2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 3 FEBRUARI 1949 2 Die wacht im Reihs Verloren: colbertjasje, porte- monnaie met inhoud, werkjas, rood vulpotlood. K. J. M. V. Dinsdagavond kwam Drs. van Zwaaienberg voor de K.J.M.V. spreken over de R.K. Universiteit. Na de propagandadagen van het vorig jaar is heel de actie in de parochie St. }an weer doodge bloed, geld is er niet opgehaald, hetgeen in de andere parochies reeds lang is gebeurd. Daarom heeft Pastoor Ras zich in verbin. ding gesteld met de K.J.M.V. om deze in te schakelen bij de col lecte. Drs. v. Zwaaienberg heeft de jonge middenstanders vast wat opgewarmd, door hen te wijzen op het onschatbare nut van de universiteit, waarvoor geen moei ten noch kosten te veel zijn. De K.J.M.V. zal zich nu ver staan met de S. Jans-actie, om dan over te gaan tot de collecte, in verband waarmee er nog een maal door een pater Dominicaan in de kerk van St. Jan gepreekt zal worden. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur heeft de eerste post gevat in het portaal van de Kofa-winkel. Spoedig volgden er meer en rond het middernachtelijk uur stonden er reeds een aantal samengegroept warmte zoekend aan eikaars na bijheid, hun voeten warm stam pend, te wachten tot zij afgelost zouden worden en de warme rust van hun bed konden opzoeken. Wij begrijpen niet de dingen die der vrouw zijn en daarom be. grijpen wij ook niet hoe men uren kou kan lijden voor een tapijt of enkele knotten goede wol, want wij kennen nauwelijks 't verschil tussen papieren cocos en „perzi- sche" tapijten en tussen breika toen en Belse wol. Er stonden voornamelijk man nen, maar wij vermoeden dat hier de lieve onweerstaanbare aan drang van de vrouw achter zit, dat het mannelijk uithoudingsver mogen en de mannelijke kracht hier in dienst stonden van het vrouwelijke verlangen. En toen het eerste morgenlicht begon te dagen, werd het zingen, dat gesmoord klonk tussen de wollen dekens, gestaakt; steeds groter werd de rij, op fietsen en met vrachtwagens zelfs kwamen uit de verre omtrek de vrouwen met hun boodschappentassen en hun babbelgrage monden. Steeds groter werd de rij, steeds meer begerige ogen richtten zich op de vermetele gelukkigen, die hun urenlange wachten beloond zagen, maar die het zich nog niet kon den realiseren en stillekens, niet wetend hoe te kijken, met hun tapijtje onder de arm weg gingen. En de rij werd groter. Neen, wij eten liever geen har de aardappelen en geen aange brande pap, al hebben we dan geen prachtig tapijt onder onze voeten en al heeft onze andere helft dan geen vest van echte Belse wol. Maar wij begrijpen de dingen der vrouw immers niet. AGENTSCHAP - G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. CORRESPONDENTSCHAP s J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. Jaarvergadering Kajotters. Vrijdagavond 28 Januari hiel den de Kajotters van Kaatsheuvel en Berndijk hun jaarvergadering, nen bepalen en daarvoor kunnen we de levensstijl die iemand heeft, gebruiken. Ons gehele leven, j overal waar we zijn, kunnen wij met ons verstand en wil tot een welke dooi pl.m. 70 K.A.J. ers harmonisch geheel vormen. Wij werd bezocht, terwijl tevens aan. wezig waren de K.A.J.-besturen als Kajotters, aldus spr., moeten een zekere stijl in ons leven aan i een zeKeie suji in ons leven aar van Loonopzand en Waalwijk, ons eigen maken en ontwikkeien het K.A.d. bestuur van Kaatsheu vel en het bestuur van de afde ling Kaatsheuvel van de V.K.A.J. Voorzitter Stokkermans opende Onze vorming houdt bij het ver laten der school niet op de K.A.J. vooral wil in haar streven de jonge arbeiders gelegenheid ge- met gebed en groet waarna door j ven zich verdcr en t allen het K.A.J.-lied „Wij "zijn de jonge arbeiders" werd gezongen. In zijn openingswoord heette de voorzitter allen welkom hij me moreerde enkele belangrijke ge beurtenissen, speciaal de leiders vorming, die van grote invloed is geweest op de ontwikkeling van de beweging. In het komende jaar zal speciale aandacht aan de vor ming van de persoonlijkheid ge wijd worden. Hij opperde enkele plannen voor de toekomst en hij hoopte daarbij op de medewerking van alle jonge arbeiders bij de beïnvloeding en vorming van de massa. Aan 't slot sprak hij de hoop uit dat door samenwerking de beweging in het jaar 1949 nog tot grotere bloei mag .geraken. De secretaris, de heer A. Din- gemans, bracht in zijn jaarverslag alle gebeurtenissen van het afge lopen jaar naar voren en spoorde de jongens aan om als steeds het bestuur hun vertrouwen te schen ken. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan de beide aal moezeniers en de scheidende vriend van alle Kajotters, de heer Jan Klis. Een nog groter bloei van de afdeling was zijn slotwens. Penningmeester Jos van Heijst gaf een keurig financieel verslag. De commissie tot controle van kas en boeken verklaarde alles keurig in orde. De voorzitter bracht beide functionarissen dank voor hun toewijding, waarop hij in het ko mende jaar eveneens hoopte te mogen rekenen. Bij de bestuursverkiezing werd op voorstel van de algemene lei der J. Verharen besloten het be stuur met twee personen uit te breiden. De aftredende leden van het bestuur van Kaatsheuvel, J. Stokkermans, J. v. Heijst en W. Damen werden herkozen, terwijl als nieuwe leden A. Balvers en C. Batist gekozen werden. Voor Berndijk werden de beide gestel de candidaten gekozen J. v. Gcr. kum en A. Donders. Verschillende groepen bra- aten in humoristische zin vers'-.g uit van het gepasseerde in 't afgelo pen jaar, waarna de voorzitter nog enige mededelingen deed. De assistent-diocesai e aalmoe zenier Pater Reginald voerde ver volgens het woord over het on derwerp „Levensstij- Op dc eerste plaats feliciti erde hij de afdeling Kaatsheuve -Berndijk met de groei in het afgeDpen jaar. Hij zeide graag naar Kaatsheuvel te komen, omdat hij d aar een actieve en bloeiende afde'uig treft. Als we over si' ,1 spreken, aldus ging spr. verder, dan bedoelen wij daarmede niet de uiterlijke vor men, stijl is iets dat van binnen zit en doordat iemand het heeft, uiterlijk waarneembaar is. Stijl- is ook geen hobby, iets „waar we aan kunnen do -n neen de stijl omvat het gehc'e leven op gods dienstig en zedelijk gebied. We moeten de waa.de van iets kun- ontwikkelen voor hun verder le ven. Als iemand een bepaalde le vensstijl voorwendt, dan moet dit kloppen met het innerlijke. De arbeiders behoeven zich niet min derwaardig te voelen, maar ze "moeten ook niet meer willen zijn dan zij in werkelijkheid zijn. Hij spoorde de K.A.J.'ers aan om 'n frisse, jonge levensstijl te ontwik kelen en daarbij gebruik te ma ken van de mogelijkheden die de K.A.J. biedt. Spr. sloot met een wens aan bestuur en leden van stijgende vooruitgang en bloei in het komende jaar. De voorz. dankte de spr. en spoorde de jongens aan zijn woor den in beoefening te brengen. Dan richtte hij een welkom tot de dioc. Aalm. van de K.A.J., rector Janssens, die inmiddels ge arriveerd was. Aalm. Strijbosch'sprak 'n woord tot de jongens van de K.A.J. om in alles trouw te zijn. Bij de rondvraag, waarbij ver schillende punten ter sprake kwa men, werd door meerdere leden dank gebracht voor wat de heer J. Klis voor de afdeling gedaan heeft. De heer Klis dankte voor deze waarderende woorden en hoopte ondanks zijn drukke werk kring nog gelegenheid te vinden meermalen te komen. 't Was een prachtavond voor de jongens, waarbij ook vooral 't amusante deel niet onverzorgd was en in voordracht en zang heel wat gepresteerd werd. De jongens gaan met hoop en ver trouwen 't komend jaar tegemoet. De voorzitter sloot met groet en gebed. Fancy-Fair. Er wordt met man en macht gewerkt om het Fancy-Fair dat ten bate van de missie van de Zeereerw. Pater v. Beek op Za terdag, Zcridzg en Maandag in d<> zaal van de Gildenbond ge geven wordt, tot een groot succes te maken. De Hoogeerw. heer De ken zal Zaterdag-namiddag per soonlijk het fancy-fair openen, waarbij muzikale medewerking verleend wordt. Verschillende attracties zullen de Kaatsheuvelse burgerij volop gelegenheid bieden om hun sympathie voor deze sympathieke missionaris te doen blijken. Biljartsport. Na een slechte wedstrijd, vorige week tegen de vereniging in café van Boxtel gehuisvest, waarbij K. O. T. 2 alle wedstrijden verloor, had het viertal Maandag weer 'n zeer gelukkige avond. In eigen huis werd gespeeld tegen het Centrum uit Loonopzand. De uit slag was: K. O. T. 2: C. Smit A. Soeterboe H. Aussems G. de Jong 100 21 21 4.76 100 14 31 7.14 47 21 11 2.24 83 21 9 1.80 J. Moonen 59 14 27 4.28 H. Mols 75 21 14 3.62 De tegenstander van v. Gastel was niet opgekomen, zodat K. O. T. 2 deze ontmoeting met 62 Contact-avond. Nieuw leven in de R.K. Mid denstandsvereniging? Een KAMITO II? Dinsdagavond werd in de zaal van de heer J. Smit een contact avond gehouden, belegd door de K.J.M.V. met de bedoeling het U>2-jarig bestaan van de K. J. M. V. in een groots plan- te vie ren, in samenwerking met de R.K. Middenstandsvereniging. De R.K. Middenstandsvereniging is een jaar lang sluimerend geweest en het is een te prijzen poging ge weest van de jonge middenstan ders om de moed, te hebben te trachten deze organisatie, die tot zoveel groots in het verleden in staat geweest is, opnieuw wakker te maken. Gezien het eerste succes van deze avond zijn de jongens daar in geslaagd. De K.J.M.V.-voorzitter, de heer R. Heijs, opende de bijeenkomst, v/aar behalve vele K.J.M.V.-ers ook een goede kern van oude middenstanders present was. In zijn welkomstwoord ging spreker de mogelijkheden na, die misschien tot weinig belangstelling voor deze avond aanleiding konden zijn, doch hij kon tot zijn vreugde constateren, dat een kern aanwe zig was, die 'door haar tegen woordigheid blijk gaf tot mede werking bereid te zijn, zonder dat in de oproep het doel van de ver gadering juist was uiteengezet. Er bestond de laatste tijd te weinig contact tussen de jonge en oude middenstandsorganisatie. De voorzitter erkent deze fout, die mogelijk aan beide zijden te zoe ken is. De K.J.M.V. heeft in ei gen huis ook werk gehad en is er, God dank, in mogen slagen nieuw leven in de vereniging te bren gen, waarna zij ook weer het oog richt tot de oude middenstands vrienden, om te trachten in sa menwerking iets tot stand te bren gen, dat Kaatsheuvel eer zal aan doen. Spreker gaat dan uitvoerig na, wat de vele oorzaken geweest zijn van de verslapping in de K. J. M. V.-gelederen, doch mag er op roemen, nu weer een organi satie te hebben van jongens, die weten, dat de K.J.M.V. de1 Ka tholieke vereniging is, die hen voorbereid op hun later leven van Middenstander en Zakenman. Dan kwam spreker in zijn ope ningswoord op het doel van de avond: het contact! Op 20 October 1936 werd de K.J.M.V. geboren uit de R.K. Middenstandsvereniging. Nu be staat de K.J.M.V. 12J'2 jaar en waar is de R.K. Middenstands vereniging? Er hapert iets, we weten het allen, doch er zijn nog mensen genoeg die overtuigd zijn, dat een gezonde middenstandsver eniging in onze plaats voor allen van groot belang is. De tijden veranderen en als er ooit een kentering op komst was, dan is dit zeker nu. De K.J.M.V. riep vanavond de middenstanders bij een om de Middenstanders wak ker te schudden. Gelukkig is het nog niet te laat, doch wil de Mid denstand zijn positie in de Maat schappij houden, dan is t hoog tijd, dat de vereniging wordt ge reorganiseerd. Spreker is over tuigd, dat de mogelijkheid be staat, doch er moet worden ge werkt zonder talmen. Men moet zich niet storen aan een groepje lauwe mensen. Zeker kan gere kend worden op de oud-K.J.M.V.- ers en ook bij de oude midden standers zijn zeker nog velen aan wezig, die de noodzakelijkheid in zien en gaarne een offer brengen om weer te komen tot een actie ve vereniging. Het doel van deze avond, resumeert dan de voorzit ter, is: de oude en de jonge mid denstand tot elkaar te brengen; de heroprichting van de grote middenstandsvereniging en steun aan de K.J.M.V. te geven voor zijn leden en de acties door de K.J.M.V. beoogt, waarvan mo menteel de eerste is, te komen tot het houden van een K.A.M.I.T.O. II, een Kaatsheuvelse Midden stand- en Industrie-tentoonstelling, die 10 jaar geleden zo'n groot succes geweest is. Het is een groot programma; misschien mompelt men, dat de K.J.M.V. te veel hooi op z'n vork neemt, doch wij K.J.M.V.-ers we ten, wat onze Moderator bij her haling zegt: „vVil je hoger komen, draai dan niet steeds in je eigen kringetje rond, want dan blijf je dezelfde, doch streef naar idea len". Spreker is overtuigd, dat de K.J.M.V.-plannen mogelijk een verrassing inhouden, hij weet ech ter zeker dat over het voorstel de gedachten zullen wisselen en is gaarne bereid om de meningen, die hieromtrent zullen post vatten, aan te horen. Het doel van een 2de K.A.M.I. T.O. moge dan zijn: a. om met de Weledelachtb. Heer Burgemeester en de vereni ging K. B. mee te werken om on ze plaats wat betreft industrie en handel en als centrum van na tuurschoon meer bekendheid naar buiten te geven. b. met de schoen- en aanver wante industrieën deze expositie en beurs te organiseren om de Kaatsheuvelse producten meer be kendheid te geven; c. door het exposeren van de Middenstand het publiek te over tuigen, dat het hier ter plaatse en bij onze middenstand in alles even goed kan slagen als elders, en d. om door middel van deze tentoonstelling ook te laten zien, wat Kaatsheuvel op gebied van culturele ontwikkeling biedt. Waar in fabrikantenkringen ook grote belangstelling voor de zaak bestaat, is reeds contact met de fabrikantenvereniging opgeno men en wordt dezer dagen het re sultaat van onze eerste besprekin gen tegemoet gezien. Breedvoerig wordt dan gedeba- teerd over de kwestie van minder contact met en minder activiteit van de R.K. Middenstandsvereni ging met het resultaat dat de aan wezige middenstanders volkomen aanvoelen, dat er een leegte ont staan is en er opnieuw moet wor den aangepakt. Eensgezind komt men tot het besluit, dat in de kortst mogelijke tijd weer een ac tieve Middenstandsvereniging ge vormd moet worden. De aanwezi ge middenstanders benoemden reeds staande de vergadering een commissie, die persoonlijk contact zal aanknopen met alle midden standers om toe te treden tot de vereniging. De commissie bestaat uit de heren: J. Beekmans, J. Put, G. v. d. Linden, G. Janssen, J. Frederiks, A. Dekkers, A. Ver vers, A. Meijers, J. Braat. De K.J.M.V. stelt zich beschik baar om, zo gevraagd, mede de administratieve werkzaamheden voor de herorganisatie op zich te nemen. Als voorlopige commissie om de voorbereidende werkzaamheden voor de plannen van een tentoon stelling te ontwikkelen, werden aangewezen de heren J. Frederiks, A. Meijers en J. Put. In onderling overleg zal de datum voor de eerste samenkomst worden vastge steld, doch unaniem is men het eens, dat er met de meest bekwa me spoed moet gehandeld worden. De Moderator spreekt bij het slot der vergadering zijn dank uit voor het succes, dat deze bijeen komst heeft opgeleverd, 't Is mo gelijk van de K.J.M.V. brutaal ge weest de zaak zo aan te pakken, doch het doet hem genoegen, dat het tot zo'n succes geleid heeft. De Middenstand is voor de Maat schappij van zeer grote betekenis en door de reorganisatie kan wor den bereikt dat Kaatsheuvel op nieuw naar buiten kan tonen, wat het waard is. De voorzitter sluit dan met de Chr. groet deze vruchtbare ver gadering. Agenda. Donderdag 3 Febr. 7.30 u. n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 3 Febr. 8.30 u. n.m. repetitie gemengd koor Bel Canto. Zaterdag 5 Febr. 3 uur n.m. opening Fancy-Fair zaal Gilden bond. Zaterdag 5 Febr. 6.30 en 9 u., Maandag 7 Febr. 88 uur: Apol- lo-theater Kaatsheuvel: De Witte Duivel", 14 jaar. Woensdag 9 Febr. 8 sur Apol- lo-theater: Kreten in de Nacht. 18 jaar. Zondag 6 Febr. 7 u. n.m. jeugd toneel, zaal van Dun: „Om een troon". Maandag 7 Febr. 88 u. n.m. repetitie harmonie Apollo. Jeugdtoneel. De komende week krijgt Kaats heuvel weer eens te genieten van fris en spontaan jongenstoneel. Onder leiding van de Eerw. Broeder Quirinus gaan de jon gens van de St. Jansschool in de zaal van de heer Jan van Dun een paar avonden een spel van sprankelend kinderleven, van rij ke fantasie in fantastische costu- mering en sprookjesachtig decor vertonen, dat als steeds een suc ces gaat worden, onder de titel „Om een troon". VOETBAL. Programma voor Zondag 6 Februari a.s. Ie Klasse. District IV. Limburgia 15 12 1 2 25 BW 15 11 1 3 23 NAC 16 8 3 5 19 Willem II 17 8 3 6 19 VVV 15 8 1 6 17 TSC 16 5 6 5 16 Brabantia 15 6 3 6 15 MVV 15 4 4 n 1 12 Juliana 14 5 1 8 11 Helmond 16 2 3 11 7 De Spechten 16 2 2 12 6 4e Klasse D. VOAB 17 9 3 5 21 Veerse Boys 16 8 4 4 20 RKFSV 16 7 5 4 19 Uno Animo 13 8 2 3 18 Waspik 16 8 2 6 18 RWB 16 5 7 4 17 Velocitas 17 7 2 8 16 Raamsdonk 17 7 2 8 16 Right Oh 15 2 5 8 9 Nevelo 17 0 6 11 6 BW—Juliana HelmondNAC Brabantia—MVV VVV—TSC LimburgiaDe Spechten District VI NO AD 15 9 3 3 21 Bleijerheide 17 9 3 5 21 Eindhoven 16 5 9 2 19 Helmondia 16 6 5 5 17 PSV 15 6 3 '6 15 LONGA 15 6 2 7 14 Sp. Emma 16 5 4 7 14 Maurits 15 4 5 6 13 Sitt. Boys 15 4 5 6 13 Kerkrade 16 5 2 9 12 De Baronie 14 5 1 8 11 De BaronieKerkrade BleijerheideSp. Emma EindhovenMaurits LONGA—PSV Sitt. BoysNO AD 2e Klasse A. Right 'OhRaamsdonk Uno AnimoWaspik RWB—RKFSV Veerse BoysVelocitas Reserve 2e klasse C. Sartö 2 18 14 1 3 29 RKTVV 2 16 8 5 3 21 LONGA 3 16 9 2 5 20 Willem II 3 16 7 4 5 13 WSC 2 17 7 3 7 17 NO AD 3 15 7 2 6 16 DESK 2 16 5 3 8 13 Taxandria 2 16 4 3 9 11 RKC 2 16 4 1 11 9 RAC 2 16 2 3 11 7 NO AD 3Taxandria 2 WSC 2—DESK 2 RKC 2—RAC 2 Uitslagen Res. 2e klas C. DESK 2—Willem II 3 2—1 WSC 2—Sarto 2 5—3 TOP 17 13 2 2 28 Zwaluw 18 9 4 5 22 DESK 15 7 4 4 18 Wilhelmina 17 7 3 7 17 SET 17 5 6 6 16 Cone. SV 17 5 5 7 15 Kolping 17 7 1 9 15 Schijndel 17 5 4 8 14 RKC 15 5 3 7 13 RKTVV 16 5 2 9 12 WSC 16 5 2 9 12 KolpingCone. SVD WSC—TOP RKTVV—RKC SET—DESK 3e Klasse C. ODC 17 12 4 1 28 Baardwijk 17 10 5 2 25 Sarto 17 8 6 3 22 Gilze 16 5 5 6 15 Haarsteeg 14 6 2 6 14 Korvel 18 6 2 10 14 Ons Vios 17 5 3 9 13 Gudok 16 5 3 8 13 Vlijm. Boys 17 4 4 9 12 Zaltbommel 15 4 0 11 8 ODCGilze GudokZaltbommel Vlijm. BoysHaarsteeg 4e Klasse C. RKSVAHVCH OSSMaliskamp OpijnenDVG W.S.C.—T.O.P. Een kampioenswedstrijd te Waalwijk! T.O.P. a.s. Zondag kampioen? Het Ossche T.O.P. kan a.s. Zondag afdelings-kampioen zijn, door „slechts" op het WSC-terrein tegen WSC ge lijk te spelen. Wij mogen aannemen dat WSC bij zo'n uitslag tegen deze sterke tegenstander even eens blij zal zijn, gezien WSC, in verband met haar nog steeds hachelijke positie op de ranglijst, alles op alles zal stellen om ten slotte nog één punt uit deze titanenkamp weg te pikken. De toeschou wers kunnen reeds bij voor baat Zondag van een buiten gewoon spannende ontmoe ting verzekerd zijn. Voor bei de clubs staat n.l. alles op het spel; de ene voor de ere plaats, de andere voor de laatste plaats. Een enorme belangstelling kan a.s. Zondag verwacht worden. Uit Oss zal een extra trein met T.O.P.-aanhangers hun favorieten komen aan moedigen. WSC heeft de nodige maat regelen genomen om de grote schare bezoekers te ontvan gen. De loketten worden reeds om half twee geopend, terwijl er voorverkoop is bij Sigaren magazijn Jac. Moonen. De wedstrijd, die onder lei ding staat van de heer Streijl, zal om half drie aanvangen. W.S.C.—T.O.P. WORDT UITGEZONDEN. Zoals reeds gezegd, schijnt er in Oss een geweldige be langstelling te bestaan voorde wedstrijd van a.s. Zondag, die T.O.P. bij gelijk spel 't kam pioenschap brengt, zo'n be langstelling, dat zelfs een ex tra trein en extra bussen niet voldoende zijn. Daarom heeft de Provinciale Nrd.-Brabantse Courant Het Huisgezin besloten met een radio-wagen naar het W.S.C.. terrein te komen, om de be langstellenden in Oss op de Heuvel een ooggetuigeverslag te geven van deze belangrijke wedstrijd. Voor de spelers van beide elftallen een aansporing temeer hun best te doen. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.-programma. DESK 1 dat Zondag prac- tisch werd uitgesloten in Oss; gaat op bezoek naar Tilburg om in de Stokhasselt het op te nemen tegen SET, de club die met zo'n- vaart de com petitie inzette, maar de grote heren niet bij kon benen en nu in het midden van de rang lijst verblijf houdt. Ze hebben het genoegen ge smaakt DESK op eigen bodem een nederlaag toe te brengen en ons dunkt dat ze Zondag het genoegen smaken ook op eigen bodem een nederlaag te incasseren. Want al zal het kampioenschap Kaatsheuvel dan voorbij gaan, een tweede plaats is toch altijd nog een mooi succes en die plaats wil len de Dessers in ieder geval meenemen. Maar dan zal er gevoetbald moeten worden, jongens, want al is SET dan aan de sukkel, ze laat zich zo maar niet onder de voet lopen. Met een „stormloop" op volle toeren gaan de punten mee naar Kaatsheuvel. Gaan er weer een tiental bussen mee met supporters? We heb ben zo'n voorgevoel dat het antwoord ontkennend zal zijn. DESK 2 blijft ook dicht in de buurt, want zij gaat op be zoek bij WSC in Waalwijk, waar in derby-sfeer de strijd om de punten geleverd zal worden. De uitslag valt moei lijk te voorspellen, maar Desk kan de punten best gebruiken. DESK 3 gaat waarschijnlijk in Dongen een kleine neder laag halen, of laten ze zien dat ze DVVC zonder hand schoenen in eigen huis aan durven pakken? Wel ja, zorg eens voor een verrassing. Een paar plaatsen hoger op de ranglijst kan nog best. DESK 4 ziet natuurlijk in RKC 4 een nieuw slachtoffer. Maar denk er aan jongelui, je spel wordt er de laatste wed strijden niet beter op. Zet je beste beentje voor en zorg voor een daverend kampioen schap. DESK 5 is besloten 't derde elftal van Berndijk op eigen bodem een nederlaag te be zorgen. We zullen kijken of het waar is. DÈSK 6 ontvangt Dongen 3 en kan de punten ook thuis houden, maar dan zal er ge voetbald dienen, te worden. De mogelijkheden voor een overwinning zijn er. Dus maar aanpakken. DESK 7 zal ook proberen in Berndijk succes te boeken. Maar ze kan er op rekenen dat het niet mee zal vallen. Maar des te groter zal de ver rassing zijn, als ze de punten wel meebrengen. DESK 10 zal Waspik 1 moe ten overwinnen om kampioen te worden. Het kan, dus het moet! Volg het voorbeeld van het achtste, dat nu al onge slagen op zijn lauweren kan rusten. DESK 11 gaat Baardwijk 2 opzoeken en aast op buit. Benjamins als jongsten van de grote scharen, doen jullie de deur dicht met een over winning. CAPELLE. Wit ZwartBaardwijk 2 2—3. Wit Zwart trapt af en beide teams zetten er een hoog tem po in met om beurten beide doelen in gevaar. De aanval len van de Wit-Zwarten zijn gevaarlijker, maar de voor hoede kan maar niet op schot komen en diverse kansen gaan verloren. Eindelijk, in de 20e minuut, is het de linksbuiten die de score opent door een mooi aangegeven pass van de rechtsbuiten; 10. De gasten gaan hierna tot de aanval over, maar weten het niet ver der te brengen dan enkele harde schoten door hun mid denvoor, die meters naast het doel gaan. In de 30e minuut is het weer Wit Zwart die de voorsprong vergroot door haar linksbuiten; 2—0. Met deze stand gaat de rust in. Als het spel weer is hervat, zien we hetzelfde spelbeeld. Wit Zwart is steeds het ge vaarlijkste en de achterhoede van de gasten moet alle zei len bijzetten om erger te voorkomen. In de 20e minuut van de tweede helft begaat de doelman van Wit Zwart een fout; inplaats van de bal over de lat te tikken, wil hij hem vangen, .met het gevolg dat de bal in het net ver dwijnt; 2—1. Gesteund door dit doelpunt doen de gasten er nog een schepje op en 10 minuten later komen zij weer aan een gelukkig doelpunt, als de doelman van Wit Zwart een hard schot niet goed on der controle kan krijgen en de midvoór de bal maar een tikje hoeft te geven; 2—2. Er zijn nog 10 minuten te spelen en beide elftallen zet ten alles op alles. Enkele ma len zien we nog prachtige kansen voor Wit Zwart en als de linksbinnen door de ver dediging heen loopt, wordt hij ten val gebracht, maar de ar biter laat doorspelen en even later schiet de rechtsbuiten keihard over de lat. Baard wijk maakt een uitval en een voorhoede-speler doet de bal in het net verdwijnen; 2—3. Nog 4 minuten zijn er te spelen en de gasten worden in de verdediging terugge drongen. Even voor het einde ziet de scheidsrechter een strafschop over het hoofd, als de midvoor der thuisclub bij een schermutseling een kop bal inzendt en deze door een achterspeler wordt wegge slagen. Wit Zwart krijgt hier voor een corner te nemen en met deze fluit de scheidsrech ter het einde van deze span nende en faire wedstrijd en is Baardwijk weer 2 kostbare puntjes rijker, doch geenszins verdiend. Het 2e elftal verloor met 43 van Good Luck, terwijl de Junioren A na een mooie wedstrijd de puntjes aan Berndijk af moest geven. Het B-elftal verloor met 3-0 van Vrijh. Boys. WASPIK. „Be Ready" 3—„White Boys" 1—7. Toen 5 minuten na de aan vang van de wedstrijd de linksbuiten van Be-Ready reeds kans zag zijn club met een mooi doelpunt de leiding te bezorgen, zég het er inder daad even naar uit dat het de White Boys niet mee zou val len in deze wedstrijd beide punten te veroveren. Toen echter 2 minuten later Ver- hoofstad met een goed ge richt schot de stand op 1—1 wist te brengen, kwam White Boys meer en meer in de aan val en het was v. Beek die even voor rust doelpuntte; 1—2. Ook na de rust was White Boys het meest in de aanval. Nadat v. Etten de stand op 13 had gebracht, was het v. Beek die no. 4 in de touwen deed verdwijnen. De beide buitenspelers, die door prach tige voorzetten telkens weer opnieuw mooie kansen wisten te scheppen, gaven hierdoor aan Donks nog eenmaal en aan „Januske" v. Beek nog tweemaal de kans het doel te vinden, zodat dus het einde kwam met een 17 overwin ning. De Be-Ready-mannen toon den zich in deze wedstrijd, die vanwege de klei op een heel „glibberig" veld gespeeld werd, sportieve verliezers. Tritten, die nog steeds „suk kelt" met z'n knie en v. Etten wegens een kleine blessure, werden vervangen. Zondag a.s. gaat de reis naar Dussen. Jongens, doet je best en probeer ook nu weer een overwinning mee naar huis te brengen. JUNIORENKRING LANGSTRAAT. Uitslagen van 29 Januari. Wit Zwart 1Berkdijk 1 23 DESK 1—White Boys 1 10—0 RKC 1—WSC 1 0—0 Afdeling A II. Baardwijk 1DESK 2 41 Nieuwkuijk 1—RKC 2 31 RKDVC 1—WSC 2 3—0 Afdeling BI. Sprang 1Berkdijk 2 l-0 Waspik 1—DESK 3 0—7 Vrijh. B. 1—W. Zwart 2 3—0 Afdeling BIL RKC 5—DESK 4 3—6 Heusden 2Baardwijk 2 5,3 Baardwijk 3WSC 3 16 RWB 3—RKC 3 1—7 Afdeling B III. RKC 4Nieuwkuijk 2 62 Heusden 1—RKDVC 2 3—2 RWB 2—Haarsteeg 1 0—2 NEDERLANDS ELFTAL TELT SLECHTS ENKELE NIEUWE GEZICHTEN. Dinsdag 1 Februari is de training van de Nederlandse Elftal Club op het Haagse V.U.C.-terrein, ter voorberei ding voor de strijd tegen Bel gië, begonnen met de volgen de spelers: Kraak (Stormvogels); Van

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2