De Echo van het Zuiden ra ra Troonrede en Millioenennota. Miljoenennota minder somber geluid No. 77 Donderdag 23 September 1948 duur! SPORT 6. Heidebloem. Corps C. 1. Rozenjacht. 2. Na arbeid Vermaak. 3. Recht door Zee. 4. Onderlinge Vriendschap. 5. Al doende leert men. Hoogste schutterM. Verha gen, Rosmalen, 60 punten met kamping. Personeelsprijzen 1. M. v. Ravensteijn, Haar steeg, 24 punten. 2. H. H. v. Geffen, Schijndel, 23 p. 3. K. v. d. Meijden, Vlijmen, 23 P. 4. Jo Coppens, Rosmalen, 23 p. 5. Th. v. Gestel, Haarsteeg, 23 p. Klas B. 1. H. Jansen, Vlijmen, 23 p. 2. J. Schakenraad, Schijndel, 22 p. 3. A. v. d. Wiel, Herpt, 21 p. 4. W. Groenedaal, Schijndel, 20 p. Klas C. 1. A. Coppens, Rosmalen, 22 punten. 2. Jo Herman, Vlijmen, 21 p. 3. H. v. Schaijk, Rosmalen, 21 p. 4. W. Koks, Haarsteeg 20 p. 5. A. v. Schijndel, Schijndel, 20 p. Geluksprijzen. 1. J. v. Schijndel, Schijndel, 36 punten. 2. H. v. d. Lee, Haarsteeg, 34 p. 3. Mej. Anna Coppens, Ros malen, 34 p. 4. Mej. Truus Coppens, Ros malen, 34 p. 5. Pietje v. d. Loo, Haarsteeg, 34 p. De prijzen werden door de voorzitter, dhr. Jac. Timmermans Haarsteeg, met vooraf een har telijke toespraak, uitgereikt. Door 20 viertallen werd aan dit con cours deelgenomen en het verloop der wedstrijden was vlot, waar voor dan ook de voorzitter dank bracht aan alle verenigingen voor haar medewerking. Volgende week, "Zaterdajg 2 October, zal er een bespreking plaats hebben tussen 't bestuur van de Langstraatse Kruisboog- bond en de Tilburgse Kruisboog- bond, aangaande regeling con coursen in 't jaar 1949, te hou den in café W. v. d. Loo te Haarsteeg. VLIJMEN. Postduivenvereniging De Zwaluw Zondag wordt de laatste vlucht gehouden vanuit Quievrain. Af stand 1 SO K.M. Daar het de laatste vlucht van het seizoen is worden vele duiven verwacht. Liefhebbers, maakt er nog eens een extra vlucht van. In verband met het grote con cours dat te Breda wordt gehou den met een vlucht vanuit Roo- deschool, is in Vlijmen nogal animo. Deze vlucht zal zijn op Zondag 3 October a.s. Katholieke Volkspartij. A.s. Vrijdag 24 September, des ayonds om 8 uur in café P. van Eggelen belangrijke vergadering. Als spreker zal optreden het ook hier bekende Tweede Kamerlid de HoogEdelGestr. Heer v. d. Zanden uit Eersel. Tevens ver kiezing van een nieuw bestuur en aanwijzing afgevaardigden ter Statenkringvergadering. VLIJMEN. Haarsteeg 1Vlijmense Boys 1. Zondag gaat Vlijmen naar Haarsteeg. Daar beiden niet al te best gestart zijn, gaat het er Zon dag om wie de eerste puntjes van deze competitie zal behalen. Waar Vlijmen met een gewij zigd elftal voor het voetlicht zal komen, zijn we benieuwd naar de uitslag. Daar het een plaatselijke ontmoeting is zal het Zondag aan belangstelling niet ontbreken. Supporters, alle Zondag pre sent te Haarsteeg. Om 12 uur een voorwedstrijd tussen Haarsteeg II en Vlijmense Boys II. Rozenjacht. Zondag nam bovengenoemde vereniging deel aan het groot concours te Haarsteeg van de Langstraatse Kruisboogschutters. Rozenjacht nam met vijf vier tallen deel. Het eerste viertal behaalde een vierde prijs, het 2e, 3e, 4e en 5e viertal boekte beter succes en be haalden allen een eerste prijs in haar afdeling. Op de Personeel Klasse A be haalde K. v. d. Meijden een prijs, Klasse B behaalde H. Jansen een eerste prijs. Rozenjacht heeft het slotcon- cours schitterend besloten, en zal zich thans op het binnenconcours gaan voorbereiden. Vlijmens Mannenkoor afd. Gemengd Koor. Zaterdag werd met de vereni ging een bezoek gebracht aan de Operette die werd opgevoerd in het Casino te Den Bosch. Vlij mens koor dat deze winter ook een operette wil opvoeren heeft daar eens kunnen zien hoe er ge speeld en gezongen moet worden. We zullen bij de eerste Winter- uitvoering eens zien of er erva ring is opgedaan. HEUSDEN. De opbrengst van de speldjes verkoop ten bate der Prot. kin derbescherming bedraagt ƒ52.41. De standenlijst der deelne mers aan de wedstrijden per soonlijk kampioenschap Noord- Brabant, ziet er thans zo uit d V) E *-* r* CJ O <u O O a A. de Graag 6 5 1 0 11 De Ren 6 3 3 0 9 Galan 6 3 1 2 7 J. Verlouw 4 1 3 2 5 M. Verlouw 4 1 2 1 4 Nieuwkoop 5 2 0 3 4 Kollenburg 5' 1 2 2 4 Swinkels 5 1 2 2 4 Noyens 3 1 1 1 3 v. d. Hammen 5 1 1 3 3 Piederied 6 0 2 4 2 Zaterdag j.l. werd te Til burg gespeeld de interprovinciale damwedstrijd Brabant-Limburg, welke in een gelijk spel eindigde, 10-10. Onze plaatsgenoten A. de Graag en A. Nieuwkoop speel den resp. 1 1 en 2—0. A.s. Zondag wordt te Hel mond de 7e ronde gespeeld voor het persoonlijk kampioenschap Noord-Brabant. De volgende deelnemers komen uit C. v. d. Hammen—J. Kollenburg W. PiederiedJ. Verlouw P. Swinkels—A. de Graag A. Nooyens—G. de Ren A. Nieuwkoop—M. Verlouw De landbouwer J. Verhoe ven Jzn. hoopt binnenkort te emi greren naar Canada. De avondtekenschool opent 1 Oct. a.s. haar poorten voor 't geven van onderwijs in de scheepsbouw, huisbouw, handte kenen, Ned. Taal en Rekenen. Deze school voorziet in een be hoefte voor de gehele omgeving. Tot ver uit de omtrek komen de jongens om hun kennis te ver meerderen, waarvoor bekwame leraars hun terzijde staan, welke zich geheel geven aan het wel zijn der school en de ontwikke ling der leerlingen. Maandagmiddag 2.30 uur kwam de gemeenteraad van Heusden in plechtige zitting bij een. Na de opening door de voor zitter, Burg. v. Delft, waarin hij memoreerde de historische waar de van dit ogenblik, op de ver anderde verhoudingen tussen de Rijksdelen, las Z.E.Achtb. de veranderde teksten der grondwet voor, waarop de vergadering ge sloten werd met formuliergebed. 1 October a.s. zullen de les sen aan de Nijverheidsavond school alhier weer een aanvang nemen. Het bestuur gaat vol ver trouwen de toekomst tegemoet. Immers de vorige cursus heeft getuigd van de grote toewijding van de zijde der leraren, alsme de van de gestadige ijver der leerlingen. Het is te wensen dat zich zeer veel leerlingen zullen aanmelden. Dit zal het onderwijs ten goede komen, daar dan verdere split sing in groepen naar vak en be kwaamheid kan worden doorge voerd. Een bloeiende school is onge twijfeld een zegen voor Heusden en de omgeving. SPRANG. Geslaagd. De heer N. van der Kolk alhier slaagde dezer dagen voor het exa men onderwijzer l.o. Geslaagde en familie gefelici teerd. Gouden bruiloft. Het echtpaar B. Ophorst-van der Schans, Besoijenseweg alhier, hoopt begin November a.s. hun 50-jarige echtvereniging te her denken. Voorzeker zal het dit krasse echtpaar D.V. daarbij niet aan belangstelling ontbreken. Plechtige Gemeenteraads vergadering. Maandagmiddag half drie werd ten gemeentehuize van Sprang- Capelle een plechtige gemeente raadsvergadering gehouden, ter al- kondiging van de veranderingen in de Grondwet. De voorzitter de Edelacntb. heer Burgemeester A. Smit, cp>-n- de de vergadering met gebed. Afewezig waren de heren de Rooij en van Zeist. De voorzitter deelde hierna me de de raad ingevolge een verzoek van de Minister van Binnenlandse Zaken in vergadering bijeen ge roepen te hebben, in verband met de afkondiging der veranderingen in de Grondwet, welke verande ringen, vervat in de wetten van 3 September 1948, door de Burge meester werden voorgelezen. Hierna sluiting. CAPELLE. 25 jaar Volksonderwijs. Op Maandag 11 en Dinsdag 12 October a.s. zullen in de zaal van de heer Cové aan de Nieu- wevaart een tweetal feestavonden worden georganiseerd ter viering van het 25-jarig bestaan van de afdeling Sprang-Capelle van Volksonderwijs. Naar wij verne men zal de toneelvereniging uit Oosterhout, die twee jaar gele den aan een tweetal Volksonder- wijsavonden haar medewerking verleende, ook nu het feestpro gramma verzorgen. Operette in studie genomen. Door de gemengde zangvereni ging ,,'t Rozeknopje" is voor haar aanstaande winter-uitvoe- Met het vooroorlogse ceremoni eel en onder grote belangstelling heeft 1.1. Dinsdag op Prinsjesdag" de opening der Staten-Generaal voor de eerste maal door H. M. Koningin Juliana plaats gehad. H. M. bracht nogmaals dank aan Hare Koninklijke Moeder en wees op de moeilijke wereld-om standigheden, maar van de ande re zijde op de internationale sa menwerking, vooral op de spoe dige uitvoering der Benelux-plan- nen. In Indonesië is men met de in terim-regering op de goede weg, alleen de Republiek baart ernsti ge zorgen. Dank werd gebracht aan Ame rika voor z'n grootse hulp en de industrialisatie werd onder de loupe genomen. Medegedeeld werd dat de be groting veel gunstiger is, dat er plannen zijn voor belasting-verla ging. Nadat nog de punten onderwijs en justitie waren besproken, riep H. M. Gods zegen in over de ar beid der Kamers. Wij willen hier de essentiële punten uit de Troonrede nog even resumeren. Buiten een aantal reeds inge diende wetsontwerpen somt de Troonrede onder meer de volgen de plannen op: Versterking van de internatio nale gemeenschapsgedachte; spoedige totstandkoming der Economische Unie met België en Luxemburg; gemeenschappelijke verdediging van West-Europa; nieuwe rechtsorde tussen Ne derland, Oost en West; normalisering van productie en consumptie; minder overheidsbemoeiing met het bedrijfsleven; vergroting van het bouwpro gramma; minder subsidies op levensmid delen; zorg voor behoeften van kinder rijke gezinnen; correcties in de kinderbijslagre gelingen; sociale verzekeringen voor zelf standigen; duurzame voorziening voor ou den van dagen; groter bestaanszekerheid voor boeren, tuinders en middenstan ders; vereenvoudiging van belasting en pensioen wetgeving; nieuwe regeling samenwerking van gemeenten en andere licha men; liquidatie van buitengewone rechtsmaatregelen; ring het zangspel in vier akten „Marijke van Scheveningen" in studie genomen. Beëindiging vliegseizoen. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" besluit haar vlieg seizoen a.s. Zondag met een vlucht vanaf Quievrain, waar voor de duiven a.s. Vrijdagavond tussen 7 en 8 uur in het club lokaal aan de Nieuwevaart wor den ingekorfd. Motorsport. Het zomerprogramma van de motorsportvereniging „Marijke" wordt a.s. Zaterdagnamiddag be sloten met een oriënteringsrit, waarvoor als hoofdprijs de wis selbeker, welke vorig jaar gewon nen werd door de heer J. Tref fers, is uitgeloofd. RAAMSDONK. Onze bekende dorpsgenoot, Jos de Veer, Bottelier le klas bij de Koninklijke Marine, die ongeveer drie jaar in Indië gezeten heeft, is thans met de Zuiderkruis op de thuisreis. De ontscheping zal vermoede lijk plaats hebben op Donderdag 23 September, zodat hij uiterlijk 24 September thuis kan zijn. Er heeft zich bereids 'n buurt. commissie gevormd, die voorbe reidingen treft om Jos een waar dige ontvangst te bereiden. Kort om, het zal feest zijn in de Put straat. Hij zal zeer zeker deze blijken van dankbaarheid en toe genegenheid op prijs stellen, maar het is duidelijk dat de ver tolking daarvan een niet vol doende beloning kan zijn voor de bewonderingswaardige houding van deze knaap. En ook wij zeg gen met zijn familie, vele vrien den en kennissen welkom thuis 1 nieuwe wetten op onderwijsge bied; regeling van het tuchtrecht bij het perswezen. De tarieven van inkomsten- en loonbelasting zullen worden her zien. De sociale verzekeringen wor den geünificeerd. De Zuiderzee wordt verder in gedijkt. Tekort tot 336 millioen gulden teruggebracht. Aan intering van nationaal ver mogen is een einde gekomen. De Millioenen-nota,' welke mi nister Lieftinck Dinsdagmiddag aan de Tweede Kamer heeft voor gelegd, laat een „minder somber geluid" horen dan de voorgaande jaren sedert de bevrijding het ge val was. Tegenover het nadelig saldo van 725 millioen vórig jaar op de Gewone en Buitenge wone Dienst I staat thans een te verwaarlozen tekort van rond 700 duizend gulden. Daarbij komt echter een nadelig saldo van 364.8 millioen op het Land- bouw-Egalisatiefonds, hetgeen met het eerstgenoemde tekort een to taal nadelig saldo maakt van 365J/2 millioen gulden. Vergeleken met de 1J^ milliard tekort van vorig jaar mag dit inderdaad min der somber heten. Hierbij voegt zich nog wel een tekort van 294 millioen op de Buitengew. Dienst II, doch dit betreft normale kapi taalsuitgaven, waarvoor regelma tig kan worden geleend. De gelei delijke verbetering van 's lands financiën, aldus de minister, zal weldra een stadium hebben be reikt, waarin niet alleen zo als reeds in 1948 de Gewone Dienst een overschot laat, maar waarin ook de Buitengew. Dienst I (uitgaven van aflopend oorlogs karakter) geheel uit de gewone middelen zal kunnen worden be streden. Een bemoedigend teken is, dat aan de intering van het nationale vermogen een einde is gekomen. Uit berekeningen van het Cen traal Planbureau blijkt, dat voor een bedrag van 540 millioen meer is geproduceerd dan ver bruikt, zodat het nationaal ver mogen met dit bedrag is toegeno men. Ook uit dit labyrinth van cij fers zullen we de voornaamste punten opdiepen, wat ook voor onze lezers 't gemakkelijkst is. Gelijk reeds aangekondigd was, biedt de begroting voor het jaar 1949 een beten perspectief. Al is het nog wel niet zo, dat het staatsbudget sluitend kon worden gemaakt, niettemin is er een op merkelijke vooruitgang te consta teren. De gewone dienst levert dit maal een overschot van niet min der dan 738.994.907 hetgeen t. o. v. 1948 een verbetering van meer dan 400 millioen is. De middelen van de gewone dienst vertonen een stijging tot 3.156.000.421 (vorig jaar 2.738.189.736) waarin de op brengst de belastingen een belang rijke rol speelt. De opbrengst daarvan wordt geraamd op 2.919 milUoen te gen het vorig jaar op 2.333 millioen. Het voordelig saldo van de ge wone dienst dekt vrijwel het de ficit van de buitengewone dienst I omvattende uitgaven en ontvang sten van aflopend karakter. De kapitaaldienst toont een de ficit van 294.141.617 tegen 423.016.484 over 1948. Het Landbouwegalisatiefonds laat tengevolge van verlaging der prijzen van te importeren goede ren en vermindering der subsidies 'n nadelig saldo van 364.833.000, hetgeen niet onbelangrijk minder is dan het vorig jaar. Voor woningbouwvoorzieningen wordt in totaal voor 1949 een be drag van 54 millioen uitgetrok ken, hetgeen belangrijk lager is dan het vorig jaar, toen onder ka pitaalsuitgaven 248 miliioen voor woningbouwvoorzieningc- n werd uitgetrokken. De personeelssterkte der crisis diensten wordt aanmerkelijk terug gebracht. De minister verwacht van de nieuwe begroting geen verdere in flatoire tendenties. De positie der betalingsbalans wordt bepaald verontrustend ge noemd en de verbetering in de verhouding tussen in- en uitvoer nog verre van voldoende De be talingsbalans is de zwatcke stee onzer nationale economie. De Amerikaanse hulp via lic-t Marshallplan is juist op tijd ge komen om ons uit de acute nood te helpen. De gevaren voor onze financi ële en economische verhoudingen zijn nog niet voorgoed geweken. BOEKBEOORDELING. VAN PUIN TOT HUIS, met als ondertitel: duurzame vrede, wederopbouw van Europa, her stel van de wereld door Ir. Jacques Timmermans l.i., Uitgave Waalwijkse Stoomdrukkerij An- toon Tielen, Waalwijk. Prijs 2.50. Een opeenhoping van begrippen en gedachten; nieuwe en oude, maar allen actueel. Sommige ge dachten er van zijn al bezig zich te realiseren. Daarom 'is het ge wenst, dat dit boekje komt in ieder gezin, opdat de volwasse nen het doorlezen en daarna nog vaak inkijken. De wijze, waarop schr. een en ander weet te zeggen, maakt het doorlezen gemakkelijk en prettig. B. N.V. VERZEKERING MIJ. „JOHAN DE WITT'' TILBURG. Van bovengenoemde verzeke ringmaatschappij ontvingen wij 't jaarverslag over 1947. Wij staan hier tegenover een voor verzeke ringsinstellingen jong bedrijf, een maatschappij, die in 15 jaar een kapitaal van 43.349.682.voor uitvaartkosten heeft weten te ver zekeren. Deze maatschappij geeft een groot gedeelte in herverzeke ring maar het eigen behoud be draagt reeds 12.288.207.met een wiskundige reserve van 402.576.58. Haar verplichtingen n.l. de premiereserve, berekent zij volgens de netto methode met een rentevoet van gemiddeld 2,66 terwijl zij als sterftetafel gebruikt G.B.M. 1900—1909. Het aantal waargenomen sterfgevallen be droeg 223 en het berekende aantal 738, een uiterst gunstige verhou ding. Johan de Witt beschikt ver der over een extra reserve, welke ruim 20 van de premiereserve uitmaakt. Resumerend mogen wij zeggen, dat deze maatschappij financieel een uiterst gunstige indruk maakt, productief tot de best geleide ver zekeringsinstellingen behoort. ZONDAGSDIENST 26 September 1948. Doktoren Dr. P. J. A. Lenglet Apotheek Geers NED. IIERV. KERK WAALWIJK. Zondag 26 September: 10 uur: Ds. Knottnerus. UITBREIDING LEDERINSTITUUT T.N.O. Dezer dagen is de uitbrei ding van het lederinstituut T.N.O. aanbesteed. Het be treft hier een uitbreiding aan het laboratorium, dus niet de uitbreiding van de vakschool, die door de Rijksgebouwen dienst op zich is genomen in tegenstelling met het Leder instituut dat particulier gaat uitbreiden. Naar men ons mededeelde zal de uitbreiding aan de Noord-kant van de vakschool dit jaar nog ge schieden, terwijl dan volgend jaar een aanvang zal worden genomen met de grote uit breiding in Oostelijke richting. Alles door de Rijksgebouwen dienst. Hieronder geven wij U de uitslag van de aanbesteding uitbreiding laboratorium: Steynen 21005.- v. Willigenburg 19450.- Aarts 19150.- Wijnants 18582.- Spuijbroek 18500.- v. Hulten-Krol 17265.- Coppens 17197.- v. d. Hammen 17130.- v. Campen 17005.- H. Maas, Waalwijk 16701.- De fa. H. Maas uit Waal wijk zal onder architect Fijan het werk uitvoeren. N.O.B. WEGTRANSPORT Afd. Waalwijk en Land van Heusden en Altena. Maandagavond vergaderde in hotel Heesels te Dussen de N.O.B.-Wegtransport afdeling Waalwijk en Land van Heus- dèn en Altena. De heer Pieters, Provinciaal Secretaris, zette in het kort uiteen hoe de reorganisatie van de Vakgroep Goederen vervoer en N.O.B. tot stand gekomen was en belichtte de betekenis van de bestuursver kiezing, welke vooral belang rijk is, omdat verwacht kan worden dat in de komende 2 jaar belangrijke gebeurtenis sen op vervoergebied zullen plaats grijpen. Namens de Coöperatie Weg transport wees de heer de Koek er op, dat het euvel der zogenaamde beunhazen en eigenvervoerders, die zich be wegen op het gebied van het beroepsgoederenvervoer hand over hand toeneemt en dat er schijnbaar niets aan gedaan wordt om dit te beteugelen. De Coöperatie wenste van de Vakorganisatie een duide lijke uitspraak in deze ma terie. Uit het antwoord van de heer Pieters bleek, dat er toch wel degelijk maatregelen genomen worden en dat de laatste tijd de Procureur-Ge neraal in Den Bosch de spe ciale aandacht van de Politie hierop gevestigd is. Hierna vond de stemming voor de bestuurs-functie plaats, welke als resultaat had dat gekozen werden de heren: J. Pot, Grotestraat 137, Waalwijk. J. v. d. Maaden, Kruis B 124 Wijk. J. G. den Dekker, Grote straat 173, Veen. C. Kolff, Rijksstraatweg 14, Sleeuwijk. J. de Jong, Binnenhaven C 197, Capelle. C. Oerlemans, D 67 Sprang- Capelle. J. v. Wijk, B 94, Genderen. De heer J. Pot werd in „Petit Comité" tot voorzitter en afgevaardigde naar het Prov. Bestuur gekozen. ORANJE-COMITé ANTONIUS-P AROCHIE. Het Oranje-Comité St. An- tonius-parochie, dat op 18 September door de buurtbe woners is gekozen, is voor 't eerst in vergadering bijeen geweest. Op deze eerste co mité-vergadering werden de verdere functies verdeeld, de verdere zaken besproken en plannen uitgestippeld hoe het comité zijn werkzaam heden zal verrichten. Op de eerste plaats een woord van dank aan de oude comité-leden die hun beste krachten hebben gegeven om de inwoners, en in het bij zonder de kinderen, een feest te hebben kunnen aanbieden om daardoor aanhankelijkheid te tonen aan het Vorsten huis. Dat het oude comité op 't laatst zijn werkzaamheden niet meer kon ontplooien, is niet de schuld van 't comité, maar verschillende moeilijk heden en tegenslagen waren hiervan oorzaak. Nu heeft de Antonius-pa- rochie weer een comité en de inwoners hebben ondervon den wat het betekent als er gebeurtenissen zijn in ons Vorstenhuis daarmee niet te kunnen meeleven, omdat er geen comité was dat de lei ding in handen kon nemen. Het nieuwe comité sprak met deze de hoop uit, dat alle inwoners van de St. Antonius- parochie hun volle medewer-. king zouden geven, want zon der deze medewerking staat ook dit comité machteloos. Nog een bijzonder woord van dank aan al diegenen die hebben medegewerkt dat ter elfder ure nog feest kon wor den gevierd, in het bijzonder voor de kinderen; gij hebt ondervonden wat samenwer king vermag. Het comité laat het volgen de, uit zijn eerst gehouden vergadering, aan de inwoners weten: Op de eerste plaats rekent het comité weer op diegenen die waren aangewezen uit de wijken en die ook nu weer het comité moeten aanvullen. Het comité zal tegelijkertijd met U contact zoeken. Wat de financiën betreft, is het niet de bedoeling van 't. comité dat wordt overgegaan tot een verplichte contributie; iedere inwoner wordt in de gelegenheid gesteld om mee te doen en ook alle kinderen. Daarom hebben wij besloten: vrijwillige bijdragen, ieder naar vermogen; hiervoor zul len dan enige collecte's wor den gehouden binnen het jaar. Het comité stelt zich ten doel in hoofdzaak de kinde ren te laten meeleven en feestvieren, als in het Vor stenhuis een feestelijk ge beuren plaats vindt. Wij voe len het tot onze plicht in het bijzonder de kinderen aan hankelijkheid en trouw bij te brengen aan ons Vorstenhuis en mee te leven met alle ge beurtenissen. Maar van de andere kant verwachten wij ook dat de ouders, en de ou deren die de school hebben verlaten, hun medewerking zullen geven als het comité een beroep op hen doet, zo wel wat activiteit betreft, als ook finantiële steun. Dat de inwoners met gulle hand ge ven is bewezen bij de laatste collecte. Wij leggen er de na druk op dat niemand boven zijn krachten mag geven, maar degenen die daartoe in staat zijn, moeten extra steu nen. Wat het feest in het bijzon der voor de ouderen betreft, zal het comité op het stand punt staat, dat dit in het gro te geheel in Waalwijk wordt gevierd. Hieronder volgen de namen van het comité: Het adres van de secretaris is* Th. Schapendonk, Leder kledingfabriek, Antoniusstr. No. 124. Het Comité: (Oude leden) Ere-voorzitter M. v. d. Heijden. B. v. d. Bogaert, Kloosterw. J. Bouwman, 2e Zeine. J. v. Loon, Crispijnstr. 33. J. v. Seters, Voorz., Kloos- terweg 2. Th. Schapendonk, Secreta ris, Antoniusstraat 124. P. Hesselberth, Penningm., Antoniusstraat 115. Th. de Peffer, le Zeine 30. G. Rombouts, Antoniusstr. 67 en F. de Leur Antoniusstr. 82. Het Comité. DE POSTDUIF. Wedvlucht uit Mons, afstand 158 km. Duiven los 10 u. 20 min. Wind Z.-W. In concours 129 duiven. Eerste duif aankomst 12 u. 8 m. 57 s, laatste prijsduif 12 u. 15 m. 45 s. H. Knippels 1, Th. Groeneveld 2, 8, 33, Fr. Schoemans Jr. 3, 7; A. Hensen 4, 16; W. Herman 5; D. v. d. Boomgaard 6, 12; Jac. v. Engelen 9, 14; H. Schaefer 10; A. Stokwielder 11; H. Couwen- berg 13; C. Schuwer 15; Jan Hensen 17; Th. Maas 18; H. Pul lens 19; H. Lombarts 20; Th. de Ronde 21, 28, 29; G. v. Helvoirt 22; G. L. Treffers 23, 31; P. de Jongh 24, 27; A. v. Eethen 25, 32; L. Mulder 26; A. v. Spijk 30. Zaterdag 5 Sept. inmanden voor oefenvlucht Zwolle van half twee tot half drie. De opbrengst van de vlucht Neufville van vorige week voor de jongens in Indië heeft opge bracht 182.76. Last van zennwon? Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. BIOSCOOP PROGRAMMA. Musis. Van Vrijdag t/m Zondag vertoont menin dit theater de film „Zonen der Zuidzee". Deze film verhaalt hoe een stel gewetenloze mannen naar een eiland in de Zuidzee va ren om er de paarlen van de gelukkige inlanders afhandig te maken. Als de zoon van de vorst zich verzet, gebruiken zij een meisje om hem over te halen. Het is een grote avonturen film met hebzucht en liefde in een mooie natuur. David Niven speelt als Raf fles de gentleman-inbreker in de gelijknamige film, een spannende en geestige thriller die Maandag en Woensdag vertoond wordt, evenals de film „Het geheim der dode stad", een detective-film die zich afspeelt in een goudmijn. L u x o r. Van de films die hier ver toond worden ontvingen wij geen beschrijving. Wel willen wij nog even vermelden dat Maandag, Dinsdag en Woens dag de film van de jubileum- en inhuldigingsfeesten ver toond wordt. Een unieke kans om de grootse feesten in al zijn sprookjesachtige glans van nabij te zien. Het is bo vendien een zeer geslaagde film, die het praedicaat „film van de niaand" kreeg en over al stampvolle zalen trekt. PERENDIE VEN. Dezer dagen heeft de poli tie proces-verbaal op moeten maken tegen de volgende jeugdige fabrieksarbeiders, die zich schuldig maakten aan 't weghalen van peren: S, D. en G. uit Den Bosch en v. B. uit V/aalwijk. SOMS IETS VAN U? Bij de politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. VRAAG EN AANBOD. Worclcn gevraagd t Enige meisjes voor lichte ex peditiewerkzaamheden. Een verstelnaaister Enige goede thuisstiksters Enige meisjes voor een wasserij Enige ervaren Handschoen naaisters (thuiswerk) Enige vrouwelijke kantoorbe dienden met Mulo-opleiding Een dagmeisje Een werkster Een halfwas kleermaker Een bijtuiger en snijder voor Lederwarenfabriek Enige hulparbeiders i. d. schoenfabriek Een ervaren metaaldraaier Enige plaatwerkers Bieden zich aan i Een aspirant looimeester Een jeugdige magazijnbediende Een controleur Diverse vrouwelijke en manne lijke administratieve krachten Een boekhouder Een administrateur Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeids bureau, Grotestraat 339 te Waal wijk, Tel. Nr. 63. Deze bekendmaking is geldig gedurende het tijdvak van 23 t.m. 29 Sept. 1948. de volgende verloren en ge vonden voorwerpen: Verloren: Enkele portemon- naies, doublé polshorloge, wit baby-sokje, twee zilveren spelden leeuwtj e Gevonden: Halssnoer, kerk boek, enkele damesportemon- naies, kindermuts, windjack en vulpotlood. Tilburg - Heuvelstraat 104 MF.T SCHOTEN WFPnEN DE GASTEN GEWEKT. Zaterdagnacht ontdekten sur veillerende politie-agenten brand in hotel Central op de Markt te Den Bosch. Zij maakten onmid dellijk alarm, doch hun geroep of gebons op ramen en deuren ver mocht de slapende bewoners niet te wekken. Toen de agenten de deur geforceerd hadden, konden zij door de reeds zeer sterke rook ontwikkeling de hotelgang niet meer betreden. Ten einde raad werden de dienstrevolvers getrok ken en waarschuwingsschoten ge lost. Hierdoor gewekt, verschenen de hotelgasten voor de ramen. Be seffend in welk een toestand zij verkeerden, dreigde er een paniek te ontstaan. De inmiddels gearri veerde gemeentelijke brandweer kon met behulp der ladders ver scheidene personen in veiligheid brengen. Anderen zochten via de daken der belendende panden een goed heenkomen. 't Vuur, waarvan de haard be neden in 't café bij 't buffet lag, werd met 2 stralen bestreden. Het had via de spijslift reeds zijn weg gevonden naar de hoger gelegen verdieping. Binnen enkele uren kon het echter bedwongen wor den. De schade aan het interieur, zowel in het café als op de eerste étage, was evenwel aanzienlijk. W.S.C. Zondag gaat voor WSC de eerste competitie-thuiswed strijd draaien en is één der oude rivalen RKTVV uit Til burg te gast. Ondanks de twee nederlagen uit twee wedstrij den die de Tilburgenaren reeds hebben moeten incas seren, moeten de Geel-Zwar- ten niet denken aan hen een walk over te hebben. Integen deel, RKTVV behoort waar schijnlijk wel tot één der sterkste tegenstanders, waar bij nog komt dat zij er op ge brand zijn de nederlaag van Zondag j.l. tegen DESK wel op een andere Langstraatse club te zullen wreken. Al heeft WSC de competi tie ook ingezet met verlies, dit heeft echter geen reden tot ongerustheid, aangezien debutantenkoorts aan deze wedstrijd niet vreemd was. Voor Zondag komt het elf tal compleet in het veld en wanneer ieder voor de volle 100% zich geeft en gewerkt wordt van het begin tot het einde, kan er succes geboekt worden. AMUSEMENTSCLUB JULIANA Zondag a.s. haar eerste optreden Zondag a.s. 26 September zal de onlangs opgerichte amuse mentsclub Juliana, een onderaf deling der gelijknamige sportver eniging, voor het eerst in het openbaar optreden met een grote Bonte Avond. Deze is met de grootste zorg voorbereid. De di verse nummers zijn van velerlei aard, vullen elkaar goed aan en maken alles tot een prima geheel. De Jellow-Cowboys, die zo lang zamerhand een aardige popula riteit gaan krijgen, nemen het grootste gedeelte van het muzi kale programma voor hun reke ning. Een en ander belooft wer kelijk een mooie avond te wor den van zang, muziek en voor dracht. Niet alleen al wat Juliana heet, ook vele anderen zullen de ze gelegenheid in het Patronaats gebouw, aanvang half acht, wil len meemaken. Juliana—-Sarto Sarto, „de eeuwige kampioens- candidaat", schijnt ook dit jaar heel wat van plan te zijn. De twee door hen gespeelde wed strijden werden even zovele gro te overwinningen. Dat zegt reeds genoeg voor hun kracht. Zondag a.s. zijn ze.té gast op het Juliana- Sportpark. Ongetwijfeld zullen ze alles in het werk stellen ook de Geel-Zwarten aan hun zege kar te binden. De totaal onver diende nederlaag in Zaltbommel van Zondag j.l. heeft ons ver trouwen in de Waalwijkse ploeg nog niet geschokt. Zaak zal het echter zijn danig op de tellen te pasen. Wanneer Baardwijk er in slaagt de Tilburgers met hun wapenen, snelheid en techniek, waarbij de bal het werk doet, te bestrijden, is de uitslag volko men in het onzekere. Wel staat dan absoluut vast dat van een prima wedstrijd met goed voet bal te genieten zal zijn. Deze „match van de dag" voor Waal wijk zal velen naar het Juliana- Sportpark doen gaan. Aanvang half drie. HaarsteegO.D.C. 16. Haarsteeg, dat met een in valler voor haar doelman moest uitkomen, werd onge nadig door ODC onder han den genomen. De gasten do mineerden de hele wedstrijd over alle linies en hadden al spoedig een 30 voorsprong weten te verkrijgen. Haar steeg daarentegen speelde te stuntelig om het ODC-doel ook maar één ogenblik in ge vaar te brengen: speciaal de voorhoede toonde haar on macht. Ook in technisch op- zicht was ODC de meerdere i van de thuisclub. De tweede helft was gelijk j aan de eerste. Haarsteeg kon maar niet op grote hoogte ko- j men en in de voorhoede bleef het steeds maar rammelen. ODC bleef steeds aanvallen en de Haarsteeg-verdediging werd dan ook herhaaldelijk uit zijn positie gerukt en hoe midhalf Boelen ook zwoegde, zij konden niet verhinderen dat ODC nog 3 maal scoorde j en hiermee bleek het pleit be- I slecht. Kort voor het einde j kon rechtsbinnen van Gestel i voor zijn club nog de eer red: den, 16. Ook het tweede elftal speel- de ver beneden zijn kunnen en werd in Den Bosch door Sportver. '32 met een 51 j nederlaag huiswaarts ge stuurd. Alleen Haarsteeg 4 had succes en wist met 21 van Herpt 2 te winnen. Een volgende maal beter.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4