WASPIK PRANG 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 17 FEBRUARI 1949 2 VOETBAL. ■1 27 i 15 14 1 8 Uitvoering. De Kon, Erk. Harmonie ,,De Volharding" gaf Zaterdag en Zondag j.l. haar tweede winter- uitvoering. Medewerking werd hierbij verleend door de Gemeng de Toneelvereniging „Kunst na Arbeid" uit Nieuwkuijk. Het muzikale gedeelte van de avond was goed verzorgd. On der leiding van hun dir.-instruc- teur de heer Joh. Verhoeven wer den verschillende nummers door de harmonie verdienstelijk uitge voerd. Daarna trad bovengenoemde toneelvereniging voor het voet^ licht met een toneelspel in 3 be drijven van Jac. Braun, getiteld „Materialisme". De keuze van 't stuk was een zeer gelukkige. Het was een toneelspel vol spannende kelingen en een „happy end" De primeur, die K.N.A. Zater dagavond in Drunen gaf, was minder gelukkig te noemen. Hoe wel wij een open oog hebben voor de moeilijkheden waarmede KNA te kampen heeft gehad (o.a. ziek te van enkele leden) vloeit een algemeen woord van waardering ons niet gemakkelijk uit de pen. Zondag liet KNA ons zien dat ^ij wat beters kon presteren. Be houdens enkele kleine tekortko mingen, welke bijna aan elk di- lettantenspel kleven, werd er vrij goed gespeeld. De tekst der rol len lag bij sommige spelers niet erg vast en dit werkte vlot spel niet direct in de hand. Ook aan het decor had ons inziens wel iets meer aandacht besteed mogen worden. Het meubilair was o. i. voor het privé kantoor van een mijndirecteur wel wat sober te noemen. Niettegenstaande werden de aanwezigen enkele genoeglijke uren geboden. De Volharding en KNA kun nen op een geslaagde avond te rugzien. Terug uit Indonesië. Onze dorpsgenoot de heer C. v. Son is na een verblijf van 12 jaar in de tropen in het vaderland teruggekeerd. Zoals bekend nam dhr. v. Son in 1936 tesamen met onze dorpsgenoten A. Schoen makers en A. Wouters dienst bij de KNIL. De twee laatstgenoem den hebben de Japanse bezetting niet overleefd. Wij roepen v. Son een harte lijk welkom toe in 't vaderland. Rectificatie. In ons bericht van de feest avond van de reisvereniging „De Torenstraat" staat dat door om standigheden de feestavond niet kon doorgaan in café v. d. Veer. Dit moet zijn dat deze niet kon doorgaan in het clubhuis van de reisvereniging bij Vissers.. De feestavond werd gehouden bij v. d. Veer. Ontwikkelingsavond. De K.A.B. afd. Drunen hield Dinsdagavond haar laatste ont- wikkeiingsavond van dit seizoen. De zaal was goed bezet. Na een openingswoord door de voorzitter kreeg de spreker van deze avond, de heer Nico Schuurman, direct het woord. Spreker had als onderwerp: De publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie. Op zeer duidelijke wijze be handelde spr. dit uitgebreid on derwerp, zodat het voor iedereen bevattelijk was. Spr. begon met te herinneren hoe de toestand voor 50 jaren voor de arbeiders was. Twee 'figuren, aldus spr., spraken toen tot de wereld, maar in verschillende taal. Karei Marx riep: Proletariërs van alle landen verenigt U, gij hebt niets anders te verliezen dan Uw ketenen, en terzelfder tijd gaf Paus Leo XIII de encycliek Rerum Novarum uit, waarin hij de richtlijnen aangai, hoe men moest komen uit de chaos waarin het liberalisme de wereld had gebracht, maar Hij gaf de richtlijnen op christelijke grond slag. Paus Pius X gaf in 1930 een tweede encycliek uit over dit on derwerp, waarin Hij, aldus spr., de richtlijnen aangaf voor de P. B. O. Spr. behandelde toen op een uitgebreide wijze de organisatie van de P.B.O. en wat zij voor de arbeiders betekende, o.a. be staanszekerheid. Na nog gewezen te hebben op de plichten van de arbeiders, ook vooral t.o.v. de P. B. O., besloot spr. zijn leerrijke uiteenzetting. De omlijsting was prima. Hiermede is een reeks ontwik kelingsavonden afgesloten, die goed bezocht zijn geweest en waarvan - de nuttigheid, zo niet direct tastbaar, toch in de toe komst, zeer zeker wel aan de dag zal treden. en het deed spr. genoegen dat er zoveien aan de oproep gehoor hadden gegeven om deze verga dering bij te wonen, met de hoop de zaak te begrijpen en in te zien dat er met onderlinge samenwer king veel te bereiken is, gezien de laatst gehouden winkelweek, die dank zij het comité van acie, zo schitterend geslaagd is, zodat de raming met 40% is overschreden. Het eerste schaap is over de brug. Bericht van verhindering is in gekomen van vier niet-leden, die zich echter toch als lid opgaven en zich aansloten bij de R.K. Middenstand. Verder deelde spr. mede dat er in de toekomst op wordt gewerkt om een stands- en een vakorganisatie te krijgen. De contributieheffing van ver schillende zaken werd door dhr. Spanjers nader toegelicht, omdat door omstandigheden Mr. Dr. v. d. Heuvel uit 's-Bosch te elfder ure verhinderd was dit onderwerp te behandelen. De heer Spanjers bracht naar voren in welke vorm er in de toekomst gewerkt zal worden en besprak de verdeeld heid in de standsorganisatie, wel ke maar even uit 36 verschillende ambachten bestaan. In korte trek ken werd de contributieregeling enz. toegelicht. Vragen werden hierover gesteld, welke vragen echter aangehouden werden tot Mr. Dr. v. d. Heuvel een spreek beurt komt houden. Nadat de voorz. de niet-leden in de gelegenheid had gesteld zich als lid op te geven, meldde zich het vijfde nieuwe lid aan. De eerstvolgende vergadering zal nogmaals gelegenheid worden ge geven zich als lid op te geven. De heer Spanjers bracht nog naar voren het houden van een tentoonsteling deze zomer, welk punt eveneens werd aangehouden tot de volgende vergadering. Na de rondvraag werd deze vlotte vergadering op de gebrui kelijke wijze gesloten. tï R.K. Middenstand. Op Dinsdag 15 Febr. hield bo. vengenoemd'e vereniging een pro- pagandavergadering in café v. d. Hout (den Braai). Ruim 8 uur opent de voorzit ter de heer Daelmans, op de ge bruikelijke wijze deze vergadering Jaa verg. Vlijm. Mannenkoor afd. Gemengd Koor. Maandag 14 Febr. hield boven genoemde vereniging haar jaar vergadering in caté t oonkunst bij de heer Joh. .Peijnenborg. De voorzitter de heer J. v. Buul sprak zijn openingswoord en heette allen welkom; hij hoopte op een vlotte vergadering. Daarna gaf de secretaris een uitvoerig verslag over het afge lopen jaar; veel is er door de ver- eniging gepresteerd, gezien de j mooie successen behaald te M;j- megea en verder het slagen van het soiistenconcours in verband 1 met het 25-jarig bestaan. Aan verschiilende feestelijkheden werd deelgenomen en steeds met groot succes. Daarna volgde verslag Penningmeester; in verband met de feestelijkheden waren de in komsten zeer groot, en de uit gaven waren van dien aard, dat met een flink batig saldo het nieu we jaar tegemoet kan worden ge zien. De penningmeester ontving een dankwoord van de voorzitter- voor zijn zuinig beheer, lot leden van de kascommissie werden ge kozen mej. Dina van Heivoort en dhr. li. v. d. Pol. Hierna volgde aannemen aspi rantleden; 8 dames en 5 heren, werden bij acclamatie toegelaten. Bestuursverkiezing, aftredend mej. Annie Luijben-van deri Bosch en dhr. Chr. v. Kessel, die beide werden herkozen. Als bestuurslid werd nog toegevoegd mej. Els de Vaan. Daarna kwamen-de plan nen voor 1949 naar voren. Op de eerste plaats werd voorgesteld: heropvoering van de schitterende operette de Mei-Koningin, van Geleen, en wel op 2e Paasdag voor het publiek, op veelvuldig verzoek. Daarna volgde de rondvraag, die weinig nieuws bracht, waarna de voorzitter een slotwoord sprak en op de eerste plaats terugkwam op de laatste uitvoering, die schit terend geslaagd is, waarvoor de directeur, Mich, van Heivoort, al le lof toekomt voor zijn grote op offering. Verder zei de voorzitter dat er voor dit jaar heel wat op het program stond en hij hoopte onder de goede leiding dit te be reiken; hij twijfelde niet dat het grote aantal donateurs nog hogér zal worden opgevoerd. Tót slot dankte de directeur voor dc mooie woorden tot hem gesproken en hoopte dat de wens van het bestuur in vervulling zcu gaan. Hij dankte de spelers, so listen en koor voer de medewer king aan het slagen van de ope rette en hoopte dit jaar de dona teurs een prachtige operette en een revue te kunnen aanbieden, mits allen medewei ken. Hierna kwam het einde van de ze vlotte en gezellige vergadering. Uitvoering Utile Dulci. Zaterdag 19 Febr. en Maandag 21 Febr. voor donateurs en Zon dag 20 Febr. voor het publiek, zal bovengenoemde vereniging in het Patronaat, telkens om half 8, opvoeren het blijspel in drie be drijven: In het \Vitte Paard, on der leiding van Jan Nieols, regis seur. Dit is de tweede winteruit- voering van Utile Dulci en wij twijfelen niet of deze zal wederom slagen; de krachten waarover zij I beschikken zijn in staat dit blij j spel met groot succes op te voe i ren. Uitvoering Harm. Concordia. Zaterdag 12 Febr. en Maandag 14 Febr. voor ereleden en dona teurs en Zondag 13 Febr. voor 't publiek, gaf Concordia haar eer ste winteruitvoering, in de zaal van de heer H. Boom, met mede werking van de verenigde spelers V.G.T., die opvoerden 't drama in drie bedrijven Zuster Annun- ciata. Deze eerste winteruitvoering is voor de Harm. Concordia schitte rend geslaagd, al had de belang stelling Zondag wel iets groter kunnen zijn. Hetgeen vertoond is was af. De muzieknummers die ten gehore werden gebracht, on der directeur H. A. Moors, vielen bij het publiek goed in de smaak. Daarna volgde het drama Zuster Annunciata, dat schitterend is op gevoerd. Het publiek leefde van iet begin af mee en velen hadden er teveel aan. Over spel en spe lers niets dan lof; de kleinste rol len werden nog zeer goed ge- spijeeld en men had alle bewon dering voor het dochtertje van Dr. Mijnlevie; deze rol door het 7-jarig meisje gespeeld was niet te verbeteren. Het geheel was hoogstaand spel, waar de regis seur wel een dankwoord voor toe komt. De grime was eveneens in goede handen. Een geslaagde uit voering voor Harmonie Concordia en eveneens voor de toneelvereni ging V.G.T. die haar goede naam hoog hield. Uitvoering Kajotters. Zaterdagavond werd in het pa tronaat door de Kajotters een uit voering gegeven voor ouders en genodigden. Opgevoerd werd een blijspel in drie bedrijven; Een held die 't niet was. Na het openings woord van de voorzitter werd ge sproken door de districtsleider uit Veghel en de voorzitter der K. A. B. De adviseur, kapelaan Hol lenberg dankte de sprekers en vooral de ouders -en genodigden voor de belangstelling en hoopte dat zij voldaan huiswaarts zouden keren. Daarna werd het blijspel opge voerd, dat goed in de smaak viel en de lachlust nogal eens opwek te. In het spel van de Kajotters was een grote verbetering geko men pn bij goede leiding zijn er verschillende goede krachten on der. In de pauze had een tracta- tie plaats en verder werd aan de Zeereerw. heer Pastoor Heesak kers, namens verschillende ver enigingen die gebruik maken van het patronaat, een mooi kruis beeld aangeboden, hetwelk een ereplaats kreeg in de mooie zaal. Toneelver. De Volharding. Bovengenoemde vereniging zal Zaterdag 19 Febr. in café 3. Ore- mans haar tweede winteruitvoe ring geven. Aanvang 8 uur. Op gevoerd zal worden het blijspel in drie bedrijven: Het was in Mei. De uitvoering is voor donateurs en belangstellenden, zodat de zaal wederom te klein zal zijn. Een orkest uit Waalwijk, de Rigo Boys, zal deze uitvoering opluis teren. Komt zien. houden van de Ned. Herv. Man- nenverenigingen op Geref. Grond slag uit Sprang, Capelle en Be- soijen. Bij verhindering van de ringvoorzitter, Ds.Wisgerhof, stond de goed bezochte vergade ring onder leiding van de heer W. Spuijbroek. Namens de afdeling Besoijen werd door de heer G. M. van Zeist een onderwerp ingeleid over Joh. 14 118, waarop een leer zame bespreking volgde. De heer Barbier behandelde vervolgens: „Christendom en com munisme", waarin hij op duidelij ke wijze de ware aard van het communisme uiteenzette en het ontstaan door de leer van Karl Marx. De inleider wees er met ernst op dat het noodzakelijk is dat de christenen wakker geschud moe ten worden voor dit gevaar en de Kerk het evangelie van Jezus Christus in de wereld moet laten uitgaan. Naar aanleiding van dit onder werp ontspon zich eveneens een aangename gedachtenwisseling. Besloten werd nog in de maand April te Capelle wederom een streekvergadering te houden. i Het mooie, afwisselende pro- gramma dat hierna geboden werd, i viel zeer in de smaak. Van 't be- gin tot 't einde leefde 't publiek mee en telkens klonk een wel ver diend applaus. Met genoegen kun- nen de Margrietruiters op deze i welgeslaagde ruiteravonden terug- i zien. Dair.po is niet de goedkoopste, fl de beste verkou.iheidsz.alf maar wel SPRAN G-CAPELLE. Margrietruiters. De Landelijke Rijvereniging „De Margrietruiters" houdt op 24 Febr. a.s. haar jaarvergadering bij A. van Dijk, café ,,'t Bruggetje", welke vergadering toegankelijk is voor leden en donateurs. Geslaagde ruiteravonden. In het café A. van Dijk, ,,'t Bruggetje" gaf de Landelijke Rij vereniging „De Margrietruiters" op 1 en 3 Febr. voor haar dona teurs, introducé's en leden haar jaarlijkse ruiteravonden, welke buitengewoon geslaagd mogen heten. Beide avonden was de zaal zeer goed bezet. De voorz. open de met een welkomstwoord en n terugblik over de successen die in 1948 op hippisch gebied wer den behaald. Katholiek Thuisfront. Dat in Waspik de jongens in Indië niet worden vergeten, mocht vorige week weer blijken. Aan 't Kath. Thuisfront werden door de firma Kind. Nollen geschonken 930 sigaretten en 31 rollen peper munt. Zowel protestantse als ka tholieke soldaten zullen hiervan profiteren. Dit is een prachtig voorbeeld dat zeker wel navolging mag hebben. Uitvoering. Op Zaterdag 26 Febr. a.s. hoopt de Chr. Gem. Zangveren. „O.K.K." alhier haar jaarlijkse uitvoering te houden in de zaal van de heer v. Iersel. Donateurs hebben op vertoon van hun dona- teurskaart vrij toegang. Aanvang 7.30 uur n.m. Toneel. De KAJ gaf Zaterdag en Zon dag j.l. een uitvoering in het Pa tronaat. Opgevoerd werd het blij spel „De man zonder geheugen". Wederom hadden de Kajotters veel succes met hetgeen zij aan twee volle zalen presenteerden en zij kunnen op een geslaagde uit voering terugzien. Agenda. Zaterdag en Zondag 19 en 20 Febr. opvoering van het bekende toneelspel „Stineke van A. van Achteren, door de toneelvereni ging Concordia in hotel Roovers- Montens. Donderdag 17 Febr. 1949 ver gadering der R.K. Middenstands vereniging in hotel van Iersel. Aanvang half acht. Ie Klas. District IV. Burg. Stand over Januari 1949. Geboren: Johannes M zv C de Vaan-v Lend. Lambertus T G zv A v Engelen-Buijs. Johanna C A dv M A J v Bokhoven-Ver hoeven. Cornells T zv A M d Griendt-v Son. Jacobus W zv P J Kivits-v Drunen. Gijsberta J dv A Verhoeven-v d Hut. Petrus zv P de Laat- Beekmans. Marinus A A zv M v d Linden-v. Opsteegh. Overleden: Antonia Belzer 73 jaar M C de Wilt 64 jaar. Gehuwd: A. J Merkx 32 jaar en M P J op ten Berg 32 jaar. A v d Bogaard 30 jaar en M W v Baardwijk 27 jaar. G de Leeuw 30 jaar en J C de Jong. Rectificatie. In verband, met ons bericht over de opvoering van „Blank en Bruin" op 28 Febr. en 1 Maart a.s. wordt ons verzocht dit te ver. anderen in dien zin, dat er slechts één uitvoering mogelijk is en wel op Zondag 27 Febr. a.s. Limburgia 17 13 1 3 27 BW 16 12 1 3 25 Willem II 18 9 3 6 21 NAC 17 8 3 6 19 VVV 16 8 2 6 18 TSC 18 5 7 6 17 Brabantia 16 6 3 7 15 MVV 17 5 5 7 15 Juliana 15 6 1 8 13 Helmond 17 2 4 11 8 Spechten 17 2 2 13 6 P. I. T. Het plaatselijk comité Sprang- Capelle van het Prot. Interkerke lijk Thuisfront, dat onder leiding van haar voorzitter Ds. J. W. de Bruijn, ijverig werkt aan de zorg voor onze militairen in Indië, verzoekt ons de ingezetenen te wijzen op de door het comité in gezette actie tot inzameling van geïllustreerde tijdschriften, bonds bladen en dergelijke lectuur. Het comité heeft voor dit werk de medewerking ingeroepen van de verschillende jeugdverenigingen in de gemeente, welker leden weke lijks bij de ingezetenen bedoelde bladen willen ophalen die dan door het comité geregeld zullen worden opgezonden. Wij wekken de ingezetenen gaarne op dit werk volledig te steunen, opdat onze militairen in Indië door het zien en lezen van bedoelde tijdschriften ook op de hoogte kunnen blijven van hetgeen in het vaderland gebeurd. Hieraan kan eenieder medewer ken, want wanneer men de tijd schriften gelezen heeft, hebben ze voor ons geen waarde meer en onze jongens stellen er zeer veel belang in ze te mogen ontvangen. Ned. Herv. Mannenverenigingen. Dinsdagavond werd in de Con sistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier een streekvergadering ge- VW-BVV LimburgiaJ uliana BrabantiaNAC MVVDe Spechten TSCWillem II le Klas. NO AD Eleijerheide Eindhoven Helmondia PSV Sp. Emma Sitt. Boys Kerkrade Maurits LONGA Baronie District VI. 17 11 3 3 25 18 9 4 5 22 17 6 9 2 21 17 8 4 5 20 17 7 3 7 17 17 5 5 7 15 17 4 6 7 14 18 5 4 9 14 16 4 5 7 13 16 6 1 9 13 16 5 2 9 12 RWB 17 6 7 4 19 RKFSV 17 7 5 5 19 Waspik 17 8 2 7 18 Raamsdonk 18 8 2 8 18 Velocitas 18 7 2 9 16 Right 'Oh 17 2 6 9 11 10 Nevelo 17 0 6 6 Uno AnimoNevelo Right 'Oh- —Veerse Boys WaspikVOAB Reserve 2e klasse C. Sarto 2 18 14 3 29 RKTVV 2 17 8 6 3 22 Longa 3 17 10 2 5 22 Willem II 3 17 7 4 6 18 Noad 3 16 8 2 6 18 WSC 2 18 7 3 8 17 DESK 2 18 6 4 8 16 Taxandria 2 18 4 4 10 12 RAC 2 18 3 4 11 10 RKC 2 17 4 1 12 9 PSV—Sitt. Boys NOADEindhoven HelmondiaLONGA MauritsDe Baronie 2e Klasse A. TOP 19 13 4 2 30 DESK 17 9 4 4 22 Zwaluw 18 9 4 5 22 SET 19 6 6 7 18 Wilhelmina 17 7 3 7 17 RKC 17 6 4 7 16 Conc. SVD 18 5 6 7 16 Kolping 18 7 2 9 16 Sehijndel 18 5 4 9 14 WSC 18 5 3 10 13 RKTVV 17' 5 2 10 12 Cone. SVDWSC ZwaluwRKTVV Wilhelmina—TOP DESK—Kolping RKC—Sehijndel 3e Klasse C. ODC Baardwijk Sarto Gilze Gudok Haarsteeg Vlijm. Boys Korvel Ons Vios Zaltbommel 4e Klasse C. OpijnenNooit Gedacht 4e Klasse D. 18 13 4 1 30 18 11 5 2 17 8 6 3 22 17 5 5 7 15 17 6 3 8 16 6 2 8 18 5 4 9 14 i 18 6 2 10 14 17 5 3 9 i3 j 16 4 0 12 Veerse Boys VOAB Uno Animo 17 17 15 4 3 3 22 21 21 Willem II 3—RKC 2 RKTVV 2—NOAD 3 Uitslagen van Zondag Reserve 2e klas C. Longa 3Willem II 3 32 RAC 2Taxandria 2 11 DESK 2—RKTVV 2 0—0 Conc. SVD—WSC. A.s. Zondag onderneemt WSC de reis naar 's-Bosch naar Conc. SVD en dit zal een zeer zware reis zijn, want er staat die mid dag voor de Oranje-Zwarten heel wat op het spel. Ook voor Conc. SVD. hangt veel van deze wed strijd af, want winnen zij deze, dan stellen zij zich veilig. Dus aan spanning zal 't dan ook wel niet ontbreken. Daarom WSC ers, geef je nog eens voor de volle 100 procent en werkt van 't be gin tot het einde. Geef je tegen stander geen kans en wees hem daarom telkens iets te vlug af en leg je tegenstander je spel op, want denk er om, de eerste klap is in zo'n wedstrijd alles waard. Jullie hebt in de laatste acht wed strijden getoond waartoe je in I staat bent, daarom gaan jullie a.s. i Zondag met een zekere wil en vol enthousiasme naar' 's-Bosch en we zijn er van overtuigd dat de volle buit nu naar Waalwijk komt. R.K.C.—Sehijndel. Zondag zal het er weer span nen op het RKC Sportpark, want een der candidaten voor de on derste plaatsen komt een laatste wanhopige poging doen om het degradatiespook te ontkomen. Maar ook RKC kan nog niet op haar lauweren gaan rusten en het is haar taak om beide puntjes in Waalwijk te houden, want ge heel veilig zijn zij ook nog niet. Wij achten RKC er wel voor in staat om Sehijndel er onder te houden, maar dan mogen zij hen toch ook weer niet gaan onder schatten, want een kat in 't nauw is het oude liedje, dat dikwijls uitkomt. Daarom RKC-ers, let op uw saeck. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.-programma. DESK 1 is voornemens zijn eindsprint zonder falen te vol brengen. Het is nog jammer dat in Oss de hindernis niet werd genomen. Zondag a.s. zal Kolping Kaatslieuvelse grond komen betreden, maar of het hun goed zal bevallen, valt nog te betwijfelen. Met een zelfde spel als 1.1. Zondag in Waalwijk, maar een beter schot, zal het Kolping zwaar te verduren krijgen. Dessers, knalt er Zondag maar eens lustig op los en dan natuurlijk: „roos". Er wordt op gerekend! DESK 4 dat 1.1. Zondag zijn overwinningenreeks niet voort kon zetten omdat de scheids rechter verstek liet gaan, gaat vanzelfsprekend Zondag a.s. op het goede pad voort door W.S.J. 2 met lege handen naar Tilburg terug te sturen. DESK 6 krijgt een harde noot te kraken; dat zullen ze in Oisterwijk wel ondervin den. Verrassingen zijn overi gens niet uitgesloten. DESK 9 moet proberen Nieuwkuijk te overrompelen, maar dan zal er met man en macht gewerkt moeten wor den. DESK 10 heeft het gemak kelijker tegen Vrijhoevense Boys en komt met buit bela den Zaterdag weer thuis. DESK 11 gaat zijn Zaterdag middag doorbrengen in Heus- den. Wij zijn benieuwd of ze het er zonder kleerscheuren af zullen brengen. WAALWIJK. R.W.B. Daar alle elftallen Zondag a.s. vrijaf hebben, speelt het eerste elftal van RWB zeer waarschijnlijk een vriend schappelijke wedstrijd tegen het kampioens-elftal der S.V. „Zigo" te Tilburg. Indien deze wedstrijd doorgang vindt, zal hij om 2.30 uur op 't RWB- terrein aanvangen. Verder zijn voor Zaterdag 19 Febr. de volgende jeugd wedstrijden vastgesteld, n.l. Baardw. 1—RWB 1 en RKC 4 RWB 2. Beiden vangen aan om 3.30 uur. Wint Baardwijk eerstge noemde wedstrijd, dan zijn déze kampioen; wordt deze wedstrijd echter door RWB gewonnen, dan maken onze jongens een goede kans om 't kampioenschap te behalen. Supporters van RWB, laat a.s. Zaterdag Uw jeugdleden niet alleen, gaat allen op naar 't Baardwijk- en RKC-terrein om de jonge garde aan het werk te zien en hun luide aan te moedigen. RWB-ers van groot tot klein, moedigt Uw jongens aan, op dat zij in een sportieve wed strijd beide puntjes mee naar Besoijen zullen kunnen bren gen. Jongens, geef je allen voor de volle 100%, speel fair en sportief zoals wij van jullie steeds gewend zijn. Veel succes. JULIANA 2—LONGA 4. Het blijkt de Julianaploegen diepe ernst te zijn om straks, bij de herdenking van het bestaans- jubileum der vereniging, hoge plaatsen op dé ranglijsten te be zetten. Voor de opvallend schit terende prestatie van het eerste team doen de anderen niet onder, met als „primus inter pares" het reserve-team. Dit elftal, ingedeeld in de eerste klasse dér afdeling Noordbrabant, met als tegen standers o.a. diverse standaardelf tallen en reserves der Tilburgse eerste klassers, heeft de leiding met de volgende stand 15 11 3 1 25 60-26 Om dit te bereiken, is er hard gewerkt moeten worden. Onge meen fel was en is hier de strijd. Overduidelijk wordt dit aange toond door het feit dat de laatste wedstrijd de beslissing omtrent 't kampioenschap moet brengen. Deze match is Zondag op het Juliana Sportpark. Slagen de geel zwarten er in het bezoekende Longa een gelijk spel af te dwin gen, dan is deze grote rivaal uit geschakeld en tevens de derde pretendent Noad 4, dat momen teel 2 punten achter is. Eén punt is er dus nodig om de kampioens- vlag te kunnen hijsen. Door deze omstandigheden is hdeze ontmoe ting geplaatst in het middelpunt der belangstelling, vooral in de Juliana-familie, maar ook daar. buiten. Het aanvangsuur is 2 uur. DRUNEN. Voetbal. R.K.D.V.C.-nieuws. RKDVC 1 eindigde Zondag haar competitie in een wed strijd tegen de hekkensluiter Opijnen. Aanvankelijk liet 't zich aanzien dat het een ste vige overwinning voor Drunen zou worden. De wedstrijd was nog geen 20 minuten oud, of DVC had door rechtsbinnen en linksbuiten een 20 voor sprong. Uit een penalty wisï Opijnen voor de rust de ach terstand te verkleinen. Spoedig na rust maakte de DVC-linksbuiten er 31 van. Toen kwam Opijnen geweldig opzetten. De DVC-rechtsback moest uitvallen. De rechtshalf raakte vermoeid en zo wist Opijnen het tot een gelijk spel te brengen. RKDVC 2 was in Rosmalen op bezoek bij OJC 3. Het werd een 42 overwinning voor de Drunense jongens. OJC nam de leiding in de 23e minuut, maar voor rust maakte de DVC-midvoor nog gelijk. Vijf minuten na rust maakte de DVC-rechtsbinnen 12. Even later was de stand weer ge lijk. Daarna was het woord verder alleen aan DVC. Onze midvoor en rechtsbinnen zorgden- iedér nog voor een doelpunt. Eindstand 24. RKDVC b—RKC d 7—0 RKDVC a—RKC b 2—1 Firma H. Mimpen (lederwa- renfabriek) contra fa. Gebr. Fortuin en De Wijs (Schoenfabriek). Zaterdagmiddag was er weer eens wat leven op het Drunense voetbalveld, omdat van genoemde firma's de fa- brieks-elftallen tegen elkaar uitkwamen om hun krachten te meten. Om half drie werd begonnen. Na het beginsignaal van scheidsrechter Pelders werd de aftrap verricht door dhr. de Wijs, vervolgens bracht direct de midvoor van Mim pen de bal aan het rollen en het ging er naar uitzien dat zomaar de schoenveste door broken zou worden, ware het niet dat er een stevige con trefort zat, bestaande uit kee per Cales, die een gevaarlijk schot van Van Baardwijk on schadelijk maakte. Na 15 mi nuten heen en weer getrap maakte rechtsbuiten v. Veg- hel door prachtig samenspel met midvoor Wilhelm 10. Kort voor de thee was 't weer v. Veghel die de voorsprong verstevigde, door de keeper van Fortuin voor de tweede maal te verrassen; 20. Na de rust werden de schoe nen wat gevaarlijker en er kwamen enkele mooie aanval len, maar daar stond keeper Meesters als een rots in de branding en stopte alles wat op hem werd afgevuurd. Weer gingen de lederwarenmannen ten aanval en met een prach tig schot maakte v. Baardwijk 30. Kort voor het einde knalde v. Veghel de bal voor de vierde maal in de touwen en zo werd deze wedstrijd be ëindigd met een 40 over winning voor de lederwaren- mannen. VLIJMEN. OJC 2—Vlijmen 3 1—3. Vlijmen 3 speelde Zondag uit tegen OJC Orthen. Voor de rust had Vlijmen spoedig de leiding en toen de tweede helft begon was de stand 0—3. Toen kwam Or then wat meer in de aanval, maar doelman J. Boom was in grote vorm en rammelde vele gevaar lijke schoten uit zijn doel; een maal werd hij gepasseerd, waar bij het bleef; de stand werd daar door 1—3. Vlijmen 3 schaarde zich bij de overwinningen van de Boys aan. Zondag 20 Febr. zijn alle elf tallen voor de competitie vrij. Vlijmen 1 heeft ingeschreven voor de KNVB-beker. We zijn benieuwd wat daarbij gepresteerd zal worden, daar het elftal de laatste weken een stuk sterker is geworden. VRIJH.-CAPELLE. SpartaLongo (Breda) Een belangrijke ontmoeting. Voor Zaterdag a.s. staat dann de wedstrijd tegen Longo op, het programma. Vorige week hebben onze jongens het niét, tot een overwinning kunnen- brengen in Breda. Longo be schikt over veen buitengewoon: snelle ploeg' en Sparta zal van het begin tot het einde alles in het werk moeten stellen om over dit elftal te zegevie ren. Wil Sparta haar kam pioenskansen behouden, dan moet zij beslist deze wedstrijd winnen. Want ook Longo is een zeer ernstige candidaat geworden voor de begeerde titel. Een voorspelling durven wij niet te wagen, maar toch heeft Sparta de beste papie ren. Deze ontmoeting staat onder leiding van de heef v. Velthoven. Aanvang 4 uur. GEERTRUIDENBERG. Right Oh—Uno Animo 2—2. In deze wedstrijd, die ten zeer ste te lijden had onder de slechte conditie van het veld veelal werd er meer met modder gescho ten dan met het zeer zware leder heeft de thuisclub van de kam pioenspretendenten een welver diend puntje weten af te snoepen-. Reeds spoedig na de aanvang wist R. Smits uit een voorzet van de rechtsbuiten het eerste doel punt te scoren. Hierna golfde de wedstrijd aardig op en neer. Na 20 minuten spelen slaagde Uno Animo er in uit een voorzet van

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2