Waarom stemmen op de K.V.P. J. M. DE HAAS ZIT-SLAAPKAMER MANNELIJKE KRACHT NET MEISJE NETTE DIENSTBODE HULP IN DE HUISHOUDING Nieuws uit Kaatsheuvel. BIER, LIMONADE, WIJNEN, VERSNAPERINGEN EN ROOKARTIKELEN P. DE JONG-DE JAGER Marktstraat 2 - KAATSHEUVEL. SPORT. FLINKE BELONING DE SCHOENEN ZIJN VRIJ. Maar de fabrikanten Men vond: een kinderarm- band, portemonnaie, kruis beeldje, herenzakhorloge, kin derschortje, kip, armbandje, vier herenboorden. TENNIS. Wederom zal dit jaar een Invitatie-tournooi worden ge houden door de gezamenlijke Waalwijkse Tennisclubs op de banen van Hotel Verwiel en De Twee Kolommen en wel van 24 Juli tot 1 Augustus a.s. Het is een B- en C-tour- nooi en er bestaat reeds grote belangstelling voor. We hopen hier nog nader op terug te komen, als de in schrijving is geëindigd. R. W. B. A.s. Zaterdag houdt de afd. Athletiek van bovengenoem de vereniging grote onderlin ge wedstrijden, waarvoor van de zijde der leden veel animo bestaat. Diverse nummers, zowel voor de dames als voor de heren staan op het program, o.a. 80-, 100-, 1500- en 5000 M. hardlopen, vér-springen, dis cuswerpen en hoogspringen. Wij verwachten voor deze wedstrijden grote publieke belangstelling. MIDDELBARE ZUIVEL- SCHOOL NAAR DEN BOSCH De Middelbare Zuivelschool voor het Zuiden des lands zal te 's-Hertogenbosch worden gevestigd. De keuze ging tus sen Helmond en Den Bosch. Omdat de ligging van Den Bosch gunstiger werd geacht en omdat Den Bosch direct een geschikt gebouw kon aan wijzen, dat ook vroeger als school dienst had gedaan, werd als standplaats Den Bosch gekozen. Tot directeur dezer Middelbare Zuivel school is benoemd de heer ir. A. Kromwijk, algemeen secre taris van de Kath. Land- en Tuinbouwbond in het bisdom Haarlem. SPRANG. Verkiezingssamenkomst. In verband met de Tweede Ka merverkiezingen hoopt a.s. Don derdagavond half acht, in de zaal Van de Chr. Volksbond alhier als spreker op te treden Mr. Dr. E. P. Verkerk, Burgemeester van Boskoop en Lid der Tweede Ka mer, met het onderwerp: „Is er nog een mogelijkheid?" Engelse onderscheiding. Vanwege de Engelse ambassa de te Den Haag zullen op Don derdag 8 Juli op het Binnenhof te Den Haag Engelse onderscheidin gen worden uitgereikt, o.m. ook aan onze dorpsgenoot dhr. S. Kuijsten. Kamperen. De Chr. Verkennersgroep „Jan de Rooij" alhier, gaat in de eerste week van Augustus kamperen op het eiland Texel. Muzikale wandeling. Ter gelegenheid van de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard maakte het muziekgezelschap „Sirena" uit Vrijhoeve-Capelle 'n muzikale wandeling door Sprang. Begrijpelijkerwijze was hiervoor van de zijde van de ingezetenen grote belangstelling. S. D. O. Zaterdag j.l. speelde S.D.O. haar laatste uitwedstrijd tegen J.P.S. te Tilburg. Door deze wed strijd te winnen met 21, wist S. D, O. haar kampioenskansen veiliger te stellen. Het tv/eede elftal speelde haar laatste wedstrijd tegen Good Luck II. Voor de aanvang van de wed strijd werd door de aanvoerder van Good Luck een prachtig bloemstuk aan S.D.O. II aange boden voor het behaalde kampi oenschap in deze afdeling. De uitslag van de wedstrijd was 30 in het voordeel van Good Luck. Belangrijk sportgebeuren bij S.D.O. te Sprang. A.s. Zaterdagmiddag 5 uur wordt op het S.D.O.-terrein de belangrijkste voetbalwedstrijd ge speeld van de Zaterdagmiddag competitie. Het zal er aan span ning niet ontbreken. Deze wed strijd, die S.D.O. speelt tegen het sterke V.O.B.B.A. uit Breda, zal de beslissing brengen om de bo venste plaats. Wint S.D.O., of speelt ze gelijk, dan is ze kam pioen van haar afdeling. Verliest ze deze wedstrijd, dan is een be slissingswedstrijd nodig tegen haar plaatselijke concurrent N.E.O. Elke voetballiefhebber uit de Langstraat zal dus a.s. Zaterdag middag getuige willen zijn van de ze belangrijke wedstrijd. GELDIGHEIDSDUUR BOTERBONNEN VERLENGD. Het Centraal Distributie kantoor deelt mede, dat de geldigheidsduur van de bon nen voor 500 gram boter enz. reserve 434 en reserve 437 tot en met Zaterdag 3 Juli is verlengd. Een deel van het publiek heeft namelijk in de mening verkeerd, dat deze bonnen gedurende vier weken geldig zouden zijn. Dit is niet het geval. Alle boterbonnen zijn geldig gedurende veertien da gen, ook die, welke ééns per vier weken worden aange wezen. „TWEEDE LICHTING" KATH. GEZINSZORG, WAALWIJK Op deze foto ziet men de „tweede lichting" afgestudeerden van het opleidingsinstituut van Katholieke Gezinszorg te Waalwijk. Op gezag van onze kerkelijke overheid Om haar eeuwig ware beginselen. Het is Dinsdagavond geen landdag gewórden met een massa volk, schreeuwende sprekers en opgewon den, agiterende kreten. Neen, het waren vastberaden sprekers, die wisten dat waarvoor zij spraken, goed was, en een rustig, overtuigd publiek dat, zo dat niet reeds het geval was, zich nog dieper liet door dringen en overtuigen van de noodzaak van hechte Christelijke beginselen en van een verstandige ver kiezing voor het welzijn van ons land. De K.V.P. en haar beginselen. Na een kort inleidingswoord van de voorzitter van de Sta- tenkieskring Heusden de heer Drs. P. v. Loon, waarin hij zeide hoe de K.V.P. het ka binet Beel mede tot stand had gebracht en hoe het niet be langrijk was wat het individu wilde of meende, neen, als één man moest men pal staan en daarom was de daad van Welther op dit moment zo waanzinnig, na dit kort in leidingswoord gaf hij het woord aan de heer Frans Hoogers, wethouder van Soc. Zaken van de gemeente Til burg. Bij de a.s. verkiezingen gaat het om het erkennen en be lijden van het katholieke be ginsel en ingevolge de uit spraak van onze Bisschoppen is het katholieke beginsel al leen veilig bij de K.V.P. en ingevolge hun wens moeten wij onze stem op deze partij uitbrengen. Doch een gezagsargument is een zwak argument, het beste is een eigen oordeel en een eigen mening ter vorming. Waarom stemmen wij dan ook zonder de aanbeveling van ons Episcopaat op de K.V.P.? Om haar eeuwig heidswaarde, haar buitentij - delijke beginselen, haar chris telijke sociale politiek, haar gezinspolitiek etc. Het diepste fundament van de K.V.P., waarop zij steunt en dat de grondslag is van heel haar program, dat zijn de natuurlijke orde en de Goddelijke openbaring, die beide buiten de mens liggen, eeuw'ig zijn en oer-solide. Doch hiermede voert men geen practische politiek. De K.V.P. kent ook een beginsel program en ook deze begin selen zijn niet aan een be paalde tijd of aan bepaalde omstandigheden gebonden. Men denke aan de beginselen t.a.v. de plaats en het doel van het individu en de ge meenschap, de vrijheid van de mens, de verhouding Kerk en Staat enz. Wij beschikken niet over de plaatsruimte om hier dieper op in te gaan. De K.V.P. heeft verder een Partijprogram, dit zijn begin selen, die eveneens zeer prin cipieel zijn, maar aan een bepaalde tijd gebonden, zoals daar zijn het streven naar goed onderwijs voor iedereen, een degelijke huwelijkswet geving, de gezinspolitiek, de bescherming en juiste aan wending van het privaatbezit in de geest van Quadragesimo Anno. Ook wijdde de spreker en kele woorden aan het Re geringsprogram, dat zijn kleur ontleent aan de samenstelling van de regering. Deze rege ring was samengesteld uit de K.V.P. en de P. v. d. A. Velen zijn er die dit samengaan in 1946 veroordeelden, maar de K.V.P. wilde een vooruitstre vende sociale politiek voeren en nergens vond zijn de so ciale beginselen zo nagestreefd als bij de P. v. d. A. Deze re gering heeft de gebruikelijke tijd van 4 jaar regeren niet gekregen, maar in de 2 jaren van haar bewind heeft zij meer tot stand gebracht dan welke regering in het verle den onder zulke omstandig heden heeft gedaan. Dan is er nog het Urgentie program, de punten waar geen dag mee kan worden gewacht en dan noemen wij de sociale voorzieningen, waaronder ook vallen o.m. de drastische geld- maatregelen, de publiekrech telijke bedrijfsorganisatie waarvan het wetsontwerp dezer dagen is ingediend, de wijziging van het arbeids recht dat reeds meer dan 40 jaren oud is, die de arbeider zijn juiste plaats zal geven, de verbetering van de kinder bijslag ook voor de kleine middenstand, de weduwe rente, de oude-dagsvoorzie- ning. En wanneer wij dit program bezien, kunnen wij met een gerust hart onze stem uit brengen op de K.V.P.; geen stem mag er verloren gaan aan het communisme, dat wij een klap moeten geven. De K.V.P. en het communisme. De heer Alberts, penning meester van het dagelijks be stuur der K.V.P. en wethouder van het door het rode gevaar bedreigde Schiedam, had in de grootstad de dreiging van het communisme ervaren. Het is beschamend dat de katho lieken tegen deze dreiging zo'n slappe houding aanne men en menen dat het com munistische gevaar nog zo ge ring is. Maar in zijn omge ving vrat het communisme met de dag meer de arbeiders aan. Wij moeten er naar streven de Christelijke maatschappij werken op 7 Juli a.s. en dan de arbeid overlaten aan dé mensen die wij gekozen heb ben. Hij wees op de voorbeelden van slapheid en halfheid in het buitenland, zo in het voor 70% katholieke Hongarije, waar zelfs het bijzonder on derwijs was afgeschaft. Wij, die de beschermers van onze beschaving zouden moeten zijn, beseffen niet waar 't om gaat, wij zien niet hoe het verderf van het communisme overal gaat doordringen. Wij droegen bluswater naar Italië en zagen niet dat ons eigen huis in brand stond. Wij stuurden voor 200.000.- aan postzegels naar Italië en de K.V.P. beschikt slechts over 80.000.om haar pro paganda te kunnen voeren. Wij moeten ons hoeden voor tweespalt in het katholieke kamp. Er is gelegenheid te over voor het leveren van critiek en het kankeren op een regering die gesjouwd en gezwoegd heeft en de katho lieken doen hieraan mee en zij, beseffen niet dat dit de voedingsbodem is voor het communisme. De waarheid is ons ontno men en geraffineerd dienen de communisten onder dit mom hun leugen op. Maar wij zui len toch stemmen op de K.V. P. omdat wij mannen en vrouwen op de verantwoor delijke posten willen hebben, van wie wij verzekerd zijn dat zij zullen strijden voor de christelijke beginselen. Wij handelen in de geest van Christus, die de weg, de waarheid en het leven is, als wij stemmen voor de partij die een gezond gezinsleven nastreeft, die op de bres staat voor de arbeider en zijn rech ten verdedigt. ij moeten er naar streven dat de waardering voor het christendom gaat groeien in het sociale kamp van de P. v. d. A. en de waardering voor het sociale in het kamp van de Christelijke partijen, om samen in christelijke ge meenschap te bereiken, waar voor de K.V.P. strijdt en om dat sociale streven te ver wezenlijken, waarvan de K.V. P.-afgevaardigde Bernh. Ver hoeven spreekt in zijn gedicht „Broeders, de wereld lijdt pijn. Men sloot met het Wilhel mus, maar van te voren riep de voorzitter van de Staten- kieskring Heusden nog uit: Er mag geen enkele stem voor de K.V.P. in de Langstraat verloren gaan Actie-Comité voor het Verwaarloosde Kind. Ook in de gemeente Loon- op-Zand zal dezer dagen door het Actie-Comité voor het Verwaarloosde Kind een be roep worden gedaan op de mildadigheid der inwoners. Men heeft het reeds meerma len kunnen lezen: ontstellend is de nood onder de duizen den verwaarloosde Nederland se kinderen en de tienduizen den die buiten ons land rond zwerven. Het is onze plicht tegenover bet komende geslacht deze kinderen te helpen. Om de Wisselbeker. Maandagavond speelde An toinette tegen Molenschot voor de halve finale. De par tijen gingen tegen elkaar op en de stand bleef gelijk. Met penalty's geven was Antoi nette favoriet. Twee van de drie werden er ingeknald. Molenschot kon maar 1 maal het net vinden, dank zij Graard de Nijs, die 2 fraaie safé's verrichtte. Esveve werd door Emza met 40 geklopt. De vroeger bekende midvoor van DES, Jos Schalken, kon met zijn schoten het Emza-doel niet doorboren. We krijgen nu in de finale de ploeg van Antoinette tegen de Emza. - We zijn benieuwd wie deze strijd wint. Aan spanning zal het niet VOOR UW vindt U een grote sortering bij het vertrouwde adres ontbreken. We hopen dat deze wedstrijd, evenals de vorige een fair verloop zal hebben en dat de beste zal winnen. Bediening nach'itelcfoon. Na een kleine stagnatie was Kaatsheuvel weer uit zijn impasse geraakt en had weer nacht- en Zondagsdienst voor de telefoon •verkregen. Jammer genoeg gaat met ingang van 1 Juli dè ambte naar die deze dienst waarnam, op eigen verzoek met eervol ont slag heen. Voorlopig wordt de dienst door een vroegere ambte naar waargenomen, doch naar een vaste kracht wordt uitgeke ken. Gegadigden kunnen zich, volgens nevenstaande adverten tie, bij de Directeur melden. Propagandadag K.V.P. Maandagavond 5 Juli houdt de K.V.P. een grote propagandadag in Kaatsheuvel. Op de speelplaats der St. Jansschool zullen de he ren W. de Kort uit Goirle en Hoogers uit Tilburg een spreek beurt vervullen om de beginsel- politiek van de K.V.P. voor de katholieke kiezers te ontvouwen. Nooit zo dringend als nu moet een eensgezind front worden ge vormd tegen de grote gevaren, die kerk en maatschappij bedrei gen. Desnoods moet een persoon lijk offer gebracht worden, want de dreiging uit het Oosten eist een solidariteit in beginsel, die boven alles moet staan. Nieuwe zaak. Zoals uit achterstaande adver tentie blijkt opent Donderdag 1 Juli a.s. Mevrouw de Bakker-Ja ger in het pand Wilhelminaolein 6 een speciaalhuis in Dameshoe den. Kaatsheuvel is op dit gebiec! miet overladen en we geloven niet te overdrijven met te beweren, dat deze zaak in een behoeft": gaat voorzien. Maison Libelle, zoals de nieuwe zaak aankondigt, "biedt de dames het nieuwste, wat de mode eist, doch dat nieuwste geserveerd door iemand, die het modevak tot in alle onderdelen meester is. Deze vakbekwaam heid is niet beperkt tot het" mo derne alleen, doch strekt zich -eveneens uit over wat de eenvou dige dame en de oudere moeder wenst. Een wandeling naar het Wilhelminaplein zal geen enkele dame teleurstellen. Geslaagd. Voor het candidaats-examen gemeente-secretaris slaagde te "s-Hage de heer Jan Reijnen, ambtenaar ter Gemeente-secreta rie alhier. OLYMPISCHE VOETBALPLOEG. Twee elftallen aangewezen. De volgende 22 spelers zijn door de keuzecommissie van de K.N.V.B. aangewezen voor liet Olympisch voetbaltour- nooi: Kraak (Stormvogels); Bchijvenaar (EDO); Van Bun ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Een steno-typiste, enige vrouwelijke kantoorbedien den, enige dagmeisjes, enige werksters, twee telefonisten met Mulo-opleiding, enige goede thuisstiksters, twee electro monteurs (eventueel intern), enige goede sjouwers voor lederfabriek, twee ge routineerde of aankomende spuiters voor schildersbedrijf, een werkmeester voor hout- warenfabriek, een broodbe zorger, enige kleermakers, enige loopjongens, een model leur voor een luxe handwerk- bedrijf, een bijtuiger, enige stanzers, diverse snijders, eni ge metselaars en timmerlie den. Bieden zich aan: Een verstelnaaister aan huis, twee aspirant looimeesters, diverse administratieve krach ten, een leerling verkoopster, een boekhouder voor 1 a 2 dagen per week. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Ar beidsbureau, Grotestraat 339 te Waalwijk, Tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig gedurende het tijdvak van 1 t/m 7 Juli 1948. (MVV), Stoffelen (Ajax); Terlouw (DCV); De Vroet (Feijenoord), Van "der Tuyn (Herm.-DVS)Rijvers (NAC) Roozenburg (Neptunia); Wil kes (Xerxes); Lenstra (Hee renveen); Landman (Neptu- nus); Beenhakkers (NAC); Clavan (ADO); Schaap ('t Gooi)Everse (Neptunus) Albers (Vitesse)Biesbrouck (RCH); Krijgh (BW), Appel (Sittard); Drager (Ajax) en Temming (DOS). Van deze 22 spelers zullen er 17 de reis naar Portsmouth meemaken. De bedoeling is, dat de vijf andere spelers in Nederland gereed worden ge houden om, indien nodig, naar Londen over te komen. De bepaling bij het Olym pisch voetbaltournooi luidt namelijk zo, dat in totaal 22 spelers definitief op de deel nemerslijst mogen worden in geschreven en dat tijdens het tournooi daaruit een keuze mag worden gedaan. voor diegene, die mij in lichtingen kan verstrekken omtrent een motortas welke ik verloren heb, rijdende van Kaatsheuvel naar Waalwijk. Inlichtingen te zenden aan de fa. v. d. WEE, Lageham 31, DONGEN. importeren. Deze suède was bestemd om verwerkt te wor den tot schoenen voor de ex port (natuurlijk). Voordat evenwel de koop tussen im porteur en exporteur defini tief tot stand was gekomen (de benodigde papieren wa ren dat moet nu eenmaal vooruit wel in orde) kreeg de Nederlandse zakenman een andere aanbieding uit Enge land, die de aankoopsom in totaal circa 2.000.goed koper maakte. Ogenblikkelijk nam de im porteur derhalve maatregelen om d,e papieren te laten wij zigen. Edochhierbij had hij buiten de botheid van de Heilige Bureaucratie gere kend. „Neen, mijnheer, dat gaat niet meer. De invoervergun ning is aan u afgegeven en de exportverklaring hebt u getekend En het ging niet door. Deze waarlijk onbegrijpelijke han delwijze, waarbij het verstand stil staat, scheelde niet alleen de importeur 2.000.maar kostte ook de Nederlandse staat en dus het Nederlandse publiek, ons 2.000.aan overbodige deviezen Vrije concurrentie. Op het kortgeleden gehou den congres van de Nationale Vereniging van schoenfabri kanten en -handelaren gaf Dr. G. van den Burg, secre taris van de Vakgroep Deiail- handel, een duidelijke uiteen zetting van de tegenwoordige situatie in het bedrijf. Er is een zeer diepgaand onderzoek ingesteld geduren de het laatste anderhalf jaar bij een groot aantal winke liers. Dit onderzoek heeft aan getoond, dat de tijd rijp is om de handel thans geheel vrij te maken van alle nog resteren de overheidsbepalingen. De productie van schoenen overtrof de vraag verre (drie millioen bonnen werden niet door het publiek besteed) en tenslotte ging de overheid er toe over de distributie op te heffen. Het werd de insiders toen reeds duidelijk, dat, om tot een gezonde bedrijfsvoe ring te kunnen komen het noodzakelijk moest worden geacht ook het vaststellen van de verkoopprijzen weer aan de winkeliers over te laten. De grote productie maakt, dat de officiële prijsvorming rus tig kan worden gemist en de vrije concurrentie weer vol doende bescherming oplevert voor de verbruikers. Dit wordt des te klemmender, als wij er nog even aan herinne ren dat de verkoop van schoeisel na de opheffing van de distributie (gezien 't sei zoen) eer verminderde dan toenam. Slechts bestond er gedurende de eerste dagen een iets grotere vraag naar luxe dames-schoenen. Een stormloop is het evenwel ner gens geweest. De prijzen dalen. De prijzen zullen zeker da len, tenminste wanneer het principe der officiële prijs vorming wordt losgelaten. Als gevolg van de grotere concur rentie zal ook de prijzencon- currentie weer zijn intrede doen en het resultaat is ge makkelijk te voorspellen: het grote publiek zal zijn schoe nen goedkoper kunnen ver krijgen. Dit alles wordt evenwel be lemmerd door de stugge re- geringspolitiek. Er is name lijk voor alle soorten schoe nen een marge vastgesteld en daardoor is de winkelier niet in staat beneden de maxi mum-prijzen te verkopen. De prijsdaling, die komen kan, wordt dus door de overheid, zij het niet kwaadaardig, clan toch twelbewust tegengehou den. Het inkomen van de schoen winkelier was vroeger een gemiddelde, daar hij voor ver schillende soorten schoenen met verschillende marges werkte. Nu de regering maar één marge heeft vastgesteld, moet de winkelier zich kramp achtig daaraan vasthouden, wil hij in zijn bedrijf op ge zonde financiële basis door werken. Zoals in alle handeJ, was het# voor de oorlog ook bij de schoen verkopers: od sommige artikelen werd slechts enkele dubbeltjes (enkele centen soms) winst gemaakt, op andere (meestal luxe) daarentegen een gulden of meer. De vrije prijsvorming voor de schoenwinkeliers zal echter nog verdere gevolgen hebben, daar ook de impor teurs' en de fabrikanten dan gedwongen worden met hun prijzen te gaan concurreren. En dit juist is van de aller-' hoogste betekenis voor 't pu bliek, dat tenslotte slechts let op het uiteindelijke resultaat: lagere prijzen. Grotere keus. Het grote publiek moet nu eenmaal weer elke cent goed aankijken vóór deze wordt uitgegeven. En als men dan zijn geld bij guldens tegelijk uitgeeft, wil men daar ook iets voor kopen dat mooi is, wil men een zekere keus heb ben. Ook hieraan zal kunnen worden voldaan, zodra de nog resterende overheidsbepalin gen zullen worden opgehe ven. Dan kunnen er weer schoenen worden geprodu ceerd die het publiek ver langt en die niet in de win kels blijven liggen, zonder dat zij ooit werden gedragen. De zakenman is na de be vrijding gedegradeerd tot een halve ambtenaar (men versta ons goed, dit houdt vanzelf sprekend niets denigrerends t.o.v. de ambtenaren in). De zakenman moet vrij zijn, hij moet slechts met zijn publiek te maken hebben en dat pu bliek is voor hem voldoende stimulans en voldoende rem. Dat deze grotere keus mo gelijk is, dat hebben wij wel degelijk op de tentoonstelling te Waalwijk kunnen consta teren. De Nederlandse schoe nen-industrie kan prachtige prestaties leveren en zeker de Waalwijkse. Wel bijzonder fraaie modellen bewonderden wij bij de stand van de Waal wijkse schoenfabriek van de firma J. H. Vesters. In een gesprek met de ontwerper van deze fabriek, de heer Harry Vesters, vertelde ook deze ons van de talloze moei lijkheden, waarmee men nog altijd heeft te kampen. Het zijn juist de fraaie mo dellen van de tegenwoordige zoveel gevraagde luxe dames schoen, die het publiek niet geleverd kunnen worden, daarzij te veel leer vra gen. Er is namelijk een bepa ling, dat voor een paar schoe nen niet meer dan 1.85 voet aan leer mag worden ge bruikt. Deze beperking is er evenwel niet voor de export. Het gevolg is dus, dat de luxe schoenfabrikanten uitsluitend of practisch uitsluitend voor export werken. Ook het im porteren uit het buitenland van schoenen wordt niet be lemmerd door bepaalde „ma ten" en dat geeft de buiten landers uiteraard een voor sprong. Niettemin liggen deze buitenlandse- schoenen aan merkelijk hoger in prijs dan de Nederlandse en de goed kopere soorten zijn in quali- teit zeker niet beter dan die van ons. Tot welke eigenaardige si tuaties de bepaling zoveel leer voor een* paar schoenen kan leiden, verduidelijkt het vol gende geval: Een fabrikant hield zich aan de voorge schreven oppervlakte, doch om zijn schoen de nodige luxe te geven, vulde hij die op pervlakte aan met reptiel, dat vrij is. De controleurs kwa men enhet mocht niet. Nog altijd vraagt die fabri kant zich af, waarom De schoenen zijn vrij. Tja, maar de fabrikanten nog lang niet. Het is van het grootste belang ook voor het publiek, dat de overheidsbepalingen op de schoenindustrie en schoenhandel worden opge heven. LOON OP ZAND. Kermis. De jaarlijkse kermis, die voor Loon-op-Zand, tegelijk met Kaatsheuvel op 1, 2, 3 en 4 Juli wordt gehouden, staat weer voor de deur. Op het Oranje-plein is het een druk te van belang. De kermis-ex- ploitanten leggen de laatste hand aan hun inrichtingen van vermaak en er blijkt weer volop gelegenheid te zijn voor jong en oud om enkele dagen de zorgen aan de kant te zetten. Niet alleen op het kermis terrein, maar ook in verschil lende zalen zal er volop ge legenheid voor ontspanning zijn. Traditie-getrouw geven de Kon. Harm. „Sophia's-vereni- ging en de Kon. Erk. Harm. „Concordia" op Donderdag morgen haar matiné en des middags vrij bal voor hare donateurs, terwijl Vrijdag de Zangvereniging „Echo dei- Duinen" haar donateurs des morgens een matiné en des middags een bal aanbiedt. Als het weer wil meewer ken zal er een gezellige ker- misdrukte heersen. GELDCREDIETEN voor iedereen en zonder borgen niet beneden f 800 Eerste Hypo theken en Auto financiering. Aanvragen met porti antw. H. j. GIJSBERS, Fahrenheitstr: 249, Den Haag. TANDARTS zal van Zaterdag 3 Juli tot en met Zaterdag 10 Juli AFWEZIG ZIJN. JONGEMAN ZOEKT in Waalwijk met pension eventueel niet ongenegen in hui selijk verkeer te worden opgeno men. Brieven onder no. 2454" Bureau van dit blad. GEVRAAGD bereid als NACHT-TELEFONIST op het P.T.T.-kantoor te Kaatsheuvel dienst te doen. Informatie en aanmelding bij de Directeur van het P.T.T.-kantoor Kaatsheuvel. GEVRAAGD voor de morgenuren, of WERKSTER. J. BROK, Grootestraat 348 Waalwijk MEVR. BEUNES Mr. v. Coothstraat 36, Waalwijk VRAAGT tegen 1 Augustus een voor dag of dag en nacht. Voor een gezin van twee per sonen in Tilburg, wordt een BEKWAME GEVRAAGD. Brieven onder no. 2455 Bureau van dit blad. Tito en z'n mannen hebben alle beschuldigingen van het Co mintern afgewezen en een oproep tot het Joego-Slavische volk ge richt zich achter de regering te scharen. De aardbeving in Japan heeft 3000 doden geëischt en een 30.000-tal gewondener zijn 90.000 daklozen. Een reporter van de N. P. C. zendt naar aanleiding van zijn bezoek aan de Tentoonstelling 1,Waalwijk 1948" 't volgende ar tikel aan z'n bladen, waaronder •ook het onze „Inderdaad, de schoenen zijn nu vrij, maarzei ons dezer dagen veelbeteke nend een schoenfabrikant op de grote tentoonstelling te Waalwijk. „Maarnu moet het publiek niet denken dat het alle schoenen kan krij gen.. Het tegendeel is waar. De eenvoudige, dagelijkse schoen, ja, dat gaat wel, maar met de luxe schoen die toch ook een grote plaats in nam in onze vooroorlogse pro ductie zijn de moeilijk- Leden zo mogelijk nog groter geworden. Want wij kunnen die luxe schoenen zo goed als niet leveren. En wie geeft het publiek dan de schuld? Ons, de fabrikanten, of in onze plaats de schoenhandelaar. De beperkende maatregelep zijn ontstellend envoor het overgrote deel volkomen overbodig". Het is deze opmerking, die men van alle schoenfabrikan ten en -handelaren hoort, één- parig is hun mening, dat de fabricage van en de handel in schoenen in ons land vol komen vrij van alle belem merende bepalingen kan wor den gemaakt. Dit kan het pu bliek niet voldoende worden ingeprent: de schoenen zijn nu wel vrij, maar de fabri kanten zijn nog altijd aan handen en voeten gebonden. Laat ons een voorbeeld ge ven van de vreemde wijze, waarop sommige ambtenaren ten koste van volk en staat krampachtig en domweg vast houden aan de eenmaal ge stelde bepalingen. Een importeur kreeg na veel moeite (het kostte een half jaar lopen, vragen, be spreken, verzoeken en nog weer eens lopen, vragen een vergunning los om 8000 voet suède uit Engeland te

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 6