NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. HET NIEUWE VELD VAN „W. S. C: SPORT DE JUBILEUM-CLUBMATCH. staan met een enorm snelle sprint beslag te leggen op de zilveren medaille. En dan ons hockey-team, die van de regen een dank baar gebruik maakten en de meesterlijke techniek van de Pakistanners omver speelden in een buitengewoon span nende en mooie wedstrijd. Met 41 namen zij, na een gelijk spel, revanche voor de 6-1 nederlaag en ook zij kwa men op het „ere-schavot", ook zij bezorgden ons land een bronzen medaille. Laten wij in ons enthou siasme om het fenomeen Fan ny ook de overige sportlui niet vergeten, ook zij verdie nen onze belangstelling, want mannen als Voortink die over dergelijk morele capaciteiten beschikken dat zij, wanneer zij de favorieten zien sneu velen, toch de kracht vinden om te zegevieren, zijn een eer voor sportief Nederland, dat 't nog steeds best blijft doen. Het Feest van onze Duivenliefhebbers. 't Was groot feest Woensdag middag voor de postduivenlief- hebbers van Kaatsheuvel, want zij hadden het gepresteerd om ten bate van de plaatselijke T.B.C.- bestrijding een recette bijeen te brengen van niet minder dan 2800.46, wat nog 700 hoger was dan in 1947, toen de duiven- omroep op de Radio Kaatsheuvel prees om het record dat zij met hun TBC-vlucht in dat jaar be haalden. 't Was feest, want er was reden voor. Allen waren op gekomen naar de zaal van de Kin deren de Bondt. Zo groot was de toeloop, dat de zaal veel te klein bleek, doch het bestuur had dit voorzien en heel practisch had de heer Jos J. de Brouwer een ge luidsinstallatie opgesteld om het voor allen mogelijk te maken de prijsuitdeling te kunnen volgen. De heer Jos Vrinten de voor zitter van de K.C.C. opende de bijeenkomst. Hij wees er op, dat de bekende T.B.C.-vlucht de laat ste jaren dreigde minder sympa thiek te worden, wat in hoofd zaak zijn oorzaak vond in net feit, dat door de tijdsomstandigheden er een minderwaardige collectie prijzen werd aangeboden. Een groep leden pakte echter de orga nisatie der vlucht krachtig aan en het is aan hen te danken, dat Kaatsheuvel nu een T.B.C.-vlucht heeft kunnen organiseren die in alles een succes is geworden. Meer dan 500 prijzen werden aangeboden en ook de laatste was nog waardevol. Spreker brengt hartelijk dank aan de noeste wer kers, die dit bereikt hebben. Het resultaat is geweest, dat een netto bedrag van 2800.46 aan het be stuur van het Wit-Gele Kruis kon worden afgedragen. Hier is op nieuw bewezen wat eenheid ver mag. Hij is er trots op voorzitter van de K.C.C. te mogen zijn, die zo iets heeft kunnen presteren. Hij hoopt, dat deze toestand van samenwerking moge besten digd blijven tot grootmaking van de sport en tot steun van onze T.B.C.-paticnten. De heer Jan van Heeswijk, de voorzitter van de onderafdeling „De Vredesduif" spreekt zijn ge noegen uit, dat de K.C.C. de or ganisatie in handen van de onder afdeling gegeven heeft en dat de opzet geheel mag geslaagd heten. Dank zij de spontane medewer king van de gehele Kaatsheuvelse burgerij is het mogelijk de T.B.C.- patiënten te laten profiteren van een recette als nooit te voren be reikt. Als hij dan dank gebracht heeft in het algemeen, meent hij nog in het bijzonder te moeten noemen de heren bestuursleden van de K.C.C.; de duivenliefheb bers voor hun royaal inkorven; B. en W. voor de vlotte wijze waarop de aangevraagde verloting werd toegestaan; de drukkerij Ex celsior voor de vlugge bediening van het nodige drukwerk; de heer Jos de Brouwer voor de gratis be schikbaarstelling van de geluids installatie en de heer Teurlings voor zijn spontane en belangeloze medewerking met daaronder de pers voor zover hij die voor het doel kon inschakelen. Hij hoopt niemand vergeten te hebben en dat het verrichtte werk licht en vrolijkheid zal brengen in die gezinnen, waarvoor de vlucht is opgezet. Als laatste spreker treedt de heer T. Beerens op, die namens het Wit-Gele Kruis de dank der organisatie overbrengt voor het prachtige werk hier tot stand ge bracht. Bij de grote kosten, die vooral momenteel de T.B.C.-be- striiding vraagt, is wat de dui venliefhebbers bijeen brachten 'n daadwerkeliike, doch ook loyale hulp. Het Wit-Gele Kruis is hier voor de K.C.C., de duivenliefheb bers, de organisatoren en de ge hele bevolking hartelijk dankbaar. De prijsuitdeling had een zeer vlot verloop en de duivenliefheb bers, die het geluk hadden een of meer prijzen te bemachtigen, gin gen dit jaar met een artikel huis waarts, dat practisch, prachtig en waardevol was. De goed geslaag de opzet van 1948 zal ongetwij feld stimulerend werken voor de viucht het volgend jaar. Naast de vlucht was toestem ming van B. en W. verkregen tot het houden van een verloting. De_ verkoop der loten was zeer vlot geschied. We laten de prijsnum- mers in volgorde van de trekking volgen 1059, 3222, 1170, 3322, 2768, 89, 875, 1396, 67, 1099, 3465, 149, 563, 2651, 3824, 2102, 760, 699, 2550 3993, 1299, 2309, 1739, 3875 591, 970, 3246, 3363, 2569, 691, 2420. De Vacantie-v/eek. De Kaatsheuvelse industrie heeft van 8 tot en met 15 Augustus zijn vacantie gehad, 't Is de eerste keer, dat Kaatsheuvel buiten de kermis van een volle week va cantie heeft kunnen profiteren. En als we onze oren te luisteren leg gen, dan is deze vrije week bui ten de kermis zeer goed bevallen. Hebben velen de dagen doorge bracht in gezellige rust in en rond huis, zeer velen ook hebben van die dagen geprofiteerd om eens elders een kijkje te gaan nemen, waarbij vooral veel gebruik ge maakt werd van diverse autobus gelegenheden. Zondag 8 Augustus trok de Buurtvereniging Mgr. Vclkerstraat West reeds naar België om van het mooie land der Ardennen te genieten; het R.K. Par. Zangkoor. St. Jan ging dezelfde dag een reisje maken naar Rotterdam, den Haag en Amsterdam. Maandag 9 Augustus gingen de leden der reisclub van de R.K. Gildenbond een zelfde trip makenDinsdag 10 Augustus gingen meer dan 200 pelgrims een bedevaart maken naar O. L. Vrouw in 't Zand, zodoende ook een geestelijke ont spanning nemend naast de uitstap jes alleen tot genoegen Apollo bracht op dezelfde dag door een uitzending voor de K.R.O. licht en vrolijkheid aan de verpleegden in sanatoria en ziekenhuizen, doch' knoopte aan deze trip een mooie rondreis vast over Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn (B.B.B.) en Amsterdam op 11 Augustus trok ken een paar bussen naar Rot terdam, terwijl het knapenkoor van de St. Jans-parochie .een uit stapje maakte naar Montferland, Arnhem en ApeldoornDonderdag 12 Augustus was het de beurt aan de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, die Zuid-Limburg voor operatie-terrein hadden uit verkoren, waar ze heel broeder lijk hun genot deelden met de or ganisatoren van de t.b.c.-duiven vlucht, die na hun zwaar werk genoeglijk uit waren zonder aan de duiven te denken de Kajot- ters trokken er twee dagen op uit, 12 en 13 Augustus, om kam perend eveneens van Limburgs mooie landschap te genieten de D.E.S.-junioren gingen op 13 en 14 Augustus een welgeslaagd te genbezoek brengen aan de sport vrienden in Haarlem, die op 8 en 9 Augustus hier te gast waren ge weest de zangertjes van de Ber- nardus-school sloten Zondag 15 Augustus de lange rij van trek vogels door in Oostrum, het no viciaat der Eerw. Broeders van Liefde, de plechtigheid der H. Ge lofte van de jonge Broeders op te gaan luisteren. We zouden onze verkenners haast vergeten, die hun vacantie in Eersel in kamp doorbrachten en in spel en kamp werk, vooral de kookkunst niet te vergeten, prettige dagen sleten om fris en opgemonterd- Maandag weer hun dagtaak te kunnen her vatten. Nationale feesten. Er begint tekening te komen in de organisatie van de komende Nationale feestdagen. Mogen dan sommige buurten nog weinig acti viteit tonen, andere vergaderen en bespreken dag aan dag en ont werpen plannen, die ongetwijfeld ook anderen zullen stimuleren eveneens de handen aan de ploeg te slaan. Van verschillende zijden ontving het comité met de leiding belast, reeds toezegging van me dewerking. Reeds zijn plannen ont worpen door diverse buurten om deel te nemen aan de grote alle gorische optocht, die op 6 Sep tember wordt gehouden. Ook voor straat- en gevelversiering zijn reeds plannen gemaakt en in be handeling. Deze week vergadert de raad van de gemeente om een subsidie-aanvrage door het hoofd comité ingediend, volgens 't prae- advies van het college van B. en W. te behandelen. Maandag 16 Augustus vergadert het werkco mité om nader de plannen te be spreken en het concept-program ma verder uit te werken en defi nitief vast te stellen. Kaatsheuvel kan beslist niets moois verwach ten, als ook hier op iedereen kan gerekend worden. Duivensport. De K.C.C. hield Zondag een wedvlucht met oude duiven van uit St. Quintain. De eerste duif arriveerde om 10.7.44. De uitslag was 1 A. v. Dongen. 2, 18, 25 J. v. Riel. 3, 6 C. de Bondt. 4, 9 C. v. Boxtel. 5 M. Lensveld. 7 P. Zijl mans. 8, 15, 20 Ant. Hoffmann. 10 L. Mosselveld. 11 W. v. d. Ven. 12 H. Pooters. 13, 21 C. Moreval. 14 D. Mateijsen. 16, 23 J. v. Heeswijk. 17 Fr. v. d. Assem. 19 M. Ligtvoet. 22 W. Aussems. 24 L. v. d. Ven. 26 A. Zwaans. 7 G. Kemmeren. Agenda. 16 Augustus 8 u. n.m. repetitie Harm. Apollo. 17 Augustus geen repetitie R.K. Par. Zangkoor. 18 Augustus geen repetitie Bel Canto. 18 Augustus 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 18 Augustus 8 u. n.m. Apollo- theater „De Jungle Koningin. De vrouwelijke Tarzan, toegang 14 jaar. THEO VAN DELFT. Naar wij vernemen zal onze bekende kunstschilder Theo van Delft op de dag van zijn 65e verjaardag, Zaterdag 21 Augustus a.s., uitstedig zijn. GESLAAGD. Bij de te Eindhoven gehou den examens voor sterk stroommonteur V.E.V. (ver eniging ter bevordering' voor electro-techniek vakonderwijs in Nederland) slaagde onze plaatsgenoot de heer Jaques v. d. Meijdenberg. HET FESTIVAL DER HARMONIE ST. JAN gesloten met een schitterend concert. Het enigszins verregende en- verwaaide festival dat de Har monie St. Jan 7 en 8 Augus tus reeds had gehouden, heeft Zondag 15 Aug. een waardig slot gekregen. Het weer was bevredigend, de concerten wa ren goed verzorgd en vooral het avond- en slotconcert was er één, waar men unaniem zeer over tevreden was. Wan neer wij U zeggen dat dit ge geven werd door de Harmonie Sophia's Vereniging uit Loon op Zand.o.l.v. de heer Kotter, dan is een verdere verklaring niet nodig. Het was een gave uitvoering van mooie werken, die met een juiste opvatting werden weergegeven. Een waardig slot van dit muziek feest. Om pl.m. 4 uur was men reeds begonnen en regelmatig volgden de harmonieën en zangverenigingen zich op om met hun prestaties' het fes tival op te luisteren. Achter eenvolgens hoorden we; Har monie St. Crispijn uit Waal wijk, Gem. Zangvereniging „Oefening Baart Kunst" uit Nieuwkuijk, Liedertafel en Gemengd koor „Tot Bloei der Toonkunst" uit Waalwijk, Harmonie,. „Volksvlijt en Volksvermaak" uit Waspik, Liedertafel „Oefening en Ver maak", Mannenkoor „Oefe ning en Vermaak" uit Uden- hout en de Fanfare „Wilhel- mina" uit Dussen. Ondertussen werden ook de geldprijzen verloot; 1ste prijs so.„St. Bavo" Raamsdonk. 2e prijs 25.— „St. Crispijn Waalwijk. 3e prijs 15. „De Eendracht" Herpt. 4e prijs 10.— „St. Jan" Kaats heuvel en 5e prijs 10. Klein Mannenkoor „Hallelu jah" v.m. Besoijen. Toen de Harmonie Uit Loon op Zand haar mooi program ma had afgewerkt, sprak de voorzitter van het Feest comité en van de Harmonie de heer G. Veltman, enkele hartelijke woorden van dank en zegde hij hun de vriend schap toe van het kleine zusje in Baardwijk. Nog enkele nummers speel de de Harmonie als toegift en toen zij om kwart voor 'elf haar concert, dat telkenmale een dankbaUr applaus kreeg, beëindigde, was het voor ve len nog te vroeg. Ook de vermakelijkheden hebben een redelijk goede avond gehad, al was het niet zo als wij dat vlak na de oor log gewend waren. Later op de avond' verslapte het dan ook aanmerkelijk. Ondanks alles mogen we 't festival van de Harmonie St. Jan geslaagd noemen. Het weer heeft weliswaar de eer ste dagen niet meegewerkt, maar de laatste dag heeft zeer veel goed gemaakt. JUBILEUM KRONINGSFEESTEN. Al was de inzet van de voor bereidingen in de buurt Mr. v. Coothstraat-Julianastraat- Burg. v. d. Klokkenl. (West) zeer pover te noemen doordat de eerste vergadering uiterst slecht bezocht was, we -heb ben toen toch meteen de ver wachting uitgesproken, dat tenslotte, der traditie ge trouw, ook dit deel der ge meente wel goed voor de dag zou komen. En alle voortekenen zijn e.r thans. Door een goed initia tief van een paar leden van 't hoofd-comité en enige jeug dige belangstellenden is men er in geslaagd een flink comi té in elkaar te zetten, waaraan men de verdere daden gerust kan overlaten. Het bestuur bestaat uit de heren: C. Kooter, voorzitter. B. v. Heesbeen, secretaris. Th. v. Dongen, penningm. Het werk-comité uit de heren A. B. Beijnen, G. Coppens, C. Dirks, A. de Kort Sr., A. de Kort Jr., W. v. d. Hammen, G. Knepflé, B. Snijders, A. v. Stokkum, J. v. Wees, H. IJpe- laar, A. Zichenhorn. 't Ere-voorzitterschap werd aangeboden aan de heer Jan Tielen, die dit gaarne heeft aanvaard. ORANJE-FEESTEN. De feestelijkheden, georga niseerd door het Centraal Oranje-Comité, bestaan uit: 31 AUGUSTUS 's morgens: Aubade door de schoolkinderen der Lagere School vanaf de 3e klasse. Toespraak door de Edel- achtb. Heer Burgemeester R. J. J. Lambooy. Tractatie der kinderen. De tractatie der kinderen van de Bewaarscholen en der le en 2e klasse der La gere Scholen zal aan de OPENING BRUG BIJ KEIZERSVEER. Het programma van de of ficiële opening van de brug bij Zeizersveer op Woensdag 18 Augustus a.s. om 11 uur, luidt als volgt: 1. Bijeenkomst van de geno digden aan de Zuidkant van de brug (Raamsdonks- vser). 2. Welkomstwoord door de Burgemeester van Raams donk. 3. Wandeling' over de brug naar de Noordzijde, voor afgegaan door de Konink lijke Harmonie „De Een dracht" van Raamsdonks- veer. 4. Korte toespraak door de Burgemeester van Dussen. 5. Openstelling der brug dooi de heer H. C. P. de Bruijn, Hoofd-ingenieur-Directeur van de afdeling Bruggen bouw. 6. Défilé van de voertuigen. 7. Wandeling' naar de pont voor hét maken van de laatste overtocht. Na afloop der officiële plechtigheden zal het gezel schap zich naar 't gemeente huis van Raamsdonksveer be geven, waar de genodigden enige tijd de gast zullen zijn van de gemeente-besturen van Raamsdonk en Dussen. Wij behoeven de bewoners van Raamsdonk en Raams donksveer zeker niet uit te nodigen de nationale driekleur te ontplooien in deze voor hunne plaats zo belangrijke en historische gebeurtenis. respectievelijke scholen plaats vinden. 6 SEPTEMBER 's morgens: Herauten van de Waalwijkse Rijvereniging „Prinses Irene" kondigen met bazuingeschal de fees telijkheden aan. Klokkenluiden van alle kerken. Herdenkingsdiensten in al le kerken van Waalwijk, 's middags: Grote historisch- allegorische optocht. Van 31 Aug. t./m. 6 Sept.: Etalage-wedstrijd én gevel versiering. Voor optocht, eta lage-wedstrijd en gevelver siering worden waardevolle prijzen beschikbaar gesteld. Opgave voor deelname moet geschieden voor 23 Augustus a.s. bij de heren: G. Veltman, Baardwijksestraat 2; W. Brou wer, Westeinde 5 d en J. Bo nis, Mr. v. Coothstraat 48., alwaar de schriftelijke opga ven met omschrijving door tussenkomst der buurtcom- missies worden ingewacht. Het Centraal Oranje-Comi té verzoekt de Buurtcommis- sies zoveel mogelijk te willen medewerken aan de straat- versiering. Als waardig slot van de Waalwijkse feestviering zal op 8 en 9 September a.s. 's avonds een openlucht-to neelspel worden opgevoerd door Goosen's Volkstoneel op het Raadhuisplein. De titel van het stuk: Vorstin des Volks", geschreven door Jan Derks, zegt reeds welke strek king de inhoud heeft. Ter dekking van de onkos ten aan de opvoeringen ver bonden, zal een zeer matige entreé-prijs geheven worden, zodat eenieder hiervan zal kunnen genieten. Wij komen hierop nader terug. Voor de feestelijkheden zal een volledige feestgids, inhou dende de programma's van ale Oranje Verenigingen, wor den verkrijgbaar gesteld. Eventuële wijzigingen zul len alsnog tijdig bekend wor den gemaakt. Zó gaat Waalwijk een prachtig Oranje-feest vieren. VERENIGING: ORANJE-HUIS (Waalwijk-Centrum). 31 AUGUSTUS 's morgens: Aubade, door alle schoolkinderen vanaf de 3e klasse der Lagere School op het Raadhuis plein (georganiseerd door Centraal Oranje-Comité). 's middags: Twee voorstellin gen, te geven door het Sprookjes- en Poppenspel van professor Barno Jaco- vi, in de zaal van de R.K. W erkliedenbond. Deze voorstellingen zullen ook door de kinderen van de St. Antonius-parochie worden bijgevfoond. 's avonds: Uitvoeren van volks dansen en vendelzwaaien door ket Volksdans Cen trum „de Peel" op 't Raad huisplein. 4 SEPTEMBER 's middags: Grote Kinder-op- tocht met muziek der Har monie St. Crispijn. Voor deze optocht zijn prachtige prijzen beschikbaar ge steld. 's middags: Rondgang, waar na groot Concert op de de kiosk op het Raadhuis plein door Tilburg's Poli- tie-Muziekcorps. 6 SEPTEMBER 's middags: Grote-historisch- alegorische optocht (geor ganiseerd door Centraal Oranje-Comité). 's avonds: Bal-champêtre om de lantaarnzuil op 't Raad huisplein, hetwelk feeste lijk zal worden versierd. GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar J. Schoondermark en C. Schoondermark-Groenen- wegen in de le Zeine, zal op 31 Augustus a.s. de dag herdenken, waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. HET UITSTAPJE VAN „HALLELUJAH". Het uitstapje van de Chris telijke Gemengde Zangvereni ging „Hallelujah" juit v.m. Be soijen dat men vorige week met een grote .oplegger van v. Dijk's reisbureau maakte, heeft een minder prettig ein de gehad. Toen men 'savonds.terug keerde van Nijmegen naar Den Bosch en onder Nuland even stilstond chauffeur zijn zi ging bezoeken, r van achter een vol jeladen bus van Kras uit Amn plaats van langs e stilstaan de bus heen te men er in volle op. De gevolgen v aren fataal. De beide bussen grote ravage op vrijwel niemand mankeerde. Uit c Kras moesten omdat de ke moeder iderde hen erzoden. In ij den, reed aart boven liepen een :n er was die niets bus van personen wijze deelde met haar ploeg- je, nauwkeurig lettend dat ieder zijn, haar, deel kreeg. Zó moest de ganse mensheid leven. Zichzelf verliezen om anderen te dienen. Maar we weten het wel, maar kom er maar eens om. Daarom mag het wel eens „belicht" worden als het toegepast wordt. Voldaan keerden de kinde ren huiswaarts, moe, maar met het verlangen naar een nieuwe tocht. Wij zijn ver heugd dit de kinderen te heb ben mogen bereiden. Mochten we de propagandistische waarde er van ervaren. Met een besluit dat de kin deren hun vader en broers zouden opwekken tot meer en beter vergaderingbezoek, gin gen allen voldaan uiteen. UITSTAPJES. De reisvereniging „Onder linge Vriendschap" alhier maakte op 8 dezer een zeer geslaagde tocht per touring car. Via Rotterdam en Den Haag ging het naar Scheve- ningen, waar een voorstelling van Circus Strassburger werd bijgewoond. Het stormachtige weer was niet bepaald bevor derlijk voor strandgenoegens, doch de woelige zee met de hoge golven bood een mach tige aanblik. Daarna werd de reis naar Amsterdam voort gezet waar nog enkele gezel lige uurtjes werden doorge bracht, als een vrolijk slot van een goed geslaagde dag. Zaterdag 28 Augustus orga niseert deze reisvereniging een kinderreis per touringcar naar Diergaarde Blij dorp. REISVERENIGING OUD-D.V.S.V. De leden van de reis-ver- eniging oud-D.V.S.V. gaan Za terdag a.s. met hun dames hun jaarlijks uitstapje ma ken. Deze keer gaat de reis over Nijmegen en Arnhem naar Amsterdam, van waaruit men een boottocht maakt naar Volendam. Diverse attracties zullen deze reis nog meer aantrekkelijk maken. doel van Vlijmen af, maar de doelman is op zijn post. Vlug gaat het spel op en neer en het samenspel van beide elf tallen is prachtig. Na een kort overwicht van Excelsior volgt er een aanval van Vlijmen, de linksbuiten zet prachtig voor en rechtsbinnen Ver schuren schiet onhoudbaar in. Na de aftrap pakt Excelsior flink aan, maar het samen spel wordt te ver doorgevoerd om succes te hebben. Vlijmen komt nu en dan gevaarlijk op zetten, maar de verdediging en in laatste instantie de doel man is op zijn post. Na een half uur spelen gaat de voor hoede van Excelsior er weer van door; de bal gaat van links naar rechts en uit een goede voorzet loopt de mid- voor de bal in het doel, 11. Excelsior blijft in de aanval en het samenspel wordt steeds mooier. Verschillende goede aanvallen worden opgezet en even voor rust wordt de bal hoog' voor het doel geplaatst; de linksbinnen is er vlug bij en de stand is 12 voor Ex celsior. Na de rust, vanaf de aftrap, neemt Excelsior de bal mee, komt voor het doel en met een goed schot van de rechts binnen is de stand 13. Vlij men probeert het spel hierna te verplaatsen, wat even ge lukt, maar weer is Excelsior voor het doel van Vlijmen en de bal verdwijnt in het doel, buiten bereik van de doelman die er goed in is en vele moei lijke ballen verwerkt heeft. Nu demonstreert Excelsior een prachtig samenspel, waar bij Vlijmen zelden kan in grijpen. In de breedte en met kort samenspel wordt de ver dediging van Vlijmen uit el kaar gespeeld en uit één van deze serie aanvallen maakt de linksbinnen 15. Dan volgt er een verrassende aanval van Vlijmen; de rechtsbuiten krijgt de bal mooi vrij, zet goed voor en de rechtsbinnen schiet keihard in, 25. Er zijn dan nog 5 minuten te spelen en terwijl het publiek het ter rein verlaat, maakt Excelsior er 26 van. Even daarna blaast scheidsrechter M. v. d. Wiel, die goed leidde, 't einde van deze leerzame oefenwed strijd voor Vlijmen. De be langstelling was groot en de wedstrijd was het aankijken ten volle waard. naar het ziekenhils gebracht worden en uit de|>us van de zangvereniging tvfee. In twee andere lissen heeft men het verdere «deelte van de reis moeten afiggen, daar de bussen waarin lien de reis maakte, zeer zwar vernield waren. Een pretti uitstapje, met een minder pittig einde. VISSERSLIST. Begunstigd doo| zeer goed zomerweer, maakte deze ver eniging een uitstc bussen, met kinde: leden van 612 terdag j.l. naar d( in Tilburg. Het was een 1 begeleidende best de verzorgsters, kraaiende en zif derschare (90 Waalwijk, Kaat Tilburg, te mogen jolijt was de rit verbazing en b je in auto- n van haar ar, op Za- Pierentuin t voor de arders en met deze ende kin- uks) uit euvel en tgaan. Vol vol jolijt, mgstelling was het bezoek het Die renpark, annex Zeer te spreken is het be stuur over de zei me houding der aderen en de bereidyvillighe der ver zorgsters. Nergen een wan klank. Dat hebl r we wel eens anders geker. Het zij 'n voorbeeld voor d( ouderen". Slechts één gesch je en één gev.'oi waren de straft de zichzelf. Iedere verzorgs r had 15 kinderen onder z Steller dezes zag (verhsu e zich en stelde het zich ak dat één der verzo W., haar eigen versnapering nog Speeltuin. gehoorza- rd broek duimpje „dissonlnten". Zo ongeh( 'zaamheid oorbeeld) >ters v. d. egekende ukjes-ge- R.W.B.—BAARDWIJK 2—2. Zondag speelde RWB een oefenwedstrijd tegen Baard wijk, die in een 22 gelijk spel is geëindigd, een uitslag waarmede beide partijen te vreden kunnen zijn. Vóór de rust waren het de bezoekers die het beste van 't spel hadden, doch dank zij 't prima werk van de R.W.B.- achterhoede, wisten zij slechts éénmaal door hun linksbin nen te doelpunten. Na de rust nam het RWB wat serieuser op en wist een overwicht te verkrijgen, dat spoedig twee doelpunten tot resultaat had! Het eerste werd gescoord door rechtsbuiten Valk, die een keurig aange geven bal van linksbuiten v. d. Anker keihard langs de doelman der gasten joeg, 11. Direct daarna was het we derom Valk die uit een mooie aanval de bal voor de tweede maal hard inschoot, 21. Hierna ging het spel weder om gelijk op. Vooral de jeug dige linksbuiten van de thuis club toonde zich een handig speler. Even voor het einde slaag den de bezoekers er in de verdiende gelijkmaker te sco ren. Met deze stand kwam 't einde van deze in prettige en sportieve sfeer gespeelde wed- streid. Scheidsrechter Peijnen- burg leidde correct. RWB 2 speelde om 12 uur tegen de reserves van RKC en wist deze, door hun goed gespeelde wedstrijd, volkomen verdiend met 31 te winnen. Voorwaar een mooi resultaat. VLIJM. BOYS—EXCELSIOR (Rotterdam) 26. Zondag speelden de Vlijm. Boys een oefenwedstrijd tegen Excelsior Rotterdam, Weste lijke 2e klasser. Om even over half 3 trapt Vlijmen af en Excelsior neemt de bal over en gaat op het Nu lopen-er nog schapen op, maar straks als de com petitie begonnen zal zijn, zal op 19 Sept. in een vriend schappelijke wedstrijd, de eerste bal op het nieuwe ter rein van W.S.C. aan het rol len worden gebracht. En dan zal het aan de spelers liggen of zij succes hebben; aan het terrein in elk geval niet, want dat is prima. Het wordt daar aan de Zuider-Parallelweg een heel sport-complex; tussen de mooie velden van Juliana en R.K.C. komt nu het niet min der mooie veld van W.S.C.de vereniging die in haar afge lopen glorie-volle competitie getoond heeft dit nieuwe ter rein alleszins waard te zijn^ Het is een hele oppervlakte dat nieuwe veld: 2.63 H.A. In het midden komt in de lengte het hoofdterrein te liggen dat 104 bij 74 is, vooraan in de breedte het korfbalveld voor de dames-korfbalclub W.S.C., die ook al aan de competitie gaat deelnemen; dit veld is pl.m. 75 x 35. En achter het hoofdterrein komt een terrein voor de jeugd, ook in de breedte, dat 94 x 68 is. Het geheel wordt afgemaakt met een omrastering van gaas. De betonnen voetstukken voor de paaltjës zijn door de leden van de vereniging zelf ge maakt, zoals die trouwens veel werk aan het terrein zelf doen; dat is het goedkoopste. Voor deze omrastering komen struiken en rijzige populieren, gedeeltelijk een geschenk van de Supportersvereniging; ie dere supporter heeft één of meer bomen. Aan de rechterzijde van 't veld staat de overdekte tri bune die bijna klaar is; ver der naar achteren aan dezelf de kant van 't terrein komen de kleedkamers, terwijl voor de tribune het clubhuis is ge projecteerd. De plannen hier voor zijn reeds ontworpen en het belooft iets heel moois te worden. Dit jaar echter zullen die plannen nog wel geen werkelijkheid worden. Er is overigens heel wat werk aan geweest om van dit onaanzienlijk weiland een egaal grastapijt te maken. Het hoogteverschil bedroeg reeds pl.m. 40 c.m., zodat er heel wat grond verplaatst is moe ten worden. Maar nu heeft men een veld dat er keurig uit ziet, waar de bal vanzelf rolt Alles ziet er prettig uit; het is een ruim terrein, waar men van alle kanten een goe de kijk heeft op het vertoon de spel, temeer nog omdat er aan de linkerzijde een flinke brede staantribune is opge worpen. Laten we hopen dat als Zondag 19 September het ter rein geopend is, we vele, mooie, succesvolle wedstrij den te zien krijgen. Grote deelname van goed materiaal. Zondag is dan de grote club match gehouden die georganiseerd werd door de Kynologenvereni- ging Waalwijk en Omstreken. Omstreeks 12 uur opende de voorz. van de Kynologenvereni- ging, de heer A. Verhoeven, de match met een woord van wel kom aan de deelnemers en van dank aan degenen die op alle mo gelijke wijzen deze clubmatch hadden mogelijk gemaakt. Het is echter een ondankbaar werk, een clubmatch zonder microfoon te openen, want nog steeds heeft men het niet zo ver gebracht met het dresseren, dat men de honden het zwijgen op kan leggen. Het is al moeilijk om een mens z'n mond te doen houden, laat staan dus een hond. Honden „van diverse pluima ge" waren er, grote Bernard's en ranke Barsois, waakzame Belgi sche en Duitse herders, git-zwar te Newfoundlanders, noem maar op, alle rassen waren met zeer goede exemplaren vertegenwoor digd. De organisatie was goed, de speelplaats der Broederscholen bleek een zeer geschikt terrein, al les was aanwezig om de honden liefhebbers een aantrekkelijke dag te bezorgen. Om goed 5 uur was de uitslag bekend en 's avonds hebben de kynologen van Waalwijk in ge sloten kring hun triomfen gevie"d en werden hun de behaalde prij zen overhandigd. Er heerste vol doening over de goed geslaagde dag. De uitslagen: Beste hond clubmatch boven 18 maanden. Duitse Herder. „Arno van Polderzicht". Eige naar C. v. Hoek, Vught. Beste hond clubmatch onder 18 maanden. Barsois. „Iwanof van Mitsjoerinsk. Eig.: Mevr. Vervloet-v. Loon. Lauwerkrans voor de beste hond der grote rassen: P. Weegberg; St. Bernard. Lauwerkrans voor de beste hond der midden rassen: C. van Gorp; Dobberman pin cher. Lauwerkrans voor de beste hond der kleine rassen: A. Span; Duitse dwergpincher. Afghaanse Windhonden. Boven 18 maanden. Reuen. A. Spierings, Waalwijk. Boe- ran. 1 Z.G. Teven. C. v. Dongen, Waalwijk. „Asu- ta van Vredewold. 1 Z.G. BENOEMINGEN enz. Tot Rector van het Liefde gesticht te Zijtaart is benoemd de Zeereerw. Heer J. Fr. Wer- neri O. Pr. en tot Pastoor te Vlijmen op voordracht van de Prelaat van Berne te Hees wijk de Zeereerw. Heer J. Heesakkers, O. Pr. Tot Assistent te Druten is benoemd de Eerw. Heer B. W. M. Speekenbrink, priester aan het Seminarie. Aan de Weleerw. Heer Drs. J. G. A. M. Remmers, gods dienstleraar aan het St. Odul- phus-Lyceum te Tilburg (vroeger godsdienstleraar moderator aan de R.K. H.B.S. te Waalwijk) is eervol ontslag verleend uit deze functie, om zijn studies in de Oosterse theologie te Rome voort te zetten. Airedale Terrier. Beneden 18 maanden. Reuen. Henk van Klaveren, Rotterdam. „Donald of the Binkleij". 1 Z.G. Boven 18 maanden. Reuen. Mej. Nellij van Riel, Drunen. „Jack van Sniederland. 2 G. Teven. A. van Wanrooij, Kaatsheuvel. „Aggy". 1 U. Barsois. Beneden 18 maanden. Reuen. W. H. Buijs, Waalwijk. „Plautopki v. Gofrednel. 1 G. Mevr. D. M. Vervloet-v. Loon, 's-Bosch „Iwanof v. Mitsjoerinsk" 1 U. Boven 18 maanden. Reuen. C. v. Dongen, Waalwijk. „El- mas v. d. Pelsjager". 1 U. C. v. Dongen, Waalwijk. „Dia mant v. d. Pelsjager". 3 U. Teven. C. G. Smitshuizen-Sturm, Ber- licum. „Assunta van Bassa Don- ga". 1 Z.G. Bedlington Terrier. Boven 18 maanden. Teef. Mevr. Verhees. Vught. „Peute v. d. Wagelerhof". 1 U. BeJg. Herdershonden. Gr oenendaler Beneden 18 maanden. Reuen. A. Cloin, Dongen. „Medor". 1 G. Boven 18 maanden. Reuen. J. Dumoulin, Waalwijk „Son- ja". 2 G. Belg. Herdershonden (Laekense). Beneden 18 maanden. Reuen. P. H. J. de Kort, Tilburg. „Walter". 1 U. Jan van Dongen, Waalwijk. „Carlo v. Belga's Kroost", O P. Kamp, Vriih.-Cnnelle. ..Bru tus v. Belga's Kroost". 2 G. Jan v. d. Mee, Waalwijk. „Cy- dor" 3 G. Teven. P. C. van Iersel, Waalwijk. „Tosca v. Belga's Kroost". 1 Z.G. Boven 18 maanden. Reuen. F. J. van Dooremalen, Tilburg. „Condo". 1 U. J. de Brouwer, Waalwijk „Ne ro". 2 G. Teven. P. C. van Iersel, Waalwijk. „Lies van Beekvliettijd". 1 U. Bouviers. Beneden 18 maanden. Reuen. A. de Leur, Oss. „Citano Bi- anca van 't Kwartier van Maas land". 2 Z.G. A. Emmers, Kaatsheuvel! „Aspardo". 1 Z.G. Teven. C. J. Franken, Bergenopzoom. „Corry v. d. Oudendijk". 1 G. Boven 18 maanden. Reuen. J. v. d. Broek, Waalwijk. „Blitz van Wakershof". 1 U. F. A. Graafmans, Bergen-op- Zoom. „Fany". 3 G. Teven. A. de Graaff, Waalwijk. „Robby". 3 G. A. J. Smits, 's-Hertogenboscn. „Beta van Baakenstein". 2 Z.G. Boxers. Beneden 18 maanden. Reuen. C. J. Franken, Bergenopzoom. „Marnix v. h. Graafschap Buren" 1 G. Boven 18 maanden. Reuen. Johanna Schapendonk Udenhout. „Albert". 3 G. K. A. Woerdenbach Dordrecht „Claudold". 2 Z.G. Teven. K. A. Woerdenbach Dordrecht „Dirnella". 2 Z.G. H. A. Maas, Waalwijk. „Bea trix v. d. Heerenheide". 1 U. Cocker Spaniel. Boven 18 maanden. Reuen. Mourik-Tondu, Zalt- „Treetops Timepiece". Mevr. bommel. 1 U. Teven. Mourik-Tondu, Zalt- „Treetops Thriver". Mevr. bommel. 1 Z.G. Duitse dwergpincher. Boven 18 maanden. Reuen. A. N. v. d. Pas, Tilburg. „Kur gan". 1 U. Teven. M. J. Span, Tilburg. „Blanka". 1 U. Beneden 18 maanden. Teven. F. G. Elshout, Kaatsheuvel. „Trix von Hügelicht". 1 Z.G. F. G. Elshout, Kaatsheuvel. „Ursula von Hügelicht". 2 Z.G. Boven 18 maanden. Teven. F. G. Elshout, Kaatsheuvel. „Carola von Charlois". 5 Z.G. F. G. Elshout, Kaatsheuvel. „Anetta van Adelheim". 4 Z.G. F. G. Elshout, Kaatsheuvel. „Nelly van Adelheim" 3 U. F. G. Elshout, Kaatsheuvel. „Ottillie von Hügenlicht". 7 Z.G. Duitse Herdershonden. Beneden 18 maanden. Reuen. J. Bouman, Zaltbommel. „Ernst v. d. Zomerdijk". 3 G. Beb v. d. Akker, 's-Bosch. „Stern van Lingestroom". 1 G. H. J. van Huiten, Waalwijk. „Herta". 4 G. Beneden 18 maanden. Teven. J. Pellicaan, Hank. „Alwina". 4 G. M. Leemans, Tilburg. „Crista van Boomstra". 3 G. Boven 18 maanden. Reuen. H. A. v. d. Pol, Waalwijk. „Arno van Zomerdijk". 1 Z.G. Wed. Treffers Waalwijk. „Ar no von der Assembourg", 5 G. F. v. d. Burg, Tilburg. „Wer- ta's Kuno". 2 Z.G. Boven 18 maanden. Teven. H. A v. d. Pol, Waalwijk. „Donna v. d. Zomerdijk". 2 Z.G. PI. Vogels, 's-Bosch. „Jetty v. h. Keizersbosch". 1 G. Engelse Setter. Boven 18 maanden. Reuen. Mevr. P. Kessels-Koene, Til burg. „Bran v. d. Hooiplukkers". 1 Z.G. Draadharige foxterriers. Boven 18 maanden. Reu. Jac. Simons, Amsterdam. „Olaf van Yeoland'". 2 Z.G. Teef. Jac. Simons, Amsterdam. „On- dra van Yeoland". 1 Z.G. Hollandse Herdershonden. Beneden 18 maanden. Reuen. R. M. Reijnders, Bergenopzoom „Rudolfeus". 1 G. L. A. Witlox, Udenhout. „As- tor". 1 Z.G. Boven 18 maanden. Reuen. W A. v. Raak, Tilburg. „Ku no". 1 U. Teven. A. M. v. d. Leur, Waalwijk. „Bobby v. h. Uilenbosch". 1 Z.G. M. G. J. J. van Oudheusden, s-Bosch. „Tommy". 3 G. M. G. J. J. van Oudheusden, 's-Bosch. „Clara". 2 Z.G. Ierse Setters. Beneden 18 maanden. Teven. F. H. M. van Eijk, 's-Bosch. „Jannita". 1 G. Boven 18 maanden. Reuen. F. v. d. Weegen, Tilburq „Alick". 2 U. 1 ^aaS^' ^on9en- „Beanca". Jac. v. d. Last, 's-Bosch. „Ierie". 3 Z.G. W. v. Wijk, Vlijmen. „Soncho- nius". 4 Z.G.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4