TWEE FLINKE JONGENS WRAAK OF LIEFDE PRIMA PLAKSTERS EN STIKSTERS. JONGE MEISJES WORDEN GEVRAAGD FEUILLETON Coöp. „BROEDERHULP" Kaatsheuvel, R.K. Middelbare Handelsavondschool Gezonder en UIT DE LANGSTRAAT Terry en Berry in DE WITTE ELAND. roept bij deze op Gegadigden die op DONDERDAG 2 SEPTEMBER het uitstapje naar Oisterwijk willen meemaken. MIDDELMATIGE SCHOENFABRIEK een bekwaam BOEKHOUDER, Nette actieve broodbezorgers Halfwas- of leerling-bakkers. Hoofdstraat 203. De Fa. TH. en A. SCHAPENDONK vraagt Schoenfabriek GEBR. BE ER ENS ZOEKT voor schiften en ophalen. TE WAALWIJK. mooier wordt Uw huid door Hamamelis, het sap van de struik Witch Hazel, verwerkt ipmw in Hamea-crême. uit Zagreb doorliep, kon hem slechts opleiden tot de revolution- naire leider die hij nu is. Ook Joegoslavië is niet vrij in demo cratische zin. Maar Tito is vast besloten Joegoslavië tot toonaan gevende Balkanstaat te maken en. zo nodig voor Rusland (en nu misschien zonder Rusland?) het spit: af te bijten. Maar zal het zo ver komen? ELSHOUT. Schuttersport. Voor de bekercompetitie van de Langstraatse Schuttersbond werd Zondag 25 Juli de compe titie voortgezet te half 2 tussen ,,Onze Lieve Vrouwe Schuts" te Elshout en ,.St. Catharina" uit Herpt. Wist Elshout vorige week van Herpt te winnen met 4 pun ten. thans moesten zij het onder spit delven met 2 punten. De uit slagen van de diverse wedstrijden zijn als volgt: Elshout. Herpt. A. Fitters—A. Verhoeven 3—3 C. v. d. Aa—Th. Buijs 0—4 Joh. Klerks—G. v. d. Einde 4—2 A. v. Logten—W. Fitters 3—4 E. de Haan—W. de Kort 2—3 J. v. d. Wiel, Drunen— C. de Kort Sr. 2-0 Totaal 14—16 Om half 5 streed men tegen St. Jan Baptist uit Kaatsheuvel. Ook hier bleek „Onze Lieve Vrouwe Schuts" niet tegen opgewassen en verloor met 6 punten verschil op de mannen van St. Jan. Deze laatsten doen zeker een flinke gooi om in het bezit te komen van de wisselbeker. De uitslag van deze ontmoe ting is als volgt: Elshout. Kaatsheuvel. A. Fitters—W. Elshout 1—2 C. v. d. Aa—J. Couwenberg 2—3 Joh. Klerks—Th. Sperber 2—3 A. v. Logten— H. v. Nieuwstadt 3—3 E. de Haan—M. Kops 1—3 J. v. d. Wiel, Drunen— B. v. Cromvoirt 3—4 Totaal 12—18 In totaal heeft Elshout in deze bekercompetitie 78 punten be haald. De competitieleider de hr. Broeders uit Vlijmen, was bij de ze wedstrijden aanwezig. A.s. Zaterdag houdt de Lang straatse Schuttersbond een ver gadering des avonds om 7 uur bij de heer v. Berkel te Kaatsheuvel A.s. Zondag trekken de schut ters op naar het concours van de Langstraatse Schuttersbond te v.m. Besoijen. Algemene ledenvergadering van de Pluimvee- en Kcnijnenfokver. „Elshout en Omstreken". In de zaal van de heer M. van Huiten werd Zaterdag j.l. 24 Juli des avonds een algemene leden vergadering gehouden van boven genoemde vereniging onder voor zitterschap van de WelEd. heer C. M. J. Verhoeven uit Heusden. Deze opende de bijeenkoïnst en heette allen van harte welkom. Hij sprak er zijn voldoening over uit dat zovele leden aanwezig waren en hoopte dat dit op de volgende vergaderingen ook zo mocht blijven. Vooral de jonge fokkers, die zo pas tot de vereni ging zijn toegetreden, raadde hij aan om van de bijeenkomsten ge bruik te maken, om hun kennis van de konijnensport meer en meer te bevorderen. De secretaris, de heer Th. van Son, kreeg deg elegenheid de no tulen te lezen. Behoudens enkele opmerkingen van de heren Th. Elshout en G. van Keulen wer den deze, na gewijzigd te zijn, in orde bevonden. Aan de orde was nu de te hou den tentoonstelling op Zaterdag 14 en Zondag 15 Augustus bij de heer Th. v. Son, Kerkstraat te Elshout. Over dit punt werd nog al druk beraadslaagd en gediscus sieerd. Men kwam overeen om 't puntenstelsel voor de bekroningen te handhaven. De verschillende commissies werden benoemd. De heer C. Els- hout-Pulles, die niet aanwezig was, zou men vragen, om evenals bij de andere tentoonstellingen, zijn diensten, die onmisbaar zijn, voor de vereniging te geven. Als keurmeester zal fungeren de heer Kokx, gediplomeerd keurmeester van de N.K.B. te Tilburg. De. kooien zijn reeds besteld. Deze zullen worden opgebouwd op Donderdag 12 Aug. De heren C. Pulles, Th. v. Son en v. Wijck stelden zich hiervoor beschikbaar. De heer Th. v. Gestel uit Haar steeg zou des Zaterdags als hulp van de keurmeester fungeren. De in te zenden dieren moeten op Vrijdagavond te 7 uur op het terrein der tentoonstelling aanwe zig zijn. Dit in verband met de te verrichten keuring op de gezond heid der dieren. Inschrijvingsformulieren werden uitgereikt. Deze moeten voor 1 Augustus wederom worden inge leverd. De heer M. van Huiten belastte zich met de in ontvangst- name der formulieren. VLIJMEN. Geslaagd. Deze week slaagden voor het diploma Lingerie M. Klerkx, B. v. Engelen, R. Kuijs, J. Pules, al len te Vlijmen, N. van Heijst te Haarsteeg en L. van Sprang te Herpt. Voor costumière: A. v. d. Heij den, D. de Vaan, Jo v. Heivoort, Fr. v. Heivoort, N. Pulles te Haarsteeg, D. Bruijsters te He- dikhuizen. De geslaagden genoten hun op leiding bij de Eerw. Zusters J. M. J. alhier. Tentoonstelling. Zondag na de Hoogmis werd de tentoonstelling geopend bij de Eerw. Zusters. Velen toonden be langstelling voor het werk, ge maakt door de kinderen van de leerschool, kookschool en naai school. Hierdoor kregen de ouders ce overtuiging wat hun kinderen presteerden en zagen zelf het nut in, vooral van kookschool en naaischool. De Eerw. Zusters zorgden voor wat ontspanning in de vorm van een verloting, wat er goed in ging. Alles bij elkaar een geslaagde tentoonstelling. Uitstapje. Zaterdagmorgen maakten de kinderen van de openbare school mét hun leraar een uitstapje naar Heeswijk. Het kasteel werd be zocht en de kinderen waren vol bewondering voor wat er te zien was. Na de middag werd de terug reis aanvaard en een bezoek ge bracht aan de Zilveren Schelp ie 's-Hertogenbosch. Hoogst voldaan keerden aden huiswaarts. Jubileumwedstrijd. Vlijm. Boys 1Haarsteeg 1 5 -2. Zondag speelde de Vlijm. Boys tegen Haarsteeg om de jubileum- beker. Om 6 uur ving de wed strijd aan. Haarsteeg pakte direct flink aan en oefende een zware druk uit op het doel van Vlijmen. Het duurde niet lang of Haarsteeg had succes. Met 'n goede aanval van linksbuiten werd de bal schit- teenr ingeplaatst en Haarsteeg nam met de leiding. Vlijmen pakte hierna flink aan, maar de verdediging van Haarsteeg was op haar post en bezwoor het ge vaar. Na een corner voor Vlij men, die niets opleverde, kwam Haarsteeg weer opzetten, maar door slecht schieten gingen mooie kansen verloren. De verdedig! ig van Vlijmen, die er steeds beter in kwam, probeerde het sPet te verplaatsen en na 20 minuten spelen had Vlijmen succes. M-i. goed samenspel werd een aanval opgezet, de midvoor plaatste naar de vrijstaande rechtsbuiten met een mooie omhaal kwam de bal hoog voor het doel en be landde buiten bereik van de doe'- man in het net- I—L Hierdoor flink aangemoedigd, hield Vlijm n het spel in handen en wederom kreeg de rechtsbuiten een kans; deze maakte geen fout en schoot prachtig in. Hiermede was Vlij men nog niet tevreden en even daarna maakte de linksbuiten er 3—1 van. Haarsteeg probeerde 't spel hierna te verplaatsen, maar het verband was zoek en .de ver dediging van Vlijmen werd steeds beter en er was geen doorkomen aan. Bij een aanval van Haar steeg kwam de linksbuiten in bot sing met de rechtshalf van Vlij men en verliet met een hoofd wonde het terrein. Even daarna brak de rust aan. Na de rust ging het spel meer op en neer, beide doelen kwamen in gevaar en het duurde lang eer er gedoelpunt werd. De midvoor van Vlijmen werkte zich mooi vrij en de stand was 4—1 en en kele minuten later maakte dezelf de speler er 5—1 van. Vlijmen vond het toen welletjes, waarvan Haarsteeg profiteerde en de ach terstand verkleinde tot 5-2, waar mede hej einde kwam van deze sportieve wedstrijd, die verdiend door Vlijmen werd gewonnen. Dank zij de avond wedstrijden heeft Vlijmen een goed elftal, waarmede men met goed vertrou wen de competitie kan ingaan. HEUSDEN. Twee kinderen van de families v. d. B. en v. H. hadden in een onbewaakt ogenblik een doosje lucifers weggenomen en gingen daar in een schuurtje, waarin hout en hooi opgeslagen was, mee spelen. Omwonenden zagen rook opstijgen en gingen kijken wat ze uitvoerden. Het bleek dat ze hooi en papier hadden aangestoken, waarvan ze blijkbaar zelf ver- Ischrokken, zodat zij zelf maar water haalden om te blussen. Met de hulp der omwonenden was het gevaar gauw geweken en liep al les goed af, maar voor de ouders is het weer een waarschuwing om lucifers zó te bewaren, dat kinde ren er niet bij kunnen en vooral nu de vacanties beginnen, lijkt 't ons niet gek er eens speciaal op te wijzen. Een afgebrande woning is zeker op het ogenblik een ramp voor hen die het treft. Dus ou ders, let op uw zaak en op uw kinderen. De firma de H. en O. had een schuurtje doen bouwen achter een van haar woningen, echter zonder de vereiste vergunning aan te vragen. Het gevolg was een boete van 100.— en ver plichte afbraak binnen een ge- stelde tijd. Een voorbeeld voor hen die ook willen bouwen zon der geldige papieren. De jeugd der O. L. School, die zich ingezet hadden bij de in zameling van oud papier „Japi", zag haar ijver beloond door een voorstelling in Het Wapen van Amsterdam, aangeboden door 't gemeentebestuur. De kinderen ge noten van de poppenkast en be gonnen vandaag met vernieuwde ijver aan hun verdere inzameling. SPRANG. Geref. Kerk. A.s. Zondag hoopt in de Geref. Kerk alhier in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. J. C. Westera uit Velp, vroeger predi kant bij de Geref. Kerk te Vrij- hoeve-Capelle. S. D. O. Zaterdag j.l. vonden op het S.D.O.-terrein de huldigingswed strijden plaats ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van S.D.O. I en II. De leiding was in handen van de heer Dalmeijer, die deze wedstrijden op keurige wijze heeft geleid. Om 4 uur ving de eerste wed strijd aan: S.D.O. II—Good Luck II. Het was een sportieve en span nende wedstrijd, zoals we trou wens gewoon zijn van de Good Luck-mannen. De uitslag was 1-0 voor S.D.O. II. Om half 6 nam de wedstrijd S.D.O. ISparta I een aanvang. Voor deze wedstrijd was zeer veel belangstelling; talrijke sup porters van Sparta waren meege komen om van deze match getui ge te zijn. Hoewel beide partijen met- invallers speelden, was het toch een aantrekkelijke wedstrijd 1 met verschillende mooie momeu ten. Deze wedstrijd eindigde met VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels» 11) „Hij kan toch wel reden heb ben gehad, om te wensen, dat zijn familie hem voor overleden hield. „Wat voor reden zou dit nu zijn geweest? Hij wist zeer goed, dat Merlyn Abbey toch voor hem verloren was, en als hij zich hier weer vertoonde, zou hij nog ge rechtelijk vervolgd worden." „O." „Er was waarschijnlijk ook niets aan hem verbeurd! Dit kan ik getuigen uit eigen ervaring. Ik ben dikwijls met hem in aanra king geweest en hij behandelde mij altijd met grote onbeschaamd heid. Ik ben er zeker van dat hij mij een felle haat toedroeg, want ik voelde mij verplicht om het misdrijf, waarmee ik in de eerste plaats bekend werd. bij zijn va der aan te brengen." „O", was weer alles, wat mr. Graaf opmerkte. „Het is een mooie collectie, dat moet ik zeggen en ik dank u nog wel voor het rondleiden, mr. Achym. Zullen wij ons nu weer bij de dames voegen?" „Met genoegen." Elaine zat op een bank onge veer midden in de ruime salon en was in gesprek met Mrs. Wynne, die 'zelve echter heel weinig zei. Aan Elaine's andere zijde stond kolonel Claude Machin, zo half naar haar overgebogen om er af en toe een woordje tussen te voe gen. Niet zodra zag Elaine mr. Graaf of ze zei „Wat is u laatEn u had mij nog al zo beloofd „Uw vader heeft mij de por trettengalerij laten - zien, kan ik als enig excuus aanvoeren", luid de het antwoord. „En daar heb je zeker wel van genoten, Douglas vroeg Mrs. Wynne. „Ja, Hanna. Het is een prach tige collectie Ook was er een zeer mooi uitgevoerd portret van de jonge Achym. Lijkt dat goed richtte hij nu zijn vraag tot de kolonel. „Ja, ze zeggen dat het een zeer goede gelijkenis van Douglas". „Douglas? Douglas Achym?" herhaalde mr. Graaf langzaam. En zich toen tot Elaine wendend vroeg hij „Weet u wel, dat mijn voor naam ook Douglas is „Ja". Na enige tijd zei Mrs. Wynne tot haar stiefbroer „Ik geloof dat het tijd is om miss Achym goeden dag te zeg gen. Geef mij je arm, Douglas en laten wij mr. Achym dan dank zeggen voor zijn gastvrijheid". Mr. Graaf en Elaine stonden ook op en Mrs. Wynne reikte 't jonge meisje de hand. „Goeden avond, Miss Achym. In lang heb ik niét zulk een aan gename avond doorgebrachtAl niet meer, sinds ik jong was „U ziet er nog zo jong uit, Mrs. Wynne „Lieve kind, niets is bedrieg lijker dan het uiterlijk. Neem dat eens aan van een oude vrouw." En toen met een buiging naar de kolonel, die in eerbiedige hou ding was blijven staan „Ik wens u een goede avond, sir Mr. Graaf, die nu intussen ook afscheid had genomen van Elai ne, bood zijn stiefzuster de arm en samen gingen ze naar de gast heer. Toen ze weg waren had de avond weinig belangwekkends meer voor Elaine, die dan ook blij zou zijn, als ze zich ten slotte op haar eigen kamer zou kunnen terugtrekken. En paar minuten later stond mrs. Wynn gereed en gekleed en gekleed op haar rijtuig te wachten en de kolonel bleef blootshoofds staan, tot het por tier dicht ging en het rijtuig weg reed. Toen weerklonk er een pare lend lachen en het leek Machin dat hij die lach meer gehoord had, ofschoon hij op dit ogenblik volstrekt niet wist waar en wan neer. Een half uur later waren alle gasten vertrokken en eerst toen Machin op zijn eigen kamer was, viel het hem in dat dit de manier van lachen was geweest van zijn geliefde echtgenote Bertha. „Ja", dachf hij, „zo kon zij ook lachen „Toch kan dit geluid mij nu niet meer deren", troostte hij zich en liet zich niet uit de slaap hou den door sentimentele herinne ringen. Kolonel Machin had wel goed gehoord, die uitbarsting van vro lijkheid was afkomstig geweest van zijn echtgenote alias mrs. Hanna Wynne die zich ge weld had moeten aandoen hem niet in zijn gezicht uit te lachen, toen hij daar zo eerbiedig met de hoed in de hand aan het portier van het rijtuig stond. Want dit zou de ontknoping van het dra ma misschien wat al te snel te voorschijn geroepen hebben. „Wat was de kolonel ridder lijk en beleefd lachte zij nog in het rijtuig, „maar van één ding kunt u wel zeker zijn, mr. Graaf, Claude Machin haat u reeds". „Dat kan heel goed zijn, maar wat doet u zo denken „O, ik ken hem immers door en door?... En hij begint een soort mededinger in u te zien". „Een mededinger „Ja, naar de hand van de schone Elaine. Nu, zij is dan ook allerbekoorlijkst, maar zij kan niet trouwen met Machin, al wilde ze ook nóg zo graag, om de eenvou dige reden, dat zijn geliefde Bërtha nog in leven is." En toen ineens van toon veranderend „Waarde vriend, ik kan u nog iets anders zeggen, dat uw be langstelling zal wekken: Elaine Achym heeft liefde voor u opge vat." „Hoe weet u dit nu?" „Mijn vrouwelijke intuïtie geeft mij dit in." „Afschuwelijk zou dit zijn, als het waar is." „Waar is het!" „Wat moet ik dan beginnen?" „Haar evenzeer liefhebben. Ik geloof dat dit ook reeds zo is." „Ikzelf ook. O, wat een ellende toch. Om lief te hebben en te j worden bemind op deze wijze, is een ware verschrikking van 't lot." „Maar waarom zouden nu de j zonden van de vader bezocht wor den aan het kind? Zij zelve heeft u toch niet enig leed gedaan?" j „Neen, maar daar kan nooit geluk van komen. Bovendien zou ik niet graag mijn wraakplan op geven. En als ik dat doorvoer z.-l haar liefde in haat verkeren. Toch wil ik wraak nemen. Daarom, verleid mij niet met uitzicht op liefde. Liefde is niet weggelegd voor de ongelukkige erfgenaam van de Achyms! Wij zullen het drama ten einde toe uitspelen!" „Goed, ik ben bereid u te die nen; door uw tweeduizend gou den souvereigns ben ik er immers toe verplicht. En nu, goeden nacht, Douglas Achym, rust wel. Deze laatste wens bleef onver vuld. Tot laat in de nacht liep Douglas in z'n slaapkamer op en neer in grote opgewondenheid, steeds in zichzelven herhalend: „Zal het nu wraak of liefde zijn? Liefde of wraak...?" HOOFDSTUK XIII. Het was een heerlijke zonnige voorjaarsdag en Elaine- dacht dat het nergens zo mooi zou wezen als op Dene Hollow. Dus begaf zij zich vroeg op de ochtend daar heen. Toevallig had Douglas Graaf een telegram te verzenden gehad aan het station en hij had ge meend dat het de mooiste weg zou zijn, als hij over the Hollow terug ging. Het was dan ook prachtig met dat jonge tere groen aan de bomen en het dikke mos tapijt op de grond. En wat een verrassing was dat voor Douglas, toen hij daar in eens het blonde, tere meisje met de blauwe ogen van zijn dromen op een boomstam zag zitten. Elaine's hart begon sneller te kloppen, toen ze hem zag nade ren en gul stak ze hem de hand toe. Wordt vervolgd. 3—0 in het voordeel van S.D.O. Voor de aanvang der wedstrij den werden namens de voetbal verenigingen Good-Luck en Spar ta bloemen aangeboden. Hieruit blijkt dat de verstandhouding tus sen deze verenigingen zeer goed is. Laat het zo blijven in het be lang van de Zaterdagmiddagsport. Donderdagavond speelt S.D.O. II een uitwedstrijd tegen Wit-Zwart II te Capelle. Aan vang 7.30 uur. Voetbalwedstrijd voor onze jongens in Indië. A.s. Zaterdagmiddag half 6 zal op het terrein van S.D.O. alhier een belangrijke voetbalwedstrijd worden gespeeld tuisen een elftal uit Sprang-Capelle en W.S.C. uit Waalwijk. De opbrengst van de ze wedstrijd komt geheel ten goe de van onze jongens in Indië. De wedstrijd wordt opgeluisterd met muziek door de harmonie „Marij ke alhier. De vorige wedstrijd voor dit doel werd een succes ook voor a.s. Z^erdagmiddag verwachten wij grote belangstel ling, niet alleen om de wedstrijd, maar zeker ook om bet doel waar voor deze gespeeld 1 wordt. CAPELLE. Oranjevereniging „Wilhelmina". Programma Jubileumfeesten. Na tal van vergaderingen, is thans in grote lijnen ihet definitie ve programma van jde feestelijk heden ter gelegenheid van de ver jaardag en het gouden regerings jubileum van H. M. de Koningin en de kroningsdag vastgesteld. De verjaardag van H. M. Ko ningin Wilhelmina op 31 Augus tus wordt een speciale dag voor de jeugd, omdat het gewenst is, da't de jeugd bij de feestelijkhe den in het middelpun der belang stelling komt te staam opdat deze jeugd, het volk van morgen, goed de grote betekenis van deze nati onale feestdagen besëft. 's Morgens vindt een aubade plaats bij het gemeentehuis te Vrijh.-Capelle, waaraan behalve de leerlingen der drie! Sprang-Ca- pelse scholen ook dejkinderen der Openbare en Christelijke School aan de Loonsedijk zyilen deelne men. Onder leiding var wijzend personeel mlt leden van de Oranjevereniging dag 's namiddags op aan de Nieuwevaart lingen van de chr. s Nieuwstraat en die oer openbare school uit de Kom, het onder- zullen deze een tererin net de leer- hool uit de rinderspelen worden gehouden, möt als bijzon dere attractie na afioop dezer spelen een voetba!we< strijd tussen een schoolelftal van e Openbare en een van de Bïjzoi lere school, waarvoor als overwj iningstrofee een prachtige jubileui beker wordt beschikbaar gesteld, frelke in de toekomst wisselbeker pordt en op zchool zichtbaar mi et worden bewaard tot de volge de ontmoe ting. Aan deze kind rspelen ne men alleen kinderen (deel van de desbetreffende lagere scholen en enkele kinderen, die in Waspik een lagere school be:< rken, indien zij op hun school aa geen fees telijkheden deelnemen In de avonduren v >rdt op liet feestterrein een conc 't gegeven, dat verzorgd zal vor en door de muziekver. „Kunst Arbeid", de gem. zangver. ,,'t ozeknopji het Chr. Jeugdkoor Hallelujah" en de Chr. gem. Zafiï 'er. „Ha'le- lujah", afgewisseld >or massa zang, terwijl het in ligt t°t slot een lamp houden, waaraan jont deelnemen. Zaterdagmiddag d bedoeling noptocht te en oud kan >ept. d.a.v. worden de feestelijk! den voort gezet met volksspelei afloop dezer wedstrij monstratie zal wore n gegeven door de Chr. gymnast :kver. „Pro deze tweede feestdag al gegeven dezet weede feestdag al gegeven worden door de Sprai se muziek- en zangverenigingen, ilks in ruil voor een concert daj ie Capelse muziek- en zangveremgingen de Oranjever. te Sprang Capelle cp Zaterdag 28 Augus'J aanbieden. Als slot van deze; ond wordt een openluchtspel: T naam van Oranje" opgevoerd. Op Maandag 6 S- timber, de kroningsdag, wordt der auspi ciën van de drie Sprang-Ca pelle bestaande 0."® verenigin gen een allegorisch' houden. Thans wordt reeds contact ge zocht met verschillende personen voor het oprichten van buurtco- mité's, waarbij eigen initiatief ten zeerste op prijs zal worden ge steld. Het rondgaan voor de kinder feesten op 31 Augustus is in vol len gang. Wanneer de gehele Ca pelse bevolking spontaan zijn me dewerking verleent, ook in finan cieel opzicht, dan wordt deze uit zonderlijke nationale feestviering van bijzondere betekenis. Aangesteld tot volontair. Tot volontair ter gemeentese cretaris van Sprang-Capelle is aangesteld de hr. J. Kommers Cn. Voldoend aantal gegadigden. Voor de 1 Oct. a.s. vacant ko mende betrekking van hoofd der chr. school aan de Loonsedijk hebben zich 16 sollicitanten aan gemeld. *T ENE VOORDEEL NA HET ANDERE! Als U een pot De Gruyter s jam op Uw bon neemt - en dat is een heel goede keusl - geeft dezelfde bon U recht op het kopen van een heerlijke reep De Gruyter's chocolade of een rolletje drops. U ontvangt daarbij een cassabon voor 10 korting, zodat U de reep of het rolletje drops al bijna voor niets hebtl Van 29 Juli tot en met 4 Aug. krijgt U nog een extra voordeel: bij iedere pot jam, behalve de reep of het rolletje drops en be halve \0r/o korting nog 100gram toffées (op bon) van 22 voor slechts 15 cent. En alweer met 10 korting! 821 Postduivenuiïslag. Bij de j.l. Zondag door de postduiven ver. „De Luchtvaart", gevestigd in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart, gehouden vlucht vanaf Neufvil- les, werd de eerste duif, welker gemiddelde minuutsnelheid 1118.23 bedroeg, geconstateerd om 10.06.43 en de laatste prijswinnende duif. met een gemiddelde snelheid van 900.92 m. per minuut om 10.38.59. Dt prijzen vielent en deel aan: B. Pols 1 en 9; P. Nieuwenhui- zen 2, 5, 7, 8, 10, 23; J. de Meter 3, 24, 45; G. Treffers 4, 13, 41, 46; Gebr. van Onzenoort 6, 28, 29; J. van Doornik 11, 21, 50; W. Versteeg 12, 32, 33, 40; H. Verduin 14, 17; M. van Peer 15, 16, 20, 35; H. van Kampen 18; E. Haverhals 19, 42, 44; Adr. de 36, 43, 48; Adr. Spierings 26, 39; J. van Zutfen 30; H. Vos 34; St. van Peer 38, 39; J. Nieuwenhui- zen 47; M. de Jong 31, 37, 51. Vrijdagavond tussen 7 en 8 u. worden in het clublokaal de dui ven ingekorfd voor de Zondag e.k. te houden vlucht vanaf Mons. Jong 22; Adr. Klootwijk 25, 27, De Margrietruiters organiseren Concours-Hippique. De Rijvereniging „De Margriet- ruiters", welke reeds verschillen de malen met groot succes deel nam aan Hippische feesten, laat stelijk nog te Almkerk en Raams- donk, gaat thans zelf een ruiter feest organiseren en wel op Za terdag 7 Augustus a.s. op een terrein van het landgoed van Jhr. Mr. de Roy van Zuidewijn aan de Hoogevoort. Dit concours-hippique omvat o.m. kampioen Noord-Brabant één- en tweespannen landbouw- tuigpaarden, klavertje drie groep- springen, sigaretten-race, handi cap-springen type landbouwtuig- paard, vrijheidsdressuur. Tevens zullen ook aanwezig zijn de beste warmbloedhengsten uit Noord- Brabant. Indien het weer mee werkt, is het te verwachten dat de belangstelling voor dit paar densportfestijn groot zal zijn, te meer daar het de eerste maal is, dat een dergelijk sportevenement te dezer plaatse plaats heeft. Spaarkasvereniging. De in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart geves tigde spaarkasvereniging mag zich in een voortdurende bloei verheu gen. In de korte tijd van haar be staan zag zij haar ledental voort durend uitbreiden, waardoor het thans de 35 heeft bereikt. Huishoudschool gaat beginnen. Men deelt ons mede, dat het onderwijs aan de te openen Huis houdschool, welke ondergebracht wordt in het gebouw van de La gere Landbouwschool aan de Nieuwevaart, 1 Sept. a.s. een aanvang zal nemen. Het ligt in de bedoeling voorlopig onderwijs te geven in koken en naaien. GEERTRUIDENBERG. Aan de naaischool van de Eerw. Zusters alhier slaagden voor het examen lingerie: F. van Gils, A. Lambregts,, D. Vermee- ren, J. Waalwijk, R. Spoelma, W. Sweep, J. Aerts, M. Sweep. J. Schreuders, N. Heesters, T. Kooiman, J. Gossens, A. Sweep, N. van Gelabbeek, R. van Wijn gaarden, T. Maas, N. de Rooij en Th. de Beer. Voor het examen costumière slaagden: L. Hondijk, M. Rekkers en M. Krooswijk. Garnizoen. Zoals men reeds enige tijd ver moedde, is het thans bijna zeker dat Geertuidenberg weer garni zoensplaats zal worden. Men ver wacht n.l. in de Maand Augustus een aantal pontonniers die in de kazerne hun tenten zullen opslaan. Het ligt in de bedoeling dit aan tal in de loop van de tijd uit te breiden. De Olympische gedachte Vandaag worden de Olympi sche spelen in Londen officieel geopend. Zestien dagen lang zal de aandacht van de gehele sport wereld gericht zijn op de enkele vertegenwoordigers van alle spor ten uit nagenoeg alle landen van de wereld, die elkaar de broeder hand zullen reiken en in eerlij ke sportieve kamp hun krachten zullen meten. Wij moeten de Olympische Spelen zien als een groot verbroe deringsfeest, waar alle politieke meningsverschillen, alle interna tionale wantoestanden voor een ogenblik vergeten worden, waar 'de sportbeoefenaars en -minnaars willen tonen aan de wereld hun verbroedering, waar zij zullen strijden voor de nationale eer, niet kleingeestig, maar sportief. Bezien uit het oogpunt van de huidige wereldtoestand, is deze Olympiade belangrijker dan wel ke in de voorbije jaren. Het is de eerste na het sluiten van de vrede, maar meer dan ooit is het „apos tolaat", dat de sport kan beoefe nen, van node. Meer dan ooit is de wereld verdeeld, grotere klein geestigheid en eigenbelang heer sen er dan nergens in het verle den en daarom juist zullen de Olympische Spelen intensiever dan ooit hun ideële strekking moe ten verwezenlijken. Dit is toch hun doel: 'n heen- grijpen over de nationale ver schillen, een terzijde stellen van alle politieke kwesties en een in ternationaal sportfeest vieren. Hier behoort geen sprake te ziin van een sportvergoddelijking, van een aanbidden van de sport; het professionalisme dingt niet mee in deze kamp van amateurs, die in tegenstelling tot de professionals, de sport op haar juiste waarde weten te schatten. Wordt sport een beroep, dan is het geen sport meer. Door deze gedachte te pro pageren, zou de Olympiade 1948 een tweede heilzaam werk kunnen verrichten. Men heeft een keten van Olym pisch vuur gesmeed van Grieken land naar Engeland, dwars door het verscheurde Euopa, moge de ze keten ook op ander gebied de landen aaneenhechten. En dat dan ook de werelddelen vaster met elkaar verbonden worden, zoals de vijf ringen, het Olympi sche embleem, symboliseren. OLYMPISCHE SPELEN. VOETBAL. Het Nederlands Elftal won in de voorronde van het elftal van Ierland met 3—1. Ierland was een klasse zwakker dan de Nederlan ders, die ook een slechte wed strijd speelden. Zaterdag speelt Nederland te gen Groot-Brittannië in Londen. MOEDER DES VADERLANDS Onder deze titel verschen er een klein boekje bij Boom-Ruyg- rok in Haarlem, dat niet meer zou zijn dan een jaartallentabel van het leven van Koningin Wil helmina, was het niet met liefde geschreven en verlucht met een groot aantal foto's uit het gehele leven van H. M. de Koningin. Het is geen dik boek dat veel ruimte inneemt in de boekenkast; het is ditmaal ook geen duur boek, dat gebonden in een rijke band slechts koopbaar is door de meer met geld bedeelden. Neen, het is een klein, welhaast preten tieloos boekje, dat met liefde en interesse bekeken en gelezen zal worden en dat voor ieder aan te schaffen is tegen de prijs van 0.95. Welk bedrag niet te veel is voor dit boekje, dat een keur van foto's geeft van onze dierbare Koningin Wilhelmina. Prins Bernhard is gistemid- dag vanaf het vliegveld Soester- berg naar Londen vertrokken, ter bijwoning van de Olympische Spelen. De Prinses-Regentes zal zich tijdens de Spelen niet naar Londen begeven. :>toch{ ge- De oude auto maakte een ge luid alsof een bus erwten krach tig heen en weer werd geschud. Maar hij reed en de afstand naar Dawson werd kleiner en kleiner. Bij een viaduct begon de wagen vreemd te hoesten. Schokken gin gen door de motor, de uitlaat knalde en viel met een blikkerig geluid van de wagen af. Nog twee maal schokte het vehikel krampachtig vooruit. Toen stond het stil. „Opeens bleef hij staan, om nooit meer te gaan", zei Berry, die zich een oud lied herinnerde. De wagen lag met zÜn neus op het plaveisel. Het bleek, dat 0°^ de vooras was gebroken. Maar oom Bear kreeg 'n geweldig idee. „Wanneer wij geluk hebben, moet de boemeltrein naar Daw son hier nog langs komen", zei hij. En inderdaad: Terry en Berry hoorden het geluid van een nade rende trein. Op een holletje ging het drietal naar het viaduct. Spoe dig zag men het puffende loco motiefje van de boemeltrein om de bocht verschijnen. OPROEP. Hei Comité voor „OUDEN VAN DAGEN" Alle personen van 65 jaar en ouder (zoowel mannen als vrouwen) komen in aanmerking. Men kan zich opgeven tot en met ZATERDAG 7 AUGUSTUS bij de volgende heren A, MEYS, Fa Speet, Markt, Waalwijk A. TIELEN, Drukkerij Tielen, Grootestraat 205, Waalwijk. vraagt voor direkt zij die met calculatie op de hoogte zijn genieten de voorkeur. Brieven aan het bureau van dit blad onder No. 2494. en Aan beide functies is na gebleken geschiktheid pensioenregeling verbonden. St. Antoniusstraat 1 22 WAALWIJK voor opleiding in het lederen-kleding c.q. lederwarenbedrijf. Verl. Hoofdstraat 26 te KAATSHEUVEL Aanmelding van leerlingen op MAANDAG 2 AUGUSTUS van 7-9 uur in het gebouw R K H.B.S. (Mr. v. Coothsiraat 27). Opleiding voor diploma 3-jarige handelsavondschool (vrijstelling Middenstandsdiploma), 5 jarige handels avondschool en de verschillende practijkdiploma's. De Directeur, H v WELL.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2