WAALWYK DE LSNGSTmi om Waalwijkse en Langstraatse Courant JBoadL& VLIJMEN NEUSDEN HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE WASPIK Een gestaagde UITSLAG van de CANDIDAATSTELUNG GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN voor de K.V.P. BEDEVAART NAAR ELSHOUT. V.V. Juliana bestond 30 jaar. Een druk bezochte receptie MAANDAG 9 MEI 1949 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DEECHD\MH 72e JAARGANG No. 38. Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p. p. Advertentie-prijs 9. cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Mi. Candidaat Centrum Ant.par. Baardw. Besoijen Tot. J. v. Heesbeen 231 196 519 91 1037 A. v. Seters 426 370 221 95 1112 H. v. d. Muysenberg 170 184 92 34 480 L. Mombers 697 142 128 104 1071 A. v. Well 230 271 134 73 708 A. v. Tuijl 73 76 379 58 586 M. Bertels 140 74 165 55 434 F. Smolders 954 550 187 200» 1891 E. v. Beijnen 181 27 424 43 675 H. v. Velthoven 206 109 332 49 696 G. Duyvelaar 296 219 127 128 770 D. v. Oss 889 221 166 131 1407 N. Klerx 99 56 411 47 613 J. Swinkels 121 135 339 18 613 M. v. Loon 781 143 112 107 1143 A. Meys 563 60 108 83 814 J. v. Heeswijk 327 233 125 49 734 Waalwijk stond gisteren niet alleen in het teken van stemmen, voetballen, kermis en circus, maar ook het Rode Kruisteken- was te zien op uniformen, auto's en aan plakbiljetten. Gisteren werd namelijk het 30- jarig bestaan gevierd der afdeling Waalwijk en het 15-jarig der co lonne, met een mars, een défilé, wedstrijden, een koffietafel en een bal. Enkele honderden mannelijke en vrouwelijke leden van dit Ne derlandse vrijwilligerscorps uit -de verre omgeving waren naar Waalwijk gekomen om dit her denken te vieren. Om phn. 2 uur marcheerde de keurige troep op de maat der trommen door Waalwijk, tijdens welke mars werd gedefileerd voor de autoriteiten op het raadhuis bordes. Hieronder bevonden zich o.m. de burgemeester van Waal wijk, de edelachtbare heer Mr. R. Lambooy. Z. Exc. Luitenant Ge neraal van Oyen, Commandant van het Ned. Rode Kruis, Majoor Menterman, Commandant van het corps helpers, kringcommissaris dn van Rooij, van de kring Nrd.- Brabant en vele doktoren uit de omgeving ,die mede als jury zou den fungeren. Aan de mars werd deelgenomen door de colonnes uit den Bosch, Oisterwijk, Tilburg, Heusden en W aalwijk. Om kwart over drie begonnen de ploegwedstrijden voor helpers en helpsters. Tegenover de huishoudschool was de plaats des onheils, die om ringd werd door de belangstellen den en waar de slachtoffers door de helpers werden behandeld. 't Was bijna echt. De aandui ding van de kwetsuren door mid del van briefjes was vervangen door een zo natuurgetrouw mo gelijke nabootsing met smink en door instructies, die de patiënten gegeven werden, hoe zij zich moesten gedragen. Wanneer de helpers dan de patiënten de eer§te hulp hadden verleend, werden ze naar de meisjesschool vervoerd, waar de helpsters hen verder be handelden in een noodziekenhuis. - De nodige hilariteit van de om standers bleef bij deze wedstrij den niet achterwege; de deelne mers echter streden serieus en verbeten om de beste waardering die tot uiting zou komen in de prijzen. Deze werden als volgt behaald: Herenploegeni le prijs Oisterwijk, 2e prijs den Bosch. Helpstersploegen! le prijs Heusden, 2e prijs Til burg. Marswedstrijcft le prijs den Bosch, 2e prijs Waalwijk. De prijzen bestonden uit me dailles; de eerste prijzen voor de ploegwedstrijden waren beschik baar gesteld door het hoofdbe stuur. Na de prijsuitreiking, die door Luit. Generaal van Oyen in Tha- lit werd verricht, was er in de achterzaal van Hotel de Twee Kolommen een koffietafel, die het bestuur aanbood aan de hoge gasten en talrijke genodigden. Verschillende sprekers, o.a. de Burgemeester en de Generaal, voerden hier het woord. Velen echter zullen het slot van het feest wel het meest interessant i gevonden hebben, n.l. de gezelli- j ge samenkomst met bal in Tha- j lia. Hier heerste een prettige j amicale stemming en aldus vorm de deze avond een waardig einde van deze goed geslaagde dag, waarop de band tussen de ver schillende afdelingen w,eer werd verstevigd, die 't werk van 't Ro de Kruis ongetwijfeld weer dich ter bij de bevolking heeft gebracht en die waardering voor en begrip van dit werk heeft aangekweekt. GESLAAGD. Deze dagen slaagde te Utrecht voor het diploma vak bekwaamheid Schilderen de heer J. B. Snels alhier. SPREEKUUR INSPECTEUR L.O. Het spreekuur van de In specteur van het Lager On derwijs zal op 11 en 25 Mei a.s. vervallen. Gisteren hield de K.A.B. haar jaarlijkse bedevaart naar Elshout. Om pl.m. 6 uur ver trok een flinke stoet vanaf de Gildenbond naar v.m. Baard wijk, waar zich de Baardwijk- se deelnemers aansloten, l'n grote devotie werd de weg naar Elshout afgelegd, waar om 7.30 uur een H. Mis werd opgedragen, waaronder men communiceerde en die gezon gen werd door de Verenigde Zangers, o.l.v. de heer Duyve- laar. Tegen half elf was men weer in Waalwijk terug. Aan de bedevaart werd o.a. deel genomen door de K.A.B., de K.A.V., K.A.J., V.K.A.J., Har monie St. Crispijn, de Welpen en Verkenners. ROTTERDAMS TONEEL TE WAALWIJK. Donderdag 12 Mei in Musis. Na de bevrijding werd over al een begin gemaakt met de culturele wederopbouw. Op toneelgebied ontstond de S.T. A.R.T., Stichting Amsterdams- Rotterdams Toneel. Het zo gehavende Rotterdam, zonder eigen schouwburg, werd door dit gezelschap geregeld be zocht, maar van een eigen groot toneel was geen sprake. Bij de opening van de nieuwe schouwburg werd de S.T. A.R.T. ontbosden en werd Ko Arnoldi belast met de leiding van het Rotterdams Toneel. Zoals de bedoeling was, plaatste het zich direct bij de leiding gevende verenigingen en heeft in de afgelopen twee jaar onder de artistieke lei ding van Ko Arnoldi, Joan Remmelts en Paul Storm een goede naam veroverd. Joan Remmelt regisseerde ook het stuk dat Donderdag in Waalwijk op de planken komt, n.l. „Mijn Zoons", een boeiend sterk stuk, dat overal een zeer goede pers heeft. De meeste spelers en speel sters treden voor het eerst te Waalwijk op, zodat we ver schillende nieuwe gezichten te zien krijgen. Joan Remmelts was eerder bij „Comedia" en speelde te Waalwijk de mannelijke hoofd De volgorde der candidaten is dus als volgt; 1. F. C. Smolders; 2. D. J. van Oss,; 3. M. J. P. v. Loon; 4. A. J. v. Seters; 5. L. A. W. Mombers; 6. Joh. van Hees been; 7. A. G. Meys; 8. G. A. Duyvelaar; 9. J. J. M. van Heeswijk; 10. A. A. v. Well; 11. H. v. Velthoven; 12. E. P. van Beijnen; 13. J. M. Swinkels; 14. N. Klerx; 15. A. G. v. Tuijl; 16. H. T. v. d. Muysenberg; 17. M. Bertels. De volgorde van 13 en 14 is vastgesteld bij loting. rol in: „Ik zie, ik zie wat jij niet ziet". Voor toneel is de belang stelling ook te Waalwijk nog groot en we hopen dan ook een uitverkochte zaal aan te treffen, genietend van goed toneeL Met dit toneelstuk sluit de Kunstkring haar vierde sei zoen, hopelijk niet 't laatste. BAARDWIJKS TONEEL speelde „Tot wederdienst bereid". Sinds twee jaar is er bij het R.K. Baardwijks Gemengd Toneel een ontwikkeling ten goede te constateren. Ook bij de uitvoerin gen op Zaterdag en Zondag jj. van het Engelse blijspel „Tot we derdienst bereid", viel deze voor uitgang weer waar te nemen. Een vooruitgang, niet zozeer wat de individuele spelers betreft, als we) met betrekking tot het geheel; het trage tempo van vroegere uitvoe ringen heeft plaats gemaakt voor een vlotheid, die soms echter wel eens wat te ver doorgevoerd werd; het dillettanterige in ensce nering, groepering en samenspel is vervangen door een natuurlijke spontaniteit. Enkele bewijzen voor de goede regie van de heer J. v. d. Hoven. Voorts debuteerden het afgelo pen seizoen twee speelsters die zonder meer een grote aanwinst betekenen voor Baardwijks to neel. We bedoelen Mej. H. Klerx en mej. T. Vissers, waarvan de eerste reeds voor de tweede maal meespeelde. Deze jeugdige speel sters houden beloften in om hun ongekunsteld spontaan spel, dat een meer dan gewone aanleg ver raadt. Over het stuk zelf zijn we niet erg enthousiast. Het is erg opper vlakkig, „Amerikaans". Nu geeft dat wel niet veel voor een blij spel, maar zo gauw een dergelijke oppervlakkigheid wat de stof be treft, zich ook manifesteert in de toneeltechnische details en in de manier waarop een uitweg ge zocht wordt uit bepaalde situaties, wanneer deze oppervlakkigheid ieder element van verrassing doodt, dan wordt ze bepaald hin derlijk. Het is het verhaal van een jongeman, die, eens door een schipper gered, zich tot weder dienst bereid verklaart en spoe dig deze wederdienst moet bewij zen door zijn kleindochter als kind aan te nemen. Het niet opgevoede zeemans kind schept allerlei mogelijke lach wekkende situaties, zeer tot erger nis van de tante en de verloofde van de jonge man, maar tenslotte komt het zo ver, dat ze hem niet meer daddy" noemt maar „dar ling"; ze is dan een gevierd ar tiste geworden, want ze wilde to nen dat ze ook een dame kon zijn. Zie hier de beknopte inhoud van het stuk. Over het spel van Baardwijks Toneel hebben we ons reeds in gunstige zin uitgelaten. Wanneer we tenslotte enkele namen noe men, dan herinneren we nog even aan het spel van mej. Klerx, dat we reeds roemden. Zij speelde de hoofdrol van het vissersmeisje zeer goed en heel natuurgetrouw. Alleen hadden we graag het ver schil tussen het vissersmeisje en de film-actrice wat beter tot uit drukking zien komen. Wie Baardwijks Toneel zegt, zegt Herman Kolster. Wat deze weer van de oude zee-rob maak te was kostelijk, een uiterst minu tieuze vertolking, een tot in alle details verzorgde rol. Alle lof voor deze prestatie. J. Didden, was de pleegvader, die de man van zijn dochter werd en vertolkte deze rol zeer behoor lijk. Alleen is zijn vlotheid nu en dan wat minder, terwijl over het algemeen zijn spel wat te zwaar op de hand, te tragisch is. A. v. d. Wiel trof in de ver tolking van de vriend de rol die hij moet hebben. Ook hij kweet zich goed van zijn taak, al be hoeft het element natuurlijkheid in zijn spel nog wel enige ver zorging. De andere spelers vormden met deze hoofdrol-vertolkers een vlot en aantrekkelijk geheel, al waren er enkele zwakkere plekjes in, maar „that do'nt mind", anders waren het geen dillettanten. Wij willen nog even herinneren aan wat we zeiden over het spel van mej. Trees Vissers als dienstbode en de zeer goede ty pering die H. Leytens van de flegmatieke Stewart gaf, een gaaf vertolkt karakterrolletje. Wij zijn benieuwd naar wat Baardwijks Toneel ons in de na bije toekomst zal bieden; hopenlijk een beter stuk en een spel dat zich in dezelfde goede richting blijft voortbewegen. CIRCUS BOLTINI. De naam Boltini heeft voor ons allen een bekende en ver trouwde klank. Immers, het Theater Boltini ontbrak vroe ger welhaast op geen enkele Waalwijkse Kermis. En het had dan ook over bezoek nooit te klagen, want voor zulk een klein theater bood het altijd 'n keur van variété-nummers, die bij iedere bezoeker in de smaak vielen. Tegenwoordig exploiteert de familie Boltini een circus, dat op zijn tournée ook Waalwijk heeft aangedaan. Zaterdag- j door de heer H. Lombarts na- I mens de athletiekafdeling van Juliana. De supportersvereniging van Juliana bood als jubileumge schenk nieuwe shirts aan. Verder merkten wij op het bestuur van de harmonie St. Jan en tal van Juliana-vrienden, die op deze re ceptie van hun medeleven ge tuigden. Vele bloemstukken waren bin nengekomen, o.a. van het Ge meentebestuur, van Waalwijks Belang, van de voetbalverenigin gen WSC, RKC, RWB, DESK, SDO en Berkdijk, van scheids rechters veren. De Langstraat, van de athletiekveren. Juliana, van de veteranen gymnastiek veren. „Ons Huis", van Baard wijks Toneel, van Visserslust en van de caféhouders Kroot en Vermeulen. Onder de talrijke schriftelijke en telegrafische gelukwensen wa ren er o.a. van de KNVB, van Karei Lotsy, van pastoor v. d. Brekel, van Waalwijks Belang en vele andere verenigingen, onder nemingen en particulieren. Door de voorzitter van Juliana de heer P. Klerx, werden dé ver schillende sprekers met enkele goed gekozen woorden bedankt. Er heerste, vooral na afloop van het officiële gedeelte, een gezelli ge stemming. De huldigings- en feestverga- dering, die vastgesteld was op Zondag om 12 uur, kon in ver band met de wedstrijden die deze middag gespeeld werden, niet doorgaan en werd uitgesteld tot Zondag 22 Mei. Een ander gedeelte van de vie ring van dit jubileum was de 3- daagse voorjaarskermis. Hoewel het weer niet zo gunstig was en ook en vooral de kermissen de tijdsveranderingen aan den lijve ondervinden, was het toch op be paalde ogenblikken gezellig druk; zo vermaakten op Zondagmiddag talrijke kinderen zich in de vele vermakelijkheden, die op het z.g. „V 1-plein" stonden opgesteld. En 's avonds was het natuurlijk de mooie danszaal die de mensen aantrok. In de zaal van café v. Crom- voirt, die door de talrijke bloem stukken een feestelijke aanblik bood, hield het bestuur der jubi lerende voetbalvereniging Juliana Zaterdagmiddag van 5 tot 6 uur een zeer druk bezochte receptie. Voordat deze receptie aanving werd de secretaris de heer Chr. van Herwijnen, door de voorzit ter van Juliana, de heer P. Klerx gehuldigd' in verband met zijn zilveren jubileum, waarbij hem namens de vereniging een zilve ren ere-medaille op de borst ge speld werd. De heer v. Herwijnen dankte met een kort woord voor deze hulde en meende dat hij niet meer dan zijn plicht gedaan had. Hij uitte zijn beste wensen voor de groei en bloei van Juliana. Onder de velen die het bestuur der jubilerende vereniging kwa men gelukwensen, merkten wij ook op burgemeester Lambooy, die zijn waardering uitsprak voor deze bloeiende vereniging, waar van zovelen lid waren en die bij dit deel der gemeente behoort en daar een mooie culturele taak heeft. Hij herinnerde aan de ope ning van h#t J.uiana Sportpark en noemde het een prestatie zoiets te kunnen stichten en in stand houden. Hij feliciteerde Juliana met dit jubileum en hoopte dat zij de idealen, die het bestuur zich ongetwijfeld gesteld heeft op sportgebied, ook moge bereiken. Tal van verenigingsdeputaties kwam hierna hun opwachting maken, waarbij hartelijke toespra ken werden gehouden, o.a. door dhr. v. Heeswijk namens RKC, door de heer Roos namens Vis serslust, door dhr. P. v. Meeu wen namens v.v. Berkdijk, door de heer Hornes namens scheids- rechtersveren. De Langstraat, door de heer Chr. Aarts namens WSC, door de heer J. v. Mierlo namens Kunst en Kracht, door de heer M. v. Vugt namens RWB, door de heer Kuijsten namens SDO, door de heer H. Pullens namens „Tot Bloei der Toon kunst door de heer J. Vermeer namens Baardwijks Toneel en avond, Zondagmiddag en Zon dagavond heeft het hier een drietal voorstellingen gegeven die goed bezocht waren. Circus Boltini, hoewel van bescheiden omvang, is modern toegerust en biedt zijn bezoe kers een rijk gevarieerd pro gramma. 't Is een echt circus, zoals dat in de volksmond nog zo vaak als „paardenspul" wordt betiteld. De paarden spelen er de hoofdrol. Prach tig gebouwde dravers, een toonbeeld van kracht en bewonderenswaardig gedres seerd, mooie Shetland- en Welsh-ponney's waarmede ver bluffende dressuur-staaltjes worden vertoond. Knappe in telligentie-proeven leverde 't sprekend paardje August en de paardrijdende hond Frieda. Een aardig nummert jé was de Hongaarse Post, gereden door de jeugdige Jaapje Boltini. Natuurlijk ontbraken ook de clowns niet,evenmin als de acrobaten, jongleurs, gedres seerde honden en wat er zoal meer in een circus-programma behoort. Het deed vooral pret tig aan dat het lange pro gramma van 26 nummers in een non-stop-tempo werd af gewerkt. Het ene nummer wekt natuurlijk meer bewon dering dan het andere, maar over het geheel bleek het pu bliek ten zeerste voldaan, ge tuige de luide bijvals-betui- gingen. Dodenherdenking. Op indrukwekkende wijze heeft Drunen Woensdagavond de slachtoffers van de oorlog her dacht. Om 7 uur had in de nood kerk een treffende godsdienst plechtigheid plaats. Na het zingen van de miserére werd een plech tig lof met assistentie gecelebreerd door de Hoogeerw. Heer Deken. Onder het Lof hield de Deken een herdenkingstoespraak, waarin Hij het voortdurend gebed van de ge lovigen vroeg voor de gevallenen. Maar niet alleen ons gebed, ook ons persoonlijk offer moet er bij gebracht worden, om zo te laten zien dat hun offer niet tevergeefs geweest is. Na het lof werd bij de opgestelde katafalk met assis tentie de absoute verricht. Vanuit de kerk trok de grote stoet naar het kerkhof. Voorop twee gilde-jongens, die een grote krans van het gemeentebestuur droegen. Dan volgde de Kon. Erk. Harm. De Volharding, die een treurmars speelde, daarna ge meentebestuur, geestelijkheid, de jeugdverenigingen in uniform en vervolgens een zeer groot aantal inwoners van Drunen. Op het al gemeen kerkhof schaarde men zich rond de graven van de daar be graven Engelse piloten. Het was juist 8 uur geworden en de kerk klok luidde het ogenblik van alge mene stilte in. Na deze ogenblik ken van persoonlijke herdenking, hield de Weled. Achtb. Heer Burgemeester Snels op zijn rusti ge en woordrijke wijze een roe rende herdenkingsrede. Hij spoor de de aanwezigen aan door hun daden te tonen dat zij de vrijheid die door de gevallenen veroverd is weten te waarderen. Nu zijn wij nog beter in staat de waarde van de vrijheid te schatten, dan toen we bevrijd werden, nu voor al, nu we zien wat in verschil lende landen rondom ons gebeurt. Hij beloofde de gevallenen, dat wij hun nagedachtenis steeds in ere zullen blijven houden. Daarna legde de Burgemeester een grote krans met onze natio nale kleuren getooid op de gra ven van onze geallieerde vrien den. De Harmonie van de Jongens congregatie speelde daarna het Wilhelmus. Hiermee eindigde de plechtig heid. R.K. Middenstand-„Vlijmito". Naar wij van het bestuur van de R.K. Middenstand vernemen bestaat er reeds een grote be langstelling tot deelname aan de Middenstandstentoonstelling „Vlij- mito". Zoals velen reeds weten zal deze gehouden worden in de maand Juli. Van de zijde der fa brikanten werden reeds inschrij vingen gevraagd voor de leden van de Middenstand. Zij die geen lid zijn van de R.K. Middenstand kunnen aan de Tentoonstelling deelnemen indien zij vóór 1 Juni als lid zijn ingeschreven. Na 12 Juni wordt de inschrijving voor iedereen gesloten en zal onder geen voorwaarden meer een in schrijving worden geaccepteerd. Wij raden daarom aan dat ieder die belang stelt in het mooie werk van de R.K. Middenstand op tijd zijn inschrijving aanvraagt bij de heer J. v. d. Hagen. Voor verdere afwikkeling wordt dan zorg gedragen door het Comité van Actie „Vlijmito". Het bestuur zal er voor zorg dragen dat op de e.k. vergade ring ook de niet-leden vertegen woordigd zullen zijn en het hoopt dat ook deze zakenmensen niet achter zullen blijven. Beidt Uw Tijd en doet mee met de Tijd, dan zal straks blijken dat Uw zaak de aandacht heeft getrokken. Dodenherdenking. Woensdagavond had alhier de Dodenherdenking plaats van onze gevallenen in de oorlog 194045. Vanaf het Marktveld trok de stoet naar het kerkhof, waar de Zeereerw. heer Pastoor de gra ven zegende van de gevallenen. Daarna gingen alle gelovigen naar de kerk, waar door de Eerw. Kapelaan Koenraad een predicatie werd gehouden. Tot slot werd door allen het Tantum Ergo ge zongen. In de kerk der Ned. Herv. Ge meente werd een herdenkings dienst gehouden onder leiding van Ds. Poort. Circus Boltini. Dinsdagavond en Donderdag middag en -avond werden door 't ciscus Boltini voorstellingen ge geven. Dinsdag was er weinig be langstelling. Donderdagmiddag voor de jeugd was er grote be langstelling en Donderdagavond was de belangstelling nog groter, een bewijs dat de voorstelling in de smaak viel. Wanneer het nog een avond gespeeld had, was er nog belangstelling geweest. Ver schillende attracties waren eerste klas werk, b.v. de dressuur. De acrobaten en clowns waren zeer goed. Een volgende keer op Za terdag en Zondag en de belang stelling zal nog groter zijn. Bevrijdingsfeest, Zaterdag en Zondag werd in Vlijmen het bevrijdingsfeest ge houden, dat alleen bestond uit dansen. Waar blijft het bevrij dingscomité. De jeugd waarvoor in Vlijmen toch reeds zo weinig vermaak is, komt zeker ontspan ning toe. Volgende keer beter. Postduivenver. „de Zwaluw". Zaterdagavond vergadering van de Postduivenvereniging de Zwa luw in café B. Oremans. Aanvang 7 uur. Belangrijke agenda, op komst zeker gewenst. Visclub de Hut. Zondagavond vergadering van de Visclub in Café Vismalen. Omdat de visliefhebbers rust hebben wegens gesloten tijd, kun nen nu voorbereidingen worden getroffen om zo gauw het seizoen weer geopend wordt met nieuwe moed te beginnen. De vispoting vraagt de volle aandacht van de vergadering. Opkomst dringend gewenst. Geslaagd. De heren J. v. d. Zalm, W. v. Beijnen, W. van Ballegooien, C. v, Balkom, S. van As en H. van Deursen slaagden voor 't diploma electrisch lassen. Candidaatstelling. Door de R.K. Kiesvereniging werden voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezing candidaat gesteld de heren B. Verschuren en F. te Vruchten, aftredend, Ant. van Bladel, Oudheusden, J. Klaren en P. Smiehausen. Vergadering Rode Kruis. A.s. Donderdag vergadert de afd. Heusden van het Ned. Rode Kruis in algemene ledenvergade ring in Hotel Central. Biljarten. De biljartclub „De Stoottroe pen" organiseert op 25 Mei a.s. een feest- en wedstrijdavond in Concordia. Voor deze wedstrijd zijn prijzen beschikbaar gesteld van 35.-, 25—, 15—, Cursus. Ds. Anker is voornemens in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk een cursus te geven over het communisme. Gouden Bruiloft. Het echtpaar M. Snijders-Her man viert vandaag 9 Mei de dag van hun gouden bruilof. De buurtcommissie was danig in de weer hun een onvergetelijke dag te bezorgen. De H. Mis van dankbaarheid werd gehouden om 10 uur en werd gezongen door de Dameszangver. „Levensvreugd". WAALWIJK. EERVOLLE BENOEMING. De directeur van het post kantoor alhier dhr. P. Rugge, is benoemd tot directeur van het postkantoor te Zeist. Daar dit kantoor hoger ge- klassificeerd is dan het kan toor alhier, kunnen we hier sprelten van een mooie pro motie. De heer Rugge was sinds I Mei 1942 alhier directeur en was voordien chef van de pak- ketpost te Rotterdam. De datum van ingang is nog niet bekend. ontving een beroep naar de Ned. Herv. K,erk te-Vinkeveen U.) Geslaagd, Voor het te Amsterdam gehou den examen erkend kerk-organist slaagde dezer dagen onze vroe gere dorpsgenoot J. J. Hoer. Hij genoot zijn opleiding in het Blin- aen-instituut öarthimeus te Zeist. Wij feliciteren de geslaagde en zijn tamiiie van harte met dit mooie succes. Aanrijding. Zondagmiddag omstreeks 12 uur had aan de viersprong dij de pro vinciale weg ainier weer een aan- rijding plaats, die gelukkig nog vrij goed is afgelopen. De wiei- j rijder Uouwenberg uit Kaatsheu- I vel, die met een rlink vaartje de provinciale weg in de ricliting Oosteinde wilde oversteken, werd door een luxe auto die uit de richting Waalwijk kwam gegre pen. De bestuurder trachtte door krachtig remmen nog een aanrij ding te voorkomen, maar slaagde hierin niet. G. werd door de auto gegrepen en enkele meters meege sleurd. Gelukkig kwam hij op de bumper terecht, zodat hij niet werd overreden. De fiets kwam onder de auto terecht en werd vernield. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse en constateer de een beenbreuk; na voorlopige behandeling werd hij naar het zie kenhuis te Waalwijk vervoerd. Als bijzonderheid kan worden vermeld dat een zuster van het slachtoffer vorige zomer op de zelfde plaats door een aanrijding ernstig werd verwond. De politie heeft ter plaatse een uitgebreid onderzoek ingesteld. Het ongeluk is te wijten aan onvoorzichtigheid van het slacht offer bij het oversteken van dit gevaarlijke kruispunt. Donderdag 12 Mei 's avonds half acht hoopt D.V. voor de Geref. Gem. aan de Hoogevaart op te treden de WelEerw. Heer Ds. van Dam van Werkendam. Beroep. Ds. J. W. de Bruijn, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, Munitie. Door de mijnopruimingsdienst uit Breda werden einde vorige week weer een pantservuist en een granaat opgehaald. De pant servuist was gelegen aan de Spoordijk en de granaat langs 't Zuiderafwateringskanaal. Muziek. De Waspikse harmonie „Volks vlijt en. Volksvermaak" zal op Maandag 9 Mei het sluitingscon cert verzorgen van het Festival te Oosteind (gem. Oosterhoutj, dat aldaar er viering van het 40- jarig bestaan der fanfare Concor dia is georganiseerd. Het volgend programma zal o.l.v. de directeur de heer Chr. Kuijten worden uit gevoerd. Ankers los, mars, Zimmerman. Pastorale Suite, Vlessing. Marche des Nobles de l'Opéra „Tannhauser", R. Wagner. Vögelhandler (selection) C. Zeiler. „Faust ballet (7 delen) Gounod. Ouverture Tancrède, Rossini. L'Italienne a Alger, Rossini. Heil Europa, Mars, Blon. Aanvang 8 uur. RONDE VAN NEDERLAND. Schulte draagt de Oranje trui. Na drie etappes van de Ron de van Nederland, die aller- wege enorme belangstelling trekt, komt er reeds enige te kening in de strijd. De etap pes werden resp. gewonnen door Meertmans van België, Lakeman en Pellenaars; in 't algemeen klassement echter bezet Gerrit Schulte de eerste plaats met een heel klein ver schil, gevolgd door Meersman; 3e is Lakeman, 4e v. Staijen en 5e Middelkamp. In het ploegklassement zijn de eerste plaats als volgt; Ne derlandse B-ploeg; 2 Belgische B-ploeg; 3 Belgische A-ploeg; 4 Nederlandse A-ploeg; 5 Ne derlandse C-ploeg; 6 Nederl. E-ploeg; 7 Nederl. D-ploeg; 8 Belg.-Nederl. ploeg; 9 Fran se ploeg.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5