HEÜV DE SCHOEN" 1949 com Bami uilzei L00N-0P-ZAND Reisbureau Musa Express NETTE R.K. DIENSTBODE PENSION grote Philips radio twee Philips radio's CUISINIÈRE. EEN BRUINE AGTE-TASGH UITSLAG BLOEMBOLLEN. VELDEN. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 APRIL 1949 Tentoonstelling van Industrie en Handel, Kaatsheuvel- Loonopzand 23 t.m. 27 Juli _van U gaat toch ook naarT.S.C.-D.E.S.K.? 2de Paasdag op hei Dongen-ierrein Voorverkoop van kaarten bij JOS KLEIJSEN. Gasthuisstr. 4, Kaatsheuvel Prijzen der plaatsen Zitplaatsen f 1.-, 1e rang f 0.60, 2e rang 0.40. Kaarten zijn v,a. heden aan bovenstaand adres verkrijgbaar HOOFDSTRAAT 122 KAATSHEUVEL. VERLOREN: BRUIDSJAPON. 1 Kinderwagen WITTE KOOKKACHEL BEIGE KINDERWAGEN EEN ROLSCHUIER PER PERSOON F 6.- Zie etalage Mulders-Sars AAA AGENTSCHAP G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. CORRESPONDENTSCHAP J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. ff is de naam waaronder Kaatsheu vel en Loonopzand deze zomer op grootse wijze hun prestaties gaan presenteren. Dat onze gemeente iets pres teert moge de insider mogelijk be kend zijn, doch velen zullen ver baasd zijn te vernemen, dat van de 13.000.000 paar schoenen die Brabant in 1947 produceerde er bijna 2.500.000 paar gefabriceerd werden in Kaatsheuvel en dat vol gens de officiële statistieken hier over opgemaakt, dat neerkomt op een productie van bijna 1/5 deel van het Brabants fabricaat; dat bijna 2000 arbeiders in deze tak van industrie werkzaam zijn en daardoor onze gemeente, niet be schikkend over bedrijven, die tot de groot-industrie behoren, tot de grootste van het land moet gere kend worden. In het verleden mo ge dan Kaatsheuvel en Loonop zand, noch door imponerende shows, noch door geweldige pers beschouwingen van haar kunnen naar buiten getreden zijn, dat de plaats zich in taaie zelfbewust heid van kunnen, aanpassen en doorzetten, heeft weten staande te houden in de grote strijd tegen de massa-productie en zich mo menteel kan beroemen op deze prestatie zal door ;,De Schoen 1949" voor velen een openbaring zijn. Met enthousiasme is het plan tot het houden van deze eerste tentoonstelling in de gemeente begroet. De spontane medewer king hierbij ondervonden van on ze energieke en voortvarende Burgemeester Mr. v. d. Heijden was voor de initiatiefnemers een stimulans om zich met volle sym pathie te geven voor de verwe zenlijking van hun ideaal ook hier in eendrachtige samenwerking te laten zien wat de plaats presteert. Van industriële zijde is in de schoenenbranche op nagenoeg 100 pet. medewerking zowel in Kaatsheuvel als Loonopzand te rekenen. De aanverwante bedrij ven staan ten volle achter de ont worpen plannen, zowel wat de fourniturenhandel, als de machi- nehandel en de fabricatie van on derdelen betreft. De grootste leer looierijen uit Loonopzand zegden volkomen medewerking toe. De Middenstand komt met een aparte afdeling, waarin zich de activiteit van de winkelstand zal ontplooien. De gemeente en verdere officiële en semie-officiele bedrijven heb ben toezegging van medewerking gedaan; alleen van de in onze plaats goed geoutilleerde leder warenbedrijven, die tot in het bui tenland zo'n goede naam hebben, mochten nog meer inschrijvingen* worden verwacht. Doch wij zijn overtuigd, dat ook zij niet achter zullen blijven nu zij de overtui ging krijgen, dat de opzet van de plannen zo'groots is, dat zij zich zelf en de plaats zouden schaden, als ook zij niet op behoorlijke wijze vertegenwoordigd zijn op deze unieke gelegenheid, die Kaatsheuvel en Loonpzand de naam moeten bezorgen, waarop t recht heeft: „het centrum van de leerbewerkende industrieën". Dat de opzet der plannen groot is, moge blijken uit het feit, dat reeds thans beslag gelegd is op een complex zeer luxieuze tenten met een oppervlakte, waarin een honderdtal stands kan worden ondergebracht; dat de beschikking gekregen is over de enorme ter reinen van ons uniek gelegen Sportpark; dat naast de expositie hallen een grote restauratiegele genheid, een amusementszaal en een riant Lunapark zal verrijzen; dat een zeer bekend Brabants Landschap-architect, wie de uit voering der plannen is opgedra gen verklaard heeft iets feërieks te kunnen ontwerpen in parkaanleg en aankleding, dat imponeren zal. Met voortvarendheid wordt aan de plannen gewerkt door een co mité, dat het volle vertrouwen van Industrie en Handel ter plaatse geniet en de garantie biedt dat er „iets groots in Kaatsheuvel gaat gebeuren". Het comité is samengesteld als volgt: Voorzitter Alb. J. Wenne- kes; vice-voorz. J. Frederiks; le secretaris Drs. Fr. Grootswagers, Assistent secr. Industrie J. v. d. Hoven; Assistent secr. Midden stand R. Heijs; Penningmeester M. Roelofs; leden: M. v, Nieuwstadt, C. Vloemans en J. de Gouw, in dustrie; J. Put en J. Beekmans, middenstand; Sjaak Smit aanver wante bedrijven en L. v. Loos- drecht voor Loonopzand. Wielerclub Kaatsheuvel. Maandag 2de Paasdag gaat de Wielerclub Kaatsheuvel naar Steenbergen, alwaar de ronde van Steenbergen wordt verreden. Voor Nieuwelingen wordt ge start om 11 uur, voor Amateurs om 12 uur en voor Profs om 3 u. Van de W.C. Kaatsheuvel star ten bij de amateurs A. Snoeren, J. Damen, A. v. d. Ven, A. Kui ten en Sj. Filipsen en A. v. d. Ven. Wij zijn benieuwd hoe on ze renners zich in deze wedstrijd houden. Op de wielrensupporters wordt gerekend om deze wedstrijd te maken tot een succes voor Kaatsheuvel. Om 8 uur wordt vanf het clublokaal per autobus vertrokken. Bij de bekende adres sen kan men zich nog tijdig vóór deelname aan de reis melden. Za terdag om 4 uur wordt in het clublokaal bij de heer v. Boxtel aan de renners de nodige instruc tie gegeven. K.A.J. en V.K.A.J. en het Lijden. Dinsdagavond wordt in de Gil denbond een kleine Passieviering gehouden door de Kajotters en de Kajotsters. De bedoeling van de ze viering is om door zelfactivi teit het H. Lijden beter te leren begrijpen. Het zal dan ook een zeer ernstige avond worden en al leen zij, die daar iets voor voelen zijn welkom. Het geheel duurt slechts kort en zal een passende inleiding vormen voor de lijdens meditatie van Pater Peeters, die tevens in de zaal zal te beluiste ren zijn. Daarna worden alle K. A. J. activiteiten voor de duur van de Goede Week stil gelegd, om zich beter op het Paasfeest te kunnen voorbereiden. Mogen wij U uitnodigen? luidt de goed verzorgde invitatie welke de K.J.M.V. ter viering van haar 123^-jarig bestaan voor Don derdag 21 April a.s. uitzond. De K.J.M.V. spreidt de laatste tijd 'n activiteit ten toon, die aangenaam aandoet en het bewijs levert, dat er activiteit en leven zit in deze jeugdvereniging. Het programma voor deze viering uitgezonden ge tuigd weder van dit spontane verenigingsleven. Er is muziek en declamatie; Thomasvaer en Pie ternel treden op; er komt ^en spreker van naam in de persoon van Pater Martialis O.F.M.; de Moderator zal een woordje mee spreken en gezelligheid is gega randeerd. We zijn er van over tuigd, dat de K.J.M.V. een reu zen succesavond zal beleven. Paasconcert Bel Canto. Maandag de 2de Paasdag is door de plaatselijke muziekver enigingen gereserveerd voor het grote Paasconcert van Bel Canto Na de concerten, welke Bel Can to als proeve van omschakeling naar een nieuwe richting gaf, staat dit concert in hoofdzaak in het teken van de Oratorium-zang. Bel Canto zal uit de Messias van Handel het Halleluja; uit Gounod's .Mors et Vita" het Ho sanna; uit de Schöpfung het Ter zet „Zu dir o Herr blickt alles auf", het koor met soli „Die Him- mel erzahlen" en het duo „Holde Gattin", naast het Osterchor uit de Cavalleria van Mascagni pre senteren, terwijl lichtere koor- en solo-werken het programma zul len complimenteren. Wij hebben de overtuiging, dat muzikaal Kaatsheuvel ook deze proeve van Bel Canto zal weten te waarde ren. De Ronde van Kaatsheuvel. Door de bevoegde autoriteiten is geen vergunning verleend voor de op 30 April te houden „Ronde van Kaatsheuvel" daar geen op lossing te vinden is voor het ver keer naar Dongen. Ook Kaatsheuvel en Loonopzand lieten zich niet onbetuigd. De kerkcollecten voor de Zen der Vaticaanstad waren ook in onze gemeente een succes. De parochie St. Jan bracht op 950.St. Jozef 300, Berk dijk 180, St. Joachimsmoer 86, Loonopzand 580, samen een be drag van 2096.—. Boekenshow. Kaatsheuvel, dat geen er kende boekhandel bezit, had tot heden weinig gelegenheid met „het Boek" kennis te maken. Door van Dongen's boekhandel (de firma A. B. v. B.avel) uit Raamsdonksveer werd het hiertoe in een twee daagse show in de zaal van de heer J. v. Dun in de ge legenheid gesteld, doch dan op de enige goede wijze in 'n show van „het goede Boek". De Zeereerw. Pater L. v. d. IJssel van het Missiehuis St. Antonius werd dit in een prettige causerie voor een goed bezette zaal Zaterdag ten hoogste gewaardeerd en het aandachtig publiek heeft beslist de indruk mee naar huis genomen, dat het goede boek van de allergrootste be tekenis is voor de zelfvorming van ieder mens. Hij toonde dat aan met meerdere voor beelden uit de levens van de grootste figuren, doch wees daarnaast op de verderfelijke invloed die het slechte boek heeft op de lezer die zich daaraan overgeeft. Vooral de prikkel-lectuur en de boeken niet verkeerde strekking wer den door de spreker met klem veroordeeld. Hij sprak zijn verbazing uit over het feit, waarom wij als katholieken niet de Bijbel en de Evange- lieën als ons eerste boek pre fereren, waar juist deze boe ken het ideaal van onze geloofsbelevenis voorhouden. Meerdere andersdenkenden bieden ons hierin een voor ons beschamend voorbeeld. NaaSt deze lectuur beval hij ook de goede roman en de betere ontwikkelingslittera tuur, waarvan vele exempla ren aanwezig waren, met warmte aan. De show werd mede, door deze zaakkundige causerie, voor de exposant 'n groot succes. Agenda. Maandag 11 April 8 uur n.m. Solisten repetitie Apollo. Dinsdag 12 April 7 uur n.m. Repetitie R.K. Par. Kerk koor in de kerk. Woensdag 13 April 8 uur n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur n.m. Apollo-Theater „De Man met de Zweep" en als extra „De Man met de Zweep keert terug". Toe gang 14 jaar. 333.75 aan Santos worden af gedragen. De heren P. Horvers, J. van Dongen en N. de Jong, die aftre dend waren, werden herkozen, terwijl de heren H. van Nooye en J. Moonen als commissieleden ge kozen werden. De voorz. bracht dank aan de heer v. Roosmalen voor zijn grote werkzaamheden verricht voor de Santos en hoopte dat er ook veel activiteit mag uitgaan van het thans bestaande comité. Vervolgens had de bestuurs verkiezing plaats en werd de hr. v. Tilborg, die aftredend was, herkozen, daar geen candidaten- lijsten waren binnengekomen. De heer Horvers dankte de voorzitter voor ziju vele werk zaamheden voor de Midden standsvereniging en hoopte hem nog lang in hun midden te zien, waarna de vergadering met de ge bruikelijke' groet gesloten werd. Gemeenteraadsverkiezingen. Vrijdagavond had in de zaal bij Mej. Wijtvliet een vergade ring plaats van alle kiesgerech tigden voor de gemeenteraad. De vergadering werd geleid door een daartoe samengesteld comité uit de bestaande plaatselijke vak- en standsorganisaties. De voorzitter van het comité, de heer J. van Nooye opende deze bijeenkomst met de Chr. groet en zette hier na in duidelijke uiteenzetting het doel en de werkwijze voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen uit een. Spreker beoogde speciaal de eenheid in ons kerkdorp te bewa ren, elke stem op de juiste plaats te brengen, om zoveel mogelijk ook onze afgevaardigden in de raad te zien opgenomen. Spreker N. Donderdag 14 April: Na de Lijdenspreek repetitie Da meskoor Bel Canto en om half negen repetitie Gem. Koor. K.A.J.-agenda. Maandag 11 April 7.30 uur: Kajottersgroep K.A.J.-zaal Gildenbond. Dinsdag 12 April 7.30 uur: Paasviering K.A.J. (zie me dedeling). Woensdag 13 en Donderdag 14 April: géén groep- of be stuursvergadering. Zaterdag 16 April: géén ont spanning. Maandag 18 April 11.30 uur: Studiekring K.A.J.-zaal Gil denbond. R.K, Middenstandsvereniging. Woensdagavond hield boven genoemde vereniging haar jaar- In het openingswoord van de vergadering in café v. d. Schoot, voorzitter, de heer v. Tilborg, bracht deze een speciaal woord van welkom aan de geestelijke adviseur, pastoor Schoenmakers, die ondanks zijn drukke werk zaamheden altijd op de bres staat voor de Middenstandsvereniging en een trouwe bezoeker der ver gaderingen is. Tevens bracht hij in herinnering het overleden lid de heer E. van Nooye, die van af de oprichting een der trouwste leden was, en hoopte dat door zijn zoons zijn voetsporen zullen worden gedrukt. Zeer voldaan was hij over de prestaties van 't afgelopen jaar, waarbij uitblinkt de gehouden tentoonstelling bij de viering van het 15-jarig bestaan, welke in alle opzichten zeer ge slaagd mag heten. Tevens deelde de voorz. mede dat vorige week een vergadering heeft plaats ge had met burgemeester van der Heijlen en enkele afgevaardigden Van het tentoonstelingscomité der gemeente Loonopzand, welke ten toonstelling zal worden gehouden in de laatste week van Juli in het R.K. Sportpark te Kaatsheuvel, en welke hoofdzakelijk de indus trie en de middenstand betreft, doch die de gelegenheid zal wor den gegeven voor deelname van zakenlieden uit onze plaats. Men kan zich hiervoor opgeven bij het tentoonstellingscomité. Hierna verkrijgt de secretaris het woord, die een keurig ver zorgd jaarverslag uitbrengt. Het ledental telt thans 43. Uit het verslag van de pen ningmeester blijkt dat de kas sluit met een batig saldo van 362.40. terwijl aan Santos en aan het Dr. v. Beurden-huis elk 55.81 kon worden afgedragen. Een controle commissie werd benoemd, be staande uit de heren B. Vroo- mans, J. Maas en A. van Rooij. De voorz. bracht dank aan de beide heren voor hun accurate verslagen en sprak de hoop uit dat zij nog lang hun taak dusda nig zullen blijven vervullen. De heer Horvers bracht een verslag uit van de Santos-com missie en het srekte tot eer dat Loonopzand mede aan de spits staat; er kon in het afgelopen jaar wenste geen enkele critiek uit te oefenen op het bestaande college, doch het moet toch betreurens waardig worden genoemd dat wij momenteel maar één afgevaardig de in de raad zagen opgenomen. Dientengevolge zal daarom op 24 April een voorverkiezing wor den gehouden om hieruit de can- didaten in volgorde op de lijst te plaatsen, die voor IQ Mei bij de gemeente moet zijn ingediend. Van de gelegenheid' tot vragen stellen werd een druk gebruik ge maakt en allen werden naar ge noegen beantwoord, waarna de voorzitter met een woord van dank en gebed deze bijeenkomst sloot. Opbrengst voor de Pauselijke Zender. De opbrengst in onze parochie kerk van de collecte welke vori ge Zondag werd gehouden ten bate van de Pauselijke Zender, bracht op 580. Armmeesters herbenoemd. Tot het dagelijks bestuur als Armmeesters, zijn voor onze pa rochie herbenoemd de heren J. v. Lier en G. Nijkamp. Nieuwe Lichtinstallatie. Doordat de laatste tijd de licht installatie in de R.K. kerk op on veilig stond, werd door de Z.E. Heer Pastoor Schoenmakers een beroep gedaan op zijn parochia nen en werd het door hun milde gaven mogelijk gemaakt een ge heel nieuwe lichtinstallatie te la ten aanleggen met comptalux- lampen ,van welke er ongeveer 50 stuks zullen worden aange bracht, welk werk inmiddels is opgedragen aan de heer P. van Leest Zonen, alhier. Dit zal voor het Godshuis een mooie ver betering betekenen, temeer nog daar verschillende luxe lichtinstal laties door oorlogshandelingen zijn verloren gegaan. Oudersavond. Zondag werd door het Jongens- Gilde van Don Bosco een ouders avond gegeven. De avond werd geopend door Hopman van Loon op de officiële gilde-manier. Daarna gaf leider van Esch een openingswoordje, waarna door de oudste groep d, Kruisweg van Herman Divendaal werd gedeclameerd, wat onder lei ding stond van Hopman v. Loon. Ook de jongste groep bleef niet in gebreke door de ouders hulde te brengen onder leiding van hun Hopman. Na deze korte maar mooie to neelstukjes nam leider van Esch het woord en zette het gilde-sy steem uit elkaar, waarna aan de ouders werd verzocht hun moei lijkheden met de leidersstaf te be spreken, waarvan dan ook een goed en nuttig gebruik werd ge maakt. Hierna kwam Hopman v. Loon weer met zijn groep op de plan-s ken, die het mooie spel van „De papagaai van de zondaar" voor het voetlicht brachten, wat naar men vertelde vanmiddag was ge leerd en geoefend. Dit is wel een bewijs dat er iets in 't gilde leeft, en hij onder zijn groep wel een gezien persoon moet zijn. Ook hadden zijn jongens nog enkele werkstukjes gemaakt, die door de ouders konden worden bezichtigd en die dan ook in alle Vragen en meningen van onze lezers Een abonné te Kaatsheuvel schrijft ons: Enkele dagen geleden werd er een ruit van de reclame- kast van het Apollo-theater ingeslagen. Was dit een daad van baldadigheid? Neen! Ik meen dat dit een reactie was uit het volk. Achter deze ruit was n.l. een plaat opgehangen, welke volkomen in strijd rhoest worden geacht met de eerbaarheid. Die reclame-affi che heeft een voorbijganger wel zó geërgerd, dat hij de ruit stuk sloeg en de plaat af scheurde. Door die ruit in te slaan benadeelde die voorbijganger de exploitant van Apollo en is dit feit op zich zelf niet te pardoneren. Maar van de andere kant werd een grote ergernis voor vele zwakken (en wie is niet zwak op dit punt?) weg genomen. Hij heeft zeker ge dacht: „Beter een gebroken ruit dan een geschonden ziel". Daar dergelijke ergernissen in het publieke leven door de wet geduld worden, helaas, vind ik deze reactie uit het publiek een gezond en geluk kig verschijnsel, waarover we ons mogen verheugen. Als iemand aan de open bare weg een huis wil bou wen, moet dit aan wettelijke voorschriften en zelfs aan de eisen van de schoonheidscom missie voldoen. Dit is allemaal goed en toe te juichen. Maar is het dan niet diep treurig dat de Nederlandse Wet niet zover gaat dat het verboden is afbeeldingen en foto's die ons gevoel van eerbaarheid kwetsen, publiek worden ten toongesteld? Ieder weldenkend mens is het volkomen duidelijk, wel ke verwoestingen dergelijke afbeeldingen teweeg kunnen brengen in het morele leven van de mens, van wie velen niet voldoende kracht kunnen opbrengen om de slechte in vloed van deze beelden, die zich vastzetten in de fantasie, te overwinnen. Daarbij komt nog het gevaar, dat we zo ge makkelijk geneigd zijn onze eigen zwakheid op dit punt en de sterkte van die prik kelende platen te onderschat ten. Het is een plicht van de, wettige Overheid te zorgen, dat de burgers veilig hun ei gendom kunnen bezitten. Zou het niet evenzeer plicht zijn van die zelfde Overheid een plicht, die te meer klemt, omdat het hier hogere goede ren geldt om de gemeen schap te beschermen tegen exploitanten van bioscopen enz. die speculeren op de la gere gevoelens en beweging in de mens terwille van de mammon, en zo aan de ge meenschap een grote, morele schade toebrengen? Deze schade laat zich niet vast stellen in dubbeltjes, maar is van oneindig veel groter na deel dan wanneer aan iemand materieële schade wordt toe gebracht. Daar blijkbaar de bestaan de verordeningen op dit ge bied het publiek niet voldoen de beschermen, heeft het pu bliek zelf de zaak in handen genomen om te tonen, dat we hier in Kaatsheuvel noch van dergelijke reclame, nóch van dergelijke films gediend zijn. Het is te hopen dat de ex ploitant deze les begrepen zal' hebben en er in het vervolg rekening mede zal houden bij de keuze van zijn films. opzichten af waren. Hierna werd de avond geslo ten met de Chr. groet en gingen ouders, jongens en leiders voldaan huiswaarts. Moge deze avond zijn doel niet missen en de samenwerking tussen ouders en leiders worden ver sterkt. Algemene kennisgeving. De Heer en Mevrouw K DEJONGH- SPAPENS geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon Alexander Wilhelmus Maria Waalwijk, 9 April 1949. Tijdelijk: St. Nicolaas-Ziekenhuis Langs dezen weg betuigen onder getekenden hun hartelijke dank voor de opleiding in typen, genoten bij Zuster MARIE STANISLAUS (Ant. Parochie) voor welk examen zij allen slaagden. RIA BURMANJE JOKE DEKKERS RIA KLERX LIES VAN ENGELEN ANNIE DE BONT. TE KOOP 1 twee-pers. LEDIKANT met matras en dek. 1 WRINGER-BOK 1 RE GENMANTEL m. 38 1 MANTEL PAK m.38 1 houten STEP. 1 ijzeren STEP. 1 KINDERSTOEL z g a n. Te bevragenSt. Antoniusstraat 17 Waalwijk, na 6 uur Héden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, ge duldig gedragen lijden, tijdig voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, onze innig geliefde echtgenoot, broer en oom de Heer JOHANNES JOSEPHUS SCHAMBERGEN Echtgenoot van Mevrouw ANNA CAROLINA BRAKKE, in de ouderdom van 58 jaar. Wed. A. C. Schambergen- Brakke. Familie Schambergen Familie Brakke Waalwijk, 11 April 1949. De plechtige uitvaart en be grafenis zullen plaats hebben op Woensdag 13 April as om half 10 in de parochiekerk van St. Jan te Waalwijk. Heden overleed tot onze diepe droefheid nog geheel onverwach' na een langdurig en geduldig gedragen lijden, onze lieve Vrouw. Moeder, Behuwd- en Grootmoeder PETRONELLA JOHANNA RUITENBERG-DE ROON in de ouderdom van 64 jaar. R'veer A. Ruitenberg R'dam P. A. Ruitenberg T. Ruitenberg-Hoefkens en Kind R'dam M. Ruitenberg R'veer: A. C. M. Ruitenberg R'veer: A. Ruitenberg, Raamsdonksveer, 10 April 1949 Maasdijk 16, De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 14 April a.s. op de begraafplaats der Ned. Herv. Kerk te Raamsdonk(dorp.) Vertrek van het sterfhuis des nam. 2 uur. Heden overleed na een ge duldig gedragen lijden, geheel onverwacht onze lieve Zuster, Behuwdzuster tn Tante Petronella Johanna Ruitenberg-de Roon, in de ouderdom van 64 jaar. R'veer: A. A. Quirijns-de Roon Ville Cresnes (Fr.): A. J. de RÖon Voorburg: C. v. d. Pol-de Roon R'dam J. A. Konings-de Roon A J. Konings Vrijh.-Capelle: M. J. Oerlemans-de Roon A. Oerlemans Heinenoord J. M. de Roon A. de Roon-Leeuwenburgh Neven en Nichten. Raamsdonksveer, 10 April 1949 GEVRAAGD liefst voor dag en nacht. M. STERK Putstraat 115 WAALWIJK. Beschaafde R.K. Juffrouw zoekt tegen Juli een alles zins net en goed met aparte zit en slaapkamer Brieven onder No. 2847 Bureau van dit blad. TE KOOP: Een Hit Een vierwielige wagen Kog Patent as Een Kenno Twee Tuigen. G. VIVEEN GENDEREN (N.-B.) Wegens bijzondere omstandig heden overcompleet: in werkelijk zeer goede staat. type: Siera 1948—49, ongebrJikt Encyclopaedic Winkler Prins nieuwste uitgave. Brieven onder No. 2846 Bureau van dit blad. TE KOOP. wegens overcompleet een i. g. st. z. TE KOOP geheel nieuw, zonder punten. Adres bevr. bureau v. d. blad of Agentschap Echo Kaatsheuvel. inhoud een blauwe rok, gaande op de weg van ürunen naar Udenhout vermoedelijk in de Duinen op Zondagmiddag tussen 2 en 3 uur. Tegen beloning terug te bezorgen GROTESTRAAT 113 DRUNEN van de VERLOTING van de BUURTVER. „DE STICHT" gehouden op Maandag 4 April als sluiting van de Fancy Fair ten bate van de Jongens in Indië. Ie prijs Lot No. 290 2e 816 3e 1850' 4e 253 3e 532 3e 507 7e 1749 8e 751 9e 1396 10e 1539 He 500 12e 1807 13e 834 14e 1365 15e 1490 16e 276' 17e 940 18e 1887 19e 412 20e 922 21e 1649 22e 1341 De prijzen moeten binnen 8 dagen worden afgehaald bij Arn. Brok-v. Helvoirt, Sta tionsstraat 17. Het Bestuur van „De Sticht" betuigt met deze zijn harte lijke dank aan de Winkeliers en al degenen, die door hun welwillende medewerking en spontane bijdrage tot het wel slagen van deze avonden heb ben bijgedragen. TE KOOP prima wit crêpe Satin bruidsjapon met sleepje maat 40-42. Waar zegt dë uitgever. TE KOOP in goeden staat. F 30. Adres Bureau van dit blad. TE KOOP alles in goede staat. WED. VAN OERS - Hoogeinde 57 WAALWIJK. 1e en 2e Paasdag naar de Stationsstraat 95 Tel. 141 Waalwijk. ABONNEERT U OP DE ECHO VAN HET ZUIDEN DISTRIBUTIEKRING 's-HERTOGENBOSCH. Officiële Publicatie. Tweede Paasdag. De Directeur van de Distributiekring 's-Hertogenbosch maakt bekend, dat in de Goede Week en in de Paasweek de openstelling der kantoren en uitreiklokalen als volgt wordt gewijzigd: Centrale Kas/Voorlichting. Gemeente ''s-HERTOGENBOSCH: het kringkantoor is uitsluitend voor spoedgevallen op Goede Vrijdag 15 April geopend van 1012 uur. Op Paas-Zaterdag 16 April en Tweede Paasdag 18 April is het kantoon gesloten. HAARSTEEG: de> zitdag van 16 April (Paas-Zaterdag) komt te vervallen. Afdeling Handel. De inlevering van distributiebescheiden door handelaren te 's-Hertogenbosch van Vrijdag 15 April wordt gesteld op Woensdag 13 April. De inlevering van Zaterdag 16 April (detaillisten in tex tiel) wordt gesteld op Donderdag 14 April. De inlevering van Maandag 18 April wordt gesteld op Dinsdag 19 April. De inleveringsdag te VLIJMEN van Vrijdag 15 April wordt Donderdag 14 April. In de overige loketdiensten en/of zitdagen komt geen wijziging. V

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3