&ÏSHEML een bekwaam Stikmeestei. L00N-0P-ZAND MEDEDELING van de Gemeente Licht- vakbekwame AFMAKEN 2 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 10 FEBRUARI 1949 3 en Waterbedrijven, Waalwijk IN 'SPRANG-CAPELLE IS MEN TEVREDEN MET DE 12 TOEGEWEZEN WONINGEN IVO VAN HAREN's SCHOENFABRIEKEN N.V. WAALWIJK VRAGEN voor een hunner Fabrieken Gewend leiding te geven aan groot personeel. Sollicitaties te richten aan Afd. Personeels- za ken. Schoenfabriek H. VAN MIERLO vraagt In Parijs duurt het pro ces Kravchenko in onvermin derde hevigheid voort. Nu zijn er getuigen uit Rusland geko men, die elkaar en zichzelf tegenspreken, o.a. Kravehen- ko's eerste vrouw, die min der mooie dingen van hem zei. Hoe zullen de rechters uit deze bokspartijen geraken. Overal ter wereld wordt geprotesteerd tegen het pro ces tegen Kardinaal Minds- zenty. In Amerika hebben duizenden brieven het mini sterie van buitenlandse za ken en het Hongaars gezant schap bereikt. Wij vernemen ook dat de Hongaarse waarn. consul-generaal met z'n staf van 4 mannen zijn ontslag heeft ingediend. Een .voormalig lid van het Hongaarse parlement ver klaarde te New York, dat vele personen, die bij de veroorde ling van Kardinaal Minds- zenty betrokken zijn, lid wa ren van de Nazi-partij. Ter herinnering voor onze gasverbruikers herhalen wij nog eens onze mededeling van 6 Januari 1.1. De aanhoudende stijging van het gasverbruik, dat meer malen de productie-capaciteit van onze ovens en de ons toegewezen hoeveelheden kolen belangrijk overtreft, nopen ons° om de gasverbruikers met aandrang te verzoeken om de uiterste zuinigheid te betrachten bij het gebruik van gas. Mocht het gebruik niet verminderen, dan zuilen wij ons wederom genoodzaakt zien om tot invoering van speruren over te gaan. Vanaf Maandag a.s. houde men er derhalve rekening mede dat de gastoevoer gedurende onderstaande uren zal kunnen worden onderbroken Op Maandag t.m. Vrijdag: 13—17 uur. Op Zaterdag en Zondag: 1417 uur. Men verzuime vooral niet na ieder gebruik de gaskranen zorgvuldig te sluiten. De Directeur: P. G. VAN VLIET Inderdaad, in vergelijking met andere omliggende gemeenten mag Sprang-Capeile met zijn 3174 M3 bouwvolume niet klagen. Niettemin blijft een billijke verdeling van dit volume >nog een puzzle en kunnen niet alle particuliere bouwers in eens bevredigd worden, maar toch heeft de voorzitter reeds enkele bevoorrechten genoemd, in de spoedeisende vergade ring op Dinsdag j.l. Gouden Bruiloft. Hoofdstraat West krijgt Zater dag a.s. weer een gouden bruiloft te verzorgen. Het echtpaar A. Hoevenaar-Ligtvoet gaat zijn hal ve eeuw-vereniging vieren, zoals deze wijk dat gewoon is. Reeds maanden vooraf is aan de voor bereiding van dit feest gewerkt onder een comité, dat onder lei ding staat van de heer M. Swa- gemakers. In feeststoet wordt om half negen, opgetrokken naar de Parochiekerk van St. Jan, waar om 9 uur een plechtige H. Mis van dankzegging wordt opgedra gen. Na de H. Mis wordt het gou den echtpaar gehuldigd door de buurt en een huldeblijk aangebo den, waarna de kinderen de jubi larissen in zang en voordracht complimenteren. Na een receptie volgt een trac- tatie der kleinen, terwijl tussen 6 en 7 uur een serenade door de plaatselijke harmoniecorpsen volgt met een reünie van de buurtbe woners in Euphonia. Voor een keurige versiering en verlichting is als steeds alle zorg besteed. Nieuwe onderwijzeres benoemd. Deze spoedeisende vergadering, waarbij de heren Braspenning en de Rooij niet tegenwoordig wa ren, was eigenlijk bijeengeroepen omdat er weer een onderwijzeres benoemd moest worden, daar de in de vorige vergadering benoem de jullr. rzelzing, de benoeming met had aangenomen. Nu werd met 5 stemmen mej. A. L. Oldekamp uit Poortvliet benoemd, terwijl mej. J. P. Öer- lernans 4 stemmen kreeg. Li. en W. deden vervolgens het voorstel grond aan de Moiensteeg te Capelle te kopen van J. Boezer en Mej. de Wed. Mouthaan, te gen een prijs van 0.80 per M2. De volgende overweging had B. en W. hiertoe doen besluiten; in Sprang zat dé gemeente het best in de bouwgrond en daar had men dan ook reeds 16 huizen gebouwd. Nu was het alleszins billijk dat men ook in v.m. Capelle enkele huizen zette en daar kreeg men de gelegenheid voor nu deze grond voor een matige prijs werd aange boden. De Plan. Dienst zou dit wel goedkeuren, daar het uitbreidings plan voor van. Capelle ook enigs zins naar het Zuiden, rond het Station was geprojecteerd. De heer Verheijden kon niet begrijpen dat de grond in de Mo iensteeg zoveel verschilde met de grond in de Heistraat. B. en W. hadden zelfs meer geboden, aldus de voorzitter, maar tenslotte werd hier 24. per strekkende meter goedgekeurd De Heistraat was een dorpsweg en de Moiensteeg een buitenweg, vandaar het grote verschil. Verontwaardigd vond de heer Verheijden dat het Prijzenbureau er beroerd weinio F'.jk op had! Door d'; aankoop van grond g-Jegen langs de Heistraat, van A. v. d. Werken en M. Verha gen, tegen een prijs van 50. per strekkende meter bij een diep te van 30 meter, zagen B. en W. een gelegenheid de open plekken tengevolge van de brand te vul len. De heren hadden deze grond aangeboden op voorwaarde dat zij de huizen die er op gebouwd zouden worden, zouden mogen be trekken. B. en W. hadden hierte gen geen bezwaar, te meer daar er dan toch weer twee andere huizen vrij kwamen. De heer Maijers stelde dit op hoge prijs en hoopte dat er meer dergelijke aanbiedingen kwamen. De gemeentelijke vergoeding voor het Lager Onderwijs werd evenals de vorige voorstellen z. h. st. goedgekeurd. De gemeente kan tevreden zijn. Onze gemeente kan tevreden zijn, zei vervolgens de voorzitter, toen hij kwam te spreken over het onlangs toegewezen bouwvolume van 3174 M3, oftewel 12 wonin gen. In vergelijking met omliggen de gemeenten kon men gevoeglijk zijn voldoening uitspreken. Het bleef echter een grote puzz le hoe deze bouwvolume goed te verdelen, want er waren reeds verschillende aanvragen van par ticulieren, die wensten te bouwen, binnengekomen. Er zouden mogen bouwen: J. Kuijsten uit Sprang, die was af gebrand; van Zwietering, Sprang, dit betrof een herbouw-geval, waarvoor 115 M3 extra bouw volume vergoed zou worden; Pruijssers te Capelle, die een boerderij wilde zetten van 460 M3, maar er was grote kans, dat Landbouwherstel dit volume hele maal voor haar rekening zou ne men; A. de Bie te Sprang kreeg 270 M3 en Wagemakers Capelle kreeg 300 M3. Zodoende bleven er nog onge veer 6 woningen over. Er waren nog meer aanvragers, maar die heeft men gezegd nog even te moeten wachten, anders schoot er voor de gemeente zelf niets meer over en er 'waren nog veel noodgevallen. De voorzitter had met wethou der de Bas dezer dagen een be spreking gehad met ir. Bolsius van de Volkshuisvesting en daar hadden zij kennis genomen van de ontworpen duplexwoning, die een zodanige indruk maakte dat B. en W. er sterk over denken een 4- tal van deze duplexwoningen te laten zetten. Zij waren heel ge schikt voor kleine gezinnen, en wanneer de woningnood was op geheven waren ze met een kleine verandering weer tot gewone hui zen te maken. De voorzitter deelde vervol gens nog mede dat zich een on verkwikkelijke geschiedenis had voorgedaan met de grond t.o. het gemeentehuis. Er was namelijk gebleken dat er een valse hand tekening was gezet onder de brief waarin de grond aan de gemeente werd aangeboden. Hij behoorde niet aan meergenoemde heer Dek kers uit Kaatsheuvel, maar aan zijn broer. De eerste had zich ech ter voor eigenaar door laten gaan. Dit was het laatste wat er in deze korte vergadering behandeld, werd, zodat hierna de sluiting kon volgen. KAK De Haghespelers. In de zaal van de heer Jan v. Dun krijgen we Zondag a.s. weer eens een echt volkstoneel. De Ha ghespelers, die jaren achtereen optraden onder regie van de heer Dirk Janse, met de meest pakken de tonelen uit het volksleven, ko men nu met een werk van Peter Burg onder de titel van „Dode Ogen", een brok werkelijk leven vol stijgende spanning, thans on der regie van de auteur Peter Burg. Wat de Haghespelers tot heden boden was tragedie, zoals het door velen graag genoten werd. Volgens de recensies, die nu geboden worden is „Dode Ogen" de climax van wat de Ha ghespelers to heden presenteerden. Biljartsport. Maandag speelde voor de com petitie de klasse libre D.E.S. 2 in Euphonia tegen K.O.T. 2 uit Jan van Dun. Het sterke K.O.T. 2 moest op de Euphonia-tafel de meerderheid van D.E.S. erken nen in een nederlaag van 62. De totale uitslag was D.E.S. 2 J. v. d. Ven 23 brt. 29 pnt. H. v. Dun 21 brt. 75 pnt. A. de Gouw 29 brt. 100 pnt. Th. v. d. Hout 22 brt. 75 pnt. K.O.T. 2 W. Soeterboek 23 brt. 100 pnt H. Aussems 21 brt. 67 pnt. C. Smit 29 brt. 62 pnt. v. Gastel 22 brt. 67 pnt. Naar Antwerpen. In een onzer vorige nummers meldden we, dat de wielerclub Kaatsheuvel op Zaterdag 26 Fe bruari naar Antwerpen gaat om de Zesdaagse te bezoeken en daardoor de practijk van de gro te krachten in de wielersport te bewonderen en te bestuderen. De reis wordt met de grote bussen van v. Dijk's Reisbureau aan vaardt, die tevens in de gelegen heid stelt de plaatskaarten in Hollands geld reeds vooruit te betrekken. Om tijdig met de col lectieve passen klaar te komen, moeten de deelnemers tijdig, in elk geval voor Zondagavond 13 Februari zich melden bij de adres sen van de Wielerclub. Een krasse figuur. We kennen allen Dirk Laros. Eens was hij met z'n vrouw de colporteur van de Bredasche Cou rant, later van Het Huisgezin en nadien van Het Nieuwsblad. Dirk voorop en Jaan twee of drie pas sen daarachter. Wel eens mop perend, doch steeds en altijd bij elkaar, want ze waren onmisbaar aan elkaar verbonden. 68 jaren getrouwd en toen ontviel hem Jaan, z'n steeds getrouwe vrouw. Toen ze heenging was ze 90 jaar en Dirk bleef alleen achter. We kunnen het ons voorstellen, dat hij ze miste, die hem steeds volg de gedurende 'n lang leven. Maar Dirk is er nog. Ge kunt hem zien in de 9-uur mis in de St. Jans parochie en bij mooi weer voor het Gasthuis, waar hij een knikje over heeft voor die hem zien en nog z'n krasse figuur bewonderen nu hij dezer dagen de 95 bereikt. Agenda. Donderdag 10 Februari school- toneel zaal van Dun: „Om een Troon". Zaterdag 12 Febr. 8 uur n.m. voorstelling Apollo-theater. Zondag 13 Febr. 6 uur en 8.30 uur n.m. voorstelling Apollo-thea ter. Zondag 13 Febr. 8 uur n.m. zaal Jan van Dun ,De Haghespe lers": Dode Ogen. Maandag 14 Februari 8 u. n.m. repetitie Harm. Apollo. Echo 'der Duinen. Zaterdag vierde de Gem. Zang veren. „Echo der Duinen" in de zaal bij de heer Aartsen haar jaarlijkse statiedag. Om 4 uur kwam allen in de zaal bijeen, waar zij op gulle wijze getrac- teerd werden op enkeie glaasjes, terwijl in de avond een feestmaal tijd werd aangeboden. De avond werd gezellig door gebracht met muziek, zang en voordrachten door de leden der vereniging. De hieraan verbonden uitvoering voor de H.H. Dona teurs zal a.s. Zondag plaats vin den. 12Yi-jarig kloosterjubilé. In het klooster der Eerw. Zus ters van Liefde alhier vierde de Eerw. Zuster Iluminata, in de wereld Mej. Heerten uit Wijbosch haar 12J^-jarig kloosterjubilé. Door de kinderen der school en speciaal de kinderen der 6e klas werd de jubilaresse een aubade gebracht. 40-jarig bestaan R.K. Vakvereni ging Afd. Loonopzand. In de dagbladen van 13 Maart 1909 kon men lezen dat het Zijne Doorl. Hoogw. de Bisschop van Den Bosch had behaagd de sta tuten van de R.K. Lederbewer- kersbond te Loonopzand goed te keuren en tot geest, adviseur te benoemen de WelEerw, heer H. Lamers. Reeds geruimen tijd had den verschillende arbeiders uit Loon de vergaderingen van de reeds een jaar tevoren opgerichte Lederbewerkersbond te Kaatsheu vel bijgewoond en reeds in Febr. 1909 hadden er zich reeds 20 uit Loon bij de Bondsvoorzitter, de heer Roestenberg uit Kaatsheuvel opgegeven, deze verzoekende om met Vastenavond d.a.v. te Loon te komen om de gewenste inlich tingen over de oprichting van een afdeling te geven. Zulks gebeur, de en zo mogen we aannemen dat 13 Maart 1909 de officiële dag was der oprichting. Op 11 April 1909 (Palmzon dag) had de tweede algemene ver gadering plaats om, zo lezen we in de notulen dier vergadering, „de zaken in de pas opgerichte vereniging" te regelen. Van de bestuursleden die de hitte van de dag gedragen hebben, leven er thans nog twee en we kunnen niet nalaten ze hier te noemen. Het zijn Jan Vera-Oerlemans, de eer ste voorzitter en Jan Snoeren-de Ruiter, secretaris. Het ledental klom op deze ver gadering tot 84, waaronder 1 as pirantlid. Alzo, zo lezen we in genoemde notulen, „is het funda. ment gelegd onzer vakvereniging en goed 'gelegd." Hoe kon het ook anders. Twee der beste sociale fi guren uit .onze streek, kapelaan v. Heeswijk, de latere pastoor van Raamsdonk, en Corn. Roesten- berg uit Kaatsheuvel, waren de promotors, die het vuur dat hen bezielde, wisten over te dragen op het nie.uwe bestuur. We zullen niet trachten weer te geven wat onze voortrekkers aan arbeid te verzetten hebben gehad in al die jaren. Men moet de sociale toestanden in onze streek kennen om hun arbeid naar behoren te kunnen waarderen. Gedwongen Winkelnering, werk verschaffing, vooral in 't begin, toen „de bazen" niet steeds over voldoende „Commissie" beschik ten, uitkering bij ziekte (al was dit in 't begin zeer ontoereikend) oprichting van een Ziekenfonds, de geweldige strijd tegen 't drank misbruik in die dagen, weer iets later de moeilijkheden met werk loosheid 't verschrikkelijke spook beeld in de schoenindustrie, de bezettingsjaren en dan spreken we nog niet over de strijd om het Coll. Arbeidscontract. Dit alles herdachten we giste ren onwillekeurig, toen we in een overvolle zaal bij de Wed. Wijt- vliet dt receptie bijwoonden, die gehouden werd bij het 40-jarig bestaan van bovengenoemde ver eniging. Nadat de voorzitter der vereniging in de keurig met bloe men versierde zaal de receptie ge opend had, werd het woord ge voerd door de burgemeester der gemeente, Mr. v. d. Heijden en wethouder G. Grootswagers. Ver volgens sprak namens de Werkl.- bond en alle afdelingen de voor zitter van de K.A.B. Jos. v. Esch, waarna meerdere oud-bestuursle den derfeestvierende vereniging hun gelukwensen aanboden. Past. Schoenmakers, zijn wen sen aanbiedende, zegt, dat hij tij dens zijn 16-jarig pastoraat, de feestvierende vereniging heeft le ren kennen niet alleen, doch er vooral in de tijd der Duitse be zetting mede heeft mogen samen, v/erken, ook al was ze dan door de bezetter opgeheven. Spr. be waart aan deze tijd nog steeds dankbare herinneringen. Pastoor heeft gemeend om ter gedachtenis aan dit jubileum een beeld achter in de werk te plaatsen, de H. Willibrordus voorstellende. Verschillende sprekers volgden, waaronder we ook opmerkten de grote stuwkracht in het sociale leven en oprichter der Vakvereni ging, de heer C. Roestenberg, die, hoewel hij door z'n ziekte niet meer in staat is zich in het soci ale leven te verdiepen, bij deze gelegenheid niet wilde achterblij ven. Verder werkten we op zo goed als alle bestuurders van so ciale en andere verenigingen. 's Avonds om 6.30 uur had in de zaal van Concordia een fees telijke bijeenkomst plaats van de leden en genodigden met hun da mes. Na opening door de voorz. werd het strijdlied gezongen en hield de hoofdbestuurder de heer P. Buijckx een spreekbeurt met als onderwerp „Heden, verleden en toekomst". Nadat aan 17 le den, die vanaf de oprichting lid zijn van de vakvereniging, diplo ma's waren uitgereikt, trad het O, D. Cabaret-orkest uit Nijme gen op, dat de aanwezigen op aangename wijze wist bezig te houden, waarna de voorzitter met een korte toespraak sloot. Afscheid van hoofdonderwijzer J. B. van Opstal. Maandag,op de dag van zijn 65-jarige pensioengerechtigde leef. tijd, nam de alom bekende hoofd onderwijzer J. B. van Opstal af scheid van zijn leerlingen en me de-onderwijzers, alsmede van de Eerw. Fraters om zijn loopbaan als onderwijzer te beëindigen en zich een weinig meer rust te gun nen. De heer v. Opstal heeft zich in de jaren van zijn diensttijd zeer verdienstelijk gemaakt en was 'n bij uitstek geziene figuur, zowel bij zijn leerlingen en oud-leerlin gen als bij de ouders der kinde ren, die vol lof waren over zijn capaciteiten en hun kinderen vol vertrouwen aan hem toevertrouw den. De heer v. Opstal werd gebo ren 7 Febr. 1883 te Chaam en slaagde reeds op 18-jarige leef tijd voor onderwijzer, waarna hij de hoofdacte, acte Frans en acte Handelskennis behaalde. Als eer ste standplaats kwam hij te Breda en daarna te Gilze, en werd in 1909 benoemd tot hoofd der school in Sambeekse hoek en in 1910 overgeplaatst naar Sam- beek. In 1910 huwde de heer van Opstal te Gilze met mevr. v. d. Wildenberg en wist zich 'n prach tig gezin van 13 kinderen te stich. ten, om in 1914 zich voorgoed te wijden aan de schooljeugd van Loonopzand, waar hij zich vestig de, om thans na 35-jarige ijver alhier de kroon op zijn werk te zien gezet. Nog meer heeft de heer v. Op stal zich verdienstelijk gemaakt, zowel voor de inwoners der ge meente als daarbuiten; zo heeft hij o.a. enkele jaren les gegeven aan de Normaalschool te Box meer en zijn vrije avondtijd niet onbenut gelaten voor de belan gen der leerlingen, die de school reeds verlaten hadden en hier voor een avondschool in het le ven riep, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Ook voor het Middenstandson- derwijs en Handelskennis heeft de heer v. Opstal zich zeer verdien- telijk gemaakt door 't geven van cursussen op dit gebied, en hij was de laatste jaren tevens de examinator voor 't Middenstands diploma. Ook bij - parochiële feestelijkhe den was de heer v. Opstal steeds bereid zijn diensten beschikbaar te stellen en hij deed dit dan met volle ambitie en toewijding en de resultaten konden steeds met trots tegemoet worden gezien. Ook in zijn katholieke leven was hij steeds d'e stuwkracht voor velen en hij is nog steeds een onmisba re kracht als baszanger van het parochieel zangkoor. Hoewel de heer v. Opstal zich de laatste maanden wegens ziekte heeft moeten terugtrekken uit zijn werkkring en hem thans eervol ontslag kon worden verleend, mag hij thans het genoegen smaken weer kerngezond te zijn en hem zij dan ook een lange en gezon de rust van harte toegewenst. In de namiddag was het paro chiehuis geheel gevuld met leer lingen van zijn klasse en die der Eerw. Fraters, toen de heer van Opstal met zijn echtgenote en fa milie de zaal binnentrad. Verder merkten wij onder de aanwezigen op de Eerw. Frater Petrus Canisius als lid van het Hoofdbestuur en Schoolbestuur, de ZeerEerw. Heer Pastoor en de Rijksinspecteur der school, de heer Ubachts. Frater Bertholdus opende deze bijeenkomst en zette voor de jeugd het doel der bijeenkomst uit een. Hij richtte zich vervolgens tot de scheidende mede-onderwij zer en dankte deze namens allen voor de grote ijver, betoond bij zijn ondérwijzerstaak en wenste hem nog vele jaren een welver diende rust. Hij feliciteerde hem met zijn 65-jarige leeftijd juist op deze afscheidsdag. Hierna sprak de Eerw. Frater Petrus Canisius namens 't Hoofd bestuur, dat de heer van Opstal prees als onderwijzer en paeda- goog, bij wie niet de materiële zijde van de onderwijzerstaak voorop stond, doch alleen zijn ijver voor school en jeugd, wat hij meermalen bij zijn inspectie heeft kunnen constateren. Spr. stelde met grote voldoening vast dat tijdens zijn 20-jarige samen werking met de Eerw. Fraters, niet de minste wanklank werd ge hoord. Hij wenste hem in zijn familiekring nog vele jaren van welverdiende rust toe. Vervolgens sprak de Z.Eerw. heer pastoor, die als herder der parochie zich volkomen aansloot bij de woorden tot de heer van Opstal gericht, en met een pak kend voorbeeld illustreerde hij hoe gelukkig veel onderwijzers princi pieel hun roeping zien en tevens ten uitvoer brengen. Spr. wenste de jubilaris nog vele gezonde da gen toe. Als inspecteur van het onder wijs sprak de heer Ubachs, die in zijn woorden tot uitdrukking bracht dat hij de heer v. Opstal slechts korte tijd in zijn werk zaamheden kende, maar toch vol doende om hem te waarderen en hier van zijn belangsteling te doen blijken. De heer v. Opstal dankte alle aanwezigen en vooral het perso neel voor de prettige samenwer king in het verleden en de grote opofferingen die nodig waren om deze middag voor hem en zijn fa milie tot een onvergetelijke te ma ken. Hij sprak vervolgens de Loonse jeugd voor 't laatst toe. Tijdens dit afscheid werden door alle kinderen klasgewijze aardige nummers ten beste gege ven van zang en voordracht en werd een toast gezongen, mede als hulde op zijn verjaardag. Het daverende applaus bewees dat 't gepresteerde buitengewoon in de smaak viel. Tot slot had Frater Bertholdus nog een goede mede deling voor de jeugd, namelijk 'n julle tractatie namens de schei dende onderwijzer, zodat allen zeer voldaan huiswaarts keerden. Moge de sympathieke onder wijzer nog vele jaren aan deze dag terugdenken als bewijs van waardering van de zijde van het personeel en de schooljeugd. UITSPRAAK PROCES TEGEN KARDINAAL MINDSZENTY. Kardinaal Mindszenty, prins primaat van Hongarije is ver oordeeld tot levenslange ge vangenisstraf, evenals pater Ispanky. De andere 5 be klaagden kregen gevangenis straffen, variërende van 15 tot 3 jaar. De aanklager vond de straf te licht en zal in hoger beroep gaan. WAALWIJK. SUPPORTERSVERENIGING W. S. C. De Supporters-vereniging W.S.C. organiseert een vrolij ke avond op heden Donder dagavond om 8 uur in de zaal Musis Sacrum". Deze avond wordt gehouden ten bate van het door bovengenoemde ver eniging gestichte medisch fonds, ten behoeve der voet balvereniging. Medewerking wordt verleend door het ca baret-ensemble ,de familie v. Engelen", terwijl het muzi kale gedeelte wordt verzorgd door de band der supporters club „De Pechvogels", onder leiding van Arn. van Engelen. Na afloop der cabaret-uitvoe ring volgt in hotel „De Twee Kolommen" een gezellig sa menzijn met bal, wat even eens wordt verzorgd door „De Pechvogels". Onnodig te ver melden dat de gehele W.S.C.- farnilie, gezien 't doel van de avond, wordt verwacht en het aan de goede stemming niet zal ontbreken, zodat het me disch fonds van een goed be gin bij haar oprichting ver zekerd kan zijn. Dus allen present ABONNEERT U OP DE ECHO VAN HET ZUIDEN Aanmelden aan de fabriek Verl. Hoofdstraat 65 KAAISHEUVEL. OFFICIËLE PUBLICATIE. DISTRIBUTIEKRING 's-HERTOGENBOSCH. Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen 905, textielkaarten V A 903 en toeslagkaarten MD 905/906, 907/908 voor aanstaande en jonge moeders. De Directeur van de Distributiekring s-Hertogenbosch maakt bekend, dat in het tijdvak van 14 Februari i9-i9 tot en met 1949 de bonkaarten voedingsmiddelen 9<J:>, geidig voor ue penoue van 10 April 1949 tot 30 juii 1949, textielkaarten Vrt 905, aismeuc toeslagkaarten 905/9UÓ en 907/908 voor aanstaande en jonge moe ders zullen worden uitgereikt aan de bekende kantoren en uitreik- lokalen. Voor de gemeente 's-nertogenboscn in het knngkaniuu. aan de loketten 9 en 11. Uitgereikt worden de kaarten IxA, KB en KD 905 voor niet zelfverzorgers; LA en Lb 905 voor zeiiverzorgers vlees; VA 905 textielkaarten voor alle leeltijden; MD 905/906 en MD 90//908 voor aanstaande en jonge moeders. Voor een uit te reiken bonkaart voedingsmiddelen en een textiei- kaart dient de inwisseiingsbon K/L 905, welke links bovenaan ue bonkaart 903 voorkomt, met daaraan bevestigd het strookje, v. aar- op de dag van athalen is atgestempeld, los te worden aangeboden. Medegebracht dienen te worden de 1 weede Distributiestamkaar- ten, alsmede de hierboven genoemde inwisselingsbon. ATTENTIE. De bescheiden dienen onmiddellijk bij de uitreiking te worden gecontroleerd. Reclames, welke worden ingediend nadat het uitreik- lokaal eenmaal is verlaten, zullen niet in behandeling worden ge nomen. In verband met de langere geldigheidsduur der bonkaarten voe dingsmiddelen (16 weken), wordt bet publiek er op gewezen de bonkaarten zorgvuldig te bewaren. Voor de goede gang van zaken wordt het publiek er verder op gewezen de bescheiden af te halen op de juiste datum, welke is afgestempeld in het blanco vakje naast de inwisselingsbon. Perso nen, welke niet op de juiste dag hun bescheiden komen afhalen, worden verwezen naar de na-uitreiking, welke t.z.t. nog nader zal worden bekend gemaakt. OFFICIËLE BONNENLIJST. voor het tijdvak van 13 Februari t.m. 26 Februari 1949. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van Bonnen voor vlees t 001, 003 Vlees 002 Vlees Alle bonkaarten i 005 Algemeen Bonkaarten KA, KB 903 't 006 Algemeen - 007 Algemeen 012 Algemeen 614 Algemeen (bonkaarten 901 Bonkaarten KD 903 014 Algemeen 015 Algemeen 619 Algemeen (bonkaarten 901 100 gram vlees 200 gram vlees 250 gram boter, margarine of vet 250 gram boter, margarine of vet 400 gram kaas of 500 gram korstloze kaas 500 gram boter, margarine of vet 500 gram sinaasappelen (reeds aangewezen) 125 gram boter, margarine of vet 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 1 kg. sinaasappelen (reeds aangewezen) Tabak- en Diversenkaarten enz. QA, QC 903 61 Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 63 Tabak 1 rantsoen sigaretten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 903 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) t Geldig zijn de bonnen van de strook E. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. De reeds aangewezen bonnen 614 Algemeen (500 gram si naasappelen) en 619 Algemeen (1 kg. sinaasappelen) moe ten uiterlijk op 12 Febr. bij 'n handelaar 'worden ingeleverd. I

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3