i I WRAAK OF LIEFDE UIT DE LANGSTRAAT FEUILLETON Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. VLIJMEN. Jubileumfeesten. Maandagniiddag was er een grote optocht van Groot-Vlij- men. Van Vlijmen waren er 10 wagens, verders uit Nieuw - kuijk en Haarsteeg. De stoet trok van Vlijmen naar Nieuwkuijk waar de op tocht werd opgesteld en zo de ronde maakte naar Vlij men en Haarsteeg, waar de stoet werd ontbonden en ieder voor zich in eigen plaats de monstraties gat Het geheel wa's een grote stoet met prachtige wagens en velen hebben kosten noch moeite gespaard om flink voor de dag te komen. Na het ontbin den van de stoet te Haarsteeg, trok de optocht van Vlijmen naar het Gemeentehuis, waar gedemonstreerd werd. Na af loop trok de stoet naar het Marktveld, waar de prijzen bekend werden gemaakt. De uitslag was als volgt: lste prijs A: Vijfde Rad; lste prijs B: Raad van Elf; lste prijs C: Juliana Bern- hard; 2de prijs A: Akker; 2de prijs B: Wijk A; 2de prijs C: Voordijk, WijkA; 3e prijs: Groep Noten; 4e prijs A: Wijk A; 4e prijs B: Wijk A; 4e pr. C: Ekelaarlaan. Verschillende prachtige uit beeldingen waren te bezien. Een compliment aan allen die hebben medegewerkt en een extra pluimpje voor 't Vijfde Rad, voor de prachtige wa gen. Het vorstelijk huis is zeker op zijn plaats. Vele gro te optochten uit de omgeving gaven zo iets moois niet te zien. Met de rondrit van de op tocht kwam men in de gele genheid om de versiering van Vlijmen te bezichtigen. Op de eerste plaats was het gemeen tehuis schitterend verlicht en prachtig versierd. Eveneens was aan de Pastorie, Zuster en Fraterschool een prachtige versiering aangebracht. Alle versierde gevels te be oordelen zou te veel zijn om op te noemen, maar een extra vermelding voor de Mommer- steeg en Ekelaarlaan en de gevel van Huib van Giel den Boer is hier zeker op zijn plaats. De vermelding van de prijzen geven verder een blijk, dat er veel werk aan de versiering is gedaan. Hier voor was de uitslag als volgt: Ere-prijs: Eerw. Fraters; Extra prijs: H. de Vaan; lste prijs: Ekelaarlaan; 2e prijs: Mommersteeg; 3e prijs: N. v. Engelen, eveneens 3e prijs: A. Evers; Eervolle vermeldin gen: C. de Vaan, C. v. d. Lee, Berthens en Wolfs. Om 7 uur werd een grote groepswedstrijd gehouden 1 waar 6 groepen aan deelna men. Na een bezoek aan elk café waar werd gedemon streerd, werden de prijzen be kend gemaakt. Stuk voor stuk had elk een mooie opvoering en de jury had geen gemak kelijke taak. Verschillende zangnummers werden ten gehore gebracht en vele goede stemmen kwa men naar voren, welke de zangvereniging nog best kan gebruiken. lste prijs: De Leeuweri ken; 2e prijs: Neerlands Glo rie; 3e prijs: Oranje-Groep van Wijk; 4e prijs: Nooit Ge dacht; 5e prijs: Vijfde Rad; 6e prijs: Raad van Elf. Dinsdag 31 Augustus was het om 10 uur plechtige Hoog mis. Daarna plechtige Raads vergadering. Om 11.15 uur kwam de ge meenteraad bijeen voor een plechtige vergadering. Na een dankgebed opende de voor zitter deze bijeenkomst en heette allen welkom, o.a. de Zeereerwaarde Heren Pas toors, Eerwaarde Kapelaans, verder heren Geestelij ken Eerwaarde Frater Directeur, verder burgerlijke autoritei ten en genodigden en dames en heren belangstellenden. Daarna sprak de Edelachtb. Heer Burgemeester van Hout zijn gloedvolle rede uit, die ruim een half uur duurde en waarin naar voren werd ge bracht het 50-jarig beleid van onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina. Vervolgens las spreker een telegram, voor dat, na voorlezing, aan Hare Majesteit de Koningin werd verzonden. Daarna gaf spr. de aanwezigen gelegenheid 't woord te voeren, waarvan de Zeereerw. Heer Pastoor Ser- rarens uit Haarsteeg gebruik maakte, die sprak namens de H.H. Geestelijken. In een kal me en diepgevoelige tekst sprak hij over Koningin Wil helmina. Daarna nam de voorzitter van Nieuwkuijk, Mr. Loonen. het woord, die sprak namens de Oranje-comité's van Groot- Vlijmen en tevens meedeelde dat bericht van verhindering was binnengekomen van de Zeereerw. Heer Pastoor van Nieuwkuijk. Daarna sprak het raadslid v. Engelen, die zich aansloot bij de mooie woorden, geuit door de vorige sprekers en er slechts enkele woorden aan kon bijvoegen. Verder was nog bericht van verhindering binnengekomen van de Dominé van de Ned. Herv. Kerk te Vlijmen, die echter een bijgaande tekst toevoegde, die door de ge meente-secretaris dhr. Ach ten werd voorgelezen. Hierna dankte de voorzitter alle sprekers en aanwezigen voor de getoonde belangstel ling en na dankgebed werd deze plechtige vergadering gesloten. Vervolgens werd overge gaan tot de receptie en het tekenen van het register. 's Middags om 2 uur werden grote kinderspelen gehouden op het sportterrein Vlijmense Boys, onder leiding van de Eerw. Zusters en Fraters. Om 5.30 u. volgde een gro te manifestatie van alle ver enigingen op het plein van de Fraterschool, wat schitterend geslaagd mag heten. Na af loop dankte de Edelachtbare Heer Burgemeester allen die hebben medegewerkt voor 't slagen van de grote hulde, in deze drie dagen gebracht aan ons dierbaar Vorstelijk huis. Spreker dankte vooral het co mité dat het mooiste program heeft opgesteld, waarna de voorzitter van het comité dank bracht voor de buiten gewone medewerking voor 't slagen daarvan. Vooral de lagere standen gaven de grootste medewerking. Alles bij elkaar genomen was het een groots feest waar allen trots op kunnen zijn. Na afloop werd er een rondgang gehouden door het dorp door de Harmonie, het Gemeentebestuur en vele be langstellenden, om de mooie versierde wijken en gevels te bezichtigen. Vlijmen heeft iets groots gepresenteerd. Postduivenvereniging" De "Zwaluw. Zaterdagavond om 8 uur vergadering van bovenge noemde vereniging in café B. Oremans. Opkomst gewenst. Vergadering Rozen jacht. Zondagavond 7 uur verga dering van bovengenoemde vereniging in café A. v. Vugt. Zeer belangrijke agenda. HAARSTEEG. Excursie. Dc R.K. Boerinnenbond hield vorige week 'n excursie; 'n 35-tal leden maakten met een moderne touringcar van de fa. Kivits uit Vlijmen 'n tocht naar Den Haag, waar o.a. de tentoonstelling ,,De Nederlandse Vrouw" bezocht werd. Deze was zeer beziens waardig en leerrijk. Daarna werd ook nog een bezoek gebracht aan het Scheveningse strand. Na een voorspoedige terugreis arriveerde men ruim voldaan weer in Haar steeg. Kermis. Als we nog een nabeschouwing over de afgelopen kermis mogen geven, dan constateren wij, dat in het algemeen genomen een en ander goed is verlopen. Er is druk en gezellig gefeest, groot en klein heeft zich best geamuseerd. Dat er enige gevoelige klappen werden uitgedeeld aan volkomen onschuldigen door toevallige bui tenlui, nu ja, dat schijnt er bij te horen, maar wat niet behoort is, dat de herbergen ook druk be zocht worden door kinderen, aan wie ook sterke drank wordt ver schaft. Dat ook vrouwen en meis jes overmatig gebruik daarvan maken, is een symptoom van toe nemende zedenverslapping. Een collecte in de herbergen voor Kath. Thuisfront bracht 60.op. Jubileumfeesten. Hiermee is Haarsteeg niet ach ter gebleven. Het begin werd ge maakt met een vroegtijdig plech tig Lof, waarna op het voetbal veld sportfeesten plaats vonden. De rijvereniging Juliana gaf rij- kundige demonstraties, waarna een voetbalwedstrijd plaats had tussen de Hoe ven-straat" en de „Dijk", welke door laatstgenoem de gewonnen werd. Vervolgens gaf de Jonge Boeren-gymnastiek- vereniging demonstraties van vrije oefeningen en pyramidebouw, en vooral de laatste hadden de on verdeelde bewondering van het publiek. Ook de Boerinnenbond gaf rythmische oefeningen ten beste. De nu volgende voetbal wedstrijd tussen „Hoek" en „Kei weg" werd door de eerste gewon nen, waarna een beslissingswed strijd tussen de winnaars volgde, die door „Dijk" gewonnen werd. Deze kwam daarmee in het be zit van de zilveren bal, uitgeloofd door de voetbalclub „Haarsteeg". Tot slot kwamen aan de beurt reidansen door schoolkinderen en ook door de Boerinnenbond. Be houdens een hapering bij de eer sten verliep een en ander vlot en keurig. Door een geluidsinstallatie was er goed contact tussen lei ding, publiek en deelnemers. Des avonds konden de liefheb bers van muziek en zang genieten van een groot concert in de tuin van café Achten, door de harmo nie „St. Cecilia". Mannenkoor „Vriendenkring", dameskoor „Le vensvreugd" en de gem. zangver eniging, de eerste onder de be kwame leiding van directeur A. v. d. Heijden, de laatsten onder hun nieuwe dirigent. Het concert was prima ver zorgd, jammer dat de vele kinde ren die aanwezig waren, door hun heen en weer geloop telkens de stemming verbraken bij de luiste rende mensen. Des Maandags werd door een tiental praalwagens deelgnomen aan de gemeenschappelijke op tocht van Groot-Vlijmen, die bij de rondrit door de gemeente veel bekijks had. Na afloop hiervan werd Haarsteeg door eigen wa gens nog verder doorkruist, ter wijl er voor een tiental juryleden fel gestreden werd om de prijzen die waren uitgeloofd. De vier eer ste prijzen gingen respectievelijk naar: Dijk, met „Dodenherden king"; Hoeven, met „Zanghulde door meisjes"; Straat m. „d'Oran- jeboom", en Hoek met „Kronings feest". De geluksprijs van 25.- viel ten deel aan Hoeven met „Moffenwagen". Des avonds was het lampionoptocht door 't dorp, waaraan vooral de kinderen deel namen. Dinsdags had een tractatie plaats van alle schoolkinderen, waaraan deze allen met ambitie meewerkten. Des middags trok ken zij ook nog in Versierde wa gens door het dorp en werd het program besloten met voetbal wedstrijden. De verschillende wijken hadden een straatversiering aangebracht, welke door een jury beoordeeld werd. Eerste prijs „Hoek", twee de prijs „Straat", en de derde pr. „Keiweg". Het comité der Oranjefeesten, onder voorzit^ ap van de hr. J. v. Engelen, H fd der School heeft zich uitstel d geweerd en VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 21) Toen Mephistopheles en lord. Achym de onheilspellen de woorden lazen die op het briefje stonden, hadden ze al hun zelfbeheersing nodig om zich goed te houden. Mephistopheles lachte op luidruchtige wijze. „Wat een onzin! Ik snap niet dat jullie het niet be grijpt! Dit is immers van ie mand die zich vrolijk wil ma ken over ons?" „Neen, het is geen grap!" riep Meg Merrilies terug. Het is het einde van een drama in het werkelijk leven. Ik zou u allen raden gevolg te geven aan die uitnodiging. Ik zou niet graag de ontknoping missen". De troubadour en de boer gaven nauwlettend acht op de wijze, waarop de strooi biljetten ontvangën werden. Ze waren dicht in eikaars na bijheid en hadden een over zicht van de hele zaak. Zo ontging het hun ook niet dat Mephistopheles en loi*d Achym de tuin inliepen. „Wat zou dit betekenen, Machin?" vroeg mr. Achym gejaagd. „Wel, allereerst, dat wij dubbel acht moeten geven! Op de één of andere manier moet er wat uitgelekt zijn. Er dreigt gevaar; dat is zeker" „En hoe kan dat afgewend worden? Want dat was nu wel een vernuftige inval van jou om het als een grap op te vatten, maar toch zullen er heel wat zijn, die, al was het dan alleen uit nieuwsgierig heid, een kijkje komen ne men". „Juist, dat is het, want ze kunnen immers komen om Elaine en jou een bezoek te brengen? En ik ga hoe lan ger hoe meer geloven dat het ook waarlijk Douglas Achym is. Maar wat het beduidt van „het echte testament van lord Jasper Achym", dit gaat mij te hoog! Waar kan dat stuk gevonden zijn en door wie als het in waarheid bestaat? Misschien is dat tweede tes tament óók wel een vervalst stuk!Maar, denk eens aan, Machin, wat er van ons worden zal?" „We moeten allereerst wat meer weten van dat bewuste document en zo mogelijk moeten wij verhinderen dat dit morgenochtend op Mer- lyn Abbey wordt voorge lezen". „Hoe kunnen wij dit nu verhoeden?" „Kijk, die troubadour zit er achter; die moet zo gauw mo gelijk over het stuk geïnter viewd worden. Als ik hem maar even bij de rivier te pakken kreeg, dan zou er niets komen van dat voor lezen van het laatste echte testament". „Hoe zou je dat aanleggen, Machin. Toch geen moord?" „Wij moeten doen wat maar in ons vermogen is om dat gevaarlijk sujet uit de weg te ruimen. Als jij te bang bent je hoeft van niets te we ten!" „Neen, dat niet!" hijgde Wy grave. „Doe, zoals ik zeg en weet van niets. Ga jij nu naar bin nen en fluister de troubadour in dat je iets van groot be lang voor hem weet, wat hem medegedeeld zal worden als hij zich onverwijld naar de kastanjeboom bij de rivier begeeft. Daar zal ik op hem wachten en zullen wij ons interview hebben". Mr. Achym gehoorzaamde, ofschoon hij het snode onder nemen hartgrondig verwens te! De kolonel begaf zich op weg; hij had geen tijd meer om het revolvertje te halen, maar hij wist zich te redden; onder bij het terras vond hij een steen liggen die hij juist geschikt achtte voor zijn doel. Hij verborg deze in één van de wijde, rode mantel, die hij om de schouders droeg en wachtte de troubadour af. Intussen was mr. Achym 't huis weer binnengetreden en keek rond naar degene die hij zocht. Niet lang duurde 't of hij had hem ontdekt en dicht in de nabijheid zag hij de boer. Mr. Achym fluisterde de troubadour de boodschap in en die scheen enigszins te ontstellen. Hij zelve ging nu zijn dochter opzoeken, want hij wilde terugkeren. Hij vond Elaine in de oranjerie en ook zij zag er allesbehalve opgewekt uit. Ze trad hem reeds half tegemoet en sprak: „O, Vader, laten we nu gaan. Ik ben zo moe van alles". „Goed, kindje". „En kolonel Machin? Maar misschien blijft hij liever nog wat!" Toen mr. Achym met Elaine samen nog eens door de bal zaal ging, had de boer ook zijn plaats verlaten en was eveneens in de tuin verdwe nen. Onder de kastanjeboom bij de rivier stond kolonel Ma chin met gebogen hoofd, aan dachtig te luisteren naar na derbij-tredende voetstappen. Lang duurde het dan ook niet, of hij zag de troubadour komen. De kolonel trad hem reeds tegemoet en hield de steen onder de plooien van de man tel in z'n hand gereed. „Zo, dus u is verlangend de gewichtige mededeling te horen? Ik ken u wel achter uw masker! Zal ik u eens vertellen wie u bent?" De troubadour zei niets, maar bleef in luisterende hou ding staan. „U bent de man die zich Douglas Achym noemt, de man die verzegelde briefjes opstelde die vanavond in de balzaal werden rondgestrooid; de man, die beloofd heeft het echte testament van wijlen Jasper Achym voor te lezen in de bibliotheek op Merlyn Abbey. Dus ook degene, die beweert dat het andere tes tament een vervalst stuk is. Of dit nu zo is, of niet, zul je nooit te weten komen, jou bemoeilal. Met een sprong als van een verscheurend dier schoot de kolonel op de troubadour toe met de steen in de hand, die zwaar neerkwam op 't hoofd van de ongelukkige. De man viel, maar eer de kolonel zijn moordzuchtige aanval kon herhalen, voelde hij zich in de rug aangegrepen en werden hem bliksemsnel een paar handboeien aan gedaan. Toen hij zich omkeerde, bevond hij zich van aangezicht tot aan gezicht met de boer, die ver gezeld was van drie mannen in gewone burgerkleding. „Neem die schurk mee naar huis en breng hem daar mid den in de balzaal. Morgen zal hij naar Merlyn Abbey ver voerd worden. Mr. Achym is toch kantonrechter". Toen knielde de boer naast de troubadour en prevelde met grote droefheid: „Trouwe vriend, de Hemel geve dat je niet gedood bent door die schurk! Help mij even met hem" zei hij tot één van de drie mannen, daar de anderen de handen vol had den aan' de sterke, tegen- spartelende Mephistopheles. De gemaskerden hielden op met dansen toen het gezel schap uit de tuin binnen kwam en allen traden nader bij. De boer begon nu met duidelijke stem, die weer klonk door de zaal: „Vrienden, de tijd van ont maskering is gekomen. Kijk, ik zelf geef het voorbeeid!" (Wordt vervolgd). bergen werk vet hun een voldoen programma keurj Ong In de drukte het moge zijn dat het is verlopen. J. de feestelijk heden had een o wal plaats; 't l-;„ J A 5-jarig kind van v. d. Water ger passerende auto. en hersenschuddii genomen en naa vierd. De toestan v. Erp, die toe verleende de eeri dbouwer Ant. cte onder een [et beenbreuk werd het op- 's-Bosch ver is ernstig. Dr. lig passeerde, .odige hulp. SPRANG. Danki ïst. Maandagavond Herv. Kerk alhii neerde dankdiens voor de Ned. Herv. en Geref. K ter gelegenheid i regeringsjubileum Koningin, waarin W. de Bruijn, N Herv. predi kant alhier. erd in de Ned. een gecombi- ken gehouden, het 50-jarig an H. M. de >orging Ds. J. Het kerkgebou' vuld met belangsi Z.Eerw. had t< bijzondere gelegi Kon. 10 18—20 3 22a. Ds. de Bruijiii symbool van de Salomo de Konii der Oranjes, in H. M. Koningin wees er op hoe dankbaar kunnen de goedertieren! erkennen, Die oi land en volk be' Aan het eindel werden staande plet van het "Will Er werd een voor de te stichti voor de Langst! Dinsdagmorgen telijkheden alhier geopend. Om 9 de leerlingen der trokken onder leii derwijzend persoi oranje en vfagg' meentehuis, waar' de gehele gemeen| onder leiding vai Rijken een aubai aan het gemeenti Burgemeester kinderen hartelijk voor de mooie za op om onder alle trouw te blijven De belangstellii der ingezetenen gend. De schooljeuo: school teruggeki op lekkernijen en denken een keurig tret van H. M. Ki mina. Om half 11 b buitengewone ope ring van de Raat -as geheel ge- :nden. :kst voor deze Lid gekozen 1 I Klaagliederen Ichilderde als van Koning jjke Majesteit )ijzonder van llhelmina, en alleen recht wanneer wij des Heren loningïn, ons •de. jan de dienst e en 6e cou- jius gezongen. :cte gehouden Ihr. H. B. S. Augustus. rden de fees iet klokgelui verzamelden hooi zich en van het on- getooid met P naar het ge- leerlingen uit irriveerden en ,e heer M. C. ebracht werd .tuur. iit sprak de je, dankte hen en wekte hen istandigheden Oranje, van de zijde overweldi- [werd in de ruim onthaald itving als aan- tgevoerd por- ingin Wilhel- een plechtige >are vergade- der gemeente Sprang-Capelle pl hts. De voorzitter, burgemeester A. Smit, schilderde o|de opening met gebed, de regering eriode van H. M. Koningin "Wil! mina geduren de een halve eeuq en^ liet daarbij verschillende bijzd lere gebeurte nissen de revue p seren, waarbij Z.E.A. God dank Éj voor wat Hij ons land en volk H. M. heeft geschonken. Op voorstel van B. en W\ werd daarna besloten ©t het zenden van een adres vè j hulde aan H. M. Koningin Wihplmina. Vervolgens schetste de voorzit ter in korte voltJen het heen gaan van H. M. iMingin Wilhel mina en de a.s troonsbestijging van Koningin Juïfpa, waarna op voorstel van B. en W. werd be sloten tot het zenden van een adres van trouw aan onze nieuwe Koningin. Teven: werd op voor stel van B. en W. besloten de Openbare Lager* (School te Ca- pelle de naam véjj jjuliana-school te geven. Na sluiting der vergadering ont ving het gemeenie^stuur een de putatie van de Mol die de Burgemee;:e: legram van gelukt- de Koningin na£? ging aan H. M zenden, voor wl de burgemeester! Onder leiding meester maakten vervolgens een t°c aangebrachte erepoorten en ver sieringen, terwijl des avonds een bezoek gebracht werd aan de Kom van Capelle, om de daar aangebrachte feestverlichtingen te bezichtigen, waarbij tot besluit door de raad een bezoek gebracht werd ten huize van de nestor van de gemeenteraad de heer A. M. Verheijden. Des middags werden .op het feestterrein in de Oude Straat al hier onder enorme belangstelling de op het programma vermelde volksspelen gehouden, waaraan door velen werd deelgenomen. Hierbij deden zich bijzonder vermakelijke momenten voor; o.a. waren de wedlopen met hinder nis, de wielerwedstrijden.met hin dernissen, de stoelendans enz. enz. vermakelijk om aan te zien, ter wijl de gecostumeerde voetbal match daarbij natuurlijk wel het hoogtepunt vormde. De volksspelen werden op keu rige wijze met muziek opgeluisterd door de harmonie Marijke, die bij deze feestelijkheden wel reeds op duidelijke wijze haar onmisbaar heid heeft bewezen. Onze harmonie verdient de steun van alle ingezetenen en wij verwachten dan ook dat niemand haar die steun bij voorkomende gelegenheden zal onthouden. Ook de accordeonnisten van A Tempo maakten zich wederom verdienstelijk. Des avonds werden op 't feest terrein gymnastiekdemonstraties gegeven door de Chr. Gymn.ver. Pro Patria te Sprang-Capelle, waarvoor wederom zeer veel be langstelling bestond. Vooral de oefeningen aan brug en ringen en de knotsoefeningen der dames, werden gezien het applaus zeer op prijs gesteld. Het avondconcert werd ver zorgd door het kinderkoor Jong Excelsior en de Chr. Gem. Zang vereniging Excelsior onder leiding van de heer Groen en de Mando lineclub A Tempo onder leiding van de heer v. Iersel. Het publiek heeft weer kunnen genieten van wat hier door beide verenigingen geboden werd. Mede door de wijze waarop de politie de rust en orde wist te bewaren rond de kiosk, zonder eigenlijk daadwerkelijk te behoe ven optreden, kwamen zang en muziek zeer goed tot hun recht. Gaarne brengen wij dan ook dank aan het bestuur der oranje vereniging voor de wijze waarop de feestelijkheden werden georga niseerd en aan allen die tot het welslagen hun medewerken ver leenden. Tot slot werd door de Diletan- tenvereniging Gezelligheid het aangekondigde openluchtspel „In naam van Oranje" opgevoerd. Al werd het laat en vielen de gedwongen pauzes met het oog op verkleden enz. wel wat lang, toch bleven welhaast allen tot het einde het mooie stuk, dat goed werd weergegeven, volgen. De geluidsinstallatie zorgde er voor dat het gesprokene duidelijk was te verstaan, hoewel een opvoering in de zaal mogelijk het stuk toch nog beter tot zijn recht zou doen komen. Alle spelers hebben hun beste beentje wel voorgezet, waarom wij enkele aanmerkingen gaarne achterwege willen laten, gezien de grote moeilijkheden die voor de vereniging aan het opvoeren in de openlucht verbonden waren. Te circa 12 uur werd het feest op het terrein met het gezamenlijk rclub Marijke, verzocht 'n te ns aan H.M. hun vereni- "willen door- aardige geste slijk dankte, n de Burge- raadsleden door de ge meente ter be#' 9'ng van de H.M. dc Koningin is Maandagmiddag in de hoofdstad aangekomen. De Vorstin en de overige leden van de Koninklijke Familie op het balcon van 't Paleis op de Dam. JUBILEUMSPEL „IN NEERLANDS TUIN". Bij de aanvang van het Jubileumspel „In Neerlands Tuin", dat Dinsdagmiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam ven als hulde en afscheid van H.M. Koningin Wilhelmina, werd ceen grote kroon als symbool van de eenheid des volks, binnen gedragen. werd gege- het stadion zingen van het Wilhelmus beslo ten. Alles had een schitterend ver loop en we kunnen zeggen dat Sprang weer op gepaste wijze heeft feestgevierd. CAPELLE. Schitterend geslaagde inzet der Jubileumfeesten met speciale Jeugddag. De festiviteiten ter gelegenheid van de verjaardag en het gouden regeringsjubileum van H.M. Ko ningin Wilhelmina, werden, na dat 's avonds tevoren zowel in de Ned. Herv. als in de Geref. Kerk een dankdienst gehouden was, in gezet met de dag voor de jeugd. Ongeveer 10 uur kwamen de leerlingen der verschillende scho len onder leiding van het onder wijzend personeel bij het gemeen tehuis bijeen voor een aubade. Ruim 700 kinderen van de O.L. school in de Kom, de Chr. scho len in de Nieuwstraat en Sprang, benevens die van de O.L. school en de Chr. school aan de Loon- sedijk, zongen onder leiding van het hoofd van de Chr. school in de Nieuwstraat, de heer M. C. Rijken, na het Wilhelmus nog een viertal Vaderlandse liederen, waarna de Edelachtb. heer Bur gemeester zich met een korte toe spraak tot de kinderen richtte. In de namiddaguren werden op hét feestterrein aan de Nieuwe- vaart voor de leerlingen van de Terry klom snel, voorzich tig en zonder een geluid te maken. Tweemaal draafde be neden een ruiter langs, twee maal bleef Terry doodstil in zijn boom zitten om zich voor- al door geen enkel geluid te verraden. Tenslotte lichtte hij één der groene sparretakken op en zag de hoorn hangen. Terry hing, terwijl hij zich met één hand vasthield, de hoorn over zijn schouders. Daarna gleed hij snel langs de stam naar beneden. „Niemand mag iets van mijn plannen weten", dacht hij, „alleen Berry kan mij helpen". Chr. en Openbare school geza menlijk kinderspelen gehouden, waarbij de kinderen aardige prij zen konden behalen en waarvoor van de zijde der ouderen een zeer grote belangstelling bestond, even als in de morgenuren voor de aubade. Op royale wijze werden de kleinen na afloop van de wed strijden getracteerd. Een voetbal wedstrijd tussen een schoolelftal van de Openbare- en één van de Chr. school, welke match met 21. door het elftal der Capelse school werd gewonnen, besloot 't middagprogramma van. deze eerste dag. De zilveren wisselbeker, door de Oranjevereniging „Wilhelmi na" voor deze wedstrijd beschik baar gesteld, gaat zodoende voor de eerste maal naar de Openbare school. Burgemeester Smit, die tij dens de wedstrijd van zijn belang stelling blijk gaf, reikte de beker aan de aanvoerder van het win nende schoolelftal uit. Het avondprogramma werd ge opend met een concert, verzorgd door de muziekvereniging „Kunst na Arbeid", de gemeengde zang vereniging 't Rozeknopje, het Chr. Jeugdkoor Hallelujah en de Chr. gemengde zangvereniging Hallelu jah. Dit concert werd besloten met massazang van klein en groot on der leiding van de voorzitter van dc Oranjevereniging en met in strumentale begeleiding door een vijftal muzikanten van de plaat selijke muziekvereniging. Na af loop van het uitstekend geslaagde concert en de massazang werd de ze bij uitstek geslaagde dag be sloten met een lampionoptocht vanaf het feestterrein naar de Kom en terug naar de Chr. school in de Nieuwstraat, waar de stoet ontbonden werd. Zowel tijdens de kinderspelen als in de avonduren heerste op 't terrein een gezellige stemming. 's Morgens half elf werd in een plechtige zitting van de gemeente raad de verjaardag en het 50-jarig jbuileum van onze geëerbiedigde Koningin, de „Moeder des Vader lands" herdacht. A.s. Zaterdagmiddag worden de feestelijkheden voortgezet met volksspelen voor ouderen, ge volgd door het optreden van de Chr. Gymnastiekvereniging „Pro Patria". Het avondconcert zal dan verzorgd worden 'door de Sprang- se muziek- en zangverenigingen, zulks in ruil voor het concert dat onze muziek- en zangverenigingen j.l. Zaterdagavond de Oranjever eniging te Sprang hebben aange boden. Tot slot van de avond krijgen we dan de openluchtuit voering van het Historisch blijspel in drie b.edrijven: „In Naam van Oranje", op te voeren door de Sprangse Dilettantenvereniging „Gezelligheid". Uitslagen duivenvluchten. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield j.l. Zondag een vlucht vanaf Pont St. Maxcence, waarbij de eerste duif met een ge middelde minuutsnelheid van 987.07 m. om 12.47.37 werd ge constateerd en de laatste prijswin nende duif met een gemiddelde van 874.90 m. om 1.25.53. De prijzen vielen ten deel aan St. van Peer 1, 2, 6, 7, 10; Adr. Spierings 3; J. de Meter 4, 5; J. van Raamsdonk 8, 20, 21, B. Pols

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2