ANDRE VAN HILST. Gesloten III „De Roem van het Westland". DOPERWTEN fijn DOPERWTEN Exnu fijn PER Vz LITER BLIK 70 ct. 1 30 ct. 160 ct. Sigaren en Comestibleszaken MARflTHOII SP0H1SCH0EI1EMIEK HMJK GESLOTEN 86 ct. Fa. H. Kolsteren-Lagarde iek, Burg. v. d. Klokkelaan 67 b. Va can tie- reizen C. F. de Zeeuw-Roksnoer Dameskapsalon Corrie de Kori-van Loon Jubileumfeesten SPORT NIEUWE OOGST ONBEPERKT VERKRIJGBAAR OPENLIJK DANK Wegens VACANTIE xijn onze van 16 tot en met 22 Augustus Grotestraat 199-201 - WAALWIJK. OPRUIMING. Wegens verbouwing Sterk verlaagde prijzen. JOZEF ECKER, Grotestr. 143 WAALWIJK 1 Machine-zwik ker 1 Halfwas Machine-zwikker 2 Jongens voor opleiding in de zwikkerij 1 Overlederstanzer 1 Zoollederstanzer 2 Jongens voor de opleiding in de snijderij. Reisbureau MUSA EXPRESS. Met onze luxe Touring-cars op de volgende dagen: Iedere dag aanvoer van vers fruit. Hier onze Kermis-Reclame Loon-op-Zand Wegens vacantie 16 - 17 - 30 - 31 Augustus. psychose krijgt die hem bijna waanzinnig maakt. Hij wordt beschuldigd van moord, gaat tenslotte er aan twijfelen of hij wel onschuldig is, maar geholpen door zijn meisje weet hij zijn onschuld te be wijzen en de strijd tegen zijn angstcomplex te overwin nen. Voor personen boven de 18 jaar een geslaagde film met goed spel. Luxor-tlieater. De film die in dit theater van Vrijdag t.m. Zondag ge draaid wordt heet: „49the Pa rallei" en is vervaardigd door Powell en Pressburger, klin kende namen op filmgebied. Op de cast staan nog andere namen zoals die van Eric Portman, Laurence Olivier, Leslie Howard, Massey en vele anderen, die de achter volging van een Duitser in 't woeste Canada tot een onge kend spannende geschiedenis maken. De 49ste breedtegraad is de grens tussen Amerika, en Canada, maar ook deze brengt de opgejaagde Duitser geen redding. Hoe, dat zult U wel zien. R.W.B. Bovengenoemde vereniging opent a.s. Zondag haar oefen- wedstrijden-programma met een thuiswedstrijd tegen haar zustervereniging Baardwijk. Vele voetballiefhebbers zul len ongetwijfeld van dit tref fen getuige willen zijn, daal de aanhangers van beide elf tallen in deze wedstrijd het spelers-materiaal van hun fa vorieten aan het werk zullen zien, waarmee in de a.s. com petitie gestart zal moeten worden. We verwachten dat het een wedstrijd zal worden, waarin aan beide zijden goed spel te zien zal zijn, terwijl het we derom in prima staat verke rende terrein hiertoe zeker zal bijdragen. Aanvang 2.30 u. RWB 2 speelt om 12 uur 'n voor wedstrijd tegen RKC 2 wat eveneens de moeite waard kan zijn hiervan getuige te zijn. DRUNEN. De Oranjever. alhier hield op Maandagavond in de zaal van Th. Elshout een algemene verga dering. Deze vergadering werd belegd in verband met de komen de jubileum- en kroningsfeesten. De vergadering was slecht be zocht. De voorz. stak zijn leed wezen hierover niet onder stoelen of banken en had deze vergade ring, waarop speciaal de oude buurtcomité's nog eens waren uitgenodigd, gaarne drukker be zocht gezien. Spr. wilcfe deze avond niet discussieren over het waarom er zo weinig interesse be staat, maar wees nog eens op de belangrijkheid der komende Oran jefeesten, welke misschien de be langrijkste zijn die er ooit ge weest zijn of ooit zullen komen. Het bestuur had reeds eerder enkele vergaderingen gehouden en is tenslotte gekomen tot de opstel ling van een voorlopig program ma, hetwelk zij bij deze gelegen heid aan de vergadering voor legde. In grote lijnen had het be stuur zich het volgende program ma gedacht: Er zijn twee feestdagen, n.l. 31 Auq. en 6 Sept. 31 Aug.: 's Morgens reveille, kerkdienst. 's Morgens plechtige raadsver gadering. waarna kinderaubade. 's Middags optocht. 's Avonds concert. 6 Sept.: 's Morgens reveille en kerkdienst, daarna plechtige ver gadering van de raad en kinder aubade. 's Middags volksspelen en sport- demonstraties. 's Avonds concert. Tussen deze twee dagen wil men dan een speciale dag reser veren voor kinderfeesten, kinder optocht en kinderspelen. Straat- en etalageversiering wil men stimuleren. De concerten zullen, aldus de voorz., mogelijk wel verzorgd kunnen worden door de verschil lende muziek- en zangverenigin gen, Een vuurwerk zal volgens spr. wel tot de vrome wensen moeten blijven behoren, in ver band met de hoge kosten welke daaraan verbonden zijn. Ten overvloede wees de voorz. er nog eens op dat dit program ma voor een groot deel onuit voerbaar zal zijn, zo men niet de medewerking heeft van 't publiek. Uit de vergadering kwamen dan ook al spoedig stemmen naar voren om te trachten in verschil lende buurten waar dit nog niet is geschied, buurtcomité's. op te richten, welke evenals in 1945 contact zouden houden met het Oranje-comité, om tesamen dit feest te organiseren. Voor het hoofdbestuur is het ook onmoge lijk om een feest met b.v. een op tocht alleen teorganiseren. Het bestuur van de K.A.V. verklaar de zich inmiddels bereid om, in geval dit nodig mocht zijn, bij 't organiseren der kinderfeesten de helpende hand te bieden. De voorz. zegde hiervoor reeds bij voorbaat dank. Ook de financiële zijde van 't geval werd besproken. Hoewel de Oranjever. een subsidie geniet van de overheid, zal dit hoogst waarschijnlijk toch wel niet toe reikend zijn om het gehele feest te financieren. Het bestuur heeft daarom besloten om dit jaar de contributie van 1.— te innen. In verband met het feit dat men het vorig jaar het geld niet nodig had, heeft men dit niet gedaan, maar dit behoeft aldus de voorz. oen beletsel te zijn om het dit jaar na te laten. Na veel heen en weer gepraat, waarbij ook ter sprake kwam het verlenen van dansvergunningen, welke naar de mening van de voorz. op die feestdagen wel zal worde" verleend, kwam men uit eindelijk toch weer tot de con clusie dat. wil het feest slagen en het ongestelde programma kunnen worden afaewerkt, er eerst toch buurtcomité's zullen moeten ko men. via welke bet contact tus sen bestuur en bevolking tot stand zal moeten komen. Rekening houdende met de mo- nelükheid, dat men in verband met deze vergaderinq en het be kend maken van het voorlooig "roqramma men deze week als- noq in verschillende buurten tot vorming van comité's over zou wordpn neqaan. besloot men om on Maandaa 16 Aua. des avonds om 8 uur in de zaal van Th. Els- hout opnieuw een vergadering te beleggen, waar het programma dan verder zou kunnen worden uitgewerkt. Iedereen weet. nu dus wat hem te doen staat in deze week. Men beoinne in elke buurt, zo er nog geen vergaderinq is ge weest, met dit nog vluq te doen, om on Maandag a.s. in de ver gadering vertegenwoordigd te kunnen zijn. Tot slot merkte de heer Kamp op dat hij datgene wat van achter de bestuurstafel, alsook uit de vergadering naar voren was gekomen, met be langstelling had gevolgd. Spr. was van mening dat er onder de bevolking aanqaande dit feest in tiem meer leeft als tot op heden aan de oppervlakte kwam. Spre ker zag de traagheid om niet de vergaderinq te bezoeken, meer als een tijdsverschijnsel, wat wij nu eenmaal moeten nemen en was de mening toegedaan dat dit op het laatste moment noq wel eens kon omslaan. Nadat spr. de grote be tekenis van dit gouden jubileum van H. M., die getoond heeft een landsvrouwe te zijn van groot for maat, nog eens belicht had, be sloot hij met de hoop uit te spre ken dat de noqinnen van het be stuur der Oranjevereniging om dit feest te organiseren, met suc ces bekroond mogen worden. Wij sluiten ons volledig bij de spreker aan en hopen dit met hem. Iedereen zorqe er voor dat zijn buurt Maandag a.s. vertegen woordigd is door een buurtcomité. De tijd is kort, maar 't kan nog! VLITMEN. Combinatie Vlijmen-Drunen. Wedvlucht Quievrain od Zon dag 8 Auq^ Combinatie Vlijmen- Drunen. liitslaq als volgt: G. Brok 1, 24; J. Verharen 2, 38, 54; Gebr. Ravestijn 3, 86; G. van Wijk 4; H. Pelders 5, 48, 65, 83: Brok-Pulles 6, 8, 19. 91, 92; G. Slijmers 7; M. van Dal 9; H. Oosterwaal 10, 17, 72, 84, 93, 120; H. v. d. Heijden 11, 46, 66; v. Gestel 12, 53; C. Meesters 13, 110; L. van Esch 14, 99; van der Ven. 15, 26; W. J. de Vaan 16, 89; A. van der Wiel 20, 36, 85, 119; G. Pelders 18, 40W. Strengcrs 21, 33, 116; Scherpenburg 22, 34, 62; J. de Laat 23, 82; L. v. Dommelen 25; P. Pulles 27, 42, 56, 74, 80, 81, 111; A. v. Son 28, 30. 52, 60; F. van Huiten 29, 41; A. Klijn 31., 36, 73 W. Roosen 32; J. Robben 35; J. v. Baardwijk 37, 45, 88; G. Treuren 39, 47; A. v. d. Veer 43, 50, 77; A. L. v. Helvoirt 44, 107; H. Meijs 49; B. Oremans 51, 94, 117,118; C. v. Helvoirt 55A. v. Oyen 57 P.v.Bladel 58; J.v.Beijnen 59; A.v. Halder 61, 64, 71; H. Pelders 63; W. Roestenburg 67, 76, 96; van Hoven-v. Huiten 68, 75, 101; H. de Vaan 69, 90; J. Kivits 78; 79, 100; Chr. Klerkx 87, 98; Th. Overdijk 95; Blankers 103, 108; Heijmans 104; L. Aloserij 106, 113; C. J. de Vaan 109; W. Stren- gers 116; P. Vermeulen 121; A. v. Dal 105; J. Oosterwaal 70, 114, 115; Huiten 97, 101, 102. Rozenjacht. Zondag nam Rozenjacht deel aan het grote concours te Tilburg en behaalde een mooi succes. Op de Corps werd een tweede prijs behaald, de kampioensprijs en op de Personeel behaalde L. v. d. Grindt ook nog een prijs. Visclub de Hut. Zondag hield bovengenoemde vereniging een vergadering in ca fé Vismalen. Na het behandelen van verschillende punten kwam aan de orde: onderling concours. Er werd besloten het concours te houden op Zondag 12 September. Verder werd besloten het viswa ter goed schoon te maken. Geslaagd. Op het te Den Bosch gehouden examen Mulo A slaagden Tini v. Eijk, Marie Berkelmans, Joh. van Baardwijk, Jozef Koksen en Ge rard Pulles. HAARSTEEG. Kruisboog. Op het Zaterdag en Zondag j.l. gehouden groot Nationaal Con cours van het Kruisboogschutters gezelschap „Om t Roosje ge vestigd te Tilburg, wist het Kruis booggezelschap „Onderlinge Vriendschap", gevestigd in café W. v. d. Loo te Haarsteeg, met niet minder dan 4 prijzen uit het strijdperk te treden, n.l. Ie kam pioensprijs, le korpsprijs, Sjef v. Beijnen als hoogste schutter op de kamphanen 24 punten, wist een prachtig ereteken te behalen, M. v. Ravensteijn 25 punten, 5 rozen in 5 pijlen. Bovengenoemde vereniging zal ook a.s. Zaterdag deelnemen aan het bondsconcours bij Aldoende leert men te Herpt. Openluchtvoorstelling. Circus de Vliegende Hollander gaf Dinsdagavond bij café W. v. d. Loo voor een talrijk publiek een openlucht-uitvoering van kleinkunst. Met een welverzorgd en afwisselend program oogstten de diverse artisten verdiende bij val. Haarsteeg IVlijmense Boys I 2—1. In de laatste thuiswedstrijd voor de competitie om de jubileumbe ker heeft Haarsteeg op verdiende wijze met 2-1 revanche genomen voor de in Vlijmen geleden neder laag. Hoewel Vlijmen technisch aardig spel liet zien, bleken de gasten toch niet tegen het agres sieve spel der thuisclub te zijn opgewassen. De talrijke goede aanvallen der Blauw-Witten leverden steeds een zeer groot gevaar op voor 't doel van Vlijmen, waarin de keeper voortreffelijk werk liet zien. Haarsteeg nam na een kwartier de leiding, toen bij een misver stand tussen back en keeper mid- voor v. Engelen ongehinderd kon scoren 10. Lang plezier had Haarsteeg van deze verdiende voorsprong niet, want spoedig zorgde Vlijmens rechtsbuiten voor de gelijkmaker. Luide aangemoe digd trokken de blauw-witten tel kens ten aanval en het Vlijmen- doel onderging een ware bekoge ling, want harde schoten vlogen tegen lat en paal en in laatste in stantie was de keeper niet ge makkelijk te passeren. Eenmaal redde hij een zeker doelpunt door een gloeiende kogel van Prinsen op het nippertje tot corner te ver werken, welke evenals vele ande ren niets opleverde. Met gelijke stand werd gedraaid. Na de thee werd de wedstrijd forser en moesten verschillende vrije trap pen worden uitgedeeld. Bij een hiervan kwam de bal bij de rechtsbuiten, deze plaatste laag voor doel en doordat de keeper het uitzicht belemmerd werd rol de de bal langzaam in het doel en Haarsteeg leidde met 21. De thuisclub zette nog alles op alles om deze voorsprong te behouden, want bij een overwinning hebben zij de kans voor een eventuele be slissingswedstrijd in eigen hand. Nadat Loek nog eenmaal de kracht van den staander gepro beerd heeft, tracht Vlijmen door een ware overrompeling nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, doch de achterhoede van Haar steeg met keeper Achten en stop- perspil Thé Boelen aan het hoofd, weten van geen wijken en houden dapper stand. Bij een algemene Vlijmen-aanval juicht reeds hun aanhang wanneer de linksbinnen inschiet, doch de bal belandt in het zijnet. Weer komen de Boys terug, maar de versterkte- verde diging is niet meer te passeren en onder hoogspanning kwam met 'n verdiende 21 overwinning voor Haarsteeg het einde. Wanneer Zondag in Nieuv/kuik gewonnen kan worden, zal een beslissings wedstrijd moeten uitmaken wie in het bezit komt van de prachtige beker. Daarom jongens, nog eens flink aangepakt, dan kun je met trots zeggen: „Haarsteeg spreekt een woordje mee". SPRANG. Verkenners. Na een week kamperen op het eiland Terschelling, keerden de verkenners van de Chr. Verken- nersgroep Jan de Rooij, j.l. Maan dagavond weer terug. Onder lei ding van hopman D. de Vries, hebben de jongens een mooie week achter de rug. Het gehele eiland werd doorkruist; o.a. West-Ter schelling, waar de vuurtoren de Brandaris beklommen werd en hen hiervan een en ander werd verteld. In Midsland werd de schilderijen-tentoonstelling van Terschelling bezichtigd. Meerma len werd het strand bezocht, waar men ook getuige was van een oefenvaart van de reddingsboot van de N. en Z.H. Reddings-Mij. De verkenners waren zeer. vol daan over deze kampeerweek. Klein Excelsior. De leden van Klein-Excelsior, onderafdeling van de Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior alhier, maakten Dinsdag met twee auto bussen een plezierreisje naar Apel doorn en omstreken. Vele beziens waardigheden werden bezocht. Tevens werd een bezoek gebracht aan enkele speeltuinen, waar de jeugdige zangers en zangeressen zich naar hartelust vermaakten. Voldaan maar vermoeid, keer de men huiswaarts en arriveerde omstreeks half 11 weer in Sprang. CAPELLE. Pos'iduivenvlucht. De postduivenver. „De Lucht vaart", gevestigd in het café Co- vé-van der Haart aan de Nieu- wevaart, hield met jonge duiven een vlucht vanaf Quievrain met de volgende uitslag: H. Verduin 1, 35, 36; Gebr. v. J. v. Doornik 6, 8, 11, 18, 25; J. Onzenoort 2, 3, 4, 5, 42, 44, 49; de Meter 7, 10, 14, 16; G. Tref fers 9, 28, 41; M. v. Peer 12, 22, 31; Adr. Klootwijk 13, 48; J. Nieuwenhuizen 15; J. v. Ooster hout 17, 30; P. Nieuwenhuizen 19, 20. 24, 34, 50; Adr. Blom 21, 26, 29, 37, 45, 47; J. v. Dam 23; E. Haverhals 27; J. van Raams- donk 33; W. Versteeg 32, 43, 46; J. van Drongelen 38; H. Vos 39 en C. Broeks 40. Voor de a.s. Zondag te houden vlucht, alsmede voor de Kring vlucht, heeft de inkorving Vrij dagavond tussen 7 en 8 uur in 't clublokaal plaats. Geslaagd Engels L. O. Onze vroegere dorpsgenoot de heer Jac. v. Beek Wz„ thans on derwijzer bij het Chr. U.L.O.-on- derwijs te Lekkerkerk, slaagde een dezer dagen voor het examen Engels L. O. Terug uit Indië. Een onzer dorpsgenoten de oor logsvrijwilliger D. Rosenbrand Cz. uit de Nieuwstraat, hoopt Maan dag a.s. na een verblijf van ruim twee jaar in Indië, weer in zijn geboorteplaats terug te keren. Ongetwijfeld zal hem een blijde thuiskomst wachten. Nieuwe toekomst tegemoet. Dinsdag is de landbouwer Kuijs- ten met zijn gezin uit de Nieuw straat en de zoon van de heer v. Dijk aan 't Bruggetje, te Rotter dam scheep gegaan voor de over tocht naar Canada. Moge het hen en ook de reeds eerder uit onze gemeente daarheen geëmigreerden, in het voor hen vreemde, onbe kende land goed gaan. WASPIK. Nederland en Oranje. De vereniging Nederland en Oranje hield Maandag j.l. een vergadering in Hotel van lersel. De voorzitter de heer N. van de Rijken, opende de vergadering en heette de aanwezigen van harte welkom. Het stelde hem teleur dat zo weinige der leden belangstel ling toonde voor deze belangrijke vergadering en hoopte dat een volgende keer meer belangstelling getoond zou worden. Na het voorlezen der notulen ging men over tot het behandelen van het volgend punt van de agenda: Bespreking concept-pro gramma voor de a.s. jubileum feesten. Dit programma was na diverse besprekingen door het bestuur samengesteld en werd aan de ver gadering ter goedkeuring voorge legd. Het programma werd in zijn geheel aangenomen en ziet er als volgt uit. 31 Augustus kinderfeesten, o.a. poppenkast door dhr. H. Zouten dijk uit den Haag, met tractatie. In de namiddag kinderoptocht. 4 September viering van het re geringsjubileum van H. M. "de Koningin. De dag wordt begon nen met het rondtrekken van her- rauten te paard, klokkengelui en het loeien der sirenes. Verder heeft in de voormiddag een zang-hulde plaats der kinde ren op het plein van hèt gemeen tehuis. Om circa 11 uur wordt een wielerwedstrijd gehouden voor volwassenen. Ongeveer half 3 zal een stoet'worden samengesteld die naar nader aan te geven punten trekt, waar een kort toneelspel zal worden opgevoerd door de plaat selijke toneelverenigingen. Daarna volgt de opvoering van een lands- spel in het park bij het gemeente huis. 's Avonds om 7 uur wordt een groot concert gegeven met medewerking van de harmonie en zangverenigingen. Door middel van'propaganda en reclames zal een en ander nader worden bekend gemaakt. Door de vergadering werden de verschillende programmapunten nader onder de loupe genomen, waarna de verschillende commis sies werden samengesteld, die met de uitvoering van een en ander werden belast. Nadat de voorzitter de mede werking van al de leden had ver zocht, werd deze vergadering ge sloten. Eerste Hulp bij Ongelukken. Voor het verlenen van eerste hulp bij ongelukken zijn op de drie navolgende plaatsen in deze ge meente verbandtrommels alsmede een brancard geplaatst: le. Ge meentehuis, 2e. Politiebureau, 3e. Carmelietenklooster. Sport. Op de in Zevenbergen gehou den sportwedstrijden boekten on ze plaatsgenoten de heren P. A. Mosselaar en A. v. Tilburg mooie successen. De eerste werd tweede bij de 1500 m. hardlopen, terwijl dhr. v. Tilburg de tweede plaats bij het verspringen en de derde bij het hoogspringen bezette. RAAMSDONK. „Luchtstrijd". Zondag 8 Aug. hield boven staande vereniging 'n wedvlucht vanuit Quievrain. Aantal duiven 116, los 8.15, wind Z.W. storm. De 39 prijzen werden als volgt behaald: 1. 11, 12. 15 A. Smits; 2, 8, 13, 16, 26 Jan Heere; 3 M. Louwers; 4, 18 A. de Ruijter; 5 J. van On zenoort; 6, 7 Poorter Jr.; 9, 31, 32 T. Pelders; 10, 14, 35 M. Snijders; 17, 36, 37, 39 P. van Amelsvoort.; 10 C. Ligtvoet; 20, 21 Jan Damen; 22, 27 W. van Leeuwen; 23, 24 M. Roosen- brand; 25, 30 Poorte Sr., 28 K. de Groot; 29 P. van Loon: 33, 34 Jo Damen; 38 C. de Bont. Nog een nagekomen uitslag van Bordeaux 13 Juli. Aantal dui ven 24. Prijzen: 1, 2, 5 P. van Amelsfoort; 3 van Onzenoort; 4 Ligtvoet; 6 A. Smits; 7 R. Snij ders; 8 A. de Ruijter. De totale uitslag van de oude duiven is als volgt: 1 P. v. Amelsvoort 4821 pun ten; 2 K. Ligtvoet 4541 p.; 3 A. Smits 3227 p.; 4 Jo Damen 2333 p.; 5 Jan Heere 2226 p.; 6 J. van Onzenoort 1609 p.; 7 C. de Bont 1270 p.; 8 A. Broeders 1034 p.; 9 A. de Ruijter 990 p.; 10 C. Broeders 795 p.11 M. Snijders 711 p.; 12 Poorter 702 p.; 13 M. Louwers 606 p.; 14 P. van Loon 327 p.; 15 F. v. Leeuwen 261 p.: 16 M. Roosenbrand 174 p.; 17 Jan Danen 144 p.; 18 Poorter 135 p.; 19 D. Kieboom 126 p.; 20 J. Pelders 24 p. Het Vitesse kampioenschap is behaald door Jo Danen met 690 punten. Tweede werd K. Ligtvoet met 672 punten en derde werd P. van Amelsvoort met 555 punten. Bij bet Fond kampioenschap is Jan van Onzenoort nummer 1 ge worden met 568 p. (bravo bonte). K. Ligtvoet eindigde op de 2e plaats met 420 punten en P. van Amelsvoort op de 3de plaats met 387 punten. Het hokkampioenschap is be haald door P. v. Amelsvoort met maar liefst 4821 punten (ga zo voort.) GEERTRUIDENBERG. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruiden- berg op Vrijdag 13 Augustus 1948 des avonds half acht in het ge meentehuis. Te behandelen zaken: 1. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid de beer L. P. J. M. Rutgers. 2. Wijziging van de begroting van de Stedelijke Godshuizen dienst 1947. 3. Waarborgen rekening-cou rant-overeenkomst door de Stede lijke Godshuizen aan te gaan met de Rotterdamsche Bankvereniging. 4. Wijziging gemeentebegro ting dienst 1948. 5. Wijziging verordening hef fing van keurloon. 6. Ingekomen stukken. DE ZUIDELIJKE KAMPIOENSCHAPPEN. Aan de Zaterdag en Zondag te Eindhoven gehouden wedstrijden om het Zuidelijk Kampioenschap namen ook verschillende athleten uit Waalwijk deel. Ondanks de goede prestaties van de Waal- wijkse sportlieden missen we toch enkele bekende namenbij de uit slagen. De volgende titels sleepten de Waalwijkers in de wacht: Jurkiewicx van R.K.C. werd derde bij het verspringen met een sprong van 6.03^ en 3e bij het speerwerpen met een worp van 40.45. De Vaan (R.K.C.) werd eerste op de 100 M. in de tijd van 11.6, terwijl van Beijnen van Juliana eerste werd op de 300 M. in de tijd van 38.7. Vermelden wij tot slot de pres tatie van L. Schuwer van Juliana die le werd op de 400 M. in een tijd van 52 sec. Een mooie pres tatie. Zondag a.s. zal L. Schuwer uit komen in de Brabantse ploeg in de wedstrijd tegen Limburg en Zondag 22 Augustus verdedigt hij de eer van Nederland tegen Bel gië en Frankrijk. Buitengewoon goed hebben zijn kwaliteiten zich de afgelopen ja ren ontwikkeld, zodat deze Waal- wijkse Athleet de beste verwach tingen inhoudt voor de toekomst. ZUIDELIJKE ATHLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN. L. Schuwer en M. van Beijnen, beide van Juliana, behalen de eretitel. Zaterdag en Zondag werden in het Philipsstadion te Eindhoven de Zuidelijke Athletiekkampioen- schappen bestreden. Ondanks het zeer slechte weer waren alle pro minenten uit Brabant, Zeeland en Limburg aanwezig. Op alle num mers werd een zeer felle strijd gevoerd. Twee Juliana-athleten werden kampioen. Louis Schuwer uitkomend op z'n nummer 400 me ter Heren, wist beslag op de titel te leggen, door zowel in zijn serie als in de finale zijn grootste con current, de Roosendaler Leijs, te slaan. Max van Beijnen deed voor zijn clubgenoot niet onder. Win- j naar en kampioen werd hij op de 300 M. Jun., waarbij hij er zelfs in de finale in slaagde, ondanks dat een groot gedeelte tegen de storm moest worden gelopen, het Zuidelijk record te evenaren. Of schoon direct minder opvallend, dedenook de andere Julianalui prima werk. Zo wist o.a. C. van Kuik in zijn zeer korte Athletiek- loopbaan het reeds te brengen tot een goede vierde plaats bij het Speerwerpen Junioren. Wist mej. A. Didden het te brengen tot twee derde plaatsen op de nummers 80 Meter en Hoogspringen meisjes en werd mej. C. van Mierlo derde op Discuswerpen meisjes. Athletiek-ontmoeting BrabantLimburg. Naar wij vernemen zijn de Ju- DOPERWTEN PER '/2 LITER BLIK PER LITER BLIK PER LITER BLIK liana-athleten L. Schuwer en K. de Folter uitgenodigd de Brabant se kleuren te verdedigen in de ont moeting tegen de Limburgse ploeg. Deze wedstrijd is Zondag a.s. in Maastricht. Wij slaagden voor het MIDDENSTANDS-EXAMEN en genoten onze opleiding bij de heren C. P. v. d. HOVEN en W. DE ROOY. Mej. R. DE HAAN W. v. BUREN. aan de H. Maagd Maria voor een verkregen gunst door het bidden van de drie weesgegroeten. vraagt: Aanmelden Maandag 16 Augustus ROTTERDAM-BLIJOORP DEN HAAG—SCHEVENINGEN Dinsdag 17 Augustus ZUID-LIMBURG Donderdag 19 Augustus GROT VAN HAN-BEAURAING DINANT AMSTERDAM- SCHIPHOL -VOLENDAM Zaterdag 21 Augustus BRUSSEL—ANTWERPEN Zondag 22 Augustus VALKENBURG Woensdag 25 Augustus GROT VAN HAN-BEAURAING DINANT 3.75 4.75 7.00 9.75 6.00 6.50 6.00 9.75 Voor reizen naar België geen pas nodig. Spoedige opgave gewenst. TIJDENS DE KRONINGSFEESTEN IEDEREN DAG NAAR AMSTERDAM en DEN HAAG. Prima kwaliteit. Ziet onze étalage. ledereen, die in het tijdvak van 16 tot en met 28 Aug. a.s. voor f1.— (a contant) in onze zaak besteedt, ontvangt 'n gratis ritten-kaartje voor de cake-walk van de Fa. A. Janvier, tijdens de kermisdagen Groenten-, Fruit- en Aardappelenhandel Benedenkerkstraat 58 WASPIK.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 6