Kermis te Waalwijk NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. SPORT naar behoren te kunnen uitoefe nen. Wij treden u dan ook als ge meenteraad met vertrouwen tege moet en wij hopen dat Ge nog heel veel zult kunnen doen voor de belangen van onze schone ge meente. Wij van onze kant geven U gaarne de verzekering, dat wij van ganser harte en ten volle, on ze medewerking zullen verlenen om dit doel te bereiken. Onze be volking begroet u met vertrouwen, zij is volgzaam en het gezag zal door haar in alle opzichten wor den gesteund. Wij spreken de hoop uit, dat onder Gods onmisbare zegen Uw ambtsperiode hier, rijke vruchten moge afwerpen tqt bloei en voor uitgang dezer Gemeente. De Gemeente-secretaris spreekt de burgemeester als volgt toe Edelachtb. Heer Burgemeester. Wanneer ik U, namens het personeel in dienst dezer gemeen te, van ganser harte geluk wens met Uw benoeming als burge meester van, Loonopzand en met de officiële aanvaarding van Uw ambt als zodanig, dan doe ik dat met gevoelens van hoogachting. Immers, gedurende de ëéne maand waarin wij vóór deze in stallatie met U hebben mogen sa- mewerken, hebben wij reeds le ren waarderen Uw scherp inzicht en Uw heldere kijk op de ge meentezaken. Wij mogen dan ook met ver trouwen de toekomst van de ge meente tegemoet zien, wetend dat bij U het beleid en het bestuur in goede handen is. Als personeel in dienst van de gemeente zal ons doel er op ge richt zijn U bij het besturen van de gemeente met raad en daad terzijde te staan en if geef U na mens het gehele gemeenteperso- neel gaarne de verzekering dat U, bij de voorbereiding en uit- viering van de plannen welke op stapel staan (en waarover de lo co-burgemeester in zijn rede ge sproken heeft), in alles op onze actieve hulp kunt rekenen en dat wij daaraan onze beste krachten zullen geven. Het is met deze toezegging dat wij U als onze nieuwe burge meester begroeten en U van gan ser harte met Uw benoeming fe liciteren. Wij wensen U toe een spoedig en algeheel herstel van Mevrouw Uw echtgenote en wij hopen dat het U gegeven moge zijn vele ja ren de belangen onzer gemeente te dienen en dat U hier 'n vrucht baar, maar niet minder een dank baar terrein voor Uw arbeid als burgemeester moogt vinden. Het raadslid Verhoeven spreekt namens het protestants gedeelte van de gemeente en getuigt na mens deze aanhankelijkheid en me dewerking, de hoop uitsprekend, dat het bestuur van burgemeester v. d. Heijden de gemeente tot gro te bloei, moge brengen en hij vele jaren in aangename samenwerking zijn ambt moge vervullen. De heer J. v. d. Heuvel wil speciaal namens de kerkwijk Loonopzand het woord voeren, dat deel van de gemeente dat de oudste papieren heeft, niet nume riek de sterkste is, doch kwalita tief zeker niet te kort wil schich ten. Onder het bestuur van uw voorganger, aldus de heer v. d. Heuvel, kreeg Loonopzand de vol le 100 procent in de belangstelling van deze magistraat; hij is over tuigd, dat ook burgemeester v. d. Heijden Loonopzand hierin niet te kort zal doen. Hij heeft de instal latie-rede van de burgemeester beluisterd en tot zijn groot genoe gen daarin gehoord, dat deze als zijn voornaamste taak beschouwt een burgervader te zijn voor zijn gemeente, wat een groot perspec tief voor de toekomst opent. De harmonieën zijn vandaag het zwij gen opgelegd, doch hij hoopt dat deze spoedig de gelegenheid zul len krijgen spontaan blijk te geven van de waardering en hoogachting welke van de bevolking uitgaat naar de drager van het gezag en zijn echtgenote, die hij een spoe dig en volledig herstel toewenst. Hij is er zeker van, dat onder Gods zegen het bestuur van Bur gemeester v. d. Heijden van de gemeente zal maken wat er van te maken is en hij rekent het zich tot een eer zijn volledige samen werking te mogen aanbieden tot heil van de bevolking en de plaats. Hij sluit met de beste wen sen aan de eerste burger van Loonopzand. Burgemeester v. d. Heijden is getroffen door de hartelijke woor den en de vele bewijzen van me deleven, ook in de ziekte van zijn echtgenote. Hij dankt de sprekers voor hun beste v/ensen cn hoopt dat deze spoedig in vervulling zullen gaan. Hij verklaart, dat al le burgers der gemeente hem even na aan het hart liggen en het zal hem een genoegen zijn met de raad mede te werken tot heil van de gemeente en zijn bevolking. Hierna sluit de burgemeester het officiële gedeelte van de vergade ring, waarop aan de aanwezigen de thee wordt aongeboden. (Slot volgend nummer). Nieuwe zaak. Wederom is de Hoofdstr. 'n nieu we zaak rijker geworden. Naar het pand tot heden bewoond door de heer Markus, is de juweliers- zaak van de heer C. v. d. Leur overgeplaatst, 't Is een lust voor de ogen hier een kijkje te nemen. Uit de aard van de zaak is een dergelijk bedrijf meer dan enig an der geschikt om iets te laten zien dat oog en hart bekoort, doch wat hier is tot stand gebracht in een pand dat tot heden weinig of niet opviel, is meer dan noemens waard. Een smaak- en stijlvolle eikenhouten betimmering, uitge voerd door de firma Wessels uit Amsterdam, maakt het interieur tot een zaak van voorname stan ding. Een rijke keuze in zilver en goudwerken op alle gebied brengt de bezoeker tot een drang om te kiezen en te kopen. Daarbij vernemen wij dat de heer v. d. Leur naast zijn winkelbedrijf bij de Kamer van Koophandel is in geschreven als fabrikant van goud- en zilverwerken, de eerste in de Langstraat. Wij wensen de heer v. d. Leur veel succes in zijn keurig verzorgd bedrijf, zo wel winkel als atelier. Duivensport. Zondag 4 Juli hield de K.C.C. een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. De eerste duif arriveer de om 9.32.11De eerste 50 prijs winnaars waren: 1 L. de Bondt; 2. 33. 40, 42. 44, 45, 46 J. v. Heeswijk; 3, 38 A. Snaphaan; 4 J. van Wanrcoij; 5 C. Snoeren; 6, 23 W. Sulsters; 7 M. Lensveld; 8 J. Muizelaar; 9 Chr. van Heeswijk; 10 L. Mos selveld; 11, 25 Th. v. d. Ven; 12, 13, 20, 49 A. Schraauwers; 14 C. Laros; 15 W Kemmeren; 16 Jos Laros; 17, 31 J. v. Beers; 18 L. Hamers; 19, 48 W. Aus- sems; 21 W. v. d. Ven; 22 C. Moreval; 24, 37 W. Mandenma kers; 26 D. Mateijsen; 27 H. Hes- selmans; 28 Chr. Steenbergen; 29 A. G. Mosselveld; 30 A. Hofman; 32 J. Brent; 34 J. Dekkers; 35 J. Klis; 36 C. Zijlmans; 39 W. Oo- mis; 41 H. Klis; 43 Fr. v. d. As sem; 47 L. v. d. Ven 50 L. Mos selveld; 51 M. Brokx; 52 Jac. Vloemans. Wedvlucht Limoges. Eerste duif 6.1.51. Uitslag: 1 H. Hesselmans; 2, 16, 19 M. v. Boxtel; 3 C. Laros; 4, 5, M. van Dongen; 6 J. Zeebrechts; 7, 9, 25, 26, 46, 48 G. v. d. Linden; 8 C. Labee; 10 Ant. Brouwers; 11 M. v. d. Velden; 12 W. v. d. Ven; 13, 24 A, Zwaans. 14, 33 A. v. Kuijk.: 15 P. Snoeren; 17, 23 L. van Ree; 18 A. Schraauwers; 20, 36 G. Kemmeren; 21 J. Vloe mans; 22 A. van Wanrooij; 27 A. Hofman; 28, 37 A. Schraau wers; 29, 35 L. Ververs; 30, 32 Ant. Snoeren; 31 Ant. Heijs; 34 J. Evers; 38. H. Pooters; 39 H. Snoeren; 40, 43 G. Lensveld; 41 H. Hesselmans; 42 L. v. d. Ven; 44 G. Smit, 45 M. Kemmeren; 47 M. Mesch; 49 M. Zeebrechts. M. Klijngeld, Waalwijk 39000 L. Goirex, Oosterhout 38300 C. Laro, Tilburg 3784-2 J. A. Mol-Mies, Breda 37800 Gebr. v. d. Meuwe, Dordrecht 37600 W. Dusée, Tilburg 35925 W. den Teuling, Kaatsheuvel 35480 Th. de Graauw en C. Fitters, Waspik ƒ34671 A. J. Pepping, Kaatsheuvel- 34470 J. W. Nieuwenhuijzen, Sprang 32858 TL Hoef nagels, Capelle 31987 J. Molengraaf, Capelle 31450 H. Wagemakers, Capelle ƒ31430 Agenda. Dinsdag 13 Juli: 7.30 uur Fioniersgroep Dr. Poels. Woensdag 14 Juli: 7.30 uur Kajottersgroep. Donderdag 15 Juli: 7.30 uur Kajottersgroep. 7.3Ö uur Bestuursvergade ring. 9 uur Leidersvorming. Zaterdag 17 Juli: 3 uur Inlei- dingscursus Patronaat Berndijk. Zondag 18 Juli: 11.30 uur Studiekring. Maandag 19 Juli: 7.30 uur Kajottersgroep patronaat Berndijk en K.A.J.-zaal. Agenda. Maandag 12 Juli 8 uur n.m.: repetitie Harm. Apollo. Maandag 12 Juli om 8 uur n.m.: vergadering in de zaal J. v. Dun voor de viering van het regeringsjubileum. Dinsdag 13 Juli 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zang koor St. Jan in de School. Woensdag 14 Juli 7.30 uur n.m.: repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 14 Juli: geen repe titie Dameskoor B.C. BERNDIJK. H.H. Mart. van Gorcum. Zondag j.l. had de jaarlijkse grote feestelijke herdenking plaats van de H.H. Mart. van Gorcum. Om 10 uur werd een plechtige Hoogmis het assistentie opgedra gen. Een plechtig Lof met feest- predicatie had om 3 uur plaats. Hierna trok een prachtige proces sie, waaraan de harmonie St. Jan en honderden gelovigen deelna men, door de tuin van de pastorie. Eerst werd vanaf het prachtige rustaltaar, dat achter in de tuin was gebouwd, 'en daarna vanuit de kapel de zegen met het Aller heiligste gegeven. Onder het zin gen van liederen ter ere van de H.H. Martelaren en bidden trok de processie naar de kerk, waar nogmaals de zegen werd gegeven. Hierna werden de reliquieën van de heiligen vereerd. Zo heeft Berndijk op waardige wijze het feest van de parochie- heiligen herdacht. ST. JOACHIMSMOER. Inbraak. Vrijdagnacht werd de landbou wer P. de Boer alhier uit z'n slaap gewekt door enig gestommel in het achterhuis. Ijlings verliet hij het huis aan de voorkant en «riep buurtgenoten ter hulp, welke de politie waarschuwden. Deze was spoedig ter plaatse en begon di rect het opsporingswerk, want een grote som gelds bleek te zijn ont vreemd, welke verborgen was on der het bed, waarop zij sliepen. Door openschuiven van 'n raam verschaften zij zich toegang en verlieten door de achterdeur weer het huis. Twee verdachte personen zijn inmiddels gearresteerd. Dat het hier geen onbekenden betreft, staat boven alle twijfel. Donderdag 15 Juli 8 uur n.m.: repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Die van Waalwijk zijn weer aan het kermisvieren geslagen, zoals alleen zij dat kunnen. Al was het weer nu niet direct van dien aard om er enthousiast over te zijn, toch meenden we te hebben mogen constateren dat er de stemming al gauw in zat. Naast de matinée en de uitvoeringen, en de kermis vermakelijkheden, die het meest nog van al de na delen van het minder prettige weer zullen hebben ondervonden, was het in de café's en de dansgele genheden gezellig druk. Laten we hopen dat het weer gauw verandert, dat zou alles immers veel plezieriger en aantrekkelijker maken. Geslaagd. Voor het eindexamen R.K. H.B.S. te Waalwijk slaagden o. m. de heer J. v. Riel voor diplo ma A; J. Tuerlings en G. Trom melen voor diploma B. Aanbesteding. Onder architectuur van de heer J. A. Prins te Kaatsheu vel, werd volgens het aanbe- stedings-reglement (W. B.) aanbesteed: de bouw van een Winkelhuis met Bakkerij voor de heer W. v. d. Oord-Heijs. De uitslag was als volgt: Kermismatinée „Oefening en Vermaak". Een stampvolle zaal heeft Zondagmiddag de prestaties van de liedertafel „Oefening en Vermaak" op haar jaar lijkse kermismatinée kunnen beluisteren. De tijd van pa tronaatstoneel en liedertafel- stijl gaat gelukkig langzamer hand verdwijnen. Een duide lijk bewijs hiervoor leverde dit matinée. Radicaal heeft men gebroken met het oude en een fris aantrekkelijk ope ra-programma geboden, met werken van von Weber, Wag ner, Mozart, Rossini en Verdi. Wij menen te mogen zeggen dat het publiek zeer voldaan was. Het duet uit Don Juan werd door Jettie de Kort en H. Ves- ters zeer goed gezonden, ter wijl Nel Dupont met een wat zwakke stem, maar met goede voordracht de cavatine uit de Barbier van Sevilla zong. Nadat Jettie de Kort nog een aria had gezongen uit „Figaro's Hochzeit", gaf het koor rnet als solisten Nel Du- pont, J. de Bont, H. Vesters en L. v. d. Leur enige frag menten uit „De Troubadour" van Verdi, die, wanneer wij enkele kleinigheden over het hoofd zien, zeer goed werden uitgevoerd. De heer Louis Sars dirigeer de sober, de heer Frans Wil- mont begeleidde zeer vaardig; mej. de Kort werd begeleid door mej. v. Helvoirt. De talrijke aanwezigen, waaronder ook de oud-voor zitter van cle liedertafel dhr. Aug. v. d. Heijden, wiens aan wezigheid men zeer op prijs stelde, hebben ongetwijfeld zeer genoten. De voorzitter der liederta fel de weled. heer v. Loon, opende en sloot het matinée en sprak zijn waardering uit namens allen voor de presta ties varf de liedertafel „Oefe ning en Vermaak", die ons in derdaad op voortreffelijke wijze heeft doen genieten van een mooi programma. Kermismatinée K.A.B. Ook de Gildenbondzaal was geheel gevuld, toen omstreeks twaalf uur het matinée van de Katholieke Arbeidersbe weging begon. Gerard Auèr- bach bracht enkele flitsen uit de revue-show „Je moet er maar opkomen", die hij a.s. Zaterdag en Zondag voor 't voetlichf'zal brengen. Het was een gezelschap dat voor alles bekwaam bleek. Nu eens dienden zij zich aan als Het Rumba-orkest, dan weer als de Zuidzee-troubadours en een volgende maal. als de Sonny-boys. Zij speelden leu ke liedjes waarin veel gehe keld werd,, gaven „kiasse- eke" acordeon-muziek en brachten aardige schetsjes. Kortom, het was een mooi, gevarieerd programma dat er zeer in ging bij de vele aan wezigen. Ook hier werd de kermis goed ingezet. „In het Witte Paard". 's Avonds was het niet zo druk in de Gildenbond, maar toch mocht Gerard Auerbach niet klagen toen hij ons de Nederlandse Operettevereni ging bracht met de frisse operette „In het Witte Paard geschreven door Hans Muller met muziek van Ralph Be- na tzky. De inhoud heeft wemig om het lijf, doet ook weinig" ter zake bij een operette, waarin de omlijsting van het gegeven op het voorplan geplaatst wordt. Zo ook hier, de intrige is zeer simpel, complicaties zijn er bijna geen; maar het geheel wordt zo aantrekkelijk omgeven door luchtige lief desgeschiedenissen, komische scènes en door de „Walzer", dat het speciaal voor een ker- mis-uitvoering zeer geschikt is. De wijze waarop men de operette bracht, gesehied.de wellicht niet met die vocali- sche kwaliteiten, die het ge zelschap van vorig jaar on danks alles toch nog" in meer dere mate bezat dan dit, maar het geheel laat zich overigens niet gemakkelijk vergelijken. Er werd met een fris enthou siasme gespeeld; er zat tempo in, terwijl er enkele figuren waren zoals de oude heer Gie- seke, Sigismund, prof. Hinzel- mand die, de anderen niet te na gesproken, opvielen door hun vaak buitengewoon ko mische rollen, die ook zeer goed op de planken gezet werden. Speciaal wilden wij nog ver melden de waardin van het „Witte Paard", gespeeld door Mia Carelli, die ongetwijfeld geen vreemde is in de operet te en zowel wat spel- als wat zangkwaliteiten betrof, op viel. Een lieftallige, frisse verschijning was ook dé doch ter van Gieseke, die over een zv/akke, maar mooie stem be schikte. Het aantal deelnemers was groot, zó groot dat het toneel vaak geheel vol stond; de regie wist hier echter raad mee, al kon zij niet verhinde ren dat het soms te druk was en vooral steeds dezelfde be wegingen van handen en li chaam in een koor is lelijk. Het orkest was lang niet feilloos, de verhouding strij kers-blazers was van dien aard dat er van een begelei ding vaak geen sprake meer was, maar dat de solisten en ook het gehele koor „over donderd" werden en dat er 'geenszins rekening werd ge houden met het zwakke stem- menmateriaal waarover men beschikte. Dit neemt echter niet weg dat wij over de uitvoering in haar geheel bewonderend kunnen spreken, al waren de prestaties individueel niet zo buitengewoon; het geheel was van een ongemene bekoor lijkheid en charme. Het bezoek aan 't kermis terrein was als gewoonlijk zeer druk, vooral in de avond. van Campen, Wj, Kcylard, Ar nold Rijken te Muis te Aalburg;nje Nieuwen huijzen, Arnold de Rijkers en Adriaan Sprang-Capelle en man te Drunen. Vrijdag j.l. woordigheid van overgang nlaats. Van 1 naar 2 derd: Fidel Biekar Jan Kreugel, Arie d. Wiel te Waak Dijk, Rini Hcurtf bos, Jannie Oerlen gers en Jana Vos pelle; Sjaan van loniënbroek; Johai Kaatsheuvel; Klai Lies Vlot te Eeth Voorwaardelijk niet bevorderd 2. Van 2 naar 3: Kramer en Antoon Waalwijk; Adriaa Jaantje Kerst Joop Nieuwenhuiz- vvenhuijzen, Koos Marinus v. d. Sch oon, Antonia an Wijlen te lartinus Velt- nd in tegen- t bestuur de erden bevor- acques Blok, al en Tini v. Zoetje van Alie Kruid- as, Jan Spran- Sprang-Ca- ïdel te Babi- Geenen te Sieling bevorderd 2, Faro, Riki van Zeist te Dekkers en Kaatsheuvel; Piet Nieu- de Roon en is te Sprang- Capelle; Christ Ve man, Drunen. Voorwaardelijk niet bevor derd 2. Van 3 naar 4: Blom, Teun Daim; Piet Molegraaf te v. Beek. Gijs Bra van der Hoeven, en Henk Wittebo: pelle, Jo de Fijte en Dirk Hoeflake Marrie Geenen Nicolien van der en Koos van der Voorwaardelijk derd 2. OUD-ILLEGi VERZETSGRI ONDERSC Donderdagmoi Engelse ambass Ridderzaal te f tegen woordighei ter Fievéz, genefeal Kruis en vele andere aut riteiten, on derscheidingen i itgereikt aan 200 illegalen, w aronder een 6-tal van de verjetsgroep An- dré, wier comnpndant reeds aalwijk; Ad m Blok, Piet ;r, Ans Horn, /aalwijk; Bep enning, Antje 3errit Meyer e Sprang-Ca- Ada Gouda, te Eethen; Kaatsheuvel; raren te Wijk iel te Elshout. niet bevor- LEN VAN EP ANDRé EIDEN. ;en heeft de leur in de n Haag, in van minis- R.K. HOGERE BURGERSCHOOL A-B TE WAALWIJK. Eindexamen H.B.S. B zijn geslaagd: H. den Dunnen; J. Gragt- mans; J. Quik; M. Veltman en J. v. d. Wiel te Waalwijk, B. Elsman te Sprang-Capelle, F. Maas en M. Schiks te Waspik, L. Sandbergen te Geertrui- denberg, J. Segeren te Made, G. Trommelen en J. Tuer lings te Kaatsheuvel en A. Uijthoven te Eethen. Afgewezen: 3. NUTS-U.L.O. SCHOOL TE WAALWIJK. Alle candidaten, die met toe stemming van de school opgingen voor het Mulo-diploma, zijn ge- enige tijd geled den werd. Ditmaal wen Medal for Cou: of Freedom" i Faan Kuijsten voor hulp verlet ing aan En- onderschei- de „Kings ge in Cause tgereikt aan uit Sprang, gelse onderdane: allieerde piloten van het nodige en naar België één dezer toch' terugkerend, wé Duitsers ge van, doch behoudens slaag, heeft hij hachelijke situ; redden. Aan Dingem; Bzn. uit St. werd dezelfde uitgereikt weg* diensten als „lit Tevens werdei „André" nog Cor Hoekstra speciaal ge- die hij mede ielp voorzien loodste. Van n uit België d hij door de n genomen, ten flink pak uch uit deze ie weten te Dingemans oachimsmoer aderscheiding is zijn ver- erosser". van de groep |iderscheiden: Vuren, bij vele ingezetenen van Sprang- Capelle, waar h i ondergedo ken was, nog wei bekend, die zwaar gewond werd bij het uitvoeren van eèïi operatie in de omgeving van Loon op Zand en invalide is gebleven. Aan Piet Felix uit Maren bij Utrecht, goed t bekend in Kaatsheuvel waf.r hij onder gedoken was, n aan Dik Vlemming, stud nt uit Delft, die gewond we 1 bij de ver woesting van h raadhuis te Capelle door e( i VI, terwijl hij in dat gebo w bezig was de berichten va: Jan de Rooy op te vangen 1 ''treffende de op handen zijnd aanval op de Langstraat, alsr ede aan zijn kameraad Ad. v[?n Schoorl. slaagd: dus 100%. In totaal be- 'n ,ne[ z'^en,"u' haalden 9 leerlingen het A-diplo- ovTledet uli j.l. bij een DIRECTE Cl OVERL1 het ziekenhu ma en 2 het zwaardere B diplo ma. Afaewezen werden 3 candi- daten die geen toestemming van n(J- £n naar ;het ziekenhuis de school hadden Tellen we hen vervoerdi waar hij thans mede, dan had 01)% van alle leerlingen succes. Voor .het B diploma slaagden: Alphonse Gerssen te Waalwijk en Aagje Vos te Aalburg. Voor het A-diploma: Margje recteur van de B.t Hij werd op X autoongeval bij Nijmegen zwaar B.B.A. )EN. te Nijmegen aan zijn verwondingen is bezwe ken. NIEUWKUIJK. Naar Utrecht. Dc R.K. E.H.B.O. zal op 18 Juli a.s. te Utrecht in de lande lijke wedstrijd uitkomen met een dames en een herenploeg in de afd. sen. en jun. Uitstapje. In een gehouden vergadering besloot het R.K. Kerkkoor dit jaar een uitstapje te maken naar Am sterdam. VLIJMEN. Postduivenver. „De Zwaluw Wedvlucht combinatie Vlijmen- Drunen van Pont St. Maxence. Afstand 327 K.M., eerste duif te Vlijmen 9.40.10 uur, laatste prijs winnende duif te Vlijmen 9.53.47. Prijzen als volgt: C. Meesters 1, 21; H. Blankers 2; J. Kivits 3, 19, 20; J. Verharen 4; L. v. Dommelen 5: A. Parijs 6; H. Oosterwaal 7; P. Scherpen- burg 8; Gebr. v. Ravensteijn 9, 18; W. Roestenburg 10: v. d. Ho ven-van Huiten 11, 13, 14; G. v. Huiten 12: G. Pelders *15; A. v. d. Heuvel 16; J. Schapendonk 17. Ditmaal maakte Vlijmen-Dru- nen in de krind Den Bosch een mooi succes en behaalde verschil lende kopprijzen, n.l. 1, 2, 6, 9, 13, 17. 19, 20, enz. Van Limoges was de uitslag minder gunstig en behaalde J. v. Son Nieuwkuijk een vroege prijs. Van de wedvlucht Duffel Bel gië is de eerste prijs (een heren- rijwiel) voor de serie twee aan gewezen duiven, behaald door G. Treuren te Haarsteeg. Een mooi succes voor deze nog jeug dige liefhebber. Verdere uitslag volgt. Verschillende leden, waaronder de ijverige voorzitter H. C. de Laat, hadden pech, daar de klok ken stil bleven staan. Laatstge noemde had ook een vroege se rie. Volgende keer beter. Mooi succes. Woensdag 7 Juli nam een schoolelftal van de Eerw. Fraters deel aan de seriewedstrijden te 's-Hertoqenbosch, waar twealf schoolelftallen aan deelnamen. Vlijmen toonde zich daar de sterkste en won de eerste prijs. Vele jeugdleiders waren aan wezig en roemden vooral het mooie samenspel van Vlijmen. Vlijmcnse Boys. De uitslagen van deze week van de onderlinge competitie zijn als volgt: Wolput-Stormvogels 2—1, Rode Duivels-Zwaluwen 2—1. De grootste verrassing was de nederlaag van Stormvogels. Thans zijn er drie gegadigden voor de bovenste plaats, n.l. Sto'rmvogels, Advendo en Wol- put. Botsing. Toen Zaterdagmiddag een au to de Heistraat kwam uitrijden, passeerde juist een treinbus. Een botsing was onvermijdelijk. On gelukken deden zich gelukkig niet voor. De politie heeft de zaak in handen. Visclub „De Hut". Bovengenoemde vereniging nam deel aan het grote internationale concours te Tilburg. De jeugdige liefhebber Orsi Vismalen 10 jaar, had het grootste succes en be haalde de 32e personele prijs. Kruisboog Rozenjacht. Bovengenoemde vereniging nam deel aan het grote bondsconcours te Schijndel en behaalde de 2e corpsprijs en verschillende perso nele prijzen. Totale uitslag volgt. HAARSTEEG. Uitstapje K.A.J. Zaterdag is een dag van bete kenis geweest voor onze K.A.J. Na de H. Mis te hebben bijge woond, waren een 35-tal leden present, toen de touringcar van de firma Kras uit Ammerzoden voorreed. Weldra was men in de beste stemming met aalmoezenier Glaudemans en enige leiders op weg naar Amsterdam, waar deel genomen zou worden aan de openluchtmeting van de Neder landse Jeugdgemeenschap in het Stadion. Het weer hield zich bui tengewoon en de reis ging door de ooiste streken van Utrecht en Gooiland. Men bracht allereerst een bezoek aan Schiphol, waar onder geleide een rondgang werd gemaakt. Verschillden liefhebbers voor een rondvlucht boven Am sterdam werden teleurgesteld, daar er niet voldoende deelne mers hiervoor waren. Om half drie Werd 't Stadion binnen gemarcheerd, waar 't im posante openluchtspel plaats had der gezamenlijke jeugdorganisa ties van Nederland. Door 'n aan tal van onze leden werd persoon lijk hieraan ook deelgenomen. H. M. de Koningin, die mede aanwe zig was, had aan het slot een en thousiaste huldiging in ontvangst te nemen. Na afloop werd nog een be zoek gebracht aan Artis, waar onder de vele bezienswaardighe den vooral de afdeling apen de onverdeelde belangstelling had. Om 9 uur eerst werd de terug tocht aanvaard, waarna men- in de late avond weer in Haarsteeg arriveerde, ruim voldaan over de schitterend geslaagde reis, die niet zal nalaten de verenigingsband te verstevigen. Mooi succes. Onze oud-dorpsgenoot de heer Jan 'v. Beijnen Rzn. slaagde he den te Utrecht voor conducteur der Ned. Spoorwegen. Voorwaar een prachtige prestatie, waarvoor we hem bij deze proficiat wensen. SPRANG. Padvinderij. Alhier wordt naast de Chr. Ver- kennersgroep Jan de Rooij nu ook een Chr. Padvindstersgroep opge richt. Leidster wordt mej. B. van Willigenburg. Engelse onderscheiding. J.l. Donderdag ontving onze dorpsgeno'ot S. Kuijsten in de Ridderzaal te Den Haag tegelijk met ruim 200 andere Nederlan ders een Engelse onderscheiding voor de hulp aan Engelse onder danen gedurende de bezettingstijd. De<; avonds kwamen velen de heer K. feliciteren met deze on derscheiding. De harmonie Ma rijke bracht een serenade. Bij de talrijke felicitaties voe gen wij gaarne de onze. Benoeming. Tot schrijver 2e klas bij de'In spectie der Belastingen kantoor Waalwijk is met ingang van 1 Juli j.l. benoemd de heer K. Both alhier. VRIJHOEVE-CAPELLE. Vrijh. Boys-Rood-Wit 31. In de laatste competitie-wed strijd heeft Vrijh. Boys nog een mooi spel te zien gegeven op het werkelijk niet zwakke Rood-Wit elftal, dat, wat spelkwaliteiten be treft, mee tot de beste uit de af deling mag worden gerekend. De ruststand gaat in met 20 voor de thuisclub. Een doelpunt wordt door Rood-Wit zelf door een misverstand, in eigen doel gede poneerd, terwijl de andere goal door linksbuiten Rijkers gescoord wordt. Na rust is het Meter, die nn fraai aangeven van de rechts buiten het derde doelpunt voor de onzen maakt. Einde gaat in met een verdiende 31 overwinning. CAPELLE. Aanrijding. Ter hoogte van het gemeente huis te Vrijh.-Capelle had Don derdagnamiddag 'n botsing plaats tussen een luxe- en een bestelauto welke aanrijding, behoudens ma teriële schade, goed is afgelopen. De Rijkspolitie stelde een onder zoek in naar de schuldvraag. Winterbedden onder water. De uiterwaarden van de Nieu we Maasmond, in de volksmond de winterbedden, zijn Donderdag namiddag als gevolg van de toch al hoge rivierstand en de Noord- Westerstor overstroomd. Het daarop lopend vee van verschillende landbouwers moest in allerijl naar ander weiland worden overgebracht, terwijl aan de hooioogst, die in dit gebied door het ongunstige weer van de laatste weken nog niet is beëin digd, grotes chade zal zijn toege bracht. Oranjevereniging „Wilhelmina" Goed geslaagd concert van het Tamboer- en Pijpercorps en de Waspiksc Harmonie. Zaterdag 1.1. organiseerde de Oranjever. Wilhelmina 'n feest avond, voorafgegaan door muzi kale marsen door de gemeente, met medewerking van het Tam boer- en Pijpercorps „Jubal" uit Dordrecht en de Harmonie Volks vlijt en Volksvermaak te Waspik. Om 4 uur arriveerden de Dordtse gasten met een drietal extra bussen van de N. S. aan 't station Capelle-Nieuwevaart waar de opstelling plaats vond. Voor afgegaan door enkele bestuursle den van de vereniging, maakte het 150 man tellende gezelschap een rondwandeling vanaf het sta tion door de Kom en via Labbe- gat, Hogevaart en Nieuwstraat terug, waarbij de gemeentenaren naar buiten kwamen om het keu rig in 't gelid marcherende corps te aanschouwen. Anderhalf uur duurde deze mars, voorwaar een bijzondere prestatie, waarbij af wisselend tamboers, hoornblazers en fluitisten hun beste beentje voorzetten. Het was een prachtig gezicht, dit corps met zijn mooie trommen, vaandels en fluiten, welke alle door één persoon in zijn vrije tijd zijn vervaardigd, voorbij te zien marcheren in eeh stramme en keurige formatie. Overal langs de weg was de belangstelling groot en blijkens uitlatingen van het publiek werd deze rondmars ten zeerste op prijs gesteld. Nadat de lunch was gebruikt, werd naar het concertterrein aan de Nieuwevaart gemarcheerd, waar reeds vele bezoekers zich hadden opgesteld voor de te hou den figuurmars. Op een groot af gezet gedeelte van het terrein werd deze demonstratie op keu rige wijze uitgevoerd en breed uitzwaaiend kwam het gehele corps in fraaie marsformatie aan zetten om in een krachtig trom geroffel deze te beëindigen. Hierna was de beurt aan de Waspikse Harmonie, die intussen in marsformatie vanaf het repe titielokaal te Waspik met volle muziek naar het feestterrein was getrokken, hetgeen door de bevol king en het bestuur van de Oran- jever. ten zeerste op prijs werd gesteld. Ook de nummers op het podium muntten uit door hun fij ne nuancering en de jonge diri gent bleek, dank zij zijn grote muzikale kennis, dan ook alles zins voor zijn taak berekend. Een pittige mars besloot het programma van Volksvlijt en Volksvermaak. Het Tamboer- en Pijpercorps besteeg tenslotte het podium voor het geven van een groot aantal muzikale variaties. Hoewel o. i. de kracht van dit corps is gelegen, in zijn discipline, organisatie en massale instrumentale suggestie, vielen alle nummers toch buiten gewoon in de smaak van het pu bliek en het is dan ook niet te veel gezegd, dat de Oranjever. een goede keus heeft gedaan door dit corps te engageren. Mede dank zij het in verhou ding tot de laatste dagen buiten gewoon gunstige weer, waren bij na 2000 bezoekers op het terrein aanwezig zodat de onkosten, naar men aanneemt, voor het grootste gedeelte gedekt zijn. Een woord van dank aan de bevolking, aan allen, die hun ma teriaal ter beschikking hebben ge steld en aan die léden van de Oranjever. die, zoals steeds het „vuile werk" hebben verricht, alsmede aan de Rijkspolitie voor haar tactvol en regelend optreden zowel langs de weg als op het terrein, is dan ook zeker op zijn plaats. Laten wij hopen dat 31 Augus tus en 4 Septebmer a.s., de vol gende dagen van de op handen zijnde jubileumfeesten, op even prettige wijze gevierd mogen wórden. Wijziging uitslag oriënteringsrit. Het is het bestuur van de Mo torsportver. „Marijke" gebleken, dat in de vaststelling van de eind uitslag van de Zaterdag voor een week gehouden oriënteringsrit op onverklaarbare wijze een vergis sing is geslopen. In de dezer da gen gehouden bestuursvergade ring heeft een nadere vaststelling plaats gehad, waaruit bleek dat de eerste prijs, een motor-accu, is gewonnen door M. Waarts. Prachtig succes voor „Kunst na Arbeid" op Zaelstej- concours. De muziekver. „Kunst na Ar beid", die voor de eerste maal in federatief verband op concours ging, wist j.l. Zaterdag op het muziekconcours van de Neder landse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen te Zeeist bij Eindhoven, gehouden ter ge legenheid van de pubileumfeesten ter viering van het 75-jarig be staan van de harmonie „L'Union Fraternelle" aldaar, in de 3e af deling met 52 punten beslag te leggen op een eerste prijs. De moeilijkheden, waarmede „Kunst na Arbeid" na de bevrij ding te kampen heeft gehad en j de hoge eisen, gesteld bij een Fe- deratief concours, hoger dan bij een nationaal, in aanmerking ne mende, maken dit succes nog des te mooier. Het moet voor de di recteur, de heer Jos Dankers uit Loonopzand, een grote voldoe ning zijn, dat hij de vereniging in de korte tijd, dat hij de leiding heeft, tot deze hoogte heeft weten op te voeren, evenals het de wer kende leden voldoening zal schen ken, dat zij door intense studie met hun directeur dit succes heb ben mogen behalen. Nadat de uitslag bekend was gemaakt, werd in de beste stem ming de thuisreis aanvaard en toen de vereniging ongeveer 10 uur des avonds in haar repetitie lokaal arriveerde, wachtte haar daar 'n allerhartelijkste ontvangst. Rappe handenhadden het lokaal omgetoverd in een feestzaal en deze feestelijke aanblik werd ver hoogd door enkele bloemstukken, waaronder van de mede in café Cové-van der Haart gevestigde postduivenver. „De Luchtvaart" en de motorsportver. „Marijke". Tot het sluitingsuur werd in ge zellig samenzijn doorgebracht, waarbij verschillende sprekers, o.m. de voorzitter van de motor sportver. en die van het Fanfare gezelschap „Sirena" uit Vrijh.- Capelle het woord voerden. De voorz. van de muziekver. beant woordde de sprekers en bracht dank voor de aangeboden bloem stukken en de hartelijke begroe ting bij de thuiskomst. Een bij zonder woord van dank richtte spr. tot de directeur en de oud directeur, dhr. J. van den Nieu- wenhuizen welke laatste ook aan wezig was en tenslotte tot de werkende leden, die hij1 aanspoor de nu niet op hun lauweren te gaan rusten, doch met vernieuw de moed voort te gaan op de in geslagen weg en door gestage stu die en getrouw repetitiebezoek zich ten volle te geven aan de heropbouw van de muziekver. Burgerlijke Stand Sprang-Capelle over Juni 1948. Geboren: Jan zv D Bronislaw- de Jong. Gertrude R dv H L Stein-v Peer. Gerdina dv A Verduijn-Rosenbrand. Leonar- dus J zv G A de Jong-Oerlemans. Maaike M dv H van der Veer- Snijders. Martina G dv A J Kuijsten-de Bie. Jacobus J zv A P de Jong-Timmermans. Antonie Adr. zv A P de Jong- Timmermans. Hendrika dv J M de Vuijst-de Vrijer. Aart J zv J C Dekkers-van Vugt. Bastiaan W zv C D Rempt-Vos. Adrianus zv C Ophorst-Heil. Antonia dv D R le Sage-van der Schans. Gerdina dv W H Zwart-van Zeist. Gehuwd: Th G van der Leest 26 j en W Wagemakers 20 j. - W Snijders 26 j en T J Zwart 25 j. C P Bogers 38 j en A E Verhagen 36 j. J A van Son 31 j en M C de Bodt 24 j. W Verduijn 22 j en A v d Schans 21 jaar. Overleden: C L de Rooij 60 j echtg van M J Blok. J Rijne- veld echtg van C J Snijders. Gevestigd: E W Kerst van Amsterdam. A H Ackermans van Oosterhout. - J G T Brent van Waalwijk. C de Jong van Amsterdam. B de Poorter van Gouderak. - J A Konings van Raamsdonk. H Hoefnagel van 's-Bosch. Vertrokken :H L Emmers naar Norg. J W Blok naar Eethen. CA van der Schans naar Dus- sen. MM Mandemakers en gezin naar Loonopzand. - T Vos naar Rotterdam. G N Sterren burg naar Hengelo. W M van Os naar Loonopzand. F H Albers naar Rotterdam. T Waarts naar 's-Gravenhage. U Nijholt en gezin naar Waal wijk. G de Jong naar Pijnac- ker. H Treffers naar Gilze ca. P C de Rooij naar Baren- drccht. A J van Meel naar Hardenberg. G Rijken naar 's-Gravenhage. WASPIK. De Christelijke Besturenbond kwam Dinsdag 6 Juli in verga dering bijeen onder leiding van voorzitter A. v. d. Broek, die opende met gebed. De heer W. Boezer werd gekozen tot Secreta ris. Verder werd medegedeeld dat binnenkort een huis- en straatcol lecte zal worden gehouden ten bate van het T.B.C.-fonds Draagt elkanders lasten. De vergadering werd gesloten met dankgebed door de heer L. Verduijn. RAAMSDONKSVEER. Examens. De heer A. Raven slaagde voor het Diploma H.B.S. A. Verder Mej. M. Weterings, die slaagde aan het Belgisch Muziek-college te Antwerpen voor de Middel bare graad met onderscheiding. Middenstandsnieuws. In verband met verkiezingen, waarmede Mr. Dr. v. d. Heuvel, die directeur is van de R.K. Mid denstandsbond, gekozen werd tot lid der Tweede Kamer, heeft het bestuur onzer plaatselijke Midden standsvereniging het nieuwe Ka merlid een felicitatie-telegram doen toekomen. Ook de Santos-commissie kreeg een nieuw bestuur, welk bestaat uit de volgende heren B. Nollen, voorzitter, A. Stoops secretaris, Br. Bouwens, penning meester, terwijl ook een bestuurs lid der K.J.M.V. als adviseur voor die vereniging zal optreden. Op Vrijdag 9 dezer werd in hotel De Witte Leeuw 'n verga dering gehouden door 't Oranje- Comité alhier, waarbij alle plaat selijke verenigingen aanwezig wa ren. De voorz. Dr. v. d. Werf, besprak uitvoerig het onderstaan de programma, dat voorlopig werd vastgesteld. 31 Augustus: 8 uur v.m. luiden kerkklokken; 9.30 uur Kerkdiensten; 11 uur au bade schoolkinderen; toespraak burgemeester; daarna tractatie der kinderen en ouden van dagen, verpleegd in gestichten en zieken huis; bloemenhulde door school kinderen bij het borstbeeld van H. M. de Koningin, welk beeld geplaatst zal worden in de tuin van Mr. Th. Heere; 1.30 uur n.m. grote historische optocht; 8 uur concert muziek; zang. 6 September: 9 uur v.m. muzikale wandeling; 10 uur kinderoptocht; 1.30 uur volksspelen; 4 uur tractatie der schoolkinderen; 5 uur Poppenkast op het Heereplein; 8 ,uur uitvoe ring oude dansen doorr Utrechtse Studentengezelschap „Veritas" 11 uur Vuurwerk. Voorts zal een etalagewedstrijd worden georganiseerd, terwijl er verder prijzen beschikbaar zullen worden gesteld voor de mooiste buurtversieringen. VOETBAL. HaarsteegNieuwkuijk 3—0. De eerste wedstrijd in de Wisselbeker-competitie van Groot-Vlij men ten bate der a.s. Jubileumfeesten tussen Haarsteeg en Nieuwkuijk, is in een verdiende overwinning voor de thuisclub geëindigd. Gedurende de hele wedstrijd waren de blauw-witten de meerderen van hun gasten en dat de score niet hoger is ge worden dankt Nieuwkuijk aan het zeer onproductieve spel van Haarsteeg's voorhoede en mede aan het geluk dat men op z'n hand had, want tot drie maal toe werd de bal buiten bereik van de keeper tegen de lat en paal gekogeld. Deze 30 voorsprong was reeds in de eerste speelhelft verkregen door mooie doelpunten van rechtbuiten Boelen, linksbin nen v. d. Heijden en midden voor, waarvan de laatste uit een vrije trap op grote afstand door Prinsen gescoord. Na de thee was de wedstrijd het aanzien niet waard. Haar steeg nam het wat kalm op, terwijl Nieuwkuijk zich tot verdedigen bepaalde. Alhoe wel de gasten een tegenpunt hadden verdiend, slaagden zij daarin evenwel niet en deze aantrekkelijke kamp eindigde met 30 voor Haarsteeg. VORMING OOSTDUITSE STAAT, NA VERDRIJVING WESTELIJKE GEALLIEER DEN UIT BERLIJN. Behalve de affaire-Tito, waarover de pers reeds uit voerig heeft bericht, behan-

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4