DE SPAR (X) ST. JOACHIMSMOER KOFFIE, zoals U ze wenst! een tijdalijk Onderwijzeres P. DE JONG, marktsir. 2, KAATSHEUVEL mm GRIEP een net Dagmeisje HEDEN ONTVANGEN: 2 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 17 FEBRUARI 1949 3 Ï2 GEVRAAGD Mevr, KLIJBERG v. THIEL Mr. v. Coothstraat 2 WAALWIJK vraagt voor haar gezin van 2 personen leeftijd niet beneden 18 jaar. DE GROOTSTE KEUS BEKENDMAKING. Frits v. d. Linden Kaatsheuvel. WOKINGRUIL. BLAUWE KEEPER voor Overalls en*. Wij verwachten GEKLEURDE FLANEL. IN BABY-ARTIKELEN zelfstandige kruideniers —BE tS hun zeer gevaarlijke rechtervleu gel met een hoog boogschot Hon- dijk te passeren. Right-Oh liet het er echter niet bij zitten en maakte reeds de volgende minuut haar tweede doelpunt door een hard diagonaal schot van de rechtsbin nen C. Backx. Hierna kreeg Uno Animo enigszins de overhand, maar slaagde er niet in nog voor de rust wijziging in de stand te brengen. Na de rust werd het harde zwoegen van de gasten in de 38e minuut na een plotselinge aanval beloond door de welver diende gelijkmaker. De achterhoe de van de gastheren, waarin voor al de oude rot Janus van Erp uit blonk, heeft het de rest van de wedstrijd nog zwaar te verduren gehad, maar het gelukte Uno Ani mo niet het winnende doelpunt te scoren, terwijl van Right-Oh zijde nog enkele kansen werden gemist. Door dit resultaat heeft Uno Animo zijn kansen op het kam pioenschap verstevigd. De publie ke belangstelling was groot, ook van de zijde van de Veerse Boys, dat bij de uitslag van deze wed strijd belang had. Juniorencompetitie Langstraat. Uitslagen van 12 Februari. Afdeling A 2. DESK 2-WSC 2 RKDVC 1-RKC 2 Nieuwkuijk 1Baardwijk 1 Afdeling BI. Vrijh. Boys 1—Waspik 1 Sprangse Boys 1—DESK 3 White Boys 2—Berkdijk 2 Sprang 1—Wit-Zwart 2 Afdeling B 2. DESK 4WSC 3 Baardwijk 2—-RKC 3 Baardwijk 3—Heusden 2 RWB 3—RKC 5 Afdeling B 3. WSC 4—Nieuwkuijk 2 RWB 2—Heusden 1 RKDVC 2—RKC 4 Competitiestand 3e klas B.V.B. RWB 3 DWC 2 Oisterwijk Korvel 4 Gudok 4 FAC 3 Dongen 3 Broekhoven DESK 6 Nevelo 3 5 10 28 4.35 4 8 26 4.11 4 8 36 4.10 3 6 32 3.83 3 6 18 3.48 1 2 24 2.98 1 2 2.79 6 12 36 2.89- 5 10 38 3.48 4 8 23 2.56 4 8 21 2.17 3 6 27 2.86 2 4 21 2.61 1 2 19 2.24 1 2 13 2.13 3—0 2-1 1—2 3- 0'~ 0- 4- 0- 0- 1- 12- 5- 0- 7- 13 10 1 2 21 13 8 2 3 18 12 6 1 5 13 8 4 3 1 11 10 5 0 5 10 12 4 2 4 10 10 5 1 4 11 10 2 2 6 2 7 1 0 6 2 10 1 0 9 2 BILJAKTEN. KEES DE RUYTER naar de WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN 47/2. Dinsdagmorgen 15 Februari ontving Kees de Ruyter van de U.F.A.B. uit Parijs de uit nodiging om mee te spelen aan de wereldkampioenschap pen biljarten ancre cadre 47/2 die dit jaar gehouden zullen worden in Amsterdam en wel van 31 Maart tot en met Zon dag 3 April in de zalen van Krasnapolsky. De verdere deelnemers zijn: Nederland: Van Pol, De Ruyter en Metz. België: van Hasselt. Frankrijk: Calmiche en Chassereau. Zuid-Amerika: Carera. Spanje: Domingo. Gezien de sterkte der deel nemers belooft het een span nend kampioenschap te wor den; er zullen heel wat bil jartliefhebbers uit Waalwijk en- de Langstraat naar Am sterdam gaan om hun favoriet K. de Ruyter te zien spelen. We wensen onze plaatsgenoot veel succes op de a.s. wereld kampioenschappen. NEDERL. BILJARTBOND District „DE LANDGSTRAAT". In 't clublokaal van B.V.T. café M. Klijn, hadden de eind- wedstrijden plaats om 't kam pioenschap van de 2e klas Libre van ons district. Na spannende strijd wist dhr. Sj. Dijkstra op deze titel beslag te leggen. Tot de laatste partij bleef er spanning in. Door het verliezen van Klijn tegen Soe- terboek, werd Dijkstra kam pioen. Na afloop voerde de heer A. Hamers het woord en prees daarin de goede regeling van B.V.T. Tevens wenste hij de heer ^Dijkstra geluk met zijn behaald kampioenschap. Spr. was er echter trots op dat hij er in geslaagd was, de kam pioen de enigste nederlaag toi te brengen. „Ik voelde me groot worden", zo zei hij „toen ik de partij uit maakte". Wedstrijdleider de heer C. Elshout, gaf vervolgens een overzicht van de resultaten der gespeelde partijen. Hierna reikte de secretaris van het district de heer Jac. Passier, bij ontstentenis van de voorzitter, de medaille van de Ned. B.B., alsmede een bloemstuk van het district, aan de nieuwe kampioen uit. Hij spoorde de biljartsport liefhebbers aan, trouw te blij ven aan de Ned. B.B., want daarin alleen, aldus spr., kan ónze mooie sport ten volle be oefend worden en tot ont plooiing komen. Ook de kampioen der 4e klas Libre, de heer H. v. d. Gouw, werd deze avond ge huldigd en de medaille met een bloemstuk overhandigd. Door omstandigheden kon deze huldiging niet eerder plaats vinden. Beide kampioenen dankten hierna voor de hun gebrach te hulde. Hier volgen de eindstanden: Wegens ziekten moesten en kele partijen vervallen. 2e Klas Libre. Sj. Dijkstra y M. Klijn W. Soeterboek A. Hamers H. de Vaan J. v. Gorkum G. de Jong 3e Klas Libre. L. Broos A. v. d. Gouw P. v. Susteren P. Klijssen L. Ermerings C. Elshout A. Mosselveld P. ingemans Nu nog de eindwedstrijden van de le klas Libre, dan wordt er begonnen aan de clubkampioenschappen. Allen veel succes! BILJARTBOND WAALWIJK en OMSTREKEN. Zaterdag 12 Februari had in café J. Vrijhoeven de uitrei king plaats der wisselbekers en diploma's aan de vereni gingen die dit seizoen 't kam pioenschap in de resp. afde lingen hebben behaald. Toen de voorzitter de heer J. v. d. Hoven om 8.30 uur de aanwezigen een welkom toe riep, waren een groot aantal biljarters van alle aangeslo ten verenigingen aanwezig. Hij sprak woorden van dank voor de gezellige en sportieve geest die er steeds heeft ge heerst bij de wedstrijden en de wedstrijdleiders gaf hij 'n pluimpje voor de keurige lei ding, waarna hij overging tot het uitreiken van de prijzen. In de hoofdklasse heeft „Het Bandspel" na harde strijd de kampioenstitel behaald, waar voor hen de wisselbeker en een diploma werden uitge reikt. In de le klas behaalde T.O.P. 1 deze titel, evenais in de 2e klas T.O.P. 2, waardoor de club van J. Vrijhoeven 2 wisselbekers en diploma's ont ving, terwijl Marijke 1 als kampioen in afd. A 2e klas een diploma verwierf. De wisselbeker voor de 3e klas behaalde D.O.B. 1 uit Loons Hoekje met diploma. Ook in deze afdeling B wist ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en Aanbod. Worden gevraagd Een ervaren stikmeester. Enige dagmeisjes. Een machine naaister voor Confectie-industrie. Enige nette meisjes voor Lederwarenfabriek. Een goede machine-stikster voor Lederwarenfabriek. Een goede verstelnaaister aan huis. Een wasvrouw voor 1 dag per week. Eea meisje voor Fijnstrij ker ij. Enige bezorgers. Een correspondent in de vreemde talen. Bieden zich aan Een zwikmeester. Een modelleur op een Schoenfabriek. Een boekhouder-correspon dent. Een ervaren chauffeur. Enige opperlieden. Verschillende goede grond werkers. Een leerling etaleur-winkel bediende. Enige jongste kantoorbe dienden. Een reclame ontwerper-te kenaar. Een vertegenwoordiger in bakkerij -artikelen. Een assistent accountant. Enige thuisstiksters. Een thuisplakster. Enige leerling-verkoopsters. Een aankomend timmerman Een aankomend reparatie bankwerker. Aanmelden dagelijks tussen 9-12 uur v.m. op het arbeids bureau, Grotestraat 339 te Waalwijk, tel. nr. 63. Deze bekendmaking is gel dig gedurende het tijdvak van 10 t.m. 16 Febr. 1949. Marijke 2 een diploma te be halen. Vele dankwoorden werden gesproken aan het adres van 't bestuur en wedstrijdleiders voor de fraaie bekers en di ploma's en de goede leiding. Nu zijn de persoonlijke kampioenschappen weer in volle gang, waarvan wij ge regeld de uitslagen zullen pu bliceren, evenals de eindstan- denlijsten van de clubwed strijden, die wij volgende week zullen plaatsen. geweest van onze soldaten, die ginds hun plicht doen voor God en Vaderland; 't is onze plicht deze actie sympathiek tegemoet te treden door ze royaal te steu nen. De organisatie „Wij Jonge ren" deed dit reeds door spon taan de verkoop der loten in een grote campagne op zich te ne men. Zaterdag treden „De Jonge ren" om 2 uur bij hotel Smit aan. De firma A. Vrinten stelt zijn be stelauto, de firma Beekmans zijn geluidsinstallatie en de jongens hun verkoopkracht disponibel, om op een middag alle loten aan de man te brengen. De actie kan niet anders dan voor 100 slagen. De gehele burgerij leeft mee met de jongens overzee, dus... koopt zoveel zij kopen kan. Steun aan D.E.S. Op initiatief van de suppor tersvereniging D.E.S. wordt Zon dagavond in het clublokaal van de heer L. van Berkel aan de Horst, een groot Bal georgani seerd, waarvan de totaal op brengst geheel ten bate van de D.E.S.-training wordt afgedragen. Voorzitter Smit zal persoonlijk de avond met een kort woord ope nen, terwijl tijdens de wedstrijd D.E.S.Kolping reeds kaarten voor deze avond ten bedrage van de kosten van de vermakelijk heidsbelasting zullen worden aan geboden. Wie niet gaat dansen, kan door het kopen van een kaart D.E.S.K. in zijn grote kosten van training toch steunen. De honder den D.E.S.-supporters laten zich in deze actie beslist niet onbe tuigd, want DESK is de sportver eniging waarop Kaatsheuvel met recht trots kan zijn en die aller sympathie, dus... ook aller steun verdient. AGENTSCHAP G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. CORRESPONDENTSCHAP J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. Oudersavond K.J.M.V. Dinsdagavond werd in de zaal van de heer J. Smit een ouders avond gehouden door de K.J.M. V., waarop een achttal nieuwe K. J. M. V.-ers werden geïnstalleerd. Oud-K.J.M.V.-ers en het Midden- standsbestuur met de ouders der K.J.M.V.-ers waren genodigd. Jammer gaven niet allen aan deze invitatie gehoor; desondanks was het een mooie avond. De K.J.M.V.-voorzitter R. Heijs opende met een keurig woord de avond, op het ontstaan van de ouderavonden wijzend en zich verblijdend op deze bijeenkomst zowel de R.K.M.V. als de oud- K.J.M.V.-ers met de nieuwe leden bijeen te zien. Door aanvulling van nieuwe leden moet de K. J. M. V. in stand kunnen blijven en getrouw aan zijn ideaal, de jonge mannen uit het middenstandsmil- lieu te vormen tot mannen van karakter en van de Katholieke daad haar doel blijven beantwoor den. Tot de nieuwe leden sprak hij: De meesten uwer woonden reeds enige tijd de bijeenkomsten van de K.J.M.V. bij; in de oriën teringscursus door de Moderator gegeven, hebt ge een bredere kijk gekregen op het doel en streven van onze vereniging; gij wilt U als lid laten installeren, welnu, wij hopen ijverige leden in U te krijgen, jongens waar we op aan kunnen, jongemannen met ideaal, die zich gereed maken voor de toekomst, 'n toekomst, die moge lijk niet zo gemakkelijk zal zijn, maar die voor een groot gedeelte zal afhangen van uw ijver en in zicht. Dan richt spreker zich tot de ouders, die aanwezig zijn en zo veel kunnen bijdragen om de toe komst van de jongens te verze keren. Hij spoort aan tot krach tige saamhorigheid en solidariteit in het verenigingsleven, dat voor al in de naaste toekomst zal blij ken dringend nodig te zijn. Na de openingsspeech van de voorzitter verzoekt deze de Mo derator tot de installatie der ad- spirantleden over te gaan. Voor het toneel wordt dan een heid besloten. Dan komen de jongens los om de avond verder te maken tot een gezellige bijeenkomst. Zang en muziek, voordracht en scherts vol gen elkaar in bonte mengeling op, waarbij zich „Frank Sinatra and his boys" het duo Klerks, de heer v. Gastel en meer andere K. J. M. V.-ers bijzonder onderschei den. Bij de sluiting deed de voorzit ter een beroep op allen om Zater- dga a.s. volle medewerking te ver lenen bij de grote actie tot ver koop van de loten van de ver loting van R.K. Thuisfront. De toezegging was algemeen en spon taan. Jaarvergadering R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. Het R.K. Par. Zangkoor der Par. St. Jan hield -in Euphonia zijn jaarvergadering. De secreta ris de heer W. v. Wezel gaf naast keurige notulen een uitgebreid en goed verzorgd jaaroverzicht. De aftredende bestuursleden W. van Wezel en P. Schellekens werden met algemene stemmen herkozen. Verschillende punten van meer interne aard, liepen vlot onder de voorzittershamer door. Besloten werd een actie op te zetten, waarvoor de medewerking van alle leden werd ingeroepen, om te komen tot aanwerving van nieu we, jonge leden voor het zang koor. De Toren. De culturele Kring „De Toren" vervolgt Maandag a.s. zijn pro gramma mijet het optreden van 't ensemble v. Ostade uit Goirle met het non-stop programma „Dag in dag uit". Een avond van be schaafde Brabantse humor, van goed verzorgdeklein-kunst, juist passend in de komende vasten avondsfeer. Goede wijn, behoeft geen krans. Het Cabaret van Os tade aanbevelen zou de veronder stelling in zich sluiten, dat het mogelijk iemand onbekend was. Zowel van de K.R.O.-uitzendin- gen, als door zijn meervoudig op treden in onze plaats is v. Os- carré gevormd van de adsniraiv tade ingeburgerd op een wijze, die ten, het bestuur met de moderator en de vlag. De Moderator stelt de voorgeschreven vragen, wijdt de insignes, waarop de adspirant- leden de belofte afleggen en de voorzitter de gewijde insignes op speldt. Met „Aan U, o Koning der eeuwen" en „Edele Brabant", waarop de felicitatie van het be stuur en de leden, wordt het of ficiële gedeelte van de plechtig- Sanapirin verkort de ziekte- dagen. Tabletten 40 en 73 c% Rattenbestrijding. Verwijzende naar de uitvoerige advertentie van B. en W. van onze gemeente, waarin de burge rij wordt uitgenodigd mede te werken in de zgn. streekactie tot bestrijding van de bruine rat, wil len wij de inwoners van onze ge meente er uitdrukkelijk op wijzen, dat deze actie alleen dan kan sla gen, als er van een algemene me dewerking kan gesproken worden. De schade, welke de ratten aanbrengen loopt in de millioenen, het gevaar van overbrenging van ziekten als pest, typhus en de ziekte van Weijl is veel groter dan de leek kan beoordelen. De kosten van bestrijding zijn gering en het resultaat bij vol doende samenwerking zeer groot. Wie niet meedoet uit laksheid of uit het oogpunt van kosten loopt het gevaar meer verlies te lijden en mede te werken aan groter be smettingsgevaar dan hij zelf kan beoordelen. Als men de moeite wil doen de advertentie te lezen, besluit men meteen aan de actie mede te wer ken, daarom een vriendelijk ver zoek: lees de advertentie in dit nummer omtrent de rattenbestrij ding tussen 14 en 20 Februari. Berkdijk dankbaar. In de laatst gehouden gemeen teraadsvergadering kwam de uit breiding van de verlichting van onze straten ter sprake. De inge diende plannen werden goedge keurd en het resultaat is een dank bare bevolking. Vanuit de paro chie Berkdijk deed men ons het verzoek er melding van te ma ken, dat de bewoners, vooral van de kerk en omgeving, hun hoog ste tevredenheid betuigen met de uitbreiding van de verlichting, zoals die dezer dagen werd uit gevoerd, waardoor het idee van een stiefmoederlijke bedeling van deze wijk geheel is vervallen. De bewoners zijn het gemeentebestuur hiervoor ten hoogste dankbaar. Tragisch. Zaterdag j.l. overleed in de pa rochie Berkdijk mej. P. v. Gulik- Pruimboom in de ouderdom van bijna 80 jaren. Het geval is niets ongewoons, doch wordt tragisch, als men weet, dat het echtpaar v. Gulick-Pruimboom op Donderdag 17 Februari zijn diamanten huwe lijksfeest zou vieren, waarvoor reeds geruimen tijd een volijverig comité met de voorbereidende werkzaamheden bezig was, om de parochie bij deze gelegenheid een zeldzaam feest te bereiden. In een spoedvergadering van het feest comité werd besloten de verza melde gelden disponibel te stellen voor het lezen van H. H. Missen voor, de zielerust van de overle dene. Bij de uitvaart, die Woens dagmorgen gehouden werd, was het voltallige comité aanwezig. T afeltennis-kampioenschappen. Op Zondag 20 Febr. a.s. wor den dan de Langstraatse Tafel tennis - kampioenschappen ver speeld in „Euphonia". De laatste inschrijvingen zijn binnen en wat het aantal betreft, hebben zij zelfs de hoogste verwachtingen over troffen; er zijn niet minder dan 112 inschrijvingen binnengekomen. Er zal dan ook reeds Zaterdag met de voorwedstrijden worden begonnen, terwijl de officiële ope ning op Zondag om 12 uur, door de Edelachtb. heer Burgemeester Mr. v. d. Heijden zal geschieden. Het aantal inschrijvingen bedraagt voor Dames-enkel 15, voor He ren-enkel 75 en voor Heren-dub- bel 22. Er zal op 5 tafels worden i gespeeld, terwijl na afloop om 8 uur een bal voor de deelnemers wordt gegeven. Agenda. Zaterdag 19 Febr. 8 uur n.m. Apollo-theater en Zondag 20 Febr. 6 u. en 8.30 u. n.m. „Tarzan en Tanya", 14 jaar. Zaterdag 19 Febr. 2 u. n.m. Wij Jongeren, voor de verloting Thuisfront. Zaterdag 19 Febr. 7.30 u. n.m. Bel Canto Bal, zaal Jan v. Dun. Zaterdag 19 Febr. Tafeltennis kampioenschappen zaal Euphonia. Zondag 20 Febr. 12 uur v.m. officiële opening Tafeltenniskam pioenschappen zaal Euphonia. Zondag 20 Febr. 7 uur n.m. Bal ten bate van Trainingsfonds DESK zaal L. v. Berkel. Zondaf'20 Febr. 8 uur n.m. Bal Euphonia deelnemers Tafeltennis wedstrijden. Maandag 21 Febr. 8 uuï n.m. repetitie Harm. Apollo. Maandag 21 Febr. 8 uur n.m. De Toren, zaal Gildenbond, Ca baret v. Ostade: Dag in, dag uit. een algemene belangstelling op deze avond garandeert. Verloting R.K. Thuisfront. Met een enkel woord hebben we reeds gewezen op de grote verloting, die R.K. Thuisfront or ganiseert, een verloting, waarbij de prijzen in hoofdzaak gegeven zijn door onze eigen jongens in Indië. 't Is een sympathiek gebaar Toneel R. K. J B. Zondag trad alhier de toneel vereniging van dé R.K.J.B. voor het voetlicht met het toneelspel in 3 bedrijven „Kinderen" onder regie van de heer v. d. Zande uit Tilburg. De zaal was matig be zet, wat zijn oorzaak vond in het optreden van toneelverenigingen terzelfder tijd in omliggende plaat sen. Derhalve wordt a.s. Zondag, wanneer dit spel voor de tweede doch laatste maal gegeven wordt, een drukker toeloop verwacht. Dit spel steekt wat spel en kwaliteit betreft, ver boven voor gaande uitvoeringen uit. De me dewerkenden verdienen alle lof voor de wijze waarop zij hun rol len uitbeeldden. Het meest op de voorgrond traden wel J. Oerle- mans en C. Brabars, die van hun rollen als vader Woiter en zijn zoon Jelle een aparte creatie ga ven en niet weinig tot het succes bijdroegen. A. de Bie in zijn rol van schoolmeester, broer van Wolter, vertolkte eveneens zijn rol opperbest, hoewel hij geen ge makkelijke taak had. Zijn voor dracht en uitbeelding verraden 'n goede toneelspeler en hij" behoor de zeker met C. Meeren als grootvader tot de besten van het gezelschap. Wij mogen echter de andere medewerkenden niet tekort doen, daar zij ook best spel lever den, een enkele hapering in de tekst over het hoofd gezien. Zo was ook W. Kennekens in zijn rol als ,,de smid" de juiste man op de juiste plaats. Zijn snedige opmerkingen, vooral in het laat ste bedrijf, wekten meermalen de lachlust van het aanwezige pu bliek op. Kortom, zij hebben de bezoekers laten genieten van goed amateurtoneel en verwachten dan ook a.s. Zondag een druk bezoek. Het is dan ook waarlijk de moeite waard. WAALWIJK. BOUWWERKEN OPGEDRAGEN. Het bouwen van een garage voor rekening der Fa. Vermeer 6 Beerens alhier, onder architec. tuur van de heer A. v. Huiten, is bij onderhandse aanbesteding opgedragen aan M. Klrijngeld 6 Zn., aannemers te Waalwijk. Het bouwen van een boer derij te Drongelen voor rekening van de Wederopbouw boerderij en te Zwolle, onder architectuur van de heer Antoon van Stok- kum, Mr. v. Coothstraat 10te Waalwijk, is gegund aan de fa. M. Kleijngeld 6 Zn., aannemers te Waawijk. HOCKEY. Zondag 20 Februari. Dames Waalwijk IWere Di I (Tilburg). Aanvang 12 uur. Dames Waalwijk III-Were Di II (vriendschappelijk). Aanvang 1,15 uur. Dames Waalwijk II—Hoco II (Oisterwijk). Aanvang 2.30 u. Heren Des II—Waalwijk I. VERBLIJF VAN VREEMDELINGEN. De Burgemeester van Waal wijk, Hoofd van plaatselijke po litie, vestigt de aandacht der in woners zijner gemeente op arti kel 27 van het Vreemdelingenre glement 1918, waarbij is bepaald, dat ieder, die aan een vreemde ling nachtverblijf verschaft, ver plicht is daarvan binnen 24 uur hetzij mondeling, hetzij schrifte lijk, kenniste geven aan de In specteur van Politie, Raadhuis plein 2, alhier. Het nalaten van deze ver plichting wordt gestraft met hech tenis of geldboete van maximaal 5Ö00.— De Burgemeester voornoemd, Mr. R. J. J. LAMBOOY Waalwijk, 16 Februari 1949. Voor de vele blijken van deel neming ondervonden bij het over lijden van ons lief dochtertje CORRI betuigen wij U hiermede onze op rechte dank. M. C. VAN CAMPEN A. VAN CAMPEN- RIJKEN Sprang, Februari 1949 Oudestraat. BIJ MIJN VERTREK NAAR INDIË groet ik al mijn familie, vrienden en kennissen. Soldaat SJEF VAN HOOF aan boord s s. Waterman aan de Teresiaschoo! Grotestraat 244 W A A L WIJ K. Hoofdstraat 150 Tel. 72 Burgemeester en Wethouders van LOON-OP-ZAND brengen ter openbare kennis dat in de week van 14 tot en met 19 Febru ari 1949 de bruine rat in een z.g. streekactie zal worden bestreden. De rat brengt de volksgezond heid in gevaar, door het overbren gen van de besmettelijke ziekten pest en typhus en de ziekte van Weijl, welke laatste ziekte zijn ontstaan vindt in de uitwerpselen van de ratten in badwater. Zij slepen voedsel weg en maken dit voor de consumptie ongeschikt. Om dit alles te voorkomen wor den alle bewoners opgeroepen eenparig mee te helpen aan de bestrijding van de rat, hetwelk kan geschieden a. door alle onnodige gaten in muren, deuren, keldervensters, roosters e.d. te dichten, ver sleten onderzijden van deuren met blikbeslag te repareren, evenals gaten in vloeren b. door bestrijdingsmiddelen uit te leggen, welke van Dinsdag 15 Februari 1949 af tot Za terdag 19 Februari 1949 af gehaald kunnen worden bij de Boerenbonden te Kaats heuvel (Stationsstraat en Loonsedijk) te Loonopzand en te De Moer. Als bestrijdingsmiddel worden brokjes brood gebruikt, waarin extract van zeeajuin en een con serveringsmiddel zijn gebakken, alsmede giftabletten en gifpasteit jes. De bestrijdingsmiddelen moeten liefst niet open en bloot worden neergelegd. Ze zijn wel practisch ongevaarlijk voor mensen en huis dieren, maar het is de bedoeling dat alleen de ratten ze kunnen vinden. Per woonhuis moet worden ge rekend op 10 en per boerderij, pakhuis, graanmolen, levensmid- delenbedrijf op 30—50 blokjes. Het gaat er om dat alle plaat sen, waar ratten kunnen voorko men, behandeld worden. Dus niet alleen huizen en schuren, ook de naaste omgeving daarvan, waarin vooral van belang zijn kippen- en varkenshokken, schoeiïngen, wal kanten en opritten vdn bruggen, vuilnishopen, bietenkuilen, enz. Ook moet worden gedacht aan plaatsen, die niet bij een woning behoren, maar waar toch ratten kunnen zijn, b.v. ongebruikte schuurtjes in het veld, resten van afgebroken huizen enz. Twee dagen na de uitleg moet gecontroleerd worden of de brok jes zijn opgenomen. Op de plaat sen, waar alles weg is, moet op nieuw worden uitgelegd, waar voor de op andere plaatsen over gebleven brokjes kunnen worden gebruikt. Bedenk dat bij het voeren der huisdieren niet mag worden ge morst; voederkisten dienen, zeker des nachts, met een deksel te worden afgesloten. Kortom, er mogen geen eetwa ren voor ratten bereikbaar zijn. Kaatsheuvel, 14 Februari 1949. Burgemeester en Wethouders van Loonopzand, Mr. R. J. Th. v. d. HEIJDEN. De Secretaris, M. H. J. VAN N1EUWSTAD. Van Waalwijk naar Drunen. De v/a ing bestaande uit 2 kamers, keuken en berg plaats, boven 3 slaapkamers. Indien mogelijk in 't Centrum van Drunen. Brieven onder No. 2777 Bureau van dit blad. Verder vindt U bij ons DIRECTOIR5 van kleine tot extra grote maten Op gebied van ONDERGOEDEREN zijn vrij de meesf gesorteerde zaak van Kaatsheuvel. zijn wij specialisten. Beleefd aanbevelend, Dat is „Land van Belofte"-koffiezo vers, zo fijn gebrand. Alleen bij De Spar. waar U ook nog gratis spaarzegels krijgt. Tot 24 Februari a.s. Bij 100 gr. „LAND VAN BELOFTE"-THEE a 80 ct. (steeds 5 zegels extra) nu 1 0 zegels extra 3 rollen HOOYMEIJER BESCHUIT a 26 ct. 1 0 zegels extra 250 gr. FEESTPUDDING VAN VICTRIX met vruchten en suiker 10 zegels extra Iets küzöhders. alleen bij D1 e Spar! Ticci DIJlvHUCi 9| -At/."' - 'fV: 'r&:.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3