DE LANGSTRAAT KAATSHEUVEL DRUNEN SPRANG WASPIK GLAS BERNDUK L00N-0P-ZAND HAARSTEEG 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 3 MAART 1949 2 MEDEDELING Gemeente Licht- en Waterbedrijven Waalwijk. Verhoging electrische tarieven. W. v. d. Heijden Zonen VOETBAL. ï-fte- AAA De wedstrijd RWBUno Ani mo heeft niet veel fraais gebracht. Allereerst woei er een harde bries dwars over 't veld, waardoor goed voetbal uitgesloten was en verder hebben enkele spelers van beide partijen zich van hun slech te zijde doen kennen, daar de voornaamste factoren voor een goed sportman, n.L sportiviteit en zelfbeheersing, deze middag ho peloos zoek waren. Zodoende was de wedstrijd nauwelijks het aan zien waard, want deze was vol met geniepigheden en truckjes die op een sportveld niet thuis horen en waarbij als vanouds de meest geroutineerden in deze dingen vrijuit gingen. Over de wedstrijd kunnen wij zeer kort zijn. Deze was vanaf 't begin fors. Na een kwartier spe len begaat een der Uno achter spelers een fout in het beruchte gebied, de RWB linkshalf val- trekt feilloos het vonnis en RWB leidt met 10. Intussen worden aan weerszijden diverse opgelegde kansen verknoeid. Na 10 minuten weet Uno Ani mo gelijk te maken; vlak voorde rust weten zij zelfs te profiteren van een fout in de RWB achter, hoede en U. A. neemt de leiding 2-1. Na de rust weer hetzelfde spel- beeld en de bal is moeilijk onder controle te krijgen. Door 'n mis verstand in de RWB defensie wordt het 3—1 voor de U. A. lui. Door beide partijen wordt zeer slecht gespeeld en pl.m. 20 minu ten voor 't einde maken enkele spelers zich schuldig aan onge oorloofde feiten. De RWB r.- buiten wordt zeer terecht van 't veld gezonden, ofschoon ook de betrokken speler der tegenpartij een soortgelijke straf verdiende. Spoedig hierna moet nog een Oranjeman het veld verlaten. Nu is RWB voortdurend in de aanval, doch doelpunten blijven .uit. Zo behaalde Uno Animo Zon dag j.l. een verdiende overwin ning en daarmede ook 't afde lingskampioenschap der 4e klasse KNVB. Bestuur en spelers proficiat en dat 't u goed moge gaan in de komende zware promotiewedstrij. den. Het gemeentehuis onbruikbaar. Tijdens de zware storm van Dinsdagmorgen stortte tengevolge daarvan gedeeltelijk de achterge vel in van het in 1944 door de beschieting zo zwaar getroffen gemeentehuis. Doordat dit in de vroege ochtend gebeurde, was 't secretariepersoneel gelukkig nog niet aanwezig. Alleen de werkster mej. v. d. Wel, die wel aanwezig was kwam er wonder boven won. der met enkele lichte verwondin gen af. De schade aan gebouw en inventaris is buitengewoon groot. Zoals bekend was men voor enkele dagen begonnen met de voorbereidende werkzaamhe den om het gebouw te herstellen van de in 1944 opgelopen bescha digingen. In verband met het ge beurde van Dinsdagmorgen zal, voor men verder kan gaan, het een en ander nog wel moeten worden herzien. Het gemeente huis is thans onbruikbaar en het secretarie zal in de toekomst el ders moeten worden onderge bracht. Uitvoering Jongenscongregatie. De toneelvereniging der Jon genscongregatie gaf met Vasten, avond een tweetal uitvoeringen. De zaal was beide avonden goed bezet. Men kwam voor het voet licht met een drama in 3 bedrij ven van Arie v. d. Lugt „De Rimboe brandt", een dramatisch èn spannend spel, hetgeen ons te vens een beeld gaf van de moei lijkheden van de tropendienst. Het spel werd goed gespeeld en verschillende spelers vertolk ten hun rollen uitstekend. Decor en verlichting waren prima. Door dit spel wist men de aanwezigen geruime tijd te boeien. De tot slot opgevoerde klucht „Jopie als standbeeld" was een goede training voor de lachspie ren. Dat het publiek tevreden huis waarts keerde, hiervan getuigde het spontane, het dankbare en verdiende applaus. Feestvergadering. In café W. v. d. Loo kwamen de afgevaardigden bijeen van de Langstraatse Bond van Kruis boogverenigingen. Rosmalen bracht een eigen mu- ziekensemble mee, dat het mu zikale gedeelte voor z'n rekening nam en daar goed in slaagde. Een collecte voor Kath. Thuis front bracht ca. 12 op, wat te meer te waarderen is, daar de meeste aanwezigen van buiten 't dorp kwamen. De Voorzitter dhr. Koos Timmermans sprak woorden van dank. De storm. De storm van de laatste dagen heeft hier ook heel wat schade aangericht. Veel pannen werden van de daken gerukt, terwijl de met riet gedekte daken het vooral moesten ontgelden. In de Besoijen- se steeg werd een boom ontwor teld die dwars over de weg kwam te liggen en in zijn val het tele- j foonnet vernielde. Jaarvergadering. Donderdagavond 24 Febr. heb ben de verschillende afdelingen van het C.N.V. t.w. de Fabrieks- en Transportarbeiders, Bouwvak ken en Metaalbewerkersbond hier ter plaatse hun jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van A. v. d. Broek, die uitstekend geslaagd is. Na de opening die op de ge bruikelijke wijze plaats vond, van de Ingevolge de 3e wijziging van de Prijzenbeschikking 1945 dd. 24 Januari 1949 worden de stroom- inkoopprijzen verhoogd. Dienten gevolge zullen de tarieven van electrische stroom van het G. E.B. eveneens met 1 cent per k. W. h. worden verhoogd. Hiervan zijn uitgezonderd: het enkel tarief van 26 cent en het industrietarief van 5è cent perk. Wh. welke belde tarieven geen verhoging ondergaan. De Directeur, P. G. VAN VLIET. volgden de jaarverslagen der se cretarissen en kregen de hoofd bestuurders der afdelingen het woord, die opwekten om op de ingeslagen weg voort te gaan en trouw te blijven aan het beginsel program van het C.N.V. Deze avond werd mede opge luisterd door de bekende voor drachtkunstenaar de heer Nobel uit Vlaardingen, die ons deed ge nieten van zijn kunnen. Met „Het tehuis voor ouden van dagen" van Anne de Vries had de heer Nobel veel succes, getuige het luide applaus dat hij hiermede oogstte. In de pauze volgde de bekende tractatie en vond een verloting plaats, waarvan de opbrengst voor de helft ten goede kwam aan het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders lasten" en de andere helft aan de uit deze paats in Indië vertoeven de militairen, die aangesloten zijn bij het C.N.V. RADIOGROETEN NAAR WEST-INDIë. Radio Nederland Wereld omroep stelt iedere week een aantal personen in de gele genheid voor de- microfoon een groet uit te spreken naar West-Indië en aangrenzende gebieden. Het betreft hier Ne derlanders, die verwanten of vrienden in de West hebben en zich op deze wijze direct met hun verre relaties in ver binding kunnen stellen. Voor militairen in de West geldt deze regeling niet, daar hun familieleden gebruik kunnen maken van de facili teiten van het Radioprogram ma voor de Nederlandse Strijdkrachten. Zij, die er prijs op stellen een groet te richten tot hun verwanten in de West, wor den verzocht zich schriftelijk te melden bij Radio Neder land Wereldomroep, Groeten- dienst, Postbus 137, Hilver sum. Aan het zenden van deze groeten zijn geen kosten ver bonden. afgesloten om de grote stortzeeën die er over heen sloegen. De materiële schade was ook aanzienlijk. Overal, in nagenoeg alle plaatsen van ons land, valt wel iets te vermelden, is het geen omgewaaide boom, dan een om gewaaide schoorsteen, een afge rukt dak of iets dergelijks, terwijl op sommige plaatsen doden zijn te betreuren, zo in Culemborg, waar een timmerman van het dak waaide, in Groningen, waar een veerpontje omsloeg en een inzit tende verdronk. In Almelo heeft men een geheel stadsgedeelte moeten ontruimen, omdat er een toren gevaarlijk stond te wanke len. Woensdagnacht verstierf met de bruisende carnavalspret ook het razende stormgeweld. Waalwijk. Tel. 443' Agenda. Donderdag 3 Maart 7.30 uur n.m, repetitie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 3 Maart 8.30 uur n.m. Gemengd Koor Bel Canto. Vrijdag 4 Maart 8 uur n.m. Theater Apollo. Zaterdag 5 Maart 6 uur en 8.30 uur n.m. en .Zondag 6 Maart 6 uur en 8.30 uur n.m. Achter de Wolken, toe gang 14 jaar. De Vreemde Hopman. Zondag j.l. werd voor een zeer goed bezette patronaatszaal door de Verkenners het toneelspel „De vreemde Hopman" opgevoerd. OOK ZONDER REPUBLIKEI NEN GAAT RONDE-TAFEL- CONFERENTIE DOOR. Op een persconferentie ver. klaarde de hoge vertegenwoordi ger van de Kroon in Indonesië, Dr. Beel, o.m. dat de ronde-tafel conferentie in ieder geval zal doorgaan, ook al zouden de repu blikeinen niet aanwezig zijn; hij hoopte echter op hun werkelijk heidszin. De republikeinse leiders waren vrijgelaten, maar zij konden niet naar Djokja, omdat de Neder landse regering, die verantwoor delijk was voor hun leven, dit niet verantwoord achtte daar in Djok ja nog steeds de staat van beleg heerste. Sprekend over het Unie-Sta tuut verklaarde dr. Beel dat Ne derland geenszins de Unie als superstaat wil zien. De Neder landse troepen zullen slechts op verzoek van de regering der Ver enigde Staten van Indonesië ter harer beschikking kunnen worden gesteld. Gegunde staanplaatsen kennis te Kaatsheuvel. J. v. d. Heuvel, Eindhoven, ringwerptent 87.— J. J. Gro ninger Rotterdam, apen en pape gaaien show 101.L. Groe- neweg, Breda, fruitkraam 75.- C, v. Eulem, Kaatsheuvel, fruit kraam 50.J. Janssen-Men- sink, Deventer, speelgoed, wind molens, feestart., luchtballons 87.50 A. D. Gieskes, Doetin- chem, vliegbomsport 42.75 M. J. A. Schimmelpennik, Am sterdam, schiettent 275,— H. v. d. Linden, Eindhoven, gebak kraam 1510.— P. van Twist, Breda, poffertjeskraam 125.— A. W. v. Spaandonk, Tilburg, babyjeepmolen 275.—; M. F. v. d. Vorst, Helmond, hangpaard- jesmolen 265.—; P. Jolie, Don gen, paling-, vis- en zuurkraam 460..G. Wooning, Kaatsheu vel, palingkraam 50.J. van Gastel, Terheijden, Suikerwerk- kraam 502.P. v. Grinsven, Dordrecht, theater variété 150; J. H. de Jongh, Brielle, duikboot- spel 62.H. Dirks, Hengelo, (O.) rolsport 80.— Fa. F. v. d. Vorst, Deventer, lijntreksport 62.50; J. v. Wanningen, Am sterdam, vogelpiek, klokkensport en lichtsport 1915.— M. Tim mermans, Raamsdonksveer, pata- tes-friteskraam 37.50 H. Mus ters, Kaatsheuvel, patates-frites- kraam 50.C. Verhulst, Bre da, luchtschommel 688.B. M. Giesen, Den Bosch, kinder draaimolen 517.—; Th. v. d. Krogt, Leiden, vliegtuicaroussel 210. K. v. d. Honing, Joure, Crinoling caroussel 125. J, v. Zwietering, Sprang, ijsVer- koop 227.A. H. de Boeck, Breda, suikerspin 17.50; Comb. Melsen-Klijs, Den Haag, benzine racebaan 2292.— C. Peeters, Bergenopzoom, lunapark 529.-. Totaal bedrag 10.867.75. In totaal waren er 148 inschrij vingen. De totaal opbrengst van. Kaats heuvel en Loonopzand voor de toegewezen plaatsen is 12741.50 Rijvereniging „Hyppos". De Rijvereniging „Hyppos" hield Zaterdag haar jaarvergade ring. Zoals bleek uit de gebruike lijke verslagen, was het een jaar van betrekkelijke rust geweest en was er een mooi batig saldo. Het bestuur dat in zijn geheel aftrad, was voor 't grootste deel niet meer herkiesbaar. In het nieuwe bestuur werden gekozen; Bart v. Noye, Ger. Verschure, H. de Kort, Ad Hamers en Jos Rom- bouts Az. Bij de daarna gehou den functieverdeling werden Jos Rombouts voorzitter en Ad Ha mers secretaris. We zullen hopen dat „Hyppos" onder dit nieuwe bestuur weer een periode van bloei mag ingaan. Zondag zal men weer beginnen met oefenen, en wanneer we in de toekomst mogen beleven dat Kaatsheuvel en Berndijk gaan samenwerken, zullen beide verenigingen hierme de gebaat zijn. Kaartgezelschap E.M.M. In het café van de heer A. Netten had Zaterdag de jaarver gadering plaats van het kaartge zelschap Eendracht maakt Macht. Om 6 uur opende de voorzitter H. de Beer de vergadering en dankte de leden voor de spontane opkomst. Spr. hoopte dat men ook dit jaar weer zo zou samen werken, om in 1950 het 25-jarig bestaan der vereniging te vieren. De secretaris de heer C. Netten bracht een jaarverslag uit, waar na het maal werd opgediend. Verder werd de avond in veel gezelligheid onder zang en voor dracht doorgebracht. De „Marij ke Band" onder leiding van de heer H. Verduijn, gaf zich weer voor honderd pocent en hield er de moed góed in. Om half twaalf werden de verdiende prijzen ge kozen, waarna men huiswaarts keerde. Burg. Stand van 15-28 Febr. '49. Geboorten: Wilhelmus GAM zv J B v Zon-Montée. Leen- dert J J zv L Koenen-Fijneman. Antonie M zv L Koenen-van Tilborgh. Maria I J dv C J Dirksen-Balvers. Johannes G C zv J A Paans-v Rijswijk. Maria L A J dv A M Boons-Jan- sen. Maria Th C dv P J v d Mortel-Belgers. Adriana Th M G dv M Schoenmakers-Sup. Huwelijksaangiften; Johannes L Netten 25 jaar en Antonia L van Riel 24 jaar beiden alhier. Arie Broeks 25 jaar, Lage Zand- schel en Maria Mandemakers 22 jaar alhier. Marius v Opstal 33 jaar en Catharina M B v d Linden 27 jaar beiden alhier. Huwelijken: Hendricus M van Boxtel 29 jaar en Maria J C van Dongen 27 jaar beiden alhier. Adrianus H Paapen 27 jaar en Gerdina A Greven 25 jaar beiden alhier. Cornelis L Janssen 64 jaar en Cornelia A M v Hest 55 jaar beiden alhier. Cornelis Smits 25 jaar en Maria W Cou- wenberg 23 jaar beiden alhier. Johanes M Muizelaar 34 jaar en Arnolda M v Zon 33 jaar beiden alhier. Martinus L Kipping 21 jaar en Anna M Beex 18 jaar beiden alhier. Pieter van der Meijden 32 jaar en Adriana L Vermeer 30 jaar beiden alhier. Petrus J de Leijer 31 jaar en Cor nelia W N G v Helsland 28 jaar beiden alhier. Overlijden: Antonie Dingemans 78 jaar. Leonardus Grootswa- gers echtgenoot van W H Pro veniers 72 jaar. Theodorus Laros weduwnaar van Adriana Damen 94 jaar. Johanna C Verhoeven echtgenote van C M v d Velden 38 jaar. Cornelis W Hoevenaars weduwnaar van P Korthout 79 jaar. Huberta van de Wel weduwe van A Be- aart 75 jaar. Vertrokken personen: Bastiaan Hartman en gezin naar Eethen. J M H Creemers naar Beek en Donk (Zuster van Liefde). J G Damen naar Tilburg. J C M Smits naar Amsterdam. J Th v Broekhoven-Rense naar Waalwijk. L. v. Son naar Waalwijk. Ingekomen personen: J Denis- sen van Tilburg. J C E M Brok van Amsterdam. A A v Dijk van Schijndel. J C M Mutsaers van Tilburg. AM van Gulick van Tilburg. Schitterend geslaagd concert. Zondagavond had in de zaal der Kon. Erk. Harm. Concordia een muzikaal concert plaats door de zustervereniging Apollo uit Kaatsheuvel onder leiding van de heer P. B. Bisselink, zulks als te genprestatie voor het concert van vorig jaar gegeven door de har monie Concordia. Na opening door Concordia werd een vlot programma afgewerkt door Apol lo, dat met een keurcollectie muzieknummers de liefhebbers heeft laten genieten van op hoog peil staande muziek. Vooral de diverse duo's voor pistons en cla rinet, alsmede het concert, gege ven door zeven solo-clarinetten, viel bijzonder in de smaak, doch ook niet minder de verschillende zware nummers door het corps uitgevoerd, gingen boven alle ver wachtingen uit. Zowel de directeur als de leden hebben eer van hun werk en de propvolle zaal heeft dan ook vol op kunnen genieten van hoog staande muziek. Een collecte voor Kathoiek Thuisfront bracht ruim 30 op. Opvoering Jubileumrevue Sophia. Zondagavond werd voor H.H. Donateurs van de Kon. Harm. Sophia's Vereniging de jubileum revue bij gelegenheid van het 85- jarig bestaan ten tonele gebracht. De zaal was overvol en zodoen de kon men niet aan alle aanvra gen voldoen, zodat de opvoering Maandag nogmaals werd her haald. Onder de bekwame leiding van de heer Willy van Kimnse- nade werd deze zeldzaam mooie revue uitgevoerd door eigen krachten van het corps en het moge er direct aan worden toe gevoegd, het was in één woord „afDe verschillende mooie scènes met komische afwisseling, aangevuld met muziek en zang met soli en duo's, wisselden el kaar af, terwijl het wel en wee in de 85 jaren van haar bestaan zeer goed tot uiting kwam. De vele aanwezigen hebben dan ook vol op kunnen genieten en kunnen met genoegen op zulke avonden terugzien. Een collecte voor Katholiek Thuisfront bracht 40.12 op. Rikconcours. Door de kaartvereniging „Tot Onderlinge Vriendschapgeves tigd bij de Wed. Wijtvliet, werd Dinsdag 1 Maart een rikconsours geopend. De speeldagen zijn 1, 6, 13, 20, 27 Maart en 3 en 10 April. Aan het concours zijn flin ke prijzen verbonden. Boombeplanting begonnen. Na het verdwijnen der vroegere prachtige lanen en bossen langs de weg naar Tilburg, welke gro te beuken door oorlogshandelin- en zodanig werden vernield en beschadigd en welke inmiddels moesten worden gerooid, heeft men een aanvang gemaakt met de aanplanting van enkele honder den nieuwe beuken, om het land goed der familie Verheyeri en daardoor het natuurschoon weer in zijn volle glorie te doen herrijs zen. Hiermede zullen toch nog wel enkele tientallen jaren gemoeid zijn. De werkzaamheden zijn nog in vollen gang. Gegunde staanplaatsen kennis te Loonopzand. A, v. Reken, Arnhem, gebak wagen 565.— H. Lindaart, Heusden, zweefmolen 176. F. N. Dauphin, Dordrecht, kin derdraaimolen 150.F. Th. Dauphin, Breda, hangpaardjesmo- len 150.C. v. d. Tuin, Bre da, babysport 128.—; B. Vos, 's-Bosch, schiet-lijntrektent 35.-; M. v. d. Abeelen, Loonopzand, paling- en zuurkraam 80. A. v. d. Bilt, Utrecht, speelgoed en luchtball. 20.B. Vos, 's-Bosch, draaibordje 5.— W. B. Teunisz-de Poorter, Uden, sui- kerkraam 62.50; F. de Voer, Apeldoorn, luchtschommel 180; L. Granucie, Tilburg, ijsverkoop 40.— L. de Leijer, Loonopzand ijsverkoop 25.J. P. J. Galle, Breda, twee bumperspelen en lichtsport 115.—; W. M. Rij nier, Arnhem, hoofd van jut 10.25; A. v. Meel, Oosterhout friteskraam 101.v. Houwe- lingen, Tilburg, fruitkraam 31. Totaal bedrag 1873.75. Uno Animo kampioen. Door het winnen van de wed. strijd tegen RWB is Uno Animo thans definitief kampioen der 4e klasse van de KNVB geworden. Gouden bruiloft. Op 9 Mei a.s. hoopt het echt paar G. Kuijpers- Nijssen, Grote straat alhier de dag te herdenken dat zij voor 50 jaar terug in de echt werden verbonden. Het zal hen op die dag zeer zeker niet aan belangstelling ontbreken. Carnaval. Ook in Haarsteeg is de Carna valsviering weer tot nieuw leven gewekt, na tien jaar rust. Het comité had een program ma opgesteld, zoals dat vroeger gebruikelijk was, n.l. om te be ginnen een muzikale wandeling van Harmonie St. Cecilia door t dorp, waarna gecostumeerde voet balwedstrijd. De beide volgende dagen groepenwedstrijden in de cafés. De belangstelling was ruim, het aantal groepen had gro ter mogen zijn. De erepalm werd beide avonden weggedragen door Groep-v. d. Lee. Een groep van de K.A.J. bezorgde het Kath. Thuisfront een doceurtje van ruim honderd gulden, waaraan t comité nog 15 gulden toevoegde terwijl ook een andere groep een mooi bedrag bijeenzamelde. Toneel. Toneelvereniging „Ernst en Luim", gevestigd in café v. Oyen gaf Woensdag en Zaterdag voor de donateurs van Harmonie Ce cilia en Zondag voor het publiek een uitvoering van het blijspel in 3 bedrijven: „Haar laatste wil door J. W. v. d. Heijden Jr. en Henk Bakker. Zij oogstten goed succes bij een welwillend publiek. De verwikkelingen waren zeer vermakelijk en het spel was te loven. Programma voor Zondag 6 Maart a.s. DISTRICT IV. Eerste klasse. Limburgia 18 13 2 3 28 BW 17 13 1 3 27 Willem II 19 10 3 6 23 NAC 18 8 3 7 19 VVV 17 8 2 7 18 Brabantia 18 7 3 8 17 MVV 18 6 5 7 17 TSC 19 5 7 7 17 Juliana 17 6 3 8 15 Helmond 18 3 4 11 10 Spechten 19 2 3 14 7 Willem II—BW TSCLimburgia HelmondBrabantia MVVJuliana De SpechtenVVV DISTRICT VI. Eerste klasse. NOAD 18 12 3 3 27 Bleijerheide 18 9 4 5 22 Eindhoven 19 6 9 4 21 Helmondia 18 8 5 5 21 PSV 18 7 4 7 18 Maurits 17 5 5 7 15 Sp. Emma 17 5 5 7 15 Sitt. Boys 18 4 7 7 15 LONGA 17 6 2 9 14 Kerkrade 18 5 4 9 14 Baronie 18 6 2 10 14 PSVNOAD KerkradeMaurits Sp. EmmaHelmondia Sitt. BoysBleijerheide BaronieLONG A Tweede klasse A. TOP 20 13 4 3 30 DESK 18 10 4 4 24 Zwaluw 19 9 4 6 22 Wilhelmina 19 8 4 7 20 Concordia 19 6 6 7 18 SET 19 6 6 7 18 RKC 18 6 4 8 16 Schijndel 19 6 4 9 16 Kolping 19 7 2 10 16 RKTVV 19 6 3 10 15 WSC 19 5 3 11 13 Cone. SVDZwaulw SchijndelDESK RKCWilhelmina RKTVV—SET KolpingWSC Derde klasse C. ODC 18 13 4 1 30 Baardwijk 18 11 5 2 27 Sarto 17 8 6 3 22 Gilze 17 5 5 7 15 Gudok 17 6 3 8 15 Ons Vios 18 6 3 9 15 Haarsteeg 16 6 2 8 14 Vlijm. Boys 18 5 4 9 14 Korvel 18 6 2 10 14 Zaltbommel 17 4 0 13 8 Beslissingswedstrijd KorvelVlijmense Boys (terrein DESK) Vierde klasse C. OpijnenDVG Vierde klasse D. Uno Animo 17 11 3 3 25 Veerse Boys 18 10 4 4 24 VOAB 18 9 4 5 22 Waspik 18 8 3 7 19 RWB 18 6 7 5 19 RKFSV 17 7 5 5 19 Raamsdonk 18 8 2 8 18 Velocitas 18 7 2 9 16 Right Oh 18 2 6 10 10 Nevelo 18 0 6 12 6 AGENTSCHAP i G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. CORRESPONDENTSCHAP J. Tue rlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. Zo gaat ie goed. En weer ging ie goed, Maan dagavond in het Gildenhuis, waar de toeloop zo mogelijk nog groter was dan Zaterdagavond. Als we vertellen, dat in totaal meer dan 1500 bezoekers deze Kajotters en V. Kajotters revue meemaakten, dan behoeven we, toch zeker niet te zeggen, dat het niet goed ging. De recensie in ons blad van Maandag j.l. behoeven we niet te herhalen. Er was weer stemming voor 100 en dat na afloop de beide Aalmoezeniers door de Ka jotters hulde gebracht werd voor het werk bij deze vertoning ver richt is niet meer dan een logisch gevolg van het succes, dat met de uitvoeringen, waaraan en ka pelaan Vogels en Kapelaan Strij- bosch de stoot gaven, bereikt is. Moeten we nog iemand noemen, dan zou het zijn de heer van Gu lick, die het afwisselende, goed passende decor voor deze revue verzorgde, wat in de rijke varia tie, die geboden werd, heel wat zorg baarde. In de pauze op Maandagavond sprak de Geestelijke adviseur van de K.A.B., de Zeereerw. heer Pastoor de Klijn, een woord van toelichting op de Vastenbrief van het Nederlands Episcopaat, waar naast hij een overtuigd pleidooi hield voor de ontwikkeling van de jonge arbeiders om met alle kracht te streven naar de nood zakelijke ontwikkeling, die in de toekomst zal vereist worden om iemand te zijn. Zijn dringende wekroep om aansluiting bij de or ganisatie, die alle mogelijkheden tot ontwikkeling biedt, moge vooral niet ongeacht ter zijde ge legd worden. Mede wérd de ge legenheid aangegrepen, om de heer Toon Michaels te huldigen voor het vele werk, dat hij als leider van de culturele kring van de K.A.J. gepresteerd heeft. Terug naar Indië. Dinsdagmorgen vertrok met 'n wagen van de Procuur van de Eerw. Paters van de H. Familie alhier en een particuliere wagen van de heer D. Matijsen, de Z. Eerw. Pater Sjef van Beek naar zijne missie te Semarang. Met de Oranje van de Stoomvaartmaat schappij Nederland, zal Pater v. Beek de reis naar Indonesië on dernemen. Door het slechte weer werd de afvaart, die vastgesteld was op Dinsdagmiddag vertraagd, doch zo geen stagnatie van be tekenis optrad mogen we ver wachten, dat de boot heden reeds zee gekozen heeft. Geheel Kaatsheuvel, dat zo sympathiek met zijn missionaris heeft medegeleefd, en hem op zo royale wijze gesteunr heeft bij zijn terugkeer naar de Missie, waar hij opnieuw als Overste optreedt, volgt met belangstelling zijn afvaart en reis. ^A7ij wensen met al zijn vrienden Pater van Beek een behouden overtocht en opnieuw een zegenrijk arbeids veld. Overgeplaatst. Brigadier de Jong van de groep Kaatsheuvel van de Rijkspolitie werd als commandant van de Post Achtmaal van de groep Zun- dert overgeplaatst naar Achtmaal. Het was de eerste keer dat de Verkenners van Kaatsheuvel voor het voetlicht verschenen en wij kunnen zeggen dat het een succes avond is geweest. Het decor dat eveneens door de Verkenners zelf was verzorgd zag er keurig uit. De grime was eveneens in zeer goede handen. Wat het spel betreft komt aller eerst een woord van lof toe aan de oude Delnooy, de slotbewaker, die evenals „De Vreemde Hop man" uitstekend spel te zien gaf. De overige spelers voldeden zeer goed zelfs. In de pauze werd door Hop man den Teuling dank gebracht aan de vele ouders en belang stellenden die door hun aanwe zigheid blijk gaven van hun be langstelling voor het jeugdwerk. Ook werd een bijzonder woord van dank gebracht aan hun Aal moezenier Kap. Strijbos voor zijn loyale medewerking. Gezien het applaus en het me deleven in de zaal, mogen we ge rust zeggen, zoals we dit reeds boven deden, dat het een zeer goed geslaagde avond is geweest. Het ligt in de bedoeling na de vasten nog een uitvoering te ge ven, en niemand verzuime dan dit romantische toneelspel te gaan zien. D.E.S.K.-programma. Voor a.s. Zondag is ingelast een beslissingswedstrijd tussen Vlijmense Boys 1 en Korvel 1, te spelen op het DESK-terrein. Deze beslissing geldt geen kampioenschap, maar de verlie zer zal degradatiewedstrijden moeten spelen. Voor voetballief- bers die de reis naar Schijndel niet meemaken, valt er dus thuis nog iets te beleven. D.E.S.K. 1 gaat de deur van de competitie sluiten in Schijndel. Ofschoon Schijndel in degradatie gevaar verkeert, houden we het toch op een overwinning van Desk. Gedachtig het spreekwoord „Eind goed, al goed", zien we de punten mee naar Kaatsheuvel ko men. Een stevige tweede plaats is daarmee bereikt, wat toch al tijd nog een goed succes is van een zware competitie. DESK 3 gaat de 47 min. af spelen tegen D.V.V.C. in Don gen. De 51 achterstand inlo pen, zal wel boven hun kracht zijn. Er kan toch altijd nog een behoorlijk resultaat geboekt wor den. i Desk 4 dat de laatste wed strijden kopeloos de kluts kwijt is, kan het spoor weer terug vin den tegen R.K.C. 4. Jongens, een spoedig herstel is wel gewenst. Desk 5 zien we thuis de strijd aanbinden tegen de „Witte Jon gens" uit Waspik en natuurlijk de punten bemachtigen. Desk 6 gaat in Tilburg Gudok 4 partij geven en is eveneens in staat met buit beladen terug te komen. Desk 7 blijft in de buurt. Ze gaan namelijk op visite bij Berk dijk 2. Als de thee daar maar niet te warm wordt opgediend. Desk 10 heeft eveneens het kampioenschap veroverd en zal daarom Zaterdag een huldigings wedstrijd spelen. Jongelui, profi ciat en toont je waardige kampi oenen.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2