WAALWIJK. „De beste jaren, van ons leven'' NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. FEUILLETON WINTER! Heden alle soorten droog Hout te koop. Adverteert in dit blad. ZIJN THUISKOMST. 8) Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. THEATER „MUSIS SACRUM WAALWIJK. Vanaf a.s. Vrijdag 15 Oct. t/m. Donderdag 21 October telkens des avonds om 8 uur Zondag 17 Oct. om 5 en 8.30 uur f 1.60 (1.10 ff 0.40 Opvouwbare reiswiegen Wieg- en Ledikantdekjes Commode dekjes Plastic Boxmatrasjes en Wandelwagenzakken Pracht sortering Kinderwagens, Ledikantjes, Wiegen, Commodes, Boxen, Kinderstoelen. Zie onze speciale etalage. Gezien het ruime aanbod van schoenen, heeft men in de kringen van handel en in dustrie zelfs reeds om ophef fing der prijs voorschriften verzocht, omdat men op een daling der schoenenprijzen rekent. Zolang echter niet on omstotelijk vaststaat, dat bij vrijlating de prijzen zullen dalen, blijven de prijsvoor- schriften gehandhaafd. N.V. NOORD-BRABAND. In een onlangs gehouden algemene vergadering van aandeelhouders der N. V. Noord-Braband, Maatschappij van „Verzekering op het Le ven" alhier, werd benoemd tot commissaris Z Exc. Mr. E. M. Sassen, minister van Over zeese Gebiedsdelen, die deze functie bereids heeft aan vaard. 40-JARIG DIENSTJUBELEUM. Op Vrijdag 15 Octöber a.s. hoopt de heer M. J. Blom al hier de dag te herdenken dat hij voor 40 jaren in dienst trad bij de firma A. H. van Schijndel, Waalwijk. Wij wensen de jubilaris van harte geluk en menen te mo gen veronderstellen, dat het op deze dag de jubilaris niet aan belangstelling zal ont breken. EEN MOOIE VERBETERING. Zoals velen al wel gezien zullen hebben, is men reeds begonnen een nieuw fiets pad te leggen in de Grote straat, zodat we binnen niet al te lange tijd weer met een gerust hart door Waalwijk kunnen fietsen en niet meer bezorgd behoeven te zijn voor onze gezondheid en ons rij wiel. Het was hard nodig dat deze mooie verbetering werd aangebracht. OUDERS-AVOND. Naar wij vernemen zal de ouders van de leerlingen van de St. Petrus- en St. Aloysius- school binnenkort een ouders- avond worden aangeboden. Op deze avond, die in de Gil denbond wordt gehouden, zal men een toneelstuk opvoeren van Anton 'van de Velde, en Broeder Overste zal spreken over de godsdienstig zedelij ke vorming der jeugd. AANBESTEDING. Uitslag van de op .11 Oct. j.l. gehouden aanbesteding- voor het bouwen van een fa briek met kantoren voor de N.V. Schoenfabriek H. J. van Bladel te Waalwijk, onder ar chitectuur van A. v. Huiten te Waalwijk. Fa. J. Leyten, Raamsdonksveer 131450 H. J. van Heesch, Kaatsheuvel 133465 A. den Teuling Zn., Waalwijk 137210 Fa. Pepping, Kaatsheuvel, 136850 Fa. Wed. A. Aarts en Zn., Waalwijk, 137000 Fa. J. v. Boxtel, Vught 137614 Fa. Lodevicus, Raamsdonksveer 139000 Fa. A. v. Huiten-Krol, Waalwijk 139748 Fa. H. Maas, Waalwijk, 139753 G'. Coppens, Waalwijk 139950 Fa. Struyken, Tilburg, 138450 M. Wijnands, Waalwijk ƒ139100 Oomen, Raamsdonk 140800 Fa.k W. den Teuling, Kaatsheuvel 140000 Vollenberg, Oss 1401QO L. Kooien, Waalwijk 141938 Fa. W. v. Erp en Zn., Kerkdriel 141250 L. van Campen, Waalwijk 142000 Aann. Mij. Oosthoek, Uden, 143340 Gebr., de Bont, Nieuwkuijk 144672 W. v. d. Hammen, Waalwijk 145000 Mol, Oosterhout 145600 Toremans, Tilburg 145500 P. van Straten, Woudrichem 146254 P. Kramer, Genderen 146622 Mol, Breda 147200 Bredero, Utrecht 147500 A. Hoefnagel, Sprang-Capelle f 147987 Alphen, Oosterhout 148400 J. Molegraaf, Capelle 149400 H. Wagemakers, Capelle ƒ151000 Comb. Gebr. v. Gils, Made 152000 Bruring, Apeldoorn 153600 M. Kleijngeld, Waalwijk 154280 Fa. v. Amerongen, Arnhem 154900 VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. „O, ben niet bang. Ik dacht eigenlijks d'at u naar Capfallon gereden was?" „Vanmiddag niet. 't Speet mij, toen ik vanochtend van Mrs. Mayne hoorde,, dat u niet wel was. Bent u nu weer beter?" „O ja, ik had wat hoofd pijn, 'omdat ik vannacht niet geslapen heb. Maar ik kan vanavond best voor u schrij ven". „Dat moet u nog niet doen. De dominé heeft mij de ge schiedenis van de kerk, die hij geschreven heeft, meegegeven en ik zal wel de hele avond met de lezing daarvan bezig zijn. Gedurende de afgelopen week heb je mij anders heer lijk met mijn werk geholpen, Lysamon!" Gewoonlijk noemde hij haar nu, volgens haar nadruk kelijk verlangen bij de voornaam. „Ik ben in deze week beter vooruitgekomen dan in hele tijden tevoren. Ormathwaite is zeker een ideale plaats om te werken!" „Dus dan zult u er nog zo gauw niet weggaan?" „Neen; je zult nog wel een paar maanden met mij opge schept zitten!" Ze liepen verder en Cornes- ton's gedachten dwaalden terug naar de grafschending, die zozeer zijn verontwaardiging had gaan de gemaakt. Zij zou er toch ook wel van weten „Hoor eens, Lysamon, kan je mij ook iets vertellen van de schandelijke wijze, waarop een van de zerken in de grafkelder van Ormathwaite geschonden is? „Ik weet er niets van mijnheer". „Weet je ook niet, wie er van verdacht wordt „Neen," „Ook niet, wanneer het bedre ven werd „Het was al gedaan, toen ik op Ormathwaite kwam." „Ben je dan eerst na de dood van Oom Will gekomen Hij is gestorven in Jun,i.'" „En ik ben gekomen eind No vember." „Was het toen al gedaan „Ja." Mrs. Halford moet er dan toch ook van geweten hebben en heeft zij dan geen pogingen in het werk gesteld om degene, die zulk eeen schanddaad bedreef, op te spo ren „Ik heb er nooit van gehoord, mijnheer." „Nu, ik zal zorgen dat de steen zo gauw mogelijk vernieuwd wordt. Er is zeker wel een steenhouwer in Friars Cross 1 Anders zal ik er een van Keswick laten komen. Toen het pas gedaan was, zal men er toch wel iemand van ver dacht hebben en ook wel ver moedens hebben gekoesterd waar om die persoon het bedreven had? Morgen zal ik het de dominee vragen." „Die zal er niets van^ weten, mijnheer, want die is er pas vijf jaar." „Kan je vader er mij dan iets H. Kramer, Waalwijk 156000 Nerderland West, Vught 161175 BAKKERSVER. „EENDRACHT MAAKT MACHT". Viering van het 70-jarig jubileum op Donderdag 7 October. Met een buitengewoon goed ge slaagd feest hebben de bakkers van Waalwijk hun 70-jarig be staan herdacht en hebben zij weer eens te meer bewezen, dat Een dracht maakt Macht voor hen niet alleen betekent macht, om daar door sociale voordelen te beha len, maar dat zij ook samen we ten te genieten van de vreugde, die eendrachtig samengaan in voor- en tegenspoed geven kan, iets wat zeer zeker deze avond tot uiting kwam. Deze goede geest en kameraadschap, welke onder I ,de bakkers heerst, is een waar- borg voor <^e toekomst van het moeilijke maar mooie bakkersvak. Nadat de voorzitter met de chr. groet had geopend en de aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen, gaf hij in een uitvoerige rede een overzicht van het ontstaan van Eendracht maakt Macht, van de ups and downs, welke de vereniging meemaakte. Hij herdacht tevens die leden die de laatste jaren aan de vereniging ontvallen zijn en sprak er zijn grote voldoening over uit dat on ze oud-voorzitter, de heer J. Ver- wiel, de oud-penningmeester, de heer Ed, v. Beijnen (welke laat ste 40 jaren lang de ver. als zó danig zijn diensten verleende en waarvoor hij onlangs bij zijn uit treden als erelid werd benoemd en met een gouden medaille werd gehuldigd) en ons oud-bestuurslid de heer Pulles-Aarts met hunne dames deze avond in ons midden waren. De voorzitter noemde hen mede-pioniers der bakkersvereni- ging. Verder memoreerde spreker de vele sociale voordelen, door de vereniging behaald, waaronder de vacantieregeling, waarmee al len zo in hun nopjes waren. Spr. besloot met de wens dat allen toch steeds de schone naam van onzë vereniging indachtig mochten blij ven en citeerde de volgende vers regels Laat het voorhoofd heet druipend van het zweet, Dan zal het werk den meester loven, Maar de zegen komt van boven. De voorzitter leest hierna een brief voor van de oud-secretaris, de heer Leo Both, waarin de bes te wensen voor de vereniging werden uitgesproken. Daarna las spr. verschillende felicitaties voor van diverse bakkerijgrondstoffen- firma's en deelde hierbij mede dat velen van hen hun felicitatie de den vergezeld gaan van een ca deautje, die deze avond zöuden worden verloot. Verder waren nog diverse bloemstukken binnengekomen, waaronder een van de oud-leden. De ZeerEerw. Heer Pastoor v. d. Brekel, adviseur der vereni ging, feliciteerde daarna bestuur en leden en hij roemde de eensge zindheid, de arbeidzaamheid en de plichtsbetrachting, welke onder de bakkers heerste. Niet één keer, zegt spr., heeft Waalwijk na de bevrijding, noch daarvoor zonder brood gezeten; met de overige middenstanders zijt gij de meest constante dragers van het christe lijk principe. Hij betrok in zijn hulde vooral de vrouwen der bak kers, die met de dubbele taak, n.l. gezin en zaak, die zij zo voorbeel dig vervullen, alle lof en waarde ring verdienen. Spr. hoopte dat bestuur en leden op dezelfde weg zouden voortgaan en dat met Gods zegen „Eendracht maakt Macht" mocht groeien en bloeien. Na dank gebracht te hebben voor de zeer waarderende woor den van de ZeerEerw. adviseur, verklaarde de voorzitter het feest voor geopend en werd de erewijn rondgediend; eéti reusachtige taart werd daarna de feestzaal binnen gedragen, welke bij monde van de voorzitter aan de dames werd aangeboden en die vanaf dat mo ment een kort leven beschoren was, want enkele ogenblikken daarna ging het mes er in en werd ze rondgediend. Direct was daar mede de stemming er in, wat de heer M. Puilens er toe noopte om met zijn nog steeds mooie bariton de aanwezigen te vergasten op enkele zangnummers, waarmede hij zeer veel succes had. Het hoogtepunt werd bereikt toen de „The Melody Band" zijn entrée maakte, welke band met z'n kostelijke muziek de stemming op peil hield, zodat onder het di ner, dat door de uitstekende ver zorging van de heer Winterink een zeer aangenaam verloop had en dat werd afgewisseld met voor dracht, muziek en zang, de mees ten niet op hun stoelen te houden waren en zich aan een dansje ol polonaise waagden. Al met al was het een feest dat niet licht vergeten zal worden en dat er zeer zeker toe zal bijdragen de toch al goede verstandhouding te verstevigen. De heer v. Beijnen dankte na afloop namens de oud-bestuursle den voor de hun geboden gelegen heid nog eens onder collega's te hebben kunnen verkeren en onder zulke aangename omstandigheden. Veel te vroeg brak ^t sluitings uur, wat door de welwillende me dewerking der autoriteiten was verlengd, aan. THE KILIMA HAWAHANS. Na een tournée in Scandi- navië en een verblijf van drie maanden in Indonesië, waar zij tot Ere-Front Cabaret be- noemd werden, een onder- j scheiding die nog nooit aan artisten werd verleend, zijn j de beroemde Kilima's weer in ons land teruggekeerd en ma- ken nu een tournée door Ne- derland met hun geliefde me- lodieën, in een programma I waaraan de allerbeste artis- ten hun medewerking ver- lenen. Het optreden in onze ge- i meente vindt plaats op Za terdag 23 October in het ge bouw van de R.K. Werklie denvereniging te Waalwijk. DE PAARDENSPORT IN WAALWIJK. I De langzamerhand welbe kend geworden Manege-club heeft zich tot taak gesteld de mooie paardensport in Waal wijk meer populair te maken. Bij diverse gelegenheden is zij al in het openbaar opge treden, terwijl zij ook in het organiseren van Cross Coun try's, Waalwijk in deze sport vertegenwoordigt. Zaterdag a.s. is er weer een onderlinge Cross tussen de Equippes van Dongen en van Waalwijk. Op het terrein tus sen de RoesteïBerg en de Kaatsheuvelse IJsbaan zullen de deelnemers elkaar in snel heid en behendigheid bekam pen, terwijl het in de bedoe ling ligt voor de eerste maal een water-hindernis te laten nemen. De beide equippes zijn ongeveer tegen elkaar op gewassen, zodat het steeds aantrekkelijke krachtmetin gen waren; ook enkele lande lijke ruiters zullen aan deze ïit deelnemen. Op Zaterdag 13 November zal er een groots opgezette, zware Cross verreden worden waaraan de beste ruiters uit Brabant zullen deelnemen. Men is voornemens deze cross ook met enige feeste lijkheid naar buiten te doen plaats vinden. Nadere berich- van vertellen „Ik geloof het niet." Geen van beiden hadden ze meer gesproken tot Ormathwaite bereikt was. Simon Linnacre liep door de hall, toen ze binnen kwa men. Corneston sprak hem onmid dellijk aan „Een ogenblik, Linnacre. Wat kan je mij vertellen van de schen ding van de grafsteen van mijn oom, die ik vanmiddag pas' ont dekt heb „Volstrekt niets, mijnheer." „Verwonderlijk. Oom had vij anden, maar welke vijand zou nu in staat wezen zijn nagedachtenis zódanig te schenden Het lijkt mij zo vreemd, dat Mrs. Halford de grafsteen nooit heeft laten res taureren. Nu, ik zal er onverwijld voor zorgen. Zo is het genoeg, Linnacre. Dank je." Corneston ging naar de eetka mer en Linnacre zond hem een verwensing achterna, zo afschu welijk, dat zijn dochter hem bij de arm greep „Vader, het is afschuwelijk om dit aan te horen. Waarom zoudt u hem zozeer haten? Hij betoont ons steeds vriendelijkheid, dage lijks. Ik wilde wel, dat hij nooit op ..Ormathwaite gekomen was Hij heeft u geen kwaad gedaan, maar u hem wel. Als u niet tus senbeide getreden was, dan zou hij rijk zijn geweest. Als u de macht, die u bezat over Mrs. Hal ford, niet zo misbruikt had, dan zou zij hem het fortuin niet ont houden hebben, waarop hij heel zijn leven gerekend had. Want Zij hield veel van hem en zij was rechtvaardig van aard, maar zij was zwak. O, er zijn tijden, dat ik nauwelijks de schande kan dra gen, dat hij, onschuldig, zo bedro gen werd. Want het was bedrog vader, dat heb ik immers dadelijk geze'gd, toen ik van het testament hoorde. Soms heb ik het gevoel, dat ik hem alles bekennen moet en dat ik hem om vergiffenis moet vragen voor het aandeel dat ik er, buiten mijn wil, in gehad mag hebben." „Zo, zo," sarde hij. „En herin ner je je nog wel kindlief, wat er gebeurd is, toen je mij nu tien ja ren geleden,, zo uitdaagde?" ,,U hebt mij met de zweep ge slagen, vader. Maar toen was ik nog een kind en ik heb u later ook gezegd dat, als u mij ooit weer sloeg, ik dan weg zou lopen uit dit verschrikkelijke huis en er nooit meer zou terugkeren". Onvervaard bleef zij hem aan kijken, terwijl hij de hand al op geheven hield. „Als u mij aanraakt, vader, dan ga ik, morgen aan de dag." Hij* liet de arm zakken en zei „Je spreekt mooi kind, van „be drog"! Het is een verkwikking om het mijn dochter zo te horen op nemen voor een Corneston. Heb je het dan vergeten, wat een van hen ons aandeed Ze verborg het gelaat in de handen en kreunde „VergetenHoe zou dat nu mogelijk zijn HOOFDSTUK V. „Drommels, wat is dat nu?" klonk het uit Corneston's mond. Die uitroep kon nu niet zo bij zonder hoffelijk genoemd worden, maar daar was de verrassing ze ker gedeeltelijk schuld aan. Toen hij even van zijn werk opkeek, zag hij daar namelijk het rijtuig van Capfallon aankomen en Ma rion was al op het punt van uit stappen, terwijl haar logé zeker haar voorbeeld volgen zou. Wat betekende nu die overval op Ormathwaite Intussen legde hij zijn pen neer en ging de dames tegemoet. Het was haar ook juist te doen geweest om hem een verrassing te bereiden, zei Marion, en die ver rassing bestond dan' niet alleen in haar bezoek, maar ook dat de bezoeksters wilden blijven thee drinken als ze mochten, en dat ze hem dan naderhand mee terug zouden nemen, om op Capfallon te dineren. Maar wat dit betrof, moest Corneston zich toch verontschul digen. De dominee kwam name lijk op Ormathwaite dineren en dan zouden ze daarna de laatste twee hoofdstukken van zijn werk nog eens doornemen. De oude heer had hem namelijk enkele waarlijk nuttige wenken gegeven. Miss Gunther, de logé, lachtte: „Heb ik het je niet gezegd, Ma rion? Ik wist wel dat, als je Mr. Corneston zo zonder waarschu wing ineens kwam overvallen, hij dan zeker de een of andere af spraak zou hebben. En ik denk, dat hij nu ook maar half ingeno men is met je bezoek, want je hc.vct hem zeker lelijk van zijn werk. „Dat hoop ik toch niet? Was je zo druk bezig, Edward? Zo ja, ga dan gerust door. We zullen je in het geheel niet storen. We zul len heel stil zitten en alleen tegen elkaar spreken, hé Ida?" „Neen, geen kwestie van. Mijn werk kan best wachten. Maar de vraag is, waar kan ik u nu eens aangenaam mee bezig houden tot aan de thee Je hebt het huis al gezien, zoals ik weet. Of wilde je het nog eens doorgaan (Wordt vervolgd). ten hieromtrent (/zullen nog volgen. BIOSCOOP PROGRAMMA Musis Sacrum. Van Vrijdag Donder dag wordt in clt theater de veelbesproken film „De Bes te Jaren van om Leven" ver toond, die over» een grote belangstelling trok en nog trekt. Het problem dat er in behandeld wordfis dan ook zeer actueel en zeer mense lijk. Het is het yerhaal van drie soldaten dij repatriëren en alles erg vejanderd vin den. Zij moeten! zich aanpassen aan hi aan nieuwe to, conflicten die all die van ieder j anders zijn, wos en in oorspronl weergegeven. 1 uitsteekt boven hetgeen in doorsnee vertoori wordt. Luxor. jj „In Misdaad Getrouw" heet de film die vanjrijdag t/m Zondag voor l}-jarigen in Luxor wordt veiiond en een verhaal geeft vm een man die zich door alerlei moei lijke situaties hjénslaat met zijn tong en zijl vuisten en van een meisje van- hem houdt, totdat zij elkaar krij gen. Een film; waarin de spanning niet or reekt. weer i omgeving, standen. De lis ontstaan, £r soldaten len boeiend llijke vorm film die ift Maan- en geschie- waar een instructies efde en de „Nachtclub" dag en Woensdag denis die zich asfoeelt in de Londense nachtdlibs en in de onderwereld, jonge agent zijn vergeet en in de misdaad verstrik raakt. Een spannend avontu voor 18- jarigen en ouder CAPELLE. Postduivenver. „Dit Luchtvaart" viert 25-jarig bestea met drukke receptie en gezellie feestavond. Zaterdag 1.1. v.rd, zoals we reeds in het vorig jhnmer meld den, in de zaal vanle heer Cové- van der Haart aal de Nieuwe- vaart het zilveren jubileum van de Postduivenver. iDe Lucht vaart" herdacht. 1 Tijdens de recti: van 4 tot 6 uur 's middags, (as het een voortdurend komealn gaan van belangstellenden, aronder ver schillende deputatiri/an postdui venverenigingen 'in Waalwijk, Kaatsheuvel, Lootfliand, Don gen, en de bestuiffvan enkele plaatselijke vereniggén, o.nij de muziekver. „Kui de voetbalver. „V| IJsclub „De Eendi torsportver. Manj club „De Vrije Tal van bloensl onder van de z; uit de omliggende de plaatselijke ven ingen, als mede van vele ana gaven de vergaderzaal, waa le receptie plaats had, een f! ge aanblik. Na de zeer drukl ezelligé re ceptie, waarop veel over duiven volgde te 7 uur vcof de leden en k dens dit feestelijk <a ïzijn kwam de muziekver. „Km ia Arbeid" de jubilerende vera ïg een se renade brengen ini aal en met enkele pittige mars was er de Arbeid", iSwart'y de |t", de mo- schaak- ken, waar- erenigingen ttsen en van rlijk zeer ken werd, feestavond ames. T ij - stemming bij defc( en deze bleef er hi ïrdere van de avond ook in, voordrachten van h erenden in Jartoe de d H. Vos, die een door hem zelf vervaar digd lied op de onvernioeide werk zaamheden van secretaris v. Peer en op diens duiven van de bonds- vlucht, op schitterende wijze, een „Buziau" waardig, voordroeg, piet weinig bijdroegen. Tijdens het verloop van de feestavond gaf de Edalachtb. heer burgemeester A. Smit van zijn belangstelling blijk en in 'n har telijke toespraak bracht Z.Edel- achtb. als voorzitter van de plaatselijke ver. „Het Groene Kruis", de jubilerende vereniging' dank voor de zeer grote financiële steun, welke de Groene Kruisver eniging reeds verschillende jaren door het houden van t.b.c.-vluch- ten van de postduivenver. geno ten heeft. Tevens herinnerde spr. nog met een enkel woord aan de bezettingstijd, waarin alle duiven op last van de bezetter moesten afgemaakt worden. De vier leden, die vanaf de op richting dè vereniging trouw zijn gebleven, de heren H. v. Kampen, P. Nieuwenhuizen, W. Versteeg en A. Versteeg, werden vanzelf sprekend gehuldigd. Ook 't oud lid D. Verhagen, was speciaal voor deze feestavond uit, Arnhem, waar hij thans woonachtig is, overgekomen. Het valt te begrijpen dat het sluitingsuur de feestvierenden ver raste, doch ten hoogste voldaan werd in de beste stemming een eind gemaakt aan de feestvreugde, welke ongetwijfeld bij allen in lieve herinnering zal blijven voort leven. VRIJHOEVE-CAPELLE. SpartaS.D.O. Zaterdag a.s, zal Sparta haar tweede competitiewedstrijd spelen en wel tegen SDO uit Sprang. Dat voor deze plaatselijke ont moeting grote belangstelling zal bestaan, is zeker. Wij verwach ten van beide verenigingen, dat deze ontmoeting een sportief ver loop mag hebben en dat allen met genoegen op deze wedstrijd kunnen terugzien. Het tweede elftal speelt een uitwedstrijd tegen SDO 2. Dus Boys, stel uw groot aan tal supporters niet teleur en tracht de punten in Vrijhoeve te houden. Aanvang van de wedstrijden le elftal 4 uur, 2e elftal half drie. RAAMSDONKSVEER. Veerse Boys—Waspik 1-0. Bij een prachtig najaarsweer werd Zondag de wedstrijd ge speeld Veerse Boys—Waspik. Van het begin tot het einde waren beide clubs goed tegen el kaar opgewassen en tot een bij zondere krachtmeting kwam het niet. Na ongeveer 5 minuten spe len dacht de Wit zijn kans te be nutten met een corner, doch deze liep op niéts uit, daar de Was- pilcse doelman op zijn qui vive was en ook bleef. Pracht werk van doelmanschap gaf hij ten bes te en menige bal liep bij hem vast. De krachtsverhouding bleef onge veer hetzelfde7 minuten voor de rust kwam er spanning in en het Waspikse doel moest het he vig ontgelden. Tot scoren kwam het echter niet en zo ging even later dé rust in met 0—0. Na de thee waren de Boys be ter in vorm en mooi voetbal werd ten beste gegeven. Jammer genoeg viel er veel te veel offside te con stateren en soms zag de arbiter 't ook tè nauw, waardoor de kans om te scoren verkeken was. De kwaliteit van het spel verslapte, nog te meer door de vele out- ballen, wat dikwijls helemaal niet nodig was. Weer trapte onze keeper uit en*de bal werd opge vangen door Zwets, die hem doorgaf aan v. Strien tot in de uiterste linkervleugel; deze gaf een verre pass, goed bedoeld, doch de bal ketste tegen de paal terug, waar Hovius juist tegen 't veld lag; deze bedacht zich niet lang en kopte het leder al liggen de in het net, 1—0. De activiteit leefde hierna enigszins op, maar de stand bleef 1-0 voor de Boys. Even later floot de scheidsrechter 't einde en de eerste overwinning in deze competitie was een feit geworden. Het werd tijd mannen. NIEUWKUIJK. Jaarvergadering Boerenleenbank. Zondagmiddag hield de Boe renleenbank in café Siegers haar algemene ledenvergadering. Na 't openingswoord door de voorzitter de heer Jac. Mostermans, gaf de kassier,x de heer A. v. Son, een uitgebreid jaarverslag. Hieraan ontlenen we 't volgende Verslag over 't boekjaar 1947. De ingelegde spaargelden be droegen de som van 173215.95 tegen 134013,88 terugbetalingen. Op de voorschotten werd een be drag van 1112.15 terugbetaald, waartegen 22150.— werd uitge geven aan nieuwe voorschotten. Het totaal der uitstaande voor schotten bedroeg 1690.55 waar van 800..voor belastingen werd gereserveerd. De voorzitter bracht de kassier voor zijn accu raat beheer een welverdiend woord van dank. De bestuursleden C. v. d. Wa ter en P. v. Dijk werden herko zen. Th. v. Mierlo, die reeds van af. de oprichting lid der bank is, evenals P. v. Spijk, werden met A. Mommersteeg herkozen als lid van de raad van toezicht. Men besloot aan de navolgende instel lingen uit de winst een subsidie te geven van: 20.— aan het T.B.C.-fonds van de N.C.B. te Tilburg, 25.— aan het Rampen- Comité voor Noordbrabant, 35.- voor de Rijvereniging St. Joannes alhier, 25.— aan de Emigratie stichting Van de K.N.B.T.B, en 25.aan het Nationaal Hulde blijk. Hierna gaf de kassier, de heer A. v. Son, in een helder en dui delijk betoog een uiteenzetting van het nut en 't voordeel, zijn geld zaken met de Boerenleenbank te doen. Hierna volgde sluiting met de chr. groet. Goed afgelopen. Bij het kanovaren op de wiel achter de watertoren op 't kloos ter Mariënkroon, sloeg de kano, waarin gezeten waren Pater Al- berius Bak en Pater Theodorus Duijf, om en beiden verdwenen in de diepte. De heer A. v. En gelen uit Haarsteeg, die aldaar toevallig werkzaamheden aan het verrichten was, sprong direct te water en wist de twee drenkelin gen op 't droge te brengen. Alle hulde aan de kranige redder. Inbraak. Tijdens afwezigheid der bewo ners werd Zondagavond tussen half acht en half négen bij de landbouwer Mart. Meesters, St. Jorissteeg alhier, ingebroken. Men is hoogstwaarschijnlijk door open schuiving van een raam binnen gekomen. De woning werd aan de achterkant door het ontgrende len van een deur verlaten met medeneming van een bedrag aan geld en een flinke partij linnen goed. De politie heeft de zaak in onderzoek. GETROUWD FRANS VAN TUYL en DINA PELDERS zeggen mede namens wederzijdse ouders hartelijk dank voor de blij ken van belangstelling bij hun hu welijk ondervonden. Baardwijksestraat 63 WAALWIJK Bij de thuiskomst van onze broer Lies uit Indië, hopen D.V. onze geliefde ouders ADR. G. BOTH en GOZ. M. BOTH-v. DONGEN op Woensdag 20 October a.s* hun 25-jarige Echtvereniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hunne dankbare kinderen JACOB (LIES) GIJSBERT CAPELLE. Oct. 1948. Stationsstr. C 161 b. Gelegenheid tot gelukwensen op Woensdag ^0 Oct. des namiddags van 3—6 uur. DANKBETUIGING. Voor de overgrote belangstel ling en dë1 vele bewijzen van me deleven bij de herdenking van ons 25-jarig verenigingsjubileum, zeg gen wij langs deze weg allen har telijk dank. Speciaal danken wij de Edel- achtb. Heer Burgemeester Smit voor zijn belangstelling, alsmede de postduivenverenigingen uit omliggende plaatsen en de plaat selijke verenigingen voor hun me deleven, en tenslotte de muziek vereniging „Kunst na Arbeid" voor de muzikale hulde. Postduivenvereniging DE LUCHTVAART Capelle-Nieuwevaart, Oct. 1948. TELEFOON 165. 99 4- De knapste en indrukwekkendste film na de bevrijding. PRIJZEN DER PLAATSEN Balcon Loge 11.60 Zaal Loge Balcon 11.10 Stalles Parket ff 0.80 Parterre Plaatsbespreken" vanaf a.s. Vrijdag telkens van 11 tot 1 uur. Vanuit Batavia wens ik mijn Vader van harte proficiat met zijn 65ste verjaardag. Sold, le klas WIM KLEIJSSEN 27.08.16.197 BATAVIA. Telefonisch besproken plaatsen, welke een half uur vóór de aanvang van de voorstelling nog niet zijn afgehaald, worden verkocht. BLOKKEN en GEHAKT AANMAAK HOUT. Verder LATTEN en GERIEFHOUT. Ook voor particulieren kachelhout zagen. Beleefd aanbevelend, i wam c r* r* c i cm VooT KAATSHEUVEL' te bevr. L. VAN EGGELEN Qp het werk bij J. DE KORT Hooisieeg 19 WAALWIJK Julianastraat. Het was duidelijk te zien, dat hij alk spande om zich nitf ten ringeloren, over zijn eerste schieten heen was, geen pijn had gevo de eland dens de „training", haalde even ichten in- diep adem alvorens te beginnen ger te la- aaa wat het zich waarschijnlijk aard, dat ais de eindspurt voorstelde. Van voor het dit ogenblik maakte Wolk ge- adat het bruik om met een krachtige ruk zoals tij- aan het touw een centimeter van het verloren terrein te herwinnen. Het „uitblazen" kwam het paard duur te staan, want de eerste cen timeter werd al spoedig door een tweede gevolgd en toen Wolk eenmaal op gang was, ging het steeds sneller. het allernieuwste in diverse kleuren 39.50 f prachtige gebrocheerde - patronen in rose en bleu 6.91 -10.39 prima vulling ^overtrokken met wit plastic assortie kleuren 10.27

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2