DE IUBÏ1UÏ Waalwijkse en Langs Courant Jtïel Rode Kruis ïn Indonesië ELSHOUT Leo Lorre helpen Ridder Radhout Een zeer belangrijke vergadering Zou er een nog groter beestmens te vinden zijn Korte Berichten 1 MAANDAG 17 JANUARI 1949 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukker ij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DEEOraH 72e JAARGANG No. 6 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux: GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO Elf teams van het Neder landse Rode Kruis zijn op het ogenblik druk aan het werk om hulp te verlenen in de ontsloten gebieden van Indo nesië. In hoofdzaak wijden 2ij hun krachten aan de burger bevolking, die hun hulp het allermeest nodig heeft. De verwaarlozing, de besmetting en de ondervoeding hebben in die streken immers zoveel langer geduurd dan in de rest van Indonesië, waar het Ne derlandse Rode Kruis nu reeds drie jaar heeft gewerkt en waar het nog steeds niet „klaar" is. Voor iemand die het niet gezien heeft is het moeilijk zich een voorstelling te vor men van wat de Rode Kruis- teams vinden. Dat is slechts met ontoereikende woorden te omschrijven: bergen van men selijke ellende. Zweren ter grootte van een flinke man nenhand zijn kleinigheden, wanstaltige opgezwollen en ontstoken ledematen komen dagelijks voor, oedeem en schurft zijn normale ver schijnselen. De tuberculose tiert welig en malaria heeft ontelbare slachtoffers de laat ste krachten geroofd. En dan de talloze door ondervoeding tot op het geraamte vermager de kinderenHet is een bovenmenselijke taak, waar voor de Rode Kruis-werkers in die gebieden gesteld zijn; maar het is een dankbare taak tevens, omdat zij in zo veel gevallen kunnen helpen. Met kininepillen kan men de malaria onderdrukken, met drie of meer injecties kunnen ze de framboesia genezen, met zalf kunnen de de scabiës de kop indrukken. Vol ver trouwen komen de zieken naar de geïmproviseerde poli klinieken, waar de witte vlag met het rode kruis wappert: „Help ons!" Bij honderden komen ze, van heinde en ver. Soms urén lang strompelend over slecht onderhouden wegen en hob belige bospaadjes. Soms ge dragen op een bamboe-bran card door hulpvaardige dessa- genoten. Ze worden niet te leurgesteld. De elf teams werken van de vroege morgen tot de late avond in Djocja, in Solo en in Blora. In Assahan zijn drie teams aan de arbeid en in het Tapanoelische twee. Van Ba tavia uit wordt Bantam ver zorgd en de Rode Kruis-afde- ling in Bandoend zorgt voor de eigen omgeving; er is ook een team naar Oost-Java ge zonden. Tien verpleegsters, die op het punt stonden om met de „Ruys" te repatriëren, zijn gebleven toen de actie begon; haaf ervaring was te veel waard op dat ogenblik en die werd met liefde en toe wijding opnieuw beschikbaar gesteld. Op het ogenblik wer ken voor het Nederlandse Ro de Kruis in Indonesië 24 art sen en 300 verpleegsters, be nevens 200 Rode Kruis werk sters en -werkers, die als ver pleeghulp, als analyste, als apothekersassistente, als chauf feur of bij de administratie dienst doen. Honderden, neen duizenden injecties worden dagelijks ge geven. Duizenden wonden worden gereinigd en tiendui zenden lijdenden verzorgd. Neen, de bevolking van In donesië vertrouwt niet tever geefs op de hulp van 't Rode Kruis; dat wil zeggen, zo lang het Rode Kruis kan rekenen op de hulp van het Neder landse volk. Want de voorra den geneesmiddelen minderen snel en als zij niet op tijd kunnen worden aangevuld, dan kan het Rode Kruis óók niet veel meer doen. „Simavi" en „Nederland helpt Indië" hebben het Nederlandse Rode Kruis reeds enige malen ge holpen door geneesmiddelen of gelden voor aankoop daar van beschikbaar te stellen, doch er is altijd méér nodig. In de allereerste plaats het kostbare neo-alasphine voor de framboesiabestrijding. Kostbaar in de dubbele zin van het woord; want dit won dermiddel is in staat één der vreselijkste tropische ziekten afdoende te genezen, maar 't kost ruim 11.000.per kg. Ook scabiëszalf is nodig om de schurft de kop in te druk ken en daarbij geconserveer de melk voor de kinderen, de lijders aan T.B.C. en de vele, vele ondervoeden. Deze hulp in de vorm van de hoog nodige geneesmidde len moet uit Nederland ko men! Er is voor dat doel een aparte postgiro-rekening geo pend op No. 8540 ten name van het Nederlandse Rode Kruis. Door de medewerking van 'de P.T.T. zal het echter ook mogelijk zijn voor diegenen, die slechts één gulden of min der kunnen bijdragen, hun gaven te zenden. Daartoe kun nen ze op één of meer brief kaarten een bedrag tot 1 gul den aan postzegels plakken, dat door de P.T.T. aan het Nederlandse Rode Kruis zal worden gerestitueerd. Deze briefkaarten moeten geadres seerd worden aan het Hoofd bestuur van het Nederlandse Rode Kruis, Prinsessegracht 27, Den Haag met de vermel ding: Hulp aan Indonesië. Het is in deze tijden moei lijk om in financiëel opzicht te doen waartoe het hart dringt, maar met vele kleine bijdragen kan óók de grote som bijeengebracht worden, die nodig is om het onzegbaar leed te verzachten. De mening van een hoogstaand Amerikaan. In Utrecht is een belang rijke vergadering gehouden van de Stichting van de Ar beid, ter bespreking van het Marshall-plan en het belang daarvan voor ons economische leven. Prins Bernhard, tal van mi nisters, dr. Valentine, de ad ministrateur voor Nederland van 't Marshall-plan, Kupers van 't N.V.V., A. de Bruijn van de R.K.A.B. e.m.a. waren daarbij tegenwoordig. Er werden zeer belangrijke redevoeringen gehouden door de heer Kupers, Valentine, Ingen Housz van de Hoog ovens, de Bruijn e.a. die de verschillende aspecten van dit plan belichtten en dank en hulde brachten aan Marshall en 't Amerikaanse volk voor deze steun. Wij willen iets langer stil staan bij de belangwekkende rede van de Amerikaanse au toriteit: „Als de wereldopinie nu niet enkel door woorden, maar ook door snelle en duidelijke daden van de Nederlanders kan worden gebracht tot de overtuiging, dat Nederland geen andere bedoelingen heeft dan die van alle vrede- en vrijheidlievende naties, dan zouden de tegenstellingen minder scherp worden en we derzijds begrip zou tot de mo gelijkheden gaan behoren. De Amerikanen, die voor 't plan-Marshall werken, zijn geen politici en wensen het plan buiten de politiek te hou den. Maar het plan-Marshall is een schepping van 't Ame rikaanse congres en daarom moet het in zijn politiek en activiteit er rekening mee houden, dat het in overeen 1 stemming moet zijn met de of ficiële politiek van de Ver enigde Staten". Met deze verklaring over 't Indonesische vraagstuk en het plan-Marshall gaf dr. Alan Valentine, administrateur van ACTIE „Een schip voor Keulen" BEëINDIGD. Resultaten zijn prachtig. De actie „Een Schip voor Keulen" is beëindigd. Men kan thans een overzicht geven van de totale opbrengst. De verwachtingen zijn op elk ge bied overtroffen. Door geheel Katholiek Ne derland, speciaal onder de jeugd, is spontaan aan de op roep gehoor gegeven en met enthousiasme is er overal ge werkt. De resultaten zijn: In na- tura werd ingezameld: Peul vruchten 40956 kg.; Andere levensmiddelen 364480 kg.; Zeep en zeeppoeder 19524 kg.; Potloden, schriften en blok noten 4376 kg.. Andere huis houdelijke artikelen (tand pasta, tandenborstels, veters, schoensmeer enz.) 6091 kg.; Babygoed 15508 kg.; Jongens- textiel 25705 kg.; Meisjes-tex tiel 32079 kg.; Mannen-textiel 31144 kg.; Vrouwen-textiel Meis j esschoenen J ongensschoenen Damesschoenen Heren-schoenen 20338 kg.; 5963 kg.; 5883 kg.; 19417 kg. 12946 kg. De volgende distributie bonnen werden ingeleverd: versnaperingen en suiker 39081 rantsoenen; bloem 40073 rantsoenen; brood 1781028 rantsoenen; waspoeder 18353 rants.; Huishoudzeep 5040 r.; zachte zeep 136 rants.; scheer zeep 253 rants.; soda 20 rant soenen; kaas 6910 rants.; ca cao 1892 rants.; boter 1538 r.; eieren 433 rants.; spijsolie 10 rants.; tabak 88 rants.; thee 146 rants.; koffie 63 rants en textiel 4400 punten. In totaal werd ontvangen uit de verkoop van Pauskaar- ten en particuliere bijdragen een bedrag van 109.647.42. De goederen werden gezon den aan: Haus Altenberg bij Keulen, de centrale voor alle Katholieke Duitse Jeugdorga nisaties, ter verdeling onder de jeugdhuizen en de vluch telingenkampen en aan het Caritas-verband in de Bisdom men Berlijn, Keulen, Aken en Hildesheim, ter verdeling onder de vluchtelingenkam pen en behoeftige kinderen en ouden van dagen. De Caritas in Wenen, Plaatselijke Cari tas in Hamburg, Wiesbaden, Stuttgart, Duisburg, Düssel- dorf en Bonn. HOEVEEL RADIO-LUIS TERAARS TELT NEDERLAND Het aantal aangegeven radio toestellen in Nederland be droeg op 1 Jan. j.l. 1.132.093 tegen 1.112.250 op 1 Dec. j.l. Op 1 December waren er 502.806 aangeslotenen op het Rijksradio-distributienet tegen 500327 op 1 November. het Europees Herstel Plan in Nederland, op de in de Stads schouwburg gehouden verga dering van de Stichting van de Arbeid, zijn persoonlijke visie op dit probleem. „De Europese vakbeweging" zei de heer Kupers, die het congres leidde, in zijn ope ningswoord, „heeft het Euro pees Herstelplan aanvaard, daar zij er van overtuigd was, dat het geen onaanvaardbare voorwaarden bevat en geen inmenging in de interne ver houdingen van de deelnemen de landen met zich mee brengt". Het bijzonder gerechtshof te Leeuwarden begon met het proces tegen de 41-jarige Duitser W. A. Albrecht, die zich in Friesland grote be ruchtheid verwierf als Krimi- nalkommissar en Hauptstorm- führer bij de Sicherheitsdienst en de Sicherheitspolizei. Een groot aantal ondergeschikten van verd. verklaarden, dat Albrecht de opdracht gaf tot de fusillades, die in 't laatste half jaar van de oorlog in Friesland talloze slachtoffers eisten. Verdachte stelde de executiepelotons samen en 2 keer had hijzelf de leiding, o.a. bij de executie van een 20-tal Nederlanders te Dok- kum. Hij liet de fusillade toen tergend langzaam uitvoeren om de slachtoffers door het lange wachten nog eens te meer te kwellen. Een diepe stilte viel er toen getuige G. de Jong uit Huizum verhaalde hoe hij door een wonder gered werd bij de fu sillering te Drongrijp vlak voor de bevrijding. In twee groepen werden toen 14 man neergeschoten. Getuige stond er bij toen de eerste acht vie len. Toen was hijzelf aan de beurt met vijf anderen. Het vuurpeleton stond op 4 meter afstand. De schoten vielen en verd. stortte getroffen neer. Hij hield zich dood toen men hem omkeerde, waarop de beulen terstond de benen na men, want in de lucht cirkel den geallieerde vliegtuigen. Voorbijgangers zagen later dat getuige nog leefde en hebben hem naar veiliger oor den vervoerd. Verdachte had voorts met enige onderge schikten een arrestant uit de auto laten stappen. Zij stuur den hem vooruit, waarop hij werd neergeschoten. Een aantal vooraanstaande figuren uit de Friese illegali teit verhaalden van de gru welijke mishandelingen die zij van verd. en zijn onderge schikten hadden ondergaan. Midden in de winter werden zij gewekt met een krachtige koude waterstraal die gericht werd op de tere delen. Ande ren zaten lange tijd gevangen in een cel van 80 bij 80 c'm. Verd. trachtte aan de hand van uitgebreide aantekenin gen diverse verklaringen te ontzènuwen. Hij verschool zich wat de fusillades betrof achter zijn superieuren, die de opdrachten zouden hebben gegeven. BEGROTING DER VER. STATEN. HELFT VAN BUDGET VOOR DEFENSIE EN HULP AAN BUITENLAND. Nieuwe belastingen moeten 4 mil liard dollar opbrengen. Voor het begrotingsjaar 1949- 1950 verzoekt president Truman het Congres om een bedrag van 21 milliard voor hulp aan het buitenland en nationale verdedi ging. Hij schat de uitgaven voor het herstel van Europa over dat jaar op $4,5 milliard, vergeleken bij een verwacht totaal van 4,6 milliard in het lopende jaar. (De Europese deelnemers aan het plan- Marshall hebben in een vorige week gepubliceerd rapport de over 19491950 benodigde eco nomische hulp op $4.347.000.000 begroot)De hulp aan het bui tenland en de defensie beslaan meer dan de helft van de begrote uitgaven, die in totaal 41.858 millioen bedragen voor het jaar tot 30 Juni 1950. De inkomsten zijn begroot op 40.985.000.000. NOODLOTTIGE BRAND TE AMSTERDAM. Twee kinderen om het leven gekomen. Eij een felle brand, die vorige week Woensdagmorgen om 11 uur in een Amsterdams grachtenhuis op 't Singel 311 uitbrak, zijn twee kinderen, twee en drie jaar oud, om 't leven gekomen. In zeer korte tijd heeft zich dit afgrijselijke voorval afgespeeld. De brand weer was mét groot materiaal uitgerukt, maar zij kon niet verhinderen dat het vuur, dat in deze oude, overbevolkte woning gretig voedsel vond, na vijf minuten naar buiten sloeg en zich van verdieping tot verdieping voortzette. 12 KINDEREN VERBRAND In Zwitsers kindertehuis. Volgens berichten uit Ge- nève is het kindertehuis „Les Oisillons" te Chateau d'Oex in Zwitserland afgebrand. Twaalf kinderen kwamen om het leven, een dertiende heeft zulke ernstige brandwonden, dat het vermoedelijk even eens bezwijken zal. Het vuur brak uit, terwijl de kinderen sliepen, in een badkamer, waar men kleren te drogen had gehangen. In enkele minuten stond heel 't houten chalet in vlammen. De kinderen, van 3 tot 14 jaar oud, waren allen van Zwit serse nationaliteit. Behalve de twaalf kinderen is ook een kinderjuffrouw, de 20-jarige Suzanne de Martini, in de vlammen omgekqmen, toen ze trachtte één der kin deren te redden. De direc trice van het kindertehuis werd met ernstige brandwon den in het ziekenhuis opge nomen. EITJES IN HET NAJAAR SCHAARS EN DUUR. Dit jaar zullen in Nederland 15 millioen kippenkuikens worden uitgebroed tegen 13 millioen iif 1948, aldus is door de overheid bepaald. In verband met te verwachten schaarste aan eieren, omdat in die tijd de grootste vraag voor de ex port zal bestaan en de productie het kleinst is, verwacht men dan weinig en dure eieren op de bin nenlandse markt. Verwacht wordt voorts, dat de maximum verbruikersprijs voor eieren zal worden opgeheven. Cassatieberoep Rauter verworpen. De bijzondere raad van cas satie heeft het cassatieberoep van oud-commissaris-generaal Hans Albin Rauter, die door het bijzonder gerechtshof te 's-Gravenhage tot de dood straf veroordeeld was, ver worpen. De verdediger mr. K. van •Rijckevorsel heeft medege deeld, dat noch Rauter, noch z'n vrouw een verzoek om gratie zullen indienen. De straf is intussen vol trokken. Feestavond K.A.B. Gewoontegetrouw zal de K.A.B. ook dit jaar weer haar jaarlijkse feestavond vieren. De vermoede lijke datum is dan Maandagavond 24 Januari. Niet zoals andere jaren zal er door eigen krachten de avond ge vuld worden, maar door een hu morist. De leden zullen t.z.t. be richt thuis ontvangen hoe laat met deze feestavond zal worden begonnen. Zou dan het bestuur op uw aller opkomst kunnen rekenen? Hoe meer zielen hoe meer vreugd, ook op elke vergadering die wordt belegd. Moeders, die nog zo kort geleden op de oudersavond de verrichtingen uwer kinderen hebt kunnen aanschouwen, bewerkt dat uw mannen met hart en ziel deelnemen aan hun en uw orga nisatie. Oudersavond. Voor het eerst sinds haar be staan heeft het bestuur van de K.A.B. afd. Elshout hef aange durfd om een Oudersavond te or ganiseren. Dank zij de bekwame leiding van de heer Joh. v. Ven- rooij is deze oudersavond tot een succes geworden. Drie maanden lang heeft hij gezwoegd om deze jeugdige spelers (tjes) tot op deze hoogte te brengen. Gaan ze hier mede op dezelfde voet door, dan zal na een poosje van inspanning blijken, dat uit deze groep van jeugdige dilettanten prima krach ten te voorschijn zullen komen, die dan een welkome aanvulling zullen zijn voor het oudere toneel gezelschap van de K.A.B. De opkomst der ouders was goed te noemen. Blijken van belangstelling ga ven nog de ZeerEerw. Heer Pas toor en de kapelaan als adviseur van de K.A.B., de ZeerEerw. Hr. Rector van het St. Antoniusge- sticht, alsmede de Eerw. Broe ders van hetzelfde gesticht, de Eerw. Moeder Overste met enke le Zusters van de Mariastichting alhier. Na opening door de voorzitter en een nieuwjaarswens, zet hij 't doel van deze avond uiteen. Het spel dat door onze eigen kinderen zal worden verzorgd, moet een stimulans zijn voor alle leden om flinke degelijke leden te zijn, waar de organisatie op kan bou wen en die medewerken om de oganisatie tot bloei te brengen. Hierna kreeg de leider van de oudersavond het woord. Hij on derstreepte de woorden van de voorzitter en gaf een .korte uitleg van het Kerstspel „Venite Ado- remus". Als er nog iets geschre ven moet worden over 't spel, dan is het wel dit Met grote bewon dering hebben we kunnen aan schouwen dat de leider van deze avond van 't spel der kleine en moeilijke wildzangen een prachtig sluitend geheel heeft weten te maken. De gehele K.A.B. moet dankbaar zijn zo'n figuur te be zitten, die ondanks zijn eigen drukke bezigheden zich geheel geeft aan dit belangrijk deel der K.A.B. Tussen de bedrijven door sprak de geestelijke adviseur een propa gandistisch woord, waarbij hij de gelegenheid waarnam om ook de H. Familie in de aandacht dér leden aan te bevelen. Tenslotte bracht de heer van Venrooij nog een Kerstgroet en een Nieuwjaarsgroet in de vorm van een declamatie, door hem zelf gemaakt en gedeclameerd aan onze jongens overzee. Geslaagd. Voor diploma typen slaagde J. Geelen, die werd opgeleid aan 't Instituut Biermans te 's-Bosch. Culturele avond. In de week voor Vastenavond zal de heer N. Schuurmans de vierde parochiële culturele ont wikkelingsavond verzorgen. Copyright Ramad Press Leo en Lorre reden zo hard mogelijk verder en kwamen in de namiddag bij de driesprong, waar de herberg „De Zwarte Katerstond. Daar had volgens Ridder Radbout het spook de perka mentrol gestolen. Hier moest het onder zoek dus beginnen. „De naam is niet zo prettigLorresprak Leo„Maar we zullen eens binnen gaan kijkenHij stalde zijn motor in een klein schuurtje en toen stapten de twee vrienden cte herberg binnen. - ^Goedenavond" zei Leo en Lorre praat te hem na. Op hetzelfde ogenblik had hij er echter al spijt van dat hij zijn snavel had opengedaan, want in een hoek van de herberg stond een grote mand met zeven zwarte poesen er in. Lorre was altijd moedigmaar voor poesen was hij werkelijk bang. Vólgens zijn eigen zeggen, was dit een familie trek, zodat Lorre cr niets aan kon doen. De poesen hadden nog nooit een pape gaai gezien en waren vreselijk nieuws gierig. Ze stapten vlug uit hun mand en gingen met opgeheven staarten op Lorre af, wien het angstzweet uitbrak. „Dit is goed om de papegaaien-ziekte te krij gendacht hij benauwd. De poesen kwamen al nader en nader en toen gebeurde het verschrikkelijkeIn zijn zenuwachtige haast om buiten het be reik van de zwarte beesten te komen, struikelde Lorre en viel pardoes in een melkemmer. De melk spatte naar alle kant! Dat vonden de poesen bizonder aardig. Ze miauwden van pret en wilden- de arme Lorre helpen door hem droog te likken. Maar Lorre vond dat helemaal niet grap pig. Hij maakte een luchtsprong en vloog door de herberg. De poesen gin gen hem- onmiddellijk achterna en een dólle achtervolging begon. Over stoelen en tafels renden de miauwende poesen die toch zo graag Lorre wilden helpen, achter de papegaai aan, die telkens op het nippertje aan hun grijpgrage pootjes ontkwam. Hoe moest dat toch aflopen? (Wordt vervolgd.) Wederom zijn twee vlieg tuigen van de K.L.M. uit In dië op Schiphol gedaald, één met passagiers en post, het andere alleen met post. Welke route zij gevlogen hadden, werd niet opgegeven. Joden en Arabieren be spreken op Rhodos een wa penstilstand, hopelijk een vredes-verdrag. In Engeland is al dagen het proces gaande over de vliegtuig-ramp van de „Nij megen" van de K.L.M. bij Prestwick. De conclusie is tot dusverre, dat de oorzaak zou zijn te wijten aan het niet- tijdig doorgeven van „weers veranderingen" door een 18- jarige weer-beambte. Nog dit jaar zullen nieu we vrachtauto's van de fa briek van Van Dooren uit Eindhoven op de markt ko men. Ook de bouw van per sonen-auto's wordt voorbe reid. Vergadering kerkelijke fanfare. De kerkelijke fanfare „Een dracht maakt Macht" vergaderde in café v. Hoorn. In zijn welkomst- en openings woord huldigt de voorzitter, dhr. D. v. d. Brink, de oud-leden A. Muskens en H. van Herpt. Hij betreurt het ten zeerste dat deze heren het gezelschap hebben ver laten en stelt hun ijver als voor beeld voor de jongeren. Dan geeft de voorzitter een globaal over zicht van de toestand sedert de minder prettige vergadering op 29 Sept. Gelukkig valt er een merk bare kentering ten goede te con stateren. Een pluim kregen dan ook de leden die sedertdien geen absenten hadden gemaakt en zelfs nog niet eenmaal te laat waren gekomen. Vanzelfsprekend volgde hierop een aansporing voor zwak kere broeders. Bij de mededelingen bevond zich een schrijven van Burgemeester A. Snels, als dankbetuiging voor de ondervonden belangstelling bij diens installatie. Een schrijven van de Bond van Langstraatse Harmonieën betref fende het solistenconcours op Zondag 16 Jan. te Drunen. De voorzitter drukte er zijn spijt over uit dat geen der leden daaraan deelneemt. Hij hoopte echter dat 't volgende jaar zich leden zou den opgeven wat het gezelschap ook ten goede zou komen. Wat de jaarlijkse uitvoering betreft, gevoelt de fanfare zich erg gehandicapt, daar de zahl voor 't geven van een film is af gekeurd. Het bestuur had reeds overleg gepleegd met een film maatschappij en zou nu nog eens nader informeren aangaande de garanties van een z.g. onbrand bare film. In 't andere geval hoopte men tot een vergelijk te kunnen komen met de toneelclub St. Norbertus. De jaarlijkse teerdag met mu zikale wandeling wordt bepaald op 5 Febr. Over het eventueel te houden festival zal men eerst overl ;g plegen 'met de Bond, daar men algemeen van oordeel is dat drie festivals in één gemeente in een tijdsbestek van twee jaar wel erg riskant is. Bij de rondvraag komt nog ter sprake de te volgen route bij mu zikale wandelingen. Men zal pro beren overal zo veel mogelijk le komen en trachten iedereen te vreden te stellen. Boerinnenbond De R.K. Boerinnenbond hield in café Siegers haar algemene jaarvergadering. Na opening door de voorzitster, Mej. Marie van Drunen, gaf de secretaresse, Mej. J. van de Wiel, een jaarverslag. Hieruit bleek o.m. dat de bond dit jaar niet voordelig heeft ge boerd, daar de kas een nadelig saldo aanwees. Medegedeeld werd dat de contributie met 1.- wordt verhoogd en in 't vervolg vóór Februari moet' betaald zijn. De gehouden collecte ten bate van het t.b.c. fonds heeft 13.85 op gebracht. De dames Jo Moster- mans en Anna van Buul werden tot bestuursleden herkozen. Tot leidsters voor de reidansen wer den aangewezen de dames Marie van Huiten en Mina Pijnenburg. Hierna hield de WelEerw. heer v. Eindhoven een voordracht over „Ontspanning". Tot slot sprak de geest, advi seur nog een opwekkend woord, waarna sluiting volgde.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5