FIRMA KANTOORJUFFROUW GEVRAAGD Uit de Langstraat SPORT verlaagderuzen profiteert hiervan. won.ng.nr.cht.ng Een bekwaam lederwarenvakman Een geroutineerde stikster Enkele aankomende jongens en 7 Mej. Scheiders, Last Hope, Tilburg. 8 Mej. S. Timmermans, Helle- wich, Waalwijk. 9 Mej. van Loon, Waalwijk. Landelijke ruiters 1 J. Zijlmans, Corry, 9,4, 1 ft., Kaatsheuvel. 2 M. Schilders, Judiny, 11,43, 1 ft., Waalwijk. 3 W. v. Huiten, 10.81/*. 2 ft. Waalwijk. a 4 G. v. d. Broek, Jolla, 1 1,524/ö, 2 ft., Waalwijk. 5 J. de Rooij, N.N.. 12,59% 2 ft., Kaatsheuvel. Na afloop, reikte de heer Jansen de prijzen uit. De heer Otjens dankte namens de Rij- en Jachtver. „Diana". Hij - sprak de hoop uit dat de band welke nu tussen de verenigingen bestaat tot in lengte van dagen gestand mocht blijven. De heer Vermeulen dankte de organisator en de helpers voor hun werk. Een speciaal woord van hulde werd gegeven aan de lan delijke ruiters die voor de eerste keer aan een cross deelnamen en allen het parcours uitreden. Hij riep de ruiters een woord van tot weerziens toe tot op de grote cross-country op 13 No vember. Een extra prestatie leverde de jongeheer van Gils uit Dongen, welke op 13-jarige leeftijd tussen al deze ruiters beslag wist te leg gen op de zesde plaats. Als jong ste deelnemer reikte de heer Ver meulen hem een extra prijs uit. Verder werd dank gebracht aan de E.H.B.O. afd. Waalwijk, die hier ook hun medewerking ver leende. AAN DE DOOD ONTSNAPT Donderdagavond reed dhr. Gerritsen van de W.A.M.I. met de chauffeur de heer A. Swinkels door het dorp Zwammerdam aan de grote verkeersweg tussen Leiden en Utrecht. Daar de heer Swinkels even een kennis wilde bezoeken, zette hij de bedrijfswagen op een parkeerplaats langs de grote weg. De heer Gerritsen die in de wagen zou wachten mag de mensen die hem vriendelijk uitnodigden om ook even bin nen te komen wel heel dank baar zijn, want nauwelijks was hij binnen, of men kwam vertellen dat de wagen in elkaar was gereden. Het bleek namelijk dat de oplegger van een grote vrachtwagen, die niet afdoen de vastgekoppeld was, losge raakt was en met grote snel heid tegen de auto van de WAMI was terechtgekomen, met het gevolg dat de zwaar beschadigde wagen die ver zekerd was tegen ongevallen, slechts met een takelwagen vervoerd kon worden. Is het teveel gezegd als wij schrijven dat de heer Gerrit sen aan de dood ontsnapt is? SCHAAKCLUB WAALWIJK. De uitslagen van de vierde ronde van de onderlinge win ter wedstrijd luiden: Groep I: Kuijsten wint van Pullens, Blok «verliest van Slagmolen, Hooft van Huijsduijnen-Vader remise. Groep II: Horn wint van de Vries, van Pruijssen verliest van Blanken, van den Hoven Smits remise. Groep III: Laros wint van v. Liempt, Veltman wint van mevrouw Vader, Slaats verliest van Geers. Het eerste tiental speelt Za terdag 23 dezer zijn eerste competitiewedstrijd van dit seizoen, en wel tegen de Os- sche Schaakvereniging. De wedstrijd wordt gespeeld in De Twee Kolommen en vangt aan des middags om 3 uur. WAALWIJK HEEFT EEN HOCKEYVELD, In het grote sportterreinen complex dat daar ten Zuiden van de Spoorlijn ligt is weer een nieuw veld aangelegd, waar een voor Waalwijk be trekkelijk nieuwe sport be oefend gaat worden. De K.M.H.C. „Waalwijk", die Waalwijk in deze tak van sport vertegenwoordigt, open de Zondag dit mooie, nieuwe terrein. Om één uur begonnen reeds een tweetal voorwedstrijden, Heren IHeren II en Dames I tegen Dames II, die resp. tot uitslag hadden 50 en 00 en die ons de vorderingen lie ten zien die de dames en he ren hockey-spelers in deze snelle sport hebben gen^aakt. Om circa kwart voor drie zegende de Moderator de Wei- Eerwaarde Heer Stevens, het terrein in, waarna hij zich in een toespraak tot de aanwe zigen richtte. Onder de aan wezigen bevonden zich o.m. de Edelachtb. Heer Burge meester van Waalwijk, het bestuur en de leden van de Hockeyclub en afgevaardig den van andere hockey en sportclubs. De Weleerw. Heer Stevens legde er de nadruk op dat hier niet alleen een nieuwe tak van sport begon, maar ook een stuk vorming, een stuk zielzorg. Niet alleen immers was de sport een middel tot lichamelijke ontspanning, ook was het een middel tot vor ming, een middel om de ziel te helpen in haar opgang naar God. Vooral voor de vele jon ge leden van de club was de sport een oefenschool voor 't leven. Wanneer men deze doelstelling voor ogen hield, dan kon geen enkele katho lieke sportclub de zegen van God missen, daarom was het terrein ingezegend. Het bestuur van de jonge club had de aanwezigen naar hier opgeroepen om belang stelling op te wekken voor deze nieuwe tak van sport, wier invoering niet nutteloos was gebleven, getuige het groot aantal leden. Ook zag men hierin een ge legenheid allen te bedanken die de oprichting mede mo gelijk hadden gemaakt, het bestuur van de R.K. Speel tuin, de verhuurder van het oefenterrein in v.m. Baard wijk, het bestuur van R.K.C., de donateurs en tenslotte de leden. Hij vroeg de steun van al len in de toekomst en wan neer iemand een vingerwij zing kon doen om in hef ge mis van een kleedruimte te voorzien, zou het bestuur zeer dankbaar zijn. Dan sprak de voorzitter van de club Dr. Ruding nog enke le woorden van welkom en dank, én wees nog even op de mooie, nieuwe sport die Waal wijk rijker was geworden. Hierna traden de teams Til burg I en Union I uit Nijme gen aan om een demonstratie te geven van goed hockey spel. Voor de rust waren de snelle Tilburgers in de meer derheid en hoewel na de rust de verhoudingen beter waren, kon Nijmegen niet verhinde ren dat Tilburg hen met 61 sloeg. De aanwezigen, die zich niet door het slechte weer lieten afschrikken, hebben kunnen genieten van een aantrekke lijke wedstrijd. GESLAAGD. Voor het op 27, 28, 29 en 30 September te Utrecht ge houden Staatsexamen, slaag de onze plaatsgenoot de heer J. de Bont voor Vakbekwaam heid smalfilmspecialist en -operateur. HET DRONGELENSE EN CAPELSE VEER. Na gereviseerd te zijn is 't pontveer van Drongelen weer in de vaart gelegd. De Bergse Maas I, die tijdelijk te Dron gelen dienst deed, zal met in gang van Dinsdag 19 October bij Capelle in de vaart ko men. Het trekpont zal ver dwijnen. TROEPENKAMP OIRSCHOT Het troepenkamp te Oir- schot is in zijn huidige toe stand niet geschikt voor per manente legering van troe pen. Zolang de uitzending van troepen naar Indonesië voortduurt, is het kamp twee maal per jaar gedurende een periode van enkele maanden nodig voor de legering van troepen, welke nog niet zijn verscheept op het ogenblik, dat de nieuwe lichting reeds onder de wapenen komt. Een definitieve bestemming kan thans nog niet aan het kamp worden gegeven; het valt echter te voorzien, dat het bij de toekomstige leger vorming als permanente lege- ringsruimté nodig zal zijn. De totale kosten hebben tot nu toe bijna 9 millioen gulden bedragen. DRUNEN. Kippen- en konijnen-diefstal. De laatste weken kwamen al hier verschillende kippen- en ko nijnendiefstallen voor. In samen werking met verschillende buurt bewoners van de Heistraat heeft de politie aldaar een tweetal da ders, afkomstig uit Vlijmen, op heterdaad kunnen betrappen. Hiermede zijn de konijnen- en kippenhouders wat gerust gesteld. Biljarten. Uitslag biljart-comp. Drunen Elshout: Ie klas: Nooit Gedacht IPrins Bernhard I 100; Hoogste serie C. v. d. Hoven van N.G., 39 car. lie klas: O.O.O. I—O.O.O. II 100; Nooit Gedacht IIE.E.B. C. II .100. Hoogste serie C. Klomp van O.O.O. I, 33 car.; M. v. Huiten van N.G. II 19 car. Ille klas: E.E.B.C. IIINooit Gedacht III 64; Prins Bernhard 11—O.O.O. III 2—8. Hoogste serie J. Veltman van O.O.O. III 15 car.; C. Pulles van E.E.B.C. III 21 car. T uinbouwcursus. Alhier is een 2-jarige tuinbouw- wintercursus geopend. Ongeveer 30 leerlingen zijn ingeschreven. De lessen worden gegeven door de heren Vrolijk, Vinkenvleugel en van Herpt. Ontwikkelingsavond. Dinsdagavond houdt de K.A.B. afd. Drunen de eerste ontwikke lingsavond. De spreker voor deze avond zou zijn de eerw. Pater Fi- dentius. Deze is echter verhinderd en men heeft reeds een plaatsver vanger. Tevens zullen dien avond enkele filmpjes gedraaid worden. Aanvang half acht precies. VLIJMEN. Auto-botsing. Toen Vrijdagmiddag de bakker C. van Halderen met zijn bestel wagen uit de richting Waalwijk zijn erf op wilde rijden, wilde een wagen uit dezelfde richting nog passeren, wat niet meer kon en tegen de bestelwagen reed en deze flink beschadigde. Ongelukken de den zich gelukkig niet voor. De politie was spoedig ter plaatse en maakte procesverbaal op. Trap van een paard. Op de Bossche paardenmarkt kreeg de vrachtrijder H. Boom uit Vlijmen een trap van een paard tegen zijn bovenbeen, wat nogal erg aankwam. Boom werd naar huis vervoerd en zal gedwongen rust moeten nemen. W oningverbcter ing. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt dat aanvragen om premie voor Woningverbetering voor 1 Januari 1949 bij de ge meente moeten worden ingediend. Voor woningsplitsing is deze ter mijn niet gesteld, doch het is raad zaam zich wat deze aanvragen be treft ook zo spoedig mogelijk tot de gemeente te wenden. Inlichtin gen omtrent deze regelingen wor den ten gemeentehuize verstrekt. HAARSTEEG. De voetbalclub vergaderde. Donderdag j.l. vergaderde in café W. Zeeuwen de R.k. Voetbalvereniging Haarsteeg. De voorzitter Th. de Vaan sprak een openingswoord, waarna -de schorsing werd uit gesproken tegen twee leden, die tegen het reglement had den gezondigd. Tini Beekmans werd gekozen in de bestuurs- vacature van A. van Raven- stein. De heren Schey en Kok stelden zich beschikbaar als elftalleiders, terwijl een tien tal spelers zich bereid ver klaarden als junioren-leiders Zaterdags de jeugd onder hun hoede te nemen. Als ballenbewaarder zou voortaan de heer Couwenberg fungeren. Na een goed be stede rondvraag werd de ver gadering gesloten. HEUSDEN. Fancy-fair. Donderdag is de fancy-fair der gezamenlijke Heusdense middenstandsverenigingen of ficiéél door de burgemeester geopend, nadat de heer Kuys- ten de aanwezigen had ver welkomd. Reeds de eerste avond was er een druk be zoek, wat met zich meebracht een vrolijke sfeer en goed za ken doen in de diverse stands. SPRANG. Geslaagd. Op het *te Utrecht gehouden examen voor Commies bij de Be lastingen slaagde onze dorpsge noot de heer B. Timmermans Wz. Geslaagde en familie proficiat. Oefening Brandweer. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur werd plotseling de Brandweer ge- allarmeerd voor een gefingeerde brand in een schuur op het erf bij dhr. K. Mandemakers bij de Ned. Herv. Kerk alhier. De brandweer was in 7 minu ten met de motorspuit ter plaatse waarna in enkele ogenblikken op een brandput was aangesloten en de slangen waren uitgelegd, zodat 10 minuten na het telefonisch alarmbericht reeds met 3 stralen water gegeven werd. Een en an der geschiedde onder leiding van de tomraandant der brandweer de heer W. v. Willigenburg en de instructeur der brandweer uit Til burg. Burgemeester Smit, die de brandweer voor deze oefening had geallarmeerd, was ter plaatse aan wezig en kon met voldoening co' stateren dat onze brandweer bij onverhoopte branden in staat is haar taak naar behoren te vervul len. Zowel de nieuwe motorspuit als de onlangs aangeboorde brand putten blijken uitstekend te vol doen. Alles functioneerde uitste kend en het is voor de manschap pen zeker een voldoening nu goed materiaal te bezitten. Regelmatig wordt door de brandweermannen geoefend, om er volkomen mede vertrouwd te worden. Deze oefe ning mag volkomen geslaagd he ten; de politie zorgde voor de re geling van het verkeer, dat moest worden omgelegd. Van de zijde van het publiek was voor déze oefening veel belangstelling. WASPIK. Verkeersongeval. Donderdagmorgen had op het Vaartje een aanrijding plaats tus sen een vrachtauto en een motor. De motorrijder D. uit deze ge meente werd hierbij zodanig ge wond, dat hij naar het Ziekenhuis in Raamsdonksveer moest worden vervoerd. RAAMSDONKSVEER. Circus v. Bever. Het alom bekende circus van Bever deed op zijn tournee het Veerse publiek de eer aan en had zijn standplaats op het Heere plein, dat haast volledig in beslag werd genomen om de grote tent plaats te bieden. Jaren terug al had dit circus een goede klank op artistiek gebied en zijn stallen waren het puikje. Aan dit alles heeft van Bever geenszins inge boet, integendeel zelfs. De openingsvoorstelling vond plaats op 13 October, terwijl op 14 October nogmaals hetzelfde programma werd afgewerkt, tel kens voor een uitverkochte tent. Het matinee werd ook goed be zocht. Het zou te veel plaats in beslag nemen als wij alle mede werkers (sters) hier de revue zou den laten passeren. De heer van Bever zowel als mevr. v. Bever oogstten veel succes met hun paardendressuur. Ook Renarita 'n topprestatie van equilibristiek. Een ware sensatie veroorzaakten ook de 3 Arrigo- nis met hun capriolen; hun kun nen grenst aan het ongelooflijke, als je het zelf niet zag. Het trio Volaire, zowel als Henrittis trok ken de volle aandacht; een dave ren applaus viel hen telkenmale te beurt. We zouden nog veel meer op kunnen noemen, doch door dit niet te doen, willen we de anderen natuurlijk niet te na spreken. Ook hun werk was, om kort te zijn, af. De clowns stelden de lachspieren van het publiek zodanig op de proef, dat de tent er a.h.w. van dreunde. Rest nog een woord van lof aan het adres van dhr. Berger met zijn orkest, dat een keurig stuk muziek gaf. In één woord, circus van Bever heeft wederom laten ?ien, niet al leen dat het is een circus van naam, doch ook dat dat deze naam waard is. We zien het dan ook met be langstelling de volgende maal we derom terug. Kerkelijk nieuws. Om een grotere activiteit van de Broederschap der H. Familie voor jonge mannen op te wek ken, vond er Zondag 10 October j.l. een besprek pg plaats in het Henricusgebouu alwaar de alg. secretaris der Familie in Ne derland, Pater nckbloet C.s.s.R. het woord voe de. Des avonds vond er een t jopaganda-avond plaats met licht! belden, welke ook zeer druk be:0<ht werd. Op 14, 15 en 16 Oct. werd er een tri duüm gegeven i de parochiekerk. Daniiieuws. De uitslagen competitie dei D.G.V. te Raa den als volgt: G. v. Beek-J. P. Blom-C. v. H. Blom-J. C. A. Blom-J. Bof J. Dirven-J. ty J. Steigenga-H. G. v. Beek-J. M. D. Barel-C. Th. Zwets-J. C J. Wuyten-J. A. Blom-J. Boe aars an de onderlinge Damvereniging isdonksveer lui- iteigenga afgebr. itrien 11 jchott 2—0 er 0—2 yten 1 1 Blom afgebr. vergauw afgebr. v. Strien 0—2 Schott afgebr. 'erduyn 2-0 2-0 VOETBALUITSLAGEN. DISTRICT IV. Eerste klasse. BrabantiaBW 10 JulianaLimburgia 36 TSCMVV 3—1 HelmondWillem II j)3 NACDe Spechten. 70 DISTRICT VI. NOADPSV 0—1 Sp. EmmaKerkrade 12 BleijerheideBaronie 52 EindhovenSitt. Boys 31 MauritsHelmondia 11 Tweede klasse A. Concordia SVDSET 00 WilhelminaDESK 22 Zwaluw VFC—TOP 0—2 RKTVV—Kolping SDW 2—0 Schijndel—WSC 1-0 Derde klasse C. SartoZaltbommel 3—0 GudokHaarsteeg 11 (gest.) Ons ViosODC 01 (gest.) KorvelBaardwijk 4 Vlijm. BoysGilze 41 Vierde klasse C. OSS '20—Nooit Gedacht 6—2 MalïskampB. Sport 21 HVCH—DVG 6—1 RKDVCHeusden 21 Vierde klasse D. Waspik—RKFSV 4—0 U. AnimoRaamsdonk 04 VOAB—Right 'Oh 6—1 RWBVelocitas '28 1—2 HET ZUID-NEDERLANDS ELFTAL. Voor de wedstrijd Luxemburg- Zuid-Nederland, die op 24 Oc tober te Luxemburg wordt ge speeld, is het Zuid-Nederlandse elftal als volgt samengesteld Doel: Saris (BW). Achter: Van Bun (MVV) en Van der Sluys (BW), MiddenHuybregts (BW) Joosten (VW)Krijgh (BW). Voor Langenberg (BW)Rij vers (NAC), Appel (Sittard), Van Herpen (Spechten) en Car- lier (VVV). Reserves De Munck (Sittard- se Boys), Nass (VW), Vriends (NOAD) en Dillen (Brabantia.) SCHIJNDEL—W.S.C. Het is WS,C niet mogen ge lukken om in Schijndel de volle buit te behalen, niet tegenstaande de tweede helft voor WSC was, dat telkens voor het Schijndel-doel stond. Als scheidsrechter van Ge loven beginnen blaast, zien we direct enkele gevaarlijke aanvallen der WSC-voorhoe- de, die echter geen succes op leveren. Als WSC weer een zeer ge vaarlijke aanval opzet, wordt de WSC-rechtsbinnen P. Blij- levens op o.i. niet gerecht vaardigde wijze aangevallen en krijgt deze speler een arm-fractuur waardoor hij niet verder meer kan spelen, hetgeen een zeer zware ver zwakking van de voorhoede betekent. WSC pakte echter toch flink aan, maar Schijn del kwam telkens zeer ge vaarlijk voor het WSC-doel, maar keeper Adelberg was weer als gewoonlijk zeer goed op dreef, doch moest na pl.m. 28 minuten zwichten voor de gevaarlijke linksbinnen die onberispelijk inkopte; 10. Schijndel, punt gesterk reet flink aai meer te doel de rust kwa: Na de her een heel anc begin af aai maar Vrouw haar hand hi del zich ve moed der ste 10 min heel WSC v doel operere geen succes, ter van blaast heef or dit dit doel- pakte weer di- maar wist niet 'nten, waarmee atting zagen we :t WSC dat van flink aanpakte, Fortuna niet op l, terwijl Sphijn- iedigde met de jnhoop. De laat- èn zagen we ge- ór het Schijndel- maar dit bracht Als scheidsrech- eloven het einde WSC verloren, lijk spel had zeer :slag beter weer- midvoor van kans profiteei helft speelde waard waren, het samenspel reet in de min de minuut wei verkleind. Een plaatste coriiei niet te missen ie. In de tweede liana voor wat ze Uitstekend klopte •Korvel kwam di erheid. In de zes de achterstand joed voor doel ge liet de keeper uit zijn handen v; Hen en v. Gelder plaatste over dit doelpunt wi af. Keer op ke geel-zwarte Tilburgse vert tenslo.tte rechl een fraaie aai schot in de ui keeper te mac bezoekers voel binnen hun b ten voor het c diende vierde werd de bal plaatst op he rechtsbuiten, van midvoor op zijn beurt gaf, 3—4. In gebeurde er waardigs mee Door deze overwinning maar een gi zeker de u gegeven. KORVEL-JULIANA 3-4. Aanvankelijk gingen beide par tijen volkomen tegen elkaar op. Het technisch betere spel der be zoekers werd door een groter enthousiasme der gastheren geni velleerd. Bovendien paste de thuisclub zichyfcp het zeer slechte effectvolle t brein beter aan. Vooral de Jul ma verdediging kon zich hieraan i de eerste helft moeilijk wenr, Spoedig nam de thuisclub de 2 ding. Een corner werd door Korvel midvoor met een kopb< in de uiterste hoek geplaatst, 1- )j Spoedig daarop echter zorgde linksbuiten v. Gel der voor de gelijkmaker, 1 1. Lang duurde echter deze stand niet. Uit een i ihermutseling werd de bal voor d t weede maal ach ter v. Os ge ilaatst, 2—1. Nog voor de rust werd het zelfs 3—1, als de Baardwijk verdediging niet tijdig wegwerné en wederom de e lijn, 3—2. Na ird de toch al for se strijd nog f< rser, op het ruwe R.W.B.VI RWB is ei deze voor hi ontmoeting ning om te met een ven laag genoeg RWB heef •r sneed echter de orhoede door de iging. Het was buiten Klerx, die /al besloot met 'n rste hoek, dat de tig was, 3—3. De en de overwinning •eik. Negen minu- iWe kwam de ver goal. Van links ird voor doel ge hoofd van de e voor de vpeten Tuijl plaatste, die keeper geen kans de resterende tijd niets vermeldens- zwaar bevochten laatste het Waal- wijkse team zi :h onmiddelijk ach ter de leiders. LOCITAS 1—2. niet in geslaagd ar zo belangrijke een overwin- zetten en moest iende 21 neder- ;n nemen, voor rust de vrij straffe wind mee, waardoor zij in het veld enig overwicht heeft. Het samenspel was ech ter niet zuiver genoeg en veel te kort om tegen de Velocitas- verdediging enige kans op succes te hebben, terwijl men zich geen ogenblik bedacht een schot te lossen, wat men met wind mee toch zeker had moeten proberen. De aanval len van de Tilburgers, wat minder in aantal, waren dan ook veel gevaarlijker en het verwonderde niemand dat zij uit één van die uitvallen de leiding namen; 01. De thuisclub is echter niet ontmoedigden talrijk zijn dan ook haar aanvallen, maar de passes zijn meestal te hard of te onzuiver. Toch komt spoe dig de gelijkmaker als de linksbuiten de bal zuiver krijgt aangegeven en onhoud-> baar inschiet; 11. Intussen begon het te rege nen, wat het spel niet ten goede kwam en ondanks het harde "werken aan weerszij den, ging de rust met 11 in. Na de hervatting waren de weersomstandigheden er niet veel beter op geworden en 'n groot gedeelte van de wed strijd werd in 'n voortdurende regen gespeeld. De Tilburgers pasten zich aan deze weers omstandigheden beter aan dan de thuisclub en vooral hun voorhoede was een klasse be ter. Het doelpunt dat zij in deze periode maakte uit een fout in de RWB-verdediging, bleek tevens het winnende doelpunt te zijn, want on danks heftige pogingen van de thuisclub, wisten de Til burgers met enige geluk stand te houden. Scheidsrechter Ja cobs leidde deze wedstrijd correct. DRUNEN. RKDVC 1—Heusden 1 2—1. In een wedstrijd waarin Drunen een grote veldmeerderheid toonde is 't dan eindelijk gelukt de over winning te behalen. Gesteund door de sterke wind, werd de eerste helft practisch geheel op Heusden-gebied gestreden. Reeds aanstonds gaan enige schoten ra kelings naast door slecht schieten; door de goede Heusden doelman en door lat of paal kon het abso lute veldoverwicht niet in doel punten worden omgezet. De rust stand kwam met 0—0. Ook na de rust bleef Drunen in het veld de meerdere. En 't is de hard werkende linksbuiten die reeds spoedig het net weet te vinden 1—0. Heusden pakt wat steviger aan, maar ook D.V.C. weet van doorzetten. In de 24ste minuut na de rust komt voor Heusden de gelijkmaker, als de DVC doelman 'n bal niet voldoende onder con trole kan krijgen en deze via doel- man's handen in de touwen te recht komt, l-l.u De vreugde is voor Heusden van korte duur, want nog geen minuut later weet de DVC linksbinnen uit 'n prach tige aanval de leiding te herove ren, 2—1. Dan wordt de wed strijd even gestaakt wegens de regen. Na hervatting duurt het even eer de elftallen er weer in zijn. De strijd blijft dan spannend tot het einde toe, maar de stand blijft onveranderd. BW 5—RKDVC z -2-3. RKDVC 3—Veteranen 1—3. VLIJMEN. Vlijm. Boys 1—Gilze 5—1. Zondag speelden de Boys een thuiswedstrijd tegen Gilze. De belangstelling van beide zijden was groot. Vlijmen speelde met een gewijzigd elftal en had een nieuweling uit de junioren opge steld, en hoewel de overgang voor de betreffende speler wel groot was, voldeed hij niet slecht. Om 2 uur trapt Vlijmen af en terstond wordt van beide zijden flink aangepakt. Als er ongeveer 5 minuten is gespeeld en Vlijmen voor het doel van Gilze is, kan de midhalf niets anders doen dan de bal met de hand wegwerken, wat de scheidsrechter niet ont gaat. De linksachter plaatst zich achter de bal, doch het schot is te zacht en de doelman redt. Gilze, flink aangemoedigd, komt opzetten; aanval op aanval-wordt ondernomen, maar 't juiste schot ontbreekt. Wanneer Vlijmen nu en dan ten aanval gaat, is het niet in staat de goede doelman van Gilze te verschalken. Als Gilze het spel weer overneemt en een zwaren druk uitoefent, is het de linksbuiten, die de bal goed aangespeeld krijgt, naar binnen zwenkt en mét een prachtig schot Gilze de leiding geeft, 0—1. Gilze blijft in de aanval en dezelfde speler heeft bijna weer succes, maar schiet in het zijnet. De ver dediging van Gilze trekt zelfs mee ten aanval, maar dit wordt hun noodlottig. De rechtsbuiten- van Vlijmen krijgt de bal vrij, loopt er mee naar het doel van Gilze en brengt met een goed schot de stand op gelijken voet, 1-1. Hard wordt er verder van beide zijden gewerkt, maar geen van beiden hebben succes en dan breekt de rust aan. Na de rust met wind mee, komt Vlijmen direct opzetten en de bal wordt weer opzettelijk met de hand gespeeld; de strafschop wordt nu door de midvoor beter benut en het is na enkele minuten 2—1. Gilze zet daarna een flink offensief in, de bal is niet voor het doel van Vlijmen weg te slaan maar het spel wordt te ver door gevoerd om succes te hebben. De verdediging van Vlijmen, die ten slotte haar fout inziet en wat op dringt, kan aan de zware druk ontkomen en nu is het de beurt aan Vlijmen; de rechtsbuiten breekt door en zijn schot treft doel, 3—1. Het is met Gilze ge daan, als even daarna de nieuwe ling v. EsdonL er 4-1 van maakt. En zelfs de mfahalf van Vlijmen ziet zijn hard werken beloond, als hij, na heel de verdediging van Gilze gepasseerd te zijn, de stand op 5—1 weet te brengen. Er zijn nog 10 minuten te spelen en on der een mals buitje spelen de Boys een gewonnen wedstrijd en Gilze komt er niet meer aan te pas. Tenslotte fluit de scheids rechter voor de laatste maal en Gilze neemt de laatste plaats van Vlijmen over. De leiding was goed. VRIJH.-CAPELLE. V.V. SPARTA. Zaterdag speelde Sparta haar tweede competitiewedstrijd en wel tegen haar grootste concurrent SDO uit Sprang. Deze ontmoe ting eindigde in een klinkende 3-0 overwinning voor onze jongens. Van het begin tot het einde was Sparta sterk in de meerderheid er werd door onze jongens prach tig i voetbal gespeeld, vooral de voorhoede liet dikwijls prachtige staaltjes van samenspel zien. De wedstrijd was ongeveer 15 minu ten oud, toen onze centervoor v. d. Mast met 'n onhoudbaar schot Sparta de leiding gaf. Met deze stand komt de rust. Na de thee zien wij weer de zelfde prachtige aanvallen en steeds meer trekt Sparta in .de verdediging terug. Na 20 minuten vergroot Sparta haar voorsprong en enkele minuten voor time wordt de stand op 3-0 gebracht waarmede het einde kwam. Deze plaatselijke ontmoeting is van het begin tot het einde zeer sportief verlopen en ook de lei ding was bij de heer Timmers in goede handen. Sparta, uw groot aantal supporters feliciteren u van harte met deze prachtige over winning. Sparta' II stelde ietwat teleur en verloor met niet minder dan 8-0 van SDO II. Wel moeten wij in aanmerking nemen dat de gehele wedstrijd met 8 man ge speeld werd. A.s. Zaterdag Sparta II tegen JPS. Allen present en de puntjes in Vrijhoeve. Programma voor Zaterdag a.s.: PCP Breda—Sparta I. Sparta II—JPS Tilburg. Aanvang 4 uur. WASPIK. Waspik III—White Boys I. Zondag had de plaatselijke ont moeting plaats Waspik III— White Boys I. Het is een over tuigende overwinning geworden voor Waspik III, dat de withem- den met'een 5—2 nederlaag naar huis stuurde. Na deze voor het publiek wei nig aantrekkelijke wedstrijd volg de de ontmoeting Waspik I— RKFSV. Vooral voor de rust was het een aantrekkelijke wed strijd, waarin Waspik de toon aangaf. Al direct na de aftrap werden enkele wederzijdse aan vallen ondernomen. Bij het keren van een aanval van Goirle kreeg linkshalf de Wit de bal uit de verdediging aangespeeld. Deze werkte het leder enkele meters op en plaatste op het juiste moment de bal voor de goal. C. v. Etten schoot toe en bracht met 'n pri ma schot de stand op 1—0. Hier na kwamen de gasten sterk op zetten, maar hun aanvallen wer den gekeerd door de goed spe lende verdediging van Waspik. Waspiks voorhoede zat echter ook niet stil en het was linksbui ten de Hond, die een goede wed strijd gespeeld heeft, die kort voor de rust de bal te pakken kreeg en met een kalm schot de stand op 2—0 bracht. Na de rust speelde Waspik met de wind tegen, doch desniettemin bleven zij steeds in de meerderheid en het was we derom Cor v. Etten, die bij een mooie en gevaarlijke aanval de bal van Kerst kreeg aangespeeld en onhoudbaar inschoot, 3—0. Ondanks deze achterstand ble ven de gasten steeds volhouden en meerdere malen moesten backs en keeper gevaarlijke ballen weg werken, doch een tegenpunt werd voorkomen. Een uittrap van de Waspikse keeper werd door Kerst opgevangen, die na een schitterende soloren de keeper voor de vierde maal het nakijken gaf. Hiermede kwam het einde van deze spannende wedstrijd die Waspik weer twee kostbare pun ten heeft bezorgd. LOON-OP-ZAND. Uno Animo—Veerse Boys 0—4. Dit is een wedstrijd geworden waarvan niet veel moois te ver tellen valt. Vooral van de zijde van Uno Animo werd er zeer slecht gespeeld. Na 20 minuten opent Veerse Boys de score, als haar linksbuiten de bal voorzet en hun middenvoor hem prachtig inkopt. Kort hierna is het weer de linksbuiten, die de bal, die als voorzet bedoeld was, ineens in het doel ziet verdwijnen. En om de Veerse Boys nog een handje te helpen, schiet kort voor de rust de Uno achterhoede de bal in ei gen doel.. Met deze stand van 3-0 in het voordeel van Veerse Boys ging de rust in. Wie dacht na de hervatting 'n herboren Uno te zien aantreden, vergiste zich. Men probeerde door allerlei veranderingen in de op stelling een doelpunt te forceren, maar het gevolg was alleen dat men er nog minder van terecht bracht. Wel slaagde Veerse Boys er nog in de stand tot 4—0 op te voeren. Hiermee kwam het einde van deze wedstrijd, die het aan kijken geen ogenblik waard was. Wilhelmina—DES 2—2. Desk heeft deze competitie een vrijbiljet gekregen voor gelijk spel. Doch geen enkele Des-supporter had gedroomd, dat de uitslag van de ontmoeting in den Bosch, toen ondanks de 3 invallers de stand reeds 17 minuten na de aftrap op 02 stond in het voordeel van onze jongens, nog met een gelijk spel zou eindigen. Des pakte goed aan en al wist Wilhelmina een paar maal door te breken, toch bleek Kaatsheu vel over betere capaciteiten te be schikken. Toen er elf minuten ge speeld was, gaf C. Soeterboek de bal mooi door aan Toontje van den Ven, die van de gelegenheid gebruik maakte, om onhoudbaar langs de Bosse keeper te knallen en zijn club 'de leiding te geven. Des bleef in de meerderheid en nauwelijks 8 minuten later deed de invaller -M. Laros goed werk door de Bosse keeper opnieuw te laten vissen. Dit was de Kanaries te mach tig. Er volgde een doorbraak en Emans maakte er na 25 minuten spelen 12 van. Kaatsheuvel hoopte met deze- voorsprong de rust te zien ingaan, doch na keu rig opbrengen en handig manou- vreren waardoor Buitendorp de kijk op 't spel verloor, wist van Baarschot nog slechts twee minu ten voor rust de stand op 22 te brengen. De hoop was nu gesteld op het tweede gedeelte van de wedstrijd. Doch noch Wilhelmina, noch Des brachten er iets van voor de dag. Het spel golfde op en neer, beide doelen kwamen beurtelings in ge vaar, nu was Desk, dan Wilhel mina in de aanval, doch aan bei de zijden ontbrak het aan door zettingsvermogen in de aanval, terwijl de verdediging op haar qui vive was en het gevolg was, dat Des zijn derde gelijk spel te no teren kreeg in deze voor Kaats heuvel niet gelukkige competitie- inzet. KORTE BERICHTEN. De Franse frans is voorlo pig met 23% in waarde ge daald. Men krijgt nu bijna 100 francs voor een gulden. Er is een marine-sloep bij Soerabaja omgeslagen. Een marine-man en een sergeant en vier leden der mariniers brigade kwamen om 't leven. Ondergetekenden zeggen harte lijk dank aan de firma GEBR. SLAATS voor het gezellig feest en het geschenk, hen aangeboden bij gelegenheid van hun 12j^-jarig jubileum in dienst van de firma. Tevens danken zij de chefs en het personeel voor de mooie cadeaux die zij van hen mochten ontvan gen. A. VAN VUUREN ADR. STOKWIELDER H. BROEKS J. VAN RIEL. Waalwijk, October 1948. Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje A N D R Bij het H. Doopsel ontving hij de namen ANDREAS ALOYSIUS MARIA ANDRÉ VERHOEVEN MARY VERHOEVEN- HANTSCH GERRY TOOSJE RICHARD EVELINE GERARD AUDREY. Waalwijk, 18 Oct. 1948. St. Antoniusstr. 18. Heden schonk God ons. tot onze grote vreugde en dankbaar heid, een dochter, die bij het H. Doopsel de namen ontving JOHANNA MARIA GERARDA ODILIA COLETA. Wij noemen haar ANNEMIESJE. THEO COUMANS. TRUDE COUMANS- DE JONGH. Waalwijk, 16 Oct. 1948. Grotestr. 357. Tijdelijk St. Nicolaas-Ziekenhuis. SPEaAAANBlEDlNG HUISMMtRS. CUNEN w AAL W IJ K WAALWIJK Voor spoedige indiensttreding gevraagd: op de hoogte van alle voorkomende werkzaamheden, speciaal fabricage van LUXE DAMESTASSEN, Goed loon en aantrekkelijke vaste werkkring. Goede verdienste. mpïcipc voor opleiding in de lederwarenfabricage. Leerzame goedbetaalde functie. LedsrwarenateliersARNOLD VERWIEL G.V. WAALWIJK Grootestraat 2. door fabriek te Waspik. Accuraat en vlot kunnende werkenmoet reeds practlsch als zodanig werkzaam geweest zijn. Moet bekend zijn met boekhouden, loonadm., archiefwerk zaamheden en talen. Eigenh. geschr. brieven met uitv. inl. omtrent opleiding, diploma's verrichte werkzaamh. ref. enz. onder No. 2612 bureau van dit biad.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4