers, die il legaal werken, te doen verdwij nen. De bespreking met de Re publiek worden, op order van de Ned. regering, hervat. Zes divisies van de Griekse regeringstroepen nemen deel aan het nieuwe offensief, dat door de regering is ingezet in het Gram- mosgebergte tegen de guerilla- strijders onder Markos. Drie di visies voeren de onmiddellijke strijd, terwijl de drie andere zich gereed houden om eventueel de guerilla's de pas af te snijden. De luchtmacht bombardeerde instal laties en opslagplaatsen. Militaire autoriteiten zouden een bood schap van Markos onderschept hebben, waarin deze maarschalk Tito om militaire hulp verzoekt. Ongeveer 19000 havenar beiders zijn nu betrokken in de Londense havenstaking. 137 sche pen liggen te wachten op lossing, waaronder 50 schepen geladen met levensmiddelen. Sommige van de ladingen, vooral eieren en to maten, dreigen te bederven als ze niet heden of morgen gelost wor den. Tenzij de stakers vandaag besluiten de arbeid te hervatten, zal de regering gedwongen zijn troepen te zenden om de meest dringende lossingswerkzaamheden te verrichten. Arts, van MAANDAG 28 JUNI TOT MAANDAG 5 JULI. Plaatselijke doktoren nemen waar. De BURGEMEESTER van LOON-OP-ZAND brengt ter openbare kennis, dat het College van Algemene Commissarissen voor de wederopbouw, ten behoe ve van de noodwoningbouw bij besluit d.d. 15 Juni 1948, nr. 622 is overgegaan tot onteigening ten name van de gemeente Loon-op- Zand van een gedeelte van het perceel, kadastraal bekend ge meente Loon-op-Zand, Sectie I, Nr. 1891. De op deze onteigening betrek king hebbende stukken liggen van af 22 Juni t.m. 6 Juli 1948 voor een ieder kosteloos ter inzage op de secretarie dezer gemeente (af deling I). Kaatsheuvel, 22 Juni 1948. De Burgemeester van Loon-op-Zand, Mr. R. J. TH. v. d. HEIJDEN. TE RUIL* Bewoon een mooie MIDDEN STANDSWONING in een der netste straten van Waalwijk; wil deze graag ruilen tegen een WIN KELHUIS in de Grootestr. of Sta tionsstraat. Brieven onder no. 2442 Bureau van dit blad. z. g. a. n. donlcerbl. Adres bevragen bureau v. d. blad of Agentschap „Echo", Kaatsheuvel merk Sacks 98 c c. m. bijbehorende papier Gasthuisstr. 27. Kaatsheuvel. een i. g. st. z. Adres bevr. bureau van dit blad of Agentschap „Echo", Kaatsheuvel een zomer met veel plotselinge regenbuitjesNEEM EEN PLAS TIEK MANTEL of CAPE mee in uw tas, ze kosten maar 11.68 zonder punten. Wij verwachten dezer dagen een nieuwe serie DAMES-, BAKVIS- en MEISJES- JAPONNEN. Voor de a.s. Kermis hebben we gezorgd voor een mooie collectie HEREN OVERHEMDEN en ZELFBINDERS. Oogst- en strandhocden voor Dames 1.98 Oogst- en strandhoeden voor Heren 1.69 Dames Badcostuums 6.65 tot 7.93 Heren Badcostuums 6.63 tot 7.93 Kinder Zwembroekjes 1.92 tot 4.30

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4