NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. DO UWE EGliliLlTE IvOrriL' EK liiEE BIJ ONS KAN HET WEL! FORD ONDERDEELEN raamsdonk. a.s. Vrijdag inlorvet voor Jfeufvilles. dussen. rijksvakschool. de brandweerfeesten. w. s. c. Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. GE /RAAGD NET DAGMEISJE MUSA EXPRESS - WAALWIJK. Van 7 tot 15 September Dagelijks naar de Jaarbeurs. Per persoon 13.50. DINSDAG 14 SEPTEMBER lijk en wist geen der partijen het winnende doelpunt te scoren en met 22 kwam het einde. Door het nemen van 5 straf schoppen wist Haarsteeg zich in het bezit te stellen van de le prijs, zijnde een prachtige beker. Haarsteeg 2 speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen S. V. H. 's-Bosch en won met grote cij fers van de sportieve gasten. Met een IQ—O overwinning kwam zij uit het strijdperk. Haarsteeg 3 won met 71 van de reserves van SVH. Wederom was het voor Haarsteeg een suc cesvolle Zondag en gezien het vertoonde spel kan zij met een groot vertrouwen de a.s. compe titiewedstrijden tegemoet zien, welke reeds Zondag 12 September een aanvang zullen nemen. Het eerste elftaf gaat dan op bezoek bij het versterkte Baardwijk I. Wanneer gespeeld wordt zoals- in Rosmalen, verwachten wij wel enig succes. Haarsteeg 2 speelt haar eerste competitiewedstrijd thuis tegen Heusden 2, waarvan wel gewonnen zal kunnen worden. Brand. Dinsdagavond brak door onbe kende oorzaak brand uit iri de boerderij van landbouwer Gode- fridus van Bokhoven, alhier, wo nende in de Hoeven. Het vuur greep snel om zich heen en er kon maar weinig worden gered; een varken kwam in de Vlammen om. Door moedig optreden van de buren kon de belendende wo ning van landbouwer W. Mom- mersteeg, zij het ook met grote moeite, behouden worden. De brandweer was spoedig ter plaatse, alsook de motorspuit van Vlijmen. Burgemeester v. d. Hout was zelf mede aanwezig. De schade voor betrokkene is groot, temeer daar de woning nog slechts kort geleden opnieuw was opgebouwd, na door de vliegtuigramp te zijn getroffen. Aan de gunstige wind is het te danken, dat niet meer dere boerderijen hetzelfde lot heb ben gedeeld. SPRANG. Middenstandscursus. Wij vestigen hierbij gaarne de aandacht van belanghebbenden op de in dit nummervoorkomende advertentie van de Sprangse Mid denstandscursus. Deze begint thans weer een nieuwe opleiding. De ondervinding heeft geleerd, dat deze cursus goed is. Verleden jaar slaagden alle cursisten op één na; dit jaar behaalden alle opgeleiden het diploma. En steeds werden ook hoge cijfers behaald. Aan bovenstaande kunnen we nog toevoegen, dat de leider zelf welgeslaagde examens aflegde, waardoor hij ook les kan geven in Economie en aanverwante vak ken. BEGRAFENIS C. B. TIMMERMANS. Dinsdagmiddag had onder over weldigende belangstelling de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen de heer C. B. Timmermans, wethou der van Sprang-Capelle, die j.l. Donderdag op bijna 59-jarige leef tijd overleed. Ten huize van de overledene werd de rouwdienst geleid door de Weleerw. Heer Ds. J. W. de Bruijn, die de familie troostte met de woorden uit Gods Woord: „Want wij weten, dat zo ons aardse huis dezes tabernakels ge broken wordt, wij een gebouw van God hebben, een huis niet met handen gemaakt, maar eeuwig, in de hemelen." De lijkkist werd uitgedragen door de leden van de Afd. Sprang-Ca- pelle van de Chr. Bond v. Aan nemerspatroons, waarvan de over ledene voorzitter was. De kist werd gedekt met kransen en palm takken, o.a. van het Gemeentebe- ningstichting Sprang-Capelle, de stuur v. Sprang-Capelle, de Wo- Afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Chr. Aannemersbond, de A. R. Kiesvereniging, de Vereni ging Chr. Volksbond, het perso neel enz., terwijl de leden der Ned. Herv. Knapenvereniging Samuël, die onder leiding van dhr. G. de Vries het lijk vooraf gingen, een prachtige krans meedroegen. In de lange rouwstoet merkten we o.m. op de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk, Ds. W. Bousema en Ds. A. Sirag, vroeger predikanten bij de Ned. Herv. Kerk alhier, het Gemeentebestuur, het Hoofd der Chr. School, het Schoolbestuur en personeel der school, deputaties van de A.R. Kiesvereniging, de Woningstichting Sprang-Capelle, de Vereniging Chr. Volksbond, de Boerenleenbank, de Aannemerspa troons, de ambtenaren ter ge meente-secretarie enz. Nadat op de begraafplaats de kist in de groeve was neergelaten, werd allereerst het woord gevoerd door Ds. de Bruijn, die zeide dat we vol droefheid aan deze groeve staan en we nog maar nauwelijks kunnen verwerken dat dit alles werkelijkheid is. De overledene zal in verscheidene kringen gemist worden, 't allermeest in zijn gezin. Dat de Heere de familie moge troosten. Bij een begrafenis als deze bestaat het gevaar verleid te worden de lof van de overledene te zingen, maar de Heere alleen zij ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Een steno-typiste. Enige goede thuisstiksters. Eeii dagmeisje. Diverse handschoenen-naai sters thuiswerk Twee geroutineerde of aan komende verfspuiters. Enige timmerlieden en metse laars. Enige grondwerkers. Een bijtuiger en snijder voor iederwarenfabriek. Enige hulparbeiders voor schoenfabriek. Een aankomend bouwkundig tekenaar. Enige agenten van politie voor de gemeente Tilburg. Bieden zich aan: Enige vrouwelijke kantoorbe dienden met IVIulo-opleiding. Twee aspirant looimeesters. Een jeugdige magazijnbedien de. Een correspondent in de vreemde talen. Een portier of concierge. Aanmelden dagelijks tus sen 912 uur v.m. op het Ar beidsbureau, Grotestraat 339 te Waalwijk, Tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig gedurende het tijdvak van 7 t/m 13 September 1948. geprezen voor alles wat hij doen mocht. Timmermans heeft op alle ge bied des levens gewerkt met de talenten hem door God gegeven. Z.E. wil thans voornamelijk spreken over de plaats die hij in nam in het kerkelijk leven. Zijn eigen woorden zijn geweest dat 't kerkelijk werk de liefde van zijn hart had en dit kwam omdat hij een grote begeerte had Zijn Ko ning te dienen. Meer dan 30 ja ren had hij zitting in de kerkeraad, waarvan meer dan 20 jaar als ouderling, waar hij zich kenmerkte door zijn kalm en bezadigd optre den. Ds. de Bruijn dankt God, Die dit alles in hem heeft willen ge ven. Hij denkt daarbij tevens aan zijn werk in het Classikaal Be stuur Heusden en zijn lidmaat schap van de Synode; op velerlei wijze mocht hij tot welzijn van de kerk dienstbaar zijn. Het graf, zegt de wereld, aldus Z.E., men moet er maar niet aan denken wat na het graf komt. Maar Gods Woord getuigt: „Zalig zijn de doden, die in de Heere sterven, van nu aan; ja, zegt de Geest, opdat zij rusten mogen van hun arbeid en hunne werken vol gen hen." Het is heerlijk, dat hij mocht ge tuigen dat de reddende genade Gods hem gered heeft. Maar om in de Heere te sterven, is het ook nodig in de Heere te leven, zolang wij od aarde zijn. Rampzalig zijn zij, die zonder de Heere leven en sterven. Waarom de Heere nog lanoer laten roepen, vraagt Z.E. Wij mogen de Heere danken voor alles wat Hij in Timmermans geschonken heeft. Ds. de Bruijn wil ook noq snre- ken namens het bestuur der Chr. School, waar hij een warm hart voor gehad heeft. Er is veel. mede door zijn werk, tot stand qebracht. Vervolgens sprak Burnemeester A. Smit, die zegt dat het meer dan een plicht voor hem is als Z.E.A. hier iets wil zeqqen. Bij het vernemen van het doodsbe richt was men ontm«M en namens de Raad en het College van B. en W. betuiqt de Burgemeester zijn deeln»minq en medeleven. De familie zal hem niet alleen missen; hij was 20 jaar lid van de ge meenteraad en 'aar wethou der. On de mee<;t vriendsrhanpe- liike wiize hebben wij, aldus de Burqemeester, steeds monen sa menwerken, en hii noemt dit heen gaan voor zich ook een persoon lijk verlies. Ook namens de Woningstich ting Sprang-Capelle spreekt de Burgemeester woorden van dank. Z.E.A. herinnert zich een verga dering van het College van B. en W. waarin dhr. Timmermans vroeq of de klokken klaar zonden zijn voor de Kroningsfeesten. Toen sor. nu de doodsklok hoorde lui den, dacht hii eerst dat dit nu T. zijn doodsklok geworden was, maar neen, die klok heeft toch zijn bestemminq gekregen, want voor hem is het geen doodsklok, want wij moqen er zeker van ziin, dat hii nu is daar, waar nacht noch nevel is. De vertegenwoordiger der regi onale commissie voor het Zuiden der Ned. Herv. Kelken, die ver volgens het woord voert, zegt qe- schokt te zijn door het doodsbe richt. In hun vergaderingen werd Timmermans zeer gewaardeerd om zijn bezadigd oordeel. Het gaat hier niet om mensenverheerlijking, maar het gaat hier over het leven dat triomfeert over de dood, over Tezus Christus. Hier is naar de laatste rustplaats gebracht een man met een brandend hart voor de Vaderlandse kerk. Hij was een exempel van een ouderling, waar op het woord van Torus Christus van toepassing is: „Wel gij goede en getrouwe dienstknecht. Namens de A.R. Kiesvereniging sprak de voorzitter der vereniging de heer C. H. van Caem, die er aan herinnert dat voor twee jaar aan de groeve van wijlen dhr. G. J. van Willigenburg de heer Tim mermans namens de Kiesver. sprak en nu staan wij aan zijn graf, aldus dhr. v. Caem. Sinds de oprichting van de A.R.K.V. was dhr. 'Timmermans bestuurslid en had vele jaren zitting in de gemeenteraad namens de A.R. kiezers; hij was de laatste tijd wethouder. Ook was hij bestuurs lid van de Chr. Volksbond. Wij moeten de strijd voortzet ten en op eik terrein des levens uitkomen voor de beginselen waar in hij ons is voorgegaan. Met de bede dat de Heere de trooster moge zijn der familie en Hij de plaats bij hen en bij ons met Zich zelf wil vervullen, besluit spr. Verder sprak een vertegenwoor diger van het Hoofdbestuur van de Ned. Chr. Aannemersbond woorden van dank en waardering; spr. kan mede getuigen dat i im mermans een waar christen was, maar hij kan daaraan toevoegen dat hij ook ijverde voor de Kerk in groot verband, wat uitkwam in zijn arbeid voor de Chr. vakorga nisatie. Zijn ijver was voor ons, aldus spr., soms beschamend; wij kunnen zo dikwijls lauw zijn als het gaat om Gods Koninkrijk. Hij dankt God voor wat dhr. Tim mermans gedurende 15 jaar voor de Chr. patroonsorganisatie mocht doen. Ds. Sirag, kan moeilijk nog j woorden vinden, nu reeds zovelen j gesproken hebben, waarom hij zich wil zien als vriend uit de vele j vrienden die de overledene had. j Het mag de familie tot troost zijn dat een grote schare hen door hun aanwezigheid wil troosten. Zijn huis stond altijd voor Z.E. open. Die vriendschap heeft spr. altijd gesterkt, waarvoor hij hier openlijk hartelijk dank wil uit spreken. Dan blijft natuurlijk de troost uit het Woord van God, dat zeker zijn deel is dat wij over het graf heen mogen zien naar het nieuwe Jeruzalem, waar hij altijd feest heeft. Vervolgens sprak Ds. Bousema, en zegt met weemoed, maar ook met grote dankbaarheid aan deze groeve te staan. Ds. Bousema dankt God, dat Hij zijn wegen zo geleid heeft, dat hij br. Timmer mans mocht ontmoeten; hij is hem veel dank verschuldigd en dankt in 't bijzonder voor de steun die Z.E. steeds van hem mocht ont vangen in de jaren toen hij hier als candidaat kwam. 't Meest dankt spr. God dat hij in Tim mermans mocht ontmoeten een waarachtig christen, die aan het Woord van zijn God genoeg had en daarbij leefde. Wanneer dat Woord spreekt van zonde, dan deed hem dit daarvoor buigen, maar wanneer Gods Woord spreekt van genade, dan aanvaar de hij dat ook. De gemeenschap der heiligen is het heerlijkste wat _een mens kan ondervinden. In al le eenvoud kan van hem gezegd worden, dat hij bouwde op het werk van Jezus Christus. De lief de Gods, die zijn sterven licht maakte en hem een ruime ingang gaf in Zijn Koninkrijk, is er ook voor U, aldus Ds. Bousema tot de familie, en Die weet treuren den te troosten. De heer W. J. v. Willigenburg sprak nog namens de afd. Sprang- Capelle van de Chr. Aannemers patroonsbond, woorden van dank voor wat dhr. Timmermans als voorzitter deed. Met hart en ziel stond hij de belangen der afdeling voor. Daarom is zijn heengaan een verlies voor de afd.; de lege plaats zal moeilijk zijn te vervul len. Een broer van de overledene, de heer B. Timmermans, dankte namens de familie voor de belang stelling en het medeleven, tijdens de ziekte en bij het overlijden be toond. Deze middag heeft wel ge toond wat een plaats hij bij allen innam. Als hij mocht ervaren, dat gedeelde smart, halve smart is, moet hij zeggen dat die dan toch nog zwaar genoeg is om te dragen. Het is voor de familie een heer lijke wetenschap, dat de overle dene getuigd heeft, dat hij mocht ingaan in de heerlijkheid die over blijft voor het volk van God. Na nogmaals dank te hebben gebracht voor het betoonde mede leven, besluit spr. met de dank aan God te brengen, met de woor den van Ps. 72: „Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen". Diep onder de indruk verliet de grote schare belangstellenden de begraafolaats. CAPELLE. Geslaagde feestdag. Ter gelegenheid van de inhuldi ging van H. M. Koningin Juliana op j.l. Maandag, trok in de mor genuren een allegorische optocht, waarvan de opstelling plaats vond aan het Oosteinde, vanaf de op stellingsplaats door Sprang en Vrijhoeve Capelle tot aan het Brugqetje, vandaar via Hogevaart en Winterdijk naar de Kom, Vaartkant en Nieuwevaart naar de Zandschel, waar gedraaid werd voor het tweede gedeelte van de route, die weer over de Nieuwe vaart leidde tot aan de overweg station Capelle-Nieuwevaart en verder door de Nieuwstraat naar het Bruggetje. Overal langs de route stonden belangstellenden in dichte rijen opgesteld om de op tocht te bewonderen. De prijzen, elf in aantal, waar van één- van 25, één van ƒ15, twee van 10 en zeven van 5, werden na beoordeling door de jury toegekend aan: De Margriet- ruiters le prijs; wagen „Hulde" uit de Nieuwstraat 2e prijs; wagen Sneeuwwitje en de zeven dwergen uit de kom 3e prijs; Zigeunerswa gen van groep Elsman c.s. 4e pr.; wagen „De onderdanen uit de West" 'uit de Nieuwstraat 5e pr.; Kampeerwagen uit de Kom 6e pr.; wagen „Hulde uit de Kom 7e pr.; Woonwagen met zigeuners uit de Kom 8e pr.; Brabants Volksleven uit Sprang 9e prijs; wagen Neer- lands Toekomst uit Vrijhoeve- Capelle 10e prijs en Kampeertent uit Vrijhoeve-Capelle lie prijs. Bij de beoordeling der prijzen werd door de jury rekening ge houden met historische, culturele en artistieke waarde, originaliteit, algemene indruk en verzorging van kleding en materiaal. Enkele wagens konden tengevolge van onverwachts opkomende regenbui en de voorgeschreven route niet uitrijden, doch dit heeft geen in vloed gehad op de toekenning der prijzen. Voor zover de prijzen nog niet zijn afgehaald kunnen deze alsnog worden afgehaald bij de heer H. M. J. Kommers aan de Vaartkant op Vrijdagavond tussen half 7 en half 8. Avondconcert. Op de muziektent over de Bin nenhaven werd in de avonduren een concert gegeven, aangeboden door de drie buurtverenigingen ten N. van de spoorlijn. Dit concert, waaraan medewerkten de muziek vereniging Kunst na Arbeid onder leiding van de heer A. Dankers uit Loonopiand en de gemengde zanvereniging 't Rozeknopje onder leiding van dhr. Sars uit Waal wijk, trok een ongekende belang stelling, zodat aan weerszijden van de Binnenhaven een gezellige drukte heerste. De verschillende nummers, zowel van de muziek- als van de zangvereniging, wer den op te loven wijze uitgevoerd en door de luisteraars ten zeerste gewaardeerd. Met een rondgang door de Kom onder de lustige to nen van de muziekvereniging, werd dit concert besloten. Eerst toen bleek pas, hoe groot het aantal feestvierenden was, want een lange sliert van hossende men sen volgde de muziek. Al was hiermede de officiële feestviering -afgelopen, toch duurde de pret nog voort tot in de kleine uurtjes. De illuminatie van de Binnen haven met vetpotjes en de met electrische lampjes verlichte mu ziektent, brug en sluis, welke op initiatief van de buurtverenigin gen was aangebracht, gaven een fantastische aanblik. Koningin Juliana-school. Het concert op de muziektent in de Kom werd Maandagavond even onderbroken voor een korte plechtigheid en wel de onthulling van het naambord, aangebracht voor de ingang van de speelplaats van de Openbare Lagere school, die in verband met de troonsbe stijging van H. M. Koningin Juli ana bij besluit van de Raad der gemeente Sprang-Capelle de naam „Koningin Julianaschool" is ge geven. De Edelachtbare Heer Burge meester A. Smit hield bij deze ge legenheid vanaf de muziektent een rede, welke dank zij de microfoon en geluidsversterker, door de tal loos velen met aandacht kon wor den gevolgd. Na zijn rede droeg de burgemeester een voor deze gelegenheid door de bekende kunstschilder Gerrits op kunstzin nige wijze uitgevoerde oorkonde aan het hoofd der school, de heer L. Poldervaart, over. Een tweetal meisjes uit de 4e klasse, Tonnie Sprangers en Jannie Rosenbrand, maakten toen de omhulling van t naambord los en verwijderden dit. Hierna sprak de voorzitter van de Oudercommissie, de heer A. H. Kerst, een kort woord ter aanbie ding van een schoolvlag namens deze commissie aan het hoofd der school, waarna de heer Polder vaart een dankwoord sprak. Deze korte plechtigheid werd besloten met het zingen van het Wilhelmus, gevolgd door het Kro ningslied en het Brabants Volks lied door de leerlingen van de hoogste klassen der school met instrumentale begeleiding door enige muzikanten van Kunst na Arbeid. Het schaakseizoen begint. De plaatselijke schaakvereni ging „De Vrije Pion" begint a.s. Maandag 13 dezer in haar club lokaal, het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers, weer met haar schaakavonden. De club competitie begint reeds deze avond en wordt in twee of drie groepen gespeeld, naar gelang 't aantal deelnemers. Eventuele belangstellenden kun nen zich nog opgeven bij één der bestuursleden de heren L. Stein, S. Y. Oerlemans of C. Quirijns en hebben dan nog gelegen heid in de club-competitie mee te spelen, want de groepen worden samengesteld volgens de tot nu toe bekende speelsterkte, zodat beginnelingen iri een lagere groep kunnen worden ingedeeld. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit nummer. WASPIK. Jubileumfeesten. Zaterdag 4 Sept. j.l. bereikten de jubileum- en kroningsfeesten in deze gemeente hun hoogtepunt. Des morgens trokken herauten te paard door de gemeente en lazen op verschillende punten de oor konde voor. Om 9 uur had een officiële raadszitting plaats. In deze vergadering werden het gou den regeringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina en haar af stand van de troon herdacht, als mede de troonsbestijging van H. M. Koningin Juliana. Een adres van hulde werd verzonden aan H. M. Koningin Wilhelmina en een adres van trouw aan H. M. Koningin Juliana. In deze verga dering werd ook dhr. A. Brokx, in wie de ingezetenen van Was pik 25 jaren onafgebroken hun vertrouwen hebben gesteld, als raadslid gehuldigd Hem werd na mens het gemeentebestuur door de voorz. een cadeau aangeboden. De heer Brokx dankte 't gemeen tebestuur, ook namens zijn vrouw en kinderen, bij deze vergadering aanwezig, alsmede namens zijn zoon in Indië, voor het mooie ca deau en de woorden van de voor zitter. Na deze veradering had er een kinderhulde plaats voor het ge meentehuis. Nadat de kinderen o.l.v. de heer v. d. Rijken enkele liederen gezongen hadden en door de burgemeester waren toegespro ken, werden zij nogmaals getrac- teerd. Om 11 uur werd het startschot gegeven voor de grote wieler wedstrijd. Het in grote getale op gekomen publiek heeft genoten van een zeer fraaie en spannende wedstrijd, die gewonnen werd door J. v. Tilburg. Des middags om 3 uur wer- gemeente korte toneelvoorstellin- den op verschillende punten in de 'gen gegeven, die tot doel hadden publiek te trekken voor 't Land spel, dat om 4 uur in het park werd opgevoerd. Het Landspel had een zeer mooi verloop en zo wel regisseur als spelers hebben eer van hun werk gehad. Om 7 uur werd het concert ge opend, waaraan meewerkten de harmonie Volksvlijt en Volksver maak. het St. Theresia-zangkoor, de Chr. Gem. Zangvaer. O.K.K. en het R.K. Zangkoor St Bartho. lomeus. Verschillende nummers werden mooi uitgevoerd en het geheel mag een waardig slot ge- noemw worden van de festivitei ten in deze gemeente. Korfbal. „Amicitia" heeft Zondag met groot succes deelgenomen aan de seriewedstrijden in Geertruiden- berg. Zij behaalde daar de 1ste prijs door alle wedstrijden te win nen. Met e<?n zilveren medaille in hun bezit keerden de dames naar Waspik terug. Wij wensen hen van harte proficiat met dit mooie succes en nog veel succes in de toekomst. RAAMSDONK. Opening nieuw voetbalterrein. Eindelijk is het zover gekomen dat onze voetbalvereniging Vic- I toria haar nieuwe terrein in ge- bruik genomen heeft. Voor het zo ver was, is er heel wat ge beurd. Reeds in Juni begonnen de voorbereidendewerkzaamheden. Allereerst vroeg het egaliseren van het terrein de aandacht. Me nig vrij uurtje hebben de leden van de voetbalvereniging en zelfs ook niet-leden hieraan opgeofferd. Het resultaat is dan ook verbluf fend. Het veld ligt er keurig bij, het is prachtig gelijk. Verder staat er een keurig clubgebouw, dat ge heel door de eigen leden is opge bouwd. Het bestaat uit 2 kleed lokalen, een kleedkamer voor de scheidsrechter en een kabelhok. Een sieraad van het terrein. Zondagmiddag half 1. werd het terrein ingezegend door de Eerw. heer Pastoor van Herpt. Hierna vond de voetbalwedstrijd plaats tussen Raamsdonk II en Waspik II, die eindigde in een 84 overwinning voor Victoria II. Het was een fair gespeelde wedstrijd, waarin Raamsdonk voortdurend domineerde. Reeds met de rust was de stand 4—1 in het voordeel van Raamsdonk. Na de rust werd de stand geleidelijk opgevoerd tot 8—1. Om ongeveer 3 uur had de plechtige opening plaats. De har monie St. Bavo gaf eerst nog een nummertje ten beste. Toen nam de voorzitter van Victoria, dhr. Kuijsters, het woord. Met enkele goed gekozen woorden dankte de, spreker de leden en niet-leden var1 Victoria voor het werk dat zf tot stand gebracht hebben. V</" der bracht spr. hulde aan de vc^t- balvereniging Waspik, die z/als bekend, gastvrijheid -heeft /ver leend aan onze voetbalclub tijdens het afgelopen seizoen, omdat het terrein aan de Putstraat niet meer voldeed aan de eisen van de keu ring. Herna overhandigde een dei- dochtertjes van de voorzitter bloe men aan een bestuurslid van Waspik. Deze dankte in 't kort voor deze aardige attentie en hoopte dat de vriendschapsban den tussen de twee verenigingen nog lang zouden blijven bestaan. Hierna nam het gemeenteraads lid B. de Bont het woord. Spre ker begon met te zeggen dat de burgemeester verhinderd was om de opening te verrichten. Verder ging spr. de feiten na, die aan deze plechtigheid waren vooraf- qegaan en legde de nadruk op 't feit hoe de bevolking steeds mee geleefd heeft met haar voetbal club. Nadat het lint was doorge knipt, stormden de voetballers 't terrein op onder luide toejuichin gen van het publiek. De wedstrijd kon een aanvang nemen. De Eerw. heer pastoor van Herpt verrichtte de aftrap. Direct hierna ontstond al een levendige strijd. Reeds de eerste aanval bracht succes, doordat de links buiten R. Oome de bal goed wist vrij te spelen en op te brengen naar het vijandelijke doel. Een scherpe pass, een misgrijpen van de doelman en de stand is 1-0 in het voordeel van Raamsdonk. Maar Waspik liet zich hierdoor niet ontmoedigen. Niettegenstaan de het geweldige offensief dat Waspik had ingezet, kwam er toch nog succes aan onze zijde. Rechtsbinnen P. Zijlmans had zich meester gemaakt van de bal en door prachtig doorzetten wist hij er 2—0 van te maken. Hierna werden de aanvallen van Waspik toch gevaarlijker. Succes bleef dan ook niet uit. Bij een van die scherpe aanvallen wist de mid- voor van Waspik de bal vrij te spelen en onhoudbaar in te schie ten, 2—1. Nog bleef de druk voortduren. Goed werk zagen wij van onze achterhoede, evenals van de middenlinie. Voor de rust kon Waspik nog eenmaal doel punten. zodat de rust in ging met 2—2. Tijdens de rust maakte on ze onvolprezen harmonie St. Ba vo een rondwandeling over het veld. Na de rust trokken beide ploegen weer van leer.. Om beur ten kwamen de doelen in gevaar, maar erger kon voorlopig verme den worden. Vooral onze verdediging met L. v. d. Westen en A. v. d. Berg verrichtte prachtig werk. Maar onze voorhoede kon maar niet los komen. Waspik daarentegen ver toonde in haar voorhoede veel beter spel. Succes kwam dan ook aan hun zijde; uit een voorzet van rechts wist een van de binnenspe- lers te scoren, 2—3. Aan onze kant kwam nu wat meer leven in de brouwerij en onze aanvallen werden iets heviger en beter op gezet. Steeds gevaarlijker kwamen zij voor doel. Toen de linksbuiten R. Oome zich nog net meeester had gemaakt van de bal en een rollertje voor het doel gaf, was het voor P. Zijlmans een koud kunstje om even in te schieten 33. Met deze stand kwam het einde. En men kan niet anders zeggen dan dat het terrein op waardige wijze was geopend. De bouw van 32 woningen, n.l. 26 te Raamsdonksveer en 6 te Raamsdonk (dorp)is door B. en W. gegund aan de heer J. C. Lodewikus, aannemer te Raams donksveer. Met de bouw van de 26 woningen te. Raamsdonksveer zal binnen enkele dagen worden begonnen, daarna komen die van Raamsdonk (dorp) aan de beurt. De aanbesteding van de nieu we straten, waarlangs deze wo- alsmede een groot deel van de ningen gebouwd zullen worden, nieuwe Beatrixlaan (n.l. van de Julianalaan tot aan Romme), zal binnen niet al te langen tijd ge schieden. De aanleg van de nieu we straten en de bouw van de nieuwe woningen kan evenwel om practische redenen niet tegelijker tijd gebeuren, ook al in verbar*i met de ophogingen, die ter plaf" se moeten geschieden. De Luchtpost. Op Zondag 5 Sept. yerd van uit Vil voor Je gevkgei- De af stand was 91 km. De prijzen werden doof de vol gende liefhebbers oehaald: 1, 5, 16 Jo Pamen: .2, 14, 25 P. van Amels^nort; 3/ 6, 23 C. Ligtvoet; 4, j/ 22, 26,28 P. Pel* ders- 7 10 fo L. Zijloans; 8, 29 C. JborS 18. 20. MR Snij ders 11 Louwera; 12, 13 N- Kenmerk M ZijHans; V A. Sn.ts Koningfcnedag. Op 31 Aug. bij de luisterrijke vieripg in den lande en de gebie den van overzee van de gouden herdenking 'an de zo zegen-ij regering ^an H. M. Koningin Wilhelmim, onze geliefde consti tutionele vorstin, hield de Ede.- achtb. Her burgemeester Oder- kerk ter plechtige buitengewone zitting van de gemeenteraad ten overstaan van een aandachtig ge hoor, een staatsrechtelijke zeër magistrale rede omtrent de per soonlijke macht van Neerlands constitutioneel-monarchie. Deze gevierde spreker verwierf op zijn imponerende speech een uitbundig, welverdiend applaus. Voor het nieuwe cursusjaar aan de Rijksvakschool alhier zijn in geschreven 13 leerlingen voor de afd. looierij en 15 voor de aSd. machinale schoenmakerij a en 15 voor de mach. schoenmakerij afd. b. Deze laatste cijfers hebben het maximum aantal bereikt dat ge plaatst kan worden. Gaarne verwijzen wij nog even naar de advertentie in dit blad be treffende de opening van de win teravondcursussen, waarin velen een mooie gelegenheid zullen vin den zich verder in het vak te be kwamen. Voor verdere bijzonder heden kijke men naar bedoelde ad vertentie. Van de grote reesten die bij ge legenheid van het vijf-en-twintig- jarig bestaan van de brandweer op Zaterdag 25 September a.s. wor den gehouden, is dezer dagen het volledige programma klaar geko men. Om 9.30 uur begint men de festiviteiten met de overdracht en de ingebruikname van de nieuwe brandweermotorspuit en de gara ge. Dan volgt van 1011 uur een officiële receptie, waarna om 11 uur door de deelnemende corpsen de nieuwe garage bezichtigd wordt. Een van de belangrijkste ge- beurtenissen op deze dag is wel de vergadering van Commandan ten der Vereniging van Brand weercorpsen die bij deze speciale gelegenheid wordt gehouden in Waalwijk, op het gemeentehuis. Hieraan zullen deelnemen alle brandweercommandanten .uit de 3 Zuidelijke provincies, die verder 'ook geheel de dag de festiviteiten en wedstrijden zullen bijwonen. Om 12 uur wordt de deelnemen de -verenigingen een lunch aange boden. Om twee uur krijgen we dan. de meer publiekelijke evenementen. Eerst de materieel-parade, waar na om kwart over twee de wed strijden een aanvang nemen. Om deze voor het publiek zo aantrekkelijk mogelijk te maken, beeft men niet zozeer de aan dacht besteed aan het technische gedeelte van het werk der brand weermannen, zoals het slangen leggen etc., maar voornamelijk aan het spuiten zelf. Dan volgt van 6 tot 7 uur een demonstratie door de beroeps brandweer uit 's-Hertogenbosch met de ladderwagen. Intussen wordt dan de deelne mende verenigingen weer gelegen heid geboden iets te gebruiken, zodat ze heus geen honger behoe ven te lijden. Om 8 uur volgt dan een gezel lige avond met prijsuitreiking. Bij gelegenheid van dit feest zal ook het gemeentehuis in zijn tradi tionele verlichting prijken. U ziet het is een aantrekkelijk programma dat als vanzelf bijna een mooie dag waarborgt. Voeg hier nog bij dat geen enkele stand of vereniging zo joviaal met el kaar kan omgaan als de brand weer, ook in provinciaal verband, dan kunt U gerustelijk aannemen, dat het een waardige en prettige viering zal worden vdn het vijf tigjarig bestaan van de Waal- wijkse Brandweer en dat de „droefheid" die er bij de begrafe nis op de inhuldigingsfeesten heerste, zal verkeren in blijdschap. wat met verloor en vond. Verloren een gouden broche, een doublé armbandje, een gouden dames- polshorloge, een schooletui met inhoud. Gevonden enkele portemonnaies met in houd, een kindertasje, een vulpot lood, een vlag, een dop van een vulpen, een afrekeningzakje. FEEST IN DE NIEUWBOUW. Ook de nieuwe buurt tussen Stationsstraat en Putstraat is niet achtergebleven bij de feestviering. Het comité o.l.v. de heer Carpay heeft wel te kampen gehad met de moeilijkheden die zo'n jonge buurt met zich brengt, maar toch is het er in geslaagd kinderfeesten te or ganiseren, de kleinen op een rui me tractatie te vergasten en een gecostumeerde voetbalwedstrijd te houden, hetgeen alles zeer goed slaagde. ATHLETIEK. Op de Zondag j.l. gehouden internationale Victorieloop over 4V2 k.m. in het Kimb'ria- sportpark te Maastricht, wist de Waal wij kse lange afstand- crak K. de Folter een uitste kend succes te behalen door als vierde te eindigen achter Lataster, Boudewijn (België) en Bemelmans. Na 2 k.m. af gelegd te hebben namen deze vier lopers met nog een an dere Belg een voorsprong op het grote peleton, dat geleide lijk vergroot werd. De sprint moest tenslotte de eindbeslis sing brengen. HET JULIANA- VOETBALTOURNOOI. Zaterdag a.s. wordt dit tournooi voortgezet. Het pro gramma voor de demi-finale is: 3 uur: Sprang 1Berkdijk 1 4 uur: Good-Luck (Raams donk)Wit Zwart (Capelle). Hierna vindt de verliezers ronde plaats om de 'derde en vierde prijs, plus eventueel de finale. Dit hangt af van het competitie-programma der fi nalisten. Komt men hiermede niet in het gedrang, dan is 't Zaterdag 18 dezer finale. Op het moment dat we dit schrij ven is de toestand zo, dat het gehele tournooi Zaterdag a.s. afgewerkt moet zijn. JULIANA—HAARSTEEG. Het moment waar telken- jare de voetbalwereld met zoveel belangstelling naar uit ziet,. is Zondag weer aange- I broken. Dan wordt alom het nieuwe seizoen ingezet. En ook Waalwijk krijgt daarvan zijn deel. Op het Juliana- sportpark zien we al direct een zeer interessante match. De indeling van het nieuwe seizoen is zodanig,, dat de Geel-Zwarte ploeg alle nieu we tegenstanders ontmoet, op twee na. Afgezien van ande re feiten zal dit de strijd in de komende maanden nog aanmerkelijk doen verleven digen. Eén van die nieuwe gezichten nu komt Zondag reeds naar Waalwijk. Haar steeg, het elftal dat wij voor de eerste maal in derde-klas competitie-verband aan het werk kunnen zien. Het lijkt ons nog te vroeg om ons aan enigerlei voorspelling te wa- gen. Wel weten we dat dit j eerste treffen, zowel in Haar- steeg al hier, met grote span ning wordt tegemoet gezien. De wedstrijd vangt aan om half drie. Tenslotte wordt aan hou ders van donateurskaarten bericht, dat de oude vervallen zijn. Nieuwe seizoenkaarten zijn echter aan de loketten te verkrijgen vóór de wedstrijd. am, dk ONGEVAL. Hedenmorgen werd een kindje van de heer Anemaat door een vrachtauto met groenten overre- j den, waarbij het ernstige blessu- i res opliep, o.a. vermoedelijke beenbreuk en inwendige kneuzin- i gen. De heer E. v. d. Pluijm ver leende de eerste hulp. Zondag openen de Oranje- j Zwarten het speelseizoen met een uitwedstrijd naar Zwaluw VFC j te Vught. Dit elftal is een der oude be- kenden uit de vroegere 2e klasse- i periode en er gaat dit jaar een j bijzondere roep van uit. Dit moet echter voor WSC de stimulans zijn om nog extra meer j aan te pakken en gezien de schit- j terende manier waarop het 2e klasseschap herwonnen werd, mo- j gen wij toch wel met enig ver- trouwen deze wedstrijd tegemoet zien. Vanzelfsprekend zullen alle verenigingen met de versterkte degradatieregeling voor ogen al les in het werk stellen om uit de gevaarlijke zone te blijven, en ook WSC, dat aan den lijve de on aangenaamheden van de degrada tie en de moeilijkheden van de promotie heeft gevoeld, moet zich ten volle geven om met een goe de beginspurt zich zo spoedig mogelijk geheel veilig te stellen. Het tweede elftal ontvangt Willem II 3 op haar nieuwe ter rein. Wat hier verwacht kan worden, kan moeilijk voorspeld worden, in ieder geval een niet te onderschatten tegenstander, 'n goed getraind elftal waar de WSC-reserves niet alleen van kunnen leren, maar waartegen zij het in ieder geval zeer moeilijk zullen hebben. LOON-OP-ZAND. Oranjefeesten. (Vervolg) Nadat de kinderspelen op bui tengewone wijze gespeeld waren, werd Donderdagavond een grote fakkeloptocht gehouden, waaraan de deelname enorm was. Zaterdagavond had de open luchtfilm, aangeboden door de winkeliers, wederom een buiten gewone belangstelling, terwijl de vliegerwedstrijd van Zondag ook een zware strijd betekende. Te vens had Zondag de veteranen- wedstrijd plaats, welke in het te ken der Oranjefeesten stond en veel kijkers op de been bracht. Maandag, de grote dag, waren vele vaardige handen reeds vroeg in de weer voor de diverse ver sieringen en het afwerken van de praalwagens. Om 7 uur de re veille en om 8.30 uur de H. Mis, waarna om 10.30 de grote stoet van praalwagens enz. met bege leiding der harmonieën zich een weg baande door het dorp en be grijpelijk veel belangstelling trok. Hier was veel zorg aan besteed en het was voor de jury een moeilijke taak de prijzen toe te kennen. Om 8 uur had het sluitingscon cert plaats door de beide harmo nieën en de zangver. Echo der Duinen, welk concert weer veel belangstelling trok. Bij het avondconcert werd het eerste bezoek gebracht aan Loon- op-Zand door onze nieuwe Bur gemeester v. d. Heijden met zijn Wethouders. Door de voorzitter 93) Berry kwam dadelijk aan lopen toen hij de stem van Terry hoorde. „Wat is dat voor een ding?" riep hij verrast toen hij de hoorn zag staan. „Ssstzei Terry, „oom Bear mag niet weten dat ik de grote hoorn heb gehaald". „Wat is daar dan voor ge heimzinnigs aan?" vroeg Ber ry verbaasd. „Dit is het grote middel tegen de duistere praktijken van Jack Jones", zei Terry. „Wat wil je daarmee doen? Ik begrijp er niets van", zei Berry, die aan het gezonde verstand van zijn broer be gon te twijfelen. Terry legde hem uit dat dit een elands hoorn was, die het geluid van de wijfjeseland nabootste en die zou maken, dat Wolk, wanneer er op geblazen werd, als een razende zou weg- stormen. Terry en Berry ver borgen de hoorn onder het stroo. Terwijl Satan geroskamd en tot het uiterste verzorgd werd, teneinde hem „fit" te maken voor de komende wed strijd, werden de voorberei dingen voor de wedstrijd in Dawson getroffen. Het strijd toneel der kampioenen werd met. touwen afgezet. In het midden werd een lijn getrok ken. van Loon op Zands Belang werd hij toegesproken en aan de Loon- se bevolking voorgesteld. Burgemeester v. d. Heijden dankte de spreker voor zijn mooie woorden en voor de spontane hul de en het medeleven met zijn ge zin. Hierna sprak de ZeerEerw. Heer Pastoor zijn collega als be stuurder van onze gemeente toe, en gaf enige punten ter verduide lijking betreffende de verhouding van de bevolking en het besturen hiervan. Spreker kenschetste de bevolking van Loon op Zand als zeer gevoelig. Hierna sprak de voorzitter van het Oranjecomité nog een woord van dank aan al degenen die tot het welslagen der feesteli|kheden hebben bijgedragen, waarna de vreugde werd voortgezet in ge zellige sfeer. OPENING JAARBEURS. De Najaarsbeurs 1948, die wel op een zeer slecht geko zen dag werd geopend, telt weef een groot aantal deel nemers uit binnen- en buiten land, n.l. 3000. De directeur Mr. J. Milius liet wel een somber geluid horen. In de goederensfeer zag hij een daling van de omzetting, als gevolg van geringer kooplust. Veel bedrijven die in en na de oorlogsjaren zijn opgericht, geraken reeds in moeilijk heden. Café en restaurant bedrijven zien een snelle da ling der omzetcijfers, omdat de dure consumptie-artikelen niet meer worden gevraagd. De bioscopen, theaters enz. zien veel minder belangstel ling, alsook lopen de. opbreng sten op couranten en tijd schriften terug. Een groot cafétaria-bedrijf deelde mee dat daardoor kort geleden iedere klant 1.15 per bezoek verteerde en nu 40 a 50 cent. Daarenboven worden de be talingen veel minder vlot. KORTE BERICHTEN. Dr. Poels, de grote katho lieke werker van de Mijn streek, die deze streek voor geloofsafval heeft behoed, is 1.1. Dinsdag op 80-jarige leef tijd op Inskarade overleden. Het kabinet Schuman is in Frankrijk na één dag ten val gebracht. Bij een poging om uit te breken door gearresteerde In donesiërs, zijn er 47 gedood en 24 gejond. De grondwetswijziging zal op Maandag 20 September plechtig worden afgekondigd. In de gehele Indische Ar chipel is enthousiast feest ge vierd ter gelegenheid der ju bileum- en inhuldigingsfees ten. Dpi. Sold. H. VAN DER MIERDEN wenst vanuit Indië zijn ver loofde proficiat met haar ver jaardag op 12 September. De duurste lampekap fl. 9 75, keukenstoelen vanaf fl, 7 rook- stoelen vanaf fl. 154 stoelen en 2 armfauteuils fl 100 4 stoeler en 1 clubfauteuil alles eikenhout fl.85 - Diverse linnenkasten vanaf fl. 22.- tafels vanaf f 15.Verder schilde rijen. spiegels, waskasten, nacht kastjes, halve kastjes, buffetkasten en dressoirs vanaf fl 80.kinder box f9.klnderledikantjes vanaf f 122 stuks 4-wielige wandel wagentjes Fabriekskachels vanaf fl. 20 1 en 2 persoons ledikanten met springbakmatras vanaf fl 25, Alleen deze week. Alles moet wtg Tweedehands Meubelhandel JOHAN VAN WANROOY Tramstraat 87 DONGEN. (ook voor oude typen, Eng. en Canad. legertrucks) alsook div. delen voor sloopwagens Automobielbedrijf DE GRAAFF Co. WAALWIJK. Tel. 194. Mr. van Coothstraat 71 WAALWIJK. Laatste reis naar de prachtige Ardennen met als hoofddoel GROT VAN HANN, BEAURING, DINANT per persoon f9.75 OFFICIëLE BONNENLIJST. voor het tijdvak van 12 t.m. 25 September 1948. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonnen voor Brood: 207-1, 207-2 Brood 208 Brood -Alle bonkaarten: 209 Algemeen 210 Algemeen 211 Algemeen 212 Algemeen 213 Algemeen 800 gram brood 400 gram brood 120 gram spijsolie 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. 1 ei 200 gram rijst 400 gram brood Bonkaarten KA, KB, KC 810: 215 Algemeen 216 Algemeen 217 Algemeen 218 Algemeen 219 Algemeen 220 Algemeen B 229 Bonkaarten KD, KE 810: 221 Algemeen 222 Algemeen £23 Algemeen £24 Algemeen E 235 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. 200 gram kaas of 250 gram korstl. kaas. 50 gram thee 125 gram koffie 250 gram waspoeder 750 gram suiker, boterham strooisel enz., of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram versnaperingen 200 gram kaas of 250 gram korstl. kaas 125 gram boter of margarine of 100 gram vet 100 gram kaas of 125 gram korstl. kaas 500 gram suiker, boterham strooisel enz., of 1000 gram jam, stroop enz. of 500 gram versnaperignen 500 gram waspoeder 500 gram bloem of zelfrij zend bakmeel of kinder meel of kinderbiscuits Tabak- en versnaperingenkaarten enz. QB, QC 808: 105 Versnaperingen 108 Versnaperingen 200 gram versnaperingen, of 200 gram suiker, boterham strooisel enz., of 400 gram jam, stroop enz. 100 gram versnaperingen, of 100 gram suiker, boterham strooisel enz., of 200 gram jam, stroop enz. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZEt MD, MF, MH 810 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van de strook Q. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. AFSCHAFFING VAN DE KEUZEBONNEN - BROOD. Sinds enige tijd zijn de vooruitzichten van de broodgraan voorziening zodanig verbeterd, dat de Minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening thans op de met in gang van 3 Januari 1948 genomen maatregelen tot beper king van het meel- en bloemverbruik (instelling der z.g. keuzebonnen) kan terugkomen; het is bovendien mogelijk de productie van meel- en bloembevattende artikelen te vergroten. Te beginnen met de distributieperiode, die op 11 Septem ber a.s. ingaat, zullen geen keuzebonnen meer wordert aan gewezen. Met uitzondering van brood, tarwegriesmeel en tarwevlokken, zullen van die datum af de thans op keuze bon beschikbare producten vrij kunnen worden verkregen, derhalve: vermicelli, macarbnie, spaghetti, nodels, vermicelli-soep en mie; beschuit, biscuits, wafels; speculaas, koekjes, ontbijtkoek, taai-taai, korstjes, stroopwafels én gebak. Brood (ook wittebrood) blijft op de broodbon. Tarwegriesmeel en tarwevlokken kunnen met ingang van 11 September a.s. op de bloembon worden betrokken tot een hoeveelheid, gelijk aan die voor tarwebloem. In verband hiermede zhl het vier-wekelijkse bloem- rantsoen met ingang van 25 September a.s. worden verhoogd van 100 tot 200 gram. Het veertiendaagse bloemrantsoen voor de babies (E-groep) van 500 gram ondergaat geen wijziging. Door ruimere bevoorrading met de grondstoffen bloem, suiker en vetten, wordt het mogelijk, dat de vrijgekomen artikelen in redelijke hoeveelheden voor het publiek beschikbaar komen. Tengevolge van de opheffing van de keuzebonnen, kan het veertiendaagse broodrantsoen van 11 September a.s. af worden gesteld op: 1200 gram voor houders van E-kaarten; 2400 gram voor houders van D-kaarten; 4800 gram voor houders van C-kaarten; 6400 gram voor houders van B-kaarten; 4000 gram voor houders van A-kaarten.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 7