Café Restaurant „DE KORENBEURS ONZE GERENOMMEERDE CROQUETTEN HT VANAF HEDEN U CENT PER STUK SJEF SARS 99 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 MAART 1949 3 Bestellingen worden U thuis bezorgd I xaa i AGENTSCHAP» G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. CORRESPONDENTSCHAP J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. Kajotters houden hun Maandvergadering. Maandag 21 Maart om half 8 houden de Kajotters van Kaats heuvel en Berndijk hun gewone maandelijkse algemene ledenbij eenkomst. Zij doen dat dit keer aangepast aan de maand Maart, de maand van St. Jozef, de pa troon van de katholieke jonge ar beiders. Daarom beginnen ze met een avondwake in de kapel van de erw. Zusters, waarna zij in het K.A.J.-gebouw de bijeenkomst zullen voortzetten. Onze gewestelijke aalmoezenier Rector van Helvoirt, zal ditmaal voor ons iets komen vertellen over de vastenbrief van onze bisschoppen, aangepast aan onze eigen persoonlijke vorming. Ook onze eigen aalmoezenier wil als gewoonlijk nog wel een kort woordje zeggen. Verder zullen we deze avond vullen met verschil lende declamaties etc. van onze eigen leden, alles natuurlijk aan gepast aan de vastentijd. Daarom verwacht het Bestuur alle trouwe leden van onze be weging, alsook zij die hun belang stelling voor onze beweging wil len tonen. Met uw aller medewer king zal dan deze avond zoals al tijd weer slagen. Toen de storm opging. Met bovengenoemd toneelspel van Joh. van Eekelen sluit de to neelvereniging „Ons Genoegen' in de zaal van de heer Jan van Dun Zondag a.s. 27 Maart haar toneelseizoen. Aangezien het overgrote succes en de volle za len bij de vorige uitvoeringen, twijfelen wij niet of de zaal zal ook Zondag weer te klein zijn. Een korte uiteenzetting moge hier volgen. André, een temperamentvolle jongen, zoon van een Frans of ficier, die de eerste wereldoorlog, waaruit hij naar ziel en lichaam gebroken in de familiekring te rugkeerde, echter niet lang over leefde, heeft het ongeluk gehad in de handen te vallen van een oom en voogd, zonder enig begrip voor het wat gecompliceerd ka rakter van zijn pupil. Hij, de star re rechter, ontdekte in hem mis dadige neigingen, die hij zich ge roepen voelde te beteugelen. Maar de onstuimige jongen verdroeg het juk niet en kwam in verzet. Het werd een ongelijke strijd, Waarin de jongen het onderspit moest delven. Hij wilde officier worden in de voetsporen van zijn vader; de oom met zijn hoge re laties liet hem ongeschikt verkla ren. Hij werd verliefd; de oom verwijderde hem uit de omgeving van het meisje en bewerkte een huwelijk tussen haar en André's broer Henri. De jongeman, op standig en geheel gedesillusio neerd, viel in handen van Duitse spionnen, die hem insponnen en misbruikten. André werd piloot, zwierf met zijn „vrienden" door Frankrijk en boven de Franse verdedigingslinies, introduceerde een hunner in het ouderhuis, waar de galante vreemdeling met An- dré's schoonzuster musiceerde en zijn duister spel speelde. De oude rechter begon opnieuw zijn spel tegen zijn pupil, die echter nu zijn man staat, gesteund door zijn moeder, die inziet, dat haar zoon verkeerd is opgevoed. De tweede wereldoorlog dient zich aan; de nieuwe storm begint. De spion slaat brutaal zijn slag In het huis van zijn Franse vrien den. André doorziet het spel. Hij ontrukt de speudo-Pool de gesto len documenten. Deze wreekt zich en verraad hem. De politie zit achter André aan; hij springt in Zijn vliegtuig en tracht het front te bereiken om zijn schuld aan het vaderland uit te boeten. Hij ver ongelukt Thuis sluipt een oude man, eindelijk tot Inzicht gekomen be schaamd in de tuin rond, terwijl moeder met haar wanhopige kin deren, haar smart verenigt met het leed van millioenen moeders en vrouwen, die schreien om de jeugd, die weer verbloeden gaat met de troost, dat haar kind ge boet heeft. Boomplan tdagen. Thans zijn de officiële boom- plantdagen voor onze jeugd vast gesteld. In een bespreking Zater dagnamiddag tussen de school hoofden met de gemeente-archi tect de heer Hopman gehouden werd bepaald, dat op 24 Maart, 28 Maart en 2 April op verschil lende wegen in Kaatsheuvel de bomen zullen worden geplant. Begonnen wordt Donderdag 24 Maart om 10.30 uur door de The- resia-school in de Stationsstraat bij de gasfabriek. Om 11 uur volgt de beplanting door de Ma ria-school in de Marktstraat. In de namiddag komt de Ber- nardusschool aan de beurt op de weg vanaf de Horst naast Huize Den Horst naar de Roestelberg, waarop om 3 uur wordt vervolgt met de Hilse straat door de St. Jansschool. Op Maandag 28 Mrt. om 10.30 u. v.m. komt de Don- gensestraat aan de beurt door de Meisjesschool Berkdijk en om 11 uur de Driestapelenstoel door de jongens van die parochie. In de namiddag wordt de Berkdijkse straat vanaf de Hoofdwaarts noordwaarts beplant door de kin deren der beide scholen van de Loonse dijk. Zaterdag 2 April is gereserveerd voor de school in de Moer. De boomplanting gaat natuur lijk met enige plechtigheid ge paard om zodoende nog meer de belangstelling der kinderen te trekken voor het werk dat zij gaan verrichten, en hun liefde voor de natuur en de zorg voor het behoud der plantage aan te wakkeren. Van elke laan zal de eerste boom door burgemeester Mr. v. d. Heijden, geassisteerd door twee kinderen uit de school die de beplanting verricht, wor den geplant. Vooraf spreekt de burgemeester de kinderen toe, met een toepasselijk woord. Direct na de planting van de officiële boom zingen de kinderen gezamenlijk een plantlied, gesteund door de op plaat opgenomen en door geluids versterker van de firma Beekmans uitgezonden melodie, gezongen door een groep kinderen van de Zusterscholen van Kaatsheuvel. Ieder kind krijgt dan zijn eigen boom te planten, na deze vooraf van een label met eigen naam voorzien te hebben, geholpen door deskundig nersoneel van de gemeentedienst. Een tractatie be sluit de plechtigheid, die, naar wij hopen tot resultaat zal hebben, dat de grote beplantingen, die on de verschillende wegen zullen vol gen, hierdoor in de hoede van het publiek en niet in het minst van onze jeugd zullen komen staan. R.K.J.B. De R.K.J.B. hield in de Gil denbondszaal haar jaarvergade ring door de voorzitter met een welkom en de jeugdgroet geopend, waarop het bondslied volgde. De secretaris kwam aan het woord voor het geven van de notulen der laatste jaarvergadering en het jaarverslag. Uit dit jaarverslag bleek, dat het ledental momenteel 53 bedraagt, waarvan 6 in mili taire dienst. De viering van het 25-jarig bestaan was een succes. Er werden 10 ledenvergaderingen gehouden en er werd een begin gemaakt met 'n eigen bibliotheek. Er werd met succes samenge werkt met de organisatie „Wij Jongeren" en met de afdelingen van het Rayon als onderdeel van de kring Tilburg (Grondonder zoek enz.). De deelname in de aardappel actie van Pater de Greeve had 'n goed resultaat. Er werd spontaan hulp verleend op velerlei gebied, o.m. bij de egalisering van het terrein voor de Maria-kapel aan de Horst, bij de inzameling voor het schip voor Keulen; bij de K. V. P. ledenwerving; voor een oud lid, die niet in staat was zijn be drijf te verzorgen enz. In de sport werd zowel in club verband als individueel veel suc ces geoogst. Voor de ontwikkeling op tech nisch gebied werden excursies ge houden naar de werktuigendag in Liempde, de proefboerderij van Grashuis te Hoogland bij Amers foort, de proef en kweekvelden, alsmede de gebouwen van de N.C.B. en C.H.V. te Veghel en naar de land- en tuinbouwten toonstelling te Breda. Er werden wedstrijden gehou den in rundveebeoordeling, in ge- wassenwedstrijden en in proefvel den tussen zand en kleipootgoed. Er werd een cursus gegeven in veeverloskunde en gezondheids leer door dierenarts Spierings; 'n tweejarige tuinbouwcursus door de heren v. Dijk en v. Erp, die op 23 Maart a.s. eindigt met het uitreiken der diploma's; een soci ale cursus gegeven door de gees telijke adviseur en zeer goed be zocht; vier leden namen aan de kringvormingscursus deel, terwijl werd deelgenomen aan de kring studieweekenden op de Witte Bergen te Oirschot. Een melkcur- sus in samenwerking met de Stoomzuivelfabriek De Toekomst is nog ip volle gang, waarnaast nog enkele lezingen in samenwer king met anderen geboden wer den. De afdeling nam deel aan de viering van het 25-jarig bestaan van de diocesane bond in Den Bosch. Bedevaarten werden ge houden naar Elshout, Den Bosch en Loonopzand (St. Gerlachus. De secretaris ontving een dank woord voor zijn uitvoerig werk. De penningmeester kon zijn verslag met een klein batig saldo sluiten. Voor controle der boe ken werden de heren E. v. Noye en J. Smulders benoemd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heren A. van Amelsfoort Czn. en A. Rombouts, secr. met algemene stemmen wer den herkozen. In de vacature M. Klein, die niet herkiesbaar was en G. v. Beers, die de leeftijds grens overschreed werden geko zen de heren P. v. Beers en J. de Kort Azn. In de proefveldcommissie voor 1949 werden aangewezen G. Ver- schure en C. v. Amelsfoort, die met de technische adviseur de zorg hebben voor het proefveld. Van de gewassenwedstrijd in '48 gehouden met grasland, werden de prijzen in volgorde uitgereikt aan J. Smulders, Jos Klijn, G. Verschure, P. Zijlmans en Jac. v. Laarhoven. Voor 1949 zal de wedstrijd gehouden worden met aardappelen, waarvoor rijkssub sidie die te wachten is, en de deelname zeer groot verwacht wordt. Nadat enige aanwijzingen gegeven waren omtrent de melk- cursus en het op komst zijnde spaarsysteem voor de R.K.J.B., werd door Kapelaan Vogels een film vertoond over het Communis me en wat hiermede in verband staat. Met een dankwoord aan de scheidende bestuursleden, waar van de heer v. Beers ruim 10 ja ren dienst deed, sloot de voorzit ter de zeer druk bezochte verga dering. Terug naar Gethsemane. „De Ghesellen van de Spele- wei" onder leiding van Anton Sweers brengen a.s. Zaterdag in het patronaat het passiespel in vijf bedrijven van Gabriëi Smit „Terug naar Gethsemane". Onze katholieke dichter en schrijver Gabriëi Smit heeft rond 's Heren ijden en verrijzenis een prachtig spel geschreven. Om de waarheden van 't H. Evangelie heelt hij een verhaal gesponnen zo aantrekkelijk en mooi, dat het ons trekt naar die wonderlijke ge beurtenissen. Hij heeft zich hierbij beperkt tot die ooggetuigen, waar van redelijkerwijze kan worden aangenomen, dat het aanschou wen van Jezus lijden voor hen meer heeft betekend, dan voor de tierende bevolking van Jeruzalem. Daartoe komen er slechts twee in aanmerking; de jongen, die aan de soldaten in Gethsemane ont snapte met achterlating van zijn kleed en Simon van Gyrene, die Jezus het Kruis hielp dragen. In beider gevallen heeft de schrijver de verbeelding de vrije loop gelaten; immers omtrent bei der indentiteit staat verder niets vast; hij meent, dat uit de veron derstellingen duidelijk mag blij ken, dat én voor de jongen, èn voor Simon van Cyrene, het aan schouwen van Christus lijden een keerpunt in het leven betekende. In dit spel staat voorop het uit beelden van het Lijdensverhaal, al het andere is hieraan onderge schikt gemaakt. Er is verband ge legd tussen de verschillende epi soden uit het passiedrama en de glorierijke verrijzenis. Rolverdeling: Jacob, de ge vluchte jongeling; Benjamin, zijn Vriend; Elias, de oom van Jacob; Ezechiël, een schriftgeleerde, broer van Elias; Simon van Cyrene; Rufus, zoon van Simon; Alexan der, zoon van Simon en een Ro meins soldaat. Verder: jongens uit Jeruzalem; voorbijgangers en Romeinse sol daten. De bedrijven I, II, III en IV spelen op Goede Vrijdag; het Vde bedrijf op de middag van de eer ste Paasdag. Plaats der handeling: de bedrij ven I, II en III op een plein voor 't huis van Elias; het IVde be drijf een kamer in Elias Woning en het Vde bedrijf de tuin bij de hofstede van Simon van Cyrene. De pauze wordt gehouden tus sen het IVe en het Vde bedrijf. De decors zijn van Harry Sterk; de costumerie van de firma A. Serne en Zn. Amsterdam. K. J. M. V. Dinsdag a.s. houdt de K.J.M.V. een vergadering in Hotel J. Smit om 8 uur n.m. Op deze avond is het hoofdpunt der besprekingen. de viering van het 12J^-jarig be staan in eigen kring met de grote feestavond daaraan verbonden. Ter gelegenheid van dit jubi leum zal een groepsfoto genomen worden zo mogelijk Zondag a.s. om 1 uur. De voorbereidingen voor de viering zijn reeds gedeel telijk getroffen en deze voorbe reidingen houden veel beloften in. De jonge middenstanders zullen goed doen om zeker op deze ge wichtige vergadering present te zijn. Geslaagd. Te Rotterdam slaagde in het Sint Franciscusgasthuis voor het diploma Kraamverpleging mej. M. van Woensel, alhier. Wij Jongeren. Van de overkoepelingsorganisa tie „Wij Jongeren" ging een op roep uit tot de leden voor het bijwonen van een vergadering op Vrijdag 25 Maart in Hotel J. Smit. Voor deze avond staat „Wij Jongeren" een interessante verga dering te wachten, daar de be kende St. Jansbasiliekkenner de heer Martien Coppens uit Den Bosch, de samensteller van het prachtige, Indrukwekkende foto album van de St. Jan, persoonlijk het een en ander zal komen ver tellen van het kunstunicum bij uitstek, het Brabantse meester werk bij uitstek. Coppens zal zijn uiteenzetting demonstreren met lichtbeelden, terwijl passende de clamaties dezen avond bovendien een aantrekkelijkheid zullen geven. Vergadering R.K. Middenstandsvereniging. Donderdagavond hield de R.K. Middenstandsver. haar vergade ring in Euphonia. In zijn ope ningswoord drukte de voorzitter er zijn voldoening over uit dat de opkomst reeds veel beter was dan de vorige keer. Vooral de dames-opkomst werd zeer op prijs gesteld. Na de opening werden de notulen van de vorige verga dering voorgelezen. Het doel van deze vergadering was om te komen tot meer defi nitieve besluiten omtrent de te houden tentoonstelling.. Veel technische en organisato rische details werden besproken en het was te betreuren dat door eenzijdig debat deze vergadering niet op dat peil stond, waarop een middenstandsvergadering ei genlijk moet en kan staan. In het vervolg zal met derge lijk optreden terdege rekening ge houden moeten worden, anders zal het optimisme, dat bij prac- tisch alle bezoekers aanwezig was spoedig veel geleden hebben. Bij de bespreking van de plan nen werd veel te veel afgedaald naar details, zonder dat de prin cipiële factoren onder de loupe werden genomen. Ondanks deze gang van zaken werd in principe besloten de tentoonstelling te doen plaats hebben. Ongeveer 30 per sonen gaven zich staande de ver gadering voor deelname op. Ver schillende leden brachten prac- tische tips naar voren, waarvan het comité straks een nuttig ge bruik zal kunnen maken. Verder werd nog behandeld 't plaatsen van advertenties in ge legenheidsdrukwerk. Het besluit van het dioc. hoofdbestuur kon gehandhaafd blijven, omdat bij stemming bleek dat twee derde der vergadering er mede accoord ging. Het is dus voor leden van de plaatselijke afdeling verboden dergelijke advertenties te plaat sen. Een commissie, bestaande uit 7 leden, werd gekozen voor de ten toonstelling, n.l. de heren J. Fre- deriks, J. Beekmans, W. Pepping, J. de Brouwer, J. v. d. Put, A. Dekkers en Mevr. Kroot. Vanwege het gevorderde uur moesten nog een paar agendapun ten tot de volgende vergadering blijven liggen. Wisselconcert. Zondag halfvasten geven onze beide harmonieën Euphonia en Apollo met de Zangver. Bel Can to na zoveel jaren van onderbre king als een vorm van onderlinge samenwerking weer een wissel concert. Dit eerste concert is bi) lotinq vastgesteld in de zaal van Euphonia. Als vaste datum is voor elk jaar de Zondag Half vasten bepaald. Het ligt in de be doeling om telkens de gastvrouwe in 't concert eerst aan "t woord te laten, terwijl Bel Canto voor afwisseling het tweede gedeelte verzorgd. In ons volgend nummer zullen wij het programma van dit eerste concert publiceren. Agenda. Maandag 21 Maart 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo. Dinsdag 22 Maart 7 uur n.m. rep. par. zangkoor St. Jan. Dinsdag 22 Maart 8 ,uur n.m. vergadering K.J.M.V. zaal Joh. Smit. Woensdag 23 Maart 8 u. n.m. rep. Harm, Kon. Muz. Gezelsch. Euphonia. Woensdag 23 Maart 8 u. n.m. Apollo theater „Gentleman Jim" toegang 18 jaar. Donderdag 24 Maart 7.30 uur n.m. repetitie Dameskoor en om 8.30 uur n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Woensdag 23 Maart 8 u. n.m. sluiting tuinbouwcursus. K.A.J.-agenda. Maandag 21 Maart '49, 7.30 u. Avondwake in de kapel van de Eerw. Zusters. 8 uur Maandvergadering. Dinsdag 22 Maart '49 7.30 uur Pioniersgroep. Woensdag 23 Maart '49 7.30 uur Kajottersgroep K.A.J.-zaal Gildenbond. Donderdag 24 Maart '49 7.30 u. Kajottersgroep K.A.J.-zaal Gildenbond. 8 uur Bestuursvergadering. 9 uur Leidersronde. Zaterdag 26 Maart '49 3 uur n.m. Verdiepingsweekend voor Leiders en Bestuursleden. Geen ontspanningsavond. Zondag 27 Maart '49 Verdie pingsweekend voor leiders en be stuursleden. Geen Studiekring. 1—5 4—1 0—0 2—4 5—3 2—8 4—6 3—3 0—1 1—1 2—3 1—4 1—3 3—1 2—3 UITSLAGEN. Eerste klasse. District TV. BWBrabantia 70 (BW kampioen) JulianaHelmond 33 Limburg-iaVVV 12 NAC—MVV 2—0 District VI. Sp. EmmaPSV LONGA—NOAD MauritsBleijerheide 2e Klasse A. BKC—RKTVV Promotie 3e klasse. WSC—Tivoli 1—2 Mulo—ODC 1—1 Promotie 4e klasse D. Were DiPCP 21 Oss '20Zaltbommel 30 Vlijm. BoysU. Animo 10 Vierde klasse C. OpijnenBergem Sport Bekerwedstrijden. Groep H. Haarsteeg—Wilhelmina RaamsdonkKorvel Groep 1. RKFSVOns Vios RWB—Boxtel Groep J. TAC—SET SartoBaardwijk Groep K. Right 'Oh—SCO WVO—DESK Groep L. Veerse Boys—RKDVC BroekhovenGudok Groep M. GilzeSVG 0—6 DongenVoab 33 R.K.C.—R.K.T.V.V. 2—4. Onder geweldige belang stelling had Zaterdagmiddag bovengenoemde ontmoeting plaats op het NOAD-terrein te Tilburg. Het was bij de rust niet te zien dat RKC zo'n nederlaag zou lijden, want er werd door de voor hoede prima gespeeld en 2 maal had RKC de leiding, maar even zovele malen werd de stand weer gelijk gemaakt door fouten van de achter hoede, die er deze middag volkomen uit was. Na de rust deelde ook de middenlinie in de malaise en de voorhoede werd zodoende in het geheel niet meer gesteund. Voor RKC brengt deze uit slag mee, dat zij zijn aange wezen om tesamen met WSC hun plaats in de 2e klasse te verdedigen in een zware pro- motie- en degradatie-compe titie. Over de wedstrijd in het kort het volgende: RKTVV, dat aftrapte, ver oorzaakte juist buiten het strafschopgebied free-kick, die door v. Gemert tegen de on derkant van de lat werd ge schoten. Na 7 minuten omspeelt Jan Duquesnoy handig een Til- burgse verdediger en vanaf' de rechtsbuitenplaats neemt deze het leder op zijn linker schoen en met een formida bele kanjer laat hij de RKC- ers juichen. Hierdoor zakken bij de spelers de zenuwen en herhaaldelijk komt de voor hoede voor de RKTVV-doel- mond. Na 20 min. spelen blijft bij een aanval die RKTVV onderneemt, Tini de Bruine op vermeend buitenspel staan en de rechtsbuiten van RK TVV kan hierdoor gemakke lijk op korte afstand inschie ten, onhoudhaar voor Span. Een kwartier voor rust weet echter Stanley, die werkte als een paard, met een schitte rende boogbal juist onder de lat, RKC opnieuw aan de lei ding te brengen. Niet lang hebben zij echter plezier van deze voorsprong, want 5 min. voor rust weet door onvol doende afdekken RKTVV op nieuw gelijk te maken. Met deze stand komt het tot rusten. Na de thee zakte het spel peil aanmerkelijk en vooral de verdediging van RKC wordt onzeker. In zuiver buitenspe-positie kan van den Hoven van RKTW de bal voor doel brengen en met een voor Span onhoudbaar schot de leiding nemen. Met nog 'n kwartier spelen trekt RKC met alles naar voren, maar de achterhoede werd hierdoor nog meer verzwakt, terwijl RKTVV, dat de overwinning rook, alles opruimde. Vijf minuten voor het einde wordt het verre opdringen van RKC haar noodlottig als RKTVV doorbreekt en de stand op 42 kan brengen. RKC speelde nu een verloren wedstrijd en met deze stand komt dan voor deze vereni ging een slecht einde. Er zal nu anders aangepakt moeten worden om aan het degrada tie-spook te ontkomen. Maar wij vertrouwen dat RKC de supporters niet zal teleur stellen en alles op alles zet om het 2e klasserschap op het RKC-sportpark te houden en van het begin tot het ein de der competitie hun positie, die zij nu in de voetbalwereld inneemt, te handhaven. W.S.C.—TIVOLI. Het is WSC niet mogen ge lukken om Tivoli, dat heus geen geweldige indruk op ons maakte, te kloppen. WSC kwam met een gewij zigde opstelling in het veld, wat op een enkele plaats ver betering betekende, maar op andere plaatsen danige ver zwakking. Ook het niet be schikbaar zijn van Jac. Mus- kens liet zich terdege merken, maar niettegenstaande dat, mochten we toch van WSC verwachten dat ze zich met een nog groter enthousiasme in de strijd zou werpen. Maar vóór de rust was het een fut loze beweging. Waarom niet heel de wedstrijd zó gespeeld als na de rust? Dan zijn wij er van overtuigd dat beide puntjes in Waalwijk waren gebleven. De wedstrijd stond onder leiding van G. Kools uit Bré da, die deze middag blijkbaar niet veel kijk had op hands. Als de scheidsrechter be ginnen blaast, is het een we derzijds verkennen en moeten beide keepers om beurten op treden, welke aanvallen ech ter geen gevaar opleveren. Langzamerhand weet Tivoli wat meer overwicht te krij gen en komt hoe langer hoe meer opzetten, wat haar ook succes oplevert. Na 20 min. spelen weet hun linksbinnen te scoren; 10. WSC wordt iets agressiever; Kools en P. Blij levens weten door te breken, maar hebben geen succes. Hoewel Tivoli alles probeerde om de score te verhogen, weet WSC het zo te houden en gaat met een 10 achterstand rusten. Alles is nog mogelijk, en waarachtig, een heel ander WSC komt in het veld. Direct pakken ze flink aan en on dernemen aanval op aanval; succes kan niet uitblijven en Kools weet te doelpunten; 1—1. Door dit succes gesterkt blijft het Tivoli-doel onder iiu^e cffuK siaan, maar wax Fr. JS.OOH en r. rmjievens ook proueren, nei ruKt mei. 'i'ivon weet zien even los te werKen, en jawel, naar ge- vaariijüe iimcsoinnen ont vangt in vrije positie de Dal en ueaenKt zien geen moment en geeit zijn ciuo ae leiaing; 12. Frans Puilens gaat ue voorhoede versterKen, maar dat mag ook ai niet Daten. Er zijn nog enitele minuten te spelen en P. Blij levens breekt weer door, maar op het mo ment dat hij wil schieten tikt de bal tegen zijn knie en is deze laatste kans ook ver keken en heeft WSC 2 zeer kostbare puntjes af moeten staan. Na de wedstrijd werd er nog door WSC geprotesteerd, maar de genomen strafschop leverde geen succes op. SARTO—JULIANA 2—3. Twintig minuten was deze ontmoeting oud, toen midvoor A. van Tuyl stevig doorzette, de bal via de Sarto-verdedi- ging in zijn bezit kreeg en na een korte dribbel volkomen onhoudbaar inschoot; 0—1. Vóór die tijd had de strijd zich hoofdzakelijk op 't mid denveld afgespeeld, zodat de beide doelverdedigers er nog maar weinig aan te pas waren gekomen. Na dit doelpunt echter kwamen de bezoekers in de meerderheid. Tot twee maal toe ontkwam het Til- bur™e doel ternauwernood aan verdere doorboring, waar bij zelfs eens de back zijn reeds geslagen keeper moest te hulp komen. Toch werd 't voor de rust nog gelijk. Even kreeg de blauwe rechtsbuiten te veel vrij spel en zijn schot verdween achter v. Os; 11. Na de hervatting werd het spel, dat reeds daarvoor fors was, nog mannelijker. Fana tiek werd om elke duim breed grond gestreden. Doel punten bleven niettemin uit tot het laatste kwartier. Het was weer Juliana dat de lei ding nam Li.nksbuiten H. v. Gelder was vanaf de buiten lijn met de bal voor doel ge komen en hard vloog 't leder in de uiterste rechterhoek; 12. Lang duurde deze stand niet. De Sarto-linksbinnen gaf even daarna v. Os geen kans; 22. Verbeten werd nu ge streden om het winnende doelpunt en enkele ogenblik ken voor het eind viel de be slissing. Aanvalsleider v. Tuyl was iets eerder bij de bal dan de doelverdediger Soethout. Kalm en juist bekeken plaat ste de Waalwijker over de Tilburger. heen het leder in het verlaten doel; 23. Kort daarop, met Sarto ge vaarlijk in de aanval, was het einde van een match, die dooi de Geel-Zwarten verdiend ge wonnen werd en een uitste kend begin van de KNVB- beker-competitie betekent. R.W.B.—BOXTEL 0—1. In deze wedstrijd is het RWB niet mogen gelukken enige buit binnen te halen, waar het feit dat met drie in vallers gespeeld moest wor den wel debet aan zal zijn, al hebben de invallers dan ook stuk voor stuk aardig voetbal laten zien Inderdaad is in deze wed strijd door RWB goed en soms zelfs zeer goed gespeeld. Zij was veel meer in de aanval dan de tegenpartij, die sinds vorig jaar in de 3e klas uit komt. Het was jammer dat de voorhoede, waar over het al gemeen te weinig schot inzat, vooral na de rust nogal eens met pech te kampen had, waardoor het doel van Boxtel schoon bleef. Reeds bij de aftrap blijkt dat Boxtel niet van plan is met lege handen huiswaarts te keren, want de RWB-kee- per moet al direct handelend optreden. Hun doorbraken waren vooral in het begin zeer gevaarlijk, temeer daar RWB met een aanvallende spil speelde, een heel ander sys teem dan zij de afgelopen competitie gespeeld hebben, waardoor de spelers nog even aan hun nieuwe opstelling moeten wennen. Reeds na tien minuten weet de scherp (misschien wel te scherp) opgestelde Boxtel-

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3