DE UNGSimi MÊÊmmmmam Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUHEH ELSHOUT SPRANG-GAPELLE SPRANG CAPELLE VLIJMEN H. SPEET, Markt 3, Waalwijk. VOETBAL m- WÊÊÊmi HU SCHULTE WONj IS HET ADRES voor luxe en huishoudelijke artikelen STEEDS WAT NIEUWS. ZIE ONZE ETALAGES. iiBi de 2e Ronde van Nederland MAANDAG 16 MEI 1949 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukker ij ANTOON XIELEN Hoofdredacteud JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 40. Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Benoemd. Met ingang van 1 Sept. a.s. is benoemd tot gemeentebode dhr. Harry Geerts, tot boswachter is met ingang van diezelfde datum benoemd de heer J. Klerkx. R.K.J.B. Afd. Gymnastiek. Op de Sportdag van de R.K. J.B. te Rosmalen behaalde de af deling Drunen Zondag j.l. weer goede successen. Drunen wist zich bij de vier sterkste te plaat sen; afd. Vinkei was eerste met 191 punten en werd gevolgd door Drunen als 4e met 177^2 pt. Met de pyramidebouw bezette Drunen de tweede plaats. C. v. Drunen werd no. 1 op de 1500 M. in een zeer mooie tijd. Met touwtrekken werd Drunen na een harde strijd no. 1. Het is voor Drunen alles bij elkaar een goede dag geworden. De leider van de afd dient bij deze nog wel eens extra gecom plimenteerd. De gymnastiekclub van Jonge Boerinnen behaalde de le prijs. Missie-uitvoering. Zoals bekend, heeft de Gem. Zangver. Zang en Vriendschap met veel succes opgevoerd het blijspel in twee bedrijven van Jac. Bess „Professor Daantje". Zij is voornemens dit nogmaals op te voeren en wel op a.s. Maandag 23 Mei des avonds om 8 uur. Ditmaal is het voor iedereen toegankelijk en de opbrengst komt ten goede aan de Missie van onze dorpsgenoot Pater de Wit, die op 3 Juni weer naar de Missie zal vertrekken. Bij deze gelegenheid zal Pater de Wit een toespraak houden, zodat het ze ker de moeite waard zal zijn deze avond te komen bijwonen. Langstraatse schutters in 't geweer. Zaterdag 14 Mei des n.m. te 5 uur werd de derde ronde van de Wisselbekercompetitie van de Langstraatse Schuttersbond ver schoten. Als gastvrouw was dit maal „St. Ambrosius te Baard wijk aangewezen. Het weer was goed, zodat de verenigingen die op tijd aanwezig waren, vlot kon den schieten. Er werd dan klink op las geschoten en goede resul taten werden bereikt. Heusden deed weer eens van zich spreken en stevende recht naar de kop van de ranglijst, waar ze haar plaats stevig inneemt met 8 pun ten voorsprong op haar naaste concurrent. In totaal hebben deze nu 56 punten verzameld. Herpt als no. 2 van de rang lijst deed ook goed werk door 20 punten te schieten. Hierdoor blijft zij Heusden volgen, al moest ze constateren weer 1 punt verder achter geraakt te zijn. 48 punten is hun totale verzameling. Kaatsheuvel heeft zich danig geweerd. Er werden 18 punten geschoten, waardoor zij zich een goede derde plaats op de rang lijst verzekerden. Ze wisten zes punten meer te schieten dan in Vlijmen, een bewijs dus dat ze op de goede weg zijn. Volhouden jongens van St. Jan. Wacht maar geduldig af tot de grote heren 'n buiteling maken. Elshout heeft eindelijk zijn vorm teruggevonden. Moesten zij de vorige wedstrijden ieder met 10 punten eindigen, nu hier in Baardwijk verzamelden ze 19 punten.Hierdoor wist ze zien van de voorlaatste naar de 4e plaats op te werken. Zal ze a.s. Zater dag in Herpt haar plaats hand haven? Mannen, de moed er in, het kan. Maar oefenen en de ze nuwen thuis laten. Met 'n beetje geluk kan a.s. Zondag de derde plaats bereikt worden. Baardwijk was slecht op schot en kon maar 11 punten schieten. Was vorige Zondag goed te noe men in Vlijmen, nu zijn ze dus danig afgezakt, dat er van zeer slecht schieten gesproken kan worden. Met dat al staan ze met hun 39 punten 1 punt onder Els- hout, dat ook nog maar 39 pun ten heeft. Moed houden jongens. Besoijen is ook weer aan het afzakken. In geen van de drie wedestrijden hebben ze zich sterk getoond, zodat er anders zal moe ten worden aangepakt om de ge vaarlijke plaats te ontlopen. In totaal hebben zij pas 32,punten. Dit is te weinig, het kan beter. Oefenen is ook hier geboden. Serieuze training zal ook Vlij men goed doen. Is Besoijen niet best, Vlijmen brengt er nog min der van terecht. Goede wil is wel aanwezig, maar de juiste spirit zit er nog niet in. Komaan, Juli- anamannen, werk u uit de ge vaarlijke zone en laat anderen uw plaats innemen. Hieronder volgt de uitslag: St. Blasius, Heusden. sch. G. van Hemert 3rn. üe Kort W. van Kasteren pnt. 4 4 3 4 M. v. Ooijen 4 2 M. v. Leeuwen 4 4 Totaal 21 St. Catharina, Herpt. sch. pnt. A. de Kort Nzn. 4 2 W. de Kort 4 4 A. de Kort Czn. 4 3 G. v. d. Eijnden 4 3 Th. Buijs 4 4 C. de Kort 4 4 Totaal 20 sch. pnt. O. L. Vr. Schuts, Elshout. Joh. Klerks 4 3 J. v. d. Wiel 4 4 A. Fitters 4 4 W. Klerks 4 3 E. de Haan 4 2 A. van Logten 4 3 Totaal 19 en het voorlezen der notulen van de vorige vergadering, die onver anderd werden goedgekeurd, wer den enkele belangrijke punten be sproken. Niets meer aan de orde, volgde de rondvraag, waar geen gebruik van werd gemaakt. Na afloop werden de vluchten besproken en allen waren vol goede moed, daar alles nog maar een begin van het vliegseizoen was. Program voor Zondag 22 Mei: Donderdag inkorven voor Cor- beil van 6.308 uur. Vrijdag inkorven voor Vilvoor de van 6.308 uur, in café B. Oremans. Zondag dubbele vlucht. Biljartwedstrijd. Zaterdag had in café B. Ore mans een biljartwedstrijd plaats tussen Poedelvrees en Nieuwkuik. De eerste partij J. MuschJ. Verbunt was gelijk 4949. De Volgende J. v. BeijnenP. Jan- köfskie 4747; KooienA. van Engelen 3432; WeijersSjef v. d. Wiel 20—22. Met deze vier was de stand nog gelijk. Toen kwam Poedel vrees opzetten. A. v. Heivoort A. Mus 6949; WesterlakenJ. van Os 4926; Bennie Oremans- Alb. van Son 3329; C. v. En gelenW. Heurtens 3928; A. BoelenW. v. Vugt 5530. De laatste partij J. Elshout Kempen 3236, welke door Nieuwkuik werd gewonnen, kon niet verhinderen dat Vlijmen met 76 car. won. St. Ambrosius, Baardwijk. sch. pnt. Th. Pullens 4 1 J. Baaijens 4 4 G. v. Beijnen 4 2 A. van Buul 4 1 G. v. Heesch 4 0 W. Pullens 4 3 Totaal 11 St. Crispijn, Besoijen. sch. pnt. Berkelmans 4 2 H. v. Dongen 4 1 Duquesnoij 4 1 J. van Huiten 4 2 v. Muilekom 4 2 J, v. d. Meijs 4 2 Totaal 10 St. Jan, Kaatsheuvel. sch. pnt. B. v. d. Hoven 4 4 H. Meulenschot 4 4 B. v. Heesch 4 3 M. Kops 4 1 C. Elshout 4 3 B. v. Balkom 4 3 Totaal 18 Juliana, Vlij men. sch. pnt. F. Luijben 4 1 A. v. d. Griendt 4 2 J. Verboord 4 3 J. Luijben 4 1 W. Kuijs 4 1 M. Luijben 4 1 Gemeenteraadsverkiezing. De voor de a.s. gemeenteraads verkiezing in de gemeente Sprang- Capelle ingediende candidaten- lijsten werden Zaterdag door het hoofdstembureau beoordeeld. Vijf ingediende lijsten werden onver anderd goedgekeurd; van de zesde lijst (lijst H. Winkelman) werden de candidaten no. 4 en no. 7, resp. A. H. Kerst en M. W. Verhagen, afgevoerd, omdat door genoemde candidaten binnen de daartoe toe gelaten termijn bij de voorzitter van het hoofdstembureau een ver klaring was ingediend, waarin zij hun z.g. bereidverklaring intrek ken. Pro Patria. De Chr. Gymnastiekvereniging „Pro Patria'' voor Sprang-Capelle maakte ter opening van het sei zoen j.l. Zaterdagmiddag een wan deling door de gemeente. Dit uit stapje, waartoe het weer zich uit stekend leende, trok veel belang stelling. Openbare les. In de Chr. School alhier werd Donderdag j.l. wederom een z.g. openbare les gegeven, waartoe de ouders waren uitgenodigd. Ver schillende ouders maakten van de ze gelegenheid gebruik het onder wijs aan hun kinderen bij te wo nen. Totaal 9 Standenlijst op Zondag 15 Mei. St. Blasius Heusden wdst. 8 Mei 14 Mei 3 35 pt. 21 pt. St. Catharina, Herpt. 3 28 pt. 20 pt. St. Jan, Kaatsheuvel. 3 24 pt. 18 pt. O. L Vr. Schuts, Elshout 3 20 pt. 19 pt. St. Ambrosius, Baardwijk. 3 27 pt. 11 pt. St. Crispijn, Besoijen. 3 22 pt. 10 pt. Juliana, Vlijmen. 3 18 pt. 9 pt. A.s. Zaterdag te Herpt de 4e ronde voor de bekercompetitie. Verslag van koningschieten O. L,. Vr. Schuts op Zondag 15 Mei en koningschieten handboog- sdhutterij Victoria in ons blad van Donderdag a.s. Tot. 56 pt. 48 pt. 42 pt. 39 pt. 38 pt. 32 pt. 27 pt. de waterkering en alle onderwer pen, welke met het waterschap ten nauwste verband houden, had den en hebben nu nog, wijl hij nog steeds het voorzitterschap be kleedt, zijn bijzondere aandacht, eigenlijk zijn liefde. Want voor dit werk heeft de heer Huijsman altijd een„zwak" gehad. Daar om kan in het algemeen en zon der tegenspraak te ontmoeten worden getuigd, dat het water schap onnoemelijk veel aan zijn volijverige voorzitter heeft te dan ken. En niet alleen dit water schap profiteert van zijn gedegen kennis en jarenlange ervaring. Ook andere waterschappen zijn grote dank aan hem verschuldigd. Wij noemen het waterschap „De Binnenpolder van Capelle", waar van hij eveneens voorzitter is. het waterschap „Ten Westen van de Vrijhoevense Vaart", waarvan hij lid van het dagelijks bestuur is en last not least, het 6480 h.a. grote waterschap „Het Zuiderafwate ringskanaal", van welk water schap het voorzitterschap even eens op zijn schouders rust. Als wij van de verschillende, op ander terrein liggende functies, welke de heer Huijsman vervult, nog noemen die van directeur van de Coop. Boerenleenbank, voorzitter van het Burgerlijk Arm bestuur en Kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente alhier, dan me nen wij, hoewel het reeds een eer biedwaardige rij van functies is, er toch nog enkele vergeten te hebben. Wij willen ons relaas besluiten met de jubilaris onze beste geluk wensen aan te bieden en wij spre ken de hoop uit, dat hij zijn ga ven van hoofd en hart nog vele jaren in het belang van de licha men, hetzij op publiekrechterlijk, hetzij op privaatrechterlijk dan wel op kerkelijk terrein zal kun nen aanwenden. Bezoek» J.l. Dinsdag bracht Ds. C. Treu- re uit Wilsum, beroepen predi kant bij de Ned. Herv. Gemeente een bezoek ter kenismaking aan de gemeente te Loonsedijk. Na onder leiding van de kerkeraad en het kerkbestuur de pastorie en 't kerkgebouw in ogenschouw te hebben genomen, ging ZijnEerw. des avonds in de kerk in een Dienst des Woords voor. Chr. Landbouwhuishoudschool. Met September e.k. zullen op de Chr. Landbouwhuishoudschool al hier weder nieuwe cursussen be ginnen, zowel voor meisjes welke van de lagere school komen als voor oudere meisjes. Voor de meisjes, die met goed gevolg de zes klassen der lagere school doorlopen hebben, bestaat de mogelijkheid de tweejarige pri maire cursus te volgen. Zij krij gen les in algemeen vormend on derwijs, huishoudonderwijs als ko ken, wasbehandeling, verzorging der woning, patroontekenen, knip pen, naaien, stof versieren, ver- Postduivenver. De Zwaluw. Zaterdag hield bovengenoemde vereniging een vergadering in café B. Oremans. Als om ruim 7 uur de voorzitter de vergadering opent zijn een flink aantal leden present. Na het innen van de contributie Jubileum J, Huijsman. Een dezer dagen herdacht de heer J. Huijsman het feit, dat hij gedurende 25 jaren de functie van voorzitter van het waterschap „Ten Westen van de Capelse Vaart" heeft vervuld. In de ver gadering van 30 April 1924 werd de heer Huijsman door de stem gerechtigde ingelanden in de plaats van wijlen dhr. M. J. Rij ken, tot voorzitter van het wa terschap benoemd en wel met al gemene stemmen. Dat de stemge rechtigde ingelanden van toen een uiterst goede keus hadden gedaan, is thans, na verloop van een kwart-eeuw, wel gebleken. Niet alleen ingewijden, die zijn werk zaamheid als voorzitter van nabij kennen, doch ook vele ingelan den, weten, dat de leiding van het waterschap in deze 25 jaren in bekwame handen heeft gerust. Met onvermoeide energie, met een te benijden kennis van wa terschapszaken en met grote werkkracht heeft de heer Huijs man de zaken van het waterschap behartigd op een wijze, welke al gemeen waardering en bewonde ring afdwingt. De verzorging van de belangen van het waterschap, zorgen van bloemen, groenten en kleinfruit, alsmede gymnastiek en zingen. Deze cursus geeft het meisje een algemene vorming; bij deze algemene vorming hoort het leren van de grondbeginselen der huishouding. Na deze algemene vormingcursus kunnen de meisjes een beroepsopleiding volgen, zo als voor hulp in de huishouding, huisnaaister, kinderverzorgster e.d. Voor oudere meisjes zullen weer middag- en avond-vervolg cursussen georganiseerd worden, zoals begin- en vervolgcursussen n&aien en koken. Leerlingen kunnen zich opge ven bij één der bestuursleden (in dit geval duidelijk adres en huis nummer vermelden), of wel bij de directrice, Mej. P. J. Rijken, die hiervoor speciaal spreekuur houdt op Woensdagen 8 en 15 Juni a.s. van 2 tot 5 uur in één der lokalen van de landbouw huishoudschool aan de Nieuwe- vaart. Overgeplaatst. Onze oud-orpsgenoot de heer W. Slob, thans kommies-dienst- geleider te Hooge Zwaluwe, wordt overgeplaatst als kommies deurwaarder naar 's-Gravenhage. Motorclub Marijke. De j.l. Zaterdagmiddag door de motorsportvereniging Marijke voor haar leden ter opening van haar zomerprogramma georganiseerde oriënteringsrit, welke onder ideale weersomstandigheden plaats had, is voor de samenstellers van deze sterrit een succes en voor de deel nemers, ruim 40, een interessante tocht geworden. Vanaf drie uur startten met tussenpozen van twee minuten de deelnemers vanaf het clublokaal aan de Nieuwevaart voor het ruim 80 km. lange parcours, dat voerde door een gedeelte van de, Langstraat en omgeving en het Zuidelijk gedeelte van het Land van Altena. Blijkens de einduit slag omvatte het traject verschil lende moeilijkheden, voor de één meer voor de ander minder, want niet één bereikte de finish bij het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart zonder strafpunten. Na binnenkomst der rapporten van de verschillende controlepos ten werd de einduitslag vastge steld. De prijzen werden toege kend als volgt: J. van Drongelen 5 strafpunten le prijs; Savelkouls 6 strafp. 2e pr.; Blom 6 strafp. 3e pr.; A. Waarts 6 strafp. 4e pr.; Th. van Beek 7 strafp. 5e pr.; A. van Wijk 8 strafp. 6e pr.; Dr. de Haas 8 strafp. 7e pr.; B. Dekker 13 strafp. 8e pr.; Adr. Cové 13 str.p. 9e pr.; Schep 14 strafp. 10e pr.; M. Waarts 14 strafp. 11e pr.; v. Oversteeg 14 strafp. 12e pr.; H. Moonen 16 strafp. 13e pr.; en A. H. Kerst 18 strafp. 14e prijs. De prijzen werden door de voorzitter de heer G. A. v. Ach terberg met een toepasselijk woord aan de winaars uitgereikt. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AGOVV—SVV 0—0 BVV-VSV 3—0 NOADHeerenveen 03 PROMOTIE 3e KLAS. ODCTivoli RKC—WSC 4—1 3—0 BEKERWEDSTRIJDEN. Tussenronde. HaarlemAjax Alkmaria-V ictr .- 1—1 -Volen- dam 34 ExcelsiorEmma 11 HBSNeptunes 11 La premiereHeracles 13 ata/-' mor' 1 Hoensbroek—RKTVV 2—3 LimburgiaHelmondia 14 GVAVOosterparkers 31 BNCVelocitas 2—5 R.K.C.—W.S.C. 3—0. Door een record aantal toe schouwers werd deze wed strijd, die voor één van beide Waalwijkse clubs een plaats in de tweede klas betekende, bijgewoond. Een hoogstaande wedstrijd is deze niet geweest wat overigens niet te ver wachten is bij een plaatselijke ontmoeting; maar zoals we in onze voorbeschouwing ook hoopten, dat zij die sensatie verwachtten teleurgesteld huiswaarts zouden keren, is dan ook beantwoord gewor den, want behoudens enkele kleine incidentjes die bij een andere wedstrijd niet eens zouden opvallen, had de wed strijd een heel sportief ver loop. Over het geheel geno men was RKC over alle linies de meerdere van haar plaats- genote en was de overwin ning volkomen verdiend. De verdediging van WSC had vandaag een zwakke dag en vooral toen 10 min. na de rust v. Meeuwen moest uitvallen, ontstonden er hachelijke mo menten voor het doel van Adelberg en met veel geluk bleef het 30. Over de wedstrijd het vol gende: Vanaf de aftrap is 't eerst een zenuwachtig begin, wat RKC reeds in de eerste mi nuten een doelpunt oplevert als v. Meeuwen grandioos mist, wat Van Steenbeek in staat, stelt te doelpunten. Daarna gaat de strijd goed tegen elkaar, op en beide doel wachters moeten om beurten optreden, wat hun, overigens goed afgaat. Na ongeveer 20 min. spelen is het weer van Meeuwen die RKC helpt; een hoge bal wordt door hem ver keerd beoordeeld en via zijn schoen verdwijnt het leder achter de uitgelopen Adelberg in het WSC-doel; 20. Ongetwijfeld deprimeerde deze onverwachte achterstand het WSC-team, want vanaf 't tweede doelpunt lag er een zekere matheid over hun spel, ■.en ue onder werpen te behandelen, die meer direct met het sociaal- economisch leven verband houden. Zeker worden ook in andere hoofdstukken zeer, "zeer belangrijke opmerkingen ge maakt, die bovendien nogal - a i terwijl RKC rustiger kon spe len. Vóór rust kwan in de stand, die voor RKC wel iets geflatteerd was, dan ook geen verandering. Na de thee is het eerst WSC dat gevaarlijk komt opzetten, maar zij treffen Span deze middag in topvorm en .als Kools eenmaal gevaarlijk is doorgebroken, haalt Span het leder van zijn schoen. Na on geveer 10 min. spelen moet v. Meeuwen uitvallen, wat een lelijke verzwakking in de WSC-achterhoede betekende. Toch duurde het nog tot even voor het einde dat Stanley door een mooie kopbal 30 liét aantekenen, als v. Gemert uit een vrije schop de bal uit gemeten voor het doel plaatst.- Hiermede was het' pleit be slecht. Zonder dat het doel van Span nog in gevaar komt, fluit de scheidsrechter voor 't einde. Hiermede behoudt RKC haar plaats in de tweede klas, daar geen der concurrenten nog aan de 10 punten kan komen, die door RKC nu behaald zijn. BERKDIJK. Berkdijk 1 speelde Zaterdag. 14 Mei tegen Veerse Boys, op het terrein van Wit Zwart te Capelle, welke vereniging een serie-wedstrijd heeft uitge schreven. Berkdijk speelde 'n zeer goede partij en won dan ook verdiend met 30. Vanaf de aftrap zet Berk dijk alles op de aanval en Veerse Boys die schijnbaar de jongens uit Kaatsheuvel on derschatten, moesten alle zei len bijzetten om doelpunten te voorkomen. Maar ze konden toch niet verhinderen dat na een mooie voorzet van rechts T. v. Gooi met een mooie kop bal weet te scoren. Veerse Boys probeert dan ook enkele malen door te bre ken, maar vindt een prima achterhoede tegenover zich. Ze treuzelden te lang met de bal en kwamen dan ook maar sporadisch voor het doel. Als 5 min. voor half-time de mid- voor mooi doorbreekt, is het 20 voor de Berkdijkers. Na de rust is het weer het zelfde spel; wel zijn nu de Veerse Boys meer in de aan val, maar de blauwhemden zijn veel gevaarlijker. En zo weet T. v. Gooi met een ju weel van een doelpunt de zege veilig te stellen. Als scheidrechter de Man, die keurig leidde, einde fluit, heeft Berkdijk dan ook ver diend gewonnen. Zaterdag a.s. speelt Berk dijk 1 op hetzelfde terrein tegen Waspik 1. Aanvang 4 uur, Gooi luck, jongens. SCHEIDSRECHTERS- VOETBAL-TOURNOOI. Het voetbal-tournooi dat de Scheidsrechtersvereniging Groep Langstraat organiseert voor vete ranen-elftallen, belooft een groot succes te worden. Een acht-tal veteranen-elftallen hebben hier voor ingeschreven. Door de Amstel-Brouwerij is een prachtige Beker beschikbaai gesteld, die zij door tussenkomst van de hoofdagent dhr. Jos. v. d. Lee mochten ontvangen.. De wedstrijden worden ge speeld op de terreinen van de deelnemende veteranen-elftallen. DE HARDER SPEELT TEGEN ENGELAND B: Op twee spelers na is het Nederlands Bondselftal dat Woensdagavond 18 Mei in het Olympisch Stadion tegen En geland B speelt, gelijk aan de ploeg die Frankrijk met 41 heeft geslagen. In de midden linie is De Vroet, die met Feijenoord in Turkije toert, vervangen door Stoffelen; in de voorhoede krijgt De Har der zijn grote kans, waartoe woruen gemaaKt. ragen bezit komt in ons land nog veel voor in landbouw, am bacht en handel. De meeste boeren hebben hun huis of 'n gedeelte van hun grond in ei gendom, ofschoon ook hier de laatste 2030 jaren de toe- Qtarirl nio+ vprVï^to-*-J Brandes niet is opgesteld. Lenstra is aangewezen als midvoor. De samenstelling van het elftal is derhalve: De Munck (Sitt. Boys). Van Bun (MVV) en Schij- venaar (EDO). Van Schijndel (SVV), Ter- louw* (DCV, aanvoerder) en Stoffelen (Ajax). ■Van Overbeek (BW), Wil kes (Xerxes), Lenstra (Hee- renv.), Timmermans (ADO) en De Harder (VUC). De reserves zullen nog wor den aangewezen. DUIVENSPORT. DRUNEN. „De Vredesduif". Wedvlucht Noyon 280 km.; los 10.15 uur; gem. snelheid eerste duif 1077 M. per min. Eerste duif 2.22 uur. Laatste duif 2.45 uur. Hooven v. Huiten 1. 34, 38; Brok Pulles 2, 40; W. Melis 3; H. C. Peldens 4; J. Aarts 5; A. v. Halder 6, 15, 26, 35; A. Willemse 7, 20, 37; J. Scha pendonk 8, 16; M. van Sluis- veld 9, 23, 25; v. Huiten van Ravenstijn 10, 18, 30; C. Brok 11; A. v. d. Veer 12, 14, 17, 39, 43; G. v. Huiten 13, 32; M. Pelders 19; H. v. Huiten 21, 29; G. Maas 22; J. de Veer 24; A. Spee 27, 36; J. Biekens 28; H. v. d. Plas 31; Gebr. Klerkx 33; H. Kruissen 41; C. v. Box tel 42. Eerste overduif: P. Scherpenburg. De overtuigende overwin ning in de laatste etappe van v. Beek kon niet meer ver hinderen dat Gerrit Schulte, DE renner van deze tweede ronde van Nederland in het algemeen klassement de eer ste plaats wist te behouden en aldus deze ronde won. Voor de zoveelste maal heeft de Bosschenaar zijn veelzijdig wielertalent getoond en be wezen één van de beste, zo niet de beste Europese renner te zijn. Over succes hebben de or ganisatoren van de tweede ronde niet te klagen; het is een succes geworden, groter dan vorig jaar. De belangstel ling was overgroot en groeide steeds naarmate het einde na derde. Bij de tweede gelegenheid reeds heeft de Ronde van Ne derland kans gezien een repu tatie te vestigen, die haar voortbestaan in de toekomst verzekert. Uitslagen en klassementen. Uitslag 7e rit le deel GeleenVaals. 1 De Hoog 1.45.33 2 Callens id. 3 Dorgebray id. 4 Franken id. 5 De Korver 1.46.38 6 Savelberg 1.48.13 7 Peters 1.48.27 8 Vooren 1.48.45 9 Pellenaars id. 10 Keteleer 1.48.51 Uitslag 7e rit 2e deel tijdrit V aalsKerkrade. 1 G. Schulte 1.46.54 2 Voorting id. 3 Savelsberg id. 4 Jos. Janssen id. 5 A. Vooren 1.47.31 6 Pellenaars id. 7 Schellingerhoudt id. 8 van Beek id. 9 Bakker 1.47.41 10 Accou 1.47.49 Uitslag 8e etappe. 1 v. Kerckhove 4.12.06 2 Schulte 4.12.15 3 Vooren 4.12.18

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5