SHAWLS en ZELFBINDERS Schapendonk's brood Lind- en Tuinbouw. FEUILLETON HET DUISTERE VERLEDEN ST. NICOLAAS GESCHENKEN Voor prima BELEGEN KAAS W. v. d. Me! Europa-changer pick-up Muziekhandel „CRESCENDO" WACHT NIET St. Nicolaascadeaux. Telef. 421. Groiestr. 38. nog een gouden huwelijksfeest. Uit de Langstraat bemesting VAf onze kamerplanten. van de echo van het zuiden Moren inliuis! UK per aroot blik 86 ct. SPERCIEBONEN 65 ct SPINAZIEpe 9 qi WITTE HAGELp" 250 J A. H. PUDDINGper p^ 20 A. H. CUSTARD BUITENLANDSE PRIVÉ- of HANDELSCORRESPONDENTIE ONBEPERKT. Fa. H. J. Klerx-Sommers „DE MAGNEET" Tel. 29 SPRANG-CAPELLE. HOEDEN - PETTEN - HERENMODES J. HOENDERVANGERS - GROTESTRAAT 155 ZOEKT U EEN ST. NICOLAASCADEAU SPORTHUIS „FIDES Firma J. A. DIRKSE Voor ST. NICOLAAS MERK RIJWIELEN vanaf 1108.50 DAMES!! M. HUNEVELD ZAKAGENDA'S EN KALENDERS 1949 „DE BIEB" De eersten die hun gelukwen sen kwamen aanbieden, waren de leden van het ere-comité. Namens hen voerde de heer Jan Tielen 't woord. Het feit dat er voor deze gelegenheid een ere-comité in het leven was geroepen, accentueerde dit bijzondere feest en vooral de belangrijkheid van de persoon van de heer v. d. Heijden, die zo'n bijzondere persoonlijkheid was in Waalwijk op het gebied van het onderwijs op de eerste plaats en ook op het gebied van het culturele leven, bijzonder van de instrumentale en vocale mu ziek. Hij bood de gelukwensen van het ere-comité aan en ver bond hieraan' n persoonlijk woord van dank voor alles wat de jubi laris voor de Echo van het Zui den in zijn welbesteed leven had gedaan. Hij bood het paar een fraaie bloemenmand aan. Namens het buurtcomité sprak de hee»- Hendriks. Het jubilerende ecl\f_ .r had nooit de sympathie van allen gezocht, deze was hun ten deel gevallen, Mevrouw v. d. Heijden door haar belangstelling voor haar ,Tf4j||iemensen en Mijn heer v. d. Heijden door zijn vrien delijkheid en hulpvaardigheid, dit gepaard aan een eenvoud die als een gouden draad door het leven liep. Hij bood het echtpaar een prachtig schilderij aan van dhr. Theo van Delft, voorstellende een herfstbouquet van chrysanten en eikenblaren. Namens het echtpaar dankte de heer Tini v. d. Heijden de spre kers in zeer sympathieke bewoor dingen. Een lust om ie zien Maar hebt U het al eens geproefd Zeer velen kwamen hun geluk wensen aanbieden, zo de Edel- achtb. heer burgemeester, een de putatie van de harmonie De Vol harding uit Drunen en de Wel- Eerw. Broeder Overste. In de avonduren bracht de har monie St. Crispijn een serenade en waren de buurtbewoners ge zellig bij elkaar in de Lindeboom. Hier stond de Liedertafel „Oefe ning en Vermaak", waarvan de jubilaris jarenlang voorzitter is geweest, op het opgesteld toen het echtpaar en familie verscheen. Hun werd toen namens de lieder tafel npg een fraaie ligstoel aan geboden. Zo vierde men het feest van een zeer verdienstelijk man, zo betuigde men zijn waardering voor het vele dat hij, bijgestaan door zijn echtgenote, voor Waalwijk deed. Nog een ander echtpaar vierde Maandag j.l. zijn gouden huwe lijksfeest, n.l. het echtpaar j. Trommels-Vos. Hoewel dit heu gelijke feit wegens omstandighe den in huiselijke kring werd ge vierd, heeft het ook hier niet aan gelukwensen ontbroken. „DE HEL VAN BUCHENWALD". De Stichting Landelijke Propa ganda Commissie van het Voor malig Verzet in Nederland, ver toont op Donderdag 25 Novem ber des avonds te acht uur in het Musis Sacrum te Waalwijk de film: „Dc hel van Buchenwald". Ieder onzer heeft tijdens de be zetting meerdere bijzonderheden over dit beruchte concentratie kamp vernomen, maar hoe het er in feite toeging, dat weet slechts de gevangene die deze hel over leefde. Men kan hiervan -thans zelf kennisnemen. De film behandelt allereerst prachtige episoden uit het verzet in België: de Duitse Sicherheits- polizei weet na vies verraad een groot aantal verzetsmensen te ar resteren. Deze arrestatie geschiedt op dé ook ons zo bekende manier en al heel spoedig worden de ge vangenen per overvolle trein overgebracht naar Buchenwalde. De ontvangst aldaar door S.S.- ers en honden belooft niet veel goeds. Grondig worden de arres tanten z.g. gedesinfecteerd en daarna geselecteerd, waarna plaatsing in de verschillende werk plaatsen volgt. Intussen zien we allerlei kleine bijzonderheden^ uit het kamp, waarbij het crematori um geen kleine rol speelt. Opmerkelijk zijn de methoden, door de S.S. toegepast om aan al le gevangenen iedere persoonlijk heid te ontnemen: zij worden ge degradeerd tot een nummer en als zodanig ook behandeld, terwijl alles in het werk wordt gesteld om de gevangenen tot ongehoor zaamheid te brengen, waarna na tuurlijk de nodige strafmaatrege len o.a. op het beruchte strafblok, volgen. Dit alles bij elkaar geeft ons een indruk van het verschrik kelijke leven, dat de gevangenen aldaar, waaronder zovele Neder landers zijn geweest, hebben ge had en waaraan ontelbare zijn bezweken. De S.S. methoden brachten mee dat er onder de mensen, waarvan velen in hun land zulk een prach tig verzetswerk hadden gedaan, zelfs in dit beruchte concentratie kamp, de gedachte aan verzet niet konden loslaten en heel lang zaam aan groeit ook in Buchen walde een groep van mannen, die op het juiste ogenblik hun maat regelen zullen nemen om velen van hun lotgenoten het leven te redden. Hier wordt een prachtig exposé gegeven van kameraad schap, zoals die blijkbaar slechts onder dergelijke omstandigheden kan blijven bestaan. Ook voor Buchenwalde breekt tenslotte de dag der bevrijding aan; terwijl rondom de kanonnen van de bevrijders bulderen, komt de gevormde verzetsgroep tegen de S. S. Leiding in opstand. De Commandant tracht te vluchten, maar wordt door de leider van de verzetsgroep „omgelegd". Adembenemend is de intocht van de bevrijdende troepen, om nooit te vergeten de door deze in het kamp aangetroffen toestan den. Wij raden eenieder aan, deze opmerkelijke film te gaan zien. Dit moge er toe bijdragen, dat nooit de vrijheidshelden, die Bu chenwalde en andere nazi-con centratiekampen werden binnenge voerd en wier strijd de zege over deze misdadigers mogelijk maakte, worden vergeten. VOOR HET KATHOLIEK THUISFRONT. Een collecte bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van v. d. Aa-v. Hilst ten bate van het Kath. Thuisfront bracht 't mooie bedrag van 19.— op. Een voor beeld dat zeker navolging ver dient. Van nu af zal regelmatig iedere maand een recapitulatiestaat in ons blad gepubliceerd worden van collectes e.d. die ten bate van 't Thuisfront gehouden zijn. BEZOEK VAN St. NICOLAAS. De K.J.M.V. heeft St. Nicolaas weer uitgenodigd tot een bezoek aan onze gemeente, dat hij op 28 December hoopt te brengen. Ook de K.A.B. verwacht hem op 4 December op 't kinderfeest in de Gildenbond. HET GEVOETBAL OP STRAAT. Dezer dagen is door de politie op verschillende plaatsen proces verbaal opgemaakt tegen de voet ballers op straat. Behalve dat het veel overlast bezorgd, moeten het vele ruiten ontgelden en de da ders van de ruitenvernieling blij ven gewoonlijk onbekend. de europa changer platenwisselaar. Blijkens een advertentie in dit blad heeft Muziekhandel Cres cendo in de Stationsstraat het al- leenverkooprecht van de bekende Europa-Changer. Wij hebben deze mooie pick-up in werking gezien. Vooral de pla- tenwisselaar die met een oliedruk systeem werkt, had onze bewon dering en verdient met recht het praedicaat „de beste van Euro pa". De Europa-changer, waarin een zeer goede radio bovendien is ingebouwd, is een geheel Neder lands product, in een prachtige uitvoering. Dit toestel met de pla- tenwisselaar, die aan een stuk door blijft wisselen en ook de platen aan twee zijden laat bespe len, is niet alleen een zeer bruik baar instrument,' maar ook een mooi meubelstuk, dat vooral voor café's en hotels e.d. een mooie aanwinst zal betekenen. Hij is on beperkt leverbaar. ELSHOUT. Terug uit de Missie. De Eerw. Pater v. Huiten uit de Wolfshoek, een der priester zonen uit onze parochie, komt zijn vacantie in Holland doorbrengen. Pater v. Huiten heeft reeds ruim 12 jaar gearbeid in de Missie te Borneo. Plannen zijn reeds in voorbe reiding om deze missionaris te ont vangen door de buurt. Naast Pa ter v. Epgelen zal dit de tweede missionaris zijn die zijn vacantie in onze parochie doorbrengt. Aan Pater v. Huiten een wel kom thuis in zijn vaderland en een welverdiende rust na de moei zame arbeid in de Missie tot Gods glorie verricht. Uitvoering Zangvereniging. Het ligt in het voornemen der Zangvereniging om met Kerstmis Zondag en Maandag een uitvoe ring te geven voor hare leden, ereleden en donateurs. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat de Zangvereniging nog een derde speelavond hieraan wil vastknopen tegen entrée. Niet ten eigen bate, neen, een fraai en edel doel is hier de drijfveer. Men is reeds met Katholiek Thuisfront in verbinding getreden om voor deze vereniging bedoelde uitvoe ring te geven. Als een en ander kan doorgaan, dan kan men deze geste van de Zangvéreniging van harte toejuichen. Voor onze jon gens overzee kan men niet genoeg doen. Zij immers moeten zo veel missen. Hun ouders, hun familie en alle bekenden. Zij missen alles wat in hun gemeente aan ontspan ning te genieten valt. Hun leven is daar hard in vergelijking met 't onze. Daarom, als deze uitvoering doorgaat, laat dan de zaal gevuld zijn, opdat Katholiek Thuisfront onze jongens ruimschoots kan ge denken. Wie volgt dit voorbeeld der Zangvereniging NIEUWKUIJK. Mooi succes. Op de Zondag j.l. in Tilburg gehouden E.H.B.O. wedstrijden behaalde onze plaatselijke EHBO een mooi succes. De damesploeg behaalde n.l. de eerste prijs, ter wijl aan de deelnemende heren- ploeg en 2e prijs werd toegekend. Bovendien verwierf de leidster der damsploeg, Mej. Jo v. d. Oord, het hoogst aantal punten. VRIJH.-CAPELLE. Oranjevereniging. Op 11 November hield het be stuur van de Oranjevereniging al hier haar eerste vergadering na de festiviteiten van deze zomer, welke vergadering vermoedelijk de laatste was in het jaar 1948. Uit het verslag van de penning meester bleek dat nog een batig saldo te melden was. Teneinde nu haar leden in staat te stellen ken nis te nemen van dit financieel beheer, roept het bestuur alle le den op ter vergadering, welke zal worden gehouden op 23 Novem ber a.s. in het café van A. van Dijk aan het Bruggetje, waarbij dan tevens bestuursverkiezing zal plaats hebben. GEERTRUIDENBERG. Burg. Stand over October 1948. Ingekomen: H H M Lips van Raamsdonk M H Vermeex-en van Raams donk HAD Vermeeren van Raamsdonk WC Kanters van Raamsdonk G van Zwol van Raamsdonk J J J M Biemans van Raamsdonk AM Merkx van Oosterhout J de Vetter van Oosterhout AAA Jansen van Made c.a. J A de Vries van Made c.a. A W C Crane van Made c.a. F A A Crane van Made ca. WA van den Diepstraten van Made c.a. A A Crane van Made c.a. M J Th. van Meel van Made c.a. W Th van Meel van Made c.a. We willen in dit mesting van onze eens wat nader belie planten hebben voed ook al zit dit dikwijls in de potgn dit nog niet zeggen, de plant voldoende Het is zelfs van er rekening mede tel :el de be- ierplanten iten. Onze nodig, en dan ook dan wil it het voor at belang Duden, dat 2) „Help mij'!' klonk het even later. „En vlug wat. Ik moet zorgen dat ik hier weg kom, voordat iemand mij ziet". De ander gehoorzaamde werktuigelijk, schoof de half vergane planken en verbrok kelde stenen terug en de dode werd in de opening geschoven waarna de schacht weer over dekt werd en men van de buitenkant dus niets bijzon ders waarnam. „En nu ga ik. Ik kan niet zeggen dat ik mij zo bijzon der meer voel aangetrokken tot deze plaats!" „Je moet door Wensveen- dal gaan. Daar kent niemand je. Het zal niet zoveel arg waan wekken als ge beiden weg bent, dan één alleen!" „Dat is zo! Wijs mij dan maar de weg". Zwijgend liepen ze naast elkaar voort en ineens haalde de jongste de viooltjes uit zijn zak te voorschijn en prevelde voor zich heen: „Ze waren voor haar!" „Ze was het niet waard! Ik had haar nu eenmaal lief en ik heb mijn ziel voor haar verpand!" HOOFDSTUK I. Zijn Eerwaarde dominee Johan Fersing, hulppredikant van Beurtland, kwam uit de schooldeur, floot zijn hond die al die tijd geduldig op hem had zitten wachten en liep in de richting van de kerk. De pastorie was eigenlijk de enige grote woning. „Het Huis" was geheel verlaten; 't opkomend geslacht kende niet eens meer de naam van de vorige eigenaars en de oudere generatie sprak die slechts uit met een soort vrees, daar er een geheime school achter de gesloten vensters en de vervallen muren was. „Het Huis" zou nu weer bewoond worden door de nieuwe di recteur van de fabriek. Fersing vroeg zich af, of de heer van den Heuvel al zou zijn aangekomen en of de ge meente wat aan hem winnen zou. Met energieke tred ging hij de consistoriekamer binnen. Dat was een ruim, vierkant vertrek; in het midden stond een grote tafel en een jong meisje was bezig bloemen en groen te schikken in de vazen, die zij zo juist had opge poetst. Ze wendde het hoofd om, zodra ze iemand hoorde bin nentreden en glimlachte Fer sing vriendelijk toe. Ze was bijzonder knap, telde twintig jaar en had een bevallige, slanke gestalte. „Heb je misschien ook mijn notitieboek gezien, Lenie?" „Ja, het lag op de grond, maar ik heb het in de kast geborgen". Er klonk een tikje onge duld door in haar stem en ook haar gelaat droeg zo enigszins de uitdrukking van één, die dikwijls in opstand is met hetgeen zij ervaarde. Nu was zij ook buitengewoon ontwik keld en wilde zich hier in Beurtland ineens verplaatsen in een kring van vrouwen, die geheel opgingen in haar huis houdelijke beslommeringen. Het huishouden lokte haar nu niet zo bijzonder aan. Ze was te verstandig om er gering schatting voor te voelen, maar ze kon er onmogelijk zo ge heel in opgaan. Fersing sloeg haar enige tijd gade en hij vond dat zij er de laatste tijd niet op voor uit gegaan was; ze werd hard en cynisch en dit deed hem leed voor haar. „Hoe maakt de dominee het?" vroeg zij, nadat hij het notitieboek bij zich gestoken had. „O, goed! Toen ik wegging was hij met Daan in twistge sprek over rupsen. Daan vond het „vieze beesten" en Oom was dit niet met hem eens. Wat heb je de vazen mooi ge schilderd, Lenie! Ga je naar huis?Dan ga ik zo ver met je mee. De dominee heeft zo iets gezegd van morgen ochtend te zullen praten". „Ik moet naar het station. Brugmans is de laatste tijd heel nalatig geweest met het zenden van de pakjes. Hij profiteert van Oom's grote in schikkelijkheid zoals ze trouwensi allen doen zodat alles in dé war loopt. Gister avond hebben we geen vis gehad: die kwam juist toen we aan tafel gingen". „Dan ga ik graag met u mee. Ik wil wel eens horen hoe je die man op zijn num mer zet! Bovendien wilde ik eens met je praten". Enigszins verrast keek ze naar hem op. „Je gaat mij zeker onder houden over mijn tekortko mingen?" Hij schudde het hoofd en enige tijd wandelden ze zwij gend naast elkaar voort1 over de weg, die liep van de stad Hofdijk naar Wensveendal. Dicht bij het station zagen ze het enige huurrijtuig van de plaats met een zwaar ge sluierde dame er in, die zeer veel bagage bij zich had. De koetsier wees eens veelbete kenend naar het Huis:, waarop deze zei: „Ik geloof, dat Henk wil te kennen geven dat de nieuwe directeur gekomen is. Dit is zeker zijn moeder. Ik heb op de naaikrans gehoord dat hij met zijn moeder hier zou wo nen". „Hij moet nog heel jong zijn, vertelde Veegens mij; ei genlijk te jong voor zo'n ver antwoordelijke betrekking; maar ik denk dat Erik dit zei omdat hijzelf verwacht had directeur te worden. Ik hoop dat het prettige mensen zijn en dat jij een vriendin krijgt aan mevrouw van den Heu vel". „Ik verlang anders niet naar een vriendin Ze! zal ze ker opgaan in haar huishou den en haar zoon, wat voor mij geen van beide belang wekkende onderwerpen zijn". Er was niemand anders op het perron dan de man, die zij zocht. Fersing bleef wat achter en hoorde Lenie's dui delijke stem zeggen: „U hebt het zelf voorge steld, moet u niet vergeten. En ik houd er niet van dat de mensen iets beloven wat ze niet kunnen nakomen". „Als u zo oud was als ik, dan zoudt u wel hebben on dervonden dat dit niet altijd uitvoerbaar is*, hoe vast je 't je ook hebt voorgenomen". „Een filosoof op zijn ma nier, maar de jongedame is 't toch niet met hem eens", hoorde Fersing een stem van dichtbij zeggen en werd een man van een dertig jaar ge waar, zeer knap, met een fijn besneden gelaat, sterk spre kende trekken en een kin die grote beslistheid van karak ter uitdrukte. „U bent zeker de heer van den Heuvel, de nieuwe direc teur van de ijzergieterij", vroeg Fersing. „Ja, die ben ik! En „Ik ben de hulppredikant. De dominee is wat ziekelijk en vervult enkel nog zijn pre dikbeurt op Zondag. Het doet mij genoegen dat ik u kan welkom heten in Beurtland! U bent zeker pas aangeko men?" „Met deze trein. De heer van Dalen zei dat hij hier zou wezen om met mij naar de fabriek te gaan, maar ik zie hem nog niet. Ik heb mijn moeder vast vooruit gezonden. Zij zal het wel wat eenzaam vinden zo alleen in een vreemd huis, maar in de gegeven omstandigheden kan dat nu niet anders." „Ik hoop, dat het uw moeder hier bevallen zal, ondanks alle rook." (Wordt vervolgd). hoewel de bloemisten wel zullen zorgen dat er voor een bepaalde tijd voedsel in de g:0nd aanwe zig is, dit lang niet voMoende kan worden genoemd. Een bekend feit is het dan ook, dat men zodra rcenjje plant in huis heeft met bijvcedèn moet be ginnen. Opmerkelijk is het dat de plan ten, welke men bij de bloemist koopt, dikwijls in een te kleine pot staan. Dit heelt ook zijn be paalde reden. De bloemist immers$weet wel, dat de planten een bekel hebben aan een te grote po:.;j2 Wanneer men go#pplet, blijkt bij het verpotten, dat de wortels zich altijd aan de binnenkant van de potwand bevindaB terwijl in het middengedeelte einder wor tels zijn. Indien de pot tec-oot is geno men, zou de aardecaan verzuren en de planten gaan dood of kwij nen. Maar nu de berating. In vele gevallen kan men eed groeiende planten wel eens e;ss kleine hoe veelheid vloeimest toxlienen, maar dat geldt dan alleen'/oor planten, die in de volle groei zijn. Wanneer de pieren een rust tijd doormaken, geve men in het geheel geen vloc-est. Hoewel vele planten in de winter hun rusttijd hebben, zijter ook plan ten die juist in de sinter bloeien, zoals cyclamen, bepnia enz. De ze moeten vanzelfyskend ook in de winter regelraatw gevoed wor den. In de regel v,;:dt er weinig vloeimest gébruikt.'emeer omdat het gemakkelijker tt zelfs nog be ter is, en zindelijke om kunstmest te gebruiken. Hier is niets ^j'gen, indien men maar zorgt, da er een goed kunstmestmengsel sordt gebruikt, bijv. Pokon, omèt deze geheel opgelost en volkoisuji uiver is. Planten hebben Iféhoefte aan verschillende voedintój toffen, de ze bevinden zich in de samenge stelde kunstmeststi Er is niet het mil e bezwaar om de bemesting intu vorm van kunstmest te geven, J f het even wel met mate, dus® ïlmatig, en men kan er vamyekerd zijn dat succes verze! K. Als een kou of gnjlflovervalt oi plotseling hoofd- rfwpiju komt opdagen, is het een Mijnliardt poeders bij de hand tcfelB Doos 45 ct. G Ch. van Zuiidam van Box tel AG Kelch iffl Boxtel G Ch Kelch var. loo i el A Kelch van Boxtel -J)C van Zui- lichem van Boxte—j Ch W Kelch van Boxtel-^ W C van Alphen van Tilbulrl J C Fens van Rotterdam j Smits van Dongen -MP Pe!t< v in Raams donk L F Mebi V m Raams donk AL Wfflunen van Raamsdonk L i'^iVlekes van Raamsdonk J (Speekenbrink van Breda J ^r|en Brande van Breda ACStyeekenbrink van Breda J A Speekenbrink van Breda MaBulia Fran- cisca Speekenbrinl'an Breda W B M Speekenbikijvan Breda W J Heéssels \wreda A P Voragen van pJmel J M P Voragen van pimel MG B Voragen van E"»mel G P M Voragen van [btóniel P J M Luijpen van Mfflel J J Aarntzen van Ge:-' G r. H J C van de Sande'^Wilburg HLC Mutsaers n^'^urg J M C A van dedfflP van Til burg M H H ';«Sde Sande van Tilburg F' van de Sande van Tilbu:;~ iC E J M van de Sande vZ.Hlburg L I van Eekelen v3**ieringen J Lokhoff van Br* "r- Th A J Trijnes van Amst^H J A A van der Westen ^^Jaamsdonk DEZE EN VOLGENDE WEEK: J Pruijsten van Zutphen J van Strien van CBR C H Meeldijk van CBR JA van Strien van CBR P A van Strien van CBR A C v Strien van CBR F G Herber van den Bosch N W Duindam van Delft J C M Meijer van CBR AF Jacobs van OW en Mid Beers AA Schneider van Bre da P J Beekman van Raams donk P J v d Kieboorn van Raamsdonk W Snijders van Raamsdonk Emile Schreuder van Breda C C H Snellens van Waspik J M R van Holt van Rotterdam -AG Soet van Haar- Iem J J van Vugt van Ooster- hout C Th Olislagers van Oos- j terhout CHM van Vugt van Oosterhout J J M Lamers van Oosterhout Th P S le Noble van Rotterdam B Castelein van Arnhem -A J P Pecher van Wessem E C G M Wanders van CBR M J Boode van CBR JA Kievits van Dussen W H J C Bakx van Sittard A V M Huisveld van Raamsdonk T H Kervel van Amsterdam 1' E van Leeuwen van Amstei- dam G W Verhoeven van Venló J W Hogenkamp van Lichtenvoorde. Vertrokken G J van Strien naar Amster dam W R M van de Rijken naar Kruiningen M H P Snel lens naar Breda W J van Zan ten naar Breda J P Weterings naar Rotterdam F S Wete rings naar Leidschendam EC A M Weterings naar Rosmalen A M Voermans naar Loon-op- Zand P Vriends en gezin naar Breda T A de Visser naar Sleeuwijk en de Werken CF Pagie naar Raamsdonk. SPAANS ITALIAANS DUITS FRANS Wenst U correcte VERTALING? Schrijft U onder No. 2666' aan Bureau van dit blad. ONZE KEUZE VOOR VOOR ELKE LEEFTIJD IS Vooral in Speelgoed, Kleinmeubelen en Textiel. Komt even kijken en U "zult verwonderd staan over onze uit gebreide collectie Hoek BanrdwijkschesSr. WAALWIJK met Uw kaasbon naar: VOOR ST. NICOLAAS GROTE SORTERING IN DE NIEUWSTE DESSINS. HET CADEAU VOOR DE MAN. HET OUDE VERTROUWDE ADRES. Vanaf heden zijn wij van de voor de gehele Langstraat en het Land van Heusden en Altena. Deze pick-up met radio en Europa's beste automatische platenwisselaar, uitgevoerd in een prachtige kast is in onze winkel in werking te zien. Stationsstraat, WAALWIJK. Ga dan eerst eens kijken bij V» Stationsstraat 1 20 W A A L W IJ K Telefoon 404. DAAR SLAAGT U VOOR JONG EN OUD tot de laatste week met Uw bezoek aan onze magazijnen. Reeds nu etaleren wij practische MEUBEL- EN B E D D E N M A G AZIJ N HOGE HAM 149 Tel. 100 DONGEN hebben wij een pracht collectie Geheel compleet met Electr. lantaarn, jasbe- schermer, slot enz. f 1 33.50. JONGENS RIJWIELEN in de maten 16, 18, 20 ins. OERSTERKE AUTOPEDS vanaf f36.50 Ook zijn wij het meest gesorteerd in ONDERDELEN o.a. kettingen, spaken, originele Wipperman pedalen, banden. MOTORBANDEN in maten 26 x 2* en 26 x 2 x 2\. Komt bij ons eens kijken en U slaagt zeker. L, ZIJLMANS, Grootestraat 1 77 WAALWIJK STELT U PRIJS OP EEN VERZORGDE HUID? LAAT U DAN VAKKUNDIG BEHANDELEN. Verzorging van kleine huidgebreken. ELECT. ONTHARING LICH. MASSAGE. Gedipl. Schoonheidsspecialiste Baardwijksestr. 81 - WAALWIJK Behandeling Ook behandeling na afspraak. aan huls. Boodschappen Tel. 102, hebben wi] in vele soorten in voorraad. Komt eens kijken. MARKT 11. TEL. 174 WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2