DE UHIIUI JONG ENS MEISJ ES ELSHMIT NEUSDEN NIEUWKUIK GEERTRUIDENBERG Passende koffers SPORTHUIS „F ID ES" BEKENDMAKING. I'N li III FEUILLETON Leo Lorre helpen Ridder Radbout Openbars Aanbesteding. DE ONTBREKENDE SCHAKEL AANKOMENDE Schoenfabriek Louis van Drunen prima Overledersnijders. HUB. PRINS. ARCHITECT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN G m m Kostelooze inenting tegen pokken. aan te besteden, Welke bestaande of op te richten STIKKERIJ is genegen voor een schoenfabriek, in het Zuiden van het land, per week van 200 tot 500 paar schoenen te stikken. R.K. Hogere Burgerschool en R.K. Middelbare-Meisjesschool TE WAALWIJK. aangeven van Leerlingen EN GEVRAAGD. Fa. Castelijn en Beerens Lederwarenfabriek St. Ant. straat 122 WAALWIJK. te DRUNEN vraagt LEDER WARENGROSSIER STAND OP DE JAARBEURS, collecties boodschap- en reistassen, in grote sortering bij WAALWIJK Stationsstraat 120. Tel. 404. WORDT VOORTGEZET Centrale Verwarming AMSTERDAM (G tea ^nnüflfluufliouunacrauma i«i O. L. Vr. Gilde Woensdag 16 Maart hield het O. L. Vr. Gilde te Elshout een algemene jaarvergadering in zijn clublokaal bij de Gez. Klerks. Van de 31 leden waren er 22 aanwezig. Na opening der verga dering en goedkeuring der notu len werd het jaarverslag uitge bracht, waaruit bleek, dat er 8 ledenvergaderingen waren gehou den, benevens 5 bestuursvergade ringen. Dit jaar zijn 5 nieuwe le den tot de vereniging toegetreden, terwijl 1 lid de vereniging verliet. Gememoreerd werd de lezing van de heer J. v. d. Mortel uit Vught, die een groot succes was. Van de gemeente kregen we een subsidie van 50.— toegekend. Het financieel verslag van de penningmeester gaf een batig sal do te zieu Een voorstel werd ingediend om voortaan voor ieder lid een spaarnummer aan te wijzen waar op hij dan in de loop van het jaar iets kon deponeren om de persoonlijke onkosten, aan een teeravond verbonden, naar eigen goeddunken te kunnen bestrijden. Deze spaargelden zouden dan met kermis worden terugbetaald en de kosten van de feestavond hiervan afgehouden. Dit sparen is gemak kelijk voor de leden, maar niet verplicht. Dit voorstel werd door alle leden gesteund en goed gekeurd. Aan de orde was bestuursver kiezing. Aftredend waren de he ren J. v. d. Wiel, secretaris, A. Veltman en C. Klerks; alle drie waren herkiesbaar. Alvorens dit punt werd afgewerkt, werd het nieuwe reglement besproken. Aan de hand van een gevoerde cor respondentie tussen de heren J. v. d. Mortel en A. Veltman, gaf deze laatste een toelichting op een en ander voor wat de herzie ning van het reglement betrof. Zo spoedig mogelijk zal dit wor den afgewerkt. Hiervoor zal dan een speciale vergadering worden belegd om het reglement punt voor punt te behandelen. Hierna werden de aftredende bestuursleden bij acclamatie her kozen. De contributie werd voor het jaar 1949 wederom vastgeseld op 0.50 per maand. De verschil lende boeten werden alle gehand haafd. Het entréegeld voor nieu we leden werd van 5.— op 2.teruggebracht, om het mo gelijk te maken dat nieuwe leden zich met zo weinig mogelijk kos ten kunnen aanmelden. Benoeming schietcommissie. Door het bestuur werd voorge steld om hiervoor geen bestuurs leden aan te wijzen. Benoemd werden de heren Joh. Klerks, A. v. Logten en W. Klerks. Aan de orde kwam de verkie zing van een voorzitter. De heer J. v. d. Wiel, die reeds 27 jaar de voorzittershamer bij O. L. Vr. Schuts heeft gehanteerd, heeft 't nodig geoordeeld, gezien zijn ho ge ouderdom (78 jaar) deze func tie aan een jongere kracht over te dragen. De heer Veltman sprak namens bestuur en leden hartelijke woorden tot de schei dende voorzitter. Hij prees hem voor hef vele en goede werk, in 't belang van het Gilde gedaan. Spr. stelde daarom voor om de scheidende voorzitter te benoe men tot het hoogste ambt dat bij VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 16) Eerst heb ik hem aan je vin ger geschoven, doe het nu zelf en zeg niets, de ring zal mij morgen je antwoord geven. Daar is Avi- ce, die op 't terras naar je staat uit te kijken. We zullen gauw naar haar toegaan. De volgende dag was Enid zo moe dat ze niet eer verscheen dan aan het diner. Haar plaats was naast sir Lysart en toen ze haar handschoen uittrok, zag hij dat zij z'n ring droeg. HOOFDSTUK XI. Steeds was Harold onder leiding van mr. Lynwood druk aan het werk geweest in Londen. Zonder al te veel moeite was hij heel wat te weten gekomen van de vrouw die zich mrs. Philips noemde en had het spoor gevolgd tot het dorpje waaruit zij afkom stig was. Hier had zij als Peg gy Owen gewoond bij haar grootmoeder, een weduwe, die nu al lang overleden was. Haar verblijfplaats in Cla- pham was ook gevonden. De bewoners van dat huis - een voudige, fatsoenlijke mensen - waren er nog in en herin nerden zich hun jonge pen- sionnaire heel goed. Na Barston's laatste bezoek het gildewezen bestaat, namelijk Hoofdman. Hieraan zal worden verbonden een schildje, dat hij tot aan zijn dood als een herinnering aan de O. L. Vr. Schuts zal kun nen dragen met dien verstande dat het later terugkomt aan O. L. Vr. Schuts, om dan door de nieu we voorzitter bij officiële gele genheden te worden gedragen als aandenken aan de oud-hoofdman. Jammer dat dit ereteken niet op tijd gereed kon zijn, waarom de officiële huldiging uitgesteld zal worden tot de grootste dag van het gildewezen, n.l. het koning- schieten op 26 April a.s. De heer M. v. d. Wie! dankte de heer Veltman voor zijn prach tige woorden, aan het adres van zijn vader gericht en ook de le den. Hij wees er op hoe er ge werkt en gestreden is moeten worden om de Schuts te maken tot wat ze nu is. Daarom, aldus spr., heeft mijn vader gemeend, nu hij gaat scheiden, een zilveren schild te moeten aanbieden als 'n blijvend bewijs van zijn innerlijke verknochtheid aan O.L.V. Schuts. De heer Veltman aanvaardde namens allen dit zilveren schild. De bestuursverkiezing, bene vens verkiezing van een nieuwe voorzitter moest door gebrek aan tijd worden .uitgesteld tot 'n vol gende vergadering. Vergadering. Het Waterschap de Hoge Maasdijk van het Bovenland van Heusden vergaderde in het Hotel Central onder voorzitterschap van de heer A. M. Buijs. Deze her dacht in zijn openingswoord de overleden dijkgraaf de heer Hub. Verhoeven. Het bestuur werd gemachtigd tot de onderhandse verkoop der dijkmagazijnen te Heusden en te Haarsteeg. Bij de benoeming van 'n heem raad voor de polder van Oud- heusden en Elshout werd als no. 1 op de voordracht geplaatst de heer P. v. Huiten met 8 stemmen, tèrwijl de heren Adr. Muskens en W. Klijn elk 7 stemmen behaal den. Op de voordracht tot be noeming van een dijkgraaf-voor zitter werd als no. 1 geplaatst de heer P. v. Huiten. Dammen. De uitslagen der gespeelde matchpartijen bij de damclub V.D. waren als volgt De GraagNieuwkoop 20. G. JonkerC. Schaap 2-0. Bax-Klaren 2—0. Barghoorn—Fitters 1 1. Stille Omgang. In verband met ons bericht betreffende de deelname aan de Stille Omgang te Amsterdam op 26—27 Maart, wordt verzocht van onderstaande nota te nemen. Zaterdagavond zal om"-half 12 een kort Lof worden gehouden in de noodkerk, daarna gaat een extra bus naar het Station Dru- nen-Heusden, waar een extra- trein ingelas wordt. Wegens on gesteldheid van de secr.-penn., 'wordt de heer L. Verhoeven 'met de waarneming belast bij wie ook de kaartjes voor de trein ver krijgbaar zijn. was zij ziek geworden; de dokter meende dat zij een schok moest hebben gekregen. Ofschoon ze nog verre van beter was, had ze toch willen uitgaan om een afscheidsbe zoek te brengen aan een vriend, had zij gezegd. Vroeg in de ochtend was zij terug gekeerd en had er uitgezien als een geest. Wekenlang had ze toen gelegen, van de we reld niets af wetende". „Heeft u zich nog in ver binding gesteld met haar vriendin?" vroeg mr. Lyn wood. „We kenden geen van hen, sir; er is nooit iemand anders bij haar geweest dan mr. Barston; die kunnen wij toch niet bepaald tot haar vrien den rekenen. Ik zei er zo iets van, dat haar man zo lang wegbleef en zij antwoordde toen dat mr. Philips buitens lands was en dat ze, zodra ze goed genoeg zou zijn, naar hem toeging. De dokter had ook gezegd, dat, al was ze op dat ogenblik ook heel min, ze er wel weer bovenop zou ko men. „Ze had zeker geld?" viel mr. Lynwood in. „O, geld genoeg!" antwoord de de vrouw. Ik vond ruim driehonderd pond aan bank papier in een lade. Ik moest er wel wat van gebruiken; maar, toen ze weer op de been was, heb ik haar alles verant woord en was ze mij heel dankbaar". „En toen zij beter was, waar is zij toen gebleven? Ik moet haar vinden," ziet u, want zij moet getuigenis afleggen in een heel belangrijke zaak, 24 Copyright Ramad Press PS HA u/U 4 Gelukkig ging alles nu van een leien dakje. Er deden zich geen moeilijkhe den voor. Na een -poosje naderde het merkwaardige drietal de herberg „De Zwarte Kater". Willem Wit jas wuifde met zijn hand en beduidde de twee vrienden: „We zijn er bijna. Opgepast!" Ze reden nog even door, stapten toen af en stalden de motor weer in het schuurtje naast de herberg. „Wat zal er nu weer gebeurent" vroeg Lorre zich af, maar er gebeurde nóg niets -frOizonders. Willem zweefde op de voor deur af, toverde een sleutel te voor schijn en opende met een sierlijk ge baar de deur. Treedt binnen" deed hij gemaakt deftig. Met het lachgaskanon in zijn hand ging Leo het eerst naar binnen. Toen volg de Lorre en daarna kwam het spook. „Er is nog steeds niemand aanwezig ratelde Lorre verbaasd,,de waard is zeker met vacantie gegaan." „Neen" antwoordde Willem „hij is in Spoken- stad. We hebben binnenkort een be langrijke vergadering en daar wil hij ook bij zijn. Ik zal jullie daarover wel meer vertellen, maar laten we nu eerst naar mijn huis gaan." Willem Witjas beurde het lujk in de vloer op en weer daalden Leo en Lorre de lange trap af, maar prettiger ge stemd dan de eerste keer. Brr, het was nog steeds koud daaronder. Lorre kon zich best indenken, dat spoken allemaal jassen dragen en verheugde zich er op, straks ook een spoken jas te bezitten. „Ziezo" zei Willem, terwijl ze doör de helder verlichte gangen liepennog eventjes. Ik woon vlak vooraan. Zeg," wendde hij zich tot Leo, dat lachgas kanon heb je toch bij je?" „Wis en zekerantwoordde die. „Fijn" zei Willem, „dat kan best van pas komen Reken maar!" Weer sloegen ze een hoek om en daar zag Lorre een uithangbord: W. Witjas, behanger en witter. „We zijn er" riep hij uit en even later stonden ze voor de deur van Willems spookhuis. (Wordt vervolgd.) Uitgesteld. Namens het Bestuur delen wij mede dat de viering van 't 12J/2- jarig bestaan der Meisjesvereni ging is uitgesteld en thans deze week Woensdag en Donderdag zal plaats hebben. Paardenverzekering. De paardenverzekering hield in café Siegers zijn algemene jaar vergadering. De voorz., de heer G. v. Eggelen, opende de bijeen komst met een woord van wel kom, waarna de secretaris, dhr. Th. Mostermans, een jaarverslag uitbracht, waaraan wij 't vol gende ontlenen De inkomsten waren 1407.53, de uitgaven 1218.75, batig sal do van 188.78. Het totale be zit van de vereniging bedroeg op 1 Maart 1949 312.59. De pre mievaststelling bleef als voor heen. Het aftredend bestuurslid Th. Mostermans werd herkozen. Voor zijn uitgebracht verslag en accuraat beheer werd de secre taris dank gebracht. Oranjevereniging. Donderdagavond hield de Oran jevereniging, in verband met het a.s. feest, na een algemene oproep tot de ingezetenen, in hotel Stael een vergadering om te komen tot een bestuursverkiezing. De op komst was, ondanks de huis aan huis bezorgde oproep, gering. Na de opening der vergadering die geleid werd door de hr. Hof man, voorzitter, kwam onmiddel lijk de vraag naar voren, wie zich disponibel wilde stellen om in het comité zitting te nemen. Na enige discussie namen plaats in het co mité de heren Hofman, Baars, Draaier en Renniers. Namens het bestuur bracht de heer Hofman bijzonder dank aan Mej. Allard, voor de vele werkzaamheden die zij in het belang van het Oranje comité, verricht heeft. Verder werd besloten nog enige heren aan te zoeken om deel van het comité uit te maken. Tenslotte werd de datum bepaald waarop het comité bij elkaar zal komen om de nodige functies te verdelen en de eerste hand te leggen aan de voorbereidende werkzaamhe den. Hierna sloot de voorzitter na een dankwoord de vergadering. In Tilburg heeft brand gewoed in een boerderij en in een oude fabriek der firma Strater, waar tal van goede ren lagen opgeslagen. Ook in Made is een grote boerderij door brand vernield. Burgemeester en Wethouders van LOON OP ZAND maken bekend, dat op Donderdag 24 Maart a.s. 14 00 uur, ten huize der geneesheren de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting tegen pokken van hen, die zich daartoe aanmelden of daartoe wor den voorgebracht. Bij twijfel omtrent de gezondheids toestand van den in te enten per soon, raadplege men vooraf den huisarts. Voor een juiste vermelding Inde vacclnebewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen is het gewenscht, dat bij de aanmelding worden medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen. Kaatsheuvel, 16 Maart 1949. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester Mr. R. J. Th. van der Heijden De Secretaris. VAN NIEUWSTAD. Namens zijn opdrachtgevefcvan de Heer C. L. v, OUDHEUSDEN te Waalwijk, zal ondergetekende op Donderdag 31 Maart om 11 uur v.m. in Hotel VERW1EL Waalwijk, in het openbaar trachten overeenkomstig het aanbestedings- reglement W.B. Het bouwen van een Woonhuis met Bedrijfs ruimte en Garage op een terrein gelegen te Waalwijk, sectie 3247. Bestek en tekening zijn vanaf heden verkrijgbaar ten kantore van de architect tegen betaling van f 10.(rest. f7 50) of worden zij na ontvangst van een postwissel groot f 10.25 toegezonden. De Architect, J. LU1JBEN VLI|MEN Prins Bernhardstraat 1 a Aanbiedingen onder No. 2830 aan het bureau van dit blad Vanaf heden bestaat gelegenheid tot het voor het nieuwe schooljaar. Aangifte formulieren kunnen tijdens de lesuren aan het schoolgebouw worden afgehaald. Spreekuur directeurelke Maandag van 4-5 en van 7 8 uur n.m. De directeur, Drs. G. J. DE VRIES. waar zij misschien een men senleven mee zou kunnen redden". „U begrijpt, dat ik u daar mee graag ter wille zou zijn en ik heb dan ook niets te verbergen, zo min als mr. Philips, naar ik meen, al leidde zij dan ook een een zaam leven. Want haar man was altijd weg. Ik geloof dat hij in wijnen reisde, maar precies weet ik het niet. Ik heb het ook niet bepaald ge vraagd, want dat ging mij niet aan; zij betaalde immers geregeld en leefde fatsoenlijk. Toen ze wat opknapte, zei de dokter dat ze verandering van lucht moest hebben en ze ging naar Hastings. Een oude dienstbode die ik toen had het goede mens is nu over leden is met haar mee gegaan en veertien dagen bij haar gebleven; toen zij terug kwam heeft zij mij alles af betaald wat ze mij schuldig was en heeft mij nog 'n mooi presentje gegeven voor mijn extra moeite. Op een morgen reed ze met haar hebben en houden weg en ik heb haar nooit weergezien. Ze zei, dat ze ging naar vrienden, die buiten woonden, om daar wat aan te sterken, eer haar man weer bij haar kwam; maar ze heeft er nooit bij verteld waar ze dan zouden wonen. Ik weet alleen nog dat ze tegen de koetsier zei, dat hij haar naar Victoria Station moest bren gen; maar dat is dan ook al les!" „Heeft ze niets achter ge laten, geen koffers of papie ren, of oude brieven?" „Niets, sir. De dag vóórdat ze ging, heeft ze èl haar pa pieren verbrand en een paar oude japonnen heeft ze aan de dienstbode gegeven. En kele ornamentjes die ze voor haar kamer had gekocht, gaf ze aan mij; maar verder heeft ze niets van papieren achter gelaten, behalve dan kranten. Want die nam zij zo veel! Soms wel drie per dag!" „Had ze geen etiketje ge plakt op haar bagage, met 't adres waar zij heen ging?" „Er stond niets op dan „mr. Philips". Ze zei, dat ze die grote aan het station zou la ten staan en één kleine zou ze enkel meenemen naar bui ten". Maar Peggy Owen was nooit naar „vrienden buiten" gegaan; en, van het ogenblik af, dat zij haar pension in Clapham verlaten had, was haar spoor totaal uitgewist! „Voor zo'n jong, onervaren meisje was ze bijzonder in telligent", zei mr. Lynwood later, toen het onderzoek bij de familie waar zij in pension was geweest, was afgelopen. Ze heeft de hele avond daar om het huis rondgezworven; dat is zeker. Mr. Denvil zweert, dat hij zich niet ver gist. Hoogstwaarschijnlijk heeft Powis haar zelf binnen gelaten om schandaal te voor komen! Ze hebben toen zeker ongenoegen gekregen en zij heeft naar het eerste 't beste ding gegrepen dat ze te pak ken kon krijgenAls het nu verleden week gebeurd was, dan zouden we haar da delijk hebben; maar na al die jaren!" „Acht ie het dus hopeloos?" vroeg Harold. „O, neen; hopeloos nog niet. We zijn wel tot een oplossing gekomen in gevallen die op z'n minst zo donker leken als dit. Die vrouw in Clapham zal vast een paar dagen ge heel van de zaak vervuld zijn en ze kan zich ineens nog wel iets belangrijks herinneren. En dan kunnen we de koetsier misschien vinden en herinnert hij zich mogelijk waar hij haar heen gereden heeft. Dit zal wel niet naar Victoria- Station zijn geweest!" „Waarom adverteer je niet om hem?" „Dat zou juist heel ver keerd zijn. Als Peggy nog in Engeland is, zal haar dit een waarschuwing wezen dat ze haar zochten, en het is beter dat zij dit niet vermoedt. In Hastings zal ze wel kennissen hebben gemaakt en misschien een nieuw leven zijn begon nen. Ze zal wel zorg gedragen hebben dat ze alle connecties met het oude verbroken heeft. Ze kan zelfs weer getrouwd zijn en er een hele schare kin deren op na houden!" Door haar tweede huwelijk zou lady Cherchefelle alle be langstelling in Huize Cherche felle verliezen. Maar ze deed haar uiterste best om tot het laatst nog een gulle gast vrouw te blijven. Er was haar geen hartelijke ontvangst ten deel gevallen toen zij er pas kwam, maar ze wilde er al gemeen betreurd heengaan, had zij zich vast voorgeno men. Wordt vervolgd. VRAAGT voor zijn alimede damestassen als agentuur. Br. ond. No. O. R. 452 7. Adv. Bur ReALTA, Westersingel 24, Groningen GAAT UW JONGEN NAAR INDIË, UW KIND NAAR KOSTSCHOOL, GAAT U UW KLANTEN WEER BEREIZEN OF MET PASEN VOOR PLEZIER OP REIS? voor al deze gelegenheden, vindt U De praktijk van den Heer A. PRINS, Architect B. N. A. Hoofdstraat 195 te KAATSHEUVEL, door zijn zoon de Heer HOOFDSTRAAT 195 - KAATSHEUVEL Oliestook Ventilatie Luchtbehandeling Sanitair Zwanenburgwal 82 84. Tel. 49133 (K 2900)

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 6