VLIJMEN SPRANG RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 24 FEBRUARI 1949 2 VOETBAL. 9 WAALWIJK RECTIFICATIE KERMISGUNNING Bij de in ons vorig nummer vermelde standplaatsen op de a.s. kermis, staat abusievelijk de heer J. Slaats vermeld met een danstent in v.m. Baard wijk. Dit is geen zaak van het gemeentebestuur, omdat de grond waar de danstent ge woonlijk staat (naast ,,'t Stoepke") niet van de ge meente is. Deze standplaats is dus niet door de gemeente ge gund, maar wordt mogelijk gemaakt door een particuliere vergunning. Uitvoering Utile Duld. Zaterdag 19 en Zondag 21 Fe bruari voor donateurs en Zondag 20 Februari voor het publiek bracht Utile Dulci voor het voet licht een vrolijk spel in drie be drijven „In het Witte Paard". Zaterdag en Maandag was de be langstelling overgroot, Zondag was deze iets minder. Utile Dulci heeft met de keuze van een blijspel het publek, ere leden en donateurs niet teleurge steld, want tet viel buitengewoon in de smaak. Het was werkelijk 'n stuk vol humor en de lachspie ren werden danig losgemaakt. Over spel en spelers niets dan lof. Allen vanaf de waardin tot de bediende en zelfs de kleine piccolo speelden zeer goed, in één woord, allen die hebben meegewerkt ver. staan het vak. De waardin van 't Witte Paard komt 'n extra woord van lof toe, daar zij enkele dagen voor de opvoering deze rol moest overnemen wegens ziekte van de oorspronkelijke speelster. De toneelaankleding was pri ma verzorgd en het decor was schitterend. De regisseur de heer J. Nicols, komt zeker een dank woord toe. Zijn opvatting en rol verdeling waren goed. De grime was eveneens in goede handen. Utle Dulci zorgt reeds voor de toekomst, want zij heeft 'n jeugd toneelgezelschap, dat Zondag n bezoek bracht aan deze uitvoe ring. Deze jeugd heeft reeds een stuk in studie, dat na de Vasten voor eigen leden zal worden op<- gevoerd. Goede vangst. Toen Zondag de heer Piet Pa rijs in het viswater bij café B. Oremans aan het snoekvissen was, gelukte het hem een snoek van ruim 16 pond te vangen. Ge lukkig was zijn sportmakker Piet de Laat er bij tegenwoordig om hem behulpzaam te zijn, daar zijn hengel brak. Beiden slaagden er toch in hem op het droge te bren gen. Het was 'n mooi exemplaar. renade een woord van hulde en dankbaarheid aan de jubilaresse en hoopte dat zij nog vele jaren haar vruchtdragende arbeid voor Waspik zou mogen voortzetten. 's Middags om 3 uur werd er door enkele dames aan de jubile rende zuster een St. Jozefbeeld aangeboden, om geplaatst te wor den in de kloostertuin. Voor dit geschenk was door het Waspikse publiek ruim 200.— bijeenge bracht, waarvan Woensdag nog een H. Mis van dankbaarheid op gedragen werd. Van de receptie, die hierna ge houden werd, maakten honder den oud-leerlingen en anderen ge bruik. Zuster Constanza toonde zich zeer dankbaar voor dit over weldigende bezoek en maakte met allen een praatje over vroe ger en thans. Met de receptie kwam het slot van deze dag, die voor Zuster Constanza wel een onvergetelijke is geworden. Na het familiefeest van Dins dag was het Woensdag feest voor de schoolgaande jeugd en de leer lingen van de vakschool, waar voor ook vele voorbereidingen waren getroffen. Feestvergadering Chr. Bouwarbeiders. Ter gelegenheid van het 20 jarig bestaan van de afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouw- arbeidersbond zal Vrijdagavond om 7.15 uur, in de zaal van de Chr. Volksbond een feestelijke vergadering worden gehouden. Medewerking zal worden ver leend door de heer Jo Nobel, voordrachtkunstenaar te Leeu warden en .een drietal accordeon- nisten van A Tempo. Winterlezing. Donderdagavond half 8 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, als spreker voor het comité voor winterlezingen uit de Ned. Herv. verenigingen, optreden, Ds. Ph. J. Vreugdenhil te Gorinchem. 50-Jarig bestaan Geref. J.V. Ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan der Geref. Jonge lingsvereniging Timotheus alhier, zal D.V. op 17 Maart a.s. als spreker optreden de heer H. Al- gra van Leeuwarden, lid der Eer ste Kamer en voorzitter van de Ned. Bond van J. V. op G. G. Op een latere datum zal een feestelijke vergadering worden gehouden. Bazar voor de Kleuterschool. Door de dameskrans der Ned. Herv. Kerk is het plan opgevat een bazar te organiseren ten bate der Kleuterschool. Door de dames wordt een bezoek bij de ingeze tenen gebracht om steun voor dit doel. Het gouden jubileum van Zuster Constanza. Onder zeer grote belangstelling werd Zondag het gouden profes- siefeest van Zuster Constanza gevierd. Nadat er een H. Mis van dankbaarheid was opgedragen, bracht de harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" om 12 uur 'n muzikale hulde. Hiervoor bestond reeds grote belangstelling en het zal voor Zuster Constanza een genoegen zijn geweest toen zij onder de tonen van het Wilhel mus de kloosterdeur opende en opeens tussen haar oud-leeringen stond. De vice-voorzitter, de heer J. Gijsman, sprak tijdens deze se- AANGIFTE HONDENBELASTING 1949. Burgemeester en Wethou- ders van Waspik vestigen de aandacht van houders van honden in deze gemeente op het bepaalde in de art. 6 en 7 van de verordening tot hef fing van een belasting op honden, krachtens hetwelk ieder, die als houder van één of meer honden moet worden aangemerkt, hiervan verplicht is ten spoedigste, dit is vóór 12 Maart 1949, aangifte te doen. Van honden, waarvan in 1948 aangifte is gedaan en waarvoor bij betaling van de belasting een hondenpenning is uitgereikt, behoeft geen nieuwe aangifte te worden ge daan. Met betrekking tot honden, v/elke in de loop van het be lastingjaar verkregen of be lastbaar worden of waarop de verminderde belasting in de loop van het jaar niet langer van toepassing is gebleken zijn de houders verplicht bin nen 14 dagen een gelijke op gave te doen. Niet of niet-behoorlij ke in vulling van de formaliteiten welke tot een richtige heffing der belasting worden gevor derd, is overeenkomstig de wettelijke bepalingen straf baar. De aangifte moet geschie den op formulieren, welke op de gemeente-secretarie dage lijks tussen 9 en 12 uur kos teloos verkrijgbaar zijn. In Uw eigen belang vesti gen wij er de aandacht op, dat wanneer men ophoudt houder van een hond te zijn, de daar bij behorende penning moet worden ingeleverd. Burgemeester en Wet houders van Waspik, De Burgemeester, COUWENBERG. De Wethouder, M. VAN DONGEN Waspik, 23 Febr. 1949. Toneel. Zaterdag en Zondag gaf de toneelver. Concordia een uitvoe ring in de zaal van P. Roovers. Opgevoerd werd het toneelspel „Stineke" van A. van Achteren. Dit mooie toneelspel werd op succesvolle wijze voor het voet licht gebracht, waardoor Con cordia haar goede naam op het gebied van toneel wederom be vestigd heeft. Vooral het spel van Stineke (mej. Goesmans) dwong bewondering af en bereik te hoogtepunten bij het samen spel met de heer Kwistwater (A. Montens). Het spel van E. de Hond en P. de Hond was voor treffelijk en deze laatste was wel de beste onder allen. Ook mej. de Graauw speelde, vooral in het tweede bedrijf, zeer bevredigend, terwijl 't debuut van mej. de Wit schitterend was. Al met al weer een mooie uit voering en het is jammer dat dit ook voor deze vereniging de enige in dit seizoen is. De collecte voor het Katholiek Thuisfront bracht pl.m. 50 op. Agenda. Zaterdag a.s. concert door de Zangvereeniging „O.K.K." in de zaal van hotel v. Iersel. Aanvang half acht. Burg. Stand over Januari 1949. Geboorten: Theodora E J dv J W v d Ven-Bergmans. Maria Petronella Th dv A C de Ruij- ter-Pruijsten. Adriana A M dv Chr Donks-Huijs. Martinus H zv P C v Turnhout-v d Broek. Maria J P dv P J Rombouts- Hamers. Maria C H dv L L Smits-Boons. Jielis P zv J P Ende-Profijt. Overleden: Philippus J P Gijs man oud 5 maanden. Gerdina E C Timmermans oud 20 jaar. Antonius Verwijmeren oud 87 jaar. Johannes M Schapers oud 74 jaar. Waltherus J A Kamp oud 1 jaar. Ingekomen: Hendrika M van Esch van Nuenen. Jaantje B de Waal van Driebergen-Rijsen. Elisabeth M v d. Berg van Grave. Jan Renzenbrink van Zeeland. Vertrokken: Peter A v Dijck naar Raamsdonk.. Cornelia P de Bont naar 's-Bosch. Mar tinus J P v Eijck naar Helmond. Elisabeth CAM Akkermans naar Tilburg, —t Bernardus Kos ter naar Heusden. Martinus C Broeders en gezin naar Raams donk. Solistcnconcours. Ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van „Woenseis Muziekcorps" te Woensel gaf deze vereniging een groot solis tenconcours voor solo's, duo's en kwartetten. Een zestal leden van de Kon. Harm. „De Eendracht" namen Zondag j.l. aan dit con cours deel en behaalden de vol gende successen B. Bouwens, 3e afd. Ie pr. met 82 pnt. met Zenobia, bas-solo A. J. Kieboom le afd. 2e pr. 66 pnt. met Air Varié, pistonsolo Max Verschuren le afd. le pr. met lof 96 pnt. met Sonate X fluitsolohet duo C. Bouwens- C. Weterings le afd. le pr. met lof 96 pnt. met Duo Concertant voor piston en bariton P. Ver schuren, afd. Uitm. 2e prijs 72 pnt. met Concertino van Weber, clarinet-solo C. Bouwens, hoog ste ereafd. 2e pr. 68 pnt. met Hé- lène, pistonsolo. Een schitterend succes en wij wensen de deelnemers en hun di recteur de heer Norb. Snijers van harte proficiat met dit resulaat. D.G.V.-nieuws. Deze week speelde DGV haar laatste competitiewedstrijd voor de Ned. Dambond le klasse A tegen Sleeuwijk, die gewonnen werd door DGV met 15—5. Hierdoor is DGV ongeslagen kampioen ge worden. De resultaten waren als volgtH. Blom won gemakkelijk van M. Vos; J. Steigenga ver loor van H. van Aarkei. Nu zal Steigenga zijn wijde broek wel moeten laten vermaken en een smalle aandoen. C. v. Strien kon het ook niet bolwerken tegen B. de Jong. Maar dan P. Blom, hij won zijn partij prachtig van C. Duisen en heeft in deze compe titie geen enkel punt verloren. J. C, Schott kon het ook niet ver der brengen dan remise tegen J. Visser. G. de Erk speelde buiten gewoon goed en won van J. van Andel. Th. Zwets was weer eerst uit en nam de punten binnen. M. D. Barel speelde goed en zag kans beide punten te nemen van A. Wijnbet. G. van Beek had het niet gemakkelijk, maar sleepte ook de punten in de wacht. J. Boezer deed ook een duit in het zakje en nam beide punten van J. v. Stout. Sleeuwijk zou ook met haar tweede tiental hebben verloren, maar aangezien de vele zieken kwamen zij met 4 man. Zo speel de J. Dirven tegen S. v. Beek en verloor; A. Blom speelde gelijk tegen J. Ouwenkerk; Jac. Wuy- ten won mooi van A. Colem. Tenslotte kregen we nog P. Lo- dewikus, die de eerste twee pun ten binnen haalde van K. v. d. Boom. Hier was dus ook 'n over winning voor DGV van 53. Dezer dagen reed een spoor- bus van het traject 's-Bosch Dordrecht zich in de losse berm langs de Stationsweg alhier vast. De bus haalde een oplegger in en meende deze te passeren, doch de chauffeur had niet gemerkt dat de oplegger naar links moest uit wijken voor het passeren van een wielrijder. Hierdoor werd de bus gedwongen verder naar links uit te wijken met het gevolg dat deze in de berm terecht kwam en vast liep. De chauffeur kon tijdig de bus tot stilstand brengen, waar door mqjeriële schade werd voor komen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het programma voor de Technische Dag op 27 Febr.: Nijmegen: (Goffert Stadion) 13 uur: Zuid-West 15 uur: NoordOost Breda: (NAC-terrein) 14.30 uur: Zuid. Comb. Oost. Comb. Leeuwarden: (Frisia-terrein) 14.30 uur: Noord. Comb. West. Comb. Goes: (Goes-terrein) 14.30 uur: Zeeuws-West j Brab. Comb.West. Comb, j Het Zuidelijk elftal dat a.s. Zondag tegen 't Westelijk elf- j tal zal uitkomen, ziet er als volgt uit: Doel: Saris (BW). Achter: Van Bun (MVV), v. d. Sluys (BW). Midden: Remmers (BW), Krijgh (BW) en D'Hooghe (PSV). Vóór: Overbeek (BW), Rij vers (NAC), Van Roessel (LONGA), Franssen (PSV), van Lübeck (Limburgia). Sterke ZWALUWÖNPLOEG VOOR GENT. Op 1 Maart, „Mardi Gras", zal te Gent de traditionele wedstrijd tussen de Rode Dui vels en de Zwaluwen worden gespeeld. Voor deze ontmoe ting zullen de volgende Ne derlandse spelers worden uit genodigd: Doel: De Munck (Sitt. Boys) Achter: Möring (Enschede), Albers (Vitesse). Midden: v. Schijndel (SVV) Kroon (Fijenoord), Wimmers (BI. Wit). Vóór: Köneman (SVV), v. Dijk (Ajax), Brandes (Fije noord), Timmermans en Cla- van (ADO). Reserve: v. d. Bijl (Fije noord); Everse (Neptunus); Remmers (BW) en Schaap ('t Gooi). Scheidsrechter NEDERLAND—BELGIë. De Zweed J. O. Nilsson is gekozen als scheidsrechter bij NederlandBelgië. Grensrechter voor Neder land zal zijn de heer J. P. H. Wevers, die daarmee tevens afscheid neemt van het corps der scheidsrechters, wegens het bereiken van de leeftijds grens. JUNIORENKRING LANGSRAAT. Uitslagen van 19 Februari Afdeling A 2 Nieuwkuijk 1Desk 2 02 Afdeling B 2 Heusden 2Desk 4 4- -2 RKC 5—RKC 3 0- -7 Afdeling B I Wit Zw. 2—White B. 2 0- -2 Berkdijk 2—Spr. B. 1 3- -0 Waspik 1Sprang 1 0- -1 Vrijh. Boys 1Desk 3 0- -3 Afdeling B 3 WSC 4—Haarsteeg 1 0- -6 RKC 4—RWB 2 0- -1 Heusden 1Heusden 3 24- -0 R. W. B. Voor 27 Februari is vastge steld de zeer belangrijke com petitiewedstrijd RWBUno Animo uit Loonopzanijl. Deze wedstrijd is niet al leen voor Uno belangrijk, aangezien ook Veerse Boys bij een eventuele nederlaag van Uno Animo nog een kans krijgen. RWB zelf is voor de titel uitgeschakeld, hoewel zij lan ge tijd een behoorlijke kans gehad heeft, doch de oude Waalwijkse club heeft een zeer yisselvallig seizoen ach ter de rug; niet minder dan 7 maal werd gelijk gespeeld; verschillende van deze wed strijden waren behoorlijke winstkansen. Wij verwachten a.s. Zondag een uiterst spannende wed strijd; destijds eindigde in Loonopzand de wedstrijd in een gelijk spel (11). Dit is voor RWB de laatste wed strijd van dit seizoen. Wij verwachten dat alle spelers zich geheel zullen geven om zodoende een bevredigend slot te behalen. Ongetwijfeld zal deze ontmoeting van ver schillende zijde veel belang stelling trekken,temeer nog, daar dit de enige wedstrijd is in Waalwijk en omgeving. Aanvang half drie. Kwart voor één voorwed strijd: Jeugd a RWBJeugd a RKVV Tilburg. JULIANA 2—LONGA 4 6-2. JULIANA KAMPIOEN. Toen na circa een half uur spe len de Geel-Zwarte linksbinnen 'n zwak moment van de Tilburgse doelman resoluut afstrafte door van dichtbij hard in te schieten en zo de score te openen, bete kende dit dat de wedstrijd 'n heel ander aanzien kreeg. Vóór dit doelpunt kon de thuisclub zich niet aan 't belang van de ontmoe ting onttrekken. Het ging te rus teloos, Longa was dan ook in de meerderheid geweest. Het voren- vermeld doelpunt, dat vrij onver wacht kwam, bracht echter het nodige zelfvertrouwen, nog ver sterkt doordat rechtsbinnen Leij- tens spoedig daarna er zelfs 20 van maakte. Juliana greep haar kans. Een fraai voor doel ge brachte corner schoot A. Rich ters goed in. Met een 3.0 stand was het rusten. Na de hervatting was het aanvoerder-midvoor H. Lombarts, die de zege en 't kam pioenschap door 2 doeltreffende schoten veilig stelde, 50. On danks deze score bleef men aan beide zijden hard werken. Uit een strafschop redde Longa de eer om nog dezelfde minuut er 5—2 van te maken. Kort voor het einde maakte midhalf v. Corstanje er met een forse kopstoot 62 van Veel publiek woonde de ontmoe ting bij. HULDIGING JULIANA 2. Onmiddellijk na de wedstrijd had de huldiging van de kampi oenen plaats in het restaurant op het Sportpark. O.m. werd het woord gevoerd door de aanvoer der van Longa, die zijn felicitatie vergezeld deed gaan van bloemen. De scheidsrechter van deze middag, de heer Duquesnoij, sprak eveneens een felicitatie uit. De heer Hornes, voorz. van de scheidsrechtersver., wees op Je prettige samenwerking, die er be staat tussen Juliana en de refe- ré's. De heer Jac. v. Hilst, voor zitter der supportersclub, kondig de voor het kampioenselftal een aardige verrassing aan. Zo verliep deze huldiging, wel iswaar in intiemen kring, doch daarom niet minder spontaan. Dit elftal, dat jarenlang in de eerste klasse der afdeling de eerste vi ool speelde, dat vele seizoenen achter elkaar de tweede plaats bereikte, heeft nu dan de eretitel voor zich opgeëist. Gezien de op gedane ervaringen en routine me nen wij te mogen aannemen dat dit Juliana-team ook in de aan staande promotiewedstrijdelf naar de K.N.V.B. goed voor de dag zal komen. WASPIK. White Boys 1Be Ready 3. In een matig gespeelde wed strijd hebben onze jongens met een 160 overwinning getoond dat ze tot de boven ste plaats behoren en steeds dichter bij het kampioenschap komen. De wedstrijd was 30 minu ten oud toen onze linksbinnen de score opende met een on houdbaar schot. Vijf minuten later was onze midvoor door gebroken die de bal nog twee maal in de touwen joeg. De wedstrijd was over het geheel genomen een gevecht tussen kat en muis en was de Be Ready-doelman, niet zo in vorm geweest, dan zou de uit slag nog groter geweest zijn, want onze linksbinnen nam er 10 voor zijn rekening. Ook beide backs en de doelman zorgden ieder voor een goal. Onze midhalf gaf met een strak schot de Be Ready-doel man het nakijken. Met nog een aanval van links, die door onze linksbuiten in een doel punt wordt omgezet, komt 't einde van een zeer sportieve wedstrijd. Jongens, Zondag a.s. komt Right Oh op bezoek; zorgt er voor dat ge weer twee punten rijker wordt. AGENTSCHAP G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. CORRESPONDENTSCHAP J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. Apollo naar Concordia. HOCKEY. Zondag 27 Februari 1949. Dames: Waalwijk 2-Waalwijk 1. Aanvang 12 uur. Heren: Mep 3 Boxtel-Waalwijk 1 Standenlijsten. Heren. Warande Den Bosch Waalwijk Zw.-Wit 4 Were Di Mop IV Mep III Des II Dames. Waalwijk I Were Di I Pelikaan II Hoco II Waalwijk II Warande 9 6 2 1 14 9 5 2 2 12 9 5 i 4 10 10 4 2 4 10 6 4 1 1 9 2 2 5 6 10 1 4 6 5 8 1 1 6 3 7 5 1 1 11 5 4 1 0 9 8 4 4 8 8 2 1 5 5 7 2 5 4 5 1 1 3 3 KORTE BERICHTEN. Bij het vroegere concentra tiekamp Westerbork is 't graf ontdekt van 10 door de Duit sers gefusilleerde verzetslie den. De doodstraf is in Assen geëist tegen 3 Nederlanders, die bewaker van het kamp „Erica" te Ommen zijn ge weest. Het drietal is echter nog steeds voortvluchtig. De Regering maakt be kend, dat tot haar leedwezen in Indonesië 10 militairen zijn gesneuveld in de periode van 3 tot 18 Februari. Wanneer de Noorse re gering besluit zich aan te slui ten bij het Atlantisch pact en weigert een overeenkomst met de Sowj et-Unie aan te gaan, zal de Sowj et-Russische regering haar politiek ten op zichte van Noorwegen, dat tot nog toe als een vredelievend land beschouwd wordt, moe ten herzien, aldus is te Mos kou verklaard. Een dergelijk besluit van Noorwegen wordt als uiterst provocerend beschouwd. Het vorig jaar gaf de Harmonie Concordia uit Loonopzand een zeer geslaagd concert bij de Har monie Apollo. Als tegenprestatie' zou Apollo dit seizoen een tegen- concert in Loonopzand geven. In onderling overleg is de datum hiervan vastgesteld op Zondag 27 Februari. Er is bij Apollo de gelijk gerepeteerd orn een waar dig antwoord te kunnen geven. Deze week Vrijdagavond houdt Apollo een z.g. generale repetitie toegankelijk voor alle liefhebbers van goede harmoniemuziek. Het programma, dat Apollo in Loon opzand presenteert mag als een waardige tegenhanger gelden voor wat Concordia hier te gehoren deling gaf. We verwachten dus, dat voor de slotrepetitie de nodige belangstelling zal bestaan. K. C. C. Na de verschillende tentoon stellingen, die de onderafdelingen van de K.C.C. deze winter in de diverse gelegenheden hielden, na dert nu weer met rasse schreden het vliegseizoen. De grote K.C.C. komt nu weer in actie. Deze actie wordt ingeluid door een algemene ledenvergadering, die op Zater dag 25 Februari om 7.30 uur in café de Bondt in de Marktstraat wordt gehouden. De Verkenners. De Verkenners is een jeugdbe weging, die weinig naar buiten werkt, doch in onafgebroken zelf- training en zelfvorming haar doe) tracht te bereiken. Op 27 Febru ari a.s. komen echter de Verken ners een naar buiten en wel met de opvoering van een romantisch toneelspel in drie bedrijven van Arie v. d. Lugt, de bekende schrijver van „Verschroeide aar de" n.l. „De Vreemde Hopman". De Verkennersvrienden worden Zondagavond in de patronaats zaal verwacht, waar hun de ver rassing wacht de verkenners op toneel te kunnen waarderen. De Toren. Het winterprógramma van de culturele kring „De Toren" ver- meldde voor Maandagavond j.l. het optreden van het Cabaret ensemble Joh. v. Ostade met Bra bantse humor en kleinkunst. Van alle kunst, die de Brabander waardeert schijnt de gezonde hu mor nog wel een van de meest gewaardeerde te zijn. Dat het een kunst is, staat onomstotelijk vast en dat Joh. v. Ostade deze kunst verstaat getuigt zijn herhaald succesvol optreden voor de K. R. O. en de stampvolle zalen, die hij in het gehele land trekt. Ook de Maandagavond in de R.K. Gildenbond was hiervan een over tuigend bewijs, want het waren niet alleen Gildenbondsleden, doch ook een schare van geheel vrije burgers, die deze avond in de werkliedenzaal hun volle genoe gen vonden in wat de non-stop revue ,Dag in - dag uit van v. Ostade in rijke afwisseling van skets en declamatie, van zang en muziek, van Witz en gijn, van tap en dans bood. Daarbij, een onnavolgbare pianist in Wim Hardinxveld en de Toren mag zich deze avond als een succes avond aanrekenen. 't Was een waardig en vaar dig zevental dat ten tonele ver scheen en de afwerking van het te laat aangevangen programma liet niets te wensen over. 't Ging alles even vlot en kwiek, zodat er geen tijd over bleef om over wat gepasseerd was critiek te le veren. Het ensemble bestond uit de héren J. v. Ostade, P. v. Os tade, P. de Klerk, Betty v. Os tade, J. v. Boxtel en P. Buz,au met de genoemde pianist Har dinxveld. De enige bemerking, die we zouden kunnen maken, was, dat voor het intieme solo-werk, de zaal te weinig accoustiek biedt en mogelijk een geluidsversterker, die wel geen aangename aanvul ling biedt, goede diensten had kunnen bewijzen. maken, darde bezoekers bevallen zal. 't Wordt een bonte afwisse ling van zang en muziek, van leut en gijn, van tap en dans en wat meer op kan wekken tot een gezonde lach. Vrijdag om half 8 wordt voor de groep de première gegeven. Zaterdag en Maandag wordt gespeeld voor de K.A.B.- leden en genodigden. „Zo gaat ie goed" moet een succes voor de Kajotters worden. K.O.T. II Kampioen. K.O.T. II het 2de viertal uit Café Jan v. Dun is met een klin kende overwinning in eigen huis op D.E.S. kampioen geworden van de 2de klasse libre in de af- deling Kaatsheuvel. De uitslag van de ontmoeting van Maan- dagavond was: K.O.T. 2: C. Smit 100 35 brt. W. Soeterboek 100 10 brt. H) Aussems 75 25 brt. Andr. v. Gastel 75 25 brt. D.E.S. 2: A. v. d. Gouw 91 35 brt. J. v. d. Ven 17 10 brt. H. v. Dun 64 25 brt. D. v. d. Houdt 70 25 brt. Het jongste lid W. Soeterboek leverde een mooie prestatie door met een gemiddelde van 10 1 het hoogste gemiddelde in deze klasse behaald zijn meerder- heid uit te drukken. De Klokkengieter. In de zaal van de heer Jan van Dun wordt Zondag a.s. de Klok kengieter van Ant. Coolen opge voerd door de R.K. Toneelvereni ging „Laetitia die met deze op voering tevens hare première pre senteert. 't Is een durf van het ensemble met een toneelwerk van waarde haar naam aan het pu bliek te presenteren, doch tevens pleit hét van goede smaak en van de wil het publiek iets te tonen, dat cultureel verantwoord is. Laetitia gaf van haar optreden kennis aan alle culturele vereni gingen ter plaatse en we mogen veronderstellen, dat deze het niet onder zich zullen laten om ken nis te nemen van wat de debu tanten presteren. Zo gaat ie goed. Onze Kajotters hebben zich al weken lang voorbereid op een gezellige vastenavondviering. Evenals het vorig jaar is een revue ingestudeerd en er is alle moeite gedaan om er iets van te Willem van Haaren in 't zilver. Maandag herdacht de heer W. H. van Haaren in de Gasthuis straat alhier het feit, dat hij voor 25 jaren zijn schoenfabriek, wgar momenteel het bekende artikel de VËHA damesschoenen worden gefabriceerd, stichtte. Het zijn 25 jaren geweest, waarin de heer v. Haaren zijn werkkracht en daar naast zijn goed vakmanschap en zakenkennis heeft kunnen tonen, want ging het niet steeds in alles voor de wind, toch werd de taaie volharding van de heer v. H. uit eindelijk steeds bekroond met succes en nu kan hij wijzen op een zaak, die met ere mag ge noemd worden, zowel in de plaats als daarbuiten. Vooral in de bezettingstijd werd de zaak door de bezettende macht zwaar getroffen. In 1941 werd de fabriek stilgelegd en op het eind van 1943 waren niet minder dan 23 machi nes als gevorderd uit de zaak verdwenen. Met noeste vlijt wist de heer v. Haaren het mogelijk te maken, dat reeds in Jan. '45 de fabriek weer op bijna volle toeren draaide. Er was reden om te feesten en de heer v. H. heeft dat mogelijk gemaakt voor zijn gehele personeel en staf van me dewerkers. Maandag om 9 uur werd in de parochiekerk van St. Joseph een H. Mis van dankbaarheid opge dragen, waarna de fabrikant met zijn gezin en alle employes aan een goed verzorgd ontbijt in Eu- phonia aanzaten. Hier richtte de werkmeester W. v. Kampen het woord tot de patroon om hem namens het personeel te compli menteren en als blijk van waar dering een "complete kantoorin richting aan te bieden. De heer v. Haaren dankte voor deze ro- 1 yale geste, die sprak van toewij ding en goede verhouding, die hij wist ook in de toekomst te zul len ondervinden. Na het ontbijt kreeg het per soneel vrij tot het diner, waarop weer allen genodigd werden. Van half één tot half drie volg- deeen zeer druk bezochte recep tie, waarop honderden zakenmen sen hun opwachting kwamen ma ken. Er was een stroom van bloe men, waarvoor zelfs het ruime Euphonia nauwelijks genoeg plaats bood. De avond werd in gezelligheid en bij een uitstekend verzorgde tafel in de Euphoniazaal doorge bracht, waarbij muziek en zang, naast een goede dronk en een lekkere beet de nodige afwisse ling bracht. Agenda Donderdag 24 Febr. 7 u. n.m. Feestvergadering Zangvereniging Bel Canto. Vrijdag 25 Febr. 7.30 u. n.m. Kajotters revue Gildenbond. Zaterdag 26 Febr. 8 uur en Zondag 27 Febr. 6 uur en 8.30 uur n.m. Apollo-theater: Bloed en Zand. Vrijdag 25 Febr. slot-repetitie Concert Apqjlo. Zondag 27 Febr. 8 uur n.m. Toneeluitvoering „De Klokken gieter", zaal J. van Dun. Zondag 27 Febr. 7.30 uur n.m. Patronaat Toneel „De Vreemde Verkenner". Maandag 28 Febr. en Dinsdag 1 Maart 8 uur n.m. Apollo-thea ter „De Vissersjongen". Korte inhoud van „Bloed en Zand". (Geheel in kleuren). Juan Callardo is van huis weg gelopen om aan de politie te ont komen, die hem zoekt omdat hij Natalio Curro, 'n bekend repor- te rvan stierengevechten, aange-

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2