A. van Amelsvoort DE LmGSTRM L00N-0P-ZAND NEUWKUIK CAPELLE SPRANG KAATSHEUVEL VERFWAREN SCHOONMAAK- ARTIKELEN BEKENDMAKING 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 24 MAART 1949 2 I V Correspondentschap DROGISTERIJ OP DE MARKT is Uw aangewezen adres voor STEEDS CONCURREREND prachtige langh. ST. BERNARD I AAA AGENTSCHAP G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. Een belangrijke mededeling. Parochianen van St. Jan! Onze parochie viert het vol- j gende jaar begin Juni 1950 het Gouden Priesterfeest van onze Pastoor-Deken A. J. van den Brekel. Kaatsheuvel staat bekend, (fat het zijn Priesters eert en de Priesters onder ons weten dit bij ondervinding. Bij dit Gouden Priesterfeest moeten we iets groot aanbie den, een prachtig geschenk voor de Kerk; de Jubilaris vraagt niets voör zichzelf; de Kerk, di^ het bombardement van de oorlog doorstond, is weer in haar oude luister' her steld, maar de twee torens missen nog drie klokken; een klokkengelui, even schoon, even feestelijk ais vroeger moet terugkeren, ja, als het kan, nog grootser, dat hebben wij samen in onze macht. Herinnert gij U nog het feestgelui met Kerstmis, met Pasen, bij grote plechtighe den? Wat werd daardoor de feest stemming verhoogd! Onze Kerk op een heuvel gebouwd, kan men zien in verre omtrek; bij het Gouden Jubilé willen wij zorgen, dat een feestgelui in verre om trek ook wordt gehoord; dat past onze Kerk en eert onze Gouden Jubilaris! Wie zullen er voor zorgen? Alle parochianen te samen! Als alle huisgezinnen weke lijks een kleine bijdrage minstens.wat denkt U? geven tot aan 't feest, dan Komen er de klokken, even schoon als vroeger, ook al zijn ze niet goedkoop! Vele klein tjes maken één groot. We vertrouwen, dat meer dere parochianen het niet bij een Kleine gift zullen laten. leder geve naar vermogen voor dit mooie doel bij deze uitzonderlijke gelegenheid. Wij stellen ons voor, alle huisgezinnen te bezoeken om nader met U te spreken en te overleggen. Wie komen er bij U op be zoek? Eén van de drie kape laans. Reeds hebben we een groep van 36 parochianen be reid gevonden om de zorg voor de geldelijke bijdragen op zich te nemen. We hopen met deze bijdragen op 1 Mei te beginnen. Parochianen van St. Jan, ais onze opzet slaagt, zult gij zelf, Uw Kinderen en klein - Kinderen nog jaren lang ge nieten van de feestelijke klan ken van onze nieuwe klokken en ééns zullen die klokken verkonden: dat de Engelen U geleiden ten Paradijzen In groot vertrouwen doen wij thans een beroep op Uw alier medewerking. Het R.K. Kerkbestuur en de Kapelaans van St. Jan. De Kapelaans hopen U de komende week te bezoeken in deze volgorde: Van 21 tot 25 Maart: Ver lengde Hoofdstraat, Vaartstr., Gasthuisstraat, Julianastraat, Mgr. Vöikerstraat. Van 28 Maart tot 1 April: Hoofdstraat. Van 4 tot 8 April: Markt straat, Schoolstraat, Peper straat, Sprangsestraat, Sta tionstraat. Van 19 tot 29 April: Heul- straat, Hilsestraat, Berndijkse straat, Molenstraat, Brandse Steeg. Wielerclub Kaatsheuvel. De leden der Wielerclub te Kaatsheuvel nemen Zondag a.s. deel aan de grote trainingsrit te Oosterhout. Om 9 uur wordt van af het clubtehuis vertrokken, ter wijl aan de Waranda gestart wordt om 10 uur. Mochten er een voldoend, aantal supporters wil len meegaan, dan zal een extra bus gecharterd worden, doch dan moet men zich voor Vrijdag avond melden. Verdiepingsweekend Kajotters. A.s. Zaterdag en Zondag 26 en 27 Mrt. zullen de Kajotterleiders en bestuursleden alsmede enige van onze kernleden, zich op de problemen die het hedendaagse leven van een jonge arbeider j biedt, gaan bezinnen, een verdie- pingsweekend. Zij zullen dit doen onder leiding van hun diocesane j aalmoezenier Rector P. Janssens, die hen nieuwe stof mee zal ge ven voor de vorming van hun mede-jonge-arbeiders en voor de verwezenlijking van hun idealen. Daarom worden op Zaterdag a.s. om 3 uur alle leiders en be stuursleden verwacht, omdat ook zij deze vorming nodig hebben en om nog meer van hun verant woordelijkheid bewust te worden. Dus beste vrienden vertrouwen wij dat gij zeker aanwezig zult zijn om aldus blijk te geven van Uw verantwoordelijkheidsgevoel en om ook in de toekomst op te kunnen komen voor de belangen van de jonge arbeider. De St. Jan van den Bosch. De „Gedachten in Steen" is de naam van het bekende boek van Martien Coppens met zijn prach tige, indrukwekkende fotografi sche afbeeldingen van de Basi liek St. Jan. We wezen er reeds in ons vorig nummer op, dat de schrijver persoonlijk in de zaal van de heer J. Smit komt op Vrij dag a.s. om een uiteenzetting met lichtbeelden te geven over het meesterwerk van Brabant. Om de belangrijkheid van deze avond die door „V/ij jongeren" georga niseerd is, willen wij andermaal op deze kunstgelegenheid wijzen. Terug naar Gethsemane. Zoals we in het nummer van Dinsdag j.l. schreven, komen de Ghesellen van de Spelewei Za terdag 26 Maart in de zaal van het Patronaat met het Passiespel van Gabriël Smit „Terug naar Gethsemane". We waren in staat een korte uiteenzetting van dit prachtig werk te geven. Van zeer grote betekenis is daarbij, dat dit prachtig spel zo bij uitstek ge schikt is door inhoud ,en uitbeel ding ons in een geestelijke sfeer te brengen die nodig is om het jaarlijks terugkerend passiedrama en verrijzenis feest op waardige wijze mee te vieren! Zij, die vorig jaar „Kermisvolk op Kerstmis" gezien hebben, we ten wat de „Ghesellen" presteren. Apollo-Theater. Het Apollo-theater presenteert i op Zaterdag en Zondag a.s. de Paramount-film in kleuren „North West Mounted Police" onder re gie van Cecil B. Denille en Cary Cooper als Dusti Rivers en Ma deleine Caroll als April Logan, Paulette Godard als Louvette Corbeau en Preston Foster als Sgt. Jim Brett, in de hoofdrollen. Het verhaal speelt in 1885, vijf tien jaar na de onderdrukking van de „Riel" opstand. Er lopen twee liefdesgeschiede nissen door het verhaal, die inet de strijd van de politiemannen te gen „Riel" kleur brengen aan het verhaal, zoals alleen De Mille het scheppen kan. Biljartsport. Maandag j.l. werd in café J. v. Dun de uitgestelde partij gespeeld in de biljartcompetitie Hoofdklas se district de Langstraat, cadre 35/2, tussen J. v. d. Kaa van K. O. T. 1 en A. v. Cromvoirt van Nooit Volleerd Baardwijk. De uitslag van deze ontmoeting was: J. v. d. Kaa 200 pnt. 12 brt. Hoogste serie 33 tegen A. van Cromvoirt 73 pnt. 12 brt. hoog ste serie 25. Dinsdag had in hetzelfde café de ontmoeting plaats tussen K. O. T. I en B. V. T. I uit café Klein te Waalwijk. Uitslag K.O.T. B.V.T. J. v. d. Kaa 200 pnt. 28 brt. h. serie 48Slaats 153 pnt. 28 brt. h. serie 16. W. Kamp 200 pnt. 21 brt. h. serie 38Dijkstra 98 pnt. 21 brt. h. serie 18. Snoeren 150 pnt. 36 brt. h. serie 17Klijn 141 pnt. 36 brt. h. serie 19. Verhiel 150 pnt. 22 brt. h. serie 31Hamers 94 pnt. 22 brt. h. serie 19. Agenda. Donderdag 24 Maart 7.30 uur en Tafeltennissport. De Tafeltennisclub K.A.T. ge vestigd in de Gildenbond nam t initiatief tot het houden van wed strijden om het plaatselijk kam pioenschap tafeltennis voor He- ren-enkel, Dames-enkel, Heren- dubbel en Mixed dubbel. Op de Zondag j.l. gehouden vergadering, waarop alle plaatse lijke clubs aanwezig waren is als datum voor deze wedstrijden Zondag 24 April vastgesteld. Tot 3 April a.s. bestaat nog gelegen heid zich voor de wedstrijden op te geven bij de heer W. v. Best, seer. K.A.T., Hoofdstraat, Kaats heuvel. Het inschrijfgeld is 1.- per persoon, 0.50 per persoon voor dubbel spel. Onder „plaat selijk" is bedoeld de gehele ge meente Loonopzand. Mede werden op de gehouden vergadering, die in een buitenge woon gezellige sfeer verliep, plan nen besproken, om gezamenlijk op 10 April naar Eindhoven te gaan, waar de kampioenschappen van Brabant verspeeld worden en waaraan ook door enkele leden van K.T.C. wordt deelgenomen. Ook het houden van een onder linge zomercompetitie, zowel voor dames als heren kwam ter tafel en werd met bijval begroet. Voor deelname aan de reis naar Eind hoven worden deze week de op gaven ingewacht. Voor 3 April moeten de inschrijvingen voor 't plaatselijk kampioenschap binnen zijn met volledig adres. K.J.M.V. In Hotel Smit vergaderde Dins dagavond de K.J.M.V. om de viering van het 12J^-jarig bestaan te bespreken. Besloten werd op de 2de Paaschdag het 12J/2-jarig bestaan officieel te herdenken met een H. Mis en Algemene Communie der leden, waarna een gezamenlijk ontbijt en een gezel lige bijeenkomst na de Hoogmis. Voor die gelegenheid zal reeds op Zondag a.s. een groepsfoto gemaakt worden van de leden op de speelplaats van de Theresia- school. Het officieuse gedeelte van het feest volgt op Donderdag 21 April .in een feestavond, waar voor vele belangstellenden ge- inviteerd zullen worden, waar onder de besturen van de ver enigingen uit de omgeving. Staande de vergadering werden brieven geschreven naar de jon gens in Indië uit de vereniging rn de andere leden in militaire diens^, om hen zodoende het jubileum te laten meevieren. Aan allen zullen daarenboven nog cadeautjes ge zonden worden. n.m. repetitie Damesk. Bel Canto. Donderdag 24 Maart 8.30 u. n. m. repetitie Gemengd koor Bel Canto. Vrijdag 25 Maart 8 u. n.m. Wij Jongeren, zaal Joh. Smit: Gedach- ten in Steen. Zaterdag 26 Maart 3 u. n.m. Verdiepingsweekend 'K.A.J. j Zaterdag 26 Maart 7.30 uur bij de Kinderen de Bont vergadering I Postduivenver. K.C.C. Bespreking i Oefenvluchten, Kampioensvluch- i ten enz. Zaterdag 26 Maart 8 u. n.m. I Patronaat „Terug naar Gethse- mane. i Zaterdag 26 Maart 8 u. n.in. en Zondag 27 Maart 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater „North West Mounted Police", toegang 14 jaar. Zondag 27 Maart 7.0 u. n.m. Wisselconcert zaal Euphonia door Euphonia, Apollo en Bel Canto. Zondag 27 Maart 8 u. n.m. to neel, zaal J. v. Dun: Toen de Storm opging. Maandag 28 Maart 8 u. n.m. repetitie harmonie Apollo. Ronde van Kaatsheuvel. Zoals we in ons vorig num mer reeds meldden is het traject voor de ronde van Kaatsheuvel door de N.W.U. afgevaardigden goedgekeurd. Het traject voor deze- wedstrijd loopt van: start Kruisstraat, via Dongenseweg, Hilsestraat, Markt straat, Peperstraat, Hoofdstraat, Kruisstraat. Lengte 3300 meter, door de amateurs 30 maal en de nieuwelingen 15 maal te rijden. Het wachten is thans op de goedkeuring van de burgemeester en van de Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, welke ver zoeken reeds tijdig zijn inge diend, omdat zo'n traject nauw keurig kan worden bestudeerd en maatregelen moeten worden ge nomen om zo'n wedstrijd vlot en keurig te doen verlopen. Maandvergadering Kajotters. Maandag 21 Maart j.l. hielden de Kajotters van Kaatsheuvel en Berndijk hun maandelijkse alge mene bijeenkomst. Begonnen werd om half acht met een avondwake in de St. Janskerk, waarbij onze aalmoezenier ons nog 'ns wees op de figuur van St. Jozef, zoals de ze was in zijn houding als arbei der. Hij wees daarbij vooral op 5e bescherming en voorspraak die St. Jozef als onze patroon ons kan geven. Daarna werd in de Gildenbond de vergadering, waarop een 53 tal Kajotters aanwezig waren, ge opend door de voorzitter Jac. Stokkermans. Als volgend punt van de agenda bracht Andri Din- gemans ons het verslag van onze succesvolle jaarvergadering dat zonder opmerkingen in orde werd bevonden. Onze Diocesane propagandist Piet Mouritz was deze avond aan wezig om de persoonlijke vor ming van de jonge arbeiders nog eens speciaal te belichten. M*er in het bijzonder ging spr. in op de vorming van een per soonlijk oordeel. Wij kunnen ons oordeel vormen over alle moge lijke dingen, o.a. över bioscoop, dansen, sport, maar ook over on ze regering voor de militairen in Indië b.v. en ook over het com munisme. Wij moeten zelf een persoonlijke waardering aanleren. Dit kunnen wij leren door le zen van daarvoor goede en ge schikte boeken en tijdschriften, maar ook en vooral door praten met uw mede jonge arbeiders. En dit laatste vooral kunt gij op de bijeenkomsten van onze K.A.J., waarmede spreker weer eens het grote belang van onze beweging onder het oog bracht. Samen moeten wij in onze K. A. J. leren waardering te hebben voor onze arbeid, samen de gods dienstige problemen bespreken en ook ons voorbereiden op de toe komstige publiekrechtelijke be drijfsorganisatie, waarin wij als jonge arbeiders ook ons woordje mee moeten kunnen en mogen spreken, Onze beweging moeten wij, al dus spreker, groot maken door het verlenen van persoonlijke diensten aan onze mede jonge arbeiders. Dit kunnen wij alleen I indien wij ons een diepe gods dienstige overtuiging en beleving van ons geloof, eigen maken, j Daarom spoorde hij de jonge arbeiders aan het slot van zijn betoog aan, om het woord van onze paus, die op de K.A.J. zijn vertrouwen stelt om de jonge ar- beiders te vormen, niet teleur te stellen. Voorzitter Stokkermans dankte de spreker voor zijn overtuigende woorden en hoopte dat de aan wezigen ze ter harte zouden ne men. Hierna volgde door L. Broeders een declamatie over de Passie. Bij monde van de voorzitter had het bestuur nog enkele din gen onder de aandacht te brengen. Van de rondvraag werd slechts door een enkel persoon gebruik gemaakt. Na nog een kort woord van onze aalmoezenier over de viering van de passietijd in ons persoonlijk leven, werd deze zeer geslaagde bijeenkomst geslo ten met gebed, groet en 'n lied. Lederwarenfabriek „Havro". De lederwarenfabriek „Havro" van de firma Harnèrs te Loon-op- Zand, met welke bouw in No vember 1948 een aanvang werd gemaakt, is door de aannemers firma S. J. Pepping te Kaatsheu vel en onder architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel opgeleverd. Wij wensen de firma Hamers in hun nieuwe fabriek veel succes. Katholiek Thuisfront. Kath. Thuisfront afd. Drunen hield dezer dagen haar jaarver gadering. De voorzitter heette al len hartelijk welkom en. verleen de het woord aan de secretaresse van de afd. Mej. N. v. Wezel. Aan het jaarverslag ontlenen wij het volgende Ook in het tweede jaar van z'n bestaan heeft .het Kath. Thuis front weer veel en nuttig werk verricht voor onze jongens in In, dië en naar omstandigheden zo goed mogelijk het geestelijk en li chamelijk heil van onze jongens voorgestaan. Na gewezen te heb ben op de zware plicht die de jongens overzee vervullen (en hierbij noemde het verslag de actie van Dec. j.l.) herdacht het verslag een van opze jongens, n.l. C. van Delft, die. op 24 Decem ber sneuvelde en voor wie op 28 Dec. een plechtige uitvaartmis werd gehouden. Wij mogen hem, en de vele anderen aldus het ver slag, die voor het vaderland vie len, niet vergeten. Bij de actie werden bovendien onze jongens Art toon Cales en Kees Pulles ge wond. Deze jongens vragen van het Thuisfront de bijzondere aan dacht en belangstelling. Laten wij hopen dat ze weer spoedig geheel hersteld zullen zijn. In het afgelopen jaar heeft het Thuisfront verschillende acties op touw gezet. In het begin van het jaar werd met groot succes ^en huis aan huis-collecte gehouden en op 16 Febr. werd ten bate van het Thuisfront onder veel belang stelling de film Baas Gansendonck vertoond. Op een algemene vergadering van 29 April werd de secretares se Mej. A. Verdiesen, die we gens gebrek aan tijd haar functie niet meer kon waarnemen, ver vangen door Mej. N. v. Wezel. Op 19 Mei p.l. werd een con tact-avond gehouden voor de ou ders en familieleden van de jon gens, waar het woord werd ge voerd door aalmoezenier Goos- sens, die vooral aandrong op een voortdurend contact, vooral door middel van brieven en pakjes. Veel geld vraagt het werk van Kath. Thuisfront en daarom werd in Juni 1948 met veel tam-tam 'n grote collecte gehouden, die weer uitstekend, slaagde; een flink be drag aan geld, alsmede een groot aantal boeken en tijdschriften en tal van andere gebr.uiksvoorwer- pen was het resultaat. Op 13 Juni werd een Speldjes dag gehouden en op 3 November werd de film „Door duisternis tot het licht" vertoond. De financiële uitkomsten waren gunstiger dan de indruk die de film achterliet, aldus het jaarverslag. Op 30 Januari werd ten bate van het Thuisfront een voetbal wedstrijd gehouden, terwijl gif ten van toneel- en zangavonden alsmede van huiselijke feesten Ie kas van Thuisfront kwamen ver sterken. In het afgelopen jaar verzorgde 't Thuisfront 30 jongens. 6 keer den terug, aan wie door middel van een fruitmand blijken van be langstelling werd gegeven; vijf jongens zijn weer vertrokken. De verzorging bestaat voor namelijk in het zenden van pak jes met St. Nicolaas en met hun verjaardag. Voorts zijn allen ge abonneerd op „Salvo" of het „Volksweekblad" en iedere jon gen krijgt als regel iedere week een brief van een van de'leden. In totaal werden 1115 brieven verzonden. Uit het financieel verslag bleek dat voor de jongens die vertrek ken, ook de voorbereidende re traite werd bekostigd. De bezetting van Thuisfront is in het afgelopen jaar met 9 ver minderd. Niettemin, zo besluit 't jaarverslag, niogen wij niet onte vreden zijn over de bereikte re sultaten en 't besluit met 'n woord van dank aan de leden, weldoe ners en de bevolking van Drunen voor de voortdurende hulp en steun, welke men mocht ontvan gen. Tot zover het jaarverslag. Blijft het Thuisfront steunen bij iedere gelegenheid. De verdere agenda werd vrij vlot afgewerkt. Besproken werd de collecte, welke in de komende weken zal moeten worden gehou den teneinde het bezit en de kas van het Thuisfront weer te ver stevigen. Op deze collecte, welke nog voor Pasen zal worden ge houden, kamen wij nog nader terug. Aan de orde was ook het brie ven schrijven. De leden .werden nog eens aangemaand trouw te blijven schrijven. Over het afge lopen jaar waren pl.m. 1100 brie ven verzonden en het hadden er 1400 moeten zijn. Uitvoerig werd ook van ge dachten gewisseld over het uit geven van een soort maandblad, 't Voor en tegen werd nauwkeu rig overwogen en besloten werd dit punt voor nadere bestudering aan te houden. Het bestuur achtte het ook noodzakelijk het ledental van Kath. Thuisfront uit te breiden en in verband daarmede werden de leden verzocht alsnog te pro beren enkele goede en actieve le den aan te werven. Deze nieuwe leden kunnen zich ten allen tijde nog opgeven bij het bestuur. Besloten werd dit jaar weder om een contactavond te organi seren voor de ouders met 'n aal moezenier als spreker. De rondvraag verliep op een amicale wijze. Tot slot sprak de geest, adviseur, kap. v. Erp, nog een algemeen opwekkend woord. Jaarvergadering N.C.B. afdeling DrunenElshout. De algemene voorzitter van de N.C.B. de heer Jos. Zeegers, sprak te Drunen. De N.C.B. afd. Drunen-Elshout hield Dinsdagavond haar alge mene jaarvergadering. Toen de voorzitter, de heer C. v. Drunen de vergadering opende, was de zaal tot de allerlaatste plaats be zet. De voorz. heette allen van harte welkom, in het bijzonder de geest, adviseur, kap. Simons, de techn. adviseur, de heer Kamp en de assistent van de landbouwcon- sulent, de heer v. Arendonck. Spr. deelde mede dat in de loop van de avond de algemene voor zitter van de N.C.B., de heer Jos. Zeegers, nog hoopte te arriveren om alhier een spreekbeurt te ver vullen. De notulen werden onveran derd goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris verslag uit over het afgelopen jaar over*de werkzaam heden van de afd. en het finan cieel beleid, alsmede korte versla gen der onderafdelingen. Aan de orde was verder be stuursverkiezing. Periodiek aftre dend maar herkiesbaar waren de heren H. Jehoel, J. v. d. Bosch en Fr. Ploegmakers. Allen werden herkozen, resp. met 201, 195 en 181 stemmen. gekozen met 127 stemmen de heer A. Muskens uit Elshout. De voorz. bracht in hartelijke bewoordingen dank aan 't schei dende bestuurslid, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, voor het vele goede werk dat hij geheel belangeloos voor de NCB had verricht. Na enkele mededelingen over verenigingsaangelegenheden werd het woord gegeven aan de heer J. Zeegers. Spr. had tot onder werp „De boer en zijn organi satie". De heer Zeegers hield een rede van ongeveer 2 uur. In ons volgend nummer zullen wij de voornaamste punten hieruit weer geven, alsook enige punten uit de jaarverslagen. 40 jaar trouwe dienst. Op 5 April a.s. hoopt de heer Wouth. van Heivoort' alhier de dag te herdenken dat hij voor 40 jaar in dienst trad als agent-in casseerder bij de Levensverz. Mij. „Noord-Braband te Waalwijk. 40- en 50-jarige dienstjubilea zijn tegenwoordig maar zeldzaam vcorkomende gebeurtenissen en daarom zijn we er ook bij deze trouwe werker op uit gegaan voor een praatje en een plaatje in de krant. Op. zijn 24e jaar trad The- rus bij genoemde Mij. in dienst en hij heeft gedurende al dien tijd tot grote tevredenheid van de Mij. op voorbeeldige wijze zijn plichten vervuld. Hij is nog een van die echte ouderwetse agen ten, die steeds met de mensen een gemoedelijk praatje weet te hou den en die men daarom - al komt hij ook om de centen graag ziet komen. Gedurende de bezet tingsjaren heeft hij zijn cliënten in Nieuwkuijk en verre omgeving steeds te voet moeten bezoeken, wat voor hem toen een moeilijke tijd was, wan de Duitsers had den ook zijn rijwiel gepikt. Hoe wel hij nu reeds een behoorlijke staat van dienst heeft, denkt hij er nog niet aan 't werk op te ge ven. Het werk is veel te mooi en ik vind er nóg veel te veel ge noegen in, verklaarde ons The- rus. Bovendien is hij er nog een veel te krasse en levenslustige persoon voor. Naast zijn arbeid heeft hij ook seeds nog tijd voor het aangename weten te vinden. Zo is hij n.l. altijd een le klas musicus geweest en bovendien ruim 25 jaar van verschillende muziekgezelschappen directeur. Het zal de jubilaris op de ge- denkwaardigen dag niet aan be langstelling ontbreken en we ho pen dat Therus nog lang 'n voor beeldige agent voor de Mij. mag blijven. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Ca- pelle te houden op Donderdag 24 Maart 1949, des namiddags te 7.30 uur. Agenda 1. Opening en daarna beëdiging nieuw benoemd raadslid de heer J. Kraak. 2. Vaststelling notulen der ver gadering van 8 Februari 1949. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot vernieuwing van de havenbeschoeiing te Ca- pelle. 5. Voorstel tot het uitbaggeren van een gedeelte van de Ca- pelse en Labbegatse haven. 6. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van een hondenbelasting in deze gemeente. 7. Goedkeuring wijziging be groting burgerlijk armbestuur Capelle dienst 1949. 8. Voorstel tot wijziging van de begroting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1948. 9. Voorstel tot vérkoop van grond, gelegen aan de Ho- gevaart, aan de Geref. Ge meente en de Ccöp. Stoom- zuivelfabriek De Toekomst., alhier. 10. Voorstel tot verbetering van het wegdek van de Ratte- steeg. 11. Wijziging algemene politie verordening. 12. Voorstel tot electrificatie van het z.g.n. Loons Hoekje. 13. Mededelingen. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. eniging Samuël in de Consisto riekamer der Ned. Herv. Kerk in jaarvergadering bijeen. Deze sa menkomst zal een feestelijk ka rakter dragen. Zending. J.l. Maandagmiddag werd in de Chr. School alhier, door Ds. Ba telaan uit Utrecht, voorzitter van de Geref. Zendingsbond, aan dè schooljeugd een en ander verteld over het zendingswerk op Cele bes. Op voor de leerlingen bevat telijke wijze vertelde Z.E., die persoonlijk het Zendingsveld be zocht, van het moeilijke werk om daar het Evangelie van Jezus Christus te brengen. Tevens wer den de kinderen een groot aantal Indische voorwerpen getoond, waarvoor de jeugd zeer veel be langstelling toonde. Des avonds trad Ds. Batelaan voor de Ned. Herv. gemeente op, waarbij Z.E. in een predikatie wees op de roeping der gemeente in deze en opwekte tot gebed en offer voor de zendingsarbeid. Schaak ver. De Vrije Pion behaalt kampioenschap. Ook de laatste wedstrijd, welke de schaakvereniging De Vrije Pion, gevestigd in het Stations koffiehuis van de heer Pruijssers, dit seizoen voor de competitie van de N.-Br. Schaakbond speelde, werd, evenals de vier vooraf gaande wedstrijden, met groot puntenverschil gewonnen. In deze laatste wedstrijd, welke te Oss werd gespeeld, moest de sterke schaakver. De Hartog, die de ernstigste concurrente was voor de eerste plaats, in de Capelse zustervereniging haar meerdere erkennen. Met 5Y~2Yl werd ge wonnen. De onderling gespeelde bordpartijen leidden tot de vol gende uitslagen: Den HartogDe Vrije Pion A. SajetS. Y. Oerlemans Yr—Yi J. v. MierloJ. Benschop Yï-l/2 W. GerhartR. v. Dalen YiYi Ir. BlancheC. Quirijns 10 Th. v. Nifterik-C. Hoevenaar 0— 1 L. v. d. LustJ. Rosenbrand 0— 1 A. v. NifterikL. Stein 01 P. v. MeggelenH. Bogers 01 Totaal 2J/2-5 Y Door deze uitslag is de Capel se schaakvereniging kampioen ge worden in haar klasse en promo veert zij dus naar de 2e klasse. In totaal werden in deze compe titie vijf wedstrijden gespeeld, die allen met groot verschil werden gewonnen. Wat de bordpartijen betreft, geeft de totale eindstand in dit seizoen een score van 32J-2 Ned. Herv. Knapenvereniging. A.s. Vrijdagavond half acht komt de Ned. Herv. Knapenver- De Burgemeester van SPRANG- CAPELLE en de plaatselijke Commissie van „Steun Wettig Gezag" nodigen belangstellenden, die zich als vrijwilliger bij de Nationale Reserve willen aanmel den, uit tot het bijwonen van een vergadering, welke zal worden gehouden op Dinsdagavond 29 Maart 1949 te 8 uur in een lokaal van de Chr. School aan de Hei straat alhier. Onder de aandacht wordt ge bracht, dat thans officieel be paald is, dat de navolgende cate gorieën van personen als vrijwil liger tot een verbintenis bij de Nationale Reserve kunnen worden toegelaten: (voor zover zij de leeftijd van 50 jaren nog niet heb ben bereikt), a. personeel van de lichting 1935 en ouder, met inbegrip van reserve-officieren en dpi. ka der; b. personeel van de lichting 1936 t.m. 1940, met uitzon dering van het dpi. kader en de reserve-officieren voor zo veel deze niet tot de lucht doel-artillerie of tot het Voor malig 3e Regiment Genietroe pen (zoeklichten) behoren): c. dienstplichtigen van de lich ting 1941 t.m. 1944, voor zo ver zij niet volledig geoefend zijn, d.w.z. met uitsluiting van de gewezen oorlogsvrijwilli gers en hen die reeds als dienstplichtigen zijn ingedeeld (bijv. bij de Marine). 'd. alle buitengewoon dienstplich tigen, ongeacht de lichting waartoe zij behoren; e. alle niet dienstplichtigen. Voorts wordt onder Uwe aan dacht gebracht, dat aan het- per soneel hierboven bedoeld onder a t.m. e geen andere mobilisatie bestemming zal worden gegeven dan bij de Nationale Reserve, voor zover zij althans daarbij een vrijwillige verbintenis hebben ge sloten. Zulks impliceert mitsdien, dat, indien alsnog dienstplichtigen van de lichtingen 1941 t.m. 1944 wor den opgeroepen voor het vervul len van een beperkte dienstplicht, zij, die zich vrijwillig bij de Na tionale Reserve hebben verbon den, hiervan zullen zijn vrijge steld. Sprang-Capelle, 23 Maart 1949. De Burgemeester van Sprang-Capelle, SMIT. TE KOOP: met stamboom, reu, 8 maanden. Bevragen: J. LAMMERS, Nleuw- straat 10, WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2