Café „BERG EN DAL" NIEUWS UIT KAATSHEUVEL O/er SPORT. PHILIPS RADIO CEINTUUR EEN TYPISTE, Notaris J. WAVERIJN Gevraagd R.K. Winkeljuffrouw Tevens gevraagd HALF WAS of LEERJONGEN ACCORDEON Gevraagd Enkele prima THUISSTIKSTERS. OPENLUCHT-CONCERT Dameskoor St. Cecilia uit Tilburg een onderscheiding Een goed spelende Fl. 600.- HERENRIJWIEL ADVERTEERT in DIT BLAD plaatse een roéibootveer wor den onderhouden. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Een assistent boekhoudster. Een steno-typiste. Enige nette meisjes voor een schoenfabriek. Een aankomend bouwkundig te kenaar. Ingenieurs en M.T.S.'ers voor diverse richtingen in Ned.- Indië. 1 magazijnknecht, tevens chauffeur, bekendheid met leder vereist. Enige goede - thuisstiksters stikmachine event. beschikbaar. Enige nette meisjes voor confec- tie-atelier. Twee electro-monteurs event, intern. Twee geroutineerde of aankomende spuiters voor een schildersbedrijf. Een broodbezor ger. Enige kleermakers. Een mo delleur voor een luxe handwerk- bedrijf. Een bijtuiger. Enige stan- zers. 'Enige metselaars en timmer lieden. Bieden zich aan: Een werkster. Een verstelnaai- Ster aan huis. Enige vrouwelijke jongste kantoorbedienden. Diver se administratieve krachten. Een boekhouder voor 1 a 2 dagen per week. Een inpakker voor een schoenfabriek, 'n Jeugdige kracht voor magazijnadministratie. Een correspondent in de vreemde ta len. Een assistent-boekhouder. Leerling auto-monteur. Juliana Veteranen— Waalwijkse Scheidsrechters. A.s. Zaterdag vindt bovenge noemde wedstrijd plaats op het Juliana-terrein. Hanvang half 6. Daar de scheidsrechters nog on geslagen ^jn, belooft dit n span nende wedsetrijd te worden. Tevens willen wij er onze col lega's aan herinneren, dat de maandelijkse bijeenkomst wordt gehouden op Donderdag 22 Juli. DRUNEN. Bedevaart naar Meerseldreef. Zondag j.l. vertrok men alhier met 6 bussen, in totaal 260 man, ter bedevaart naar Meerseldreef. Om 10 u. werd aldaar een plech tige H. Mis bijgewoond, terwijl des middags een processie werd gehouden en de kruisweg ge maakt, waaraan 300 personen deelnamen. Op de 3e Zondag van September zal opnieuw een be devaart naar Meerseldreef wor den gehouden. Men gelieve zich hiervoor op tegeven voor 1 Sept. bij J. v. Esch, Grotestraat 144 al hier. Vooral bruidjes zijn welkom. Zangvereniging. Alhier is opgericht een gemeng de zangvereniging, die als club lokaal koos de zaal van Th. Els- hout. De oprichting verkeert nog in een beginstadium, maar men is toch reeds druk aan het repete ren. Tot dirigent werd gekozen de bekende musicus Jo Verhoe ven. De vereniging telt reeds 45 leden en vorige week werd een bestuur gekozen. Hierin hebben zitting de heren J. IJpelaar, W. v. d. Steen, M. Assman en de da mes J. Elshout-Pulles en L. van Sambeek. De bestuursfuncties zullen nog onderling worden ver deeld. Nieuwe leden, vooral da mes, kunnen zich nog steeds op geven bij het bestuur. Donder dagsavonds houdt de vereniging repetitie. Wij willen hopen dat de vereniging een goede toekomst zal zijn weggelegd. Uitstapje. De firma Gebr. Fortuijn bood 't personeel een vacantietrip aan. Er werd om 8 uur vertrokken naar Rotterdam, waar een kijkje genomen werd in de Maastunnel. Na een kop koffie ging 't verder naar Den Haag, waar een rond wandeling werd gemaakt om de regeringsgebouwen en het pano rama Mesdag te bezichtigen. Toen ging het naar het strand te Scheveningen, waar enkele uren gezellig werden doorge bracht. Na het diner reed men naar de hoofdstad en werd een rondvaart gemaakt door Amster dam's grachten en havens. Na het souper werden nog enkele uren gezellig doorgebracht in theater en cabaret. Om 11 uur vertrok men weer naar Brabant en arriveerde om 1 uur weer in Drunen. 't Was een prachtige dag, die tot dankbaar heid stemt. CAPELLE. Uitslag duivenvlucht. De postduivenvereniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café Cové-van der Haart, hield j.l. Zondag met jonge duiven een vlucht vanaf Vilvoorde met de volgende uitslag: G. Treffers 1, 20, 38, 39; J. de Meter 2, 6, 7, 15, 16, 25, 48; Adr. Klootwijk 3, 26, 30, 35: P. Nieu- wenhuizen 4, 13, 23, 28, 41: H. van Kampen 5, 24, 27, 42, 46: Adr. Spierings 8, 22; W. Ver steeg 9, 11, 17, 45; H. Verduin 10, 37; Gebr. van Onzenoort 12, 14, 21; J. van Doornik 18, 29, 40; H. Vos 19, 43; M. de Jong 31, 33, 47; J. van Raamsdonk 32, 34, 44 en J. Nieuwenhuizen 36. A.s. Vrijdagavond tussen 7 en 8 uur moeten de duiven voor de vlucht van Zondag vanaf Neuf- villes in het clublokaal worden in- gekorfd. Zilveren Jubileum. Onze dorpsgenoot de heer P. I. de Visser, herdacht één dezer da gen het feit, dat hij gedurende een kwart-eeuw werkzaam is geweest als agent van de N.V. Assurantie Maatschappij De Nederlanden van 1845. De directeur van het kan toor Breda der Mij., Mr. Mathon, kwam de jubilerende agent per soonlijk gelukwensen en bood hem namens de Directie als bewijs van erkentelijkheid voor zijn vele ver- gedurende deze 25 jaar een ge schenk aan, daarbij de hoop uit sprekende, dat 't de jubilaris ge geven moge zijn nog tal van ja ren zijn krachten in dienst der Maatschappij te stellen. Algemene ledenvergadering. De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen houdt a.s. Donderdag 22 dezer 's avonds half acht in de zaal van de heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje een algemene ledenvergadering ter bespreking van het z.g. rokken-defilé en de volksdansen op 2 Sept. e.k. in Den Haag en de reis daarheen. HOGEZANDSCHEL. De Postduivenver. „Nooit Ge dacht" hield Zaterdag een wed vlucht vanuit Roermond, waar van de prijzen als volgt werden behaald: Gebr. v. Os 1, 5; P. Hommel 2; J. Zwart 3; A. Dekkers 4; M. Hommel 6, 13, 16; J. G. Zwart 7; J. Rozenbrand 8; H. Verduin 9; C. Rozenbrand 10; A. Rijken 11; L. v. d. Galien 12; W. Nieu wenhuizen 14; A. de Jong 15, 17; Gebr. de Jong 18, 19, 20, 21. Vrijdag a.s. inmanden voor Sit- tard. WASPIK. Mooie prestatie van het Waspiks Zangkoor. Door het R.K. Waspiks man nenkoor „St. Caecilia" werd op Zondag 18 Juli j.l. deelgenomen aan het Groot Nationaal Zang concours in de Novumhallen te Nijmegen. Het geheel was geor ganiseerd door het R.K. Mannen koor „Adolf Kolping". Uitgekomen werd in de afdeling Uitmuntendheid, waarin o.a. ook uitkwamen het mannenkoor St. Caecilia uit Culemborg met 40 le den, Helders mannenkoor met 90 leden en het Zaandams mannen koor met 90 leden. Als verplicht werk werd uitge voerd „Hodie Christus natus est" van Palestrina en als vrij werk „Tenebrae factae sunt" van F. L. de Victoria. Wanneer we de stemming hoor den voor het concours, dan moch ten we daaruit wel afleiden, dat er met redelijke kans op succes zou worden deelgenomen. Ook bleek uit het repetitie bezoek dat er de wil was om iets behoorlijks te presteren. Toch was men nog niet zo erg gerust, gezien 't groot aantal deelnemers aan het con cours en de machtige bezetting van de koren die in dezelfde af deling als het Waspiks uitkwa men. Al spoedig na aankomst van de zangers in de Novumhallen bleek hun dat er goed gezongen zou moeten worden om hier de toets der critiek te doorstaan. Im mers de deelnemende verenigingen waren over het geheel van een zeer goed gehalte en gezien de uit slagen van de eerste Zondag werd er door de jury, die bestond uit de heren H. Altink, Utrecht, Nico van de Linden, Amsterdam en Simon Tefstra uit Nijmegen, niet erg royaal met de punten omge sprongen. Bovendien was het de eerste keer dat door het Waspiks mannenkoor aan een concours werd deelgenomen. Geen wonder dan ook, dat vlak voor het op treden bij onze zangers enige ner veusheid te bespeuren viel. Ge lukkig heeft dit hun prestatie niet veel gehinderd, al houden wij er ons van overtuigd dat er bij een volgende gelegenheid, na deze er varing, hun ook dit nog voordeel zal opleveren. Na hun optreden werd met ang stige spanning de uitslag tegemoet gezien. Zou het een le prijs zijn? Misschien, was de gedachte bij de meeste zangers. Men begrijpt dan ook 't uitbundig en daverend ge juich, toen bekend werd gemaakt, dat een eerste prijs was behaald met niet minder dan 360 punten (300 punten is voldoende voor een eerste prijs). Na afloop hadden wij ook het genoegen de rapporten der jury leden te niogen inzien en dan moeten we zeggen: Waspik mag en moet trots zijn op dit koor. De gemiddelde punten waren als volgt: Samenzang 8J/2 Zuiverheid 81/-3 Klankgehalte 8 2/s Uitspraak 82/3 Rhytmiek 8V6 Nuancering 82/.3 Opvatting 9 Hieruit blijkt wel, dat een bij zonder woord van lof toekomt aan de directeur de heer H. v. Iersel, daar deze in de rij van uitsteken de punten de hoogste prestatie le verde met een 9 voor opvatting. 's Avonds bij thuiskomst wer den èn directeur èn zangers ge huldigd door het Waspiks publiek dat een enorme belangstelling aan de dag legde. Zo merkten we on der de velen die hun gelukwensen kwamen aanbieden o.a. ook op de Z.E. Heer pastoor L. Rovers en Burgemeester Couwenberq. We mogen wel zeggen, heel Waspik was in feeststemming om dit mooie resultaat. Na het succes van onze harmo nie op het concours in Raams- danksveer en dit succes, mogen we wel zeggen dat de liefde voor zang en muziek in Waspik nog steeds leeft. Nog even mogen we opmerken dat het zangkoor direct na de uit slag werd uitgenodigd een pro gramma van 17 minuten samen te stellen om dit voor de A. V. R. O.-microfoon uit te voeren. Of hieraan gevolg zal worden gege ven is ons nog niet bekend. Wij besluiten hier met de woor den uit een der rapporten der ju ry: „Schitterend gezongen. Een prachtig koor met een zeer mu zikale dirigent. Bravo voor koor en dirigent". Paardensport. Op het concours hipoique in Raamsdonk behaalde het Wasoiks achttal van de vereniging „Rüdt met belijd" een eerste prijs. Een mooi succes, waarmee wij bestuur en leden van harte geluk wensen. RAAMSDONK. Aan de aannemer Lodewi- kus is door de Geertruidenberqsc Zwemvereniging opgedragen het herstel van het zwembassin al daar en de bouw van 20 kleed hokjes. Aan P. Broeken te Breda is opgedragen voor 146.000.— het bouwen van een kade langs 't Wilhelminakanaal en de Don- ge onder de gemeente Oosterhout en Raamsdonk. De N.V. Prov. N. Brab. Electr. Mij. te Den Bosch heeft 't maken van een betonnen kade muur voor de bouw van de Amer- Centrale te Geertruidenberg ge gund aan de Fa. Zanen Ver stoep te Den Haag v. 694.000. RAAMSDONK DORP) Good-Luck. De uitslagen van de Zaterdag j.l. gespeelde wedstrijden van Good-Luck I en II waren: Good- Luck 1—W. Boys 1 6—4: Good- Luck 2-W. Boys 2 3-6. Vergaderingen. Dinsdagavond j.l. is 't Oranje- comité samen met het Oranje-Co mité van Raamsdtnksveer in Ho tel De Koppelpaarden in verga dering bijeen geweest, teneinde besprekingen te voeren over de aanstaande jubileumfeesten en 'n daaraan verbonden optocht. Ook burgemeester Prinsen was op de ze vergadering aanwezig. Donderdagavond hopen de ver schillende buurtcomité's een ver gadering te beleggen en wel bij de heer H. Boons op de Schansstr. Ook hier zullen weer versiering, optocht, enz. onder de loupe ge nomen worden. RAAMSDONKSVEER. Geslaagd. De heer C. Snijders slaagde aan de P.B.N.A. te Arnhem voor het diploma machine-tekenaar. Jeugdige avonturier. Het 11-jarig zoontje van dhr.' A. v. Zwol toog dezer dagen op avontuur uit, nadat hij op school strafregels had opgekregen, en begaf zich zijn fiets in de richting Breda. Hij wist over de grens te komen, maar raakte, eenmaal in België, de weg kwijt en toog naar het politiebureau. Nadat hij door zijn vader was afgehaald, ver klaarde hij dat hij in Antwerpen prijs gevraagd had van een race fiets, hij wilde renner worden. Middenstand. De leden der R.K. Midden standsvereniging vertrokken Zon dagmiddag te 1 ,uur naar Den Bosch en bezichten de aldaar ge houden tentoonstelling „De Zil veren Schelp". De reis werd ge maakt met een extra spoorbus. Te 9 uur arriveerde het gezelschap weer in onze gemeente. Nationale feesten. Schreven we in ons vorig num mer, dat in nagenoeg alle buurten en wijken het initiatief om tot een waardige viering der nationale feesten te komen gesteund wordt, thans kunnen we melden, dat men reeds ijverig met de collecte voor dat doel begonnen is. Het bestuur van K.B., dat het initiatief nam, doch niets liever zou hebben, dan dat een feestcomité gevormd zou worden uit de afgevaardigden van wijken en verenigingen, richtte zich opnieuw met een circulaire tot de burgerij om spoed te be trachten bij het houden van de collecte, daar juist van het slagen hiervan afhangt in hoeverre de- plannen, die ontworpen zijn~ tot uitvoering kunnen worden ge bracht. Nog deze week moet de collecte gehouden zijn, om Maan dag a.s. in de vergadering welke bij de heer J. van Dun gehouden wordt door de afgevaardigden van de buurtschappen en verenigingen te komen tot definitieve vorming van het feestcomité en definitieve vaststelling van 't programma der feestelijkheden. De Vacantieweek. Van 8 tot 15 Augustus heeft Kaatsheuvel zijn vacantieweek. Evenals het vorig jaar worden natuurlijk in deze acht dagen vele uitstapjes georganiseerd. De Harmonie Apollo ontving opnieuw de vererende uitnodiging om voor de K.R.O. een Zonne bloem-programma te verzorgen. Dinsdag 10 Augustus maakt de harmonie voor de derde maal de trip naar Hilversum. Op dezelfde dag gaat voor de vijfde maal de processie naar Roermond, om O. L. Vr. in het Zand een blijvende vrede af te smeken. Op Zondag 8 Augustus wil het R.K. Kerkkoor uitvliegen, terwijl een buurtver eniging een tocht naar de Arden nen maakt. Het Kon. Muz. Gez. Euphonia gaat opnieuw Zuid Limburg bereizen, terwijl Desk zowel voor de junioren als voor de senioren plannen heeft voor het hoge noorden en het verre zuiden. De K.A.J. gaat een paar dagen op stap, de reisclub van de R.K. Gildenbond volgt in die week het doel der vereniging, ter wijl noch meerdere andere gezel schappen plannen smeden om Kaatsheuvel voor een paar dagen te ontvluchten. Als we eindelijk de zon mee krijgen, kan het een weèk worden waarin genoten wordt. Agenda. Zaterdag 24 Juli patronaat Berkdijk Bezinningscursus K.A.J. Zaterdag 24 Juli 8 u. n.m. Apol- lo-theater „De Woeste Hoogte". Zondaq 25 Juli 6 u. en 8.30 u. n.m. De Woeste Hoogte, 18 jaar. Maandag 26 Juli 8 u. n.m. ver gadering viering nationale feesten zaal Jan van Dun. Maandag 26 Juli 8 u. n.m. Re petitie Harm. Apollo. Duivensport. De K.C.C. hield Zondag een wedvlucht vanuit Bordeaux. De eerste duif arriveerde Zondag om 7.17.3. De prijswinnaars waren: 1, 12 Fr. v. Woensel, 2, 18 J. Muizelaar, 3, 7, 10 G. Kemme- ren, 4 G. Adriaansen, 5, 8 M. v. Peer, 6 H. Hesselmans, 9 H. Dek kers, 11 Th. Voogd, 13 J. P. Brouwers, 14 C. Moreval, 15 G. v. d. Linden, 16 Adr. v. Boxtel, 17 M. v. Boxtel, 19 J. v. d. Berg, 20 L. Ververs, 21 Th. Netten, 22 Alb. Laros, 23 J. Snoeren, 24 D. Mateijsen, 25, 26, 28 A. v. Kuijk, 27 J. Zijlmans. Wedvlucht Pont St. Maxcence. Kringvlucht: 1 H. de Bruine, Waalwijk eerste duif 9.33.54; 2, 13 G. Smits, Waspik, 3 L. de Bondt K„ 4 C. Schellekens, Was pik, 5 W. Subbe, Dongen; 6 G. v. Loon, D., 7 H. Snaphaan, K„ 8 H. Vos, Capelle, 9 J. v. Hees- wijk, K., 10, 14 M. Luijten, W„ 11 M. van Peer C„ 12 J. Tim- mers, Waspik, 15 F. Verharen, D., 16 J. v. Wanrooij, K„ 17 C. Snoeren, K„ 18 J. Verhagen, W„ 19 G. v. Huiten, W., 20 W. Sul- sters, K., 21 M. Lensveld, K„ 22 A. Schuwer, W„ 23 J. Muizelaar, K, 24 A. Koreman, D, 25 P. v. d. Velden, K. Jonge mannen treden aan. Een 25-tal jonge mannen ver zamelden zich Zaterdagmiddag 17 Juli in het patronaat te Berndijk, om zich te bezinnen op de grote gevaren waarin de hedendaagse jeugd verkeert. Bij het brengen van de jeugd- groet werd de vlag gehesen, waar na de kringleider wees op deze tijden van vervolging en ellende, maar dat het mooie tijden zijn in Gods Kerk, omdat deze over vloeien van heldhaftige strijd en innige Christelijke naastenliefde. Na op de uiterlijke formule van het Christendom gewezen te heb ben, sprak hij over de derde kans van West-Europa welke misschien wel de laatste kan zijn. Daarom is het aan ons de taak, de eer, de strijd om een levend Christendom op te bouwen. Van ieder van ons zal weer gezegd moet worden: „Ziet, hoe zij elkander lief heb ben". Hierna hield kap. Vogels een inleiding over de „beweging" en het „doel" van de K.A.J.,'waarin spr. vooral wees dat het leven van de jonge mannen voller en mooier gemaakt moet worden. De krinqleider hield een inlei ding over de middelen om dat doel te bereiken, o.a. godsdienstige-, zedelijke-, verstandelijke-, lichame lijke-, culturele- en maatschappe lijke vorming van de jeugd. Tot slot hield Kap. Striibos een inleiding over „Persoonlijkheden" welke men alleen kan worden door bewust het Christendom ten volle te beleven. Het was voor de jonqe mannen een zeer leerzame middag, waar op voor hen duidelijk is gewor den in wat voor een materialisti sche wereld zij leven. A.s. Zaterdagmiddag wordt de tweede cursus voortgezet. Geslaagd. Op het te Utrecht gehouden examen vanwege de Vereniging tot Bevordering van Slagersvak onderwijs S.V.O. van de Eerste Nederlandsche Slaqersvakschool te Utrecht, slaagde o.m. onze plaatsqenoot W. A. v. d. Put voor het diploma Algehele vak bekwaamheid slagersbedrijf. BERNDIJK. Goed afgelopen. In de gevaarlijke bocht naar Dongen, nabij de Dreefstraat had Maandagavond om ongeveer half zeven een autobotsing plaats, wat wonder goed is afgelopen. Het dochtertje van v. W. uit Berndijk, 't welk in de auto zat, liep een lichte hersenschudding op terwijl de bestuurder van de an dere wagen er met een lichte hoofdwond afkwam. Beide auto s waren zwaar beschadigd. LOON-OP-ZAND. Openbare verkoping. Ten overstaan van de Notaris sen J. P. van den Brink uit Breda en J. van Ham te Kaatsheuvel, had in café H. van Haren alhier de verkoping plaats van 'n groot Herenhuis met fabrieksgebouw, kantoor en garage met de daarbij behorende gronden 1.85 Heet. aan de Hogesteenweg No. 88, hetwelk volgens voorschriften v. d. Dir. Gen. v. d. Prijzen werd verkocht aan de heer H. Dekkers te Kaatsheuvel voor de som van 15.000.—. Moederctirsus, Zoals wij reeds eerder in ons blad meldden, zal de cursus voor aanstaande moeders een aanvang nemen in begin September, doch een dergelijke cursus zal niet elk jaar gegeven worden. Het is nu 8 jaar geleden dat een dergelijke cursus alhier werd gegeven. Duivenwedstrijd. Zondag hield deiduivenvereni- ging „De Luchtbode" een wed vlucht vanuit Vilvborde, afstand 90 K.M. Deelname 275, los 12 u„ aankomst eerste duif 1.16.37. De uitslag was als volgt: E. Dannenberg 1, 24, 57; A. Dannenberg 2; M. Vera 3, 4, 34, 38, 39, 53, 63; M. v. d. Ven 5, 31; P. v. d. Velden 6, 21, 26, 30, 36; A. Verschuureh 7, 46; M. Wouters 8, 37, 66j 69; A. van Broekhoven 9, 54, 59; H. Schoen makers 10, 60; J. Shoeren 11, 13, 17, 18, 28; B. Dannenberg 12; A. Beerens 14, 35, 48 weten op te voeren namens bestuur ei mooie bloemenmand van erkentelijkheid heid. Verder had namens de familie Kartsen-Claa- sens, waar onze vestigd is, nog een aan te bieden. Verder moest hij overbrengen van i heer Pastoor, onze Jhr. H. Verheyen nog vele anderen. reniging ge- )loemenmand le felicitaties ZeerEerw. beschermheer t Vughf en lij sprak de wens uit dat de di cteur op de ingeslagen weg zou voortgaan en de dames en heren laar het ver langde doel zou leitt&i. Het speet hem dat de geachkj echtgenote van de directeur hie wezig kon zijn, doctynj had reeds fiekenhuis te om deelge- haar bloemen in 't Waalwijk ontvange note te zijn van d hulde, aan haar man gebracht. Hierna kwam de „Sophia's Verenigd Kon. Harm, haar hul de brengen. De voorzitter, de WelEd. heer H. v.; d. Heuvel, vergeleek de vereniging met een kind van een jaar cat pas lopen kan en waarop oudeijs en familie dan zo trots zijn, ®aar uw kind, niet bij aan- J. Monsieurs 15; A. Spapens 16, 19, 22, 29, 58; H. v. d. Linden 20, 56; Gebr. Nieuwenhuizen 23; Jos van Don- 'gen 25, 50; L. v. i Sanden 27, 32; F. Damen 33; jGebr. IJpelaar 40, 44; A. van Esch 41; A. van Leeuwen 42, 61; Gi Vermeer 43, 51, 62, 65, 68; G. jBruurmijn 45, 47, 52; H. van Afyeelen 49, 67; C. van Dongen 55 64. Overdiuf A. Broekhoven. Uitslag junioren: !L. van Loon 1, 4, 5, 8; G. van Berkel 2, 7, 10; C. Schoenmakers 3,19; J. Vera 6. Overduif L. van Loon. Ongeval. Maandagmorgen jhad de zoon van de lederfabrikant B. Vroo- mans het ongeluk niet zijn linker hand tussen de roliiachine te ra ken, waardoor hem; twee vingers zodanig werden verbrijzeld, dat deze zullen moeten worden geam puteerd. Nadat eeni noodverband was aangelegd, weijl de man di rect naar het St. Èlisabeth-Zie- kenhuis te Tilburg overgebracht. „Echo der dunen". Gisterenavond (Mandag) kwam onze Liedertafel „ftho der Dui nen" bijeen, ter viaring van het behaalde succes vai. Zondag j.l. n.l. de tweede prijs anet 303 plin ten, te Roermond, i De voorzitter wdes er op dat de test die we doorstaan hebben, niet slecht is geweest. Een koor dat pas aanvangt, inoet eigenlijk in de vierde afdeling beginnen, doch het bestuur, nog terugden kend aan de lauweren die 't Man nenkoor altijd verworven heeft, was van mening wel een poging te kunnen wagen i™ de derde af deling, en met succej;. Spr. bracht hulde aan de ijverige directeur de heer Frans Wilmopt uit Waal wijk, en roemde zijnjkennis en ca paciteiten, die door! de jury ook erkend waren. Hp bracht hem dank voor hetgeenj hij voor de vereniging gedaan feeft. Hij was het die ons Manninkoor heeft omgevormd in Gemengd koor en in zo'n korte tijd hoog heeft Hij bood hem leden een aan als blijk :n dankbaar- de eer om directeur, zo zei hij, kan pas lo pen en gij hebt het al durven op voeren naar een wedloop en met succes. Hij bracht hem hiervoor namens zijn corps de hartelijke gelukwensen over, evenals aan de dames en heren van „Echo der Duinen". Hij sprak de hoop uit nog meerdere malen getuige te mogen zijn van vele bekroningen. Laat ,uwe vereniging werken naast .onze vereniging, opdat ook een goede en eensgezinde lieder tafel in Loonopzand blijve be staan naast zijn harmonieën en dat de vriendschapsbanden tussen uwe en onze vereniging blijve voortbestaan zoals dit in 't ver leden geweest is. Daarna kwam de harmonie „Concordia" nog haar hulde aan bieden en sprak de voorzitter, de WelEd. heer Verschuren, woor den van felicitatie tot de vereni ging en tot de directeur. De voorzitter van „Echo der Duinen" bracht de sprekers dank en nog een speciaal woord aan 't adres van de directeur van „Con cordia", die gisteren met Orpheus te Tilburg een eerste prijs wist te behalen in de Ned. Federatie. Hierna bleef men nog lang in vriendschap en goede stemming bijeen en in intiemen kring ging de directeur nog al eens met stoel en al de hoogte in. Als toeval werd door de voor zitter nog gememoreerd dat het koor voor 't eerst een prijs heeft behaald op de geboortedag van de in Buchenwalde overleden be schermheer Jhr. Charles Verhey en, in leven eerste stalmeester enz. van H. M. de Koningin. R.K. E.H.B.O. „St. Rafaël. Op het Zaterdag j.l. gehouden examen voor eerste hulp bij on gelukken van de R.K. E.H.B.D. „St. Rafaël" alhier, slaagden 13 candidaten; 1 werd afgewezen. Tot de geslaagden behoren: S. v. Loon, T. v. Loon, R. Schellen, C. v. Berkel, J. Leermakers, C. v. Loon, J. v. d. Lee, A. Toorians, G. Nijkamp, Jo v. Loon, Piet van Loon, G. v. Rooij, J. v. Wezen beek. Geachte Redactie, In verband met het artikel in Uw blad van j.l. Dinsdag 20 Juli 1948, zal het het U zeker niet be vreemden, dat ik daar nog even op terugkom. Reeds meerdere ma len hebben we dergelijke artikelen in Uw blad aangetroffen. Aange zien de leugens er steeds zo dik bovenop lagen dat iedere lezer ze wel zonder veel moeite heeft kunnen constateren, heb ik het beneden mijn waardigheid geacht om er ook maar met één letter op in te gaan. Thans echter, meen ik, dat de tijd gekomen is, om enkele sluiers van het mysterieuse van de groep „André" op te tillen. In verband met het laatste arti kel vraag ik dan allereerst, wie die bevoegde zijde is, om een der gelijk relaas samen te stellen in verband met mijn'Engelse onder scheiding. U zult toch met me eens zijn, dat het LAF is, wan neer men iets dergelijks neer schrijft zonder er zijn naam onder te durven zetten. Het komt me voor, dat men de verantwoorde lijkheid niet durft te dragen en die op de gevolgde manier maar over draagt op de redactie van „de Echo". Deze houding is op zich zelf al. niet prijzenswaardig. Mocht hij echter de „bevoegde" persoon zijn, die, wanneer de jon gens van de groep een werkje gingen opknappen, achter 't raam van zijn slaapkamer stond te kij ken naar de afloop, of die, wan neer er een piloot met de trein van A'dam naar Capelle vervoerd moest worden, zich op een afstand van 5 a 6 coupé's van het gevaar verwijderd hield, dan kan ik me volledig indenken, dat hij tot het schrijven van een dergelijk artikel kan komen, want dan weet hij niets. Hij komt het slechts te we ten van anderen. Het mag dan ook een raadsel genoemd worden, waarom deze persoon zo voorbeeldig is gedeco reerd. Of is dat misschien op de manier gebeurd, waarop ik vol gens „de bevoegde zijde" aan de Engelse onderscheiding ben geko men. We moeten dan toch wel tot de conclusie komen, dat dit een blaam zou betekenen voor die En gelse autoriteiten, wanneer ze op verzoek een onderscheiding uit reiken, welke niet verdiend is. Wat mijn gevangenneming door de Duitsers betreft, moge ik mis schien wachten met mijn antwoord tot een volgend nummer, daar ik dit geval gedocumenteerd tracht te behandelen en niet zoals de schrijver van het bewuste artikel, alles maar neerschrijf wat hem in z'n brein komt. Inderdaad, schrijver, zal er voor gewaakt moeten worden, dat een ander niet gaat pronken met de veren, die aan iemand anders toe behoren. U schrijft in dat korte zinnetje een grotere waarheid dan U misschien zelf vermoed hebt. Wanneer ze dat goed beseften, waar zouden dan de twee sterren dragers uit Sprang-Capelle hun sterren heergesmeten hebben. Wat U schrijft over de „air borne troöps" is wel al te be lachelijk. U schijnt hierover slecht ingelicht te zijn. Gaat U eerst daarover Uw licht maar eens op steken bij de heer v. Wijlen en zo hij U niet van dienst wil zijn, dan kunt ge nog terecht bij die boer aan de Roestelberg, waar ze in huis zijn geweest. Dan zou, zelfs gij, nog niet aan een goede be handeling kunnen denken en ze ker niet om een verklaring durven vragen. Geachte redactie, hoewel U zelf reeds tot mijn grote voldoening de schrijver hebt geantwoord, wat de overige prullaria betreft, neemt U het mij hopelijk niet kwalijk, dat ik hier nog enkele dingen aan toe voeg. In de eerste plaats heb ik LI uit mijzelf practisch niets ver teld, doch slechts geantwoord op vragen, die U me stelde. Hierbij heb ik U ook de andere namen van de gedecoreerden genoemd, waarbij ik U verzocht heb de in- valiede vriend Cor Hoekstra een ereplaats in Uw artikel te willen geven. Dat dit niet gebeurd is, wil ik de verslaggever echter niet in de schoenen schuiven, daar ik er van overtuigd ben, dat dit onbe wust is gebeurd. Op deze plaats wil ik Cor Hoekstra echter stellen op de bovenste trap, ver boven de twee plaatselijke sterrendra gers, omdat hij was, is en blijft een voorbeeld van eenvoud. Hem komt de grote ereplaats toe, maar de paarden die de haver verdienen Geachte redactie, bij voorbaat hartelijk dank voor Uw plaats ruimte. FAAN KUIJSTEN. Sprang. BELANGRIJKE GEBEURTENISSEN. Ons land kent op 't ogenblik zeer belangrijke gebeurtenissen. Ten eerste de opdracht tot ka binetsformatie aan dr. Beel. De dagbladen staan vol van alle mo gelijke veronderstellingen, maar 't heeft weinig zin om daaraan mee te doen, omdat niemand buiten de bevoegde kringen, er eigenlijk iets van weet. Alleen weet men dat er druk geconfereerd wordt tussen dr. Beel en de fractieleiders en andere prominenten, maar verder resul taat is er niet. 't Schijnt heel moeilijk te zijn om de kwestie op te lossen. De P. v. d. A. schijnt niet veel te voelen voor samen werking met V.V.D. en C.H.U.; maar 't blijft afwachten hier. De tweede belangrijke gebeur tenis is de bijeenkomst der vijf Westerse mogendheden in Den Haag. De ministers van buiten landse zaken hebben enige dagen geconfereerd over onderlinge sa menwerking op cultureel, soci aal- en economisch gebied, maar niet minder op militair gebied, welke laatste van grote betekenis is, met het oog op de houding der Russen in Berlijn. Wat hier juist besloten is, weet men evenmin; er worden wel com- inuniqué's uitgegeven, maar daar uit wordt men ook niet veel wij zer. De voornaamste passage uit het eind-communiqué luidt als volgt: In overeenstemming met andere gelijkgezinde staten hebben de vijf regeringen verder besloten om al het mogelijke te doen teneinde hun onafhankelijkheid, hun integriteit en hun instellingen te verdedigen. ZEVENTIEN VOETBALLERS VOOR PORTSMOUTH. De K.N.V.B. heeft zeventien spelers aangewezen voor het Olympisch voetbaltournooi, dat voor Nederland Maandag te Portsmouth begint: Kraak (Storm vogels) en Landman (Neptunus); Van Bun (MVV), Schijvenaar (SDO) en Alberts (Vitesse); Terlouw (DCV) en Krijgh (BV V); De Vroet (Feijenoord)Stof- felen (Ajax), Beenhakkers (NAC) en Schaap ('t Gooi); Van der Tuyn (Hermes DVS); Rijvers (N A C); Roosenburg (Neptunia); Wilkes (Xerxes)Lenstra (Hee renveen) en Clavan (ADO). Vijf spelers blijven in Neder land in gereedheid om, zo nodig, onmiddellijk naar Engeland te kunnen vertrekken: Everse (Nep tunus), Temming (DOS), Bies- brouck (RCH), Appel (Sittard) en Drager (Ajax). OLYMPISCH VOETBALTOURNOOI. NederlandEire blijft op 26 Juli. Zondag nieuwe loting voor achtste finales. Alle voor wedstrijden van het Olympisch voetbaltournooi Zijn vervallen met uitzondering van de wedstrijden NederlandIerse Vrij staat en LuxemburgAfghanis tan. De winnaars van deze wed strijden worden in de achtste fi nales geplaatst met de ploegen van veertien andere landen: Denemar ken, Zuid-Slavië, India, China, Turkije, Zweden, Oostenrijk, Ver enigde Staten, Frankrijk, Groot- Brittannië, Italië, Korea, Palestina en Mexico. De nieuwe paring voor de achtste finales wordt Zondag bij loting vastgesteld. De wedstrijd NederlandIerse Vrijstaat wordt Maandag 26 Juli 's middags om vijf uur te Ports mouth gespeeld. Op hetzelfde uur ontmoeten Luxemburg en Afgha nistan elkaar te Brighton. Bij een gelijk spel worden de wedstrijden Dinsdag 27 Juli om vijf uur over gespeeld op hetzelfde terrein. De wedstrijden voor de achtste finale worden over twee dagen verdeeld: Zaterdag 31 Juli en Maandag 2 Augustus, op terreinen van Londense clubs. Door deze reorganisatie van het tournooi, krijgt het Nederlands elftal ongeslagen tijdens het Olympische jaar in zijn wedstrij den tegen België, Noorwegen en Zweden dus een kans minder op een plaats in de kwart-eind- wedstrijden dan veertien andere ploegen. Tussen deze veertien zijn India, China, de Verenigde Staten, Korea en Palestina zes landen zonder „verleden" in O- lympisch voetbal. Bij deze veer tien zijn ook Groot-Brittannië en Frankrijk, beide in de laatste twee maanden vrij gemakkelijk over wonnen door semi-nationale Ne derlandse ploegen. Voordat de Olympische voetbalcommissie haar besluit nam had de heer Lotsy Londen laten weten, dat naar zijn mening de eerste loting te vroeg was gehouden, maar dat een re organisatie nog grotere moeilijk heden zou verwekken. DE R. W. B.-JUNIOREN OP REIS. Vrijdag j.l. maakten de junio ren van R.W.B. hun jaarlijks uit stapje. Werd het vorige jaar de omgeving van Arnhem bezocht, nu was de reis via Rotterdam naar Hoek van Holland. En zoals altijd, is deze reis voor hen tot 'n ware vacantiedag geworden. On danks de regen werd om 7 uur in de allerbeste stemming vertrok ken. Accordeonmuziek verhoogde nog de uitgelatenheid. Bij aan komst in Rotterdam werd eerst de Maastunnel bezichtigd, waar na men direct doorging naar Hoek van Holland. Alvorens men naar het strand ging, werden eerst de nodige hoeveelhedjen boterhammen verwerkt. De zee, die de meesten van hen voor het eerst zagen en de branding aan de kust was voor hen een groots schouwspel. En men genoot op de pieren van het uitvaren van twee grote zeesche pen. Men onderscheidde al direct de Noorse en Engelse nationali teit. Na zich enkele uren ver maakt te hebben met baden, voet ballen en paardrijden, werd de middagboterham gebruikt. Nadat nog een groepsfoto was gemaakt, werd teruggereden naar Rotterdam, waar de diergaarde Blijdorp bezichtigd werd. Dat dit buitengewoon in de smaak viel, behoeft wel geen betoog. De apenkooien genoten wel de mees te belangstelling. Omstreeks half acht werd de thuisreis aanvaard. En zo verenigt R.W.B. sport en ontspanning met voor de leden leerzame reizen. En onze jonge R.W.B.'ers werken daar ten vol le- aan mede. De dubbeltjespot van onze junioren vult zich reeds voor het volgende jaar onder de bekwame leiding van hun- aller vriend, de heer Möring. Het vervoer was in handen van Reisbureau „Musa Express" welk met zijn comfortabele auto bussen het reizen alleen al tot 'n genot maakt. POSTDUIVENVER. „DE POSTDUIF". Zondag j.l. hield bovenge noemde vereniging een wed vlucht met jonge duiven vanuit Vilvoorde; 590 in con cours. De eerst aankomende duif vloog met een gemiddelde snelheid van 11.33.40 M. per minuut. De uitslag was als volgt: Th. Duivekamp 1; J. v. d. Heijden 2, 67; P. L. Pullens 3, 46; A. v. Spijk 4, 38, 48, 79; G. Sars 5, 6, 9, 28, 59, 143; J. v. Mierlo 7, 15, 98, 114, 125; Gebr. v. d. Lee 8, 95; C. Kamp 10, 12, 75; A. Schuwer 11, 32, 84; Couwenberg 13, 23 78; M. Verhulst 14, 22, 68, 76, 131; Jac. V. Engelen 16, 26, 61, 74, 144; Th. de Ronde 17, 27, 44, 80, 82; P. Willemse 18, 111; Groeneveld 19, 30, 54; F. Schoemans Jr. 20; Stokwiel- der 21, 70, 116; G. J. Schoe mans 24, 96; D. v. d. Boom gaard 25, 45; W. de Peffer 29, 105, 106; H. de Bruin 31, 37, 87; A. Hensen 33, 36, 55; A. v. Ham 34; G. v. Helvoirt 35, 73; Jos v. Bladel 39, 53, 81, 88, 137, 148; P. Timmermans 40, 57, 60, 65, 128, 138; L. van Dongen 41, 62, 123; A. Ver hoeven 42, 93; Schaafstra 43, 139; H. Lombarts 47; Colijn 49; C. Hamers 50, 90, 107, 117, 132; F. v. Delft 51; W. Damen 52, 140; M. Leijten 56, 120; J. v. Bladel 58, 84, 94, 101, 130; F. v. Gerwen 63, 141; L. v. d. Bogaard 64; Jac. Tref fers 66, 115, 127, 129; Joh. Verhagen 69, 91, 133, 145; Th. Maas 71; C. Verhulst 72, 77, 103, 112, 126; A. van Hilst 83; M. v. d. Griendt 85, 97, 134; J. Hensen 89, 192; P. de Jong 92, 100, 136; A. v. Eeten 99, 108; P. v. Helvoirt le Zeine 102; J. v. Bokhoven 104, 109, 147; H. Pullens 110; A. Tim mermans 113; L. Mulders 118, 135; Jac. Verhofstad 119, 124; J. v. Veldhoven 121; L. de Bruin 122; H. Knippels 146. TE KOOP: met aparte luidspreker, Te bevragen bij: L. KEETELS Bossevveg 80, DRUNEN. GETROUWD COBA VAN OLDENBEEK en PATRICK ROSS De Heer en Mevrouw Ross-van Oldenbeek zeggen, mede namens wederzijdse familie, hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Waalwijk, Juli 1948. VERLOREN Zondagavond EEN BRUINE VAN EEN MANTEL. Terug te bezorgen: Winterdijk 4, Waalwijk. ACCOUNTANTSKANTOOR te Waalwijk VRAAGT tegen 1 Augustus a.s. bekend met balanswerk en zo mo gelijk boekhouden. Brieven onder nummer 2492 Bu reau van dit blad. TE CAPELLE, bericht, dat het huis hiet erf te Waspik, Schotse Hooglanderstr. 24 Kadaster Waspik sectie E nr. 690 en 1084, groot 1.67 are is ingezet op Toeslag 27 Juli as. n.m. 7 uur in Café KUIJTEN te Waspik (Boven.) voor brood- en banket bakkerij, in- of extern Goed loon. Brieven onder Nr. 2491 bureau v. d. blad of Agentschap „Echo" Kaatsheuvel. TE KOOP: piano klavier, 120 bassen Te bevragen bij H. HEIJMANS Bosseweg 9, DRUNEN. TE KOOP met bandrem f 45.— Hoge Steenweg 29, LOONOPZAND. Eventueel te melden: P. VAN WANROOIJ-NETTEN, Dongenseweg 162 A tussen 8-12 en 1.30 5.30 aan de fabriek. Na 5.30 Verlengde Hoofdstr. 9, KAATSHEUVEL. BEZOEKT HET VAN HET ZONDAG 25 JULI nam. 3.30 uur AAN DE ROESTELBERG VRIJ ENTREE PRIMA CONSUMPTIE Aanbevelend, J. VAN EEUWIJK

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 5