feuilleton nieuws uit i ;aatsheuvel bekendmaking keukenkachel voor direct gevraagd: pension kaatsheuvel. Thuisstiksters Terry en Berry in :DE WITTE ELAND. ENKELE PRIMA Volledig pension Blauw-Witten. Voor Zondag a.s. staat voor het eerste en tweede elftal van Haarsteeg een belangrij ke derby op het program, n.l. tegen de Boys uit Vlijmen. Haarsteeg 2 speelt om 12 uur tegen Vlijmen 2, terwijl het eerste elftal om 2 uur speelt tegen het eerste elftal van de Boys. Daar Vlijmen zowel als Haarsteeg met 2 neder lagen zijn gestart, zal het Zon dag een spannende strijd wor den. Desk IDe Zwaluw. Een van de gevaarlijkste con currenten van de zware compe titie komt Zondag bij Desk op be zoek. De snelle Zwaluw, die met twee gewonnen wedstrijden op nieuw zijn kunnen bewijst en die de vorige competitie's tot het laatst een van de gevaarlijkste te genstanders van Desk was, zal er natuurlijk alles op zetten, om in Kaatsheuvel zijn zegetocht voort te zetten. De Zwaluw beschikt over een vlugge ploeg, die daarbij het voordeel bezit, dat ze vol blijft houden tot de scheidsrechter einde fluit, ook al kan de legen- partij op een voorsprong bogen, 't Zal daarom voor Desk Zondag zaak zijn om niet te versagen en vanaf het begin tot het mogelijk vermoeide einde vol te houden, op de bal te zitten en door open spel, tijdig schieten, de Vughte- naren te verrassen. VOETBAL. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 26 SEPTEMBER le Klasse District 4. NAC—Juliana VVV-Helmond BW-Willem II Limburgia—MVV De Spechten—TSC lc Klasse District 6 Bleijerheide—Kerkrade NOAD—De Baronie LongaMaurits HelmondiaEindhoven PSV—Spel. Emma 2e Klasse A. WSC—RKTVV TOP-Conc. SVD KolpinaW ilhelmina DESKZwaluw SET-RKC 3e Klasse C. HaarsteegVlijm. Boys ODCZahbommel BaardwijkSarto Gilze—Gudok Korvel—Ons Vios 4e Klasse C. RKDVC—Opijnen Berchem Sport—Oss DVG—Nooit Gedacht VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN ZIJN THUISKOMST. Naar het Engels. 2) „Het gaat nogal. Het was ook dwaas van mij om nog /o laat zo ver te gaan, terwijl ik toch wist dat er sneeuw in de lücht zat. U vindt 't zeker heel vreedzaam hier op de heide?" „Ik heb er nog geen erva ring van". „Maar het is er vreedzaam; toch krijg je soms zo'n gevoei of ze je zo benauwend insluit, dat je daaraan alleen ontko men kunt door vèr, vèr weg te lopen. Vandaag kreeg ik 't ook weer zo kwaad!" „U hebt toch zeker uw hele leven op de heide gewoond?" „Neen, alleen de laatste tien jaren". „Me dunkt, dat is al heel lang voor iemand van uw leeftijd!" Ze was zeker niet ouder dan een jaar of vijf-, zes-en-twintig, wat hij vergeleken bij zijn vijf-en- dertig, heel jong vond. „Moeten wij nog vèr gaan?" „Neen; nü niet meer". „Maar ik zie nergens een huis?" „Zo dadelijk, links. Die heuvels daar zijn de klippen van Crapstone; stonden die er niét, dan zoudt u zó de lichten van Triar's Cross zien. Ons huis wordt juist beschut RKSVA—Hcusden HVCHMaliskamp 4e Klasse D. Veerse Boys—RWB Raamsdonk—RKFSV Right Oh—Waspik Velocitas—Uno Animo Nevelo-VOAB Res. 2e. klasse C. RAC 2-Willem 113 RKC 2—DESK 2 RKTVV 2-Longa 3 Sarto 2-WSC 2 Taxandria 2—NOAD 2 UITSLAGEN VAN ZONDAG J.l. Res. 2e klas C. Willem II 3Desk 2 22 WSC 2—RKC 2 1—2 RKTVV 2—Sarto 2 1—2 Taxandria 2RAC 2 02 NOAD 3—LONGA 3 2—1 Res. 3e klas. PSV 4—BW 4 3—0 Eindhoven 4RWB 2 41 Plechtige Gemeenteraads vergadering. Maandagnamiddag had in de raadszaal alhier de voorgeschre ven plechtige raadszitting plaats ter afkondiging van de verande ringen in de Grondwet. Om half drie opende de voor zitter Burgemeester Mr. v. d. Heij den met de Chr. groet de verga dering en deed mededeling, dat bericht van verhindering was in gekomen van de heren v. d. Heu vel, Pooters en v. d. Velden. De Gemeente-Secretaris las daarop de bepaling voor, waarbij de afkondiging volgens de wet ge regeld is, waarna Burgemeester v. de Heijden voorlezing deed van de bij de wetten van 3 September 1948, Staatsblad van het Konin krijk der Nederlanden nummersl. 410 tot en met I. 413, vastgestelde veranderingen in de Grondwet. Op de gebruikelijke wijze volg de hierop de sluiting. Loon op z'n smalst. Zaterdag j.l. gaf het feestco mité ter viering van de nationale feesten als slot een groot vuur werk. Om de nodige bekendheid te geven aan dit geheel gratis te genieten slotprogramma, had de firma Kat uit Leiden, welke het vuurwerk verzorgde een aantal pakkende affiches beschikbaar ge steld, waaronder op een aange hechte strook plaats en tijd van het vuurwerk werd bekend ge maakt. De affiches kwamen eerst Vrijdag namiddag in het bezit van het comité. Direct werd voor de aan te hechten stroken ge- door die klippen. Hier zijn wij bij het kronkelpad dat er heen leidt!" Langzaam maar zeker be reikten ze hun doel en kalm zei ze: „Daar links is 't hek. Wilt u dat misschien opendoen?" Dit deed hij en terwijl hij door de dwarrelende sneeuw vlokken heenkeek, zag hij tot zijn verrassing dat het huis veel groter was dan een ge wone boerenhoeve. Slechts twee of drie van de vele ven sters lieten een reetje licht door. Het jonge meisje bleef staan voor een smal deurtje, de enige ingang aan deze kant. „Misschien wilt u mij even helpen afstijgen. Ik vrees, dat, als ik spring....?" Corneston tilde haar van 't paard en terwijl zij z'n arm weigerde die hij haar tot steun bood, liep zij de twee uitgesleten treden van het stoepie op en beduidde hem dat hij zou binnengaan. Ze bevonden zich nu in de hall, waar een vrouw vlug opstond van haar plaats bij het vuur, met de vraag: „Ben je daar, Lysamon?" „Ja". Met een gebaar be zwoer het jonge meisje de uitroep van de vrouw, die waarschijnlijk gevolgd zou zijn op het zien van Cornes ton. „U hoeft zich niet onge rust te maken, tante. Ik ben gevallen en heb mijn voet bezeerd. Zeker zou ik geen kans hebben gezien thuis te komen, als deze heer niet toe vallig voorbij gereden was. Hij is verdwaald op weg naar Triar's Cross en kan nu van- ESV 2—Willem II 4 4—1 Spechten 3Mulo 2 22 De stand is: Res. 2e klas C. Sarto 2 2 2 0 0 4 NOAD 3 2 2 0 0 4 LONGA 3 2 1 0 1 2 RKTVV 2 2 1 0 1 2 Willem II 3 2 0 2 0 2 RAC 2 2 1 0 1 2 RKC 2 2 1 0 1 2 DESK 2 2 0 1 1 1 WSC 2 2 0 1 1 1 Taxandria 2 2 0 0 2 0 4e Klasse D. Uno Animo 2 2 0 0 4 RWB 2 2 0 0 4 RKFSV 2 2 0 0 4 Velocitas 2 1 0 1 2 Raamsdonk 2 1 0 1 2 Waspik 2 1 0 1 2 Veerse Boys 2 0 I 1 1 Right Oh 2 0 1 1 1 Nevelo 2 0 0 2 0 VOAB 2 0 0 2 0 zorgd en reeds Vrijdagavond kon den de biljetten ter publicatie worden aangeboden. Een paar ac tieve comité-leden bezochten de omgeving met het verzoek slechts rén dag deze affiches een plaats voor de vitrine te geven. In Loon- op-Zand liepen de comité-leden een blauwtje. Voor Kaatsheuvel hing men daar geen affich° op. M'wilde schijnbaar niet mede werken. dat een Loc-nsc invcner gratis van iets go? is ge> oor, dat Kaatsheuvel aanbood. Chauvinis me kan wel eens ooit verantwoord zij:', doch hier toonde de I.oonse wuiken r toch Loon .;p zn s.i ii en zonder resultaat want er vv jren honderde Loonsc li - ge s die volop genoten hebben .ft net Kaatsheuvel.se vuur .eik. '«V.uem II 3JC 2. Zelden worden verslagen van dr I. -reserves in ons blad ge publiceerd, wat niet wil zeggen, dat deze wedstrijden niet een be zoek overwaard zijn. Zondag 12 September speelden b.v. de reser ves van Desk een prachtwedstnjd op eigen terrein, waarvan iedere toeschouwer moest getuigen, dal- hij niet onder deed voor een van het eerste elftal. Zondag 19 September waren de reserves bij Willem II 3 op be zoek. Om meer belangstelling voor onze jongeren te wekken, laten we hier een kort overzicht van de ontmoeting volgen. Willem II trapt af en zit de eerste 10 minuten voor Kaatsheu vels doel. Dan komt Desk los. doch door te hoog spel gaan een paar goede kansen, daar een ster- avond niet verder gaan door de sneeuw. Ik heb gezegd dat wij hèm en zijn paard een onderdak zullen geven tot de ochtend: dit zijn wij ver plicht. Waar is Joseph? Wilt u hem even waarschuwen?" Ze had snel doorgepraat; misschien met de bedoeling om verzet te voorkomen van de zijde van haar tante. Toen ze haar cape had afgedaan, trof het Corneston, zo knap als ze was. „Hier de nacht overblijven? O, maar kind, wat zal je va der wel zeggen? Zó ver is het niet naar Triar's Cross. Zou die heer....?" vroeg 't oude dametje zó schuchter en be duusd, dat men onwillekeu rig de indruk kreeg, hoe zij zeker nooit van haar leven iets gedurfd had. Eer Lysamon wat kon zeg gen, sprak Corneston: „Toch is het te ver voor mij, Madam, om nu vanavond nog weer op pad te gaan zelfs al kende ik de weg wat niet het geval is. Ik ben nat en koud en mijn paard is dóód-op! Hoezeer het dus ook tegen mijn opvattingen in druist om mijn gezelschap aan iemand op te dringen, moet ik nu wel verzoeken of ik hier mag blijven! Uw nichtje was zo vriendelijk mij een maaltijd en een bad te be loven; wat die beide betreft, zal ik heel makkelijk tevre den gesteld zijn". Lysamon antwoordde op levendige toon: ,rMaar natuurlijk moet u blijven! Tante is wat verrast: dat is het! We zijn hier im mers niet gewend aan bezoek, ke wind over het veld .staat, te loor. Een prachtkans wordt dan gemist en 't is Willem II, die daarop 10 maakt. Na 20 minuten, spelen plaatst Groenendaal de bal naar Snoeren, die afgemeten voorzet aan van Laarhoven, die onhoudbaar het tegenpunt maakt. Een gevaarlijke scrimage voor Kaatsheuvels veste wordt met vereende krachten op gelost. Theo profiteert even later van een fout van de Willem II ach terhoede en geeft zijn club de lei ding. Met deze stand gaat de rusc in. Na de rust komen de gastheren met de wind als steun met kracht opzetten, doch voorlopig doorstaat de achterhoede deze druk. Van beide zijde wordt alles gedaan om nog een doelpunt te forceren en het is Willem II, die het eerst ge luk heeft 22. Een mooie kans gaat nog voor Desk verloren en onder hoogspanning komt het ein de met een gelijk spel. Industrie-uitbreiding. De houtenhakkenfabriek van de firma Bossers en Mouthaan aan de Regtvaart zal aanmerkelijk worden uitgebreid. Er is vergun ning verkregen voor de bouw van een fabriek van ruim 30 meter lengte. Apollo-Theater. Reeds bij herhaling is gebleken, dat de directie van het Apollo- theater vooral niet de laatste is om het publiek het meest actuele te bieden. Kaatsheuvel presenteert vaak nieuwe films, die eerst we ken later in grote steden vertoond worden. Ook nu weer blijkt de activK teit van de directie van het Apol- lo-theater, Woensdag 29 en Don derdag 30 September zal het pu bliek van Kaatsheuvel en omge ving kunnen genieten van de ge heel in kleuren opgenomen film van de inhuldiging van Koningin Juliana, getiteld ,,'t Sprookje van de Gouden Koets". In hetzelfde programma draait nog een inte ressante rolprent uit de oude doos: de inhuldiging van Koningin Wil- helmina in 1898. Een prachtgelc- genheid om een vergelijking te maken wat de filmtechniek in een halve eeuw bereikt heeft. De voor stellingen lopen Woensdag van 2 tot 10 en Donderdag van 7 tot 10 elk uur. Zaterdag en Zondag 25 en 26 September loopt „De Zoon van Monte Christo", een veelbewo gen romance van een roekeloze avonturier, met Louis Haywara en Joan Bennett in de hoofdrol. (Zie advertentie in dit num mer). zoals ik u al verteld heb. Toe, roept u nu even Joseph, tan te. Het paard moet dadelijk naar de stal gebracht wor den". En zich toen tot Cor neston wendend, vroeg ze: Wilt u mij volgen als u uw jas hebt uitgetrokken. Vader zit waarschijnlijk hier en cr zal zeker wel een kachel branden". Dit zeggende, trad zij toe op een binnendeur, een beetje hinkend tengevolge van haar verstuikte enkel. Toen Corneston zijn met sneeuw overdekte rij-jas had afgelegd, volgde hij haar en ging de deur, die tot nog toe op een kier had gestaan, in eens open, waarna er een al vrij bejaarde man uittrad, met grijs haar en een lange grijze baard. „Wat zeg je, Lysamon? Is deze heer verdwaald?" Tante Julia had zich uit de voeten gemaakt en Lysamon wachtte tot de bezoeker zelf antwoordde. „Juist; dat is het geval. Als ik deze jongedame niet had ontmoet, dan zou ik waar schijnlijk de nacht op de hei de hebben moeten doorbren gen, daar ik juist van mijn bestemming wèg, in plaats van er naar toe reed! Ze was zo vriendelijk mij een onder komen voor de nacht aan te bieden. Mag ik hopen dat u De ogen van de man bleven met starende blik op hem ge richt en hij greep hem bij de pols. „U bent Edward Cornes ton?" hijgde hij „Juist; die bèn ik. Wat be- Bel Canto. De Zangvereniging Bel Canto hield een druk bezochte ledenver gadering om de belangen der ver eniging na het drukke seizoen, dat achter de rug is, te bespreken. Het. repetitie-bezoek en een ac tie nieuwe leden te winnen vorm de een actueel punt der agenda, waarover geannimeerd van ge dachte gewisseld werd. Ongetwij feld zitten er zowel onder de mannen en jongens als onder de dames van Kaatsheuvel nog krachten, die nog steeds uit be scheidenheid of anderszins achter zijn gebleven, doch die in Bel Canto een mooie gelegenheid kunnen vinden om de vocale mu ziek te beoefenen. Wat Bel Canto in het verleden gepresteerd heeft mag toch wel geacht worden als van voldoende importantie om 'n lidmaatschap niet als een schande te beschouwen. Uit en door de leden is een commissie gevormd om te trachten leden te winnen en tevens het repetitiebezoek te bevorderen. Zeer uitvoerig werd de richting besproken, welke Bel Canto in de toekomst zal ingaan. Een drietal voorstellen werden ter tafel ge bracht, n.l. het deelnemen aan een groot concours, b.v. Hilversum, het geven van concerten met so listische medewerking en het or ganiseren van wisselconcert^n. De meningen liepen sterk uiteen en de beslissing hieromtrent zal eerst na een overweging van een ï4- tal dagen genomen worden. Aan de leden in Indië werden een viertal paketten gezonden van een waarde als genoten op de reis naar Limburg. Besloten werd een reiskas te vormen, daar de trip nam* het Zuiden op Zon lag 9 Augustus uitstekend bevallen v ps. Agenda. Donderdag 23 Sept. 8 uur n.m. repetitie Mannenkoor Bel Canto. Zaterdag 25 Sept. 8 uur n.m. en Zondag*26 Sept. 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo-theater: De Zoon van Monto Christo. Toegang 14 jaar. Woensdag 29 Sept. van 2—10 u. Donderdag 30 Sept. van 7 tot 10 uur elk uur: 't Sprookje van de Gouden Koets, kleurenfilm, alle leeftijden. Maandag 27 Sept. 8 uur n.m. repetitie Harm. Apollo. Succesvol. De 48-jarige Bart van Crom- voirt uit de Schoolstraat alhier, behaalde Zondag j.l. een schitte rend succes als scherpschutter. In de wedstrijd om het Koningschap van de Langstraat van de Bond van Schutters behaalde hij na een spannende kamp tussen een 7-tal doelt u daarmee?" De man antwoordde niet, maar viel tegen de deur en met kalme nadruk sprak Ly samon: „Het beduidt, dat u thuis bent, Mr. Corneston. Dit is Ormathwaite". HOOFDSTUK II. De volgende ochtend stond Corneston aan het venster van de kamer, waar hij nü het ontbijt en de vorige avond zijn maaltijd gebruikt had, en keek uit over de verblindend witte sneeuw. De December- zon was schitterend, maar 't was doordringend koud, en ondanks 't knapperend hout vuur huiverde Corneston en zei: „Ik weet niet of ik morgen niet weer naar Londen terug ga! Maar als ik stilte om mij heen verlang, dan zal ik die hier wel vinden! Bovendien is Capfallon dichtbij en nu ik zo in de buurt ben, kan ik niet heengaan eer ik mij daar eens vertoond heb! Wat zegt u, mr. Linnacre? Op het ogen blik is er niets meer van mijn verlangen". „Als u eens de gelegenheid hebt, sir, dan wilt u zeker de boeken wel eens nakijken? Ik heb ze nauwkeurig bijge houden sinds de dood van Mrs. Halford". „Ik ben overtugid dat alles in orde is. Dit vertrek is ze ker uw zitkamer? Dan zie ik niet in, waarom ik die nu ge bruiken zou, wat niet alleen maar ook uw zuster en uw dochter lastig moet wezen! Telt uw familie nog meer leden?" (Wordt vervolgd) V ploegen de koningstitel. In 1938 was de heer van Crom- voirt koning van de Burgerwacht, op de schietbaan. Thans zal zich een felle strijd ontbranden om de koningstitel van de Kaatsheuvelse Schuttersver. St. Jan Baptist. De heer van Cromvoirt stamt uit een prima schuttersfannlie. Zijn vader b.v., Lambert van Cromvoirt, was in zijn tijd een dér beste schutters uit de omtrek. BERNDIJK. Wielerclub Kaatsheuvel. De Wielersport in Kaatsheuvel wordt weer nieuw leven ingebla zen. Enkele sportenthousiasten hebben, na de Ronde van Bern- dijk, gezien dat er flinke belang stelling bestaat voor de wieler sport. Een vergadering in het café van dhr. Th. van Boxtel belegd, trok een 50-tal bezoekers. Het voorlopig bestuur werd hier gekozen en bestaat uit de heren A. v. d. Ven, voorzitter, B. van Meeuwen, secr., Fr. v. d. Linden Sr., penningmeester, G. v. Boxtel en A. van Boxtel, comm. Velen gaven zich als lid op, zo dat we binnenkort een keur van jonge kerels zullen zien trainen om een „groot coureur" te wor den. Groeten uit ïndië. Zaterdagmiddag a.s. zal onze parochiegenoot Nico Glaudemans van uit Amboina groeten over brengen en wel over golflengte 1875 m. tussen half vijf en zes uur. LOONOPZAND. Duivenwedstrijd. Zondag hield de Duivenvere- niging „De Luchtbode" een wed vlucht vanuit Mos. De uitslag was: M. Vera 1, 2, 5; M. Maas 3 L. v. d. Sanden 4 L. van Loon 6 J. Monsieurs 7. Over- duif M. Vera, late jongen. P. v. Gompel 12, 14. In memoriam. In het Ziekenhuis te Raams- donksveer is op 38-jarige leef tijd overleden de Eerw. Zuster Martha Maria (in de wereld Jo hanna Ligtvoet) uit Kaatsheuvel, welke gedurende 12J4 jaar als onderwijzeres is werkzaam ge weest in het klooster der Eerw. Zusters van Liefde alhier. Zij genoot de volle sympathie der Loons bevolking en was een ware vriendin voor de kinderen, die haar heengaan naar de eeu wigheid dan ook ten zeerste be treurden. Zij ruste in vrede. Burgerlijke Stand. Ingekomen personen A F M Huijbregts van Wage- ningen. J J E Kramer v Eind hoven. L A M J v Beek van Eindhoven. G J Stehman van Oirschot. G Th C Nannes van Oegstgeest. J M Rooijackers van Gemert. M van der Pas en gezin van Tilburg. P A v Huiten van Waalwijk. J J M Jansen van Utrecht. A E M Hornman van Schijndel. W P H M van Litsenburg van 's-Her_ togenbosch. M P J de Jong van Tilburg. G G T M de Leijer van Schijndel. Vertrokken personen: J J K Oterman en gezin naar Berlicum. J W A M Cappetti naar Arcen. W T M Cappetti naar Boxtel. Th A H M Cap petti naar Eindhoven. J L M Kemmeren naar Oudenbosch. M V G C Steenbergen naar Oir schot. AM Hendriks naar Venray. ACM Mosselveld naar Eindhoven. M C A v d Schoor naar Tilburg. PI J M Holthuijsen naar Amsterdam. A F A Stokkermans naar Roo sendaal A E M Laros naar Waalwijk. J H A M v Lierm naar St. Michielsgestel. P F G M Schellekens naar St. Mi chielsgestel. J C Essen naar Rotterdam. A C F G Peters naar Eindhoven. J G M Bee- rens naar Goirle. J C Hoeve naar en gezin naar Tilburg. H C J Vesters naar St. Michiels gestel. C A A Boons n Eind hoven. A W P Frederiks naar St. Michielsgestel. J A D M Vercauteren naar Vlissingen. W J van Wassenaar naar Breda. A M A Ploegmakers n Eind hoven. H A H M v Eeuwijk naar 's-Bosch. MC W H de Jong naar Oudenbosch. C J B v Loosdrecht naar St. Michiels gestel. C E M T Mutsaers naar Schijndel. J C M v Dies- sen naar 's-Bosch. E M van Mierlo naar Made. A J C Luijten naar Dongen. C J C Verhel'st naar Leerdam. J J M Kleijberg naar Tegelen. Th J M Nieuwenhuijzen naar Oploo. A C Wijtvliet; A P v Vliet; T Terwisscha van Scheltinga; G F A Smit: H G Slag; E Pieke- ma; J N Peters; H Mooij; H P Lomme;P Kruidenberg; H A Kempes; J P van Kampenhout; G T Jongkind; C A G M van Gijsel; J B F Gottschalk; J M de Graaf A P den Haan P J G Janssen; A T Floris W T van Efferen; J B Dusink; J A van Doorn; A J Brekelmans; A J Bleeker;F A van Bezouw; Heeffer; A B Hamel; S H Ho; H W A Hendriks; allen naar Beverwijk. P H C van Hoorn naar St. Michielsgestel. JA Binders naar Goirle. A E Ha mers naar Waalwijk. J C Mertens naar Grave. G W Friedhoff naar Beverwijk. H T Wijnen naar Ede. HAM Hutten naar Venray. J D Bre kelmans naar Waalwijk. PM A Snoeren naar Waalwijk. WAALWIJK. RODE KRUIS- ONDERSCHEIDING. In een verslag van de uitrei king van onderscheidingen aan leden van het Rode Kruis, dat wij vorige week gaven, stond niet vermeld dat de hoofdverpleegster van het St. Nicolaas-Ziekenhuis alhier, de Eerw. Zuster Regnera, eveneens is onderscheiden met de bronzen medaille. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat Zuste>* Regnera tijdens de bevrijdingsda gen werkzaam was in Boxtel en bij de uitreiking ook bij het Ro de Kruis uit Boxtel werd ge noemd. BIJZ. GERECHTSHOF DEN BOSCH. Het Bijzonder Gerechtshof heeft dezer dagen de zaak be handeld tegen Feldwebel Jo seph Geesink uit Ahaus, die op 23 Augustus 1944 op het gemeentehuis in Raamsdonk de ambtenaar ter secretarie A. Brejaart neerschoot. Verdachte kwam die mor gen op het raadhuis, waar hij de burgemeester of diens plaatsvervanger moest spre ken; deze waren echter geen van beiden aanwezig en men ging de opperwachtmeester roepen. Intussen liep hij in de hal op en neer en wilde Bre jaart /aanklampen, die hem passeerde. Deze beschouwde hem echter als lucht en liep door. Dit nam de Duitser niet; hij greep hem bij de jas, draaide hem om en schoot op hem met zijn revolver. Kort daarna overleed het slacht offer. Verdachte verklaarde ech ter onschuldig te zijn omdat hij het schot loste uit nood weer, daar B. de hand tegen hem ophief. En nog veel meer haalde hij aan tot zijn verweer. Men besloot de zaak terug te wijzen naar de rechter commissaris, teneinde nadere inlichtingen in te winnen over verdachte. Verder veroordeelde 't Hof J. A. v. d. Ven uit Waalwijk bij verstek tot 2 jaar gevan genisstraf wegens in dienst- treding bij de Waffen-S.S. De procureur-fiscaal had 4 jaar geëist. ONGEVAL. Op onverklaarbare wijze was Maandagnacht een rode lantaarn bij de wegopbreking aan het Laageinde in één van de kuilen terecht gekomen, zodat de heer v. B., die er 's nachts langs kwam, op verklaarbare wijze in de kuil terecht kwam. Enkele ver wondingen aan zijn gezicht niet meegerekend, mag hij toch nog van geluk spreken. CHRIST TREFFERS en JO VAN ZELST hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D. V. zal plaats hebben op Donderdag 14 October 1948. Huwelijksinzegening door de WelEerw. Heer Ds. L. v. d. Peut te voorm. Besoijen des n.m. 3 uur. Waalwijk, Grotestraat 111 a Waalwijk, Besoijensestraat 18 Gelegenheid tot feliciteren na de dienst. Toekomstig adres: Grotestraat 111 a, Waalwijk. Receptie: 27 Sept. Grotestraat lila 7—9 uur. 28 Sept. Besoijensestraat 18 79 uur GERRIT NELIS en MAAIKE TREFFERS hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D. V. zal plaats hebben op Donderdag 14 October 1948. Huwelijksinzegening door de WelEerw. Heer Ds. L. v. d. Peut te voorm. Besoijen des n.m. 3 uur. Drunen, Hogeweg 3 Waalwijk, Grotestraat 111 a Toekomstig adres Hogeweg 3 a, Drunen. Gelegenheid tot feliciteren na de dienst. KENNISGEVING. Op 27 Sept. a.s. hopen onze Geliefde Ouders LEONARDUS VAN DER HEIJDEN en ANTONIA VAN DEN HEUVEL hun Zilveren Huwelijksfeest te vieren. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens hunner dank bare kinderen. Piet Jan (Semarang) André (Oudenbosch) Greta Lena Antoon - Frans Annie Henk Jos Jo Kees Leo Hans Sjaantje Jozef Koosje. Vlijmen, Sept. 1948. Kleine Akker B 112. Heden behaagde het den Heere van ons; weg te nemen, tijdens zijn verblijf te Amsterdam, mijn geliefde man, onzen geliefden Vader en Grootvader PIETER ADRIANUS VAN DER HOEVEN in den ouderdom van ruim 75 jaar. Vrijhoeve-Capelle, L. v.d. Hoeven-v. Vegten Amsterdam, P. J. Versteeg- v. d. Hoeven Th. A. Versteeg Jan Lyneke Tonny Pi eter. Vrijhoeve-Capelle, 19 Sept .1948 Begrafenis 23 September 1948 BURGEMEESTER en WET HOUDERS van LOON- O P - Z A N D maken bekend, dat de op 23 Sept. a.s. te houden pokkeninenting voor de kinderen van Kaatsheuvel wegens de heer sende mazelen aldaar, tot nadere aankondiging is uitgesteld. Kaatsheuvel, 21 Sept. 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr. R. J. TH. VAN DER HEIJDEN, Burgemeester. M. H. J. VAN NIEUWSTAD, Secretaris. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 56 jaren, tot mijn diepe droefheid, mijn innig geliefde echtgenoot HUBERTUS ANTONIUS MELANIA JOSEPHA MARIA VERHOEVEN. Heusden, 20 Sept. 1948. A. J. M. VERHOEVEN- LOEFF. De plechtige uitvaart zal plaats hebben in de noodkerk van de H. Catharina te Heus den op Donderdag 23 Septem ber ten 10.30 uur. Geen bloemen, geen bezoek, gaarne H.H. Missen. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij. onze op rechte dank voor de vele blijken van deelneming en medeleven, welke wij ondervonden bij het smartelijk verlies van ons zoontje en broertje ARNO. Fam. S. J. VERMEULEN- DEKKERS. ADVERTEERT IN DIT BLAD. APOLLO-THEATER KAATSHEUVEL. TE KOOP: aan één zijde 4 gaspitten en oven, andere zijde gewone kookkachel, zeer geschikt voor restaurant, gesticht e.d. Waar, zegt de Uitgever. Zaterdag 25 September 8 uur Zondag 26 September 6 uur en 8.30 uur „DE ZOON VAN MONTE CRISTO". 'n Roekeloze avonturier, 'n vrouw in doodsgevaar, een veelbewogen romance. Toegang 14 jaar. Woensdag 29 September 2, 3, 4, 5, 6r 7, 8, 9 en 10 uur Donderdag 30 September 7, 8, 9 en 10 uur Geheel in kleuren „T SPROOKJE VAN DE GOUDEN KOETS" Kleuren-reportage van de inhuldiging van Koningin Juliana. In hetzelfde programma: „UIT DE OUDE DOOS" Ben film van de inhuldiging van Koningin Wilhelmina in het jaar 1898. Een unieke gebeurtenis op filmgebied. Entreeprijzen50 en 75 cent. Plaatsbespreken: Woensdag vanaf 1 uur door lopend voor alle voorstellingen. Donderdag vanaf 6 uur doorlopend voor alle voorstellingen. Toegang alle leeftijden. voor luxe damesschoenen, per week pl.m. 100 paar. Brieven onder No. 2565 bureau van dit blad. 97) De grote dag is aangebro ken in Dawson. Van ale kan ten, zelfs van stadjes en dor pen uit de omgeving, stromen mensen toe, wedders en nieuwsgierigen, die de trek- wedstrijd tussen paard en eland willen meemaken. Al len dringen zo dicht mogelijk naar de ei-vormige arena toe. Op de achtergrond staat het tentje van Terry en Berry, van waaruit ze het terrein van de wedstrijd kunnen overzien. Eindelijk gaat een gejuich op in de menigte: de twee kampioenen van Daw son worden in een arena bin nengeleid. Log en machtig sjokt het paard de arena bin nen. Zenuwachtig schudt het zijn manen. Jack Jones loopt er met een verbeten uitdruk king naast. Aan de andere kant nadert Wolk, de eland, zij aan zij met Oom Bear. Wolk loopt zo rustig alsof hij grassprietjes gaat zoeken in zijn tuintje. Met een vriende lijke blik kijkt hij naar het paard dat onrustig begint te snuiven, zodra het de eland ruikt. aangeboden met vrije kamer Centrale verwarming. Brieven onder No. 2566 aan Drukkerij v. Boxtel, Kaatsheuvel.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 5