VERLAAGDE PRIJZEN ANDRÉ VAN HILST AVEHA tot khuideiiC&K BESPARING OP UW UITGAVEN mm FEUILLETON JWS UIT KAATSHEUVEL VOOR ST. NIGOLAAS WERKSTER ZIJN THUISKOMST. BETEKENT Geldig in alle filialen van 3 iot 14 November VERGELIJK ONZE PRIJZEN"! Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. "-mi Burgemeester Sweens- van Dongen dankt Wethouder Snels. van een contract met de lucht acrobaat Bob Kion. De belas ting voor het Lunapark zou door het bestuur worden ge dragen; de Gemeente bepaal de de afkoopsom op 1235. In de loop van Maart werd het Ere-comité benoemd. Met de firma Hortentius te Gouda werd een contract voor de al gemene feestverlichting en aanleg van alle toevoerkabels gesloten. Men besloot een re clame-toren te bouwen en hierop, alsmede in de masten in de Bernhardstraat reclame- schilden te verhuren, 't Bleek dat verschillende uitgaafpos ten hoger moesten worden gesteld dan oorspronkelijk geraamd. Een tweede begro ting werd opgemaakt ten be- lope van 50.000.welk be drag door de entree-gelden zou moeten worden gedekt. Na langdurige onderhande lingen werd de exploitatie van café-restaurant, bar-dancing en 'cabaret voor 5.000.aan de heer Vos Victoria-hotel Tilburg gegeven; deze nam er vóór ƒ200.de beide gepro jecteerde verkoopkiosken bij. Het parkeerterrein wérd ten Zuiden van de tent geprojec teerd en voor 350.ver pacht. Verzoeken voor tapvergun- ning §n toewijzing werden, gesteund door de nodige ver klaringen, ingediend. Twee plaatselijke vergunninghou ders verklaarden zich bereid, voor de duur der Tentoon stelling, hun vergunning aar^ het comité af te staan, indien een bijzondere vergunning niet of niet tijdig zou worden verleend. Enkele dagen voor de Tentoonstelling werd ech ter de vergunning ontvangen. Terzelfde tijd werd van 't C.D.K. een speciale toewijzing ontvangen voor het Restau rant der Tentoonstelling ^en voor, enkele plaatselijke res taurants. Pogingen werden- gedaan om tot een drietal congressen op de tentoonstelling te komen, één voor de vakgroep Detail handel in Schoenen, één voor de Leder-, en één voor de Schoenfabrikanten. Door de Kamer van Koophandel werd het Provinciaal Bestuur tot de Tentoonstelling uitgenodigd. De B.B.A. zegde een uitge breide dienstregeling toe; de N.S. voldoende rijdend mate riaal. Het gemeente-personeel be gon in Maart met de egali satie; de firma Couwenberg rrïaakte op 't eind der maand een begin met de afrastering. De inmiddels volgeboekte hal was ingedeeld en ieder stand houder had de definitieve plattegrond ontvangen. On danks daartoe gedane pogin gen kon geen vrijstelling van stedelijke belasting verkregen worden; deze zou 20% van de entree's bedragen. Wel be richtte deburgemeester dat de aangevraagde sluitingsuren 1 uur voor de open- en 2 uur voor de gesloten vermakelijk heden, werden toegestaan. Van de firma Bingham te Schiedam werden vlaggen en vlaggestokken gehuurd. Het poortgebouw werd naar tekening van architect van Huiten aanbesteed en gegund aan Couwenberg voor 2370.-. De geluids-installatie zou door de laagste inschrijver, Radio Pivado te Tilburg, voor 425 verzorgd worden. Met mede werking van het Gewestelijk Arbeidsbureau werd personeel voor de dag- en nachtwacht gevonden. Eind April werd 't Secretariaat op het terrein in 4een directie-keet onderge bracht* De bloemisten begon nen in deze tijd met de aan leg van het park, terwijl de ontzoding en aanleg der pa den na de voltooide egalisatie door het gemeente-personeel werden verzorgd. Eind April werd eep ver zekering tegen wettelijke aan sprakelijkheid gesloten. Een bij het Ministerie voor Econ. Zaken aangevraagde er kenning der Tentoonstelling werd ontvangen. Aangevraagde buitenstands werden voor de halve prijs per M-, n.l. 10.verhuurd. DeBrandweerinspectie had intussen de plattegrond van de hal afgekeurd; met de no dige moeite werd deze gewij zigd en voorzien van meer dere nooduitgangen. Begin Mei werd aan de fir ma Vissers te Drunen op dracht gegeven het tegelpad te leggen; de tegels werden tegen vergoeding van bescha diging door de gemeente ver strekt. Het systeem der doorlopen de- en congres-kaarten, als mede der uitnodigingen door standhouders tot bezoek, werd vastgelegd. 13 Mei werd een door ruim 20 journalisten bezochte pers conferentie gehouden. Uitvoe rige artikelen 'in vele bladen verschenen. De advertentie-campagne voor de catalogus heeft circa 2.500.opgebracht. Er was behoorlijke deel name aan de reclames in de toren en de Bernhardstraat. De hal, met de bouw waarvan men begin Mei begonnen was, was vroegtijdig gereed. De firma Hortentius begon reeds 12 Mei met haar werkzaam heden. Ook de geluidsinstal latie werd vóór 18 Mei vol tooid. Plet reeds*in de win ter aangevraagde telefoonnet werd eveneens tijdig voltooid. Terwijl geluidswagen, laat ste persberichten, speciale nummers der vakbladen, ad- vertentie's etc. de laatste pro paganda maakten, werd op 't terrein koortsachtig gewerkt. Vrachtwagens der firma's Pot en Schilders voerden aar de en sintels aan, kwekers brachten duizenden bloemen en planten. Gelukkig bleek 't opgesteld bouwschema te vol doen, zonder schade aan de terreinen werden de stands langs een achterweg aange voerd. De kort voor de ope*- ning aangevoerde hallen van Boeken werden aan de rand opgetrokken, de afrastering gesloten. De firma v. d. Heijden ver zorgde het schilderwerk aan front, lichtmasten en poort, hing de ruim honderd vlaggen in de tóegangstraat en op de terreinen. Onder leiding van de heer Vugts van Gemeentewerkén werden tal van problemen van technische aard opgelost. Een gehuurde, rijdende toilet inrichting die zeer voldeed en keurig was ingericht, werd ge plaatst. Voor het drukke be zoek bleek deze ene wagen niet voldoende te zijn. Het personeel van de heer Vos wérkte aan de inrichting van restaurant, bar en keu ken. Onder leiding van de heer van Vliet werden de gas- en waterleidingen voltooid. De Nijverheidsschool zorg de voor tal van beschilderde bordjes en stalen papierman den. Een nieuwe onverwachte zorg kwam door de eis van de Centrale Brandweerinspectie om ter elfder ure een nood verlichting, verlichte richting- pijlën en nooduitgangen aan te brengen en een 25-tal snel- blussers te hangen. De uitge leefde tentoonstellingshal ver toonde vele gebreken, scheve hoeken, uit het lood staande masten en een slappe vloer, alles zeer tot last van de standhouders. De Adj.-secretaris had in tussen 2 dames-assistenten te zijner beschikking. Op het buitenterrein ver schenen de buitenstands, een grote haf van de Ford-garage, een 2-tal cyclonen, een lighal van het Rode Kruis etc. Daags voor de opening bracht de A.T.O. de rijdende kiosk van de gemeente Den Bosch met veel moeite op de plaats van bestemming. In overleg met de tuinar chitect werden op het laatste ogenblik nog bloemen bijge steld. Het bleek van groot be lang dat de firma 'Hortentius zich tijdig op één en ander had ingesteld. In een speciale keet was de laagspannings installatie ondergebracht; de geluidstechnicus had in het secretariaat een eigen lokali teit tot zijn beschikking. De P.T.T. had een 10-tal neven toestellen aangebracht, waar van doorlopend gebruik werd gemaakt. De 15 meter hoge reclame-toren werd aange voerd en door de firma Cou wenberg' omhoog gezet, daar na voorzien van verlichting. Ook op het kermis-terrein werd ^iruk gewerkt, dit ge deelte onder leiding van dhr. Robbe. Zaterdag 22 Mei zette met stralende zonneschijn in, de bedrijvigheid was op haar hoogtepunt; nog tal van zaken moesten worden geregeld. Om 1 uur had de instructie van 't dames-comité en van het wacht-, controle- en brand weerpersoneel plaats. Terwijl in de hal dë laatste hand aan de stands werd gelégd, paden geveegd, lichten ontstoken, had om 3 uur in het restau rant de opening plaats waar bij het Ere-comité, standhou ders, velë genodigden, Pers en K.R.O. reportage-wagen, die hiervoor uitgenodigd was, aanwezig waren. Des avonds werd op het terrein, een open lucht-filmvoorstelling van de opname der opening gegeven en de radio-reportage uitge zonden. Bij sluiting der kas sa's waren er reeds 4000 be zoekers geteld. q, Zondag, met mooi weer, gaf een enorme toeloop: ongeveer 6000 bezoekers. In de middag het hoog bezoek van de Com missarissen van Noord-Bra bant en Overijsel met hunne dames; zij werden ontvangen en rondgeleid door de Burge meester en het Dagelijks Be stuur van de Tentoonstelling. Maandag had het congres plaats van de Nationale Ver eniging van Schoenwinkeliers en Schoenmakers in Neder land, bezocht door 1500 leden. 'Die dag telde men een kleine 5000 bezoekers. Dinsdag wederom hoog be zoek. De Commissaris van Noord-Brabant met Gedepu teerde staten en de leden van de Provinciale Staten vereer den de Tentoonstelling met een bezoek. Zij waren uitge nodigd door en de gasten van de Kamer van Koophandel. Drs. G. J. de Vries gaf een zeer belangrijk referaat over de waterstaatkundige proble men in 't district der Kamer. Na de lunch in de namiddag een excursie naar De Bies- bosch. Men telde die dag we derom 4000 bezoekers. Op Woensdag had een druk bezocht congres plaats van de Federatie van Verenigingen van Nederl. Schoenfabrikan ten. Het weer was slecht, doch niettegenstaande telde men ook die dag rond 4000 bezoekers. Donderdag was het slui tingsdag. Het weer was goed. De Federatie van Nederl. Le derfabrikanten hield haar congres. Prof. Heere hield een zeer interessant referaat over het bevolkingsvraagstuk. Vooral na de middag en 's avonds heerste er een enorme drukte. Met moeite kon hier tussendoor de offi ciële sluiting plaats vinden. Men telde die dag 7000 be zoekers. Totaal dus ca. 30.000 bezoekers die met een enkel entree-biljet binnen kwamen. Hierbij konden gevoeglijk nog 4000 bezoekers geteld worden met doorlopende kaarten, uit nodigingen etc. Niet alleen de belangstelling van de zijde der kijkers was dus overgroot, ook die van de zakenlieden. Alle standhouders waren te vreden over het zakelijk ver loop van hun deelname. Het minder fraaie weer en een te kort aan reclame waren oor zaak dat het restaurant slap pe uren had. Het cabaret was na de opening in de late na- VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN j Naar het Engels. 14). Corneston keerde eerst laat van de pastorie terug, zijn gastheer had hem lang aan de praat gehou den en hij was er niet afkerig van geweest om nog wat te talmen met naar huis gaan. De kerkklok van Friars Cross sloeg elf, toen hij de deur van Onnathwaite ach ter zich sloot. Het was buiten ge weldig koud, maar gelukkig was het vuur óp de haard in de hall nog niet geheel uitgedoofd. De lamp brandde ook nog flauwtjes. Hij had tegen Mrs. Mayne gezegd dat niemand voor hem moest op blijven, want dat hij waarschijnlijk laat zou thuis komen. Hij was op het punt de biblio theek binnen te gaan, waar hij orders had gegeven, dat de ka chel zou branden, toen hij zich ineens bedacht en in de richting van de kamer van Linnacre liep, Als de man nog aan het drinken was, dan zou hij waarschijnlijk van plan zijn die nacht, evenals de vorige, daar doorte brengen. En dan zijn dochter ook. Maar dat zou niet gebeuren, nam Cor neston zich voor, al zou hij de ellendeling dan ook aan handen en voeten moeten binden. Het vertrek was echter geheel in het duister gehuld en verlaten, dus ging hij nu toch naar de biblio theek, waar hij weldra bij het vuur zat, in gepeins verzonken. Zijn gedachten dwaalden naar lady Bellamy, die volgende dag moest hij haar toch bepaald op Capfallon gaan opzoeken Maar toen dacht hij weef aan LysamonHoe was hij toch ook zo dwaas geweest om niet eerder te begrijpen dat hij haar lief had. Had hij nu eerst die blau we -plek op haar pols moeten zien om tot dat besef te komen. Hij had alle hoop dat hij haar liefde wel zou winnen, maar een lelijk struikelblok bleef dan altijd die hoogst onsympathieke schoonva der. Hij moest uit de weg gehou den worden en dat zou Cornes on met geld van hem gedaan zien te krijgen. Want hij kon Lysamon toch niet opgeven ter wille van haar vader. Hij stak zijn kaars aan, deed de lamp uit en verliet het vertrek. Juist toen hij onder aan de trap was, sloeg het half één. „Kerstochtend", zei hij half luid. „ik hoop dat zij nu slaapt, het arme kind. Zij zal haar rust wel nodig hebben." Terwijl hij dit zei, hield hij de blik gericht op de deur die hij ach ter haar had horen dicht vallen toen ze voor hem gevlucht was. Het leek hem of hij daarachter nu weer zachte voetstappen hoorde naderbij komen. Even later ging de deur open en trad zij er uit, op het portaal dat naar 't andere deel van het huis leidde. Ze zag hem niet, maar Cornes ton begreep het wel: zij was weer precies zoals hij haar gezien had op die eerste avond, dat hij op Ormathwaite was gekomen. Een ogenblik stond zij stil te luisteren, toen liep zij vlug voort in de richting van de lange gale rij, deed de deur open en trad er binnen. Een minuut lang aarzelde Cor neston, niet wetend of hij haar volgen zou of niet. Haar in haar slaapwandelen storen kon wel gevaarlijk zijn, maar de gedachte dat zij daar zo dun gekleed in de vrieskoude stond, deed hem hui veren voor haar. Eigenlijk viel er maar één ding te doen door te dringen in dat andere deel van het huis iets wat hij nog nooit gedaan had en te zien dat hij daar Mrs. May ne wekte en waarschuwde. Maar eerst moest hij zien wat Lysamon deed. Aan het geluid van haar wegtrekkende voetstappen zou hij zeggen dat zij naar het einde van de lange galerij was gelopen. Voorzichtig trad hij naar de deur en keek binnen. Zij had haar kaars neergezet en stond voor het open, vierkante venster, terwijl zij nu evenveel van een spookverschijning had als die gedaante, die hij die vorige avond nog voor een spel van zijn verbeelding had gehouden. Toen lachte zij ineens, lachte als een kind, en met opgeheven hand sche'en zij naar de espagnoletten te voelen, waarna zij één kant van het venster open sloeg en er zich uitboog, zo ver en zo in het geheel niet bedacht op gevaar dat Corneston met 'n kreet van schrik op haar toeijlde en haar in de ar men sloot. Ze worstelde uit alle macht en de lange galerij weer galmde van haar doordringende kreten. Niet lang duurde het of daar weerklonk een andere kreet van uiterste verbazing en schrik en... daar kwam Lysamon aan. Het jonge meisje, dat hij van het ven ster had teruggetrokken, ijlde haar tegemoet, sloeg de armen om haar heen en klampte zich aan haar vast. „Wiems dat?" vröeg hij. „Mijn zuster Mary." „Mary Op dien steen op het graf bij de kerkmuur had immers' gestaan dat Mary Linnacre al tien jaar begraven was HOOFDSTUK IX. Dien volgenden ochtend dwaal den de witte vlokken gestadig neer. Het was nog vroecjirmaar de lucht zag er niet naar uit dat het sneeuwen gauw zou ophou den dus beloofde het een witte Kerstmis te worden. Corneston stond aan het ven ster, maar merkte niets van wat hij zag of hoorde, zozeer waren zijn gedachen vervuld van Lysa mon. Daar ging de deur open en trad zij binnen. Hij had op haar gewacht, ging haar ijlings tege moet, vatte haar bij de hand en geleidde haar naar het vuur. Je hebt zeker niet geslapen vroeg hij vol mededogen. „Neen." Haar gezichtje stond zo in- droevig dat hij niet wist hoe gauw hij haar zeggen zou hetgeen hij óp het hart had. „Ik heb je er gisteren al van gesproken, dat ik je liefheb, Ly samon, en wat je mij nu ook mag te vertellen hebben, niets kan dit gevoelen in mij veranderen. Mis schien dat jij nog niet zo veel voor mij voelt, maar dat zal wel komen. Ik heb geduld om te wach ten. Maar weet, dat ik geen wei gering aanneem." „O, maar, dat kan onmogelijk. Wat een schande zou het niet over u brengen, en bovendien, va der zou het niet willen. Uw oom William was het diemijn zuster Mary de kroon van het hoofd heeft gerukt." „Dat vreesde ik wel. Kwam :t doordat oom William haar ver laten had, dat zij het verstand verloor „Neen, dat heeft haar enkel 't hart gebroken. Ze is nooit meer geheel zichzelve geweest, nadat haar kind geboren is." „En hoe lang is dat geleden „Tien jaar. Het kindje was nog maar een paar weken oud." „Tien jaar? Dus al zo lang als je hier bent Arm kind, wat heb je toch een martelaarschap gedra gen." Dit ontviel hem onwillekeurig, want natuurlijk dacht hij aller eerst aan haar. Hij zou haar in de armen gesloten hebben, maar zij weerde hem af. „Neen", zei ze. „Eerst moet u alles gehoord hebben wat ik u te vertellen heb." „Als je het verlangt, goed, ik wil je enkel zo veel mogelijk spa ren. Maar laat ik eerst even dit mogen zeggen, dat ik niet wist, hoe mijn oom die lelijke rol had gespeeld. Dat hij zichzelve en val had gebracht doordat hij zeer verkwistend heeft geleefd, was mij bekend, maar dit niet. Wan neer heeft hij je zuster leren ken nen „Twaalf jaar geleden, al heel gauw na die schande van mijn vader. Zij was toen vijfentwintig en zeer mooi. Ze kreeg juist be kendheid als concertzangeres, ik geloof zelfs dat het op een con cert was dat hij haar het eerst gezien had. U weet wat een stem zij nu nog heeft." middag tot diep in de nacht steeds overvol. De concerten, behalve dat op d&isluitingsdag door Concordia uit Loon op Zand, trokken onvoldoende belangstelling vgówege het gure weer. HetJLs 's avonds te koud om op het terras te verblijven. De geluids-installatie was perfect; een keize uit een pracht-collectie platen gaf steeds prettige muziek. Een kortstondig defëct in de stroomtoevoer 0p Zaterdag avond, kon gelukkig ook snel worden hersteld. De,verkoop van de catalogus, 1800 stuks verliep ondanks de lage prijs van 50 ct., onbevredigend. Tot begin Juni bleef het Secretariaat op het terrein gevestigd voor de vlotte rege ling van de afbouw. Deze ver liep zonder tegenslag. Inmid dels begon de stroom van no ta's van bouwers eto„ binnen te komen, in vele gevallen de begroting overtreffend. Nog maanden waren de Adjunct secretaris en de penningmees ter bezig, voordat men het eindsaldo kon gaan bepalen. 24 Juni werd een zeer ge slaagde feestavond aan alle leden van hoofd- en sub-co- mité's aangeboden. De leden van het dames-comité werd een speciaal vervaardigd her inneringsbord aangeboden. Op 29 September had de slotver gadering plaats. -4- Oostenrijkse kinderen. Op 14 Januari 19*i9 arriveert er weer een transport van -^0 Oostenrijkse kinderen in het dis trict Tilburg. Bij deze gelesoheid kunnen kinderen, welke van 22 Decem ber- 1947 tot 22 [Jaart 1948 in Nederland zijn geveest, door de betrokken pleegoiders worden uitgenodigd. Zo ook kinderen, welke nog niet in Nederland zijn geweest, b.v. broeéi of zusjes,, familie of kennissen.-] De kosten van het inviteren bedragen 15.~A.an alle aan vragen zal natuurïjk wel niet. kunnen worden voldaan, daarom ligt de uiteindelijk: 'beslissing in Weenen. Indien her aangevraagde kind niet mee komt, ontvangen de pleegouders 12.5) terug. Tevens bestaat er; gelegenheid voor pleegouders, velke nog geen Oostenrijks kind jehad hebben, zich op te geven. I Tot en met Zcdag 7 Novem ber kunnen gegugden zich op geven bij de heer G. v. d. Hoven Hoofdstraat 116, kaatsheuvel op iedere avond belive Woensdag. Wij zijn overtuig: dat Kaatsheu vel weer spontas: z&l medewer ken en zijn gaskjheid opnieuw zal tonen door .veel mogelijk kinderen op te men. LOON-OP-ZAND1 Burg. Stand vanli-31 Oct. 1948. Geboorten: Ana C P M dv C J Leemans-Dincmans. - Char les J M zv G Litvoet-Bool. Maria ALAGjP Velthuizen- Wartenberg. jc.annes H M A zv H A Heesbea-de Jong. - Antonia M dv P 2 Man-Pruijm- boom. Gerdinali J F dv L v Boxtel-v. Muileko:. Gertrudis Th M zv H A lolenschot-v d Rijken. Petrus 1 zv N A van Kuijk-van Beers. - Antonia J dv J C v d Made-Kupers. Hen- dricus C G M zv3 M v deel den-Dekkers. rendrika A dv J F Heurter-Kliimaar. Pe trus H zv C M iioeren-Smams. Wilhelmina J( M dv P van Houwelingen-Haa^.'n Johanna W dv W Matoc: d Linden. Overlijden: Pietmella v Gor- kem, weduwe varA Janssen oud 80 jaar. Huwelijksaangi:n:i C M Bou- man 28 jaar en M Damen 30 jaar. -P G Grc.endaal 26 jaar en P G Laros 21jaar. Huwelijken: A roenendaal 25 jaar en G A varKuijk 22 jaar. C J van Vugt) jaar en C E v Wezenbeek 25 jir. M Smits 27 jaar en J J Minsen 25 jaar. C J Schalken jaar en P W Brekelmans 31 jac r~ F P van Onzenoord 28 ja: en C H M Opperman 27 jaa jr J A van Meer 20 jaar en 1A P van dei Linden 19 jaar. -B J v Heesch 28 jaar en H A van Heeswijk 27 jaar. Th C/an Wanrooij 27 jaar en A P Bjmans 25 jaar. Vertrokken periien: AMP G van Gastel naaDordrecht. J M H Lij ten naaTilburg. F J Grootswagers n| Waspik. J v Riel naar 's-'avenhage. C M A v Berkel .ai? Tilburg J Damen naar Dgen. AP Verhoef naar Esc M M Meulendijks naar-indhoven. M. Kuijs en gezinaar Waalwijk J P M Verca-ren en gezin naar Breda. (MA Hamers naar Breda. Ingekomen Per;eJH. Marzi van Duitsland. -- Marcelis van Dongen. -ADA van Opstal van Nieuw-Ginneken. S v d Velden van Baarle-Nassau. P A Hultermans van Dongen. J C T Paap van Eindhoven. M J v d Linden-Dollekens van Waalwijk. FM Kroot van Waalwijk. E. H. B. O. D<? R.K. E.H.B.CL-vereniging hield op Zaterdag 24 October een ledenvergadering, waarbij de diploma's aan de nieuw geslaag den van de cursus 194'/.1948 werden uitgereikt. De vergadering werd geopend door de voorzitter de heer A „Toorians, die de situatie van het E.H.B.O.-werk in onze plaats nog eens uiteenzette. Hij wees op het belangrijke werk dat onze vere niging heeft te doen in de huidige tijd, waarin verkeer, techniek en industrie een steeds grotere om vang aannemen en waarbij even redig het getal ongevallen stijgt. Hierna werd door dè docent, dr. Smals, overgegaan tot het uit- reikeri van de diploma's aan de geslaagden, t.w. aan de dames J, Leermakers, C. van Berkel, Toos v. Loon, R. Schellen, Corrij van Loon en N. v. d. Lee»; de heren J. v. Wezenbeek, G. van Róoij, Jo van Loon, J. v. d. Lee, G. Nijkamp, Ant. Toorians en Piet van Loon. Verder werd het verlengde di ploma uitgereikt aan de dames L. de Bont, A. Toorians en de heren J. Biemans, Ant. Oomen, J. Boons, G. v. d. Waals, M. v. Esch, J. Toorians en W-. v. Noije (Tilburg). Na de uitreiking van de diplo ma's richtte de docent zich tot de cursisten om door hun trouwe op komst steeds de oefeningen te blij ven volgen, om hierdoor de ken nis en de bekwaamheid te verga ren voor een goede hulpverlening zodat zij klaar zullen zijn voor alle ongevallen, waarvoor zij nu en in de toekomst misschien nog zullen te komen staan. Vervolgens feliciteerde de geest, adviseur, pastoor Schoenmakers, de geslaagden. Hij moedigde 'allen aan een grote belangstelling te to nen voor 't mooie liefdewerk van hulpverlening. „Het doel van de E.H.B.O, lessen is niet, zo zegt de geest, adv., het behalen van het diploma, maar het bekwaam en paraat zijn voor elke hulpver lening. Houdt bij alles wat ge doet het doel voor ogen, zo ook in het E.H.B.O. werk. De E.H. B.O. op Rooms-katholieke grond slag toegepast, is een grote wel daad voor onze katholieke over tuiging." Hij beslooUmet een aan sporing tot de goede daad voor onze Eerste Helpers. Weest pa raat, sta klaar,'voor allen en voor altijd. Door Mej. J. Leermakers werd aan Mevr. Smals een bloemstuk aangeboden namens alle geslaag den. De heer G. Nijkamp bood aan de docent een fraai boek aan als blijvende herinnering aan de nuttige lessen, die hij in de E.H. B.O. doceerde. De voorz. bood aan de docent en aan de geest, adviseur nog een geschenk aan van waardering. Gedurende de avond werd *- collecteerd voor Kath. Thuisfront.' De voorz. besloot dit enigszins feestelijk samenzijn, na allen te hebben aangespoord cm te doen wat van een goede Eerste helper wordt verwacht. Werkt als goede helper in en buiten de E.H.B.O. vereniging. J. T. DR. BEEL BEëDIGD. Noodwet-Indónesië door Koningin getekend. Koningin Juliana heeft Vrij dagavond in Den Haag Dr. Beel beëdigd als Hoge verte genwoordiger v. d. Kroon. Onmiddellijk nadat de Eerste Kamer der Staten Generaal de Noodwet-Indonesië had aangenomen, heeft de Kónin gin deze noodwet getekend.' T)e noodwet werd in 't Staats blad opgenomen. Vervolgens heeft de Konin gin het besluit getekend, waarin de voorlopige regeling van het bestuur over Indo nesië is vervat. In dit Konink lijk Besluit zijn de plichten en rechtén van de vertegen- woordigèr van de Kroon vast gelegd. Op 9 Nov. a.s. hopen onze be minde Ouders, en Grootouders JAC. VAN HELVOIRT en ADR. VAN HELVOIRT- VAN DAELEN hun gouden huwelijksfeest te vie ren. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dank bare kinderen en kleinkinderen. Waalwijk, Nov. 1948. Ie Zeine 13. Gelegenheid tot feliciteren van 12 uur. Voor de vele blijken van be langstelling, die ik bij mijn thuis komst uit Indië mocht ontvangen en het prachtig cadeau en de bloe men van de buurtbewoners èta Prot. Thuisfront, zeg ik mede namens ouders en verdere familie hartelijk dank. Dpi. sold. W. BLOM, Besoijensestraat 134. JONGENS-, MEISJES-, DAMES- en HEREN-RIJWIELEN vanaf 85. Wij maken uw oude KINDERFIETSJES of AUTOSTEPS weer als nieuyp, tegen zeer billijke prijs. RIJWIELHANDEL H. J. MÜSKENS Marktstraat 21, Kaatsheuvel Op D.V. 17 November a.s. hopen onze - geliefde Ouders en Grootouders BASTIAAN OPHORST en FRANCIJNA VAN DER SCHANS de dag te herdenken waarop zij vóór 50 jaar in de echt werden verbonden. Dat de Heere hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare Kinderen en Kleinkin deren. C. J. VAN ZELST- OPHORST A. VAN ZELST. J. A. OPHORST D. OPHORST- WAGEMAKERS. J. C. PAANS-OPHORST M. G. PAANS. Klein- en Achter kleinkinderen. Sprang, Nov. 1948. Gelegenheid tot feliciteren des nam. van 36 uur. GEVRAAGD voor 2 dagen per week. Brieven onder nr. 2634 bureau v. d. blad. j BELEGEN VOLVETTE MEIKAAS van 23 I GORT voor de pap DOPERWTEN fijn GELDERSE ROOKWORST j BLOEDWORST bonvrij KERSENWIJN WITTE PEPER I ZURE HARING LUCIFERS I SCHOENCREME de beste ct. thans voor 20 ct. ct. thans voor 18 ct. ct. thans voor 118«. ct. thans voor 24 ct. ct. thans voor 11 ct. ct thans voor! 40 ct. ct. thans voor 45 Ct. ct. thans voor 60 ct. ct. thans voor 13 CC. ct. thans voor 17 Ct per 100 gram per 72 kg. per literblik per 100 gram per 100 gram per grote fles p.strooibusje p. pot v. 7 st per pak per doos Het geniepige stukje lood uit de windbuks trof Satan pijnlijk in de flank. Het wondje dat er door werd veroorzaakt was ech ter zo klein, dat het op het bewe gende lichaam van Satan door geen der toeschouwers werd op gemerkt. Uit angst en woede sprong Satan recht de hoogte in. Toen gaf hij een geweldige ruk aan 't touw. Van inspanning kon men bij het dier niet meer spre ken. Het was razend geworden en wilde maar één ding weg van de plaats waar het werd gepij nigd. Wolk kon de plotselinge ruk van Satan niet verdragen en zakte langzaam door zijn poten heen. Misschien was dit 'n voor- deel, want de dappere eland groef zich met zijn hoeven min óf meer in de grond in, zodat hij zelfs door de razende kracht van het paard slechts langzaam naar de fatale streep werd getrokken. De strik naderde de plaats al, waar Satan bij het begin van de wed strijd had gestaan. Aan het slot van de gemeente raadsvergadering van Dongen, welke waarschijnlijk de laatste was, die door wethouder Snels werd bijgewoond, sprak de^voor- zitter een woord van dank en hulde tot de nieuwbenoemde bur gemeester van Drunen. Ik zie, aldus spr., in deze benoeming een beloning voor de talrijke werk zaamheden op verschillend terrein welke door u zijn verricht; het is een waardig slot voor de belan geloze diensten die door u aan zovelen zijn bewezèn. Het is de erkenning voor de verdiensten van uw persoon. Ik feliciteer u en uw gezin met deze benoeming en ik ben er van overtuigd, dat gij deze benoeming waardig zult zijn. Ik acht mij, zo ging de voor zitter verder, verplicht .u dank te zeggen voor al hetgeen gij in leng te van jaren voor de gemeente hebt gedaan. Het was een genoe gen met u samen te werken gij hebt steeds vrij uw mening gege ven, doch gij waart er voor de moeilijkheden gezamenlijk tot op lossing te brengen. De gemeente is u voor dit alles dank verschul digd. Burgemeester Snels dankte al len, met wie hij al die jaren had mogen samenwerken. ST. NICOLA AS-SURPRISE VOOR AUTÓ-RIJDERS. De Minister van Verkeer en Waterstaat heeft bepaald, dat op Zondag 5 December (St. Nicolaasdag) ontheffing wordt verleend van het Zondags rijverbod voor motorrijtuigen.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2