IEI BOBDE KBOIS J0S1LEEHDE KAATSHEUVEL r SPRANG CAPELLE RAAMSDONK WASPIK fP ff ff WTTPTÏT PPT CSJ Schoonmaakartikelen AFDELING WAALWIJK 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 MAART 1949 2 van het f aaa 1V V ÉnrtAAÉMHIiv V MM Oud-Burgemeester DEKKERS f VOETBAL. W. d. Heijden Zonen Castenmiller uit Raamsdonks- veer een interessant en goed gedocumenteerd jaarverslag uit, alsook een duidelijk rap port over de finantiële resul taten, die nu niet zo 1 schitte rend waren. Door onderling overleg werd dit tekort ech ter opgevangen, zodat men 't nieuwe jaar met schone lei kan ingaan en dergelijke te korten hoopt te voorkomen. Daarna had met een toe passelijk woord van de voor zitter de uitreiking der me dailles, behaald op de 2e Fokvee-dag in September 1.1., aan de prijswinnaars plaats en werden plannen bespro ken voor de 3e Fokvee-dag, die dit jaar vermoedelijk half October zal worden gehou den. Het bestuur zal zo spoedig mogelijk bijeen komen om verdere mogelijkheden te be ramen en maatregelen te ne men, maar tevoren zal men alles in het werk steflen om verenigingen die nog achter bleven, te bewegen deel te nemen aan de 3e Fokvee-dag te Waalwijk, die door alle aanwezigen van groot belang werd geacht voor de vee-fok kerij in de Langstraat e.o. Daarna werd deze geani meerde vergadering gesloten. STILLE OMGANG. 550 Mannen uit de Afdeling Waalwijk en Omstreken zijn in de nacht van Zaterdag op Zondag naar Amsterdam ge gaan, om daar een devote hul de te brengen aan het Sacra- v ment. Om 11 uur was er In de kerk van de St. Antonius- parochie een kort Lof, dat ge celebreerd werd door de Zeer- eerwaarde Heer Pastoor Ver hagen. Om goed 12 uur vertrok men per extra trein naar Am sterdam, waar aanstonds na aankomst vanaf het Spui de Stille Omgang werd gehouden De H. Mis werd om 4 uur in de Papagaai-kerk in de Kalverstraat opgedragen; de Weleerw. Heer Moderator Ste vens hield de predicatie en al le aanwezigen naderden ter H. Tafel. 's Zondagsmorgens waren de deelnemers die veel devotie hadden gehad en vol lóf wa ren over de ordelijkheid die er heerste, weer mooi op tijd in hun woonplaats. CHR. BESTURENBOND. De Afd. Waalwijk van de Christelijke Besturenbond zal haar jaarvergadering houden op D.V. Donderdag 31 Maart des avonds om 8 üur in het gebouw van de Christelijke Belangen te v.m. Besoijen. De agenda vermeldt o.m.: jaarverslagen, bestuursverkie zing, diverse besprekingen. TERUGKOMST. De bewoners van 't Haven einde gaven 1.1. Zondag door het uitstken der nationale driekleur, blijk van hun be langstelling bij de terugkomst van de heer J. v. d. Dungen- Weisbeek uit Indonesië, waar hij IV2 jaar zijn militaire plicht als sergeant had ver vuld en thans met „de Grote Beer" voor gezondheidsrede nen is gerepatriëerd. Wij wensen hem hartelijk welkom en een spoedig alge heel herstel. Ook Sold. Willy Lammers die op het Hoogeinde in v.m. Baardwijk woont, kwam Zon dag thuis. De buurt had een mooie versiering aangebracht en de belangstelling voor de repatriërende was groot. Ook hij van harte welkom. AANBESTEDING. Het bouwen van een nieu we voorgevel met bijkomende werken voor rekening van de heer II. van Eeuwijk te Waal wijk, onder architect J. Rob ben te Tilburg, is gegund aan M. Kleijngeld en Zonen, aan nemers alhier. BRIDGEDRIVE. De opbrengst van de brid ge-drive door Hotel „De Twee Kolommen" georganiseerd ten bate van 't „Katholiek Thuis front", heeft een bedrag van pl.m. ƒ115 opgeleverd. De prijswinnaars konden we niet achterhalen! „TOT BLOEI DER TOONKUNST". In de druk bezochte alge mene vergadering, welke door de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" j.l. Zondag in ,,'t Vosje" werd gehouden, her dacht de voorzitter in waar derende woorden het onlangs overleden bestuurslid de heer Hendrik Maas. In diens plaats werd tot bestuurslid ge- 1 kozen de heer J. v. d. Ven-v. Hees wijk. Besloten werd o.m. op de laatste Zondag van de kermis een volksmatiné te geven in de zaal van Wed. P. v. Crom- voirt. Hoewel er van verschillen de zijden op aangedrongen, was om nog een hèr-opvoering te geven van de operette „Mijntje van Volendam", waar mee zoveel succes geoogst werd, heeft men om verschil lende redenen gemeend hier van te moeten afzien. Zo spoe dig mogelijk zal een nieuwe operette in studie worden ge nomen. Een 30-jarige periode van menslievende arbeid werd af gesloten. Vooral gedurende de eindphase van de jongste wereldoorlog verrichtte de afdeling Waalwijk enorm veel werk tot heil der lijden de mensheid'. 't Is een goede gedachte ge weest van het plaatselijk bestuur om dit jubileum van de afdeling Waalwijk op enigszins officiële, doch bescheiden wijze en uitslui tend in intieme kring van be stuur, leden, naaste medewerkers en oud-bestuursleden te herden ken. De ware Roode Kruis-geest, die ook in deze afdeling heerst, heeft er geen behoefte aan om met ui terlijk feestbetoon haar verdien sten naar buiten in het volle licht te plaatsen. In alle beschei denheid, zonder ophef, onder al le omstandigheden, zonder onder scheid van rang of stand, van vrien of vijand, vervullen de Ro de Kruis-mensen hun plicht van naastenliefde. Maar dit jubileum mocht toch ook niet opopgemerkt voorbij gaan. Het was goed bij deze mijlpaal samen even stil te staan en een terugblik té werpen op de afgelegde weg. Om piëteit volle woorden en gedachten te wijden aan de nagedachtenis van hen, die door de dood aan de af deling ontvallen zijn en om uit hun lichtend voorbeeld en de her innering van het vele zegenrijke werk tesamen verricht, nieuwe kracht te putten om zich ook in de toekomst met volle toewijding aan deze verheven taak te blijven wijden. Deze herdenkings-bijeenkomst werd Zaterdagmiddag om 3 uur gehouden in de achterzaal van Hotel Verwiel onder voorzitter schap van de heer M. H. C. Kol- ster, arts. In zijn openingswoord verwel komde deze speciaal de heer Mr. van Rooy, districtscommissaris en vertegenwoordiger van 't Hoofd bestuur burgemeester mr. Lam- booy, ere-voorzitter der afdeling; de heren Dr. H. G. Langemeijer en notaris Schaap, beiden doör het Hoofdbestuur destijds begif tigd met het kruis van verdien ste; mevrouw Muijzer-Moonen, de vroegere, ijverige secretaresse der afdeling, aan wie spr. namens het Hoofdbestuur, onder applaus der vergadering, het kruis van verdienste mocht overhandigen. Deze erkenning kon door de oor logsomstandigheden eerst thans worden uitgereikt. Voorts ver welkomde spr. de oud-bestuursle den, de heren J. P. P. Tielen en P, G. van Vliet, alsmede alle aan wezige dames- en heren bestuurs leden en werketide leden, help sters en leden der transportco lonne, Hij zegde allen hartelijk dank voor hun ijver en plichtsbe sef in de afgelopen jaren en hoop- AANRIJDING. Vrijdag wilde op de Sprang- seweg een uit de richting Kaatsheuvel komende luxe wagen uit Den Haag tussen twee bespannen voertuigen doorrijden. De ruimte bleek te beperkt en de handelsreiziger- kwam met één van de karren, die toebehoorde aan de coö peratie Broederhulp, in aan raking, met het gevolg dat de kar onherstelbaar werd ver nield en ook de luxe wagen schade opliep. De voerman, die van de wa gen werd geslingerd, kwam met de schrik vrij, terwijl noch het paard, nog één der andere personen enig letsel bekwam. OOK DAT NOG. Een lederhandelaar hier ter plaatse, die zich gelukkig waande toen hij een zending bovenleer uit Amerika ontving, die reeds ge ruime tijd op zich had laten wach ten, kwam tot de ontdekking dat zijn zending met 400 voet was geslonken; tengevolge van de lan ge reis BALDADIGHEID. De baldadigheid van de jeugd, die oorzaak is van verschillende vernielingen bij de aanleg van de nieuwe straten ten Oosten van de Putstraat, heeft het plaatsen van verboden-toegang-borden noodzakelijkheid gemaakt. En aan deze waarschuwing zal Streng de hand worden gehouden. EEN WAALWIJKER WERD KAMPIOEN VAN v. GEND LOOS. De heer C. Thijssen uit de St. Antoniusstraat alhier heeft' deelgenomen aan een onlangs te Utrecht gehouden test over allerlei kwesties, het ongere gelde vervoer betreffende, waarbij 200 eerste en tweede O.V.-mannen met allerlei las tige vragen werden lastig ge vallen. De heer Thijssen ech ter bleek men het niet zo ge makkelijk lastig te kunnen maken, want met grote voor sprong werd hij nummer één van de 200, waarvan er een goede 50% voldoende wisten te halen. Proficiat! te dat God hun goede daden mocht zegenen en hen sterken voor de toekomst. De secretaresse mevr. Smelt- Raaijmakers, doet hierna voorle zing van ontvangen schriftelijke gelukwensen, o.a. van 't Hoofd bestuur Ned. Roode Kruis in Den Haag, van Deken Heeze- mans uit Eindhoven en van de heer Timmermans alhier. Burgemeester Mr. Lambooy bood namens 't gemeentebestuur, dat met een prachtig bloemstuk reeds zijn medeleven en waarde ring deed blijken, de hartelijke ge lukwensen aan. Het gemeentebe stuur stelde het charitatieve werk van het Rode Kruis alhier, welk werk ook een onderdeel van de taak van de gemeentelijke over heid uitmaakt, op zeer hogen prijs. De voorbeeldige wijze waarop de afdeling Waalwijk zich steeds van haar mooie taak heeft gekwe ten, verdient aller waardering en dat de bevolking dit ook waar deert, is spr. reeds direct bij aan vaarding van zijn burgemeesters ambt in Waalwijk gebleken. Vooral het prachtige werk tij dens de bewogen dagen van 1944 1945 zal niet licht vergeten worden. Door de voorzitter werden hier na woorden van hulde en dank baarheid gewijd aan de nage dachtenis van hen die zoveel ver diensten hebben gehad voor het Rode Kruis en door de dood aan de afdeling ontvallen zijn. In chro nologische volgorde herdacht hij achtereenvolgens het bestuurslid en lid van verdienste, wijlen de heer P. Mombers; het trouwe lid en vurig patriot G. Spitters, die als verzetsman voor zijn va derland viel; de vroegere actieve voorzitter der afdeling wijlen bur gemeester Moonen, die op zijn post als magistraat gevallen is; Dr. Ackermans uit Drunen, die jarenlang zijn kennis in dienst der afdeling stelde voor opleiding der transportcollonnes en bij de be schieting van Drunen bij het ver vullen van zijn menslievende plicht gedood werd; Ds. Louwe Kooijmans, die burgem. Moonen als voorzitter opvolgde en on danks zijn wankele gezondheid veel voor de afdeling deed en ten slotte Mevrouw Winkler-Snijders, die in Amerika overleed en die voor de afdeling zulk een voor treffelijke hulp is geweest. Spr. verzocht enige ogenblikken stilte om deze doden te gedenken. Vervolgens was het woord aan de districtscommissaris voor N. Brabant en afgevaardigde van het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis, Mr. van Rooij, die aller eerst de gelukwensen en waarde ring van het hoofdbestuur vertolk te en het verheven doel van het Rode Kruis nog eens belichtte. Hij bracht ten slotte hulde aan de nagedachtenis van wijlen Dr. Ac kermans uit Drunen en reikte aan diens weduwe, Mevrouw Acker- mans-Canters posthuum het kruis van verdienste uit. Na 'n dankwoord van de voor zitter werd de vergadering enige tijd onderbroken en werden alle aanwezigen onthaald op een keu rige en vooral smakelijke „thé complet", een delicatesse die Ho tel Verwiel alle eer aan deed. Na de heropening der verga dering gaf allereerst Mevr. Smelt- Raaymakers als secretaresse een kort overzicht van de voornaam ste gebeurtenissen in de afgelopen 30 jaar. Het viel daarbij op, dat ook de penningmeester, de heer Th. Bakkers, reeds meer dan 25 jaar als bestuurslid zijn krachten aan de afdeling had gewijd. De voorzitter merkt naar aan leiding van dit verslag op dat Mevr. Smelt hierin met geen woord over haar eigen werk ge rept had. Spr. was vol lof over haar werk en bracht haar daar voor hartelijk dank. Nadat besloten was een tele gram met betuiging van hulde en trouw aan H. M. Koningin Julia na te zenden, kreeg de heer Van Herpen, secretaris der transport colonne gelegenheid om in een uitvoerig verslag het vele zegen rijke werk van de transportcolon ne in de afgelopen 15 jaren nog eens in herinnering te brengen. Vooral in de maanden dat Waal wijk frontgebied was en na de be vrijding van Noord-Nederland, is er enorm hard gewerkt en vaak onder zeer moeilijke en gevaar lijke omstandigheden. Plaatsgebrek weerhoudt ons, jammer genoeg, om uitvoeriger op dit overzicht in te gaan. Iedereen die nog geen enthousiast bewon deraar was van deze prachtige instelling zou na kennisname van hetgeen hier gepresteerd werd on getwijfeld voortaan zijn volle sympathie en steun hieraan wil len geven. Bij de rondvraag sprak de heer C. Witlox, als propagandaleider, nog woorden van waardering aan het adres van de pers, speciaal „De Echo die het Rode Kruis steeds ter wille was. Er werd nog besloten een ge zamenlijk schrijven te richten aan Dr. Lenglet in Indonesië, terwijl tenslotte de heer Kampman na mens de transportcolonne woor den van grote waardering richtte tot de heer Langemeijer Jr., die thans medisch onderricht gaf aan de transpoctcolonne. Met een dankwoord en een op wekking van de voorzitter, de heer Kolster, werd deze zeer ge slaagde herdenkingsbijeenkomst gesloten. Het verzonden telegram luidt H. M. Koningin Juliana, Soestdijk. De afdeling Waalwijk van het Nederlandse Rode Kruis, in ver gadering bijeen ter herdenking van haar dertig-jarig bestaan en vijftien-jarig bestaan der Rode Kruis-collonne, biedt Uwe Majes teit als, oud-voorzitster van het Ned. Rode Kruis, hare eerbiedige hulde aan en betuigt hare trouw en onderdanigheid in onbaatzuch tige dienst aan U en het volk van Nederland. Voorzitter Dr. M. KOLSTER. Secretaresse MEVR. V. SMELT. ffitina p. f; 3 Br**. Dienstjubileum. Vrijdag 1 April a.s. herdenkt de heer J. P. Donkers, assistent- dienstgeleider alhier, de dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst kwam bij het dienstvak der be lastingen. Het zal deze sympathieke amb tenaar op zijn jubileumdag zeker niet aan blijken van belangstel ling ontbreken. Wij Jongeren. Het was een mooi initiatief van het bestuur van „Wij Jongeren" om voor deze avond Martien Coppens, de bekende fotograaf en samensteller van de kunstwerken „De koorbanken van Oirschot" en „Gedachten in steen" uit te nodigen. De heer Kees Steenbergen, de voorzitter van „Wij Jongeren", opende de bijeenkomst met de jeugdgroet en een wóórd van welkom aan alle aanwezigen. Na het zingen van 't Brabantse volks lied werd het woord aan de heer Coppens gegeven. Naast een goed fotograaf en kunstkenner, speciaal van het Bra- banse land, bewees de heer Cop pens daarnaast ook 'n goed en gezellig causeur te zijn. Hij vertelde hoe hij er toe ge komen was de Brabantse grond en de Brabantse mens te zien in zijn werk, zijn ontspanning en zijn omgang. Na deze uiteenzetting, die een biografie van zijn leven inhield, kwam het hoogtepunt, een foto serie van het Brabantse land en de Brabantse mens. 't Was een prachtserie fotostu dies, de een nog mooier dan de andere, op gebied van natuur; in de Brabantse kempen en de Peel, met daarnaast unieke opnamen van de harde Peelboer en hef Kempische keuterboertje. Stuk voor stuk waren het opnamen, die een kijk gaven op natuur en mens en die door techniek en verzor ging de vakman verraden. Wij jongeren genoten op deze avond en leerden meteen, doordat ze een kijk kregen in een rijk van schoonheiddat velen nog niet kenden. Met de jeugdgroet werd de goed geslaagde avond gesloten. Wisselconcert. In de zaal van het Koninklijk Muziekgezelschap Euphonia werd Zondag een wisselconcert gege ven door de Harmonie van het Gezelschap, de Harmonie Eupho nia en de zangvereniging Bel Canto, "t Is een tiental jaren ge leden, dat wisselconcerten tussen deze muziekverenigingen vaste gebruiken waren. De herstelling van deze traditie, zij het dan in een niet zo druk bezet jaarpro gramma is alleszins toe te juichen en de voorzitter van het Kon. Muz. Gez. Euphonia mocht met recht zeggen, dat het een stap in de goede richting was door deze samenwerking te trachten weer meer belangstelling te wekken voor de muziek in een tijd, die tot 'vergoding van de sport geleid heeft en waardoor de beoefening van de muziek gevoelig geleden heeft. Als hij echter meende, dat de belangstelling voor de muziek niet groot meer was, moest hij in zijn dankwoord op het eind van het concert met vreugde getui gen, dat de avond bewezen had, dat er nog wel en zelfs zeer grote belangstelling voor de muziek in Kaatsheuvel kon worden gecon stateerd, niet alleen in de zeer drukke opkomst, doch tevens door de wijze, waarop de mede werkende koren zich van hun taak hadden gekweten. Hij bracht hulde aan alle medewerkenden en sprak de hoop uit, dflt ook de volgende concerten met dezelfde medewerking tot een dergelijk succes zouden leiden. Wij willen niet het gehele programma de re vue laten passeren, doch mogen getuigen, dat wat geboden werd, op zeer hoog peil stond. De har monie van Euphonia is weer op de goede weg en bood in verzor ging en stemming iets heel goeds. Bel Canto deed zijn naam eer aan en Apollo bewees een corps te zijn dat in de laatste jaren op een trap van ontwikkeling en be schaving is gekomen, die het met de beste corpsen uit 't land gelijk stelt, 't Was een keurige avond, waarvan het grote publiek volop heeft genoten. Ronde van Kaatsheuvel. Naar we vernemen zijn op ad vies van de N.W.U. de volgende heren aangeschreven' voor de te vormen jury tijdens de ronde van Kaatsheuvel: J. van Grinsven, Tilburg, con sul N.W.U. afd. N.-B., als kamp rechter; Dreessens, Etten, voor- zittlr Brabantse Rondebond; Com- bee, Breda; A. Braspenning, de eertijds beroemde zesdagenren- ner en de vroegere bekende kop pelwedstrijdrijder Piet van der Horst, als technische adviseurs. De jury, die bij dergelijke wed- wedstrijden optreedt moet natuur lijk zeer bekwaam zijn. Bovenstaande heren staan als „kenners bij uitstek" daar natuur lijk borg voor. Verslag van „de Toren" in 't volgend nummer". Agenda. Maandag 28 Maart 8 u. n.m. Repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 29 Maart 7 u. n.m. Repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 30 Maart 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 30 Maart 8 u. n.m. Apollo-Theater: „Avontuur op Martinique". Toegang 14 jaar. Donderdag 31 Maart 7.30 uur n.m. repetitie Dameskoor en 8.830 u. n.m. repetitie Mannen koor Bel Canto. Ned. Herv, Kerk. Ds. J. W. de Bruijn, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, ontving een beroep naar Nijkerk. Excelsior. De Chr. Gemengde Zangver eniging Excelsior alhier houdt he den Maandagavond haar feeste lijke jaarvergadering in de consis toriekamer der Ned. Herv. Kerk. Ned. Herv. Knapenvereniging, Onder leiding van Ds. J. W. de Bruijn had j.l. Vrijdagavond in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier de jaarvergadering plaats van de Ned. Herv. Kna penvereniging Samuël. Een groot aantal ouders waren opgekomen om deze bijeenkomst bij te wonen, alsmede afgevaardigden van de andere jeugdverenigingen. In zijn openigswoord heette Ds. de Bruijn de belangstellenden in het bijzonder welkom, daarbij wijzende op het voorrecht dat de gelegenheid nog bestaat om in de jeugdverenigingen Gods Woord te onderzoeken. Achtereenvolgens werden hier na de jaarverslagen uitgebracht door de secretaris M. van der Schans, door de pennigmeester D. Vos en door de bibliothecaris J. van Zeist, waaruit bleek dat de vereniging zich in een gestadigen bloei en een gezond verenigings leven mocht verheugen. Om ee ouders een beeld te ge ven van het week op de weke lijkse vergaderingen werden door enkele leden der Knapenvereniging onderwerpen behandeld, n.l. door J. v. d. Schans en M. de Roon over Daniël, door K. Versteeg over Simson door J. de Roon over De Kinderen Israëls en door J. v. Zeist over Job. De afgevaardigden spraken al len de beste wensen uit voor de verdere groei der vereniging, ter wijl de leider der vereniging de heer A. Bosch to slot een opwek kend woord sprak. Ondertussen werden tractaties geserveerd en met voordrachten door de leden werd de avond verder op prettige wijze doorge bracht. Ontspanningsavond. De leden van de plaatselijke afdeling van de P.v.d.A. werd met hun huisgenoten j.l. Vrijdagavond 8 uur in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers een ge zellige avond aangeboden. Door dat ook vele niet-leden van hun belangstelling blijk gaven, was de zaal goed bezet. Na een openingswoord, waar in de opgekomenen hartelijk wer den verwelkomd, voerde de to neelvereniging „Herman Heijer- mans" uit Eindhoven het blijspel in vier bedrijven „Haar andere man" op, waarmee de vereniging groot succes behaalde. Het pu bliek was van het begin tot het einde geboeid. „Het Groene Kruis." De jaarlijkse algemene leden vergadering van de vereniging „Het Groene Kruis" voor de ge meente Sprang-Capelle, welke vergadering Donderdag 1 Maart a.s. des avonds half acht wordt gehouden, zal niet plaats vinden in het vergaderlokaal bij de Chr. school in de Nieuwstraat, doch in het koffiehuis van de heer P. Pruijssers bij het station Capelle- Nieuwevaart. (Zie advertentie). Gaarne vestigen wij er de aan dacht van belanghebbenden op, dat deze vergadering, waarop na de afhandeling van de huishou delijke aangelegenheden een pro pagandafilm van het Groene Kr.- werk zal worden vertoond, uitsui- tend toegankelijk is voor volwas senen. Gegund. De herbouw van de R.K. Kérk aan de Driesprong te Breda, on der architectuur van de heer F. Mol aldaar, is opgedragen aan de firma Mertens en Weterings voor een bedrag van 231.840.—. DONGEROLBRUG TE RAAMSDONKSVEER. Stremming verkeer te land. De Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat in de directie Noord-Brabant maakt bekend, dat in ver band met de uitvoering van werken het verkeer te land over de Dongerolbrug te Raamsdonksveer gestremd zal zijn op Woensdag 30 Maart 1949 des voormiddags van 0.30 uur tot 5 uur, of zoveel kor ter als mogelijk of langer als nodig zal blijken. Het verkeer zal via Ooster hout kunnen omrijden. Gisteravond overleed in de leeftijd van 69 jaar, nog vrij onverwacht, de edelachtbare heer Petrus N. Dekkers, die de gemeente Waspik bijna 40 jaren als burgemeester heeft gediend. Hij was in zijn gemeente zeer gezien, heeft veel voor Waspik gedaan en telde onder collega's, maar ook in de ge hele Langstraat, zeer vele vrienden, die deze sympathie ke magistraat om tal van hoe danigheden van geest en hart zeer hoog schatten. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. SVV—AGOVV 1—0 VSVHeerenveen 1-4 BVV-NOAD 0—0 DISTRICT IV. Eerste klasse BrabantiaVVV 14 MVV—Juliana 5—1 DISTRICT VI. Eerste klasse KerkradeHelmondia 50 Sitt. BoysBaronie 30 Sp. EmmaEindhoven 10 LONGA—Maurits 0—1 PROMOTIE 2e KLASSE. District IV Helmond—TOP 1—3 De SpechtenRBC 22 PROMOTIE 3e KLASSE. District IV ODCRKC 2—3 TivoliMulo 11 PROMOTIE 4e KLASSE. Zaltbommel-Vlijm. Boys 23 Uno AnimoOss '20 5—4 BEKER-WEDSTRIJDEN. District IV. MaliskampOisterwijk 31 Cone. SVDBergh. Sport 3—1 OJC—St. Mich. Gestel 2—1 WilhelminaHeusden 10 KorvelHaarsteeg 30 Ons ViosZwaluw VFC 01 Boxtel—RKFSV 1—2 SET—Velocitas '31 2—0 BaardwijkTAC 40 SCO—Waspik 2—1 DESK—Right Oh 9—1 RKDVCHieronymus 01 GudokVeerse Boys 12 GilzeHero 23 gest. VOABSVG 6—4 Alliance—RKTVV 0—6 RAC—Kolping SDW 4—2 O.D.C.—R.K.C. 2—3. Veel geluk en mooi weer waren de factoren die ODC in staat stelde om tot 12 minuten voor het einde van de wed strijd de stand op 21 te houden in het voordeel van de Boxtelnaren, doch ten lange laatste moesten zij voor de talrijke aanvallen der Waal wij kers zwichten en nadat de stand was gelijk gemaakt, werd 5 min. voor het einde door RKC de winnende goal gemaakt. Vanaf de aftrap ontwikkel de zich een snel op- en neer gaand spel, met ODC iets in de meerderheid, wat zij na ongeveer 5 min. spelen ook weet uit te drukken in een doelpunt, als Span een hoge bal verkeerd beoordeelt en er gewoon onder door vangt. Hierna komt echter de voor hoede van RKC opzetten en dringen ODC geheel in de verdediging terug en onop houdelijk beukt de RKC- stormram op de ODC-veste. Na ongeveer 15 min. spelen haalt Jan Duquesnoy de bal keurig over in de doelmond, en na veel geharrewar werkt Wim Duquesnoy de bal in het doel en de stand is gelijk. Steeds komen de RKC-ers nu terug, maar alhoewel Stanley en Jan Duquesnoy enkele ma len gevaarlijk zijn doorgebro ken, kunnen zij geen succes boeken. Met gelijke stand wordt het dan ook rusten. Na de thee wordt het een spannende en sensationele wedstrijd. Vijf minuten na de hervatting weet Boxtel door een sof-goal de leiding te her nemen Hierna valt de debu tant op de midvoorplaats Pen- nings wegens een knie-bles sure uit en wordt diens plaats ingenomen door Jos Duques noy. Hierna komt RKC steeds gevaarlijk opzetten, maar in deze periode heeft Boxtel niet over Vrouwe Fortuna te kla gen, want zeker schijnende doelpunten worden door be hulp van lat en paal voorko men; tot driemaal binnen 5 minuten is de keeper de gast heren gepasseerd, maa? even zovele malen is het hun ge lukt om met kunst en vlieg werk de voorsprong te be houden, totdat met nog onge veer 12 minuten spelen RKC wegens handsgeval een vrije schop wordt toegewezen, die door v. Gemert mooi voor 't doel wordt geplaatst en op sublieme wijze ineens door Stanley wordt ingeschoten; 22. Aangemoedigd door dit doelpunt komen de RKC-ers steeds gevaarlijk opzetten en alhoewel ODC probeert het spel te verplaatsen, wordt het laatste gedeelte van de strijd steeds op de helft van de gast heren uitgevochten. Als de verdediging van ODC 5 min. voor het einde een corner moet prijs geven, is dan ook het pleit beslecht. Deze wordt door Jan Duquesnoy mooi voor doel geplaatst en Tini de Waalwijk. Tel. 443. Bruine schiet de bal op het doel en geholpen door Jos Duquesnoy verdwijnt 't leder achter de doelman in het net en brengt hiermede RKC ver diend aan de leiding, die zij dan ook niet meer afstaan. Zodoende namen zij 2 kost bare puntjes mee naar Waal wijk. RKC heeft hiermee deze competitie goed ingezet, want om een lastige concurrent op eigen veld te verslaan, blijft altijd een zware opgaaf en vooral in de promotie- en de gradatie-wedstrijden is de eerste klap eên daalder waard KAATSHEUVEL. DeskRight Oh, 91. Bovengenoemde wedstrijd in de voorronde voor de bekercompeti tie, draaide gisteren onder ideale weersomstandigheden in 't Sport park. Dat het een wedstrijd zou worden, waarvan de uitslag althans de overwinning van te voren voorspeld kon worden, kon men aan twee factoren reeds mer ken. Geen uitverkocht huis en een D.E.S.-elftal met 'n viertal proef nemingen. Het gold dan ook een strijd tegen een vierde klasser. Er was dan ook inderdaad klassen verschil. Voor de rust ging het nog iets met de Bergenaren, maar na de rust hadden ze blijkbaar al hun kruit verschoten en was het drie kwartier een spel van kat en muis. De uitslag is dan ook hele maal niet geflatteerd te noemen, en was DES een eind weg in de dubbele cijfers geklomen, dan had zich daar niemand over verwon derd. De verandering in de voor hoede van DESK na de rust was een 75 verbetering. Er zat nu meer vaart in en er werd soms aardig gecombineerd. Geen won der dan ook, dat de doelpunten vlot van stapel kwamen. Dat het allemaal nog geen koek en ei -was is te begrijpen. Proef nemingen blijven proefnemingen; de invallers speelden dan ook nog niet op tweede klas peil. De ware bezieling en 't inzicht ontbrak nog te veel aan hun spel en boven dien was hun schot ook niet al tijd raak. De hand van de meester heeft hier nog wel enig werk te ver richten. Hoe het ook zij, de tweede wedstrijd is overtuigend gewon nen en we zien DES de officiële Bekerronde wel bereiken, maar dan hopen we een volledig DES binnen de lijnen te zien. JULIANA—T.A.C. 4—0. Ook TAC heeft aan de over- winningenreeks der Waal wij - kers geen halt kunnen toe roepen. Bij de Sportparkploeg misten we de geblesseerde rechtsback Jos van Gelder. Daardoor had op de rechter flank een opschuiving plaats. Kantenslager stond rechtsach ter, Aarts rechtshalf, terwijl H. Lombarte op de rechts-

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2