FOKVEEDAG cho van het Zuiden BEZOEKT OP DONDERDAG 16 SEPT. 1948 UNIVERSITEITSDAGTEWAALWIIK tweede langstraatse waalwuks belang winteravond-CURSUSSEN Margarine lekker?", vroeg ze. „Och kom! Vraag steeds blue band altijd vers LANGSTRAATSE FOKVERENI6IN6EN Rijksvakschool voor do Leder- en Schoenindustrie ÖÏW# c/IMm simt niet aMeti... VOLTOOIT ÜW KATHOLIEKE UNIVERSITEIT. SLECHTE TANDEN Amerikaanse Transparant Tanden De Nationale Feesten te Kaatsheuvel MAAR TOEN ZIJ 'T PROEFDE Die lekkere smaak van Blue Band is niet te evenaren. Laat de kinderen Blue Band etendat hebben ze nodig. In Blue Band zitten kostelijke, natuurlijke vetten en de „zonneschijn"-vitaminen A en D. Die vitaminen maken het beender- stelsel sterk en verhogen de weerstand tegen ziekten. Blue Band betekenthoge voedingswaarde en rij kdom aan vitaminen DE TE WAALWIJK. van October 1948-April 1949. Ook voor Kaatsheuvel en Loonopzand is ADVERTEREN in DIT BLAD nood zakelijk, maar ook voldoende Coöperatieve Boerenleenbanken te houden door de Zwartbont H. en M. R. Y. Veeslag met medewerking van Voormalig Tentoonstellingsterrein tegenover R:K, Huishoudschool, Waalwijk. AANVANG 9.30 UUR. VERPLICHTECATALOGUSaT 1.- Deze cursussen zullen elk speciaal gedeelte van de Ma chinale Schoenfabricage behandelen. Bij voldoende deelname zullen de volgende cursussen georganiseerd worden: 1. Het modelleren van bovenwerk. 2. Het snijden van overleder. 3. Het stikken (jongens). 4. Het stikken (meisjes). Aan deze cursus kan ieder meisje deelnemen, dat de leeftijd van 15 jaar heeft bereikt. 5. Het machinaal zwikken en de McKay-afdeling. 6. De onderwerk- en uitpoetsafdeling. 7. De gradeermachine. Om aan deze cursussen te kunnen deelnemen moet men jn het algemeen de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, ïeniaftö, die jonger is dan 18 jaar, kan ook deelnemen, indien hij ofwel in het bezit is van het einddiploma van een Nij verheidsschool met 2 of 3-jarige dagcursus en bovendien nog gedurende resp. 2 of 1 jaar in een schoenfabriek heeft gewerkt ofwel in het bezit is van een einddiploma van een avondcursus van een Nijverheidsschool. Aangifte aan de Rijksvakschool, Mr. van Coothstraat 55, Waalwijk, op Maandag 13 en Dinsdag 14 September a.s. des avonds van 78 uur. De Directeur, ROELOFS HEYRMANS. Met ontelbare andere vormt hij de machtige Hollandse waterhuishouding. Een wereldbekend voorbeeld van eendrachtige samenwerking van en voor de Hollandse boer. Van dezelfde betekenis is de Coöp. Boerenleenbank in Uw dorp. Ook 3ie werd door en voor Uw dorpsgenoten opgebouwd. Uw eigen bank betekent een bolwerk tegen vreemde invloeden. En zij staat niet alleen...! Met 731 andere Utrechtse banken vormt zij een krachtig geheel met als kern de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Bank. Voor al Uw geldzaken staan deze banken klaar. En niet hun eigen belang is het doel, maar het Uwe Spaargelden - Rekening-Courant - Voorschotten - Hypotheken Girobetalingen - Deviezen en alle voorkomende bankzaken. De eigen bank in eigen hand Een net van 731 Utrechtse banken. UNIVERSITEITSTENTOONSTELL1NG in de Gildenbond geopend ZATERDAG 11 SEPTEMBER van 4 tot 10 uur. ZONDAG 12 SEPTEMBER vanaf 11 uur v.m. Toegangsprijs 0.25. PROPAGANDA-AVOND in de grote zaal van de Gildenbond, op ZONDAG 12 SEPT. aanvang 8 uur. SprekerRector H. DROST, Praeses van het Centraal Verbond van de St. Jozef gezellen. Fraaie demonstratie van klassieke dansen en balletdansen door leden van „LES PRÉCIEUSES RIDICULES" de klassieke dans groep der Nijmeegse studenten o.l.v. WIL DE GOEY. Toegangsprijzen: 1.50, 1.— 0-50. bederven Uw adem en tasten Uw gestel aan. Laat slechte tanden vervangen doorJ;Sg Niet van de natuurlijke tand te onderscheiden. Pijnloze behandeling. Desgewenst ook narcose Gehele behandeling in één dag klaar. Claes de Vrieselaan 21 b ROTTERDAM - Tel. 37519 tegen 5 pCt. Zonder borgen voor elk doel. Vrijbl. voorw. SCHRIJFT ALLEN. Br. porto antw. Spaarcred. Inst. Mathen.weg HO Rotterdam-W. Wij verleenden reeds HONDERDDUIZENDEN G ULDENS No. 73 Donderdag 9 September 1948 Zaterdagnamiddag zette Kaats heuvel de viering der nationale feesten voort. De tussenliggende dagen waren evenwel niet zonder belangstelling, vooral van vele vreemdelingen, die zelfs tot uit de Hoofdstad kwamen getuigen van de waardige wijze, waarop Kaats heuvel in straat- en gevelversie ring, doch vooral, ook in etalage verzorging blijk gaf van zijn me deleven in de nationale feesten. Zaterdagnamiddag was speciaal aan kinder- en sportfeesten ge wijd. De beide jongensscholen to gen met de broeders en onderwij zers naar het Sportpark om daar om 2 uur met kinderspelen, ver deeld over de verschillende klas sen te beginnen. De meisjes had den hunne spelen in de voormid dag op de speelplaatsen der zus- tersscholen gevierd, daar de zus ters deze spelen niet buiten hunne scholen konden geven en het on derwijzend lekenpersoneel buiten Kaatsheuvel wonend bezwaar maakte tegen de vrije Zaterdag middag. Er za$ spanning in de strijd tussen de jongens der ver schillende klassen en de vaders en moeders die opgekomen waren om hunne jongens te zien tobben om een prijsje te winnen, hebben ongetwijfeld geprofiteerd. Het zou ons te ver voeren alle bekroningen van een twaalftal klassen te vermelden en de jon gens zijn met wat zij wonnen al rijkelijk bekroond voor hun zware strijd. Sportwedstrijden* Reeds tijdens en direct na deze kinderwedstrijden werden op de andere velden sportwedstrijden ge speeld, die de duizende bezoekers van het sportpark van het ene veld naar het andere riepen. Er was op dit gebied spontane mede werking van al onze sportvereni gingen. De korfbal streed een zeer amusante strijd tegen een club uit Waalwijk en moest zich met een gelijk spel tevreden stellen. De heer Tuerlings reikte na afloop twee prachtige herinnerings-me- dailles uit. De Heren hockeyers hadden het tegen een club uit Waalwijk veel gemakkelijker en drukten met een 120 overwin ning hun sterkere meerderheid uit. Ondanks dit verschil mocht ook de verliezende club evenals de winnaar een prachtmedaille mede huiswaarts nemen. De grote belangstelling concen treerde zich echter bij de ruiter- en motorbehendigheidswedstrijden. De ruitersport werd beoordeeld door de heren Groenendaal, van Mensvoort en C. van Rooij, ter wijl de heer H. de Kort als leider fungeerde. Er werd door de deel nemende ruiters kranig werk ge leverd, dat de belangstelling van de vele bezoekers waardig was. De uitslag was: geklasificeerd over de diverse nummers samen: 1. J. van Rooij met 19 punten; C. Rombouts 18 pnt., G. Verschuren 17 pnt., J. Jansen 16 pnt., J. Rom bouts 16 pnt., A. Rombouts 15 p., B. van Noije 15 p.; Fr. de Kort 14 p., Jan de Kort 11 p., A. Ha mers 8 p. en P. Klijn 7 p. De strijd tussen de motorrijders was zwaar en niet zonder enig gevaar, doch juist dat trok de grote attractie van de op sensatie beluste kijkers. Ook hier gold het totale pun- tenaantal over de verschillende nummers als klasificering van het geheel. Winnaar werd W. Mus ters met 42 pnt., 2 J. Zijlmans 38 pnt., 3 J. Snoeren 34 pnt., 3 a Jac. Brekelmans 34 pnt. In serie 2 kas J. Snoeren met 25 pnt. nummer 1; P. Vesters met 20 pnt. nummer 2 en J. Zijlmans met 15 pnt. nummer 3. De clou van de middag was echter de voetbalmatch van Des tegen een NAC-combinatie uit Breda. Ofschoon het ook hier slechts ging om een herinnerings medaille gaven zich beide elftal len geheel en was het een wed strijd volkomen de moeite waard. De uitslag was ten voordele van de Bredanaars, die door meer open spel en meer doortastendheid de Dessers superieur waren. De uit slag was bij rust 11 en bij het einde 23 in het voordeel van Breda. De Zondag was in het teken van rustdag gehouden en op die dag bepaalde zich de viering tot concerten van de drie muziekver enigingen. De Harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia gaf om 12 uur v.m. een matinee op de hulpkiosk op de Markt, terwijl de Harmonie Apollo afgewisseld door de zangvereniging Bel Canto van half zes tot half acht een po pulair concert gaven. De belang stelling van de jeugd was hierbij weer te luidruchtig en hinderlijk. Op dit gebied was de medewer king van de ouders om een con cert genietbaar te maken door stilte onder het publiek zeer ge wenst. Wat gepresteerd wordt mag op meer waardering aan spraak maken, welke reeds gege ven wordt als er niet rongelopen wordt en meer stilte door de jeugd in acht wordt genomen. Maandag begon de dag met de voorgeschreven diensten in alle kerken. Burgemeester Mr. v. d. Heijden was met zijn voltallige raad en de besturen van de verschillende so ciale verenigingen en hoofden van dienst op gereserveerde plaatsen in de St. Janskerk aanwezig, waar de Hoogeerw. Deken v. d. Brekel een solemnele Mis celebreerde en het kerkkoor _de feestmis van Luc. Refice Cantate Dominum Canti- cum novum voor gemengd koor uitvoerde. Plechtige raadsvergadering. Na de Mis had in de Raads zaal' een buitengewone zitting van de gemeenteraad plaats, waarbij de hoofden der diverse kerken en de hoofden van gemeentedienst aanwezig waren. Burgemeester v. d. Heijden opende de zitting met de Chris telijke groet, Waarna hij de pro clamatie van dé nieuwe Koningin voorlas, die door en geluidsinstal latie ook buiten de raadszaal te volgen was. Na deze voorlezing sprak bur gemeester v. d. Heijden de aan wezigen toe: Mijne Heren, Het zal zonder twijfel tot de zeer bijzondere gebeurtenissen blijven behoren, dat Gij in een plechtige Raadsvergadering bij eenkomt tot herdenking van zulke belangrijke feiten, als wij in deze dagen beleefden: het gouden Re geringsjubileum van Hare Majes teit Koningin Wilhelmina, de troonsafstand door Hare Majesteit en de troonsbestijging door Hare Majesteit Koningin Juliana. Wel zeer gemengde gevoelens bestormen ons, als wij tot de be tekenis van deze feiten doordrin gen. Het gouden jubilé is zonder enige twijfel grond voor uitbundig feest, gepaard aan grote dank aan God. En toch ligt er een schaduw over dit feest, omdat het tevens betekent de troonsafstand van Haar die niet alleen als Oranje telg, maar ook om Haar persoon ons volk dierbaar is geworden. Hare Majesteit Koningin Wil helmina is de doorluchte telg uit het grote, roemrijke en eeuwen oude geslacht van Oranje. Haar geslacht en ook Zij zelve, als draagster van de Koningskroon, is voor ons volk het symbool ge worden van onze onafhankelijk heid en van onze eenheid. Het Huis van Oranje is vanaf zijn grondlegger, de Vader des Vaderlands, de voorvechter ge weest van een vrij en onafhanke lijk Nederland. Koningin Wilhel mina heeft die roemruchte traditie op voortreffelijke wijze voortgezet en met recht kunnen wij Haar naast Haar grote voorvader noe men de Moeder des Vaderlands. Ook voor onze Eenheid is Oranje van onschatbare waarde gebleken in de loop der geschiede nis. En meer dan enige vertegen woordiger uit dit geslacht heeft Koningin Wilhelmina de eenheid van ons Volk en van het gehele Rijk verzekerd. Maar Zij is meer. Reeds 50 jaren toch kennen wij Haar als hoofd van onze Rege ring; 50 jaren ook was Zij met grote waardigheid de Draagster van het Hoogste Gezag in ons land; Zij heeft steeds Haar leven ingezet voor het heil van het Ko ninkrijk. Zij was de onwankelbare peiler van het Gezag; zij diende in alles en met alles alleen het landsbelang. Maar daarenboven was zij 't ook, die als een Moeder medeleefde met het wel en wee van Haar volk. Hoe heeft zij niet in de smartelijke jaren, die nog pas achter ons liggen, gedeeld in de ellende, die wij hebben door gemaakt, als Haar zo welbekende stem vanuit Londen tot ons sprak; hoe getuigden Haar toespraken van de verontwaardiging, die zij gevoelde over de aanmatiging van de verwaten vijand tegenover Haar geliefd volk; hoe warm .wa ren hare woorden van troost bij het leed, dat wij, Hare kinderen, moesten verduren. En nauwelijks was voor een deel het land van vijanden gezui verd, of Zij kwam Haar volk be zoeken en Zij bleef bij Haar Volk, de enige plaats waar Zij zich thuis gevoelde. Wij kunnen God niet genoeg danken voor zulk een Vorstin, een Koningin met zo grote gaven naar geest en hart, een Koningin die een ware Moeder was voor Haar Volk, een Koningin die voor ons de grote Moeder des Vader lands zal blijven. Dat Zij ons in haar toewijding aan het welzijn van Haar volk, in Haar stuwende kracht en in Haar nooit versagende werklust een lichtend voorbeeld moge blijven in ons werk in het belang van de gemeenschap. Met weemoed nemen wij af scheid van Haar als de geliefde Koningin van ons volk. Bij dit af scheid mogen wij echter niet blij ven' stilstaan en treuren. Hare Majesteit toch heeft na rijp be raad, geleid alleen door overwe gingen van 's lands belang, het grote besluit genomen, afstand te doen van de troon ten behoeve van haar geliefde dochter Juliana. Wij eerbiedigen dit besluit en zullen gaarne onze genegenheid en trouw betuigen aan onze nieu we Koningin Juliana. Zal het moeilijk zijn Koningin Wilhelmi na niet meer aan het Hoofd te weten van 's lands bestuur, de persoon van de nieuwe Koningin zal ons de aanpassing aan Haar Bestuur gemakkelijk maken. Reeds zo lang toch kennen wij Prinses Juliana, reeds zoveel heeft Zij met ons meegemaakt, zo intens ook leefden wij mede met het wel en wee van Haar Gezin, dat wij de voortzetting van het Koninklijk Gezag door Haar, ondanks het gemis van Haar Koninklijke Moe der, van harte toejuichen. En, gezien de grote gaven van geest en hart, welke ook zij reeds heeft getoond, zien wij met ver trouwen haar bestuur tegemoet. Wij bidden Gods overvloedige Zegen af over Hare Majesteit Koningin Juliana, opdat zij met de sterkte van Haar naamgenote, de doorluchtige Moeder van de Vader des Vaderlads, Juliana van Stolberg, en naar het lichtende voorbeeld van Hare Koninklijke Moeder, ons volk moge leiden door de zware stormen, welke de wereld en ook ons land bedreigen. Ik eindig dan met de tweevoudige leuze: Lang leve Koningin Wilhel mina! Lang leve Koningin Juliana (Applaus). Hierna deed de voorzitter voor lezing van de schrijvens van de Raad der Gemeente aan H. M. Koningin Wilhelmina en aan H. M. Koningin Juliana, waarna de Raadszitting op de gebruikelijke wijze gesloten werd. Aan Hare Majesteit Ko ningin Wilhelmina der Nederlanden. Kaatsheuvel, 6 September 1948. Mevrouw, De Raad van de gemeente Loon op Zand gevoelt behoefte om op de dag, dat herdacht wordt dat voor vijftig jaren Hare Majesteit de troon Harer Moeder besteeg, uiting te geven aan zijn grote dankbaarheid voor de buitenge wone wijze, waarop Zij gedurende een halve eeuw, Haar land en volk heeft bestuurd. Wel op voortreffelijke wijze werd door Hare Majesteit de tra ditie van het Huis van Oranje voortgezet, door onze nationale zelfstandigheid tot het uiterste te verdedigen. Wij danken God, dat Hij in zijn Voorzienigheid ons land zulk een Vorstin schonk gedurende zovele jaren. Wel wordt de vreugde op deze dag overschaduwd door het be sluit van Hare Majesteit, ten be hoeve van Hare Koninklijke Doch' ter afstand te doen van de troon. Hoezeer dit besluit ons ook met weemoed vervult, wij eerbiedigen het, overtuigd dat het genomen werd in het belang van het land. Berustend in het door Hare Ma jesteit genomen besluit, geven wij gaarne de verzekering van trouw en gehechtheid aan het Huis van Oranje en van onze blijvende dankbaarheid voor al hetgeen Ha re Majesteit gedurende een zo lan ge periode voor ons land deed. Moge God in Zijn grote goed heid Hare Majesteit spoedig her stel van gezondheid geven en mo ge Zij nog lang getuige zijn van voorspoed van ons land onder een gélukkig bestuur van Hare Ko ninklijke Dochter. De Raad der gemeente Loon op Zand, voorzitter. secretaris. Aan Hare Majesteit Ko ningin Juliana der Neder landen. Kaatsheuvel, 6 Sept. 1948. Mevrouw, De aanvaarding door Hare Ma jesteit van het Koninklijk Gezag, is voor de Raad der gemeente Loon op Zand een uitzonderlijke gelegenheid, zijn hulde te betonen en Haar de verzekering te geven van trouw en aanhankelijkheid. Onze Raad beseft ten volle de grote verantwoordelijkheid, welke door de aanvaarding van 's Lands bestuur vanaf heden door Hare Majesteit wordt gedragen. Wij weten óns evenweL overtuigd dat Zij, door hoge idealen bezield, ons volk zó zal weten te leiden, dat Haar bestur, evenals dat van Ha re Koninklijke Moeder gedurende vijftig jaren, voor ons volk een zegenrijk bestuur zal zijn. Door het Huis van Oranje ver kregen wij vrijheid, met het Huis van Oranje doorleefden wij ge durende eeuwen voorspoed en tegenslag, onder het Huis van Oranje wisten wij onze nationale goederen beveiligd. De voortzet ting van 's Lands bestuur onder het Huis van Oranje in de Per soon van Hare Majesteit is voor ons waarborg voor de verdedi ging voor onze nationale vrijheid en verzekert ons bescherming van onze nationale goederen. Wij bidden God, dat Hij Hare Majesteit en Haar Koninklijk Ge zin rijkelijk moge zegenen en dat Haar bestuur in lengte van jaren tot heil moge strekken van land en volk. De Raad der gemeente Loon op Zand, voorzitter. secretaris. De verdere festiviteiten. Intussen haden zich de kinderen van de Jongens- en Meisjesscholen voor het Gemeentehuis opgesteld om een aubade te brengen. Jam mer dat het aantal meisjes der Maria-school zo beperkt was, we gens afwezigheid van de Leken- onder wij zeressen Onder begeleiding van de Har monie Apollo werden een drietal liederen gezongen, die enthousiast tegen de verlichte gevel van het Gemeentehuis opklonken. Burge meester v. d. Heijden met de ge hele Raad en alle genodigden luis terden vanaf het balcon van het gemeentehuis. Na de aubade sprak de burge meester de kinderen in een een voudig speechje toe, dat hij be sloot met een „Lang leve Koningin Wilhelmina, Lang leve Koningin Juliana", waarop de kinderen spontaan hun „Hoera" de lucht in slingerden. Op school volgde de tractatie der kinderen, die opgetogen en hoogst voldaan huiswaarts gingen. Toen ging de lucht betrekken en het zag er naar uit, dat de alle gorische optocht, de clou van de feesten, in het water zou vallen. Er werd gedelibreerd en gevraagd om uit te stellen, doch het comité hield aan het vastgestelde uur vast en juist om drie uur trok vanaf het Missieplein der Eerw. Paters een keurig verzorgde stoet, die opnieuw getuigde van kunst zin en opvatting, doch daarnaast ook van spontaan medeleven en offervaardigheid van t overgroot deel van het Kaatsheuvelse pu bliek, tot in het vere Achterste Hoekje. De stoet was als volgt sa mengesteld: 1. Ruitergroep, afd. N.C.B. 2. Feestcomité. 3. Verkenners met wggen onder Nederlands vlag. 3a. Schutterij St. Jan met vaandel en schilden. 4. Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 5. Meisjes-jeugdbewe ging „De Nederlandse Vlag". 6. Hoofdstraat Centrum „De Bloem van het Koningshuis" en „Ons Ministerie". 7. Vaart-Hoekje: t Symbool van de Vaart „De Mo len". 8.Gasthuisstraat-West: Dank van Nederland aan de Koningin. 9. Leo-straat Wilhehninaplein: Harmonie-corps „De Kwakers 10. Hoofdstraat-West: „Trouw aan Oranje". 11. Achterste Hoek je: „Op Hoop van Zegen". 12. Mgr. Volkerstraat-West: „Plaats, Land en Rijk brengen hulde aan de nieuwe Vorstin 13. Tramlaan Gasthuisstraat-Oost, Prins Hen drikstraat: „De Schoenmakerij op Maandagnamiddag 1898". 14. N.C.B. „Bloemenhulde aan de Ko ningin". 15. Harmonie „Apollo". 16. K.A.J. en K.A.J.-sters: „Hulde van de K.A.J. aan het Koninklijk Huis". 17. Heulstraat: „Hulde aan Koningin Juliana". 18. Peperstr.: „Koninginnedag in Sprookjesland" 19. Schoolstraat: „Oranje verbon den met het Koninkrijk der Neder landen". 20. Ruitergroep van de afd. N.C.B. De Welpengroep fungeerde als nummerbordjesdragers, terwijl de Verkenners de taak van verbin dingsstaf en hoekafsluiting op de diverse punten verzorgden. De belangstelling voor de stoet was enorm. Langs de gehele route stonden de mensen in dichte rijen opgesteld en, Goddank, hield het weer zich uitstekend. De jury, samengesteld uit Mevr. Jesse en de heren P. Borsten, J. Smit, H. Prins èn J. Hopman, had een zeer zware taak. Toegekend werd de 1ste prijs met 1713^2 Pnt* aan Hoofdstraat Centrum. 2e pr. Hoofdstraat-West met 170J/2 pnt. 3e pr. Peperstraat met 157pnt. 4e pr. TramlaanGasthuisstraat- Prins Hendrikstraat met 151 pnt. 5e pr. Gasthuisstraat-West met 150 pnt. De overige deelnemers behaalden achtereenvolgens: No. 3 138 pnt. No. 5: 120 pnt. No. 7: 140 pnt. No. 9: 122 pnt. No. 11: 147 pnt. No. 12: 138 pnt. No. 14: 138 pnt. No. 16: 147J^ pnt. No. 17: 150 pnt. No. 19: 134 pnt. In de avonduren was het op nieuw de Harmonie Apollo die er de stemming evenals op Zondag avond inhield. Onder mede-jui chen van duizenden werd door de straten getrokken tot op de Horst en het was „Oranje Boven" wat de klok sloeg. Deze muzikale avondrondwandeling bleek buiten gewoon in de smaak van jong en oud te vallen. De uitslag van de jury, bestaan de uit de heren H. Hopman, Jos Koevoets en J. v. Heesch, wat de gevelversiering betrof, was: l.*Eerw. Broeders van Liefde". 2. J. van Woensel. 3. Gebr. Prins. 4. J. Tuerlings. 5. W. Musters. 6. Jan Smit. Die der straatversiering: 1. Hoofdstraat Centrum vanaf Stationsstraat tot Brandsestraat. 2. Gasthuisstraat vanaf Markt tot Julianastraat. 3. Heulstraat. 4. Peperstraat. De etalages werden beoordeeld door de heren J. Bakers, J. v. d. Assem en H. Prins, die de volgen de bekroningen toekenden: Diploma Uitmuntend met lof der jury P. Snoeren, Bloemist. Diploma Uitmuntend Schraauwers Manufacturen.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 3