NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL En waar de ster bleef stille staan Er werd stukken beteer gespeeld dan in een der voorafgaande thuiswedstrijden, maar het zat ab soluut niets mee. De Bosschenaren beschikken over een ploeg met een zeer ster ke achterhoede, die bergen werk verzet heeft. Ongeveer driekwart van de wedstrijd waren de ex- SVD'ers in de verdediging ge drongen, en met kunst- en vlieg werk moest men de DES voor hoede in bedwang houden. Reeds voor de rust was de thuisclub overwegend in het offensief, maar de Bossche keeper verde digde zijn doel prachtig. Schoten van de gebr. Balvers en v. d. Ven konden bij hem geen genade vin den. De Concordia aanvallen waren meestAl te doorzichtig om tegen v. d. Ven c.s. tot succes te leiden. In de tweede helft weer 'n sterk aanvallend DESK dat voortdu rend het middenveld beheerste te gen een verbeten verdedigend Concordia. A. v. d. Ven knalt hard tegenHde lat; even later bij een corner, genomen door J. Bal vers, schiet dezelfde speler weer in en een der Bossche achterspe lers kan slechts ten koste van een strafschop ®de bal stoppen. Ook deze prachtige kans wordt echter niet benut, doordat J. v. d. Ven jammerlijk naast schiet. In het laatste gedeelte van de wedstrijd gooit de thuisclub all* op de aanval. Hef mag echter niet ba ten, de Bossche verdediging mag al eens wankelen, zij houdt ech ter vol tot het bittere einde. Een 2—0 overwining voor DESK zou zeker niet geflatteerd zijn geweest. WAALWIJK. R.W.B.—WASPIK 0—0. Het was in deze ontmoeting duidelijk te zien dat er voor bei den veel op 't spel stond, voor de thuisclub omdat het hier vrijwel haar laatste kans was zich bij de leiders te handhaven, en voor de bezoekers om haar fraaie positie te behouden. Beide elftallen heb ben zich tot het uiterste gegeven, zodat het een wedstrijd is gewor den die niet alleen tot de laatste minuut spannend is geweest, maar waarin ook vaak uitstekend spel werd vertoond. Reeds aan stonds na het begin is het de thuisclub, die fraai combinerend de eerste aanvallen lanceert wel ke de Waspik verdediging direct op de proef stelt. Een fraaie voor zet van links wordt door de links binnen goed ingekopt, doch de doelman staat op de goede plaats. Waspik zoekt haar heil in snelle open aanvallen, die door hun overrompelend karakter gevaar lijk zijn. Dan ontkomt Waspik, aan een groot gevaar als de mid- voor een fraaie kans hopeloos mist. Even later is dit 't geval met de thuisclub als een der Was pik voorwaartsen tegen de paal schiet. Ruststand 0—0. Na de hervatting is de thuisclub wat meer aanvallend doch het sa menspel wordt wat te ver doorge voerd, zodat de Waspik verdedi ging steeds op het laatste moment kan ingrijpen. Onder hoogspan ning spreken beide elftallen haar laatste reserves aan om een over winning te forceren doch wat men ^ok probeert, de stand blijft 0—0. De leiding was in uitstekende handen. GUDOK-JULIANA 1-4. Na een onstuimig begin der be zoekers, waarbij het doelder thuisclub enige malen ternauwer nood aan doorboring ontsnapt en zelfs één keer de lat redding moest brengen, lanceerde ook Gu- dok enige aanvallen. Er kwam nu een periode waarbij om beurten de verdedigingen moesten ingrij pen al stond die van de gasthe ren onder zwaardere druk. Kort voor het verstrijken van de eerste helft opende Juliana verdiend de score. Midvoor A. van Tuijl gaf van korte afstand de Tilburgse doelman geen schijn van kans, 0—1. Niet lapg daarna weer een aanval der geel-zwarten. Via het hoofd van Aarts kwam de bal bij K. van Gelder, die geen fout maakte, 0—2. Met deze stand werd aan de tweede helft begon nen. Nauwelijks enige minuten oud kreeg Aarts het leder op het middenveld te pakken. Hij om speelde de gehele Tilburgse ver dediging, gaf afgemeten aan K. van Gelder, wiens harde kogel •voor de Gudok-doelman té mach tig was, 0—3. De geel-zwarten roken de overwinning. Onophou delijk kwamen zij terug. Stug doorzetten van midhalf van Tuijl bracht de bal in het bezit van Aarts. Diens harde kogel bracht de vierde kegel op het scorings- bord, 0—4. Na dit doelpunt leg den de Waalwijkers het accent meer op de verdediging. Daar door kan Gudok - iets meer in de aanval komen. Een overtreding in het beruchte gebied leverde de Tilburgers een strafschop op. Tabbers Voltrok het vonnis on houdbaar, 1—4. Het mooiste was nu van de wedstrijd af. Wel scoorde v. Tuijl nog eenmaal,, doch dit doelpunt werd wegens buitenspel niet toegekend. Door deze overwinning is de spanning aan het hoofd van de ranglijst wel ten top gestegen. Aller belangstelling gaat nu uit naar het uiterst belangrijke tref fen Juliana—ODC, dat Zondag a.s. op het Juliana sportpark plaats vindt. DRUNEN. R.K.D.V.C.-nieuws. Het is aan DVC gelukten een spannende faire kamp de ongesla gen koplopers van' hun afdeling ÖSS '20 een 3—1 nederlaag toe te brengen. De wedstrijd werd reeds aanstonds geopend niet een gevaarlijke DVC aanval, doch ook OSS liet zich niet geheel on betuigd. Toch was DVC tech nisch demeerdere. Na een kwar tier spelen schiet de DVC links binnen prachtig een schot in, de OSS-keeper kan de bal niet vol doende onder controle krijgen, doch gelukkig voor OSS draait het 1 leder juist aan de verkeerde kant van de paal over de lijn. Even later weet Drunen bij een> aanval op doel de bal aan de goede zijde over de lijn te krijgen 1—0. DVC blijft steeds terugko men en in de 33e minuut weet de midvoor met een kalm prach tig schot over de keeper heen de voorsprong te vergroten. Met deze stand komt de rust. Na rust schijnt DVC het iets kalmer te willen aanpakken waarvan OSS dankbaar profiteert om enkele keren méér voor het Drunen doel te verschijnen en na 18 minuten een tegendoelpunt te fabriceren. Dit schudt de DVC -ers weer goed wakker, die nu meer op de bal zitten en voortdurend de OSS verdediging bedreigen. In de 24e minuut is-het de DVC rechtsbui ten, die van zijn plaats of met de bal iets naar binnen zwenkt en met een prachtig diagonaal schot de voorsprong vergroot. Van beide zijden wordt nog hard ge werkt tot scheidsrechter Verburg uit Tilburg, die zeer goed de wed strijd leidde, inrukken blies. DVC 3, bij Zwaluw 4 te gast, deelde de puntjes door een 2—2 gelijk spel. RKDVC 3 kwam met een 2—4 overwinning uit Vught terug waar zij BW 6 geslagen had. DVC A speelde in Baardwijk ge lijk tegen de junioren van Baard wijk, 0—0, terwijl de DVC B ju nioren de Heusden B jongetjes met een 17-0 nederlaag naar'huis terugzond. VLIJMEN. Vlijm. Boys 1Sarto 14. Zondag speelde de Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen Sarto Tilburg de leiders van afd. 3. De verwachtingen waren hopg gespannen voor deze wedstrijd, welke ondanks het slechte weer door vele supporters werd bijge woond, die terdege zijn teleurge steld, want Vlijmen speelde een matige wedstrijd. Sarto speelde een goede wedstrijd met goed open spel, zodat de verdediging van VI. uit elkaar werd gerukt. Enkele misverstanden in de ver dediging kosten twee doelpunten, waarin ook de doelman niet ge heel vrij uitging; overigens redde hij met links-achter v. d. Wiel Vlijmen voor een grote nederlaag. Over de wedstrijd: Om twee uur trapt Sarto af en direct ontwik keld zich een vlug op en neer gaand spel. Vlijmen krijgt de eer ste kans en de midvoor schiet te gen de paal. De volgende aanval forceert Vlijmen een corner, die niets oplevert. De linksbinnen van Sarto, die als zwerver opereert, 'brengt met-zuivere passen telkens gevaar in de verdediging van Vlijmen; uit een van deze krijgt de rechtsb.uiten een kans, maar plaatst naar de midvoor die geen lout maakt, 01. Vlijnïen, Hink aangemoedigd, maakt t de goed spelende verdediging van barto nu en dan wei eens lastig, maar deze houdt stand. Sarto komt samenspelend weer gevaar lijk opzetten, de doelman van Vlijmen werkt onvoldoende weg en Sarto vergroot de voorsprong met een zacht rollertje, 2-0. Even daarna redt de doelman van Vlij men een zeker lijkend doelpunt, vallende uit de uiterste hoek. Vlijmen probeert het spel te verplaatsen, wat even gelukt, maar dan is Sarto weer voor het doel van Vlijmen, een misver stand en de doelman is voor de derde maal gepasseerd door de linksbuiten. Even daarna is het rust. Na de rust heeft Vlijmen haar elftal gewijzigd en het was of het een verbetering zou zijn en zelfs 12 min. na r.ust heeft de nieuwe midvoor van Heivoort succes, 13, maar toen was het gedaan. Sarto speelde kalm en zuiver afgemeten en gelukkig be schikte Sarto niet over het juiste schot, anders was de nederlaag nog groter geworden. Alleen de linksbuiten welke met een vrije bal vanaf het middenveld op het doel afstormde, na enkele spelers gepasseerd te hebben, passeerde ook de doelman met een goed schot, 14. Vlijmen speelde moedig ver der, gooide het elftal nog eens door'elkaar, maar niets kon hel pen en Sarto bleef in de aanval en liet mooi open spel zien, maar voerde het te ver door, ze deden het zelfs te mooi om doelpunten te maken. Gelukkig kwam het einde van deze wedstrijd. Tilburg beschikt over een goed elftal, dat met O.D.C. Boxtel de uitblinkers van deze afd. is. Vlijmen toon de zich een faire verliezer; alleen de linksbinnen verdient een ern stige vermaning van het bestuur, die de scheidsrechter in deze wed strijd nietetoepaste. HAARSTEEG. O.D.C.Haarsteeg 90. Haarsteeg trof ODC wel in een zeer productieve vorm en keeper Achten moest 9 maal 't leder uit de touwen halen, want de voorhoede Bleef steeds een doorlopend gevaar voor de bezoekers opleveren. De eerste 20 minuten was 't een gelijk opgaande strijd, waarin Haarsteeg veel pech had, vooral toen rechtsbuiten Boelen een opgelegde kans jammerlijk om zeep bracht. Hoewel keeper Achten reeds menige prachtige safé's ver richt had, werd hij geheel buiten verwachting met een sof-goal gepasseerd. Haarsteeg ging hierna ook tot de aanval over en eei»> kanjer van Cor v. Helvoirt kon de keeper nog juist verwerken. Bij een ODC- aanval bleef de Haarsteeg achterhoede bij een. vermeend buitenspel staan en de ODC- midvoor kon ongehinderd de stand op 2—0 brengen. ODC bleef maar aanvallen en door hun technisch, keurig samen spel werd het 40 door vol treffers van Hazenberg en v. Breugel. Met deze stand werd aan de tweede helft begonnen, waar in de bezoekers weer totaal werden overrompeld en de Haarsteeg verdediging steeds meer wankelbaar werd. Bij een doelworsteling werd het 50. Niettegenstaande de niet meer in te lopen achterstand, bleef Haarsteeg moedig vol houden en bij een vrije trap op het ODC-doel kopte B. v. d. Heijden de bal juist over de lat. Aan de overzijde luk te het beter en bij een voor zet van rechts, waarbij de midvoor door een overstapje de linksbinnen de kans gaf, die hij dan ook feilloos be nutte, was 't 6-0. Bij 'n Haar steeg-aanval werd de rechts binnen van de bal geduwd, maar de te verwachten straf schop werd Halsteeg ont houden. ODC bracht dan weer voor de zoveelste maal een bezoek bij keeper Achten en wanneer de rechtshalf uit wanhoop een vrije trap ver oorzaakt, vliegt de bal hoog over de Haarsteeg-verdedi ging en de doelman wordt verrassend voor de zevende maal geslagen. Nog probeert Haarsteeg met man en macht de eer te redden, maar bij el ke aanval ontbrak kunde om maar één ogenblik gevaarlijk te zijn. Nog vóórdat de slecht- leidende scheidsrechter 't ein de aankondigde, had ODC de score tot 90 opgevoerd en hiéi-mede kwam het einde. Haarsteeg 2 speelde zeer ver-dienstelijk met 22 gelijk tegen Jan v. Arkel 1 uit Am- merzoden, terwijl Haarsteeg 4 een 41 overwinning wist te behalen op J. v. Arkel 3. SPRANG. SDOSparta 12. Zaterdag j.l. speelde SDO 'n thuiswedstrijd tegen Spar ta uit Vrijhoeve-Capelle; een record-aantal bezoekers woon- en deze wedstrijd bij. Door eze match te winnen, zijn de kampioenskansen van Sparta weer groter geworden; 't was een goede wedstrijd, waarin beide ploégen gaven, wat ze konden. Over de wedstrijd 't volgende: Na 20 minuten spelen kwam een goede voorzet van links en J. Haverhals knalde on houdbaar in; 10 voor SDO. Beide doelen kwamen beur telings in gevaar, maar beide doelverdedigers waren safe en wisten bijna onhoudbare bal len te keren. Met deze stand ging de rust in. Na de thee zagen we weer hetzelfde 'beeld, een snel op en neergaand spel. 15 Minu ten na de rust kreeg Sparta een corner te nemen, die door Rijkers onhoudbaar werd in gekopt, 11. Hierdoor werd de strijd nog spannender, 15 Minuten voor het eind kwam het tweede doelpunt: een har de schuiver in de uiterste hoek die onze doelman nog wist te keren, maar die ten slotte door een snel opzitten de Sparta-speler ine het doel werd gewerkt, 12. Hierna zakte het spelpeil iets af, temeer daar onze spil, die een prima wedstrijd speelde, niet goed meer mee kon. Zo kwam het einde van een har de, doch sportieve wedstrijd. De beste spelers van 't veld waren bij SDO: de doelman, spil en linksback. Bij Sparta: doelman, spil en linksbinnen. We hopen dat door zulke wed strijden de belangstelling voor het Zaterdagmiddag-voetbal groter wordt, want er zijn nog vele voetballiefhebbers in Sprang-Capelle die deze wedstrijden niet, of weinig bezoeken. SPRANG. P.dP.—N.E.O. 0—9. Begunstigd door 't mooie weer en hierdoor waarschijnlijk geïnspi reerd heeft N.E.O. Zaterdagmid dag in Breda een prima wedstrijd gespeeld tegen P.C.P. en deze met klinkende cijfers weteiji te winnen. Hoewel na de aftrap wel een beetje onzeker werd begonnen, wist N.E.O. toch vrij spoedig 'n veldmeerderheid te krijgen en het P.C.P.-doel werd dan ook al gauw als 't ware belegerd en de PCP- achterhoede wist slechts met gro te moeite haar doel te vrijwaren, ten koste van zeer veel corners. De N.E.O. buitenspelers konden dan ook ongeveer twee corners per minuut nemen. Dat doelpunten alzo niet uit konden blijven was logisch en na 25 min. spelen werd 't eerste doelpunt door de Neo- linksbinnen gescoord, doordat de P.C.P.-doelman een hard ingescho ten bal niet goed kon wegwerken De linksbinnen was er als de kip pen bij om na 'n duel met de doel- verdediger te hebben gewonnen, de bal in het doel te plaatsen. Met deze 10 stand voor Neo ging de rust in. Na de thee bleken de P.C.P.- ers reeds geheel uitgespeeld te zijn en konden zij 't hoge tempo dat N.E.O. had ingezet in 't ge heel niet meer bijhouden. De bal kwam dan ook maar sporadisch op de Neo-helft. Het tweede doel-, punt ontstond reeds 5 min. na de rust uit een corner, welke door de NEO-midvoor keurig werd inge kopt; 4 min. nadien wist dezelfde speler, na eerst drie spelers te hebben gepasseerd, 't derde doel punt te scoren, waarna weer even later de linksbuiten met de bal handig naar binnen wist te zwen ken en met een hard diagonaal schot no. 4 in de touwen wist te jagen. Niettegenstaande P.C.P. haar opstelling geheel wijzigde, kregen zij geen voet aan de grond en wist N.E.O. nog vijf maal te sco ren en waren het niet, dat de P.C.P.-doelman in topvorm was geweest dan zou het aantal doel punten minstens eens zo groot ge weest zijn, gezien het aéntal on telbare schoten op het PJ3.P.- doel afgevuurd, die hij dikwijls op meesterlijke en fantastische wijze wist weg te werken. Toen de scheidsrechter einde blies, had N..EO. deze match met niet minder dan 90 gewonnen. KAATSHEUVEL. HOCKEY. Dames: DES 1-Geel-Zwart 1 1-2. Heren: Tilburg 3DES 1 1-3. De dames die vorige week door een 50 overwinning op Or.- Zwart de derde plaats innamen, hebben gisteren in een thuiswed strijd van he sterke Geel-Zwart uit Veghel, dat een stevige twee de plaats inneemt, met 2—1 ver loren en daarmee zullen zij waar schijnlijk wel weer een toontje la ger moeten gaan zingen. Er werd hard gewerkt en met iets meer fortuinlijkheid had DES wel een puntje thuis kunnen houden. Het eerste fiefenelftal deed weer een^st^pnaar 't kampioen schap door in Tilburg met 3—1 te winnen. Na eeir^te—lange rustpe riode konden zij hun grote vorm nog niet direct terugvinden, waar bij nog kwam dat het veld erg glad was. Wanneer de manoeuvre van de doelverdediger, die hij vlak vibor het einde maakte, wat beslisfer was geweest, dan had do lei aan DES-zijde schoon kun nen blijven. De heren gaan nu met 15 pun ten uit 8 wedstrijden en met een score van 31—5 nog steeds onge slagen aan kop en bij een over winning te Dongen a.s. Zondag kunnen iVij juichen, want dan hebben wij het kampioenschap behaald en verhuizen daarmee dan naar de 2e klasse K.N.H.B. Het zal echter oppassen worden a.s. Zondag, want Liberty kan nog van de tweede plaats ver drongen worden en het zal alleen daarom al een geducht tegenstan der zijn. Tot slot merken we nog even op dat DES door deze over winning van gisteren Tilburg de rode lantaarn voor goed in de handen heeft geduwd. Het tweede van de heren, dat vrij was, debuteert nog maar niet best, te oordelen tenminste naar de „plaats aan de lus", die zij met 0 punten uit 5 wedstrijden in nemen. Alle begin is moeilijk en zeker bij hockey. Wielerclub „Kaatsheuvel". André v. d. Ven en André v. Boxtel reden gisteren de beslis singswedstrijd om het clubkah%>i- oenschap der A. klasse. Beiden hadden uit 4 ritten élk 2 overwin ningen behaald Zodat een beslis sing nodig was voor de kampi oenstitel. De tijdrit over 40 K.M. en 600 M. ging van Berndijk, Dongen- Vaart, de Moer, Loonopzand, Berndijk. Het traject moest twee maal worden afgelegd. André v. d. Ven toonde zich in deze rit de sterkste. Met een overvloed aan „kracht" nam hij een snelle start en wist het tempo tot 38 K.M. op te voeren. Natuurlijk kwam hier op een reactie en daalde de snel heid iets, doch even daarna dreef hij door zijn taaie „wil" 't tempo weer op en eindigde met het zeer goede gemiddelde van 37 K.M. Als v. d. Ven bij de komende trainingsritten zo zijn best blijft doen en zijn „zit" op het rijwiel nog verbetert, zullen we het ko mende seizoen een uitstekende kracht bij de amateurs rijker zijn en een renner in Kaatsheuvel heb ben die in de weds^ijden zeer ze ker succes zal hebben. André van Boxtel had niet zo'n snelle stgrt, doch wist daarna zijn tempo omhoog te drijven. Tijdens deze tijdrit toonde hij toch zijn bijzondere klasse als „draaier". We kunnen niet anders zeggen dan dat hij zeer veel aanleg heeft. Zijn positie op het rijwiel is goed en hij speelt als het ware met de pedalen. Door veel te trainen, zal hij aan „taanheid" moeten winnen, waarbij de onverzettelijke „wil" de basis zal moeten zijn om dit te kunnen bereiken. Bij de amateurs zal v. Bottel dan eveneens te duchten zijn, vooral op het einde van 'n course want zijn sprint is' ongetwijfeld scherp. De tijd van deze [rit was 1. A. v. d. Ven .06.22 uur. J2. A. van Boxtel 1.07.53 uur. Na afloop van |de wedstrijd vond de huldiging (plaats in het clublokaal. De heenA. v. d. Ven wenste zijn zoon ioroficiat als kampioen der A. klisse en felici teerde A. van Boitel als nr. 2 en Rombouts Waalwijk als nr. 3 van deze beëindigde ritten om het clubkampioenschap. De kampioen der B klasse, M. Glaudimans, werd eveneens gehuldigd, evenals nr. 2 J. v. d. Ven. De kampioen der A klasse ont ving een prachtige beker als aan denken geschonken door 't Agent schap van de Echo van het Zui den te Kaatsheuvel. De kampioen der B klasse mocht eveneens een beker in ont vangst nemen, geschonken door een wielersupporter. Reeds eerder Jchreven wij dat O.O.G.' moeilijk in deze tijd een schoner Kerstspel had kunnen kiezen, dan 't Kerst spel van Felix Timmermans z.g., En waar de ster bleef stille staanwaarmee deze vereniging haart25-jarig to neel-jubileum viprde en dat in zijn grote schoonheid een mooie afsluiting vormt van deze periode, waarin O.O.G. het ware, het schone en het goede op het gebied van ama teurtoneel bracht. In ons vorig r.ummer heb ben wij de schoonheid en degelijkheid van dit stuk trachten te beschrijven. Nu wij het hebben zien opvoeren door O.O.G., zouden wij het zelfde in het kwadraat kun nen herhalen. In een opvoering waaraan de grootst mogelijke zorg was besteed, hebben deamateurs van Ons Onderling Genoegen het Vlaamse spel doen her leven, de schone legende weer werkelijkheid gemaakt, ons enkele uren doty. geloven in het wonder. Wij' geloven dat zij de juiste sfeef hebben we ten te treffen; de sfeer van kinderlijke eenvoud, ondanks alle zonde toch: aanwezig in de harten van da drie Vlaam se mensen ,ditf „goe men sen" wilden zijn, maar door hun armoede enl hun verlan gen naar rijkdom en bezit hierin werden tegengewerkt. De sfeer van eenvoud, die gelooft in het wpnder van de kerstnacht, die pr is voor alle mensen, wanneer zij slechts van goeden wille zijn; en dat waren deze drie mensen. Geen ogenblik zien wij hun zondigheid als slechtheid, maar als zwakheid, die slechts de sterkte van de genade no dig heeft om in goedheid te veranderen. Bij de één kwam dit ogenblik van genade eer der dan bij de ander. Suske- wiet wordt er reeds in de eerste Kerstnacht door ge troffen en hij wordt 't sim pele kind dat door Jezus zelf in de Kerstnacht de hemel wordt binnengevoerd. Pitje Vogel leeft eerst lange tijd in zoncTen, wanneer hij z'n ziel aan de duivel hgeft verkocht, maar de betekenisvolle klank van het woordje Kerstmis brengt ook hem tot inkeer en* O.L. Vrouwke van Zeven Smarten betwist hem aan de duivel. Hetzelfde O. L. Vrouwke brengt Schrobberbeeck ten slotte ook naar Golgotha, waar de O.L. Vrouwkes van 't Vlaamse land in de Kerst nacht bij hun Goddelijke Zoon zijn. Het spel is een legende, een verdichtsel misschien, maar Felix Timmermans en de spe lers en speelsters van O.O.G. maakten deze legende tot werkelijkheid, maakten het wonder waarschijnlijk, zodat alles aanvaardbaar leek, zo dat wij met Suskewiet gingen geloven dat het de H. Familie was, die zij dié eerste Kerst nacht in de foo^wagen de weg vroegen/ Dit is |iet talent van schijver %n speters dat ons v/ist te brengei in de juiste sfeer, dat ons (kinderen wist te maken en 3?lijk kinderen wist te doen geloven in het wonder van de'Kerstnacht, in de macht en de'slechtheid van de duivel, die echter verre overtroffen woidt wordt door de macht van het Kerstkind, op voorspraak van zijn moe der. 't Was een schoon Advents- stuk, dat onze lezers kan leren ""hoe wij Kerstmis moeten vie ren en waarvan wij in de Kerstnacht schone herinne ringen kunnen hebben. In het voorgaande hebben wij reeds veel geschreven waaruit gij kunt afleiden hoe O.O.G. dit jubileumstuk heeft gespeeld; bespaar ons het in details treden. Slechtseen drietal namen willen wij noe men: Suskewiet, Pitje Vogel en Schrobberbeeck, de herder, de palingvisser en de bede laar, drie doodarme mensen die het Kerstekind vonden. W. Klijn, J. v. Delft en H. Brokken waren degenen die deze rollen vertolkten, zo vertolkten dat zij het gehele stuk schraagden; zij waren levens-échte figuren, die me nig schitterend staaltje van amateurtoneelkunst weggaven Alleen moet H. Brokken ook in monologen het Vlaams spreken. En dan waren er nog alle anderen die het spel mede tot een groot succes maakten en met de drie hoofdrolspelers de naam van O.O.G. meer faam en meer bekendheid ga ven. De grime was van de Fa. Michels in Amsterdam, die haar werk goed doet. Het decor werd verzorgd door de fa. Beijne en Zn. uit Amsterdam, en goed verzorgd Een extra woord van waar dering verdient het snelle op en afbreken, dat vooral bij 't amateur-toneel te wensen overlaat Dit was de eerste uitvoering van amateurs, waar wij het met de juiste snelheid zagen gebeuren. De Costumes "van de Fa. Ridderikhof uit Hoorn waren goed, terwijl de verlichting van de fa. van Dongen uit Waalwijk aan de eisen die 't amateurtoneel in deze stelt, zeer goed voldeed. Het Waal wij ks Gemengd Dubbelkwartet o.l.v. Mevr. Verhoeven-v. Gent, opende deze mooie avond met enkele Kerstliederen op zeer te waar deren wijze. Dit was: En waar de ster bleef stille staande be koorlijkheid van de simpele eenvoud in een tiental tafe- reelkens, die gelijk parels aaneen werden geregen door de schone tekst van „De Drie koningentriptiek" van dezelf de schrijver Felix Timmer mans, die aldus een kostbaar snoer maakte, dat echter pas te glanzen begon door het mooie en goede spel van O.O.G. KERSTSTAL K.J.M.V. Traditiegetrouw zal de K.J.M.V. ook dit jaar een Kerststal plaatsen op het Raadhuisplein en men is van plan hem nog groter en mooi er te maken dan vroeger. Het is goed dat de K.J.M.V. een derge lijke mooie gewoonte in ere houdt zodat we ook buitèn kerk en huis kamer er aan herinnerd worden in de Kersttijd te zijn. Bij de kerststal zullen offer blokken geplaatst worden en de K.J.M.V. doet een beroep op al ler offervaardigheid om mee bij te dragen om de kosten te dekken. RUITERSPORT. Vrijdagavond was er een bij eenkomst belegd van alle paar densportliefhebbers van Waalwijk en Omgeving, om te komen tot de oprichting van een Rij- en Jacht- vereniging. Nadat er enkele films over paarden waren vertoond, zette een der initiatiefnemers, de beer F. Hoffmans, het doel van deze bijeenkomst uiteen, te komen tot de oprichting van een rij- en jachtrvereniging, om zodoende een beter georganiseerde en meer ge regelde beoefening van de ruiter sport te krijgen. De vergadering was echter te matig bezocht om reeds terstond tot oprichting over te gaan. Daarom werd besloten om op 29 December een binnen- avond te houden in de manege van de heer Timmermans, waar dan enkele nummertjes, caroussel, dressuur, etc. vertoond zouden wordèn. Men zou hierbij een 50- tal personen uitnodigen en dan trachten de bedoelde vereniging op te richten. Tussen Kerstmis en Nieuwjaar zifllen nog enkele dagtochten wor den georganiseerd. KYNOLOGENVERENIGING WAALWIJK EN OMSTREKEN Donderdag 9 December 1.1. hield de Kynologenvereniging een algemene vergadering, die speci aal was belegd voor de herdei king van het 25-jarig bestaan o' 8 Januari 1949. Men beslóou op Zondag 9 Januari van 12--2 uur in hotel de Twee Kolommen een receptie te houden. Maandag 10 Januari zou men eerst een feéstvergadering hou den, eveneens in de Twee Ko lommen,. dan zou men aanzitten aan een gezamenlijk diner en de verdere avond met dans en aller lei aantrekkelijkheden doorbren gen. Deze avond worden tevens degenen die vanaf het begin on afgebroken lid zijn geweest, ge huldigd. BRIDGE-DRIVE IN HOTEL VERWIEL TE WAALWIJK. Zaterdag j.l. dongen weder om in geanimeerde stemming en in een faire wedstrijd 40 bridge-liefhebbers in Hotel Verwiel naar de 11 fraaie prijzen, die door Waalwijkse winkeliers ten batevan dit goede doel welwillend ter be schikking waren gesteld. Het is jammer dat verschillende trouwe Waal wij kse deelne mers, door een belangrijke vergadering op de Sociëteit, plicht boven genoegen moes ten stellen en niet konden in schrijven. Ook de leden van de bridge-club uit St. Michiels Gestel, die steeds mede tot de prijswinnaars behoorden, wa ren door omstandigheden ver hinderd. 't Was derhalve zeer verheugend voor de organisa toren vele nieuwe gasten, zo wel uit Waalwijk alsook uit Nijmegen, Rijen en Waspik, op deze drive te kunnen be groeten. De kaarten zaten op deze aviyid wel zeer verdeeld; slechts drie keer kon klein slem worden geboden en ge maakt; n.l.: klein slem sans atout door de heren van Gorp en van Mierlo uit Rijen, klein slem schoppen door de heer en me vrouw Engels uit Waalwijk en klein slem harten door me vrouw Pulles en mej. Hens uit Waalwijk, die hiervoor de beschikbare slem-prijzen in in ontvangst mochten nemen. In de puntenrekening ston den de heer en mevrouw Minke uit Waalwijk met 5090 punten onbetwist aan de spits. De tweede prijs behaalden de heren v. Gorp en v. Mierlo uit Rijen met 3300 pnt. de derde prijs werd gewonnen door Mevr. Pessers en Mej. van Delft uit Waalwijk met 3160 pt., terwijl de vierde prijs aan de heer en mevr. Engels uit Waalwijk bet 2310 pnt. kon worden uitge reikt. 5e plaats mevr. v. Oldenbeek en mevr. Dirks Waalwijk 2080 p. 6e plaats de heer en mevr. La nen, Waalwijk, 1610 p. 7e plaats de heer en mevrouw Donkers-Kessels, Waalwijk met 1310 punten. Bij deze drive werd het aantal down-punten afgerekend tegen 100 pnt. 2 ct. per persoon (mini mum 20 ct) waardoor behalve de 80.— inleggeld 21.30 aan de kas ten goede kwam. Tegenover het totaal van 101.30 staan 29.30 aan gemaakte onkosten, zodat 72.— aan het Nationaal Fonds voor Kankerbestrijding kan worden afgedragen. SCHAKEN. Van de Zaterdagmiddag tussen de eerste tientallen van de Waal- wijkse en Tilburgse Schaakclubs gespeelde competitiewedstrijd kan nog geen definitieve uitslag me degedeeld worden daar een der partijen niet tot een beslissing kwam, doch afgebroken moest worden. Deze partij zal door ar bitrage worden beslist. Indien zij remise wordt verklaard, hetgeen niet onwaarschijnlijk lijkt, wordt de uitslag van de wedstrijd een gelijk spel, 5—5. De gedetailleerde uitslag is M. C. Goudberg-J. Kallenbach 0-1 P. H. Kuijsten-J. Arnoldi 0-1 J. H. Pullens-J. Proost 1-0 F. v. Tienhoven-K. de Graaf 1-1 A. S. Vader-A. v. Loon afgebr. C. Slagmolen-C. Busemeijer 1-0 A Hooft-v. Huijsduijnen- W. Hunfeld 0-1 D. Blok-L. Oldenkotte 1-0 P. v. d. Hoven-C. Belterman 0-1 C. Horn-J. Krugers 1-0 Waalwijk-Tilburg (voorlopig) 4 In de onderlinge competitie groep I won Kuijsten van Vader. HAARSTEEG. Verfraaiing postkantoor. Het postkantoor alhier heeft 'n grondige verandering ondergaan, die de eigenaar dhr. G. v. d. Heij den \tot eer strekt. Hebben weons^ geruimen tijd gedurende de ver bouwing moeten behelpen met 'n nood-installatie, nu alles klaar is, blijkt met de eerste oogopslag welk een keurige verbetering - is aangebracht. Er is ook een wacht lokaal bijgekomen. Kath. Thuisfront. De kaartwedstrijden ten bate van Kath. Thuisfront in café Sie gers en café Zeeuwen hadden 'n vlot verloop. De volgende wed strijd heeft Zaterdag a.s. in café Ant. Vugts plaats. Grote opkomst wordt weer verwacht. Voordrachtavond De Toren. 't Moge dan niet 'n uitverkocht thuis geweest zijn in Euphonia, zoals bij de laatste film-avond die De Toren gegeven heeft, 't is ze ker een avond geweest van meer hoogstaande kunst, die Gerard Heijstée als voordrachtkunstenaar geboden heeft aan de leden van De Toren, waarbij we moeten toejuichen, dat veel jongeren acte de presence gaven en meer oude ren jammer absent bleken te zijn. De avond stond in het teken van de Maria-viering van de dag „O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen" en de adventsviering. In deze sfeer had de heer Heijstée zijn keuze ge maakt uit een krans van Middel eeuwse en moderne kerstgedichten van Vondel, v. Duinkerken, Gebr. Smit en Bertus Aafjes, gebundeld in de titel „Nu syt wellecome", De Drie Broeders van Gabr. Smit en Beatrijs, een Maria-gedicJit van P. C. Boutens. Heijstée toonde zich hierin de voordrachtkunste naar van innig begrijpen en over tuigend aanvoelen, hiervan de in druk overdragend aan zijn aan dachtig gehoort. In de Driekonin gen-triptiek van Felix Timmer- mermans „En waar de ster bleef stille staan", was hij meer de kunstige declamator, bijna de en thousiaste acteur, die .in solo voordracht de drie types uitbeel- de en deed leven, zoals ze Felix Timmermans in zijn sappig Vlaams en met zijn leutige humor tovert, als werkelijk figuren in de landelijke kerstviering van het Vlaanderenland. Zijn schetsen als bijgift bevestigden de indruk dat Heijstee als acteur een prachtspel ontplooit, 't Was een kunstavond waarvan De Toren-leden hebben genoten. Aanbesteding. Onder architectuur van de heer H. v. d. Heuvel werd aanbesteed de wederopbouw van het woon huis van de heer J. v. d. Steen te Loon-op-Zand. Ingeschreven werd door S. Pepping, Kaatsheu vel 15375.—; A. Kleingeld, Kaatsheuvel 15210.A. van Hest Loonopzand 14840. Een nieuw college. Bijna dertig jaren geleden werd in Kaatsheuvel door de Eerw. Pa ters van de H. Familie het Missie huis St. Antonius gesticht als z.g. Klein Seminarie der congregatie. Waar de Congregatie van de Pa ters van de H. Familie in op dracht van hun stichter de Eerw. Pater J. Berthier bijzondere voor liefde en zorg aan de dag moest leggen voor de late roepingen tot het priesterschap, waren de leer lingen te Kaatsheuvel in de eerste jaren voor verreweg het grootste gedeelte oudere jongens. Gaande weg, toen het aantal leerlingen groter werd, veranderde deze ver houding, zodat de groep van late roepingen in aantal verre over troffen werd door jongens, die op de gewone leeftijd van 12 en 13 jaren de lagere studie voor het priesterschap beginnen. Een der gelijke school, waarin twee in leeftijd verschillende groepen van leerlingen aanwezig zijn, stelt heel bijzondere eisen. Deze moei lijkheden betreffen zowel de op voeding als de studie. In de eer ste jaren werden deze moeilijkhe den niet zo gevoeld als later. Door de grotere toename van jongere studenten groeiden deze moeilijkheden, zodat in het belang van het doel der congregatie moest uitgezien worden naar een splitsing. Met welwillende mede werking van Mgr. Huibers, Bis schop van Haarlem, is te Wijk aan Zee in Nrd.-Holland het ge sticht „Maris Stella" aangekocht, dat uitsluitend bestemd is voor jongens, die op latere leeftijd, d. w. z. tussen 16 en 24 jaar de stu die voor het priesterschap willen beginnen met de bedoeling om later als missionaris van de H. Familie te werken in de Missie of hier te lande. Het Missiehuis St. Antonius te Kaatsheuvel zal van nu af nog slechts jongens aannemen, die op de gewone leef tijd gaan studeren. Kaatsheuvels Belang. In de Bestuursvergadering door de vereniging Kaatsheuvels Be lang Vrijdagavond gehouden wer den de heren J. v. Kemenade, J. Tuerüngs, J. Kemmeren en G. Smit, resp. herkozen als voorz., secr., penningm. en vice-voorz., terwijl de heer J. Kemmeren te- vens#de functie van 2e secr. aan vaarde. Uitvoerig werden de on- derwijsbelangen der plaats be sproken en besloten met de be voegde autoriteiten zo spoedig mogelijk een onderhoud aan te vragen. Met afgevaardigden van Loon-op-Zands Belang werden de reclame-belangen van de plaats behandeld en besloten te trachten tot een gemeenschappelijke actie te geraken. Pierre van Boxtel-Stam. Onze lezers zullen zich herin neren, hoe wij enige tijd geleden iets schreven over de Kaatsheu- velse voortrekkers, o.a. dat zij, om hun doel, dat is zich te vor men tot goed katholiek staatsbur ger, te kunnen bereiken, de be schikking dienen te hebben over een eigen tehuis. Tot nog toe hebben zij zich moeten behelpen met een veel te kleine ruimte, die wel dienst kon doen als voorlopige stamhut maar die op de duur niet geschikt is om de voortrekkersbeweging tot bloei te laten komen. En om zelf een eigen tehuis te gaan bouwen, zó-, als in hun bedoeling ligt, moeten zij over voldoende middelen be schikken, wat op het ogenblik niet het geval is. De loterij, die zij hiervoor opgezet hebben, zal hen mede de middelen moeten verschaffen. In deze opzet zullen zij echter slechts slagen als heel Kaatsheuvel bereidwillig zijn steentje bijdraagt, door mee te -doen aan de verloting. Welnu, wij twijfelen er niet aan, of Kaatsheuvel zal in deze tonen, dat het voor de goede zaak wat over heeft, temeer, daar men ook kans heeft, een of meer van de mooie prijzen, die er aan ver bonden zijn, te winnen. Zodoende is het welhaast zeker, dat onze voortrekkers het mooie doel, dat zij zich gesteld hebben, zullen be reiken. Wat de Dessers deden. 't Was Zondag alles niet even fraai, doch daarom niet zonder interesse voor de Des-supporters, wat de verschillende elftallen op het veld deden. De uitslagen wa ren: DESK IConcordia SVD I 00 RKTVV 2—DESK 2 5—-li Dongen 2DESK 3 70 DESK 4Uno Animo 2 20 WSC 4—DESK 5 1—2 Dongen 3DESK 6 110. RKC 5—DESK 7 2—11 Junioren: WSC I—DESK 8 0—2 RKC 2—DESK 9 0—6 DESK 10—Berkdijk 2 2—0 DESK II—RKC 5 5—1, Onze junioren gaven sommige oudere elftallen een lesje hoe het kan. Agenda. Maandag 13 Dec. 8 u. n.m. Re petitie Harm. Apollo. Dinsdag 7.30 u. n.m. Repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. Dinsdag 8 u. n.m. Vergadering K.J.M.V. hotel J. Smit. Woensdag 8 u. n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 7 u. n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto. 8 u. n.m. repetitie Gem. Koor Bel Canto. 9 u. n.m. repetitie Mannenkoor Bel Canto. Kajotters-agenda. •Dinsdag 14 Dec. 7.30 uur Pio- niersgroep Dr. Poels. Woensdag 15 Dec. 7.30 uur Kajottersgroep. Donderdag 16 Dec. 7 uur Cul turele groep patronaat. 7.30 uur Kajottersgroep. 8 uur Bestuursvergadering. 8 uur Repetitie Kerstspel, i 9 uur Leidersvorming. Zaterdag 18 Dec. 7.30 uur Ont spanning. Zondag 19 Dec. 11.30 uur Stu diekring. Maandag 20 Dec. 7.30 uur Ka jottersgroep patronaat Berndijk en K.A.J.-zaal. Plan-W esseling. Een aantal enthousiaste trouw lustige jonge mannen waren Dins dagavond in de K.A.J.-zaal bijeen waar verschillende moeilijkheden in hun omstandigheden werden besproken. Allen verklaarden zich accoord om te samen met de K.A.J. mee te werken aan het „Plan-Wesse- ling". Mochten er nog jonge mannen in Kaatsheuvel of Berndijk zijn, die hun huwelijk wegens gebrek aan woonruimte moeten uitstellen, dan kunnen zij zich Donderdag avond 16 Dec. van 8 tot 9 uur in verbinding stellen met deze dienst in de Gildenbond, zaal I. Kajotters. Wat was het Vrijdag 10 Dec. j.l. een fijne avond. De K.A.J.- zaal was geheel gevuld met en thousiaste Kajotters van Kaats heuvel en Berndijk. Ook Piet Hen driks, de Dioc. Secr. der K.A.J. was in hun midden. Na een hartelijk welkomst woord door de voorzitter, Jac. Stokkermans, volgde een keurig verslag van Frans Molenschot. St. Nicolaas had de moeite ge nomen om extra vanuit Spanje te komen om de Kajotters te bezoe ken. Talrijke jonge mannen en beide Aalmoezeniers moesten bij de H. Man komen, waar zij woorden van waardering, alsmede minder aangename te horen kregen. Een schitterend jaaroverzicht op rijm deed allen herhaaldeijke ma len hartelijk lachen. Dit verslag zal in samenwerking met Kath. Thuisfront naar alle jongens in Indië worden gezonden. Van de royale tractatie maakten natuur lijk allen druk gebruik. Deelne- piers voor de Kerstmaaltijd en zij die in het bezit willen komen van een K.A.J.-Zakagenda kunnen zich deze week bij de leiders opgeven, deelde de voorzitter mede. Zeer voldaan over deze avond keerden de talrijke Kajotters huis waarts. Om de Kerstkribbe. De Kajotters en Kajotsters van Kaatsheuvel en Berndijk hebben het Kerstspel „Om de Kribbe" in studie genomen, dat is uitgegeven door de Dioc. K.A.J. en V.K.A.J. in het Bisdom 's-Hertogenbosch. V oorbereidingen. Teneinde goede voorbereidin gen te treffen omtrent verschil lende plannen van de K.A.J. had Donderdagavond j.l. een belang rijke bespreking plaats met de heer A. Michels, culturele leider van de Dioc. K.A.J. en V.K.A.J. in het Bosse Bisdom.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4