JBIILIBH CLUBinilTCH HONDENVRIENDEN. BEZOEKT WRAAK OF LIEFDE een goed pension 1 Aanklopper-cambreurder en MEISJES TWEE PRIMA STIKSTERS EN EEN PLAKSTER UIT DE LANGSTRAAT M Jan tfAedehiliS, mat %k b(ijvM da pannen nieuw! ALLEEN DAT IS VIM OP ZONDAG 15 AUGUSTUS 1948 TOEGANG VRIJ. HET WIT-GELE KRUIS" te Waalwijk DONKERS' SCHOENFABRIEK N.V. Firma M. BERGMANS ZONEN FEUILLETON Hondenvrienden vieren Jubileum. 'Hoofdstraat 180-182, Terry en Berry in DE WITTE ELAND. twee in goede staat zijnde TUINDEUREN GASCOMFOOR. LET OP DE GELE BUS MET DE DRIEHOEK EEN PRETTIGE EN RUSTIGE WERKKRING aangeboden aan voor onze fabriek. landse gebied hier bij Bana- ran, een groot aantal Javaan se gezinnen. Erbarmelijk ge kleed, slecht gevoed en velen bedekt met zweren. Na regis tratie werden ze direct door gezonden naar het dichts- bijzijnde hospitaal, waar ze te eten kregen en medisch ge holpen werden. Enkelen wer den opgenomen. De rest mocht op Nederlands gebied blijven. Deze mensen waren een bit tere aanklacht. Er wordt in de republiek geen aandacht 'aan het gewone volk uit de kam pongs besteed. Distributie is onbekend. Kleding is schrik barend duur, een jute-zak, die als sarong wordt gebruikt, kost honderd gulden. Vrou wen en kinderen lopen rond in lompen of naakt. Baby's krijgen niet dat voedsel waar ze dringend behoefte aan hebben. Hoeveel beter is het aan deze zijde van de statusquo- lijn. Allen gaan behoorlijk ge kleed, ze krijgen voldoende te eten. De pasars zijn wel voorzien. Bovendien is er dis tributie van textiel. Er is re gelmatig medische verzorging in de kampongs. Op verschei dene plaatsen in de republiek heersen epidemieën. Ik las dat op Sumatra een pokken-epi demie is uitgebroken, die naar Nederlands gebied is overge slagen. Veel mensen zijn er aan bezweken. En niemand in de republiek kan helpen. Ne derlandse Rode Kruisploegen worden uitgezonden, maar ze staan bijna machteloos. Is dit niet ten hemel-schreiend!? Deze mensen hebben even goed recht op het leven als ieder ander! Elders las ik dat een handgranaat is geworpen midden in Batavia, mensen worden gedood door een stel gewetenloze schurken. Over dag vinden besprekingen plaats, 's nachts worden van uit de republiek posten aan gevallen en vallen Neder landse jongens. Het is een aanklacht. Jaren duurt dit zo nu al en een op lossing is nog niet in zicht. Hoe lang zal het duren? Simon. NIEUWKlïiJK. Oranje-week Voor de viering van liet goe den regeringsjubileum hebben hier reeds enkele buurten samenge spannen om dit feest op waardige wijze te vieren. Het ligt in de be doeling van 't Oranje-Comité om Nieuwkuijk in 4 buurten té ver delen. Voor elke buurt zal een gevel- of straatversiering plaats vinden, waaraan prachtige prijzen zijn verbonden. Verder zullen er sportfeesten voor groot en klein worden gehouden en voor de kinderen een kindcroptocht en '11 tractatie. Op 31 Augustus, de nationale dag, zal er een plechti ge dankdienst plaats hebben. Het comité rekent op alier me dewerking. Collecte. De alhier gehouden collecte ten bate van de plaatselijke EHBO heeft 117.— opgebracht. HEUSDEN. Pastoor Timmermans 17 Aug. a*s. 25 jaar in Herpt. De parochie Herpt (gemeente Heusden) maakt zich op om haar pastoor een feest te bereiden met zijn 25-jarig verblijf in Herpt. Mijnheer Pastoor, die, toen hij in '23 in H. aankwam, tevergeefs uitkeek naar een torepspits der R.K. Kerk, deed wat van een goede geestelijke vader verwacht mag worden, een kerk bouwen in plaats der oude, die de naam van kerk niet verdiende. Pastoor Timmermans werd op 19-12-76 in Den Bosch geboren en na beëindiging der studies be noemd te Beuningen bij Nijmegen. Daarop volgde zijn benoeming'als kapelaan te Made, waarna hij als rector van het sanatorium Dek- kerswald werd aangesteld. In '23 volgde zijn benoeming als pas toor in Herpt en hier heeft hij n levenstaak gevonden. Hoewel hij nog kras is voor zijn 72 jaren, begint het werk dat verricht moet worden buiten het geestelijk werk hem toch zwaar te vallen. Klok luiden, uurwerk bijhouden, is ook geen werk voor een pastoor, maar ja, zuchtte hij, ook een pastoor kan geen werkvolk krijgen en die verenigingen die mij helpen kun nen, hebben er geen tijd voor en geen zin in. Maar toch blijf ik hen een goed hart toedragen, want zij me nen het zo kwaad niet, dat heb ik gemerkt na mijn arrestatie in de oorlogsjaren; toen dachten zij me kwijt te zijn en de handdruk ken bij mijn thuiskomst zeiden meer dan woorden. Ook van onze kant willen wij Pastoor Timmermans feliciteren en met hem de parochie Herpt. 17 Augustus zal voor Herpt een dag zijn die niet spoedig vergeten zal worden. Het verjaringsfonds van de Ned. Herv. Kerk bracht over de maanden Juni en Juli de som op van 70.90. De christelijke besturenbon den in het Land van Heusden en Altena hopen Zaterdag 21 Au gustus a.s. om 3 uur op het ter rein ,.De Ijsbaan" te Nieuwendijk een Landdag te houden. De lei ding berust bij de heer A. C. Ben- sen, sprekers zijn C. v. d. Wal 's-Hage (Onze verantwoordelijk heid) H. Ouderkerk te Utrecht (Onze levenshouding") en Ds. J. Fokkema, Delft (Daarom lid van het C.N.V.). De muziekver eniging „Crescendo" van Nieu wendijk en de heer J. B. Ooster- wslder uit Amsterdam verlenen medewerking. Te Den Bosch slaagden voor het Middenstandsdiploma Mej. D. Vink en de heer Arie Schreu- ders. Zij genoten hun opleiding respectievelijk bij de heren .Kant en Knoop. De gehouden collecte voor de reclasseringsvereniging „Het Hoogeiand" heeft opgebracht de som van 52.93. Gevers en col- lectrices hartelijk dank. SPRANG. Jubileumfeesten. Het ziet er naar uit dat de fees telijkheden ter gelegenheid van 't 50-jarig regeringsjubileum van H. M. de Koningin en de troonsbe stijging van H. K. H. Prinses-Re gentes Juliana, alhier op waardige wijze zullen worden gevierd. Door het bestuur der Oranje vereniging is het voorlopige pro- pramma reeds vastgesteld. De feestelijkheden zullen op Zaterdag 28 Augustus worden geopend met een kinderoptocht in de voormid dag en kinderspelen, die des mid dags op het feestterrein aan de Oude Straat zullen worden ge houden. Des avonds zal op het terrein een concert gegeven worden door de muziek- en zangverenigingen uit Capelle. Door het bestuur der Oranje vereniging is aan de Kerkeraden verzocht op Maandag 30 Augus tus des avonds een gecombineer de kerkdienst te houden. Op Dinsdag 31 Augustus zal des morgens een kinderaubade voor 't gemeentehuis plaats heb ben, terwijl des middags op het feestterrein volksspelen gehouden zullen worden. Voor deelname aan deze volksspelen kan men zich tot 23 Aug. opgeven bij A. de Jong, A 51, G. Vos, A 132, Joh. de Bie, A 220 en H. Maijers A 382. De volgende spelen zullen plaats vinden: Wedloop met cos- tuums voor dames; stoelendans voor dames; wielerwedstrijd met hindernissen voor dames en he ren. Het bestuur der Oranjever eniging verwacht dat eenieder zijn medewerking zal geven om de feestelijkheden te doen slagen en dus velen zich zullen opgeven voor de volksspelen en de op tocht. Uitstapje. De leden der Chr. Gem. Zang ver. Excelsior alhier maken a.s. Vrijdag per autobus een oleizier- reis naar de Achterhoek. SPRANG-CAPELLE. De Fokveedag te Sprang-Ca- pelle wordt gehouden op 9 Sep tember 1948. VRIJH.-CAPELLE. Het fanfarecorps „Sirena" is voornemens a.s. Zaterdag des avonds 8 uur een concert te ge ven op haar muziektent naast het gemeentehuis. RAAMSDONK DORP) Toen de landbouwer B. Knaap met een koe van Waspik naar Raamsdonk ging, werd het beest op een gegeven ogenblik onwil lig. Zij schoot plotseling vooruit, maar veranderde daarna zodanig van richting dat B. K. op 'n niet bepaald zachtzinnige manier tegen een hek geslingerd werd. Het ge volg was dat hij met een ver stuikte voet plus enkele schaaf wonden aan armen en benen zijn weg moest vervolgen. Openluchtspel. Het Oranje-Comité heeft be sloten een groot openluchtspel te geven ter gelegenheid van 'de a.s. jubileumfeesten en wel op 't wei land van de heer J. Kamp, gele gen aan de Schansstraat. Op 29 Juli j.l. slaagde onze dorpsgenoot Jac. Fijneman op de vakschool te Oosterhout voor vakbewaamheid timmeren. Middenstandsdiploma. Op het gehouden examen alge mene handelskennis te 's-Bosch, slaagden onze volgende dorpsge noten: als enigste dame mej. Ria Zijlmans en de heren J. Boons. C. Kieviets, T. Snijders en C. v. Amelsfoort. Zij genoten hun op leiding bij mej. T. Vissers en J. Hommel. Good-Luck. Zaterdag a.s. wordt een begin gemaakt aan de Irene wedstrijijen georganiseerd door Good-Luck. Gespeeld wordt om een wisselbe ker. Voor de Radio. Onze dorpsgenote, mej. Gré Konings, die reeds lang de de clamatiekunst beoefent, heeft door op verschillende plaatsen op te j treden, een geweldige reputatie j verworven. Enige tijd geleden j kreeg zij een oproep om voor de radio te declameren. Om hiervoor in aanmerking te komen, werden zware eisen gesteld, o.a. ook een stemkeuring. Dezer dagen kreeg zij bericht, dat haar stem geschikt was, zodat het niet uitgesloten is dat we binnenkort een Raams- donkse stem door de aether kun nen beluisteren. Dit zal dan zijn voor de N.C.R.V. Wanneer zij voor het eerst voor de microfoon zal moeten declameren is nog niet bekend. In ieder geval wensen we haar veel succes. Ongeval. Zaterdagmorgen had in de Mo lenstraat een ernstig ongeval plaats, dat, hoewel het zich ern stig liet aanzien, toch nog be trekkelijk goed is afgelopen. Het 10-jarig zoontje van de landbou wer H. K., die met zijn fiets van het erf gereden kwam, werd door een passerende motorrijder gegre pen en over de straat geslingerd. De fiets werd als een vod in el kaar gereden. Het jongetje moest met een lichte hersenschudding naar binnen worden gedragen. De motorrijder had ook een flinke salto gemaakt en bleef versuft op de weg liggen. Hij kwam echter weer spoedig bij, zodat hij toch nog in staat was zijn reis te ver volgen. Uitstapje. Het R.K. Mannenkoor Cecilia heeft 28 Juli j.l. een uitstapje ges maakt naar Amsterdam, Volen- dam en Omstreken. Het was een prachtige dag geweest en allen keerden 's avonds voldaan huis waarts. Geslaagd. Voor het eindexamen Mulo te 's-Bosch slaagden mej. B. Dirven, T. Broeders, D. Fens en Els Ro denburg. Van Lourdes terug. Mej. B. Boons is na een ver blijf van 10 dagen in de bede vaartplaats Lourdes weer in ons dorp teruggekeerd. Paarden op de sj oorbaan. Maandagmorgen aren twee paarden op hol geslam en kozen als parcours de spoorbaan. Na 'n flinke ren gemaakt'te hebben-wer den ze opgevangen .en naar de plaats gebracht vanvaar zij ge komen waren. Gouden jubileum. Op Dinsdag 17 Ain hoopt het echtpaar J. igustus a.s. Kanters en Johanna Olieslagers de dag te herdenken waarop zij 50 jaar ge leden in het huwelijk traden. Na tuurlijk zal dit heugelijk feit op zo aangenaam mogelijke wijze herdacht worden. Ook de buurt 2al zich niet onbetuigd laten en deze zullen ook proberen het de oudjes zo aangenaam mogelijk te maken. Een felicitatie en een ge zellige dag namens alle dorpsge noten, zal dan ook zeker niet mis plaatst zijn. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 15) HOOFDSTUK XVII. Douglas Graaf keek Elaine na, met wanhoop in de blik. Hij was immers te ver ge gaan met de taak die hij zich had opgelegd, om zich nu nog terug te trekken. Het drama moest uitgespeeld worden en in dit drama had de liefde geen plaats. Hij begaf zich naar zijn bi bliotheek en sloot zich daar op met zijn droeve gedach ten. Nadat hij nog een tijd lang had zitten peinzen, belde hij de butler en zei: „Zendt Reuben hier, Dun can. Ik moet hem spreken". „Reuben, ik ben van plan vanavond nog eens naar de westelijke vleugel te gaan: het is nieuwe maan. Zorg dat je weer alles voor mij in ge reedheid hebt en ook een haak om een slot open te steken. Ik ga zowat op de zelfde tijd". „Ik zal er voor zorgen, sir". „En dan moet je eens goed opletten of er niet iemand spionneert op Moss Grange. Madame meende, dat zij ko lonel Machin had gezien. Mocht hij er weer wezen, dan weet jij wel wat je te doen staat, hè Reuben?" Intussen was Elaine naar Merlyn Abbey teruggereden en had zich gehaast de aman delbloesem in het water te zetten. Zij verlangde anders in het geheel niet naar het diner bij de gravin van Way- burne. Mr. Graaf was immers niet uitgenodigd, zodat het haar dan een weinig belang wekkend gezelschap leek. Ze had haar rijkleed ver wisseld voor een licht toiletje en was bezig de bloesem in een vaasje te zetten, toen de deur van haar boüdoir open ging en kolonel Machin bin nenkwam met een exem plaar van „The Field" in de hand, of hij in zijn lectuur verdiept was. „Je bent vanochtend al vroeg uit rijden geweest, Elaine", begon hij, zich in een gemakkelijke stoel vlijend en haar blijkbaar vol genot gade slaand in haar bedrijvigheid. „Ja. Waarom zegt u dat?" „Wel, als ik het geweten had, dan was ik graag van de partij geweest! Waar ging de rit heen?" „Naar Moss Grange, voor deze bloemen". „Naar Moss Grange?Hoe ter wereld hoefde je daar nu zo vroeg heen te gaan?" „Zoals ik reeds zei: ik wil de die amandelbloesem graag hebben en Mr. Graaf was zo vriendelijk ze mijzelf te laten plukken". „Was „zo vriendelijk" Een eigenaardige opvatting is dat! De man kon toch niet an ders dan je dit toestaan, of hij moest dan al' een geweldige; lomperd zijn!" „Mr. Graaf is op en top een gentleman!" „Hij houdt zichzelf zeker voor een gentleman!" „Beschouwt u hem dan niet als zodanig?" „Dat is een lastige vraag; want, als ik ze naar waarheid beantwoord, dan zou je dit zeker niet bevallen." „Waarom dan niet?" „Omdat hij, volgens mijn opvatting, geen gentleman is". „Welke reden hebt u daar voor?" „Ik weet dat hij onmetelijk rijk is. En er zijn mensen in wier ogen grote rijkdom ie mand tot „heer" stempelt. Maar als die man daar op Moss Grange soms een vreem de intrigue afspeelt, dan kan ik hem toch niet als een gent leman beschouwen!" „Wat bedoelt u met die „in trigue", die hij daar in zijn eigen huis zou afspelen?" „Beste Elaine, ik geloof niet dat ik gerechtigd ben om je precies mijn reden mee te delen voor dat wantrouwen in Mr. Graaf!" „Dan had u er niet van moeten spreken. Eigenlijk ge loof ik, dat u misschien in 't geheel geen reden hebt voor uw bewering." „Een ernstige reden ook, maar er zijn van die dingen die men met een onschuldig jong meisje eenvoudig niet bespreken kan. Als het waar mocht zijn wat helaas wel gauw genoeg blijken zal dan verwekt 't bepaald schan daal in Southshire!" „Schandaal....? Betreffen de wat dan?" „Och, het is de oude ge schiedenis betreffende een "vrouw". Elane wist niet zo gauw wat zij er van denken moest Zou de kolonel misschien toch nog gelijk hebben? „A propos, toen je vanmor gen op Moss Grange was, heb je toen ook de oude Mrs. Wyn ne gezien?" „Neen; maar ik ben er ook maar kort geweest. Misschien was Mrs. Wynne nog niet eens beneden. Waarom dit nu weer?" „Heeft het je nooit getrof fen dat.'... ja, dat zij er zo eigenaardig jong uitziet voor een oudere dame? Heb je haar ooit wel eens horen zeggen wie haar echtgenoot was?" „Haar echtgenoot moet na tuurlijk Mr. Wynne zijn ge weest." „Zeker; dat geloof ik ook als er tenminste ooit zo ie mand bestaan heeft!" Elaine keek hem aan, met verwondering en vrees tege lijk in de blik. „Meent u, dat u gelooft dat er nooit een Mr. Wynne heeft bestaan?" „Nu, ik ben er tenminste niet zeker van. Maar de tijd zal dit feit wel aan het licht brengen". „U hebt eigenaardige op vattingen over Moss Grange. Ik begrijp nog niet, hoe u er bij komt!" „Ik heb vermoedens, Elaine. Maar eigenlijk moest ik met dergelijke dingen je kopje niet vullen! O, ik geloof dat ik je iedere dag meer lief krijg, kind!" Dit zeggende, stond hij op en verliet het vertrek, tot on uitsprekelijke verlichting van Miss Achym, die dacht: „Wilt u wel geloven, kolo nel Machin, dat ik u iedere dag meer haten ga? En u kunt nu zeggen wat u wilt maar Douglas Graaf zal ik er toch niet minder om liefhebben!" Intussen was het zaad van wantrouwen door de kolonel uitgestrooid in het hart van 't jonge meisje en had haar ver vuld met een' ontstemde vrees voor het één of ander drei gend leed. Hij had immers ge sproken van een „schandaal" dat wel aan het licht zou ko men; en een schandaal be treffende een vrouw. „Nu, ik zal wel gauw te weten komen wat het is!" troostte zij zich voor 't ogen blik. „Nog maar vier dagen en dan zal Douglas zelf mij zijn geschiedenis vertellen. Nu heb ik zo vol verlangen naar dit gemaskerd bal uit gezien en wie weet wat een droefheid er nog voor mij uit voortkomt! Had ik toch maar geen liefde voor hem opgevat! Vóór die tijd was ik veel ge lukkiger. Maar Claude Ma chin, ja, diè haat ik met grote haat!" (Wordt vervolgd). DE SYNOLOGENVERENIGING WAALWIJK EN OMSTREKEN ORGANISEERT EEN GROTE CLUBMATCH. Op 17 Si wijkse in; een Ky jaar was vereniginj Altijd men in men heef de 85 tot geschreve Ie jtember 1923 namen verschillende Waal- ezetenen het initiatief tot oprichting van •genvereniging. 8 Januari van het volgend ieze oprichting een feit en ging de jonge in een grote behoefte voorzien. Waalwijk prima honden gehad, nu ging lubverband naar verbetering streven en succes -gehad. Thans zijn slechts 6 van ie. vereniging behorende honden niet in- in het Nederlandse Hondenstamboek. nolo. hee 't Iets uit de g< schiedenis. Op de oprichtir ^vergade ring van de Kynolc menvereni ging Waalwijk en imstreken, waartoe het initiati :f was uit gegaan van de he en W. Ei bers, J. Timmermajis, J. Eijc- kens, P. Letser, Verwiel en J. Tielen, bleek reeds hoe groot de belangs ;lling' was voor dit trouwste huisdieren. De jon ;e vereni ging begon met 31 kenmerkte zich d teit en energie, 'tj eigen. In 1924 reeds we suurvereniging opi van alle leden en ior activi- inge leven d de dres- n'icht, zo veel als een ondera leling van de Kynologenclub Had de Kynologenverenigi! g tot doel het bevorderen en pkken van mooie, goede, ras-z vere hon den, de dressuu: 'ereniging legde zich aanvai celijk al thans voornamelijk toe op 't bijbrengen van dt appèl, de gehoorzaamheids- efeningen en de t-cntoonstelli! sdi'essuur Nu ijvert men vooial voor het verkrijgen van hel certificaat politiehond. In 1925 hield de onge ver eniging een goeöi geslaagde tentoonstelling enj maakte hiervan in de jarj 1928 en 1934 een mooie t ditie, die steeds meer beker Leid ging genieten in de how enwereld. In 1939 werd de rste club match georganisze rd met groot succes. Dan volgde schijf baar een kleine inzinking, onls iedere vereniging die meemaakt, doch spoedig kwair men deze te boven en thaü verheugt zich de Kynologe: ereniging in een grote belt igstelling. Haar ledental heft de hon derd overschreden! laar hon den zijn zonder u zondering van een ongemeen goede klasse. Enkele npioenen telt de vereniging lfs onder haar honden zoals Lies van Beek iet, een Belgische Herder n P. van Iersel; Blietz van akershof; een Bouvier van J. d. Broek en de Duitse Herder Arno van Polderzicht, een fokproduct van J. Kools. De Clubmatch. Waalwijk heeft op dit ge bied een mooie traditie, Waal wijk heeft ook een bekende naam, zoals blijkt uit 't ver rassend groot aantal inschrij vingen voor de grote jubi leum-clubmatch, die Zondag 15 Aug. a.s. gehouden wordt, voor honden van alle rassen. Verschillende honden moesten zelfs worden afgewezen. Er komt dan ook een prachtige collectie honden, waaronder verschillende kampioenen van Nederland. Voor alle rassen, waarvan de Duitse Herder de grootste plaats inneemt, zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld, zo een beker voor de beste hond van de gehele match, een beker voor de beste hond van de Kynologenvereniging, drie lauwerkransen voor de beste hond in de grote, mid den en kleine rassen, ver schillende medailles, geldprij zen en andere waardevolle artikelen. Na de officiële opening van de match, die gehouden wordt op de speelplaats van de St. Petrusscholen om pl.m. half twaalf, nemen de keuringen door erkende keurmeesters van naam een aanvang, ter wijl om pl.m. 3 uur een be gin wordt gemaakt met de ere-keuring; dan worden de beste honden uit de beste ge kozen. 's Avonds vindt dan in ge sloten kring de prijsuitreiking voor de leden van de Kyno logenvereniging plaats. Zo zal Waalwijk Zondag a.s. in het teken van de hon densport staan. Dit trouwe huisdier verdient onze be langstelling en verzorging; de Kynologenvereniging heeft hier reeds vijf en twintig jaar naar gestreefd. Dit alleen reeds motiveert de viering van haar jubileum. KORTE BERICHTEN. De suspensie als katholiek priester van de Tsjecho-Slo- waakse Minister van Gezond heid Jozef Plojhar, die liever gehoor gaf aan de communis tische bevelen dan aan die van de conferentie van het gehele Tsjecho-Slowaakse Episcopaat heeft in de gehele Tsjechische pers geleid tot een van boven af bevolen en gecoördineerde hetze tegen het Vaticaan en tegen Mgr. Beran, Aartsbis schop van Praag. Ter gelegenheid van Zijn veertigjarig priesterfeest op 15 Aug. a.s. zal aan Z.Em. Joh. Kardinaal de Jong door de Katholieken van 't Aarts- diocees een geschenk worden aangeboden, dat bestaat uit een geldbedrag, bedoeld als basis voor een fonds voor een nieuwe Kathedraal. De storm van Zondag heeft tengevolge gehad, dat enorme hoeveelheden valfruit op de veilingen in de Betuwe werden aangevoerd: er zijn millioenen kilo's fruit afge waaid. De schade, die hierdoor aan de pachters, die juist vo rige week hadden gepacht is toegebracht," is reusachtig. Een enkel voorbeeld: de op brengst van een boomgaard, die voor Zondag werd ge schat op ƒ40.000.—, werd na de storm niet hoger dan 10.000.getaxeerd. ...dragen WALA-BEHA! Want „dochter" kijkt naar de mooie uitvoering en „moeder" let op de prachtige kwaliteit van de WAL A - bustehouder. Geen wonder, dat onze WALA- BEHA's als sneeuw voor de zon verdwijnen. Toch doen wij het uiterste om iedereen te helpen. Best mogelijk, dat morgen juist Uw WALA-BEHA voorradig isl MAGAZIJN /,0A ion", Kaatsheuvel - Telef. 28 uw belang faSi/DüSte* datiktywi// t 11 In de „Ziekenverpleging", Prinsengracht te Amsterdam, overleed heden onverwacht, nog voorzien van het H. Olie sel, onze innig geliefde echt genoot en vader de Heer JOHANNES HENDRIKUS VAN HELVOIRT, echtgenoot van Mevrouw JOHANNA MARIA ANTONIA AKKERMANS, in de leeftijd van 59 jaar. Overtuigd van Uwe deelne ming in dit voor ons zo smar telijk verlies, bevelen wij de dierbare overledene in Uw ge beden aan. J. M. A. VAN HELVOIRT- AKKERMANS. G. J. .WEYERS- VAN HELVOIRT. E. M. WEYERS. JOKE. Waalwijk, 9 Augustus 1948. Grotestraat 166. De plechtige uitvaartdienst zal gehouden worden op Vrij dag 13 Augustus a.s., om 10 uur, in de parochiekerk van St. Jan te Waalwijk, waarna begrafenis op het R.K. kerk hof aldaar. f ff In de „Ziekenverpleging", Prinsengracht te Amsterdam, overleed heden onverwacht, nog voorzien van het H. Olie sel, onze hooggeachte mede firmant en oprichter der firma A. van Helvoirt-de Nijs, de Heer JOHANNES HENDRIKUS VAN HELVOIRT, in de leeftijd van 59 jaar. Onze firma verliest in hem een voortreffelijk zakenman, wiens initiatief en energieke leiding onze zaak tot grote bloei hebben gebracht. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in hoge ere blijven. FIRMA A. VAN HELVOIRT-DE NIJS. C. A. VAN DONGEN E. M. WEYERS firmanten. Waalwijk, 9 Augustus 1948. Grotestraat 166. De plechtige uitvaartdienst zal gehouden worden op Vrij dag 13 Augustus a.s., om 10 uur, in de parochiekerk van St. Jan te Waalwijk, waarna begrafenis op het R.K. kerk hof aldaar. De machinist, die. alle bijgeluiden, de ken die aan oom had opgevangen, zagj er een stel beren op de trein zat. „Conducteur, laat talen!" riep hij naar achteren. Een handgebaar naar de rich ting van het dak maakte de con- ^traind op ducteur duidelijk waar hij moest l^de klan- zoeken. Hij klom mopperend op ptsnapten, het dak van de wagon. Terry en Joedig dat Berry hadden echter geluk. De dak van trein stopte juist bij het volgende stationnetje en de beren klauter- berenbe- den, in gezelschap van hun oom, naar beneden en verborgen zich achter de wagens. „Kom nou maar voor de draad jongens", riep de conducteur. Hij sprong als een jonge man tus sen de wagens door. In vlugheid bleek hij echter niet tegen onze vrienden opgewassen. Bovendien werden de reizigers ongeduldig, omdat de trein maar niet vertrok. Tot ons diep leedwezen overfeed onverwacht onze hooggeachte patroon, De Heer JOHANNES HENDRIKUS VAN HELVOIRT in de leeftijd van 59 jaar. Zijn stimulerend voorbeeld van arbeidslust en zijn sym pathieke omgang met ons al len, zal ons steeds in dankba re herinnering blijven. Hij ruste in vrede. Het personeel der Firma A. v. Helvoirt- de Nijs. Waalwijk, 9 Aug. 1948. TE KOOP: alsmede Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. VIM HOUDT ALLES LANGER MOOI Niet alleen reinigt VIM snel en vol komen, maar ook veilig I VIM be staat uit héél fijne deeltjes, die schuimen en niet kunnen krassen. Daardoor gaat alles langer mee. Vraag dus steeds om VIM en laat U nooit iets anders geven I ISj®^ >;u". N- "••UI. VlO,P - DE REUZENBUS IS HET VOORDELIGST DE voor honden van alle rassen te W A A L W IJ K op de speelplaats der St. Petrusscholen Verplichte catalogus a 10.50. vraagt voor een harer verpleegsters vraagt: ter opleiding in de stiklcerij. „LUXY" Schoenenfabriek Grotestraat 1 38 a.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2