De Echo van het Zuiden Bo u wland St. Nicolaas-cadeaux Slijterij VERSTIMN ONS ONDERLING GENOEGEN" CALVÉ S OFFICIëLE BONNENLIJST WAALWIJK TELEFOON 558. TE KOOP: THAS-jas. SPORTHUIS „F! DES if GROTE PARTIJ GOLFPLATEN. No. 97 Donderdag 2 December 1948 UIT DS LANGSTRAAT Onbetwist de beste tandpasta Er gaat niets boven zal zich ook hier danig moeten inspannen om Glaudimans met voorsprong te kloppen. We zijn benieuwd wie de nieu. we kampioenen zullen zijn. Het traject zal nog nader wor den bekend gemaakt. Ouders, begrijpt Uw kinderen. Het was een leerzame avond welke de K.A.B. Zaterdagavond haar leden aanbood. Op indrukwekkende wijze hield Pater Reginald Groener de aan wezigen een tijdlang bezig met de hedendaagse jeugdproblemen. Spreker ging in z'n inleiding te rug naar de crisis- en oorlogsja ren waarin de jeugd reeds op groeide. In deze tijden werd hen reeds geleerd, hoewel met geen kwade bedoelingen, vele handelin gen te verrichten welke in strijd zijn met onze Christelijke levens opvattingen. Thans zijn dezelfde jongens en meisjes in het arbeidsproces op genomen. Verschillende oorzaken welke de jeugd in het arbeids- midden ruïneren werden door Pa ter Groener duidelijk van vele zijden belicht. Daar komt nog bij dat vele ouders hun kinderen in deze puberteitsjaren totaal niet be grijpen. Wat moeten zij denken van de gesprekken welke zij horen op het arbeidsmidden over huwelijk en verkering? Hoe zullen zij daarover denken? Wie zal hen daarbij de juiste voorlichting geven? Deze taak rust op de eerste plaats bij de ouders en de pries ters. Vervolgens weidde spreker heel breedvoerig uit over het gro te werk van de K.A.J, en V. K, A. J. Het is de plicht van de ouders om hun kinderen actief lid te la ten worden van de Kajotters en< Kajotsters. Een dringende oproep deed Pa- tre Groener op de ouders om hun kinderen toch te leren begrijpen. De Heer Verhelst, leraar M.O., hield een inleiding over de nood zakelijkheid dat de ionge arbei ders naast hun vakbekwaamheid zich ook algemeen ontwikkelen. Dit zal voor hen een groot voor deel zijn bij het beklimmen der maatschappelijke ladder. Talrijke jonge arbeiders be schikken over goede studie-capa citeiten welke zij niet ongebruikt moge laten. Spreker stimuleerde de ouders hun kinderen gebruik te laten ma ken van de Handelsavondschool te Kaatsheuvel. Tijdens de pauze werd voor een heerlijke tractatie gezorgd. Agenda. Donderdag 8 u. n.m. Repetitie Mannenkoor Bel Canto. Zaterdag 4 Dec. 6 u. en 8 u. n.m. Apollo-theater en Zondag 5 Dec. 6 u. n.m. Cheyenne. Toe gang 14 jaar. Zaterdag 4 Dec. 7 u. n.m. Dui- vententoonstelling café C. van Wanrooij. Zondag 5 Dec. 11 u. v.m. Dui- vententoonstelling café C. van Wanrooij. Maandag 6 Dec. 8 u. n.m. re petitie Harm. Apollo. RERNDIJK. Agenda. Donderdag 2 December 2 uur St. Nicolaas bezoekt de jongens in het Patronaat. Vrijdag 3 December 2 uur St. Nicolaas bezoekt de meisjes in 't Patronaat. 7*uur repetitie van het parochi eel Zangkoor. 7 uur Genoveva Gilde. Zondag 5 December 11.30 uur Leesbibliotheek Patronaat. 6 uur vergadering kaartgezel- schap „Eendracht maakt Macht" café A. Netten. Maandag 6 December 7.30 uur Kajottersgroep Patronaat. Naar het Patronaat. Wegens -herstelwerkzaamheden aan de meisjesschool zijn enkele klassen tijdelijk in het Patronaat ondergebracht. St. Nicolaas. Donderdagmiddag worden alle schooljongens en zij die nog geen p jaar zijn, op de Jongensschool verwacht, waarna allen gezamen lijk een bezoek aan St. Nicolaas brengen in het Patronaat. Hetzelf de geldt voor de schoolgaande en nog niet schoolgaande meisjes op Vrijdagmiddag om half twee. In het Patronaat zal de Sint met z'n knechten aanwezig zijn om zich met de kinderen te onderhouden en hen te tracteren. ST. JOACHIMSMOER. St. Nicolaas. Zondagmiddag bracht St. Ni colaas ook aan ons dorp 'n be zoek. Hij werd door de jeugd enthousiast ontvangen en maakte zijn gebruikelijke rondgang door de straten, waarbij zijn knechten gul het lekkers in het rond strooi den. Oudste inwoner 90 jaar. De oudste inwoner van St. Joa- chimsmoer, de heer H. Klijn, vier de Zaterdag j.l. onder grote be langstelling zijn 90ste verjaardag. Na een H. Mis uit dankbaarheid werd de dag in feestvreugde door gebracht, waarbij alle familiele den, 74 in getal, waren uitgeno digd. Zijn goede gezondheid be looft nog wel enige jaart^s. Thuiskomst. Dinsdag keerde na een verblijf van 20 jaren in de Missie, Zr. Ri- charda. in de wereld Maria Kou- wenberg, in haar geboortehuis te rug. Half tien werd zij, afgehaald door bruidjes, de kerk binnenge leid, waarna een plechtige H. Mis uit dankbaarheid werd opgedra gen. Vanzelfsprekend ontbrak 't haar niet aan belangstelling. LOON-OP-ZAND. Ambarawa, 5 Nov. '48. ER OP UIT. Ergens op 'n buitenpost ligt 'n onderdeel van de K. L. ,,Dc zwarte raven" (volgens de T.N. I.) of wel de stoters. Een van de pelotons is op wacht, de rest zit te schrijven, te kaarten of ruzie te maken, wanneer ze thuis zul len zijn, (pas 'n paar jaar hier). Om acht uur kom de Sg. Majoor de kamer op. Namen worden af gelezen, instructies gegeven over bewapening. En er zal om één uur uitgerukt worden. Plotseling worden de kaarten in een hoek gesmnetjes opgeruimd na tuurlijk. De jongens die hun ver loofden of vrouwen aan 't tevre den stellen waren met o.a.: Hier is alles rustig, of: Er is hier niets te doen, houden ook op. En de ruziemakers staken ook maar met hun conversatie. Ieder gaat z'n rommeltje in orde maken. On dertussen wordt de majoor aan de tand gevoeld wat we eigenlijk uit gaan spoken. Maar die ouwe geroutineerde laat niets los. Er wordt geraasd en hier en daar rolt 'n goed verstaanbare Hol landse zin de tafel op. Kankeren doen ze hier geluk kig niet, anders was eV heel geen houden aan. Eindelijk zijn ze dan toch klaar en de rest van de tijd nog maar wat kaarten. Maar daar komt niet veel van terecht, want de een is al nieuwsgieriger als de ander. Terwijl hij voor de honderdste keer vraagt waar we naar toe zullen gaan, gooit hij drie of vier kaarten op tafel, 'n ander weet niet meer wat troef is. En nog meer van dergelijke stommiteiten. Maar als we om één uur bij de wacht staan en de giootmajoor, die de leiding heeft, vertelt, cdat we 'n kampong moe ten gaan zuiveren, weet ieder wat hem te doen staat. De auto's worden bestegen, roken of praten wordt niet meer gedaan. Na 'n half uur rijden worden we onder de grootste stilte afgezet en gaan we 't''zijterrein in. We moeten die kampong in de naclï omsin geld hebben, wat dan ook na veel klimmen en dalen gebeurt. Ieder krijgt z'n plaats en moet zien dat hij er niks doorlaat en wakker blijft zonder te roken en met veel kou. ('t Is hier 's nachts knap koud in de bergen). Maal ais 't dan ten langen laatste licht begint te worden, komt er 'n seintje: op linie de gordel slui ten. Alles staat op en gaat, langzaam contact houdend met z'n man rechts, de berg af. Plots glijdt er 'n jongen en schuift zo T. meter of tien omlaag. De Aal moezenier, die vlak achter hem liep, riep al wat hij kon „grijp ie vast". Zijn woorden waren nog niet koud of hij onderging 't zelfde lot. Plotseling begint er 'n bren te ratelen en alles gaat in dekking voorwaarts. Aan de kampongrand gekomen, blijft al les liggen en de doorzoekingsploeg gaat z'n werk beginnen. Als dan ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gervaagd Twee hulpbestellers PTT. Een bezorger, wordt tevens op geleid tot winkelchef. Een magazijnbediende, pl.m. 20 jaar. Een mannelijke jongste kan- tooHpediende. Twee jeugdige magazijiSbedien- den. Een loopjongen. Een leerling glazenwasser. Een halfwas kleermaker. Een halfwas of leerling slager. Enige dagmeisjes en werksters. Twee strijksters. Twee meisjes voor opleiding in een wasserij. Een telefoniste met MULO-op- leiding. Een huisnaaister. Een meisje voor fabriekskeuken 'n Correspondente in de vreem de talen. Een typiste-correspondente. Een aankomend bouwkundig tekenaar. Bieden zich aan: Een boekhouder. Een flinke jongeman met goede vooropleiding. Een leerling etaleur-winkelbe diende. Een snijmeester. Een assistent stikmeester. Een chef in de finishafdeling. Enige vrouwelijke administra tieve krachten. Een leerling verkoopster. Een leerling verkoopster. Aanmelden dagelijks tussen 9— 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau Grotestraat 339 te Waalwijk, tel. no. 63. Deze bekendmaking is gel dig gedurende het tijdvak van 2 t.m. 8 Dec. 1948. eindelijk 't bericht komt van „in rukken", gaan we de buit eens bekijken. Resultaat 30 gevange nen, 'n huis vol met gestolen goe deren en enkele wapens. Dan krijgt alles ineens honger, geen wonder, twee uur in de namid dag. Vlug naar huis en 'n zui vering gehouden bij Rob in de keuken, maar deze actie verloopt heel gemoedelijk. Als alles op is duikt ieder z'n bed in en is de orde en rust in die dessa weer hersteld. Slamat Tidoer. JONNY. J. v. Noije, 29270916193 1-2-5 Reg. Stoo.ttr. Makassar. Ingezonden door Jan v. Noije, Loonopzand, aan Thuisfront. STRIJD ROND JERUZALEM GESTAAKT. Arabieren en Joden hebben een overeenkomst getekend, waarbij het vuren in het gebied van Jer- ruzalem gestaakt wordt. In de politieke commissie der V.N. heeft Engeland zijn uitdruk kelijke steun aan het plan-Berna- dotte ingetrokken en zijn stand punt in overeenstemming gebracht met het Amerikaanse. DE ZEEP IS VANAF MOR GEN BONVRIJ. WATERSTANDEN. 2 December 3 December 4 December 5 December 6 December hoog 8.05 8.50 9.25 10.10 10.45 voor het tijdvak van 5 t./m. 18 December 1948. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonnen voor Vlees 441, 443 Vlees 442 Vlees Alle bonkaarten 447 Algemeen 448 Algemeen laag 3.40 4.25 5.00 5.45 6.25 groot 1 3 Are gelegen in het Loönsch Hoekje aan de openbare weg naar deRoestelberg. Brieven onder No. 2680 bureau van dit blad. 100 gram vlees 300 gram vlees 100 gram rijst 250 gram boter of margarine of 200 gram vet Bonkaarten KA, en KC 812 451 Algemeen 452 Algemeen 453 Algemeen 454 Algemeen B 465 500 gram boter of margarine of 400 gram vet 200 gram kaas of 250 gram korst- loze kaas 125 gram koffie 50 gram thee 200 gram kaas of 250 gram korst- loze kaas Bonkaarten KD, KE 812 457 Algemeen 458 Algemeen 250 gram boter of margarine of 200 gram vet 100 gram kaas of 125 gram korst- loze kaas Tabak- en yersnaperingenkaarten QA, QC 808 139, 143 Tabak' 2 rantsoenen sigaretten of kerf tabak. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 813 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van strook Z. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnèn kufinen reeds op Vrijdag 3 Dec. worden gebruikt. De tussentijds aangewezen bonnen 414 Algemeen en 420 Algemeen voor 500 gram resp. 1 kg. si naasappelen moeten uiterlijk 4 December bij een handelaar in groente en/of fruit worden ingeleverd. 4 VLEESRANTSOEN WEER OP 200 GRAM. Met ingang van 3 December a.s. wordt het vleesrantsoen weer gebracht op 200 gram per week voor de leeftijds groepen A, B en C en op 100 gram voor de groepen D en E (kleine kinderen en baby's). Deze terugkeer naar het basisrantsoen is noodzakelijk om de consumptie in overeenstemming te brengen met de bin nenlandse aanvoer en de import van slachtvee. Handhaving van het indertijd voorshands verhoogde rantsoen van 250 gram per week zou een tè grote aantasting van de voorraad ingevroren vlees betekenen, AL STAAT HET NIET OP ZIJN VERLANGLIJSTJE een gewaarde;rd en practisch St. Nicolaas geschenk dat is een Fa j.\N VAN MIL, Grootestr. 243, Waalwijk*» Fa. H. VERHULS T, Markt 5, Den Bosch Fa. \N VAN OLPHEN, - Veemarkt 34, Breda DEZE WEEK nog verschillende nieuwe ontvangen. Stationsstraat 129 WAALWIJK Telefoon 404. WEDEROM ONTVANGEN: Te bevragen VAN ENGELEN, Stationsstiaat 89, WAALWIJK. IV viert EEN KWARTEEUW AMATEURTONEEL. In het gedenkboekje dat gewijd is aan het 25-jarig bestaan van de toneelvereniging „Ons Onderling Genoegen" (O. O. G.), komt de burgemeester in een kort artikeltje tot de con clusie, dat Waalwijk nog altijd meetelt wanneer het gaat om prestaties van amateurgezelschappen op kunstlievend terrein. Ten volle kunnen wij dit onderschrijven en er dan meteen bijvoegen dat O. O.G. in niet geringe mate heeft bij gedragen tot die prestaties; dat deze 25-jarige vereniging zich niet alleen in Waalwijk een reputatie heeft verworven, maar Waalwijks naam op dit gebied in de wijde omgeving heeft bekend gemaakt. Uit de geschiedenis van O.O.G. Op 24 Mei 1924 werd O.O.G. opgericht met de spaarvereniging V.O.O. en vestigde zich in de Lindeboom en al aanstonds ging het opwaarts met de jonge ver eniging die zich goed aan wist te passen aan de smaak van het pu bliek. Zo best als het de eerste jaren ging, zo slecht ging het in het seizoen 19272'8, het zwaar ste in de gehele bestaansperiode van de vereniging. Maar men kwam de moeilijkheden te boven, men kreeg weer 22 leden bij el kaar en onder de bekwame lei ding van regisseur H. v. Engelen ging het weer opwaarts met O. O. G. Men ging deelnemen aan de competitie van de R.K. Ned. To- neelbond, werd steeds kampioen van de afdeling en eens bijna landskampioen. Ook in de nieuwe Plankenland- competitie die in 1932 begon be haalde men successen en in seizoen 19341935 bereikte men de hoogst mogelijke prestatie. Men behaalde te midden van 73 ver enigingen het landskampioenschap met het toneelstuk „Heb ik mijn kind gedood". Steeds ging het beter met de bloeiende vereniging, vooral toen men in 1935 een betere accomo date vond in zaal Thalia en toen in 1938 het gemengd toneel gro tere mogelijkheden ging bieden: ook het aantal honoraire leden nam gestadig toe. In 1939 kwam er echter weer een tegenslag toen de bekwame leider de heer H. v. Engelen wegens drukke werk-^ zaamheden moest bedanken. Maar in C. Dekkers vond men toen een eveneens zeer bekwaam regisseur, terwijl de heer M. v. d. Heijden de stukken kwam voorlezen en speciaal de stemmen en de uit spraak verzorgde. En weer ging het best. Tot een jaar in de bezetting heeft men gespeeld, toen kwam de verplichting zich bij de cultuur kamer aan te sluiten, wat natuur lijk zonder meer werd geweigerd. Men bleef ook na de opheffing natuurlijk met elkaar in contact en zo was O.O.G. de vereniainq gebleven met het hechte clubver band, waarvan de leden eikaars vrienden waren en steeds voor el kaar klaar stonden. Na enkele uitvoeringen slaagde men er na de bevrijding weer spoedig in het oude niveau te be reiken en zo gaat de vereniging O.O.G. zoals wij ze kennen, met de onderlinge clubgeest en het sterke spelersmateriaal het zilve ren bestaansfeest vieren. Hoe men het feit herdenkt. Voor de publiekelijke feestvie ring heeft de vereniging een drie tal opvoeringen in het vooruit zicht gesteld op 11, 12 en 19 De cember in de zaal van de K.A.B. Dan zal de schone kerstvertelling van Felix Timmermans: „En-waar de ster bleef stille staan..."', voor het toneel bewerkt, worden op gevoerd. Een stuk dat zeer goed past in de Adventtijd en dat O. O. G. zeker goed zal opvoeren, daarvoor kennen we hen wel. En blijvend in de Kerstsfeer zal men het Waalwijks Gemengd Dubbel Kwartet o.l.v. Mevr. L. Verhoeven-v. Gent enkele mooie kerstliederen doen zingen. Bij deze gelegenheid is tevens een gedenkboek uitgegeven, waar in schreven de burgemeester van V/aalwijk, de voorz. dhr. W. Klijn, de secretaris de heer C. Dekkers, de heer J. J. M. v. Heeswijk, van de oud-regisseur de heer H. van Engelen, die hulde brengt aan de pioniers. Voorts vinden we in dit wel verzorgd werk een beschouwing van de heer M. v. d. Heijden over: „Een praatje met en over dilettanten", waarin zeer behar- tenswaardige dingen staan en tenslotte een artikeltje O.O.G. overzee. Op tweede Kerstdag zal O.O.G. van 121 uur in zaal Thalia re- ciperen. Dit is het openbare gedeelte van de feestviering, maar geloof maar vrij, dat men onder elkaar ook de bloemetjes wel eens bui ten zal zetten. En daar is alle reden toe, want 25 jaar het goe de amateurtoneel gediend te heb ben is zeker een feest waard. DRUNEN. Waterschap Hui of Meerdijk en Polder van Drunen. Bovengenoemd waterschap hield dezer dagen een algemene verga dering. Na de gebruikelijke opening en 't voorlezen der notulen werden de ingekomen stukken behandeld. a. Goedkeuring rekening '44 '45 en '45'46. b. Goedkeuring begroting '46- '47 en '47—'48. c. Goedkeuring tot besluit van verhoging van de jaarwedde van de polderbode. d. Goedkeuring van kaslening. e. Procesverbaal van kasopna me gehouden 25 Oct. 1948. Deze ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangeno men. De rekening '46'47 werd hierna aangeboden en goedge keurd. Deze sloot met een batig saldo van 4375.65. De omslag over '47'48 werd als volgt vastgesteld: a. Binnenpolder, ongebouwd 2.p. ha. onveranderd. Gebouwd 2.— p. 80.000 huurwaarde onveranderd. b. Binnen- en Buitenpolder, 5.p. ha. onveranderd. Verder werd de begroting over '48'49 aangeboden, welke slui tend was met een bedrag van 14096.47. Het geven van een gratificatie van 2J/2 volgens pensioenbijdra" ge werd goedgekeurd. De periodiek aftredende be stuursleden C. v. Drunen en Adr. Pelders werden met algemene stemmen herkozen. Als afgevaardigde voor het Waterschap De Binnen Oude Maas werden gekozen de heren C. van Drunen G. van Loon en J. van Wezel. Verder werd aan het bestuur nog machtiging verleend: a. tot af- en overschrijven op de begroting '48'49. b. tot uitvoering van werken in eigen beheer. c. tot het aangaan van een re kening-courant overeenkomst me' de plaatselijke boerenleenbank tot een bedrag van 300.000. Ontwikkelingsavond. De K.A.B. afd. Drunen hield Dinsdagavond haar 3e ontwikke lingsavond in deze winter. Na de gebruikelijke opening en algemeen welkomstwoord door de voorzit ter de heer Maas deed deze en kele mededelingen aangaande het St. Nicolaasfeest voor a.s. Zon dag. Na een rondgang door het dorp zal St. Nicolaas om on- I geveer 2 uur aan de gymnastiek- I zaal arriveren. Het St. Nicolaas- feest is voor kinderen van 3 tot 9 jaar van K.A.B.-leden. Voor kinderen onder de 3 jaar zal t.z.t. nog een verras sing worden thuis bezorgd. De voorzitter verzocht de ouders zo veel mogelijk rnede te komen en geen andere geleiders mede te ge ven. Hierna kreeg de spreker van deze avond de eerw. heer Rector Bekkers het woord. Spr. had tot onderwerp „Het Gezin". De ge wijde spr. behandelde dit onder werp op een boeiende wijze. Spr. zeide dit onderwerp zeer gaarne te behandelen omdat hij in het gezin datgene zag wat in het leven van de mens zijn geluk uitmaakte. Spr. permiteerde het zich te zeggen dat hij, zelf uit een gezin van 13 kinderen komende, zich ook wel thuis voelde in dit onderwerp omdat hij het gezin, zij het dan nog van vroeger in zeer grote trekken ook kende. Na het grote geluk van een goed gezin geschilderd te hebben, ging spr. dieper in op het fun dament van dit geluk, het huwe lijk ingesteld door God. Op uitgebreide en boeiende wij ze behandelde spr. nog de geva ren en vooral de moderne geva ren die op geestelijk en stoffelijk gebied het huwelijks- en gezins leven bedreigen. Spr. had een aandachtig gehoor. Tot slot van deze avond werd nog een verloting gehouden. ELSHOUT. Een parochie huldigde zijn missionaris. Onder gunstig weer, al was 't wat koud voor de bruidjes, werd Pater v. Huiten Zondag 28 No vember naar de kerk geleid door een uit de buurtvereniging Wolfs- hoek gevormd comité en vooraf gegaan door een schare lieve bruidjes, Elshouts kerkelijke fan fare en de Zangvereniging „Uit spanning door Inspanning", om daar zijn solemnele Hoogmis met assistentie uit dankbaarheid aan God op te dragen. Z.Eerw. werd geassisteerd door de Eerw. Heren Pater de Wit en Pater v. Engelen, die ook hun va- cantie in het vaderland doorbren gen, terwijl de Eerw. Heer Boom, de vierde missionaris, zich ook op het priesterkoor bevond. Het kerkelijk zangkoor zong op verdienstelijke wijze de driestem mige mis van Perosi. Pastoor Versteeg hield 'n tref fende feestpredikatie. Hij felici teerde de gelukkige missionaris en zijn familie met zijn behouden Je- rugkeer in het vaderland. In den brede ging spr. in op de zware werkzaamheden van de missiona ris daarginds overzee. Wij kun nen er trots op zijn zulke missio narissen te bezitten, die zichzelf wegschenken voor de dienst van God en tot heil van die ongeluk- kigen die God nog niet kennen. Wij moeten hen steunen. Na de H. Mis keerden allen weer in dezelfde volgorde terug naar de woning van de familie van de missionaris. Prachtig was daar alles versierd. De voorzitter van de buurtvereniging en het fe eestcomité, de WelEd. heer W. v. Sprang, wenste de jubilaris en zijn familie geluk met zijn terug keer. Wij kunnen er trots op zijn, aldus de heer v. Sprang, zulke mannen te bezitten. Zij immers geven zich geheel voor de ere dienst van God, zonder maar 'n ogenblik aan zichzelf te denken. Hierna speelde de kerkelijke fanfare een tweetal mooie num mers. De waam. voorzitter, de heer Jansen, sprak hierna zeer waarderende woorden tot de mis sionaris en zijn familie. Niet al leen de buurtschap leeft met u mee en deelt de vreugde van uw thuiskomst, maar heel de parochie Elshout, ja, zelfs nog buiten onze parochie. Hierna kwam de Zangvereni ging „Uitspanning door Inspan ning" naar voren, die zong „Ave Maria" en „Russisische Vespers", welke op verdienstelijke wijze werden uitgevoerd. Hierna sprak de heer Joh. van Venrooij als voorzitter der Zang vereniging de missionaris toe. Hij gaf hem de verzekering dat deze hulde, hoe klein ook, van harte gemeend was. Hij sprak de wens uit, dat God hem nog vele jaren mocht sparen, opdat hij nog veel vruchtbaar werk zou kunnen verrichten voor Zijn Kerk en de arme heidenen. Hierop volgde een kort woord van missionaris Pater Boom. Hij schetste Pater v. Huiten als een oude trouwe vriend, al is het dan over de grote zeeën en de oceaan heen die hen scheiden. In het kort besprak hij het leven en de ge varen in de rimboe. Met een viva voor allen besloot spr. zijn kort woord. Pater de Wit riep hem een van harte welkom toe. Hij sprak waar derende woorden tot Pater Her man Jozef, bewonderde hem als een der groten op missiegebied, deels omdat hij een prachtig mis siegebied bezit, deels door zijn ijverige en noeste zielenarbeid die hij verricht. Het dankwoord van Pater van Huiten ging allereerst uit naar de ZeerEerw. heer Pastoor Versteeg voor diens gevoelvolle woorden onder de H. Mis tot hem en zijn familie gesproken, en voor de H. Mis, die hij voor het eerst in zijn nieuwe parochie heeft kunnen op dragen. Niet dat Elshout hem vreemd was, want als kleine jon gen moest hij al met moeder zali ger mee naar de H. Mis te Els hout, al waren ze toen parochia nen van Drunen. Elke dag nam zij hem aan de hand mee om te bidden tot de Wonderbare Moe der van Elshout. Hij bracht dank voor al het ge sprokene. Dank aan fanfare en zangvereniging en aan allen die op enigerlei wijze hadden mede gewerkt om deze dag zo mooi te maken. Tenslotte dankte hij Pater Boom nog voor de schone woor den van vriendschap. Hij wenste hem, wanneer hij volgende week weer naar zijn geliefde Missiege bied gaat vertrekken, Gods rijk sten zegen toe en een vruchtbaar arbeidsveld. VLIJMEN. Gecombineerde Tentoonstelling van de Postduivenver. De Zwa luw te Vlijmen en De Vredesduif te Drunen. Op Zaterdag en Zondag a.s. houden de Postduivenverenigingen De Zwaluw te Vlijmen en De Vredesduif te Drunen hun eerste gecombineerde tentoonstelling in het clublokaal van De Zwaluw, Café Oremans. Aanvankelijk be scheiden van opzet, belooft deze tentoonstelling, dank zij de mede werking van velen, een groot eve nement in de duivenpsort te wor den. Minstens 500 duiven zullen ter keuring worden aangeboden. Een drietal der bekendste keurmeesters uit het land zullen de duiven keu ren. Het zijn de heren A. A. de Rijk en P. F. van Eist uit Roo sendaal en P. de Haen uit Lent. De namen dezer keurmeesters zijn een garantie voor goede beoor deling, der duiven. De grote zaal van café Ore- mans leent zich bij uitstek voor tentoonstellingen daar de duiven overzichtelijk en onder goede be lichting kunnen worden opgesteld. Dank zij de hierboven reeds ge releveerde medewerking kan er een schat van ereprijzen worden beschikbaar gesteld zodat de in zenders vele aangename verrassin gen te wachten staan. Een uitstapje naar deze ten toonstelling zal de postd ui venlief hebbers zeker enkele aangename uurtjes verschaffen en waar het de eerste tentoonstelling in de omgeving is zullen velen de gele genheid aangrijpen deze te bezoe ken. Sint Nicolaas-fecst. Zaterdag zal de goede Sint het in Vlijmen al druk krijgen; de kin deren van de buurtvereniging On ze Driekleur zullen door de goede Sint worden ontvangen in Café PUDDING CUSTARD-MAIZENA CP 16-027 P. van Eggelen. Ook de kinderen van de buurt vereniging Eendracht Maakt Macht zijn vol verwachting: deze zal de goede Sint ontvangen in café H. Boom. En in Café Joh. Peijnenburg zullen de ouders en de kinderen van het gezamenlijk personeel van Mol Pauwels ontvangen worden. Ik geloof dat het spreekwoord ook hier van toepassing is: lest best. Biljartwedstrijden. De verschillende Biljartvereni gingen spelen reeds enkele weken onderl. vriendschappelijke wed strijden. Verleden jaar ging dit in comp. verband. Daar reeds een vergadering was belegd, welke tot geen goed resultaat kon lei den is thans de algemene indruk, dat wanneer wederom een verga dering wordt uitgeschreven de biljart-competitie weer zal herle ven. Wie maakt het begin. St. Nicolaas-fecst. In het Patronaat zal het Zon dag spannen: daar zal de goede Sint met zijn knechts alle kinde ren onder de 10 jaar een verras sing aanbieden. De gezamenlijke vak- en standsorganisaties zijn reeds druk in de weer om het een en ander te regelen. Het belooft heel wat te worden. Ruim 700 hartjes kloppen vol verwachting. HEUSDEN. De Heusdense Scheepswerf. Voor rekening van Kap. Pep ping te Rotterdam en de fa. Dam mers en v. d. Heide, eveneens te Rotterdam, werd op de scheeps werf de Haan en Oerlemans al hier gebouwd de motor-coarter Eliza". De hoofdafmetingen zijn: lengte tusseq de loodlijnen 46.50 M„ breedte op grootspant 8.20 M., holte 3.40 M., diepgang 3.35 M., draagvermogen 650 ton, een Sulzu motor, waardoor het schip een snelheid heeft van 11 knot p. uur. Na een gehouden proefvaart is het schip, dat van het raised quarterdeck type is en gebouwd onder Lloyd's klasse 100 a 1, ter stond door de rederij overgeno men. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana dv J Vos en C Livenstro. Pieternella dv J Verberk en E Pakvis. Ste- phanus zv A Carpay en J Schreu- ders. Henricus zv W v Wijk en A Arendse. Jacoba dv G Kamerman en H Nieuwkoop. Adriana dv J v d Griend en W Water. Henricus zv M v Bla- del en A M v Geffen. -Joannes zv A Verhoeven en A v Geffen. Getrouwd: L v Halder 31 jaar en I v Bommel 21 jaar. A Bax 23 jaar en J Lamers 21 jaar. Overleden: C Verhoeven 75 j echtg van C Nefkens. E Pak vis 31 jaar echtg van J Verberk. C v Wijk 5 jaar. A Buijs 2 jaar. S Heidenriek 77 jaar wed van Joh Kanneveld. SPRANG-CAPELLE. L. R. Margrietruiters. Zaterdagmiddag hield dc lan delijke rijvereniging De Margriet- ruiters op de Roestelberg 'n ren- tuigwedstrijd. Deze wedstrijd stond weer onder leiding van de instructeur de heer J. v. Bruchem. De ruiters startten een voor een en moesten een rit maken van on geveer 1000 m., waarbij zij onder weg hun paarden van tuig moes ten verwisselen. Deze wedstrijd

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4