NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT UIT DE LANGSTRAAT DRUNEN. Nog eens 't feest. Terecht ontving uw verslagge ver van enkele zijden de opmer king dat de verslagen van de fees telijkheden in Drunen zeer kort en beknopt waren, tegenover die van andere plaatsen. Wetende dat geen verontschul diging van welke aard dan ook, baten mag, hier dan nog eens een aanvulling. Wat wij dan vergaten te ver melden? Ten eerste dat de optocht op 31 Augustus buitengewoon mooi was en alle verwachtingen overtrof. Dat de jury voor een moeilijke taak stond en dat wij ons ondanks alle critiek gaarne bij de jury neerleggen, iedereen bouwt nu eenmaal meestal zelf de mooiste wagen! Dat het publiek op het concert op 31 Aug. vrij rumoerig was en de muziek- en zangverenigingen niet de vereiste aandacht genoten, die zij toch zeker verdienden. Of wel men moet meer „hoempa-mu- ziek" geven, of het publiek moet weten hoe zich te gedragen. (De goeden niet te na gesproken). Dat de verlichting op verschil lende plaatsen buitengewoon mooi was en dat vele „kleine luijden' aan de gevelversiering buitenge wone grote aandacht hadden be steed. Ook een pluim op de hoed van de middenstandszakenlui voor hun etalage-versiering, waardoor zij de versiering bijzonder hebben gesteund. Maar dat de buurt de Toren straat de 5de prijs voor versiering toegewezen kreeg, tegen de Sta tionsstraat de 3de, lijkt ons een raadsel. Hoewel wij ons gaarne bij de jury neerleggen, menen wij toch te moeten zeggen dat de To renstraat met zijn fraaie erepoort tegenover de Stationsstraat, waar wij geen uitzonderlijke versiering gezien hebben, meer verdiende. Ook vele buurtcomité's organi seerden kinderfeesten en volksspe len en wat dies meer zij. Maar de buurt Huiten deed Zondag 5 September de deur dicht met een wielerronde, die de toets met een originele wielerronde kon door staan. Een drom publiek, een leger van commissarissen, premierijden en 'n moeilijk parcours van ongeveer 20 km. binnen de 30 min. gereden door de winnaar J. Nelis, welke overstelpt werd met bloemen, om helzingen en medailles. Van de Kroningsfeesten verga ten wij nog een belangrijk punt te vermelden. Des avonds daalde het gemeen tebestuur, de raad met de wethou ders en de Burgemeester, van de hoge raadhuistrappen af. zette voor een avond de gemeentezor- gen aan de kant, mengde zich min zaam onder de bevolking en be wust van het grote feest, werd het werkelijk ook een groot feest. Wij mogen deze sympathieke daad wel onderstrepen, daar het ons hiermede een voorbeeld gaf, dat men zulk een feest broederlijk samen moet vieren, ongezien rang of stand. Uitgezonderd nog enkele buurt feesten is voor Drunen dit Oran jefeest, waarvan de tweevoudige betekenis in Nederland zijn weer ga niet heeft gekend, ook hier verleden tijd. Wanneer wij ons nog eens herinneren de geringe animo en de interesse, welke er bij de bevolking was om dit feest mede te organiseren en wij den ken ons dan nog eens in wat wij gezien, gehoord en beleefd heb ben. dan kunnen wij met de hand op het hart verklaren: het is bui- tennewoon geslaagd. Een woord van hulde mag wel worden gericht aan het Oranje comité. dat tot voor enkele weken voor het feest voor een schier ho peloze taak stond. Het had ech ter genoeg energie om door te zetf-en en daarvoor onze dank. En allen die op het laatste mo ment nog hebben medegewerkt, zi) mogen weten dat zij voor het Oraniecomité een onmisbare steun waren, om het geheel te doen slaaen. HEUSDEN. Donderdag vergaderden de gecombineerde Middenstandsver enigingen in Hotel „Central", waarbij tevens de dames die hun medewerking toezegden voor de fancy fair tegenwoordig waren. Ongeveer 30 dames zegden hun medewerking toe. Uit de aanwe zigen werd een commissie gevormd ter behartiging der diverse inko pen: eveneens werd een comité gevormd dat de gehele organisatie zal uitvoeren en dat staat onder de besturen der verenigingen, hoe wel het comité een zekere mate van zelfstandigheid is toegezegd. Dinsdag vergaderen de beide verenigingen afzonderlijk, resp. in Hotel Central en Concordia. De besturen dringen er bij de leden op aan deze vergaderingen niet te verzuimen, doch allen hun plicht te verstaan en op te komen, daar een en ander vooral gezien moet worden als zijnde in het be lang der middenstanders, en wil de te houden fancy-fair ten volle slagen dan moeten allen daaraan medewerken. Dus Dinsdagavond vrij houden en niet spijbelen Donderdag werd in den Bosch gespeeld om het dam-kampioen- schap van Noord-Brabant door de heren A. de Graag-v. d. Sommen, 20: N. Nieuwkoopde Galiën 02. De Graag plaatste zich door deze partij te winnen aan de spits van de ranglijst, namelijk 10 pnt. uit 5 partijen, op de voet gevolgd door de Reus, welke 7 punten uit 4 partijen wist te behalen. Voor uitlopend op wat nog kan gebeu ren, ziet het er wel naar uit dat dhr. de Graag zijn vorig jaar ver loren titel weer terug kan halen, daar hij in de thans gespeelde par tijen goed op dreef is, zonder eni ge voortraining speelt hij stukken beter dan vorig jaar. VLIJMEN. Uitslag van de wedvlucht van uit Neufvilles door de combinatie Vlijmen.Drunen. P. van Gestel 1, 28, 39: L. van Dommelen 2, 23; C. Kivit 3, 24: L. van Esch 4, 53; H. Pelders 5, 14: P. v. d. Loo 6, 12, 17, 35, 36, 37; A. van Oyen 7, 54. 65; Geb. Ravenstijn 8, 19; M. Kuijs 9; J. Kivits 10, 55; A. Parijs 11; J. Verharen 13, 49, 73: B. van der Linden 15, 34; G. Sluijmers 16, 64; C. van Heivoort 18: J. Ver schuren 20, 72; G. van der San- den 21, 42; J. van den Heuvel 22; M. Libregts 25, 51; v. d. Hoven- v. Huiten 26, 69: H. v. d. Heijden 27, 43, 44C v. Ravenstijn 29, 61: J. de Laat 30. 45, 63; J. Oos terwaal 31: G. Maas 32; W. van Ravenstijn 33, 47; L. de Laat 38; A. van Son 40, 76: P. van Dal 41B. Oremans 46, 48, 50, 74, 75; M. Pelders 52: H. Brok 56, 60; M. v. Sluisveld 57, 58; N. v. Esdonk 59; P. Scherpenburg 62; G. de Man 66: A. v. d. Heuvel 67, 68; Jac. van Overdijk 70, 71. Eerste duif geconstateerd om 10.11.11, snelheid 1527.10 M„ laatste duif 10.19.29, snelheid 1369.77 M. Ongeval. Toen Zaterdag de slager C. de Gouw vlees aan het afhakken was, schoof de bijl uit zijn hand en kwam met de scherpe kant op zijn grote teen terecht en veroor zaakte een diepe wonde. Zo'n bonloos stukje zou er best ingaan met de vleesloze Zonda gen. Zeldzame oogst. Zaterdagmiddag plukte Huub van Giel den Boer alhier voor de tweede maal aardbeien van de zelfde struiken. Een niet alle daags gebeuren. Vergadering Postduivenver. „De Zwaluw. Zaterdagavond 8 uur hield bo vengenoemde ver. een vergade ring in café B. Oremans. De op komst was groot, toen de voorz. om 8 uur allen een hartelijk wel kom toeriep. Na het innen van contributie en het voorlezen der notulen van de vorige vergade ring werden ringen besteld voor het seizoen 1949. Daarna deelde de voorz. mede dat in de afge lopen maand een trouw lid na 'n langdurige ziekte van ons is heengegaan, n.l. Godefridus Brok. Vele sportvrienden uit de omge ving, alsmede 't bestuur van „De Zwaluw" brachten hem naar zijn laatste rustplaats. Verder deelde spr. mede dat ons ijverig lid H. Oosterwaal, na een kort verblijf in het ziekenhuis weer in ons midden is terugge keerd. Oosterwaal werd in de bloemetjes gezet, waarvoor hij n dankbetuiging had ingezonden en tevens een dankwoord bracht aan P. Pulles voor zijn gratis abon nement op de Echo van het Zui den tijdens zijn ziekte. De derde mededeling was dat onze ijverige secretaris J. Oos terwaal dezer dagen in het hu welijksbootje zal treden, waarbij gezamenlijk een cadeau zal wor den aangeboden. Het ledental werd wederom uitgebreid met een werkend lid en een donateur, die met algemene stemmen werden aangenomen. Verder dankt de voorzitter allen die hun medewerking hadden ge geven bij het manifest van de Fra- tersschool tijdens de huldefeesten. Van 'n mooi voorstel van 't be stuurslid Huijsmans, moest wor den afgezien wegens de nog moei lijke tijdsomstandigheden, name lijk de laatste vlucht, de vooroor logse vreetvlucht; het komend sei zoen zal deze weer worden ge houden. Verder niets meer aan de orde sloot de voorzitter om 10 uur de ze gezellige vergadering. Eerste steenlegging. Hedenmorgen om 11 uur zal de eerste steen worden gelegd voor de fabrieksgebouwen van de Kon. Ned. Wollendekenfabriek N. V. Zaalberg. Daar dit een belangrijk feit is in Vlijmens ontwikkeling, zal de gebeurtenis met enige plechtigheid plaats vinden. Processie. Zondag ging de Vlijmense Pro cessie naar Bokhoven naar de H. Cornelis. Velen gingen te voet. De bruidjes gingen met de tou ringcar van J. Kivits. De kerk was te klein. Even na de middag werd de terugreis aanvaard. SPRANG. Ontvreemd. Bij v. d. B. alhier werden de zer dagen een drietal beste konij nen ontvreemd. Aangifte werd ge daan bij de politie. Raadslid. Tot lid van de gemeenteraad van Sprang-Capelle in de vaca ture wijlen dhr. C. B. Timmer mans, werd benoemd de heer C. Braspenning. CAPELLE. Penalty's brachten beslissing. Op het Juliana-voetbaltournooi te Baardwijk speelde onze voet balvereniging Wit-Zwart j.l. Za terdagnamiddag in de demi-finale tegen Good Luck uit Raamsdonk. Deze wedstrijd eindigde, ook na de reglementaire verlenging, in een gelijk spel. Met penalty's wis ten de Wit-Zwarten zich tenslotte in de finale te plaatsen, welke a.s. Zaterdagmiddag wordt gespeeld. Voor onze jongens over zee. Naar wij vernemen heeft de tij dens het buurtfeest in de Kom ge houden collecte voor onze mili tairen in Indië een bedrag van 50 opgebracht. Landbouwhuishoudschool. Voor de primaire cursus aan de te dezer plaatse eerstdaags te ope nen Protestantse Lagere Land bouwhuishoudschool hebben zich 20 en voor de aan deze school te geven naaicursussen ruim 50 leer lingen aangemeld. Met ingang van October a.s. beginnen bij voldoende deelname op Dinsdagnamiddag van 3 uur tot half zes en Donderdagavond van 7 uur tot half tien kookcur sussen voor beginnelingen en Woensdagavond van 7 uur tot half tien voor gevorderden. Te vens zal ter zelfder tijd een ver- stelcursus beginnen," welke op Donderdagmorgen tussen 10 en 12 uur zal worden gehouden. De opgave voor deelname aan deze cursussen kan iedere Maan dag- en Vrijdagavond tussen 7 en 8 uur plaats hebben bij mej. P. J. Rijken, Kom C 133 alhier. SPRANG-CAPELLE. Donderdag 16 September des avonds half acht hoopt voor de Geref. Gemeente aan de Hooge- vaart alhier op te treden de Wel- eervv. Heer Ds. Ligtenberg uit Rotterdam. A.s. Vrijdag 17 Sept. hoopt voor de Chr. Geref. Kerk op te treden Ds. du Marchie van Voort huizen, van Sliedrecht. Aanvang half acht. RAAMSDONKSVEER. Jubileumfeesten. De jubileum- en kroningsfees ten werden op Maandagmorgen vroeg al voortgezet. Vele slape rige gezichten vertoonden zich voor de armen toen de diverse muziekgezelschappen hun muzi- kalen ochtendwandeling maakten. De Kon. Harm. „De Eendracht" trok om 9 uur door onze gemeen te. Te 10 uur werd een grote kin deroptocht gehouden, waaraan de deelname zeer groot genoemd mocht worden; ook het aanzien was het bekijken ten volle waard. Vele kinderen werden verblijd met een aardig prijsje. Ondanks het natte terrein von den de volksspelen doorgang; het een en ander trok veel belangstel ling, ook de poppenkast vond veel kijkers om zich heen. De diverse dansgelegenheden waren allen tjokvol, wat niette min aan de gezelligheid geen af breuk deed. Om 8 uur volgde een uitvoe ring van oude dansen door de Kamer van de Dans „Terpsichore" uit Dordrecht. De beoefenaars van deze dansen, alsmede de vele kijkers konden hoogst tevreden zijn, vooral de laatsten hebben buitengewoon genoten van de dansen uit vroeger tijd. Tot slot van het feest werd om half elf een grandioos vuurwerk gegeven. Laat in de nacht waren de straten nog gevuld met feest vierenden. 't Veer heeft laten zien, dat er ook in een dorp gefeest kan wor den. Het Oranje-Comité, ^dat het een en ander organiseerde, mag hoogst tevreden zijn over zijn werk. Iedere buurtvereniging heeft werkelijk gedaan wat ze konden om door straatversiering e.d. de sfeer nog te verhogen, de schitte rende verlichting droeg ook hier aan belangrijk mede. Muziekleven. De heer C. M. v. d. Zanden uit Loonopzand is bereid gevon den op te treden als instructeur- paukenist bij de Kon. Harm. „De Eendracht" alhier. Als paukenist zullen worden opgeleid de heren A. Bouwens en Jac. Weterings. De heer v. d. Zanden, die pauke nist is bij de harm. „Concordia", geniet een gote bekendheid in het muziekleven, „De Eendracht" kan dan ook met een gerust hart hun paukenisten ter opleiding aan hem toevertrouwen. Aanbesteding. De laagste inschrijvers voor de bouw van een woon-winkelhuis op de Keizersdijk voor rekening van Mej. B. Tak, waren de Gebr. Lodewikus alhier voor een bedrag van 33.600.—. Gouden Bruiloft. Donderdag 9 Sept. j.l. herdacht het echtpaar Arn. Luijbrechts en Geertruida v. Seters de dag, dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Ter gelegenheid hiervan trok de Kon. Harm. „De Een dracht" uit en bracht het jubile rende echtpaar een serenade. De feestverlichting van de laat ste feestdagen was nog een dag intact gelaten, zodat nu de Groen straat een keurig aspect bood. Een keurige en mooi verlichte ere- boog was opgesteld voor de straat. Ook wij wensen de krasse oudjes van harte proficiat. GEERTRUIDENBERG. Viering zilveren ambtsjubileum van Burgemeester Bianchi. Ter gelegenheid van het zilve ren ambtsjubileum van onze bur gemeester op 4 October a.s. heeft zich een comtié gevormd, waarin de burgerij in haar verschillende geledingen vertegenwoordigd is. Het ligt in de bedoeling dit feit feestelijk te herdenken, om de drager van het burgerlijke 'gezag in deze gemeente te huldigen. De zer dagen zal eenieder in de ge legenheid worden gesteld aan het welslagen van deze dag bij te dragen teneinde de uitvoering van het voorlopig vastgestelde pro gramma mogelijk te maken. Als secretaris van genoemd comité treedt op Ds. W. M. Kalmijn, Markt nr. 6. Nadere bijzonderhe den zullen zo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. De Rijkspolitie alhier sloeg enige dagen geleden een goede slag tijdens haar nachtsurveillan ce nabij de PNEM, toen zij op 't terrein daarvan twee personen verdacht bezig zag met 't slopen van een houten keet, die zij mede meenden te nemen. De beide per sonen waren afkomstig uit Made en waren arbeiders van de PNEM. Met opgewekte gezichten ar riveerden vandaag ongeveer 130 recruten voor eerste oefening om onder de wapenen te komen bij het Regiment Pontonniers, oplei dingscompagnie in de Marktka- zerne alhier. Om deze jongens spoedig te doen inburgeren en wen nen, biedt de R.A.O. de helpen de hand, door voor hen een con tactavond te organiseren op 16 Sept. a.s. in de bioscoopzaal van de heer Baas. Het Breda's amusementsgezel schap zal met een cabaret-revue program optreden, terwijl het mu zikale gedeelte zal worden ver zorgd door de Pontonniers-band. Het zal wenselijk zijn zich tijdig van een plaatskaart, die bij meer dere winkeliers verkrijgbaar zijn, te voorzien, want het hart van 't oude garnizoensstadje tikt nog steeds, en vaak snel, voor het garnizoen. ELSHOUT. Ledenvergadering Pluimvee- en Konijnenfokvereniging. Daar de voorz. met kennisge ving afwezig was, opent de heer v. Son deze bijeenkomst en heet de aanwezigen van harte welkom. Een schrijven was ingekomen van de afdeling „Ons Ideaal" te Breda in verband met haar 15- jarig bestaan. Van het N.M. was een hand leiding binnengekomen. Daar deze handleiding rijk is aan inhoud en te groot van omvang om voor te lezen, werd voorgesteld dit schrij ven eerst onder de leden te laten circuleren. Hierna kwam de wintertentoon stelling ter sprake. Deze tentoon stelling zal gehouden worden op 8 en 9 Dec. 1948. Wat de keur meester betreft, ontstond er nog al verschil van mening. De een wenste deze, een ander weer een andere. Tenslotte bleek na een gehouden stemming dat het me rendeel der leden toch nog het incest voelde voor de heer de Koe uit Tilburg. Als afgevaardigde voor de ver gadering te Utrecht werd benoemd en gemachtigd de heer Smetsers te Eindhoven. O. L. Vr, Schuts. Voor de bekercompetitie van de Langstraatse Bond kwam Za terdag j.l. St. Blasius .uit Heusden tegen O.L. Vr. Schuts uit Elshout onder de boom. O. L. Vr. Schuts weerde zich goed en wist van de 24 schoten 18 treffers te plaat sen. St. Blasius wist 19 treffers te plaatsen. Heusden is met Herpt nog in de running voor de wis selbeker. Alleen deze twee hebben daar nog kans op. Herpt heeft de mooiste kans, daar deze nog drie wedstrijden moeten schieten. Om echter de beker te behalen, moe ten zij dan nog 50 treffers plaat sen van de 72 te behalen punten uit deze wedstrijden. Teruggave BondsgKbouw. Na eindeloze besprekingen is enigen tijd geleden de K.A.B. we derom in het bezit gekomen van haar ^gebouw „de Gildenbond Dezer'dagen hebben de laatste fi nanciële transacties plaats gehad. Aan het bezit van het N.A.F. is dus thans definitief een einde ge maakt. Geslaagd. In het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Tilburg slaagde voor Diploma A Ziekenverpleging Mej. M. van Woensel alhier. Inenten. Er is al vaak genoea gewaar schuwd om tegen diphtherie en pokken bij het pluimvée tijdig te laten enten. Toch zijn er nog pluimveehouders, die dit verzui men met als gevolgeen aan getaste stal. Dezer dagen verna men we weer enkele leiten. Nog is het niet te laat, doch wel hoog tijd. Wie nog niet heeft laten en ten, wendde zich tot die perso nen, die dit werkje kunnen en willen opknappen. De lage kosten behoeven niemand te weerhouden. Bel Canto. Donderdag a.s. houdt de zang vereniging Bel Canto een algeme ne ledenvergadering ter bespre king van het winterproaramma en de andere plannen der vereniging. Mede komt de oprichting van een reiskas en de aanwerving van nieuwe leden ter behandeling. Biljartsport. Zaterdagavond legdè de Bil jartclub D.Ë.S. gehuisvest in Eu- phonia opnieuw beslag op de wis selbeker door een overwinning met 1 punt in de eindwedstrijd te gen N.A.S. in café L. van Berkel. In het volgend numen volgt een verslag over de laatste ontmoe ting. Vuurwerk op Zaterdag 18 Sept. De officiële datum van 't vuur werk als slot van de viering der Nationale feesten te Kèatsheuvel is thans definitief vastgesteld op Zaterdag 18 September'; om 8 uur n.m. Zoals bekend nng worden verwacht ligt het in dé bedoeling het vuurwerk af te steden op een der weiden gelegen ten Oosten van de Julianastraat, zodat de ge hele Julianastraat als te rein voor het publiek kan wordei gebruikt. Onze beide harmonieën Euphonia en Apollo hebben zich spontaan bereid verklaart deze slotscène UNIVERSITEITSDAGEN. 11 en 12 Mei zijn in onze gemeente de R.K. Universi- teits-dagen gehouden, die jammer genoeg niet die be langstelling genoten, die ze verdienen om tal van redenen. Wij moeten ons uitvoerig verslag tot Donderdag laten overstaan. KORTE BERICHTEN. In vervolg op hetgeen we elders schreven, delen wij nog mee dat de Franse assemblee het programma van Quevilles met 351 tegen 196 stemmen. Het eerste doel is de franc veilig te stellen. In September zullen 1800 gedetineerden vrij komen in verband met de verleende gratie. Dr. Poels is onder enor me deelneming voor 't laatst door z'n geliefd Limburg ge voerd; vanaf Heerlen tot Ven- ray was er in alle steden en dorpen en overweldigende deelneming van autoriteiten, arbeiders enz. Er heeft een ontzettende brand gewoed in het Blauw hoedeveen Vrieseveen te Am sterdam. De koelhuizen Amerika en Australië zijn verwoest en duizenden tonnen eieren, vet, vlees, boter, groenten en fruit zijn verloren gegaan. van het feest met mu; ek op te 'luisteren en na afloop :en muzi kale wandeling door de voornaam- iste straten te maken. Natuurlijk I moet deze rondwandelin j met fak kels en lampions verlue t worden. Jongens die zich hiervoi r beschik baar stellen worden g; arne ver wacht Door een geluid installatie zal de voorzitter van h t feestco mité een woord van d nk tot de burgerij richten voor du spontane medewerking bij de f stivitéiten De Schoenmakerij op Maandag- middag 1898, 151 pt.; de N.C.B. 1 met loemenhulde aan de Koningin j 138 pt.; de K.A.J. en K.A.J.sters met „Hulde van de K.A.J. aan 't Koninklijk Huis" 147J/2 pt.; de Heulstraat met Hulde aan Konin gin Juliana 150 pt. in loting met Gasthuisstr. West; De Peperstr. met Koninginnedag in Sprookjes land 157J/2 pt. en de Schoolstraat met Oranje verbonden met het Koninklijk Huis 134 pnt. Agenda Maandag 13 Sept. 8 uur n.m. Repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 14 Sept. 7.30 uur n.m. Repetitie Par. Zangkoor in school. Woensdag 15 September en Donderdag 16 September n.m. j 8 uur Apollo-theater: De beste ja- ren van ons leven. Toegang 18 j. j Woensdag- 15 Sept. 8 u. n.m. re- i petitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 15 Sept. Gen. repe titie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 16 Sept. 8 uur n.m. Ledenvergadering Zangvereniging Bel Canto. Hockey-succes. Op het op 12 September gehou den hockey-tournooi van de R.K. M.H.C. Liberty te Dongen, heeft het elftal van D.E.S. in de finale de eerste prijs behaald door met 21 van Rapidity uit Oss te winnen. Deze prijs bestond uit een zil veren wisselbeker. In de voorronde won DES met 2—0 van Zwart-Wit uit Breda. In de halve finale werd met 1-0 gewonnen van het Boxtels M.E.P. Dit is wel een uitstekend begin van het nieuwe seizoen. Rectificatie. In onze verslagen over de Ju bileumfeesten is een storende fout geslopen over de organisatie van bovengenoemde feesten. De gehele regeling van de fes tiviteiten in Berndijk was niet zo als werd geschreven in handen van het Oranje-comité, maar Berndijks-Belang verzorgde de ge hele feestelijkheden welke een groot succes zijn geworden. VOETBAL-UITSLAGEN, lste klasse. gegeven. In het nummer van Donderdag komen we nog op liet vuurwerk- programma van de firn^a Kat uit Leiden terug. De Allegorische optocht. Van verschillende zi den werd ons'gevraagd de totale b oordeling van de Allegorische o[ ocht van Maandag j.l. in de kr; fat bekend te maken. In ons nummer van Donderdag hebben we ons moeteA bepalen tot de publicatie der| prijswin naars. Gaarne laten we. nu de vol ledige beoordeling volge'R, waaruit blijkt, dat ook de niet bekroonde wagens en groepen toe® een goe de waardering door de$ jury be kwamen. In volgorde van de stoet verwierf de wagen Verkenners 138 pnt., de meisjesgqÉp Jeugd beweging 120 pnt., Hoofdstraat centrum met „De Bloefli van het Koningshuis" 171 Yj pt.; Vaart- Hoekje met het Symbool van de Vaart „de Molen" MWt.; Gast huisstraat West met Dank van Nederland aan de Koaingin 150 pt.; Leostraat-W^lMnnnaplein, met Harmoniecorps Kwakers 122 pt.; Hoofdstraat-West met Trouw aan Oranje pt.; Achterste Hoekje met i,pp hoop van zegen" 147 pt.; Mg» Volker straat West met Plaat®Land en Rijk brengen hulde aan de nieuwe Vorstin" 138 pt.; Tra®?|an-Gast- huisstraat-Prins Hendrikstraat, met DISTRICT IV. NACHelmond 32 LimburgiaWillem II 21 VVVBrabantia 50 TSCJuliana 31 De SpechtenMVV 22 DISTRICT VI. LongaEindhoven 32 PSVDe Baronie 40 HelmondiaSp. Emma 10 BleijerheideSitt. Boys 13 MauritsKerkrade 30 2e Klasse A. Zwaluw VFCWSC 3—2 RKTVVSchijndel 1—2 RKC—SET 1—2 <onder protest) Kolping SDW—TOP 1—0 2e Klasse B. De ZeeuwenRAC 43 GoesBreskens 52 HeroVlissingen 32 InternosDosko 11 Middelburg—RBC 2—7 3e Klasse C. ODCVlijmense Boys 61 BaardwijkHaarsteeg 21 GilzeZaltbommel 14 KorvelSarto 15 Ons ViosGudok 10 4e Klasse C. Bergum Sport—RKDVC 3—2 HeusdenOSS '20 15 HVCHNooit Gedacht 02 MaliskampRKSVA 01 (gest.) 4e Klasse D. RaamsdonkRWB 12 Veerse BoysRight Oh 00 Velocitas '31—RKFSV 2—3 VOABWaspik 02 NeveloUni Animo 05 ZWALUW—W.S.C. 3—2. Zondag heeft de eerste com petitie-wedstrijd plaats ge had en moest WSC direct een zware uitwedstrijd spelen en wel tegen Zwaluw in Vught. Het is inderdaad een zware en sportieve wedstrijd gewor den, die door scheidsrechter Bugelaar correct werd geleid. WSC heeft zich voor de rust voornamelijk laten over spelen door de roep die van Zwaluw vooruitging. Had het de hele wedstrijd het zelfde spel gespeeld en met hetzelf de enthousiasme als na de rust, dan waren ongetwijfeld de beide punten naar Waal wijk gekomen. Als om half drie Fr. Kools aftrapt, onderneemt WSC di rect enkele aanvallen, maar geleidelijk komt Zwaluw meer opzetten, hetgeen voor haar geen resultaat oplevert. De rechtsbinnen van WSC, Blij levens, weet enkele ge vaarlijke schoten te lossen die door de Zwaluw-doelman de Rooij, keurig worden gestopt. WSC blijft aanhouden en krijgt Fr. Kools de bal keurig aangespeeld en op de beken de manier weet hij de Vught- se achterhoede keurig voorbij te spelen en heeft WSC de leiding, 01. Zwaluw pakt direct flink aan, maar het duurt toch een kwartier voor haar rechts binnen Boers gelijk weet te maken. De WSC-achterhoede is na dit doelpunt een beetje uit haar evenwicht geslagen en Zwaluw maakt er na onge veer 31 minuten spelen door haar linksbinnen Beukema 21 van. WSC door deze te- genslag niet te neer geslagen, pakt flink aan en weer is 't Fr. Kools krijgt de bal keurig" spelen de stand weer gelijk maakt; 22. Ondertussen valt rechtshalf Knepflé uit en wordt vervangen door de jeugdige speler B. van Bla- del, waar WSC nog veel ple zier van zal beleven. Zwaluw is zeer actief en weet weer door haar rechts binnen Boers de leiding te nemen, hetgeen door een fout in de WSC-achterhoede ont stond^2 en mét deze stand komt de rust. Na de hervatting van het spel zagen we een heel ander WSC spelen dat van begin af aan Zwaluw het spel aangaf, maar door te kort spel niet tot doelpunten kwam. Het ge brek aan goede buitenspelers kwam hier wel zeer sterk tot uiting. Het was en bleef WSC dat maar bleef aanval len, hoewel de cornerverhou ding na de rust toch 5 voor Zwaluw en 2 voor WSC was. Al met al mag WSC op een goede wedstrijd terugzien en zien we de competitie met 'n volledig elftal (het gemis van v. Meeuwen was een grote handicap) niet somber in. Ze zullen 'de WSC-schare nog menigmaal doen juichen. R.K.C.—S.E.T. 1—2 onder protest van R.K.C. Op wel zeer onfortuinlijke wijze verloor RKC haar eer ste competitie-wedstrijd van de nieuwe 2e klasser SET uit Tilburg. Toch zien we met vertrouwen de toekomst weer tegemoet, want RKC toonde dat zij het voetballen niet ver leerd heeft. De ware geest die in de laatste weken ontbrak is weer in de ploeg weerge keerd en allen werkten weer voor wat zij waard waren. Het was jammer dat de scheidsrechter zo'n onzekere dag had en veel afbreuk aan het spel deed. SET daaren tegen had niet over pech te klagen en op heel gelukkige wijze kwam zij aan de beide goaltjes, terwijl zeker schij nende doelpunten voor RKC op paal en lat afsprongen. Direct vanaf de aftrap zit de RKC-voorhoede in 't SET- doelgebied en Jos Duquesnoy vuurt een kanjer af, maar de paal stuurt de bal het veld weer in, precies voor de voe ten van Dancewics, die een gevaarlijke schuiver juist langs de paal schiet. Hierna komt SET naar voren en als Span staat te appeleren om dat de bal reeds uit was ge weest wat de scheidsrechter ontging, komt SET gemakke lijk aan het eerste doelpunt. Even later is het zelfs al 20 als één der SET-spelers een bal welke Jo de Bruine speelt van richting doet veranderen en precies in de rechterboven hoek over Span in het RKC- doel tikt. RKC speelt niet ont moedigd verder en steeds ko men er gevaarlijke, snelle aanvallen, maar niets wil luk ken, totdat eindelijk Tini de Bruine een gaatje ziet en uit een voorzet met een strak schot de SET-keeper geen schijn van kans geeft. Na de rust is RKC weer 't meest in de aanval, al komt SET ook enkele malen ge vaarlijk opzetten; vooral haar rechtsbinnen speelde een pri ma partij. Hoewel RKC zwoegt en alles op de aan val zet, komen er geen doel punten uit. Wanneer één der SET-backs een scherpe voor zet van Jan Duquesnoy met beide handen keert, laat de scheidsrechter echter gewoon doorspelen, waarop v. Gemert protest liet aantekenen we gens het niet toekennen van een penalty. Deze strafschop werd na de wedstrijd door v. Gemert ge nomen en in een doelpunt omgezet, zodat de Protest commissie moet uitmaken of het misschien nog een gelijk spel voor RKC zal opleveren. JULIANA—HAARSTEEG 2—1 Deze ouverture van 't nieu we seizoen was zeer spannend met diverse momenten van goed voetbal. De thuisclub was technisch beter. Haar steeg speelde zeer enthou siast. Deze spel-opvatting kon echter niet verhinderen dat de geel-zwarten het grootste gedeelte van de match in de meerderheid waren; vooral in de tweede helft toen Juliana RWB inrukken geblazen werd. Het 2e elftal verloor met 71 van PSV 4. Waar moet dat naar toe jongens? Volgende maal be ter, het kan! LOON-OP-ZAND. Nevelo—lino Animo 0—5. Alhoewel met twee invallers spelende, heeft Uno Animo de competitie ingezet met 'n schit terende 5—0 overwinnig op Ne velo. Uno Animo verkoos in de eerste helft de wind in de rug. Na op en neer gaand spel komt Uno in de meerderheid en na 10 minuten is het Jos v. d. Velden die de score in deze competitie voor Uno Animo opent, 0-1. On vermoeid werkt Uno verder en het is weer Jos v. d. Velden die kort daarop reeds 't tweede doel punt ter wereld brengt, 0—2. Na dat Nevelo nu enkele malen pro beert het Uno doel te belegeren, maar bij de achterhoede geen ge nade vindt, is het v. Veldhoven die de stand op 0—3 brengt. Uno blijft het meest in de aanval en als kort voor de rust bij 'n grote druk op het Nevelo-doel, de ach terhoede niet anders weet te doen dan de bal met de hand te be werken, is het Marius v. Noye die uit de toegekende penalty het 4e doelpunt scoort. Na de rust staat het spel op minder hoog peil dan in de eerste helft. Uno, die zich door de 4-0 voorsprong veilig waant, doet t wat kalmer aan en de strijd gaat nu meer gelijk op. Als de Nevelo achterhoede echter tot de midden lijn opgedrongen is, ziet André v. d. Velden kans de bal over de backs heen te plaatsen. Jos v. d. Velden rent er achter aan en zonder dat de Nevelo backs ook maar kans krijgen hem in te ha len, scoort hij zijn derde doelpunt en brengt zo de stand op 0—5. Hiermede komt het einde en heeft de wind als bondgenoot had. uno Zjjn eerste overwinning bin- De ruststand 00 dankten 'npn de blauw-witten vooral aan het prachtige werk van hun doelman. Vijf minuten na de hervatting kwam het eerste doelpunt. Rechtshalf Maas plaatste de bal in het doelge bied, een omhaal van midvoor v. Corstanje beukte de lat, waarna het leder bij v. Gel der kwam, die het nodige, laatste stootje gaf, 10. Geruime tijd opereerde nu de Haarsteegverdediging on der hoge druk. Toch kwam tamelijk onverwacht de ge lijkmaker van de voet van de midvoor der bezoekers, 11. Met nog 13 minuten te spelen kwam de tweede en overwin nende goal der thuisclub. Even over het midden nam linkshalf de Ronde een vrije trap. Deze werd scherp voor doel geplaatst en midhalf Aarts kopte ineens fraai in, 21. Dit was het sein voor Juliana om het accent meer in de verdediging te gaan leg gen en de stand te consoli deren. Er werd dan ook niet meer gescoord. De overwinning was voor Baardwijk volkomen ver diend en Haarsteeg toonde zich zeer sportieve verliezers. Verdere uitslagen: Juliana 2—WSC 3 10—0 VICTORIA—R.W.B. 1-2. AI hebben de RWB-ers deze wedstrijd met 21 verdiend ge wonnen, er ging van het elftal niet die kracht uit, welke wij er van mogen en kunnen verwach ten. Jongens, jullie kunnen veel beter en dat zal in de komende ontmoetingen wel degelijk ge toond moeten worden. Over het geheel moet er meer vaart in ko men, terwijl sommige spelers ge rust een beetje flinker mogen gaan spelen. Voor de rust, tegen wind in, ging het goed en het was dan ook in deze periode dat er door de rechtsbinnen en de midvoor 2 mooie doelpunten werden ge scoord. Na de rust dachten we 't nog beter te zien gaan, doch dit was echter minder waar. Integen deel, deze tweede helft leverde niets meer op dan één doelpunt dat niet werd geteld en een 5-tal goede schoten met een aantal cor ners. Een minuut voor het einde wisten de gastheren uit 'n scher mutseling voor doel het niet on verdiende tegenpuntje te scoren, zodat met de stand 2—1 voor A.s. Zondag komt VOAB op bezoek en zal de strijd zwaarder worden; het .prachtige resultaat echter van deze; eerste wedstrijd doet ons het beste hopen. Het tweede elftal trok met ver schillende invallers naar Antonius om daar een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. Voor de rust weerden zij zich prachtig en kwa men met 3—1 voor te staan. Na de hervatting bleek de reserve keeper, die voor de rust alle ge vaarlijke situaties voor zijn doel nog had weten op te klaren, niet voor zijn taak berekend te zijn en zag zich maar liefst 5 maal ge passeerd, hetgeen een demroalise- rend gevolg had voor het gehele elftal. Zij moesten dan ook met een nederlaag huiswaarts keren. DRUNEN. Berchem-SportR.K.D.V.C, I 3—2. De eerste wedstrijd in de com petitie is voor Drunen zeer on gelukkig verlopen, ofschoon men driekwart van de strijd in de ab solute meerderheid was. De eerste aanvallen zijn voor D.V.C., maar dan gaat spoedig ook Berchein een woordje mee spreken. Het spel golft op en neer en van overwicht is geen sprake. In de 25ste minuut speelt de mid half van D.V.C. binnen het straf schopgebied de bal met de hand en Berchem zet de penalty in een doelpunt om. Twee minuten later profiteert de midvoor van Ber chem van een te ver opdringen van D.V.C.'s achterhoede en de midvoor brengt de stand op 20. Dit is het noodsein voor DVC, om het tempo te verhogen en D.V.C. blijft nu voortaan domini- eren. In de 39ste minuut doelpunt DVC door haar rechtsbuiten, 2-1. Na de rust schijnt alleen DVC te spelen. Berchem is geheel op haar eigen helft teruggedrongen. Maar hoe DVC ook werkt, doel punten blijven uit. Slechts zeer sporadisch een uitval van Berchem en ofschoon iedereen een DVC- doelpunt verwacht, komt succes aan de andere zijde, na 25 min. spelen 31. DVC schijnt onver moeibaar en blijft voor Berchems doel zweven. Goallat en goalnaal helpen meerdere malen de Ber- chem-keeper. Een minuut voor 't einde maakt ook een Berchem- speler gebruik van zijn handen binnen het strafschopgebied. En Drunens rechtsbinnen verkleint de achterstand, 32. Direct daar na komt het einde. Drunen was technisch veruit de meerdere. Scheidsrechter Verburg leidde uitstekend. VLIJDEN. O.D.C.—Vlijmense Boys, 6—1. Zondag ging Vlijmense Boys vol goede moed naar Boxtel voor de eerste competitiewedstrijd. Om 2 uur stelden beide elftal len zich volledig op en vanaf de aftrap ontwikkelde zich een vlug op en neer gaand spel; beide doe len komen beurtelings in gevaar. Het tempo wordt steeds hoger op gevoerd; van het begin af aan is te zien dat de best getrainde ploeg overwinnaar zal worden. Na een kwartier spelen forceert Boxtel een corner, welke goed ge nomen, door de doelman van Vlijmen keurig wordt weggewerkt. De verdediging van Boxtel was ver opgedrongen en plaatste de bal in het doelgebied van Vlijmen; na wat heen en weer getrap krijgt Boxtel een kans en plaatst on houdbaar in, 10. Vlijmen pakt hierna flink aan en met goed sa menspel wordt de verdediging van Boxtel op de proef gesteld, maar men bezweert het gevaar; tot aan de rust golft het spel op en neer en juist toen de scheidsrech ter voor rust wou blazen maakte Boxtel 2—0. Na de rust een heel ander spel- beeld. Boxtel komt overdonderend opzetten en Vlijmen kan het spel niet meer verplaatsen, Geleidelijk voert Boxtel de stand op en eerst toen de stand 60 was kan Vlij men de eer redden met een straf schop, 61. Door_betere training heeft Boxtel de ovèrwinning ver diend. Vooral voor de rust was Vlijmen niet de mindere. Het tem po na de rust kon Vlijmen niet meer bijhouden door onvoldoende uithoudingsvermogen. De leiding was in goede han den van scheidsrechter Brekel- mans. Vlijm. Boys IIHerptse Boys 4—1. Vlijmen II speelde haar eerste thuiswedstrijd tegen Herptse Boys. Van het begin af aan was Vlij men de meerdere. Herpt kwam nu en dan flink opzetten, maar de verdediging van Vlijmen speelde een goede wedstrijd. Geleidelijk werd de stand opgevoerd en toen de scheidsrechter het einde aan kondigde, was de stand 41. Gaat zo voort. BILJARTEN. Zaterdag 18 September a.s. wordt in het café van de heer Fr. v. Helvoirt alhier de re turn-match gespeeld tussen een aantal spelers van de Waalwijkse Biljartbond en spelers van de Tilburgse Bond. Doordat de eerste ontmoeting in Tilburg op een nederlaag voor Waalwijk was uitgelopen, zal Waalwijk Za terdag alles in het werk stel len om revanche te nemen. Voor de vele sportliefhebbers in Waalwijk en omgeving zal er dus volop te genieten zijn. Immers, namen als Gebr. v. d. Brekel, H. Cornelissen- v. d. Meijden, Remmers en Gofferts Snr. zijn voor de meeste geen onbekende. Al met al zal er a.s. Zater dag volop spanning heersen. Aanvang der wedstrijden om 5 uur. GROTE ZWENDELAFFAIRE ONTDEKT. Na een uitgebreid onder zoek, dat meer dan een maand in beslag heeft genomen en zich over Amsterdam, 't Gooi en het Zuiden van ons land heeft uitgestrekt, zijn de rijks politie en de recherchedienst van de douane er in geslaagd één van de grootste zwarte- handel- en smokkelaffaires van de laatste jaren op te rollen. Het betreft hier een onge oorloofde handel 'in dames mode-artikelen, voornamelijk shawls, hoofddoeken en voi les, waarbij bedragen zijn ge moeid, die de twee ton ruim overschrijden. Men slaagde er in goederen te achterhalen voor een invoerwaarde van 55.000.De zwarte waar de hiervan was zeker vijfmaal zo hoog. Op het ogenblik zijn tien van de bende-leden gearres teerd.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4