K&2ÏÏSBIUVEL LOON-OP-ZAND u DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 FEBRUARI 1949 biljartsport. AAA V V BEKENDMAKING. door middel van Jan Balvers, 11. Uit een strafschop maakt van Nieuwstadt 21 en Jan Balvers zorgt er voor dat de thuisclub met de rust een veilige voorsprong heeft, 31. Na de rust wordt het nog even oppassen voor de Dessers. Daar J. v. d. Ven maar wat over het veld strompelt is practisch iedere Kolping-aanval gevaarlijk. Spoe dig is het dan ook 3 2, maar dan komt het keerpunt. J. v. d. Ven valt uit en A. v. Es gaat stopperen. Het gaat nu weer van een leien dakje en door J. Bal vers en A. v. d. Ven wordt de voorsprong vergroot, 5 2. Nog eenmaal breekt Kolping door en haar linksbuiten maakt het mooi ste doelpunt van de wedstrijd, 5—3- A J Door P. Balvers en A. v. d. Ven wordt de eindstand tenslotte 7—3. VLIJMEN. Jeugdelftallen. Zaterdagmiddag speelden de junioren van de Vlijm. Boys B tegen Drunen B. Vlijmen won in een goede wedstrijd met 5—2. De leiders waren present en waren zeer tevreden over het spel; er werd goed gecombineerd en het plaatsen was af. Vlijm. Boys-A-Nieuwkuijk A 2-0. Vlijm. Boys A speelde Zondag tegen Nieuwkuijk A, dat in de jeugdcompetitie een goed figuur heeft geslagen. Vlijmen was ster ker en won met 20. Vlijmen dat over een goed elftal beschikt, zal onder de goede leiding van de heren Moonen en Coensen krach ten vormen, die binnenkort de oudere spelers op waardige wijze kunnen vervangen. Ga zo voort. SPRANG. N.E.O.—S.B.O. 5—1. Het is dan N.E.O. eindelijk gelukt weer eens een overwin ning te boeken en wel een zeer verdiende overwinning. Vooral in de eerste speelhelft werd er door beide partijen een pracht- partij voetbal te zien gegeven, waarvan 't publiek met volle teu gen heeft kunnen genieten. Het spel stond toen vooral op zeer hoog peil. N.E.O. dat de aftrap had, vloog al direct gevaarlijk op doel af en zette er direct een zeer hoog tem po in, hetgeen door S.B.O. goed overgenomen werd. Er werden steeds goede en ge vaarlijke aanvallen aan weerszij den opgezet en vooral door* de N.E.O.-voorhoede, waar deze middag een goed schot in zat, werden deze met een gevaarlijk schot besloten. Vooral de buiten spelers werden steeds bij elke aanval in 't spel betrokken en het was dan ook de Neo-rechtsbui- ten, die de bal in vrije positie staande toegespeeld kreeg en er met de bal vandoor ging, om daarna deze soloren met een for midabel schot te besluiten, waar de S.B.O.-doelman geheel door verrast werd en zelfs vergat er een hand naar uit te steken. Het was .ook dezelfde speler die pl.m 10 min. later een bal, die bij de linksbuiten terecht kwam en door hem keurig werd voorgezet, door de rechtsbuiten die naar binnen was gelopen, de bal voor de S. B. O.-back met zijn rechterbeen stopte en achter de back om deze bal direct met t linkerbeen oer hard wist in te schieten. Dit was werkelijk een meesterlijk stukje voetbal. S.B.O., in 't geheel niet ont inoedigd met deze 20 achter stand, deed al het mogelijke om een tegenpunt te forceren. Hoe, wel ook hun aanvallen geraffi neerd en gevaarlijk opgezet wa ren, wisten zij voor doel geko men geen gevaarlijk schot te los sen en speelden dan dikwijls een te kort. spel, waar de Neo-achter- hoede wel raad mee wist en met forse trappen haar eigen voor hoede aan 't werk zette, die dan op haar beurt weer gevaarlijk op het S.B.O.-doel afstormde en de stand voor de rust op 40 wist te brengen. Na de thee zakte het tempo al lengs en werd er door de NEO lui wat kalmer gevoetbald, zich met deze 40 voorsprong veilig wanend. In deze speelhelft was ongetwijfeld 't spel van S.B.O, beter en deden zij hun uiterste best alsnog de eer te redden door een doelpunt te maken, hetgeen hen ook gelukte, doordat de rechtsback van N.E.O. de bal te zacht naar zijn doelman terug speelde en de SBO rechtsbinnen er als de kippen bij was om de bal langs de doelman in 't net te transporteren. Dit bracht even 'n kleine kentering in 't spel en werd de NEO-voorhoede weer wat actiever. Het gelukte toen K. Chabot "het 5de doelpunt te sco ren, na in deze wedstrijd vele schoten en kopballen door paal en lat het veld weer te moeten zien ingaan. Het einde van deze goede en sportief gespeelde wed strijd, waarin scheidsrechter Vrij hoeven een zeer gemakkelijke taak had, kwam dan ook met een verdiende overwinnig voor Neo. A.s. Zaterdag moet N.E.O. I een uitwedstrijd spelen tegen Ro- sendaalse Boys. Diegenen welke de reis mee willen maken, wor den verzocht zich zoo spoedig mogelijk bij 't bestuur op te le ven. Vertrek per bus om 2 uur. VRIJHOEVE-CAPELLE. SpartaLongo Breda 50. Een prachtige 5—0 overwin ning heeft Sparta Zaterdag be haald op de grote kampioenscan- didaat Longo uit Breda. Het is een prachtige prestatie van onze jongens om deze sterke vereni ging zon groe nederlaag toe te brengen. Door deze overwinning blijft Sparta een ernstig candidaat voor de hoogste titel, n.l. kampi oen van afd. Zuid. De belangstelling voor deze wedstrijd was weer buitengewoon groot. Het zag er in de eerste 20 minuten niet naar uit dat Sparta als overwinnaar uit de bus zou komen, want het was Longo dat toen' het beste van het sDel had. Sparta kwam er steeds beter in en drong Longo meer in de ver dediging terug. Er waren onge veer 25 minuten gespeeld, toen Sparta de leiding nam door een prachtig doelpunt van onze links buiten. Enkele minuten voor rust kreeg Sparta nog een vrije schop te nemen en deze werd omgezet in een doelpunt. Stand 20. Na de rust komt Longo er niet meer aan te pas en de stand wordt dan ook geleidelijk opgevoerd tot 0, met welke stand het einde kwam van deze mooie en span nende wedstrijd. Onze junioren speelden tegen Desk en ondanks de 3—0 neder laag speelden zij een pracht par tijtje voetbal en enkele tegenpun- ten hadden zij zeker verdiend. Op de vergadering van 18 Fe bruari j.l. zijn tot bestuursleden van onze vereniging gekozen de heren P. Treffers en P. Meter. Verder werd op deze vergadering een supportersvereniging opge richt. Direct na het tot stand ko men van deze vereniging gaven zich reeds een 25-tal leden op. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat dit een mooi resultaat is en een prachtig initiatief. Voor a.s. Zaterdag staat op 't programma. Vobba—Sparta. Ver trek 3 uur vanaf het Bruggetje. CAPELLE. Gudok 2Wit-Zwart 15. Na de aftrap ontwikkelde zich direct een snelle match. Met open aanvallen wordt de Gudok veste onder schot genomen en na tien minuten spelen weet de linksbin nen Wit-Zwart de leiding te ge ven, 1—0. Maar 3 minuten later weet de midvoor der thuisclub de stand op gelijke voet te brengen 1 1. Gudok, aangemoedigd door dit doelpunt, weet enkele mooie aanvallen op te bouwen, maar de achterhoede is voor haar taak be rekend en bezweert alle gevaar. Na 20 minuten spelen is het de linksbuiten van Wit-Zwart, die weet door te breken en met een prachtig schot zijn club de leiding weet te geven, 21, en even la ter is het de linksbinnen die door de achterhoede heen dribbelt en met een hard schot de voorsprong vergroot, 3—1. Hiermede gaat de rust in. Na de hervatting is Wit-Zwart steeds in de meerderheid en weet mooie aanvallen op te bouwen. Na 10 minuten spelen is het de midvoor die weet door te breken c" met een hard schot de stand op 4—1 brengt en even daarna is het weer de linksbinnen die weet te scoren, 51. Met deze stand komt het einde van deze faire en sportieve wedstrijd. De leiding was bij de heer Dankers in goede handen. Het 2e elftal verloor met 10 van Sprangse Boys 2. Jeugd B verloor met 3—0 van White Boys. LOON-OP-ZAND. Uno AnimoNevelo 60. Uno Animo trapt af trekt reeds aanstonds ten aanval, welke ech- er door de Nevelo achterhoede wordt afgeslagen. Het spel gaat nu snel op en neer, maar toch blijkt reeds dat lino over alle li nies Nevelo verer de baas is. Na 20 minuten spelen weet Hno de score te openen. Door dit succes aangemoedigd, is lino niet meer te houden en reeds 5 minuten la ter ligt nummer twee in de tou wen. Nog voor de rust wordt de score tot 4—0 opgevoerd. Na de hervatting neemt Uno 't wat kalmer op, maar zit toch voortdurend op het Nevelo doel Met nog twee doelpunten weten zij de stand tot 6—0 op te voe ren. Door deze denderende overwin ning staat Uno op de drempel van het kampioenschap. Nog slechts 2 punten uit twee wedstrijden zijn voldoende om de kampioensvlag te kunnen hijsen. En als er op de zelfde wijze gespeeld wordt als we de laatste wedstrijden gewend zijn, zullen ze er komen ook. HOCKEY. Zondag 20 Februari 1949. Dames. Waalwijk 1Were Di 1 22. De gisteren door het eerste da meselftal gespeelde match tegen Were Di 1 was dè wedstrijd van het seizoen en overtrof alle ver wachtingen. Van het begin af aan is het een gelijk opgaande strijd geweest, vol spannende momen ten, waarin enkele minuten voor de rust het eerste doelpunt door Waalwijk werd gescoord. In de tweede helft zagen we prachtige aanvallen, maar de bei de achterhoedes waren in prima conditie en lieten geen bal door. Toch hing de gelijkmaker in de lucht en weldra werd door Were Di de stand op 1 1 gebracht. Door een fout van een der Til- burgse backs werd de bal enkele minuten later in eigen doel gesla gen, zodat Waalwijk weer leid de. Buiten verwachting maakte Were Di 2 minuten voor 't einde nog gelijk. De uitslag 2-2 gaf uit stekend de verhouding weer van deze sportieve wedstrijd. Op veel lager peil stond de wedstrijd Waalwijk 2-Hoco 2 (Oisterwijk) en er was hier ook niet zo'n samenspel te zien. On danks gevaarlijke momenten voor het Hoco-doel bleef de stand voor de rust Blanco. Ook deze clubs waren volkomen* aan elkaar ge waagd, ofschoon de Waalwijkse backs beter opruimden. Waalwijk bleek de gelukkigste en scoorde pl.m. 10 minuten vóór het einde het winnende doelpunt. Eindstand van de vriendschap pelijke wedstrijd Waalwijk 3 Were Di 2 3-0. De heren bevochten in Kaats heuvel een 3—1 overwinning op Des 2. Het is een stevige, maar toch sportieve wedstrijd geweest. Direct na de aanvang zat Des achter de bal aan, voor Waal wijk was het nog zoeken. Na on geveer 10 'minuten werd de eer ste strafcorner genomen en van deze tijd af is Waalwijk steeds in de aanval gebleven, welk werken voor de rust nog werd beloond met een doelpunt (0—1). Na de hervatting ging het weer hard te gen hard. Jammer voor Des 2 was Waalwijk's achterhoede niet te passeren. Na pl.m. 15 minuten spelen kwam een strakke voorzet van rechts, de keeper van Des liep uit, miste en de midvoor kon de bal kalmpjes in het net wer ken (02). Nu kwam Des opzetten en wist gebruik te maken van een inzin king. Het werd 1 2. Het spel verplaatste zich naar het midden veld en begon te ontaarden in een soort biljarten. Waalwijk kreeg een strafcorner te nemen. Een fout van een Des verdediger in de slagcirkel had een straf-bully tot gevolg, die door Des werd ge wonnen. Direct na de vrije slag zette Waalwijk weer een aanval op, bracht de bal in de cirkel en passeerde de keeper met 'n schui ver (1—3). Met deze stand kwam het einde. Kees de Ruyter eindigde als vierde in het kampioenschap hoofdklasse groot-biljart. Hij heeft uitstekend gespeeld. Za terdag maakte hij de hoogste serie van de dag, n.l. 153. Hij won van de Leeuw, die slechts 165 scoorde tegen zijn partij van 300. Hij is gepromoveerd van de eerste klasse naar de hoofd klasse met 13.52. Metz won het kampioen schap met 23.07. Metz en v. d. Pol gaan naar Parijs voor de Europese kam pioenschappen 71/2. RUITERSPORT. Talley Ho „Rossinant". Zondag 20 Februari werd op 't landgoed van de heer Tim- Timmermans uit Waalwijk door de ruiters van de W. R. J .V. „Rossinant" een Tally Ho verreden. De wedstrijd was erg spannend en vooral tussen de dames werd Jjevig gestreden voor de 1ste plaats. De einduitslag was tls volgt 1. De heer J. Jansen, Kaats heuvel op Judith. 2. Mej. M. Timmermans,Waal wijk op Natzy. 3. De heer H. Pessers, Waal wijk op Palmo. Verder worden er a.s. Za terdag onderlinge dressuur - en spring wedstrijden gehou den in de manege van de heer Timmermans en wij hopen, dat het een even groot succes mag worden. SCHULTE—BOEIJEN WINNEN GENTSE ZESDAAGSE. Het Nederlandse koppel SchulteBoeijen heeft de zes daagse van Gent gewonnen. In totaal legden zij 3111,417 kilometer af in 145 uur. De uitslag is: 1. SchulteBoeijen (Nederland); op één ronde: 2. KintVan Steenbergen (België)3. StromArnold (Australië); op twee ronden: 4. OckersThyssen; 5. Naeye Van den Meerschaut; 6. De BackerSpelte. De ove rige koppels eindigden op 4 en meer ronden. IJS-SPORT. Nadat Kees Broekman te Oslo schitterend had gewon nen op de 1500, werd hij 2e op de 10.000 M. met slechts klein verschil op de winnaar de Hongaar Pajor, die ook wereldkampioen werd. Broek- werd tweede in het algemeen klassement. DUIVENSPORT. „De Postduif" Waalwijk. Naast bovengenoemde ver eniging is opgericht een z.g. Juniorenafdeling voor jongens beneden 18 jaar. Reeds traden 16 jongens als lid toe. Het ligt in de bedoeling deze jongens te laten deel nemen aan binnenl. vluchten van Eindhoven tot Maastricht De contributie bedraagt 15 cent per maand. In April ne men de vluchten een aan vang en zullen worden ge houden op Zaterdagmiddag. Jongens welke nog als lid willen toetreden kunnen zich opgeven bij de heer J. Leij- tens, Victorystraat 11. A.s. Zondag om 11.30 uur is er bestuursvergadering, waar ook de ouders der jongens, die reeds lid zijn of lid willen worden, worden verwacht. Deze vergadering wordt ge houden in het clublokaal bij Ketels tegenover 't Station. AGENTSCHAP' G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. CORRESPONDENTSCHAP J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. om 10 uur is hij in alle eenvoud, zoals hij was, op het kerkhof der parochie St. Jan begraven. R.I.P. Om de Coup de Marathon. De wedstrijden om de Coup de Marathon georganiseerd door de biljartclub K.O.T. in de zaal van de heer Jan van Dun, zijn thans onder goedkeuring van de N.B.B. vastgesteld op 13, 14 en 15 Mei a.s. De inschrijvingen voor deze belangrijke wedstrijd zijn thans definitief gesloten en het zal de biljartliefhebbers van het Zuiden niet weinig intereseren hier de vijf grootmeesters uit Nederland rond het groene laken verenigd te zien. Piet v. d. Pol, kampioen in Ne derland, Europa en van de we reld in alle klassen. Piet de Leeuw, eveneens meer voudig kampioen in verschillend spel. A. Jacobs, kampioen 1946 kl. grootbiljart en meermalen Noord- Brabant kader 45/2. C. de Ruijter, de favoriet van het Zuiden, reeds kampioen 2de klasse grootbiljart, 1ste kl. klein- biljart, maal N.-Brabant enz. H. Metz, de gevreesde tegen stander van de grote v. d. Pol in de wedstrijden dezer dagen in Amsterdam gespeeld, die het kam pioenschap behaalde in 71/2. Nooit zag het Zuiden een vijftal krachten van dit gehalte bijeen. K.O.T. is in volle actie om deze wedstrijden een verloop te geven, die niet alleen de club, doch ook 't Zuiden zullen sieren. Steun voor DESK. 't Was er zo enorm druk in het clubtehuis van D.E.S.K. op Zondagavond, dat noch de voor zitter van de supportersclub, die het bal organiseerde ten bate van het Desk-trainingsfonds, noch de Desk-voorzitter de heer Sj. Smit er behoorlijke gelegenheid kregen een passend openingswoord tot de supporters met hunne weder helften te spreken. Men was ge komen om Desk te steunen in een Bal-avond, waarbij men verder mogelijk weinig aan voetbal ge dacht heeft, doch alleen Terpsi chore zijn offer wilde wijden. We hopen dat de recette aan de verwachting zal beantwoorden, wat dan toch wel de bedoeling van de bezoekers zal zijn ge- T af eltenniskampioenschappen De Langstraat. 't Was er een gezellige drukte toen Zondagmiddag om 12 uur de officiële opening van de tafelten niswedstrijden om het kampioen schap van de Langstraat door de Weledelachtb. Heer Mr. v. d. Heijden in Euphonia geschiedde. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter van de K.C.T., wel ke club de wedstrijden organi seerde, kreeg burgemeester v. d. Heijden het woord, t Was vol gens spreker voor zijn gemeente Loonopzand en Kaatsheuvel wel iets van meer dan gewone bete kenis, dat er op gebied van sport en muziek zoveel te beleven valt, dat steeds de naam. der plaats, met ere naar buiten draagt. Nu zijn het weer de kampioenschappen van de Langstraat in tafeltennis. Met bijzonder genoegen heeft spreker aan de uitnodiging deze wedstrijden te openen gevolg ge geven, omdat deze sport ook te beleven is in eigen woning en daardoor ook hem of haar, die niet in de gelegenheid verkeert de sport buitenshuis te gaan be oefenen, niet van de beoefening uitsluit. Met belangstelling volgt hij de wedstrijden, welke hier reeds Zaterdag begonnen zijn en die door velen met veel interes se gevolgd worden. Hij hoopt, dat het verloop zeer gunstig en prettig zal zijn en moge bijdragen tot groei en bloei van de sport. Met deze wens zowel voor deel nemers als de organiserende ver eniging K.C.T. opent hij officieel de wedstrijden. De heer v. Oversteeg, voorzit ter van de K.T.C., dankt de heer burgemeester voor de bereidwil ligheid deze opening te willen verrichten en geeft dan enkele technische aanwijzingen, die het vlotte verloop van de ontmoe tingen kunnen bevorderen. Reeds Zaterdagnamiddag was met de voorwedstrijden begonnen, om ze ker te zijn, dat Zondag de finales zouden kunnen worden gespeeld. Direct na de opening werd op 5 tafels verder gespeeld onder zeer grote belangstelling van een aan dachtig publiek. Volgens een goed opgezet tijdschema- gespeeld, had den de wedstrijden een zeer vlot verloop, terwijl ovbr de organisa tie niets dan lóf was. Ingeschre ven was door 15 dames enkel; 75 heren enkel en 22 heren dubbel. Vooral de eindwedstrijden waren zeer spanend en het gevolg van de organisatie van deze wedstrijd is ongetwijfeld, dat bij velen de belangstelling voor deze tak van sport is opgewekt. De einduitslagen Waren: Dames enkel. 1 en kampioene Mej. R. v. d. Meer, Dongen, 2 Toosje Treffers van K.T.C., 3 en 4 Mevr. Schilders-Borsten en Mevr. v. Boxtel-Willems K.T.C. Heren enkel: 1 en Kampioen S. Dancewicz KTC, 2 v. d. Anker RWB Waalwijk, 3 P. Borsten KTC en 4 A. Óversteeg KTC. Heren dubbel, waarvan de fi nales gespeeld in vier sets, 1 en kampioen A. Oversteeg en H. v. Nieuwstadt en 2 S. Dancewicz en P. Borsten alle K.T.C. Zaterdag 26 Febr. wordt in Euphonia de eindwedstrijd ge speeld voor de competitie tussen de twee hoogste clubs uit de com petitie n.l. KTC I en Silva I uit den Bosch, zodat uit deze ont moeting de kampioen van de af deling te voorschijn komt. We achten KTC in staat in eigen huis de beslissing te nemen. Voor de ze ontmoeting bestaat weer zeer veel belangstelling. R.K.M.V. Het is een bekend en zeer jam merlijk feit, dat de Kaatsheuvelse middenstanders zo weinig deel nemen aan het verenigingsleven. Daarom is het goed gezien, dat de commissie, die zich op de laatst gehouden vergadering van de K.J.M.V. gevormd heeft, wil trachten hierin verbetering te brengen. Door huisbezoek is op nieuw actie gewekt en zijn de toezeggingen niet bedoeld als een kluitje in het riet, dan mogen we met alle recht verwachten, dat de vergadering, die Woensdagavond in Euphonia gehouden wordt en die toegankelijk gesteld is voor alle middenstanders een zeer druk bezoek zal hebben. Diverse ac tuele punten zullen ter tafel ko men, waarom het van het aller grootste belang is, dat geen en kele middenstander zal ontbre ken. De oudste inwoner overleden. Vorige week berichten we, dat de heer Dr. Laros in het pension Bethlehem bij de Eerw. Zusters Franciscanessen alhier, de leef tijd van 95 jaren' had bereikt. Dirk is 68 jaren getrouwd ge weest en was tijdens zijn leven een typische colporteur van meer dere dagbladen, bekend in ge heel Kaatsheuvel. Toen we het bericht inzonden mochten we niet verwachten, dat we zo kort daar op reeds zijn titel van oudste in woner zouden moeten geven aan een ander. Vrijdag overleed La- ros in alle kalmte en Maandag weest. Toneel. Het vorig seizoen was het Al liance Toneel met het dansorkest The Geergians de gast in de Eu- phonia-concertzaal. Het succes was toen zeer groot, zowel van acteurs als van orkest. Deze week Woensdag a.s. komen de Rosen- dalers terug, thans met een ca baretrevue ,,De Notenkrakers We verwachten, dat de roep 't vorig jaar achtergelaten, ook nu tot resultaat zal leiden. K, A. J.-nieuws. Deze week geen groepen van wege de repetities en voorberei dingen voor onze revue. Wel is er iedere avond behal ve Maandag repetitie. De bestuurs- en leidersvergade ring gaat Donderdag gewoon door. A.s. Zaterdag 26 Febr. geen cn'spanning. Zondag 27 Febr. II 50 a. v m. Stadiekring. De opvoering van onze revue Zo gaat ie goed, is Vrijdag 2o Febr. 7.30 uur voor K.A.V. V.K.A.J. en alle Kajotters (tevens maandbijeenkomst) Zaterdag 26 Febr. 8 uur voor K.A.B. leden en genodigden. I Maandag 28 Febr. voor K.A.B. leden. i Alle drie de uitvoeringen in de zaal van de Gildenbond. Agenda. Maandag 21 Febr. 8 uur n.m. repetitie Harm. Apollo, i Maandag 21 Febr. 8 uur n.m. De Toren in de zaal van de R.K. Gildenbond: Jan van Ostade met i Dag in, Dag uit. J Dinsdag 22 Febr. 7.30 uur n.m. Repetitie R.K. Par. Kerkkoor in de school. I Woensdag 23 Febr. 8 uur n.m. Euphonia Alliance toneel: De No tenkrakers. Woensdag 23 Febr. 8 uur n.m R.K.M.V. in Euphonia. Woensdag 23 Febr. 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez Euphonia. Dinsdag 22 Febr. 8 uur n.m. Apollo-theater: Oorlogsbruidjes en Niemandsland. Toegang 14 j. Donderdag 24 Febr. 7 uur n.m. Feestavond zangver. Bel Canto.. R.K.V.V. Berkdijk. Donderdagavond hield de R.K. V.V. Berkdijk in haar clubtehuis bij de heer van Dinteren een feestavond ter viering van het Zondag j.l. behaalde kampioen schap voor de 2de klasse van de B.V.V. 't Was begrijpelijk een avond van gezellig samenzijn, waarop behalve het zegevierend elftal, het bestuur, de elftalcom missie met verzorger en terrein verzorger present waren. De voorzitter van de R.K.V.V. Berkdijk opende de avond met een toespraak, waarin hij in het kort het ontstaan en de levens- I loop van de vereniging schetste. Opgericht in Augustus 1946, gelukte het Berkdijk na twee ja ren tobben en zwoegen met de K.N.V.B. eindelijk toegelaten te worden tot de 2de klasse B.V.B.. De eerste ontmoeting was die in een seriewedstrijd uitgeschre ven door Juliana te Baardwijk, waar een gelijk spel in de finale i de eerste prijs voor Berkdijk zou gebracht hebben, doch de laatste wedstrijd werd verloren en Berk dijk zich met de 2e prijs moest tevreden stellen. Als training wer den voor de aanvang der compe titie verschillende wedstrijden ge speeld tegen 3de klasers van de K.N.V.B., voor het overgrote deel met goed succes. Toen brak de competitie aan, waarvan de eerste 13 wedstrijden met glans werden gewonnen, de 14e gelijk gespeeld werd en in de 15e wed strijd het 100ste doelpunt ge scoord werd met slechts 11 goals tegen. In de 16e wedstrijd kon 't kampioenschap behaald worden, doch Korvel, de naaste concurrent had vrouwe Fortuna aan haar zijde en Berkdijk verloor zijn eer ste competitie-wedstrijd, t Was echter voor Berkdijk geen afstel, doch slechts uitstel, Korvel viel de eer te beurt in Kaatsheuvel op- return te komen en de meerder heid van de jonge club te moe ten erkennen in een harde, doch faire wedstrijd, waarin welver diend de zege in Berkdijk bleef met een klinkende 51 overwin ning. In totaal scoorde Berkdijk in deze competitie 106 maal, kreeg 15 goals tegen en behaalde uit 1/ wedstrijden 31 punten, een kampioenschap, waarop de pa rochie Berkdijk trots kan gaan. Dat Berkdijk hierop trots ging bewees de bevolking, want direct na het eindigen van de wedstrijd stond de harmonie St. Jan klaai om een rondwandeling door de parochie te maken. Het elftal voorop en een drom juichende mensen daarachter werd rondge- marcheerd door de medelevende parochie. Na de rondtocht ging het naar het clubtehuis van Berkdijk, waar alle verenigingen uit de parochie present waren: Berkdijks Belang, de Wielerclub Kaatsheuvel, de K.A.J., de harmonie tS. Jan en meerdere andere verenigingen Er waren bloemen van St. jan, van de Wielerclub, van de V.V. Korvel, van de R.K.V.V. Desk en vele particulieren. Berdijks Belang bood een gesloten couvert aan, terwijl van verschillende zus terverenigingen reeds staande de ze eerste huldiging felicitaties in kwamen. Er werd gesproken door de heer van Meert, als voorzitter van St. Jan, die de goede samen werking tussen de beide vereni gingen memoreerde en deze ten voorbeeld stelde voor andere plaatsen. Hij sprak de hoop uit het volgend jaar de voetbalver eniging wederom te kunnen hui dien in een volgend kampioen schap. De voorzitter van Berkdijks Belang, de heer W. van Kuijk, sprak in dezelfde zin, hierbij de hoop uitsprekend, dat in de pa rochie nog meerdere verenigingen zouden worden opgericht, waar van dezelfde steun en samenwer king zou worden ondervonden, als van de voetbalvereniging Berkdijk. In zijn algemene dank betuiging wees de voorzittervan de voetbalvereniging, de heer v. Wanrooij er in het bijzonder op, dat St. Jan steeds klaar staat, waar het geldt de verenigingen in de parochie te steunen. Ook aan Berkdijks Belang bracht hij speciale dank voor het aangebo den couvert en de spontane me dewerking ook nu weer onder vonden. Verder betrok hij in zijn dankwoord ale andere verenigin gen en particulieren, die de club hun steun gaven en aan de hulde deel genomen hadden. Na dit resumé volgde de feest viering bij zang en muziek, waar bij de hospes voor een uitstekend maal zorgde, dat bij monde van de voorzitter tot dank noopte. (Totonze spijt kunnen wij geen foto opnemen van 't kam- pioenschaps-elftal, daar de foto te vaag is om deze te reproduce ren. RED. R.K. Middenstandsvereniging. Gisteravond hield de R.K. Mid denstandsvereniging een algeme ne vergadering in café Wed. Wijtvliet. Na een .hartelijk ope ningswoord door de voorzitter de heer van Tilborg, heet deze speciaal welkom de geestelijk ad viseur Pastoor Schoenmakers en de heer van Dorst, district-be stuurder ujt 's-Bosch. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goed gekeurd. De heer van Dorst be handelde in een uitvoerige uit eenzetting de voorgenomen en te vens in werking getreden stich ting der Centrale contributie-in ning voor alle vak- en standsor ganisaties, waarvan het bureau gevestigd is te 's-Gravenhage. Voor dit district zou hiermede een verhoging ontstaan van 3 perlid, waarop nogal enige dis cussie ontstond en verschillende vragen werden gesteld, welke naar genoegen door de heer van Dorst werden beantwoord. De voorzitter dankte de spre ker voor zijn betoog en sprak 't vertrouwen uit dat door deze re organisatie de belangen van alle standsorganisaties zullen worden gediend en een grote massa zich achter het hoofdbestuur zal scha ren. Hierna werden de ingekomen stukken behandeld, waarbij als voornaamste gekenmerkt wordt het schrijven van de K.V.P. om afgevaardigden te zenden naar de spoedvergadering van alle vak- en standsorganisaties, alwaar 'n bespreking zou worden gehouden ten einde over te komen om voor onze plaats voor de komende ge meenteraadsverkiezingen met een lijst uit te komen. Behalve het bestuur van de K.V.P. gaven zich een drietal personen op als af gevaardigden der Middenstands vereniging. Pastoor Schoenmakers 60 jaar. Zaterdag 19 Februari vier de Pastoor Schoenmakers in alle stilte zijn 60-jarige ver jaardag. Pastoor Schoenma kers is bijna 16 jaar herder der parochie. Hij werd gebo ren te Raamsdonk in 1889, op 17 Mei 1913 door Mgr. v. d. Ven priester gewijd, achter eenvolgens werd hij kapelaan te Geldrop, Eindhoven en Helmond.- Van 1922 tot 1933 was hij Rector aan het Moe derhuis der Eerw. lusters van Liefde te Tilburg, om op 5 Mei 1933 Pastoor Muré z.g. op te volgen als pastoor dezer parochie. Bij gelegenheid der statiedag-viering der Kon. Harm. Sophia's Vereniging werd Pastoor Schoenmakers een aubade gebracht, waar mee de jubilaris zeer ingeno men was. Gebedsactie voor Kardinaal Mindszenty. Zondag heeft in onze paro chie in aansluiting op de vo rige Zondag gehouden ge- beds-actie voor Kardinaal Mindszenty, voor de jeugd van 1425 jaar een bidstond plaats, waaraan zeer druk werd deelgenomen. Sophia's vereniging. Het 85-jarig bestaan dezer ver eniging werd Zaterdag luisterrijk gevierd. In ons volgend nummer vindt II daarvan een uitvoerig verslag. Tragisch ongeval. Tijdens de muzikale rondwan deling der Kon. Harmonie Sofia's vereniging was zoals gewoonlijk de jeugd in grote schare op de been. Zo ook j.l. Zaterdag toen een grote menigte bij de harmonie op de verkeersweg nabij café v. Haren op de Hogensteenweg wa ren en een luxe auto in tamelijk grote vaart vanaf de richting K.- heuvel deze drukte wilde passe ren, toen plotseling het 5-jarig zoontje Van de heer Dankers de straatweg overstak, voor de ogen van vele belangstellenden, waar onder ook de vader, met het ge volg dat het kind, na eerst een botsing te hebben gemaakt en on geveer 5 meter werd weggeslin gerd, toen nog werd overreden en ongeveer 14 meter, hangende on der de auto werd meegesleurd, alvorens de auto tot stilstand kwam. De bestuurder de heer A. uit Helmond was zeer over stuur. Toegeschoten hulp wilde bij stand verlenen, doch de wagen moest eerst worden opgevijzeld, alvorens het kind uit zijn benarde positie kon worden gered. Direct werd de E.H.B.O. gewaarschuwd die onder leiding van mej. To- rians de eerste hulp verleende, en de kleine naar het ziekenhuis te Tilburg liet vervoeren. Alhoewel geen levensgevaar aanwezig bleek had de kleine toch beide beentjes gebroken en enige lichte verwon dingen aan het hoofdje opgelopen. De politie maakte van een en an der procesverbaal op. ST. JOACHIMSMOER. Geslaagd. Bij het dezer dagen gehouden examen te den Haag slaagden on ze dorpsgenoten mej. Clasina Ver- boven en rnej. R. Kemmeren voor costumière. Zij genoten hun op leiding bij mej. A. de Bont te Dongen. De Burgemeester van LOON-OP- ZAND, houfd van plaatselijke politie ingevolge artikel 1 van het vreem- delingenreglement, vestigt hierbij de aandacht van het publiek op artikel 27 van het Vreemdelingen- reglement 1918 dat bepaalt, dat ieder, die aan een vreemdeling nachtverblijf verschaft, verplicht is daarvan, hetzij mondeling, hetzij schriftelijk, binnen 24 uur kennis te geven aan het hoofd van plaatselijke politie der gemeente, waar het nachtverblijf verschaft wordt. Deze opgave dient te ge schieden ter gemeente-secretarie, afdeling i, eventueel onder overleg ging der in het bezit van de vreem deling zijnde reispapieren. Overtredi .g van het bepaalde wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste f5000.— Kaatsheuvel. 16 Februari 1949. De Burgemeester van Loon op Zand, Hoofd van plaatselijke polite Mr. R. J. Th. van der Heijden ADVERTEERT IN DIT BLAD.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3