JVJiun DRUNEN ELSHOUT NIEUWH HEUSDEN R.K. DIENSTBODE R.K. DIENSTBODE. FEUILLETON OE ONTBREKENDE SCHAKEL hulp in de huishouding YeWe teerfabriek vraagt nette meisjes. NETTE LEERLING-VERKOOPSTER EEN GROTE GASHAARD. Leo Lorre helpen Ridder Radbout 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 3 FEBRUARI 1949 6 GEVRAAGD EEN FLINKE BIEDT ZICH AAN; Vrouwelijke Kantoorbediende Kantoorbetrekking te Waalwijk. GEVRAAGD: JONGEMAN ZOEKT KENNISMAKING MET EEN GEWOON NET MEISJE, veder/icht. Overzetten van s/echt passende gebitten in pias tic in 6 uur fereed Kleine Berg 42-Eindhoven 2 Plattewagens EEN GROTE PAARDENHAAM. LICHTDRUK STENCILDRUK OFFSETDRUK FOTOCOPIEËN de raad op zijn plaats stond. De hr. Valkenstein: Nee, maar de raad had motieven, de regen ten brachten die niet ter tafel. Zo ging dit fel debat verder. De heer Valkenstein kwam zelfs in de hoge getallen en uitte de veronderstelling dat, als men geen rekening hield met de voort gang van de tijd/er op* de duur een college van regenten van sa men 1200 jaar zou zitten. De hr. Staal mocht wat hem betrof 120 jaar worden, maar dan hoorde hij toch niet altijd in dit college thuis. Toen kwam de heer Jansen hij had gehoord dat de voorzitter, wethouder Waalwijk en ook de heer de Haan bij de heer v. Don gen waren geweest om aandrang op hem uit te oefenen de benoe ming niet te aanvaarden. Hij vond het raar, dat dezelfde mensen die aanbevelen, zoiets deden. Het was hetzelfde als vorig jaar, vond de voorzitter. Neen, vond de heer Valken stein, toen was er maar één mo tief, nu verschillende doorslagge vende. En de heer Jansen was van mening dat de raad niet alle aan bevelingen kon accepteren.Waar. op enerzijds weer de opmerking, kwam, dat men ze in het alge meen wel moest volgen en ander zijds de argumenten van leeftijd enz. De heer Valkenstein wilde een modus vinden dat de afgetreden regenten bleven behouden, want hij had recpect voor hen, maar 't benoemingsrecht van de raad mocht niet worden aangetast. Toen vond de heer Veenes dat de heer Valkenstein de heer van Dongen er in had laten tippelen. Waarmee de heer Valkenstein het natuurlijk geenszins eens was. Jac. van Dongen wist wat het vorig jaar gepasseerd was, maar de heer Valkenstein had gedacht dat op hem wel niets zou zijn aan te merken en hij dus geaccepteerd zou worden. Tenslotte kwam de voorz. tot het vaststellen van het feit, dat er nieuwe regenten moesten worden gekozen. Maar de mensen wilden geen risico lopen, omdat ze wis ten hoe de raad is. Maar tot een voorstel kwam 't weer niet, want de heer de Haan stelde nog eens vast dat het vorig jaar een ander candidaat was ge zocht omdat de persoon in kwes tie te weinig bekend was. Men had toen al moeilijkheden gehad met de regenten. Hij wist dat nu hetzelfde zou gebeuren. Nu stond men voor het feit dat het gehele college had bedankt. Hij bracht hulde aan de heer van Dongen omdat ook hij had bedankt. De heer Valkenstein was echter niet zo zeker van de gronden van de heer v. Dongen's bedanken. Deze had hem zelf verteld dat er niets anders opzat wegens de moeilijk heden die hem in het college en elders in de weg waren gelegd. Waarop de heer Veenes: Dat hem in het college was gezegd dat hij welkom zou zijn geweest als hij op de voordracht had gestaan. Waarop de heer v. Dongen had gezegd als hij dat had geweten, dan had hij de benoeming nooit aanvaard. De voorz. werd de woorden twist eindelijk moe en gaf ieder lid de gelegenheid om nog één keer het woord te nemen. Waar op de heer Jansen de maat vol argumenten deed overlopen: Over sociaal voelend gesproken, na de bevrijding met de actie „Zuid helpt Noord" had iedereen, rijk en arm, het zijne 'gegeven. Ook de boeren hadden zich goed gehou den. Slechts één had alles voor bij laten gaan J. Staal 1 De voorz. vond dit argument te persoonlijk en de heer Veenes bracht er tegen in Als iemand aan een bepaald persoon niet gaf, dan wilde dat niet zeggen dat hij niet aan liefdadigheid deed. De heer Valkenstein merkte op: En aan de andere kant lagen dui zenden mensen te creperen. De heer Okkerse was bang dat bij stemming de raad naar de tweede plaats zou gedrukt wor den. De raad had de plicht om de wet toe te passen en dus 'n vrije stemming te houden. Maar de re genten zouden weglopen. Ook de heer Valkenstein was van mening dat hij zijn rechten en plichten als raadslid niet mocht prijs geven. Hij zat als vertegenwoordiger, ge kozen door een aantal gemeente naren en hij was verplicht zijn positie te handhaven. Het was trouwens een kwestie van hogere orde Hier werd de democratie de nek omgedraad Stemming. Nu ging men over tot de ver kiezing van een nieuw college van regenten van de Stedelijke Godshuizen. Van de door B. en W. aanbevolenen werden geko zen de heren Oomens en Sand- bergen met 9 stemmen, Zegeren en Goes met 8 stemmen en van Meeuwen met 7 stemmen. Maar met de vacature Jac. J. van Dongen begonnen de moei lijkheden weer. De aanbeveling luidde: 1. J. J. Staal, 2. Jac. J. van Dongen. De heer Valkenstein protes teerde tegen deze gang van zaken wegens een besluit in een vorige geheime vergadering, speciaal ter bespreking van deze aangelegen heid belegd. De heren Okkerse en Jansen sloten zich hierbij aan. De voorz. wees er op dat het er over ging of de raad het oude Copyright Ramod Kwaad klopte Leo op de deur. ,,Ga jy intussen even vlug kijken of de achter deur soms open is, Lorre", zei hij. Lor re rende als een haas naar de achter kant, maar kwam even later terug met de mededeling, dat ook de achterdeur goed gesloten was. „We moeten er in," riep Leo, „Doe open!" en 'lij bonkte stevig op de deur terwijl hij zijn lachgas-kanon in zijn rechterhand gereed hield. Maar er wem niet opengedaan... Toen kreeg Lorre een goede inval. „Ik weet het! We gaan door de schoorsteen net als Zwarte Piet. Gelukkig dat de open haard niet brandt!" „We hebben geen tijd te verliezen", antwoordde Leo gehaast, ,,je plan is goed Lorre. Ik zal op de regenton klim men en ga dan langs de goot verder omhoog. Jij wacht hier tot ik op het dak ben en vlieg dan naar de schoorsteen" Handig sprong Leo op de rand van de regenton en werkte zich naar boven. Voorzichtig klauterde hij het dak op. Even later was Lorre bij hem en nieuws gierig keken ze. in de schoorsteen. „Hij is breed genoeg, 't zal best gaan", bab belde Lorre geestdriftig. „Jij bent ze ker niet zo vet of je gaat er glad door heen", lachte Leo. „Kom, we zullen maar voor schoorsteenveger gaan spe len. De rekening voor het vegen zullen we bij den waard indienen" voegde hij er grimmig aan toe. Behendig klauterde Leo over de rand en liet zich voorzichtig in hef donkere gat zakken. Lorre stond naast hem bo re n op de schoorsteen. „Kom, ga maar i op mijn schouder zitten, dan gaan we tegelijk naar beneden", zei Leo, terwijl1 hij nog even rondgluurde over de schoorsteenrand, Even voelde Leo nog of hij het lachgas- kanon in zijn zak had, en toen riep hij: ..Daar gaan we!". Hij liet de schoor steenrand tos en samen vielen ze in het zwarte gat naar beneden (Wordt vervolgd). college terug wilde of niet. De heer Valkenstein hield vol dat de aanbeveling een dubbeltal moest zijn en dat hier niet voor een aan vaardbare tweede candidaat was gezorgd. Toen ondanks alles de stem ming toch doorging, verliet dhr. Valkenstein ontstemd de vergade ring, terwijl de heren Jansen en Okkerse voor de vorm stemden: blanco. De heer Staal werd met 7 stemmen gekozen. Uit de raad werd tenslotte de heer Veenes met 8 stemmen her kozen. De rest was snel afgewerkt. De raad was ongetwijfeld moe. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Bij de rondvraag informeerde de heer Valkenstein naar de mo gelijkheden voor mijngas. Die waren er pas als Oosterhout was voorzien, er was in dit verband I al over gesproken. I De heer Valkenstein zag ook nog graag dat het entrée vanuit j Raamsdonksveer wat werd ver fraaid door het opruimen van de stenen die er aan die kant lagen. De heer Okkerse brak tenslotte nog een lans over een speelter rein voor de kinderen. De voorz. antwoordde hierop dat de volks tuintjes achter de Veenestraat niet meer waren uitgegeven om deze eventueel als een oplossing te kunnen gebruiken. Hij drong aan op wat meer medewerking van de ouders. Hierna sloot de voorzitter de openbare vergadering. In Memoriam Sjef van Delft. Na een kortstondige ziekte overleed j.l. Vrijdag de heer Jozef van Delft in de ouderdom van 71 jaren. De overledene was de laatste in leven zijnde oprichter der Kon. Erk. Harmonie „De Volharing", waarvan .hij jaren de gevierde solo-pistonn^st was. In latere jaren, toen hij zijn taak aan jopgere krachten overgaf, was hij de accurate penningmees ter der harmonie. Ook in 't dage lijkse leven was hij een zeer even wichtig mens en een goed huisva der, die de rampen, welke hem en zijn gezin niet zijn bespaard gebleven, in gelatenheid aan vaardde. Onder zeer grote belangstelling had Maandag om half tien de plechtige uitvaart plaats en het voltallig bestuur en werkende le den der harmonie De Volhardng bewezen hem de laatste eer en speelden op weg naar de kerk en laatste rustplaats indrukwekkende treurmuziek. Als goed mens en gezelschaps man zal Sjef in aangename herin nering blijven voortleven. Hij ruste in vrede. Vergadering O. L. Vr. Schuts. Zondag 30 Januari vergaderde de O. L. Vr. Schuts in haar club lokaal bij de Gez. Klerks. De voorz. opende deze bijeen komst en heette allen van harte welkom, bijzonder het nieuwe lid A. de Haan, die in de vorige ver gadering was aangenomen. H'.j hoopte dat het lid de Haan een goed en trouw lid zou zijn, waar van O. L. Vr. Schuts veel plei- zier zou ondervinden. Verschillende ingekomen stuk ken, betrekking hebbende op een nieuw aan te schaffen vaandel, werden voor kennisgeving aange nomen. Een schrijven van dc gemeente Drunen, waarin vermeld werd dat 50.— subsidie was toegewezen, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Aan de orde was de teerdag. Hierover werd nog al druk gedis puteerd en werd tenslotte 'n voor stel van de heer J. v. d. Wiel aangenomen. De teeravond werd vastgesteld op Zaterdag 12 Fe bruari. Een voorstel van enkele leden om bij het begin van het volgend seizoen wat uit te trek ken voor de feestavond door de leden zelf, werd door het bestuur overgenomen. Bij de rondvraag informeerde het lid C. v. d. Aa hoe 't stond met de loterij. Een afdoend ant woord, waarmede de heer v. d. Aa tevreden was, werd gegeven. Het lid J. v. d. Wiel deed een voorstel om de jaarvergadering boetplichtig te stellen, aangezien deze belangrijk was, mede in ver band met de reglementswijziging het werd goedgekeurd. Missie-nieuws. De grote verloting, georgani seerd door de Meisjescongregatie alhier ten bate van de Missie van de Z.E. heer R. v. Engelen heeft zo goed als zijn beslag gekregen. Binnen enige weken kan men daarom de trekking hiervan te gemoet zien. Ongetwijfeld hebben alle meisjes-congreganisten hun belangrijke steun gegeven voor dit mooie doel. Een 150-tal prij zen zullen vanaf Vrijdag a.s. 4 Februari te bezichtigen zijn in de etalage van de heer A. A. Lam- mers, Kerkstraat 74 te Elshout. De hoofdprijs is een dames- of herenrijwiel naar keuze, dat eveneens te bezichtigen is bij A. A. Lammers. Nog enkele loten zullen aan de man gebracht moeten worden. Daa rom wordt een beroep gedaan om alle loten die nog in omloop zijn, zo spoedig mogelijk te ver kopen, opdat de trekking zo gauw mogelijk kan plaats vinden. Diegenen die nog loten wensen te kopen, kunnen deze bekomen bij onderstaande adressen: Mej. v. d. Lee, Schanswijk te Elshout, of bij de Z.E. Heer R. v. Enge len, missionaris eveneens te Els hout. Allen een laatste zetje en üe missionaris is van zijn loten ver lost en de uitslag kan dan des te eerder bekend gemaakt worden. We hopen u nog nader hier over in te lichten. Uivoering. Zondag 30 Januari gaf de R.K. Toneelvereniging .Kunst Adelt" alhier een uitvoering in de zaal v. Baardwijk. Opgevoerd werd „Krates", een tragedie uit het le ven van een stroper. Door alle speelsters en spelers werden de rollen uitstekend vertolkt en men gaf prachtig spel te zien. Zowel de regisseur, de heer Hub. van Engelen, als de medespelers had den dan ook van een zeer talrijk en dankbaar publiek een hartelijk en welverdiend applaus in ont vangst te nemen. Ook de grime was bij de heer de Goeij in goe de handen. „Kunst Adelt" heeft aan velen wederom een kunst en genotvolle avond bezorgd. Op 6 Febr. a.s. wordt deze uitvoering herhaald. Bonte Avond. Naar men ons mededeelt, hoopt het Heusdens Amusementsgezel schap „de Amusanten" Zaterdag a.s. in de zaal van „Het Wapen van Amsterdam" een bonte avond te geven onder de titel „Aanpak ken". In overleg met burgemeester v. Delft zal des middags 'n voor stelling worden gegeven voor de ouden van dagen, welke geheel gratis wordt verzorgd door „De Amusanten". Jaarvergadering Jonge Boeren. De Jonge Boeren kwamen in jaarvergaderig bijeen in café Ver hoeven, waarbij vertegenwoor digd waren de geest, adviseur Pastoor Timmermans, de heer v. d. Broek, technisch adviseur en de assistent van de K.K.J.B., de heer Derks uit Overasselt. De voorzitter der afdeling de heer N. de Wilt, heette alle aan wezigen welkom. De secretaris bracht verslag uit, waaruit bleek dat de ontvangsten bedroegen de som van 503.38 en de uitgaven 478.25, terwijl op de spaarbank nog 'n tegoed stond van 151.83. Het aantal leden bedraagt op het ogenblik 39, terwijl men 6 dona teurs heeft. In 1948 werden" geor. ganiseerd een stalwedstrijd, rat tenbestrijding, aardappelverzame- ling actie Pater de Greve, veebe- oordelingswedstrijdi, waarbij hét lid Iz. Buijs de tweede plaats be zette. Medewerking werd ver leend bij het zilveren jubileum van Pastoor Timmermans en aan de locale fokveedag. Een aanvang werd gemaakt met een cursus in landbouw, boekhouden en be drijfsleer onder leiding van dhr. J. F. v. d. Broek en een sociale cursus onder leiding van Pater Arnoldus Vermeulen. Adr. de Wild Jz. werd met 16 van de 24 stemmen als bestuurs lid gekozen, terwijl J. Verhoeven als secretaris werd herkozen. Ais nieuwe leden werden aan genomen C. Verhoeven Az. en J. de Gouw. De contributie werd vastgesteld op 2.50 per jaar en per lid. Het ligt in de bedoeling dit jaar een excursie te houden naar dc C.H.V. te Veghel en de export slagerij varkens en „selectie mes- terij" te Boxtel. Getracht zal wor den nog een lezing te. doen hou den over veevoeding en -verple ging- Na een opwekkend woord door de geest, adviseur werd de verga dering gesloten. Studiedag. Dinsdag 25 Jan. 1.1. werd in ho tel Koppelpaarden te Raamsdonk een studiedag georganiseerd door de N.C.B. in samenwerking met de Maatschappij van Landbouw, met de bedoeling door goede voorlichting de bedrijven meer rendabel te maken. De actuele onderwerpen van deze studiedag waren: verzorging van het gras land en veevoeding. Als eerste spreker trad op Dr. Frankema, die de verzorging van het gras land breedvoerig uiteen zette. Spr. drong er bij de landbou wers op aan meer zorg te beste den aan het weiland, waardoor meer krachtvoer uit eigen bedrijf (modern inkuilen in silo's, ruite- ren en gras drogen) en beter hooi is te winnen, waardoor dan weer duur buitenlands krachtvoer kan worden uitgespaard, hetwelk de eerste jaren nog schaars zal blij ven. Na afloop van Dr. Frankena's causerie werden de talrijke bezoe kers in de gelegenheid gesteld vragen te stellen, waarvan niet minder dan gedurende anderhalf uur gebruik werd gemaakt. Na de middag sprak Ir. Pen- ders, landbouwconsulent Utrecht, oevr het belangrijke onderwerp „veevoeding' Deze spr. spoorde de boeren aan het omweidingssy- steem toe te passen, waardoor men meer veevoeder voor de win ter vrij krijgt en men dus voor deliger kan voeren. Ook grond onderzoek vond Ir. Penders nood zakelijk. De landbouwer kan naar aanleiding van deze onderzoekin gen op de juiste manier bemesten en soms onnodige kosten bespa ren en ook door rationeel be mesten meer veevoeder uit zijn eigen bedrijf halen, wat voor de winter geconserveerd kan worden. Ook bracht Ir. Penders het coö peratie! gebruiken van landbouw werktuigen sterk naar voren. Evenals des voormiddags werd een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot vragen stellen. Daarna sprak de heer Casten- ïniller, hoofd van de R.K. Lagere Landbouwschool te Raamsdonk, een opwekkend woord, onder streepte de woorden van dé vo rige sprekers en ging verder met zijn causerie over het organisatie leven hier en in de omgeving, het geen volgens spr. nog veel te wensen overliet. Verder sprak hij over de aansluiting bij de fok- en controleverehigingen en noemde dit noodzakelijk, daar de produc- aie van melk en vet nog opge- overd konden worden. Spr. haal de vergelijkingen aan van plaat sen waar dit doel al langer werd nagestreefd en waar grote resul taten geboekt werden. Spr. memo reerde dat er nog diverse plaatsen zijn, waar deze verenigingen jam merlijk genoeg nog niet bestaan en men dientengevolge maar steeds op de oude voet doorging, VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 2). „Niet alleen uit mij zelve", fluisterde zij. „Jij^oudt im mers hier zijn, om mij je lief hebbende zorgen te schenken? Maar ik zal niet flauw vallen, als je mij maar een teugje cognac geeft. Ik ben nu al zo lang op de been geweest, moet je weten". „Maar wat brengt je hier, daar ik je toch het geld heb gegeven om naar huis te gaan?" „Och, dat geld.... In het eerst was ik van plan je alles terug te zenden; maarwat meer water er bij, alsjeblieft. Dat is weer geheel als vroe ger, wanneer je mij zo be dient". „Je hebt nog altijd geen ant woord gegeven op de vraag wat je hierheen voert", herhaalde hij ongeduldig. „Wacht maar, even op adem komen. Ik heb er niets op tegen dat je een sigaar opsteekt. Je bent altijd in een betere stemming als je rookt en ik vrees dat je er niet erg mee ingenomen zult zijn met wat ik vertellen ga. Vindt je niet dat ik veel veranderd ben?" „Ja, dat zeker. Maar niet in je voordeel." „O, ik bedoel niet van uiter lijk, maar in mijn wijze van den ken en mijn optreden. Na wat je geschreven had, verwachtte je toch zeker niet dat ik je zou ko men spreken?" „Neen, ik verwachtte het niet en ik verlangde het niet." „Het meisje dat je gekend hebt, kon het ook niet ^gedaan hebben. Maar zij is dood. Ik heb je im mers al gezegd dat ik ziek ben geweest, daar heb je mij in het geheel niet naar gevraagd." „Omdat ik het ook niet verlang te weten, ik verlang er enkel naar l dat je gaat." j „Ik vrees dat ik je toch wat vertellen möet, anders zal je mij later niet begrijpen. Wil je het glas even aannemen? Hè ja, wat is dat toch prettig om zo door je bediend te worden. Neen, meer niet, dank je. Ik heb nu weer kracht. Laat eens kijken, wat zei ik ook weer het laatst? O ja, dat het meisje dood was, en dat is zo. Dat meisje had je innig lief Pri- lip, en toen ze tot de ontdekking kwam dat ze niet meer je geluk uitmaakte, griefde haar dit diep. Toch wanhoopte ze niet. „Ik ben zijn vrouw", sprak ze tot zich- zelve, „in heel de wereld zal hij geen tweede vinden die hem zó lief heeft als ik." Zij zou zich nooit aan je hebben opgedrongen als ik nu. Zij zou gelukkig en in stilte gewacht hebben, steeds ho. pend en vertrouwend. ,,Ik geloof dat je wat ijlt, viel hij haar in de rede. „O neen, daar hoef je niet bang voor te zijn. Ik heb wel wat her senkoorts gehad, maar toch een heel lichte aanval en daar ben ik nu volkomen van genezen. Dat kwam door die brief van jou. Die was niet vriendelijk genoeg, ver telde dat arme meisje, wat al te onvoorbereid dat ze niet je vrouw was en dat je met een ander ging trouwen. Ze geloofde het niet. Je wist dat zij daar toch niet heen zou gaan, om zich te overtuigen van hetgeen je zei. Maar, toen ze er eindelijk de bewijzen van had dat alles maar een leugen was ge weest, toen werkte dit dodend op haar. Veertien dagen later was zij herboren in mij, een schepsel dat geen liefde en geen haat kent, maar die je straffen zal voor het kwaad dat je aan dat meisje be dreef." „Ben je mij dat komen vertel len vroeg hij met verachtelijke glimlach. Mij dunkt, ik heb je toch ruim genoeg betaald." „Daar heb je weer het geid. Het meisje wilde dat terugzenden maar ik wilde het behouden. Het kan mij nog goed te pas komen bij mijn achtervolging van j e. Want er is niets bij mij, wat mij daarvan terughoudt, geen liefde, geen eergevoel of geen mededo gen, alles in mij is gestorven toen dat meisje stierf. Wat er nu ook van mij wordt, dat is alles jouw werk, jouw schuld. Ziezo, nu ben ik uitgepraat." „De hemel zij dank." „Wacht even. Het lijkt mij dat, waar je op het punt te hertrou wen, die tweede vrouw „Ik heb geen eerste vrouw ge had." Met een gebaar legde "ze hem het zwijgen op. - die tweede vrouw weten moet dat de eerste dood is. Daar om lijkt het mij dan ook het beste dat ik haar alles ga toelichten." „Zo, is dat je plan smaalde hij, vulde zijn glas tot aan de rand met brandewijn en dronk 't in één teug leeg. „Dat zal je dan toch bijzonder knap moeten aan leggen, daar je noch haar naam, noch haar verblijf kent." „O. daar kan ik achter komen, Ik wist immers ook niet waar jij was en je ziet, toch heb k je ge vonden. Alles ligt binnen je be reik, als je maar geld hebt. En dank zij jou bezit ik dit voldoen de," „Ze zal jé niet geloven. En als je probeert om bij haar te komen of haar op enigerlei wijze te mo lesteren, dan zal ik je vermoor den." „O neen, dat zal je niet doen. Je zult er je nek niet aan wagen. „Nu, dan zal ik je opsluiten in een gekkenhuis, daar ben je ze ker rijp voor." „Ja daar zie ik je wel voor aan, maar toch zal ik het er op wa gen. Ik zal allereerst dat andere meisje opzoeken. Ik heb je dus gewaarschuwd. Niets kan mij van mijn voornemen afbrengen." „Niets De drank was hem zeker naar het hoofd gestegen, anders zou hij niet hebben gedaan wat hij nu deed: hij hief de vuist op en wierp haar op de grond. Onmiddellijk was zij weer op, duizelig, pijnlijk en half verblind door een dun straaltje bloed dat langs de slaap vloeide door de scherpe aanraking met de steen in zijn ring, maar buiten zichzelve van opgekropte woede en drift. Ze nam een mes van de tafel en wierp dit met alle kracht naar de plaats waar hij stondHet trof hem in de zijde, hij wankelde, zuchtte diep en viel zwaar op de grond. Ze sloeg hem gade met blikse mende ogen en gejaagde adem haling. „Je hebt het jezelf aangedaan" riep zij. Maar toen ze zag dat hij zich niet verroerde, knielde ze naast hem, trok het mes uit de wonde en maakte zijn boord en overhemd los. „Niet veel bloed komt er uit", mompelde zij. Hij is flauw ge vallen van de schok. Zou ik het nu erg vinden als hij dood was Och neen, ik geloof dat ik geen gevoel meer over heb. Maar hij komt niet bij. Hij moet hulp krij. gen, dat is zeker. En ook is het een feit, dat ik niet hier gevonden moet worden." Ze stond op en liep met onze kere schreden naar de deur. Toen ze die opende, bleef ze nog even staan en keek over haaf schou der naar de bewusteloze gedaan te op de grond. Ze keerde terug, wierp zich op de knieën naast hem, trok zijn hoofd naar zich toe en overdekte zijn gelaat met vu rige kussen. „Om wille van het verleden, het gelukkige verleden. Dit is mijn laatste vaarwel, Philip, jij bent dood en ik ben dood, waar schijnlijk was het beter dat wij geen van beiden geleefd hadden". Zonder een woord of een blik trad zij de voordeur uit, sloot die geruisloos achter zich en nadat zij zich even overtuigd had dat het terrein veilig was, gaf ze een geweldige ruk aan de bel en ver dween in de duisternis. Even later werd de voordeur open gedaan en na een korte poos weer gesloten, maar nie mand trad de kamer binnen waar de heren het souper hadden ge bruikt en waar nu Philip Rowis terneer lag. (Wordt vervolgd). waardoor zij dus niets van de door hen behaalde resultaten af weten. De heer Castenmiller ein digde met de woorden „boeren met oordeel is boeren met voor deel." Hierna sprak de secretaris van de „Stichting van de Landbouw" de heer Rademakers, nog enkele woorden. Spr. hoopte dat het ge. sprokene van deze dag niet tever geefs moge zijn en vruchten zal mogen afwerpen. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich vele autoriteiten, o.a. de ZeerEerw. Heer Pastoor v. Herpt; Ir. Scheien; Dr. v. d. Werf; de voorzitter van de NCB kring Breda de heer in 't Groen, de directeur van de Zuivelfabriek RaamsdonkWaspik, de heer Q. v. Loon en verder besturen vari beide verenigingen en een over volle zaal belangstellenden. Alles bij elkaar is deze studie dag zeer geslaagd te noemen. hoog loon, leeftijd 30 j. Nieuwe Bosscheweg 90 TILBURG.' GEVRAAGD TE AMSTERDAM in klein Doktersgezin, geen practijk aan huis, op kleine moderne flat Inlichtingen te bekomen bij Oud-Burgemeester VAN DER VEN VLIJMEN. ■3——anaaataa—asana» i ne nan— i i san in ei 17 jaar, goed administratief onderlegd. 4-jarige M.U L.O. opleiding genoten. Brieven ouder No. 2754 Bureau van dit blad. R. K. MEISJE v. g. g. v. zag zich gaarne geplaatst als v. d. e. n, te Kaatsheuvel. Brieven onder No. 2752 Bureau van dit blad. R.K. MEISJE, diploma's M. U. L. O. Typen 3 jaar kantoorervaring zoekt Brieven onder No. 2751 Bureau van dit blad. Grootestraat HO a WAALWIJK niet onder 16 jaar. Magazijn „VOLKSBELANG". leeftijd 20—25 jaar, Protestant. Brieven onder No. 2753 Bureau van dit blad. TE KOOP: Adres te bevragen Bureau van dit blad. TE KOOP: een op lucht en een op Ijzer JAC. v. d. WIEL Sch. Hooglandersstr. 77 WASPIK. HET ENIGE LANGSTRAATSE BEDRIJF voor Laageinde 83 te Waalwijk Tal. 211.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 6