HALVE PRUZEN \WEEK ■De Gruyter FEUILLETON HET DUISTERE VERLEDEN Belastingvraagstukken. EN WAAR DE STER BLEEF STILLE STAAN SPORT 50 JAREN BOERENLEENBANK Terry en Berry In DE WITTE ELAND. GEVRAAGD: Bekwame en halfwas Loodgieters en Electriciëns. H ZIE DE ETALAGE EEN SPEL DAT MEER IS DAN EEN JUBILEUMSTUK Wonderlijk mengsel van Vlaamse humor, diep ge loof in de beschuttende macht van ons aller Moeder Maria, menselijke zwakheid en feilbaarheid welke zich demonstreert in de figuren van de sjofele drie koningen, Pitje Vogel, Suskewiet, Schrobberbeeck, en een vreemde, haast mystieke schoonheid maken deze Kerstmis-legende tot een gebeuren, dat sterk moet spreken tot allen „die van goeden wille zijn W. KLIJN Voorzitter van O. O. G. C. DEKKERS Secretaris en Regisseur van O. O. G. Zo schreef men in het ge denkboekje van O.O.G. over het jubileumspel, dat meer is dan louter een jubileumspel, dan een spel waaraan men bij gelegenheid van een bijzon dere gebeurtenis wat meer aandacht besteedt. Het is een stuk dat door stuk van 25 jaar goed ama teurtoneel, van 25 jaren ern stig streven, het ware te brengen, het schone en het goede, hetgeen alles zijn be kroning vindt in dit simpele Kerstspel van Felix Timmer mans, dat een exempel is van het beste amateurtoneel. Het is een stuk dat door leken, niet door artisten ge speeld moet worden; dan zou het niet schoon zijn, dunkt ons, omdat het juist aan de eenvoud en het kleine, goe dige geloof van de Vlaamse mensen zijn schoonheid ont leent. Daarom is het een le kenspel, dat slechts schoon is voor de mens die gelijk Ge- zelle leefde „in simplicitate cordis et veritate", in een voud van hart en in waar heid; dat slechts in volle schoonheid vertoond kan worden door mensen die niet veinzen, die zich geven gelijk ze zijn, die gelijk een kind in het wonder van de Kerst nacht willen geloven. Waar de ster bleef stille staanis een Kerstspel, De toneelvereniging O, O. G. in 't Zilver. niet zoals het drama van Von del of het verhaal van Dic kens; ge vindt er ongetwijfeld die grootser zijn en meester- lijker of aangrijpender, maar geen dat schoner is, in zijn soort; alleen een Vlaming kon zo een spel schrijven. Niet druipend van zoetig heid heeft het toch dat sen timent dat iedere mens aan grijpt, vooral in de Kersttijd; en daarnaast, niet daartegen over, ervaart men de smeuïge humor van het Vlaamse volk. Ge hoort er de Timmermans in van „De Pastoor uit den Bloeyenden Wijngaerd" en van „De Harp van St. Fran- ciscus", maar ook de Timmer mans van „Pallieter", in wel ke tweewezenheid hij het prototype is van de Vlaming. Toch blijft het in al zijn grofheid soms, een Kerstspel, misschien is het samengaan van kinderlijk geloof en de ons wellicht wat vreemd aan doende rauwheid één van de mooiste en beste trekken van dit stuk, dat ons brengt in de sfeer van de Kerstnacht en dat ons klaar kan maken voor dit hoogtij. Daarom moet men dit spelen in de Advent, op dat men er in de Kerstnacht schone herinneringen aan zal hebben. Het is het verhaal van drie mensen, de geringsten van 't volk, een palingvisser, een schaapherder en een bede laar, die driemaal Kerstmis vieren, geheel verschillend; maar tenslotte vinden ze alle drie de ware vrede. De vele Lieve Vrouwkes die hun woonstee hebben in 't Vlaam se land, helpen hen hierbij; zo geeft dit spel bovendien op overduidelijke wijze weer de goedheid en bezorgdheid van Maria, die helpt wanneer men kinderlijk in haar macht en haar goedheid gelooft. Wij geloven dat O.O.G. geen betere keuze had kun nen doen; het zal een mooie uitvoering worden, zeker al thans wanneer het aan het stuk ligt. Het is de fraaie sluitsteen van een verdienstelijke 25- jarige toneel-periode en het hoopvol begin van een nieu we, waarin men kan verwach ten dat steeds met dezelfde ambitie geijverd zal worden voor het goede toneel. Het vertoonde spel in de voorbije jaren, de gelukkige keuze van dit stuk, het zijn symptonen die er op wijzen dat die ver wachtingen redelijk en reëel zijn. In een vorig nummer schreven wij over de verrich tingen in het verleden, nu schrijven wij iets over het ju bileumstuk; aan U nu om te oordelen of O.O.G. een bezit is waar Waalwijk zuinig en trots op moet zijn. LOON OP ZAND. VoabUno Animo 12. Onder voor voetbal ideale weersomstandigheden trapt Voab af. Na enig heen en weer getrap trekt Uno ten aanval en spoedig ontkomt 't Voab-doel op gelukkige wijze aan een doorboring. Maar aanstonds hierna trekt Voab ten aanval en als de Uno- keeper uitgelopen is, is het de bovenlat die de bal weer het veld inzendt. Het spel gaat snel op en neer, maar de Uno- aanvallen zijn gevaarlijker dan die van de tegenpartij. Na 20 minuten spelen heeft Uno dan ook succes, als de bal over de Voab-verdediging wordt geschoten. Huijbregts loopt door en juist voordat de Voab-keeper de bal kan bemachtigen, ziet hij kans 't leder langs de keeper heen in het doel te schieten. Hierdoor aangemoedigd, komt Uno nog meer in de aanval. Kort voor de rust wordt bij een massale Uno-aanval de bal ingescho ten, maar een achterspeler van Voab ziet echter kans de bal met de hand nog uit het doel te slaan. De toegekende penalty wordt door J. Oomen in een doelpunt omgezet, 0-2. De wedstrijd wordt hierna veel harder en de scheids rechter ziet zich genoodzaakt de spelers tot kalmte aan te zetten. Na de hervatting zijn de gemoederen wat bedaard, maar er wordt toch nog flink op de bal gezeten. Uno trekt zich meer in de verdediging terug en zodoende komt Voab het meest in de aanval, maar haar voorhoede is niet in staat de hechte Uno-verdediging te doorbreken. Menige corner wordt op het Uno-doel geno men, maar steeds weet de achterhoede weg te werken. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 8). Toen de dames dicht bij de pas torie waren, verklaarde Lenie dat ze er niet van horen wilde, dat mevrouw van den Heuvel zou doorgaan naar het Huis." „Het is geen doen voor u, om dat veld over te steken. Gaat u gezellig een kopje thee met mij drinken. Ik ben heel alleen. Oom komt maar zelden beneden." Een ogenblik aarzelde mevrouw van den Heuvel, toen nam zij de uitnodiging aan. HOOFDSTUK V. Lenie had een gevoel of ze een hele overwinning had behaald, toen ze met mevrouw van den Heuvel het huis binnen ging. „Wacht, ik zal u eens even uit uw natte mantel helpen, die kan Bets dan bij het keukenvuur dro gen. We hebben hier ook altijd een kacheltje branden, want oom is nogal kouwelijk. Dat hoort zo tot de gebreken van de ouderdom zegt hij, ofschoon hij nog niet eens zo heel oud is, nog geen zestig, geloof ik." „Uw oom mag zich gelukkig achten dat hij u bij zich heeft." „Maar u heeft uw zoon." „Ja, maar ik zou liever een dochter hebben gehad." Lenie schonk thee en deed haar best, in het geheel geen blijk te geven van enigerlei verrassing, toen de bezoekster haar voile had opgeslagen. Mevrouw van den Heuvel, die zich toch al aange trokken had gevoeld tot Lenie, was door deze tactvolle houding geheel voor haar gewonnen en de dames voerden verder een opge wekt gesprek. Mevrouw stelde ten zeerste belang in alles, wat de plaats aanging en het trof Lenie dat zij zo goed op de hoogte was van het een en ander. Intussen sprak ze „Wat ziet de tuin er ver laten en droevig uit! Daan, dat is onze tuinman; hij zal wel verontwaardigd zijn dat ik hem gisteren heb laten gieten, want hij is liever lui dan moe, zeggen wij altijd! Hij is ook koster en doodgra ver, maar hij zorgt wel dat hij zich met die drie baantjes niet overwerkt". „Uw Oom houdt zeker veel van bloemen?" „O, hij houdt van al wat schoon en lieflijk is; maar hij heeft een groot verdriet ge had, dat heel zijn leven be dorven heeft. Ik ken de ge schiedenis niet, maar ouwe Daan zegt, dat dit kwam door een vrouw. Het lijkt mij ver schrikkelijk dat een vrouw zozeer haar macht misbruiken kan!" „Misschien besefte zij niet de gevolgen. Ineens hield zij op, met een kreetLang zaam v/as de deur open ge gaan en daar op de drempel stond de dominé en hield de handen boven de bijziende ogen. Zijn gelaat helderde op, toen hij Lenie gewaar werd. „Dus jij bent het, kind? Ik meende dat ik Marie hoor de spreken, 't Is al lang ge leden dat Marie hier was!" „Ja, ik ben het, Oom! Hin dert het u?" vroeg zij op fluisterende toon aan mevr. v. d. Heuvel. „Ik had niet ge dacht dat hij uit de studeer kamer zou komen; dat doet hij maar zelden! Ik heb een vriendin bij mij, Oom! U kent toch mijnheer v. d. Heuvel? Nu, deze dame is zijn moe der." Mevrouw van den Heuvel was intussen doodsbleek ge worden, zodat 't litteken nog vuriger uitkwam. In de regel schrok de dominé terug voor iets lelijks. Maar het leek als of hij met de blik, door het geschonden gelaat heen, de geest zag, die daarachtef school. „Ik geloof, dat ik deze da me méér gezien heb. Maar ik herinner het mij niet duide lijk". „U hebt mevrouw van den Heuvel nooit ontmoet, Oom. Dit is voor het eerst dat zij hier is, maar ik hoop dat het niet voor 't laatst zal zijn! Wilt u een kop thee? We heb ben er cake bij." „Ja, de huishoudster kent mijn smaak. Zij bakt altijd koninginne-cake als Marie komt." Er stond bezorgdheid te le zen op Lenie's gelaat: Oom was die middag dan al bijzon der verstrooid!Met veel tact wist zij het gesprek die kant uit te leiden dat de do miné weer op zijn praatstoel kwam. Hij vertelde van aller lei oudheidkundige bijzonder heden van de streek, zo le vendig en belangwekkend, dat Lenie zelve er ook van ge noot. Het verwonderde haar niets dat mevrouw van den Heuvel in ademloze spanning zat te luister.en en geheel on der de bekoring scheen van zijn sympathieke stem. De regen had opgehouden; de zon brak zelfs door. „Nu moet ik gaan", zei me vrouw van den Heuvel. „Wij zullen u tot aan het hek uitgeleide doen", ant woordde Lenie en belde om de mantel van de bezoekster. „U gaat toch mee, Oom?" Hij knikte, hield dicht bij 't hek stil en zei: „Er staan nu geen viooltjes. Marie plukte hier altijd haar lievelingsbloemen". Mevrouw van den Heuvel sloeg haastig haar voile neer en Lenie hoorde geritsel in de struiken, waarna zij gewaar werd dat Daan de bezoekster, vanaf zijn schuilplaats, met zijn listige^ oogjes begluurde. Maar daar ging juist 't hek van de andere kant open en trad Fersing binnen. „Je komt alsof je geroepen bent", zei ze opgewekt. „Me vrouw van den Heuvel heeft hier moeten schuilfeh voor de regen en nu wil jij haar zeker naar huis geleiden?" „Met genoegen. Ik ben zo even met uw zoon van het kantoor teruggekomen". „Arthur zal zich wel afvra gen waar ik toch gebleven kan zijn. Ik dank u zeer voor uw vriendelijke ontvangst, juffrouw Kruis". „Nog het best kunt u die belonen door eens gauw te rug te komen!" „Dat durf ik nog niet zeg gen. Maar, in ieder geval, wilt u af en toe wel eens een oude, eenzame vrouw opzoe ken?" „Daar kunt u van op aan!" Nu ging Lenie Daan on derhouden over zijn ongepas te nieuwsgierigheid: „Is dat nu een manier van doen om mevrouw van den Heuvel van achter een boom te staan aangluren? En ik ben er zeker van dat ze je gezien heeft, want ik meende zoiets van een snik te horen!" Verontwaardigd sprak Daan: „Zij heeft dan ook wel re den om te snikken; slechte vrouw"die zij is! En een sléch te dag zal het zijn voor die hier wonen, als zij nog eens het huis betreedt!" „Je spreekt in raadselen, Daan. Wat weet jij nu van mevrouw van den Heuvel?" Daan bleef het antwoord schuldig. Intussen was Lenie's stemming door dit onderhoud niet opgewekter geworden. Fersing zag dit onmiddellijk aan haar en zei: „Je kijkt niet vrolijk, Le nie". - waarop hij met be langstelling luisterde naar 't verslag van het verzoek en 't daarop gevolgd onderhoud met Daan. „Ik begrijp niet wat die ou de man bezielt", zei Fersing. „Ze maken het van den Heu vel al lastig genoeg, zodat hij nog niet z'n best hoeft te doen om de mensen tegen z'n moeder op te zetten". (Wordt vervolgd). 7 Minuten voor het einde krijgt Voab een penalty toe gewezen, als de bal door een Uno-speler juist binnen het strafschopgebied met de hand bewerkt wordt. Onhoudbaar verdwijnt de bal in het net. De spanning stijgt nu ten top; het talrijke Voab-publiek be gon zich geweldig te roeren, maar het mocht niet baten. Het succes komt aan de an dere zijde, als bij een Uno- uitval de bal in het Voab-doel verdwijnt. Dit doelpunt wordt echter door de scheidsrechter wegens buitenspel afgekeurd. Even daarna klinkt het eind signaal van deze enerverende strijd en is Uno weer 2 kost bare puntjes rijker. RAAMSDONK. RaamsdonkNevelo 42. St. Nicolaas is een tijd van verrassingen, vandaar dat het publiek een wedstrijd voor geschoteld kreeg om van te smullen. Na de vele, slechte wedstrijden die Raamsdonk in deze competitie speelde, was deze wedstrijd tegen Nevelo werkelijk een openbaring. Niet dat de lantaarndragers de indruk gaven van een zwak zusje te zijn, integen deel, want Raamsdonk heeft voor de overwinning moeten vechten. Al vrij spoedig na de aan vang moet Raamsdonk een tegenvaller boeken, in de vorm van een doelpunt van de midvoor van Nevelo, 01. Zij wilden hiermee even aan tonen dat er met hen niet te spotten valt. Zij bleven fel komen opzetten, maar onze verdediging, met aan 't hoofd Leo v. d. Westen, bleek voor hen een grote struikelblok te zijn. De spil P. Zijlmans had een goede spel-opvatting en vormde een goede schakel tussen verdediging ,en aam- val. We zagen van de onzen verschillende goede aanvallen die opmerkelijk veel over de vleugels geleid werden en niet nalieten de nodige ver warring te stichten in de Ne- velo-gelederen. Het moet ons echter van het hart dat van rechts betere voorzetten had den kunnen komen. De links buiten N. v. Disseldorp daar entegen komt er steeds beter in. Bij één der schermutselin gen weet Jan Snijders een verrassend schot te lossen dat doel treft, 11. Na de rust was het Raams donk dat de toon aangaf. Er werd goed spel vertoond aan beide kanten. Het publiek ge noot kennelijk van de vele sensationele momenten. Het was vooral de links buiten R. Oome, die opviel door zijn grote levendigheid. Als zwerver dook hij overal onverwachts op; hij was dan ook degene die in deze wed strijd de hattrick verrichtte. In samenwerking met de linksbuiten, scoorde hij door goed opzitten; 21. De twee de maal wist hij de Nevelo- keeper de bal te ontfutselen, nadat laatstgenoemde een kei hard schot van P. Broeders te verwerken had gekregen, 3-1. Jan Snijders oogstte een ap plausje voor een keihard schot tegen de lat. De Oister- wijkers wisiten na een goed opgezette aanval nog eenmaal te scoren; 32, en voor de 3e keer wist R. Oome de bal na enkele fantastische manipu laties in het doel te werken; 4—2. De leiding was in be kwame handen. Jongens, toon dat het niet slechts een St. Nicolaas-ver- rassing was, maar ga zo door. Zondag werd in intieme kring het 50-jarig bestaan van de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eind hoven gevierd. De bank werd op 5 December 1898 opgericht. In de crisistijd op het einde van de vorige eeuw, toen de boer moest overgaan naar het gemengd bedrijf en daarvoor geld nodig had, werden de plaat selijke banken opgericht, spaar banken gekoppeld aan voorschot banken. Langzamerhand is toen het idee gegroeid van een cen trale boerenleenbank, die de bank zou zijn van de plaatselijke boe renleenbanken, dit is zij nog. Onder de stuwende propagan da van Pater v. d. Elzen in Bra bant en mgr. v. d. Marck in Lim burg, heeft de Coöp. Centr. Boe renleenbank zich spoedig ontwik keld tot een instelling die een ware zegen betekende voor de boer en zijn bedrijf. In het Noor den van ons land kwam- de Cen trale Raiffeisenbank, in het Zui den de Boerenleenbank, waarbij nu resp. 730 en 582 boerenleen banken aangesloten zijn. Bij de oprichting van de boerenleen bank waren er 22 banken aange sloten, dit getal is dus geweldig uitgegroeid, terwijl er thans f 480.000.000.op de bank is gedeponeerd tegen 100.000. in het begin. De coöp. centrale boerenleen bank is in de toekomst wellicht een nog grotere taak beschoren bij de nieuwe kapitaalsinveste ringen die nodig zullen zijn bij de doorvoering van het plan van Minister Mansholt om te komen tot intensieve voederbouw; ter wijl ook de vele honderden mil- lioenen voor de wederopbouw boerderijen door de bank het best verschaft zullen kunnen worden. Moge de Boerenleenbank blij ven wat ze altijd is geweest: een zegen voor de boer. Behalve het bestuur en de raad van toezicht was ook het voltal lig personeel aanwezig, alsmede de twee nog in leven zijnde op richters van de Centrale Mgr. Th. v. d. Marck en deken M. Suoren. De officiële feestviering zal eerst in September 1949 plaats vinden. 's Morgens was er een H. Mis in de kapel van de paters Augus tijnen en Zaterdagavond had het personeel reeds een gezellige bij eenkomst in hotel „De Koren beurs". Tijdens de herdenkingsvergade ring heeft mr. P. Truyen, voor zitter van de raad van toezicht, een rede gehouden, waarin hij in dankbaarheid een terugblik heeft geworpen op de afgelopen 50 ja ren. Daarna gaf de heer A. N. Fleskens, voorzitter van het be stuur, een historisch overzicht van het ontstaan en de groei van de bank. De directeur, mr. Ch. van Cam- pen, sprak over de toekomst van het coöperatief landbouwcrediet. Namens het personeel werden portretten van de heren Truyen en Fleskens aangeboden, geschil derd door de Waalwijkse kunst schilder Theo van Delft, die me de tegenwoordig was. Mgr. v. d. Marck sprak ten slotte nog over christelijke liefde, die met het wezen der boeren leenbank sterk is verweven en prees het werk van directie en personeel. OVERDRACHTSWINSTEN. (Slot). Vóór 1946 werden overdrachts winsten, indien dit verzocht werd, belast naar een afzonderlijk ta rief, terwijl een bedrag van 5.000.was vrijgesteld. Voor de Ondernemingsbelasting gold noch het een noch het ander. Het afzonderlijk tarief is geble ven na 145, zij het verhoogd tot minimaal 20 en maximaal 40 (voorheen 15 resp. 3lx/i doch de vrijstelling van 5.000.is vervallen. Vroeger was het per centage van het gehele inkomen beslissend voor de belasting van de extra winst, nu beslist de be lasting over de laatste 600. waarop dus de gehele progessie tot uitdrukking komt. Men be reikt nu dan ook veel eerder het maximum van 40 Bij overdrachtkomt de belas tingplichtige of zijn belastingcon sulent voor enkele moeilijkheden te staan, welke niet zo makkelijk op te lossen zijn. Ik wil er enkele noemen. De firma A. gaat per 1 Jan. 1949 in liquidatie en wordt omge zet in een N.V. De onbelaste re serves, in 1947 en 1946 gevormd. vallen vrij ten bate van de winst. Kan nu in 1948 nog een onbe lastbare reserve worden gevormd? Zo ja, dan valt zij natuurlijk ook direct vrij ten bate van 1948, maar wordt dan belast met maxi maal 40 Bij winstens belast met het hoogste tarief van 75 is dit van veel belang. Het kan een belastingbesparing van dui zenden guldens betekenen. Wel licht is het voordeliger om niet per 1 Jan. 1949 doch per 15 Jan. 1949 te liquideren! Bij liquidatie en inbreng in een N.V. zal de Inspecteur moeite doen om de stille reserves, die in het bedrijf zitten, te belasten. Ac- coord, maar dan hoogstens met 40 Wij kunnen het ook omkeren en met opzet op waarderen en de op waarderingswinst met 40 laten belasten. De N.V. kan dan straks van de hogere boekwaar de afschrijven en aan de hand van verruimde afschrijvingsme thode, is dat niet onbelangrijk. Firma A. liquideert in 1948. Normale winst 100.000. Liquidatiewinst (vrijgevallen onbelaste reserve opwaarde ringswinst) 50.000.De On- 118. „Deze ruzie moet gestaakt wor den, het is tegen de orde riep de sheriff met barse stem, „jullie mogen elkaar gerust dood slaan, maar niet in mijn tegenwoordig heid", voegde hij er bij wijze van verklaring aan toe. Het hielp al les niet. Steeds heviger werd het gevecht, waarin Jones lucht gaf aan zijn haat over de verplette rende nederlaag, ondanks zijn val se spel en Mallone zich wreekte over het in de weddenschap ver loren geld. „Wilt iu misschien een handje helpen, O'Connelly?" vroeg de sheriff. „Wij zullen ze in gindse vracht wagen neerzetten", antwoordde oom Bear, in het beste humeur ter wereld. Hij greep dé vechtenden met ijzeren handen beet. Als projec tielen werden zij in de vracht wagen geschoten, zodat hun hoof den suisden. dernemingsbelasting over 1947 komt ten laste van 1948. Maar ook de Ondernemingsbelasting over 1948. Wij moeten dus wer ken met een, onbekende om deze te weten te komen. De liquidatiewinst wordt ook belast met 12 Ondernemingsbe lasting. Waarop moet die in min dering? Op de normale winst of op de extra winst? Het is voordeliger de extra winst intact te houden, omdat die belast wordt met 40 maximaal. Hoe zal de Inspecteur reageren? En hoe de Raad van Beroep en Hoge Raad? Men kan de overdrachtswiust ook buiten de Ondernemingsbe lasting houden. Men moet dan weer andere wegen inslaan. Ik geef U toe dat U van bo venstaande opsomming niet veel wijzer wordt, wat toch eigenlijk de bedoeling is van deze rubriek. Het geheel is echter zo gecompli ceerd en ieder geval heeft weer zijn eigen moeilijkheden, dat geen standaard-oplossing te geven is. Bovendien zou ik op verschillen de punten alleen mijn persoonlijke mening kunnen weergeven, die door sommige Inspecteurs wel ge deeld, door andere weer aange vallen wordt. Jurisprudentie is er uiteraard nog niet. Abonné W. te W. zal ik hier over nog per brief verder inlich ten. VAN LOON. DISTRIBUTIEKRING 's-HERTOGENBOSCH. Officiële publicatie. De Directeur van de Distributiekring 's-Hertogenbosch maakt het volgende bekend: Na-uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen 901, tabaks versnaperingen- en diversenkaarten QA, QB en QC 901 en toeslagkaarten MD 901-902 voor a.s. en jonge moeders. De na"-uitreiking van bonkaarten 901, tabaks-, versnape ringen- en diversenkaarten QA 901, QB 901 en QC 901 als mede toeslagkaarten MD 901-902 voor a.s. en jonge moeders vindt voor de gemeente VLIJMEN plaats op Donderdag 16 December 1948 de letters A t/m K, en op Vrijdag 17 Dec. 1948 de letters L t/m Z, uitsluitend in het Kringkantoor In de Boerenmouw 15 te 's-Hertogenbosch aan de loketten 9 en 11. AAN BAKKERS. In de week van 13 December tot 18 December 1948 zullen aan bakkers toewijzingen W-bloem worden uitgereikt. De toewijzingen zijn bestemd voor het verbruik van W- bloem gedurende het tijdvak van 19 December 1948 t/m 12 Februari 1949. Uitgereikt zal worden: 1) viermaal het aantal eenheden patentbloem uitgereikt in de week van 1016 Oct. '48; 2) viermaal het aantal eenheden patentbloem uitgereikt in de week van 1723 Oct. '48; 3) het aantal eenheden W-bloem, dat is uitgereikt als voor schot; 4) het aantal eenheden roggemeel, dat is uitgereikt in de week van 1016 Oct. '48. 5) Het aantal eenheden roggemeel dat is uitgereikt in de week van 1723 Oct. '48. Voor het totaal van het aantal, genoemd onder 1 t/m 5, worden coupures D 155, D 186, D 179, D 187, D 182, D 190, D183 en D191 uitgereikt. L. M. VAN WOENSEL, Min. W A A L W IJ K. Loeffstraat 36 a I Kom Uw keuze maken uit diverse artikelen: alles voor halve prijs bij aankoop van 1.50 aan De Gruyter's fabrikaten. geldig van 9 Dec. tot en met 15 Dec- I £44

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2