NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. SPORT Hij maakt gebruik van de gele genheid dank te brengen aan wet houder Grootswagers voor diens medewerking en de ambtenaar v. Opstal voor 't administratie werk. Ook de andere heren aanvaar den hun benoeming. Er komt een voorstel in behan deling tot vaststelling van een verordening nopens het afgraven van terreinen ter bescherming van het natuurschoon. Zoals uit het prae-advies blijkt, hebben in deze gemeente afgravingen van terrei nen plaats gevonden, welke meer malen een blijvende ontsiering van het landschap tot gevolg hadden. Dit moet in de toekomst voorko men worden, omdat het aanzieu der gemeente hierdoor ernstig be schadigd wordt. Temeer, daar natuurschoon in de toekomst voor de gemeente van grote betekenis zou kunnen zijn. Door de ont- werp-verordening wordt Het af graven van de terreinen aan een vergunning gebonden, waaraan voorwaarden kunnen worden vastgelegd. De heer v. d. Heuvel juicht de verordening toe, daar de vrijheid van heden reeds tot groot vanda lisme heeft geleid. Hij heeft echter bezwaar tegen art. 3c der veror dening, waar deze .uitsluit ver gunning, verbonden aan bouw werken, waarvoor door B. en W. verdunning is verleend. De strafmaat, 2 maanden hech tenis of 300.— boete en ver beurdverklaring van de artikelen, bij de overtreding gebruikt, vindt spreker te zwaar. Hij roept de clementie van de voorzitter in om hierin een lagere straf te bepalen. Er ontstaat een langdurig debat over de bedoeling van artikel 3c, wat tot gevolg heeft, dat het u!t de verordening genomen wordt en de desbetreffende bepaling zal opgenomen worden in de ver gunning tot bouwen. De voorz. kant zich ernstig te gen vermindering van de straf maat, daar een kleiner bedrag geen bezwaar zou zijn de overtre ding te begaan, die vaak meer voordelen kan opleveren dan de boete die geriskeerd wordt. Op de vraag of alle vergravin gen in de gemeente hieronder val len, ontwoordt de voorz. bevesti gend. Ook als een landbouwer zijn land wil uitlagen, heeft hij daarvoor toestemming nodig, die hem echter nooit zal geweigerd worden, als hij dit doet op een wiize, die de schoonheid niet schaadt en b.v. niet slechts hier en daar een kuil graaft of ontoon bare oneffenheden achterlaat. Het voorstel wordt verder zon der stemming aangenomen. De gemeenterekening voor het dienstjaar 1949 met de daarbij behorende begrotingen van het gasbedrijf en de exploitatie der drainagevelden, wordt de raad aanneboden, terwijl zoals gebrui kelijk is, twee commissies worden benoemd, samengesteld uit alle leden van de raad, om de begro ting te onderzoeken. Het bestuur van de R.K. Stich ting „Onze Lieve Vrouwe Ly ceum" te Breda vraagt een sub sidie van 150.— voor iedere leerling (e) uit de gemeente, die deze school bezoekt. Het prae- advies stelt voor een subsidie be schikbaar te stellen van 100.— per leerling. Waar soortgelijke scholen te Tilburg en Waalwijk, meer speciaal aangewezen voor onze gemeente, ditzelfde bedrag ontvangen, menen B. en W. niet verder te kunnen gaan. De raad besluit deze subsidie te verlenen gelijk met de genoem de subsidies. Het voorstel tot het verlenen van een crediet groot 75.100, benodigd voor het verdere herstel van oorlogsschade aan de wegen betreffende de Gasthuisstraat, Schoolstraat, Tuinstraat, Kloos terstraat en Bergstraat te Loonop- zand en Schoolstraat, Kruisstraat, Vaartstraat, Verlengde Hoofd straat, Mgr. Volkerstraat, Leo- straat en Tramlaan te Kaatsheu vel wordt aangevuld met Juliana- straat te Kaatsheuvel en Kerk straat te Loonopzand, op advies van de heren Vloemans, van Nieuwstad en Broeders. Met de mogelijkheid dat een rijksbijdrage van 70 als oorlogsschade kan worden tegemoetgezien, kan reke ning worden gehouden. Een uitgebreid voorstel is inge diend om tot herbeplanting over te gaan van de wegen waarlangs de oomen zijn gekapt of door oor logsgeweld zijn vernield, benevens tot beplanting van diverse andere wegen. Het voorstel is alzo in drieën verdeeld, 'i'ot de eerste groep be horen de wegen Koekoek, Heide bloem, Postpad, Roei, berkdijk, Loonsedijk, Stationstraat en Dreef, i'ot de tweede groep: Mgr. Vol kerstraat Leostraat, Gasthuisstr., i'raxulaan, Oude Oindraaier, Mid delstraat, plein Kerkstraat, Gast huisstraat (L) en Hoekje, Roes- telberg en Duin. 1 ot de derde groep: Galgeneind, Zijstraat tot Waalstraat, Zijstraat, Waalstraat tot Dreefseweg, Waalstraat Noord zijde, Dreefseweg, Driestapelen- stoel, Hil, Berkdijksestraat. Markt straat, Dongense weg, Vossen- berg. De kosten van I bedragen 1400 bomen 9.140.II 1464 bomen 10.496.25 en III 1113 bomen 7.999.50. Daartegenover staat dat de bomen van I hebben opgebracht 8.841.26 en als oor logsschade kan gerekend^ worden op een bijdrage van 70 zodat de gemeente voor een uitgave komt van 11.450. De voorzitter vindt het over bodig te wijzen op het grote nut van een intensieve boombeplan ting, die een sieraad voor de ge meente is en een zeer nuttige bij drage is voor ons boomarm land. De heer.v. Kuik heeft ernstig bezwaar tegen herbeplanting van de Koekoek en enkele andere we gen met populieren. Het bewijs is geleverd, dat deze bomen daar niet groeien. Hij is bang voor een tweede debacle. De voorzitter bemerkt, dat m deze advies is ingewonnen van een deskundige, die beschouwd mag worden als iemand, die in deze tot oordelen bevoegd is, n.l. de heer J. H. R. van Koolwijk, landschaparchitect en supervisor van de commissie Overleg Land schapsherstel. Hij vindt het moei lijk van het gegeven advies af te wijken. De wegen commissie in te schakelen, zoals de heer v. Kuijk ook voorstelt, vindt hij niet gepast, daar deze zich speciaal te be moeien heeft met het wegdek en de sloten langs de weg. De heer v. Kuijk blijft bij zijn bezwaar, gezien de ervaring hier opgedaan. Daarnaast maakt hij bezwaar tegen beplanting van de Postpad, waar de hoge bomen schade berokkenen aan de land bouwgewassen en deze weg te smal is. De heer de Jong is bang, dat de bomen op verschillende wegen die met zand zijn opgehoogd, niet zullen groeien. De voorzitter kent gevallen, dat op met zand opgespoten gronden de bomen schitterend groeien als de grond maar los genoeg is. Hij deelt de bezwaren van de spre kers niet. De heer de Jong is verder bang voor de vernielingen door de jeugd en grotere baldadige jon gens aan de bomen aangebracht. De voorzitter kent dit euvel, waarom reeds is overwogen om te trachten de jeugd liefde in te prenten voor de uit te voeren aanplantingen door het houden van een boomplantdag, waarbij ieder kind de gelegenheid zal krij gen een boom te planten. Beslist zal hierdoor de belangstelling der jeugd voor dit doel worden op gewekt. De heer de Jong gelooft dat hiermede wel iets bereikt kan worden. De heer v. d. Heuvel vraagi- wat de bedoeling is met de be planting van sommige wegen aan ene zijde. De voorzitter merkt op dat dit soms gedaan wordt omdat de we gen anders te smal worden en ook om een uitzicht te houden voor het landschap. Deze kwestie is er een van landschaparchitectuur. I De heer de Cock vraagt toch de aandacht voor het bezwaar van de heer v. Kuijk, waar het betreft de herbeplanting met populieren waar deze niet groeiden. De Voorzitter antwoordt dat ook de heer v. Koolwijk hierop gewezen is en deze dit bezwaar ■niet deelt. De heer de Cock wijst op de ervaring die is opgedaan. De voorzitter merkt op, dat er beslist thans meer zorg besteed wordt aan beplanting en verzor ging. De heer Brouwers deelt de be zwaren van de heer v. Kuijk en kan verzekeren dat ruim 75 door wormen was aangetast. Wethouder Grootswagers zou willen voorstellen deze bezwaren aan de heer v. Koolwijk mede te delen, dan kan deze er zo nodig nog rekening mede houden. De voorzitter heeft hier geen bezwaar tegen. Het voorstel wordt in stemming met 11 tegen 2 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heren v. Kuijk en Brouwers. Bij de rondvraag dringt de heer v. Nieuwstadt opnieuw aan om electrificatie van de Sprangse straat. Ook de heer Verhoeven wacht nog steeds op het toege zegde rapport van de P.N.E.M. inzake verdere uitbreiding van 't electrisch net, zoals is toegezegd. De voorzitter kan hierop iets mededelen, wat hij na de verga dering nog wil doen. Hierna sluiting met de christe lijke groet. KORTE BERICHTEN. Vandaag heeft de presidents verkiezing in Amerika plaats. Derwey verwacht een meer derheid van 8 millioen stem men. Verwacht mag worden dat de extra kinderbijslag voor grote gezinnen tegelijk met de loontoeslag in werking treedt. Minister-president Hatta zal in Batavia met minister Stikker besprekingen houden. Moekden is geheel in handen der Chinese commu nisten. In Weenen is een hogere Amerikaanse ambtenaar door Russische militairen vermoord TRAININGSRIT WIELERCLUB „KAATSHEUVEL'. De 5de trainingsrit werd door A. van Boxtel, Kaatsheuvel voor de 4de maal gewonnen in record tijd. Het traject, 46^ km- wei"d \Yi min. korter afgelegd. Onder grote belangstelling werd het vertreksein gegeven. In kalm tempo gaat het richting Dongen. Bij Dongen-Vaart komt er leven in de brouwerij. Het is van Box tel die hier vuurwerk maakt met A. v. d. Ven de sterke vechter. Pijnenburg en Damen moeten los sen doch komen even later weel bij. Van Dongen, via Oosteind naar 's-Gravemoer, zetten er F. van Hoof, van Kuijk en v. Box tel v/eer vaart in. Na 12 km. is de kop F. van Hoof en v. Boxtel, gevolgd door de groep op 30 sec. Waspik op \7Yi km. wordt ge passeerd in 7 min. Tussen Was pik en Capelle moeten Fr. v. d. Linden wegens bandbreuk en J. van Hoof, Waalwijk, wegens pe daalbreuk opgeven. Jammer, want beiden reden zeer verdienstelijk. WaalwijkSprang wordt kalm gereden en het ziet er niet naar uit dat dit traject in recordtijd zal worden afgelegd. Als Kaatsheuvel in zicht komt gaat het echter weer fel. Pierre v. d. Ven moet hier lossen. Van Boxtel toont thans weer zijn superioriteit en drijft het tempo hoog op. Tussen Loonopzand en de Moer lossen Pijnenburg en A. v. Hoof, Waspik. Na controle over 1 uur is afgelegd 37,6 km. Slag over slag wordt nu gedemareera. Rom- bouts uit Waalwijk valt op door zijn sierlijke tret. Joh. Damen raakt thans achter. Na 40 km. be staat de kopgroep uit van Kuijk, F. van Hoof, Kuijten, van Boxtel, A. v. d. Ven en Rombouts. Bij Dongen-Vaart komen Kuij ten en Rombouts ten val. Rom bouts, die op een mooie course kan terug zien, kan onmogelijk verder. Kuijten zet moedig door en volgt met Joh. Damen op 150 meter de kopgroep. Zeer snel gaat het thans richting Beradijk. De strijd tussen de leiders wordt zeer spannend. Op de draai bij de Roei demareert van Kuijk. A. v. d. Ven moet lossen, doch van Boxtel en F. van Hoof springen aan het wiel. Fel wordt er doorgezet, doch niemand komt meer weg. Vooral van Boxtel, die over deen vinnige sprint beschikt laat niemand meer weggaan. Onder grote spanning bij de honderden wielerliefhebbers wordt deze sprint van verre ingezet. A. van Boxtel overwint van Kuijk en F. van Hoof en behaald zijn 4de zege. De volledige uitslag is: Klasse A. 1 André van Boxtel, Kaats heuvel, 46Y. k™- *n 1.14.45 uur. 2 Kees van Kuijk, Tilburg op 5 meter. 3 Felix van Hoof, Waspik, op 7 meter. 4 André v. d. Ven, Kaatsheu vel op 30 meter. 5 Johan Damen, Kaatsheuvel, op 30 sec. 6 Adri Kuijten, Waspik, op 45 sec. 7 Pierre v. d. Ven, Kaatsheu vel, op 3 min. 8 Wies Pijnenburg, Kaatsheu vel op 6 min. In de B. klasse werd deze keer hard gereden. De renners blijven steeds bij elkaar. In Waspik zit Hensen 100 meter achter en heeft rijwieldefect gehad. Op de weg naar Capelle moet van Wanrooij lossen en daarna is het Hensen die de kop moet laten gaan. Met 4 renners gaat het op Kaatsheuvel aan waar Glaudimans zich de sterkste toont. Uitslag klasse B: 1 M. Glaudimans, Kaatsheuvel 2 M. Papen, Kaatsheuvel op 2 lengten. 3 J. v. d. Ven, Kaatsheuvel op 10 meter. 4 Michiel v. d. Linden, Kaats heuvel op 25 meter. 5 Hensen, Waalv/ijk, op 3 mi nuten. LOONOPZAND. Gegund. Het bouwen van een Iederwa- renfabriek voor de firma ,,Havro" alhier werd opgedragen aan de firma S. J. Pepping te Kaatsheu vel onder architectuur van dhr. J. A. Prins uit Kaatsheuvel. R.K. Middenstandsvereniging. i Gisterenavond hield bovenge noemde vereniging een algemene vergadering in café Wijtvliet. Na opening door de voorzitter werden enkele mededelingen ver strekt en werd het punt der St. Nicolaas-actie onder de loupe ge nomen, wat de algemene goed keuring der leden had. Besloten werd voor de winke liers een etalage-wedstrijd te hou den, welke aan een keuring zal onderworpen worden, terwijl voor het publiek in elke winkel der middenstandsleden een etalage- fout gemaakt zal worden, waarvan voor de beste oplossing flinke prijzen aan verbonden zijn. Vervolgens werd voor de leden speciaal aanbevolen het bijwonen van de grote vergadering op de Sociale Zondag 14 November, waarbij als spreker zal optreden de Eerw. Heer Rector Dorst, wel- j ke elk jaar door de gezamenlijke Stands- en Vakorganisaties geor ganiseerd wordt, waarbij elke in woner wordt uitgenodigd. Vervolgens werd in bi-ede krin gen besproken de viering van de jaarlijkse feestdag bij het 15-jarig bestaan, waaraan reeds een goed geslaagde tentoonstelling is voor afgegaan. Besloten werd deze dag te vieren op Dinsdag 1 6Novem- ber a.s. Na enkele besprekingen van meer huishoudelijke aard, welke zeer geanimeerd waren, werd deze vergadering gesloten. Naar het Solistenconcours. Door een 17-tal solisten, 3 kwartetten en 2 Duo's der leden van de Kon. Erk Harmonie „Con cordia", zal op 7 November wor den deelgenomen aan het Natio naal Solistenconcours der Harmo nie Ourora te Dongen. Naar wij vernamen, zullen en kele eerste klasse jury-leden wor den geëngageerd, n.l. Gijsbert Nie- derland, Kapelmeester der Kon. Mariniers en de heer M. A. J. v. Leeuwen, ex-kapelmeester der Ma' rine. (Ziè vex-volg pag. 4). CAPELLE. Afdeling Plattelandsvrouwen stellen Winterprogramma vast. Onder leiding van Mevrouw J. Verhoe ven-Blankers werd Don derdag j.l. half acht in de boven zaal van de heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve- Capelle een algemene ledenverga dering gehouden met de afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De presidente opende deze bij eenkomst! met een hartelijk wel komstwoord, waarna de notulen van de vorige vergadering, na voorlezing werden vastgesteld. Nadat enkele ingekomen stuk ken de revue waren gepasseerd, kwam de bespx-eking en vaststel ling van het winterprogram aan de ox-de. Voor wat de maand No vember betreft, werd besloten dat op Donderdag 4 November a.s. in de zaal van de heer van Dijk op de gewone tijd Jonkvr. Van Lidt de Jeule 't boek „Hoe groen was mijn dal" zal bespreken. Er. zal een cursus worden geopend in het patroontekenen of stofversieren, waarvoor gegadigden op Woens dag 10 Nov. d.a.v. aanwezig die nen te zijn in het gebouw van de Lagere Landbouwhuishoudschool aan de Nieuwevaart. Verder is er Woensdag 17 No vember e.k. een avond van het Departement Langstraat van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen in het tSationskoffiehuis van de heer Pruijssers, waarop Jan Strijbis een lezing zal houden over de tocht met de Willem Ba- rendsz ter Walvisvaart naar de Zuidelijke IJszee en waarvoor voor een 35-tal leden van de af deling een plaats wordt geresex-- veerd. Belangstellenden voor deze lezing dienen zich evenwel vóór 10 Nov. a.s. op te geven bij de secretaresse, Mevr. Waverijn-Hol' lestelle. Besloten werd ongeveer half Ja nuari een Australische avond te organiseren, te verzorgen door de leden. Nadat gepauseerd was, las de secretaresse een sprookje van An dersen „De tuinman en z'n heer" voor. Met een woord van dank voor de belangstelling sloot de presi dente deze zeer geanimeerde ver- gadering en gingen de dames ten zeerste voldaan huiswaarts. Collecte Bijbelgenootschap. De in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk gehouden extra col lecte voor de arbeid van het Ned. Bijbelgenootschap, heeft het voor deze gemeente mooie bedrag van 78.19 opgebracht. Kerstpakkettenactie voor onze jongens over zee. De in de gemeente Sprang-Ca pelle gevoerde actie voor de NI- WIN Kerstpakketten, heeft het schitterende bedrag van 600 op gebracht, waardoor een 120-tal militairen met een pakket kunnen worden verblijd. Lezing voor de Jongeren. In het verenigingsgebouw „El- thato" zal hedenavond half acht een vergadering worden gehouden waarop als spreker hoopt op te treden de heer D. J. Coumou uit Zeist, adiunct secretaris van het Ned. Bijbelgenootschap. Hoewel deze lezing meer speciaal bedoeld is voor de jongeren, zijn ook an deren, die belanq stellen in de ar beid van het Bijbelgenootschap en daarvan iets meer willen weten, welkom. Bijzondere kerkdienst. In een a.s. Donderdag in de Ned. Herv. kerk alhier te houden bijzondere dienst, hoopt des na- midags 3 uur voor te rman Ds. L. van der Peut uit Waalwijk (v.m. Besoijen). SPRANG-CAPELE. Dinsdaq 2 November des avonds half acht hoopt D.V. voor de Ge reformeerde Gemeente aan de Hooqevaart voor te gaan de Wei- Eerwaarde Heer Ds. Heerschap van Wapeningen. WASPIK. Aanbesteding. Maandag had in hotel v. Iersel alhier de ooenbare aanbesteding plaats van de bouw van twee ge- wanende betonolaatbruqqen over 't Zuiderafwaterinoskanaal onder de gemeente Raamsdonk. J. Blij- levens uit Geertruidenberq was met f 59.756.de laagste in schrijver. Verdere inschrijvers waren: Fa. Dekkers, Brouwershaven, f 89.400.fa. van ArkH, Gor- kum, f 80.100.fa. Hussums. Culemborg, 79.730.fa. Ver meulen, Gorkuxu, 79.000.fa. de Vlies, Rotterda^ 78.000. fa. Evers, Leiden, j 'rj5.450.A. J. Blijlevens, BredJ 75.300. W. Blijlevens, Mac?, 73.250. C. Blijlevens, HelnjJd, ƒ72.850.-; fa. van Meeuweal Haastrecht, 72.257.—Gebr.l •lom, Raams- donksveer, 71.45(1A. Ver hagen, Breda, 71.400.„Vol kers Beton" Maastncht 69.300.- Gebroeders OomenT Raamsdonk, 68.800.P. vanOort, Raams donk, 68.500.Rosenbrand, Sprang-Capelle, 68:200.en L. Schouwens, Nieuwkljk 64.400.-. Biljarteai Woensdag j.l. had een ontmoe ting plaats tussen dé twee in café „De Sportwereld" gevestigde bil jartverenigingen „Van Ongenoe gen Vrij" en „De Poedelaars". Aanvankelijk liet,het zich aan zien dat „De Poedelaars" het on derspit zouden moeten delven, doch dank zij de z.g. „zwaksten" werd de opgelopen achterstand omgezet in een gelijke stand van 88. Na deze spannende wed strijd spraken de beide voorzitters t.w. de heren A. van Kuijk en S. Mateijsen, een kort woord, waar bij zij hoopten dat de goede ver standhoudingen tussen beide ver enigingen steeds zou blijven be staan en dat spoedig een tweede ontmoeting zou volgen. 121/2-Jarig dienstjubileum. Op Donderdag 4 Noverber a.s. zal het 12H )aar geleden zijn dat Mej. Petronella Martina Boelaars als dienstbode bij de heer B. de Bont alhier in dienst trad. Zonder twijfel zal deze dag voor de jubi laris niet ongemerkt voorbij gaan. W.S.C.KOLPING o—l. Het talrijke publi;k dat Zondag het WSC-speeldveli;omzoomde is getuige geweest vaneen aantrek kelijke en zeer sportjjeve wedstrijd, waarin beide ploec»n aan elkaar gewaagd bleken eojde gelukkig ste ploeg, in dit «val Kolping, met een magere 0-lroverwinning de beide kostbare puntjes heeft kunnen inpalmen. Het WSC-elftal.dat enkele in vallers telde en ver,chillende ma len met pech te kanpen had, heeft behoorlijk partij gereven, al wilde het met de combinatie dan ook minder goed vlotteiifl Het eerste kwarier golft het spel op en neer ei krijgt WSC éénmaal een dot va'een kans die hopeloos verknoeid wordt. Na 20 minuten brengt eensqhijnbaar on gevaarlijke aanvaller gasten het leder voor de voeta^van de vrij staande rechtsbinne^ die heel ge makkelijk Adelberc kan passeren (0-1). Niet ontmoedigd door deze on verwachte tegensby, stormen de WSC-ers naar vonn en Kools be sluit deze snelle uiral met een ko gel die de onderknt van de lat treft. De bal sprin: omlaag in de doelmond, waar U volgens ver schillende ooggetcen de doellijn was gepasseerd, hgeen de arbi ter ontgaat en drgasten weten zich uit deze he;elijke situatiê te redden. Direct c'arop weer een hard schot van bols tegen de oaal.' Zo komt dirust met een fortuinlijke 01 vorsprong voor Koloing. Direct na de he/attinq beleeft het WSC-doel aken gevaarlijk moment, doch de doorgebroken Kolping-sneler siiet gelukkig naast. WSC anvoordt hierop met enige goed orezette aanval len, maar de Kolpig*verdediqing is od haar post enetourneert let terlijk alles. Mooie'OOrzetten van de rechtsbuiten, verschoten van Rrok, handige rxnoeuvres van Kools, het baat nis. Het begeer de teqennunt blijltuit. Steeds is er een Kolping-bee of -hoofd dat de onzet veriideltefl; de keeper der gasten blijkt iiaatste instan tie wel berekend oor zijn taak. Zo verstrijken der grote snan- ninq de laatste miten met W\SC herhaaldelijk gevrliik voor het Kolning-doel, ma het wil niet lukken en als et eindsignaal klinkt kan Kolpin'juichen. C. Ie wedstrijd in RKC tot einde nog is Schijndel gelijk spel SCHIJNDEL In een goed gesi van beide zijden, 12 minuten voor met 42 voor sti er nog in geslaagi uit het vuur te spen, dank zij een kaoitale fout \a Span en een onnelukkig toeval. 3 Om 2 uur laa:s|heidsrechter Machielsen aftrapnx door RKC, dat direct hieruit m aanval op bouwt. Schijndel fi®t echter de bal over en de RC-achterhoede moet ten koste v; een corner 't gevaar redden. M ongeveer 12 minuten spelen l9t; Dancewics de bal. passeert achterhoede, maar knalt tegen i paal; de te rugspringende balelandt bij Jan Duquesnoy en dp geeft met een zuivere pass RKv§ leidinq. Bii een aanval n Schijndel in de 23e minuut laat*ii de Bruine de bal voor SpaJ^Pen> maar Span valt finaal <*?r het leder heen en de stand'-gelijk. RKC laat zich hierdoodè moed niet ontnemen en spet zustiq verder met Schijndel ietsje meerder heid. Als v. Herpezen is door gebroken, kan Mahieu redden, zij het ten koste van een corner; als deze is weggewerkt plaatst v. Ge- mert de bal naar Jac. de Bruine, die prachtig voorzet en weer is 't Jan Duquesnoy die met een schit terend schot de stand op 12 brengt. Na op- en neergaande kansen krijgt de goed spelende v. Herpen een kans om mooi voor te geven en de Schijndel-links- buiten brengt de stand weer op gelijke voet. Tien minuten voor rust, als Jan Duquesnoy vanaf de linksbuitenplaats met de bal op de rechtsbuitenplaats is aangeland en scherp voorzet, kan L. de Gouw met een mooi schot voor de der de maal RKC de leiding bezorgen. Met RKC in de meerderheid breekt de rust aan. Tien minuten na de hervatting wordt het zelfs 42 als Stanley keurig doorgeeft naar Jos Duques noy en deze op 20 meter afstand met een geweldig hard schot bo ven in dé hoek de Schijndel-kee- per geen kans geeft. Tot ongeveer 12 minuten voor het einde gaat 't spel met wisselende kansen op en neer, totdat de rechtsbuiten v. Herpen de bal scherp voorzet, die Span met zijn vuist het veld in wilde slaan, maar mis sloeg, en de bal in z'n eigen doel deed ver dwijnen. In de laatste minuut bij een doelworsteling komt Mahieu door struikelen te vallen en werkt hierdoor de bal in eigen doel, zo dat Schijndel mooi aan een gelijk spel kwam, al had RKC in de al lerlaatste minuut nog een pracht kans om te scoren. In de stand kwam echter geen verandering meer. Scheidsrechter Machielsen, die deze spannende en .faire strijd keurig leidde, komt zeker een woord van lof toe. JllLIANA—VLIJM. BOYS 3—0. Deze zeer sportief gespeelde wedstrijd is in een volkomen ver diende overwinning voor Baard wijk geëindigd. Van meet af aan oefende de thuisclub door beter spel een lichte druk op het doel der bezoekers uit. De Vlijmen- verdediging met de keeper als grote uitblinker, hield echter braaf stand. Aan de andere kant had ook de Geel-Zwarte verdedigings linie er goed het oog op. Het eerste doelpunt ontstond kort voor het einde van de eerste helft. Aarts plaatste de bal zuiver en onhoudbaar in de uiterste rech terhoek, 10. Met deze stand werd gedraaid. Nauwelijks had het beginsignaal voor de tweede drie kwartier ge klonken, of Geel-Zwart verhoog de de score. Rechtsbuiten Klerx glipte langs zijn bewakeren een afgemeten voorzet van zijn voet belandde bij midvoor A. v. Tuijl die ineens inschoot, 20. Dit doelpunt luidde het mooiste ge deelte van de match in. De goed opgezette Juliana-aanvallen rukte de Boys-verdediging uit haar ver band. En toen linksbuiten van Gelder weer een goede voorzet lanceerde, was het wederom A. v. Tuijl die met een kopbal het net deed trillen, 30. De Sportparkbewoners gingen nu het accent meer op de verde- dininq leggen. Verder dan een af gekeurd doelpunt van de Rood- Zwarten en enige narx-ow escapes van het gasten-doel bracht men 't niet. R. W. B. RWB 2 behaalde, na de over winning van Zondag j.l. tegen ESV uit Eindhoven, nu een ver diend gelijk spel tegen Willem II4 n.l. 22. Reserves, jullie zien wel dat het kan. RWB 3 was vrij, terwijl 't vier de het tegen de zoveel groteren van WSC 4 met 62 moest af leggen. Volgende maal beter! DRUNEN. D.V.C.-nieuws. De beide junioren-clubs wisten Zaterdagmiddag de twee eerste competitie-wedstrijden te winnen. D.V.C. B sloeg in Nieuwkuijk de plaatselijke B-junioren met 71, terwijl D.V.C. A thuis Nieuwkuijk A sloeg met 41. De senioren-elftallen kwamen Zondag ook ongeslagen uit de strijd. RKDVC 3—Heusden 3 1 0 RKDVC 2—Wilhelmina 4 2—2 RKDVC 1 ging naar Liempde en speelde met 11 gelijk tegen DVG. De eerste aanvallen waren voor DVG, maar reeds aanstonds bleek dat de Drunen-verdediging in prima conditie was. Geleidelijk aan werd het initiatief door DVC overgenomen, waarna de thuisclub er practisch niet meer aan te pas kwam. Na ongeveer een half uur spelen werd een van uit de ach terhoede opgebouwde aanval be kroond met een schitterend schot van de linksbuiten, dat buiten be reik van de keeper in het doel belandde (01). DVC bleef do mineren, maar er kwam voor rust geen verandering meer in de stand. Ook na de hervatting was RK DVC overwegend in de meerder heid. Toch kwam er spoedig een goede aanval van DVG over rechts. De Drunen-achterhoede aarzelde met ingrijpen en voordat iemand er op bedacht was had de linksbinnen van de thuisclub de stand gelijk gemaakt. Door deze tegenslag niet ontmoedigd bleef DVC aanvallen. In de 25e minuut brak de midvoor door alles heen, maar werd voor open doel door twee Liempde-spelers ongeoor loofd aangevallen. De toegewezen strafschop werd door de linksbin nen naastgeschoten. Hoe DVC ook bleef aanvallen, er kwam geen verandering meer in de stand. Het was een sportieve wed strijd onder goede leiding. GEERTRllIDENBERG. Right-Oh 1—R.W.B. Besoijen. Na de aftrap was het al direct te zien dat Right-Oh een zware tegenstander had aan RWB. Ge durende de eerste 20 minuten golfde het spel snel op en neer. Aan weerszijden kwamen mooie kansen, doch het leidende puntje liet op zich wachten. De voor hoede van RWB zette voortdu rend gevaarlijke aanvallen op. voornamelijk op de rechtervleu gel. Onze verdediging bleek er j echter tegen opgewassen, alhoe wel Bellaart aanvankelijk slecht in vorm was. Na ongeveer 20 minuten brak echter de voorhoede snel door, en scoorde het eerste doelpunt, waarmede RWB de leiding nam. Alhoewel onze voorhoede, stex-k gesteund door de halflinie, al het mogelijke in 't werk stelde om de gelijkmaker te brengen, slaagde zij hierin niet. Integendeel, de tweede doorbraak van de gasten volgde ongeveer 10 minuten later, waardoor zij hun voorsprong op 2—0 brachten. Dit ontmoedigde onze jongens geens zins, het spoorde hen aan zich tot het uiterste in te spannen, wat zij dan ook deden. Dit bleef niet on beloond, want een mooie voorzet van de rechtervleugel gaf aan Braam de gelegenheid, die hij beurig benutte en reduceerde hij des tand tot 1—2. Het schot van Braam bleek hard te zijn geweest, want de keeper van RWB ving de bal in beide handen, doch kon niet stoppen en tussen zijn benen door verdween het leder in het net. Direct daarop volgde weel een snelle aanval van de rechter vleugel, Schott de rechtsbuiten gaf die afgepast door aan Koos Baks, die de bal onhoudbaar in het doel kogelde. De scheids rechter kende dit doelpunt niet toe, daar spelers van RWB had den geconstateerd, dat de bal reeds achter geweest was. Met deze stand ging de rust in. Na de rust nam het spel, dat reeds erg snel was, in tempo toe en ook tevens in forsheid, doch beide partijen bleven niettemin fair spelen. Vooral de rechtshui- ten van RWB bleek zo nu en dan onhoudbaar, terwijl de ver- dediging der gasten niet met zich liet lachen. Ook onze keeper j kreeg het vaak zwaar te verdu ren, doch tevens bewees hij een prima doelman te zijn, een keeper waarop men zich verlaten kon. De verdediging van Right-Oh drong zo nu en dan wel wat te ver naar voren, want zij ver- langde vurig naar de gelijkmaker en trachtte het spel zoveel moge- lijk op RWB's helft te houden. iEen onverwachte en snelle door- I braak bleek dan des te gevaarlij- ker te zijn, want met een onhoud- jhare kogel versterkte RWB haar voorsprong, zodat de stand 3— 1 'werd voor RWB. Voor het einde herhaalden de gasten nog eenmaal met succes dat spelletje en onze jongens, die stuk voor stuk tot het uiterste en het laatste hun best hadden gedaan, moesten ge noegen nemen met 'n 4—1 neder laag. VOETBALUITSLAGEN. DISTRICT IV. Eerste klasse. Willem II—TSC 1—1 BrabantiaDe Spechten 21 HelmondJuliana 53 BW—NAC 4—0 MVV—VVV 1—0 DISTRICT VI. De BaronieMaurits 51 Sitt. BoysHelmondia 00 Kerkrade—PSV 2—0 LongaBleijerheide 01 Sp. EmmaNO AD 32 Tweede klasse A. Schijndel—R.K.C. 4—4 RKTVV-Concordia SVD 1—1 TOP—Wilhelmina 4—1 WSC—Kolping SDW 0—1 SET—Zwaluw VFC 2—2 Derde klasse C. GudokSarto 05 Ons ViosZaltbommel 50 KorvelHaarsteeg 53 GilzeODC 2—2 BaardwijkVlijm. Boys 30 Vierde klasse C. Nooit Gedacht—RKSVA 1—4 MaliskampOss '20 12 HVCHOpijnen 93 Heusden-Berghem Sport 32 DVG—RKDVC 1—1 Vierde klasse D. Nevelo—RKFSV 0—4 VOABVeerse Boys 21 VelocitasRaamsdonk 01 Right 'Oh—RWB 1—4 Drs. REMMERS. De WelEerw. Heer Drs. J. G. A. M. Remmers is op Don derdag 28 October j.l. naar Rome vertrokken om aldaar zijn studies in de Oosterse Theologie voort te zetten aan het Pauselijk Oosters Insti tuut. Z.W.E. zal zijn intrek nemen in het Pontificio Col legio Greco aan de Via del Babuino 149. f PASTOOR BREKELMANS. Donderdag 23 October over leed in de ouderdom van 84 jaren de Zeereerw. heer Pe trus Antonius Brekelmans emeritus pastoor van Heumen, geboren Waalwijker. BEVRIJDINGSDAG 30 OCTOBER. Ter herdenking van de 4e verjaardag van de bevrijding van Waalwijk op 30 October hebben de harmonieën St. Crispijn en St. Jan Zaterdag middag op uitnodiging van „Waalwijks Belang" een mu zikale rondgang door de ge meente gemaakt. COLLEGIALE DAG DER DRUKKERS. J.l. Donderdag hebben de leden van 't district den Bosch van de R.K. Bond van Ned. Boekdrukkerspatroons en van de Vakgroep Boek- en Diep druk een collegiale dag ge- staande uit een bezoek aan de Kon. Drukkerijen der fa. Roelants te Schiedam en dei- Distilleerderij,,De Locomotief" der fa. P. Melchers aldaar. Des avonds kwam men bijeen aan een gezellig diner in ho tel „De Twee Kolommen" al hier. Men had aan Waalwijk nog een prettige herinnering bewaard door de collegiale dag voor twee jaren alhier ge houden, waarbij de Chroom- lederfabriek v.h. van Dooren- de Greeff en de Timtur- schoenfabrieken werden be zocht met tot slot een gezellig samenzijn in bovengenoemd hotel. De reis geschiedde per auto car van Musa-Express alhier. OPERA-CONCERT LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK" De Liedertafel heeft voor het a.s. Opera-concert op 18 November geëngageerd de sopraan Maartje Kliffen en de tenor Justus Bonn. Zoals reeds bekend, werkt aan dit concert ook een groot gemengd koor mede. WEER NAAR HUIS. Uit onze omgeving komen de volgende militairen uit In- dië met de „Waterman" weer naar huis. De boot komt ver moedelijk op 10 November a.s. te Rotterdam aan. G. A. v. Disseldorp, Sergt., A 52, Raamsdonk. C. P. Netten, Marn. II Z.M., Leostraat 202, Kaatsheuvel. L. A. v. Loon, Batt. I 6 V.W. Nieuwstraat 5, Waalwijk. „DE AMSTEL" VIERDE FEEST met 419 gasten. Gevolg gevende aan de vrien delijke invitatie waren wij Zaterdagavond te gast op 'n bijzondere feestavond door de heer en mevrouw Gompen- Simons in verband met hun huwelijk aangeboden aan het omvangrijke personeel van „De Amstel" met hunne echt genoten en verloofden. Het spreekt vanzelf dat de plaatsing, het amusement en de bediening van zoo'n groot aantal gasten precies geteld 419) vele problemen op wier pij, doch de organisatoren hadden alles voortreffelijk geregeld. De grote „Amstel"-familie vond aan de lange tafels die in de zalen van de het K.A.B.- gebouw waren opgesteld een goed plaatsje en een staf van bedienden van de heer Sand- brink, Restaurant „Royal", zorgde er voor dat het de gasten aan niets ontbrak. Ie der kon zich te goed doen dan dranken, te kust en te keur, heerlijk gebak, smakelijke hapjes en een stevige koffie tafel. Voor het amusement zorgde Fred Fagel's Radio-Cabaret, dat met een keur van artisten deze avond opluisterde, t.w. de bekende muzikale clown Fantasio, Antaine Faveur met z'n accordeon en wonderorgel, Prof. Jim Murray met zijn verbluffende telepathische ex perimenten, het trio Dicola met bijzondere dansen, waarin vooral de danseres uitblonk door lenigheid en gratie, Zam- bel, de muzikale fietsenslo- per, de conferencier Dick Bin nendijk en de pianist Theo Overbeke. Voorts was er ge legenheid tot dansen op de muziek van het orkest Coen van Orsouw, waarbij Tony Krijbolder als dansleider fun geerde. Men ziet dus dat er kosten noch moeiten waren gespaard om de gasten 'n grootse feest avond te bereiden, waarop het dan ook heel gezellig toe ging. Vooral trof ons de pret tige onderlinge verstandhou ding en de wederzijdse waar dering van directie en perso neel, welke vooral in de har telijke toespraken tot uiting kwam. Met grote ingenomen heid zal het personeel van „De Amstel" ook kennis heb ben genomen van de nieuwe sociale voorzieningen die dhr. Jaap Gompen in zijn toespraak aankondigde. Nadat de heer Gompen n.l. alle aanwezigen verwelkomd had, met name zijn moeder, Mevr. Gompen, en enkele andere genodigden, bracht hij hulde aan het per soneel, dat hij „kwaliteits"- personeel noemde en dat ook in staat was een „kwaliteits"- product te maken. Hij kon digde aan dat in de schaftlo kalen radio zou worden aan gebracht en tevens in de schaftlokalen installaties om koffie te zetten. Bij huwelijk zal iedere werknemer, die minstens 1 jaar bij „De Am stel" in dienst is een extra uitkering van 10.- ontvangen voor elk dienstjaar, met een minimum van 20.- en een maximum van 100.- Spr. dankte met name de heren Fijan, v. Iersel, Horn en Keylard, die tijdens zijn afwezigheid de zaken zo goed beheerd hadden en betuigde, mede namens zijn echtgenote, zijn erkentelijkheid voor de fraaie boekenkasten en staan de lamp hen als huwelijksge schenk aangeboden. Een der veteranen van het personeel, Gerrit de Jong, dankte aan het slot uit naam van alle werkers van „De Am stel", van hoog tot laag, voor deze buitengewone feestavond én de in uitzicht gestelde nieuwe sociale voorzieningen. WATERSTANDEN. 2 November 7.40 3.10 3 November 8.25 3.55 4 November 9.05 4.35 5 November 9.55 5.20 6 November 10.25 6.05 7 November 11.10 6.50 8 November 12.00 7.45 SPRANG. Begrafenis C. Geenen. Onder grote belangstelling werd j.l. Vrijdagmiddag het stoffelijk overschot van wijlen dhr. C. Gee nen ter aarde besteld, die j.l. Maandagavond tengevolge van een aanrijding overleed. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Ds. J. W. de Bruijn Ned. Herv. predikant alhier, die een woord van troost tot de fa milie richtte. Verder sprak een vriend van de overledene, dhr. D. Blom enige waarderende woorden, waarna een zwager van de over ledene, de heer K. de Jong uit Barendrecht, een woord van dank sprak voor de betoonde belang stelling en deelneming. Gouden Bruiloft. Op Woensdag 17 November hoopt het echtpaar Bast. Ophorst- van der Schans zijn gouden hu welijksfeest te vieren. Een comité uit de buurt is bereids begonnen met de nodige voorbereidingen om deze dag voor de krasse oudjes tot een onvergetelijke te maken. RAAMSDONKSVEER. DAMNIEUWS. Dinsdag 26 Oct. j.l. werd de onderlinge competitie der Dam vereniging D.G.V. uit Raams- donksveer weer voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: J. SteigengaP. Blom 20 Th. ZwetsM. D. Barel 111 J. OvergauwH. Blom afgebr. J. C. SchottG. v. Erk 02 J. BoelaarsJac. Dirven 20 M. D. BarelJ. Steigenga 1'.11 GEERTRUIDENBERG. Onder grote belangstelling werd Zaterdag j.l. om half elf een parade gehouden in de Venestraat alhier, ter gelegenheid van de vol brachte elementaire training der lichting 1948 II, en bij gelegenheid van de beëediging van reserve 2e luitenant van der Burg uit Dord recht. De beëediging geschiedde door Overste van der Mark, com mandant van het regiment Pon tonniers, die hierna de jonge lui tenant in welgekozen bewoordin gen toesprak. Na de parade maakten de militairen, voorafge gaan door zes tambouren met dieptrommen een marsch door de stad. Luitenant van der Burg werd door velen, o.m. door de Edel achtbare Heer Burgemeester, met zijn beëediging gecomplimenteerd. Het bouwen van een ont spanningszaal voor de heer W. v. d. Heijkant, Zuidwal alhier, onder architectuur van A. G. Renniers, is opgedragen aan de firma Gebr. Lodewikus alhier. Het lood- en zinkwerk aan P. Broeders en het schilderwerk aan J. Waalwijk, beiden alhier. Zaterdag, Zondag, Maan dag en Woensdag draait de stoomcaroussel van de C.V. Sip- kema tot sluiting van 't seizoen op het Marktplein alhier.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4