WAALWÏK DE LANGSTRAAT ma KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langsiraatse Courant SHOUT NIEUWKU1K VUJMEN SPRANG-CAPELLE CAPELLE GEERTRUIDENBERG Tf* WWTTETTTTW DIPLOMA-UITREIKING u je' Katholieke Gezinszorg VAN DE PLANKEN OP HET VELD. 13 AAA I f MAANDAG 30 MEI 1949 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukker ij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. 72e JAARGANG No. 44. Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaaj tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Als resultaat van de oplei ding in „Huize Ancilla" alhier, vanwege de Stichting „Katho-, lieke Gezinszorg", mocht j.L Zaterdag weer een aantal meisjes het diploma en insig ne van gezinsverzorgster ont vangen, als bewijs dat zij vol ledig theoretisch en practisch geschoold en berekend zijn voor haar mooie sociale taak. Een andere groep meisjes kreeg het getuigschrift dat zij met goed gevolg het half jaar internaats-opleiding in „Huize Ancilla" genoten hebben. De uitreiking hiervan had als gewoonlijk met enige plechtigheid plaats, waarbij 't verantwoordelijke, doch ze genrijke werk van de gezins verzorgsters voor de geslaag den, hun ouders' en verdere genodigden nog eens duidelijk in het licht werd gesteld. In één der lokalen van de R.K. Huishoudschool werden Zaterdagmorgen om 10 uur de getuigschriften uitgereikt aan de vierde groep gezirisver- zorgsters die een half jaar op leiding in „Huize Ancilla" had den genoten en thans een jaar in de practijk hun kennis en ervaring zullen verrijken om daarna hun proeven van be kwaamheid af te leggen ter verkrijging van het diploma gezinsverzirgster. De heer F. Smolders, voor zitter van de Stichting „Kath. Gezinszorg" te Waalwijk, sprak een welkomstwoord en uitte zijn vreugde dat weer 'n aantal toegewijde krachten 't mooie werk van de stichting zouden gaan behartigen. Het ware te wensen dat deze ver heven taak, dit werk van naastenliefde door meer Lang straatse meisjes als een scho ne roeping werd aangevoeld. Het blijkt steeds moeilijker te gaan een cursus volgeboekt te krijgen. Moge het werk van de geslaagden de beste pro paganda zijn voor dit mooie werk. De getuigschriften werden hierna onder een toepasselijk woord uitgereikt door de Zeereerw. Heer Pastoor Ras aan' de volgende 5 geslaagden: Diny Timmermans uit Dru- nen, Ton van Hooren uit Was pik, Berta Remi uit Waalwijk, Tonny v. Asseldonk uit Maria- heide en Jaantje v. d. Made uit Moerdijk. Door mej. A. Schellekens werd hierna namens het Dio cesaan bestuur dank gebracht aan Mej. Lambermont en Mej. v. Slobbe en andere leraressen voor de opleiding en prettige samenwerking en aan het be stuur der Stichting dat alles doét om dit mooie werk in stand te houden. Zij sprak vervolgens enkele behartens- waardige woorden tot de ge slaagden, voor wie het thans op de practijk zal aankomen. Speciaal wees zij op de nood zakelijkheid dat de gezinsver zorgsters, tegenover iedereen, behalve tegenover de maat schappelijke werkster waar onder zij werkt, zwijgt over alles wat zij hoort en onder vindt in de gezinnen waar zij komt. Alle intieme aangele genheden waarmede zij op de hoogte komt, moeten bij de gezinsverzorgstèr veilig zijn. Om dit nog uitdrukkelijker vast te leggen hebben alle ge slaagden een verklaring van geheimhouding te onderteke nen. Door Mej. D. Timmermans werden namen de geslaagden bloemen aangeboden aan Mej. Lambermont en Mej. v. d. Slobbe. Ook Mej. Lambermont sprak mede namens Mej. v. d. Slob be, nog een bemoedigend woordje tot de geslaagden. Zij had grote verwachtingen van deze meisjes die thans aan 't werk van de gezinszorg wor den toevertrouwd. Nadat de heer Smolders na mens het bestuur der Stich ting de geslaagden gefelici teerd had en zijn dank had betuigd aan de dames Lam bermont en v. d. Slobbe en de andere leraressen, sloot hij 't. officiële gedeelte. Om 11 uur vond in „Huize Ancilla" de uitreiking van diploma's en insignes plaats aan 11 gezinsverzorgsters die, na hun half jaar internaat opleiding, ook 1 jaar practijk achter tie rug hadden en thans met goed gevolg haar proeve van bekwaamheid hadden af gelegd. Dit was de tweede groep volledig geschoolde ge zinsverzorgsters die door de Stichting te Waalwijk voor dit zegenrijk maatschappelijk werk werden opgeleid. Aan de dames Martha van Bussel uit Deurne en Jo Voets uit Loon op Zand werd, op voordracht van de maatschap pelijke werksters onder wier toezicht zij hun werk verrich ten, het diploma „met lof" uit gereikt, omdat zij in de prac tijk getoond hadden in elk op zicht te voldoen aan de eisen die aan een goede gezinsver zorgster mogen worden ge steld. Hun vlijt, hun eenvou dige, hartelijke omgang, zon der enige familiariteit, hun goeda opvatting van de op-» voedkundige taak, hun tact en eerlijkheid verdienden al ler lof, zonder aan de be- bekwaamheid en goede hoe danigheden van de andere ge slaagden enige afbreuk te doen. Verder werd het diploma met insigne uitgereikt aan de dames C. Smolders, Helvoirt; E. v. d. Ven, Oirschot; A. Man- ders, Deurne; J. Manders, Deurne; H. Brekelmans, Kaats heuvel; A. v. Swol, Raams-* donk; J. Schepens, Oirschot; W. Remie, 'SrBosch en J. de Graaf, Kaatsheuvel. Ook bij deze uitreiking, ^die eveneens door Pastoor Ras ge schiedde, werden door de heer F. Smolders, namens het be stuur der Stichting te Waal wijk en door Mej. Schellekens namens 't Diocesaan Bestuur, hartelijke woorden van geluk wens gericht tot de geslaagden en hunne ouders, waarvan er verschillende aanwezig waren. De nieuwe, volledig bevoegde gezinsverzorgsters werden aangespoord haar mooie taak met grote toewijding en en thousiasme in de geest van Christelijke naastenliefde te vervullen. Namens de geslaagden bood Mej. C. Smolders aan Mej. Lambermont bloemen aan. Pastoor v. Dinther uit Deur ne uitte zijn waardering voor hetgeen 't Bestuur der Stich ting, directrice en leraressen in het belang der gezinsver zorging gedaan hadden. Spr. was een jaar geleden be nieuwd hoe het in de practijk met deze gezinsverzorgsters gaan zou, maar thans kon hij getuigen dat zij volkomen aan j de verwachtingen voldaan hebben. De heer Smolders was, als voorzitter der Stichting, bij zonder dankbaar voor deze waarderende woorden. Hij hoopte dat de wijze waarop de gezinsverzorgsters haar taak opvatten de beste pro paganda zou zijn voor 't aan nemen van nieuwe gegadig den, met roeping voor dit mooie sociale werk, opdat de opleiding in stand zou kun nen blijven. Wij sluiten ons van harte bij deze wens aan, want ten spijt van alle opwekkingen welke ook meermalen in ons blad verschenen, is de .deelname aan deze cursussen vooral uit Waalwijk uiterst gering, ter wijl de behoefte aan goede gezinsverzorgsters zeer groot is. R.K. MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL. In een interview dat we met de burgemeester hadden en dat vorige week in De Echo werd opgenomen, werd ge wag gemaakt van het grote aantal scholen voor dag onderwijs, dat in onze ge meente is gevestigd. Naast deze dagscholen bezit Waal wijk echter ook nog verschil lende avondscholen: Avond - tekenschool, Avondlessen aan Huishoudschool en Rijksvak school, Sociale Avondschool voor de Middenstand en de Handelsavondschool. Deze laatste school, die pas van 9-maandelijkse cursus tot een 12-maandelijkse is gewor den, bestaat op 1 October van dit jaar, 25 jaren als instelling voor Middelbaar Onderwijs. Het is de bedoeling dit feit feestelijk te herdenken. Om daartoe te geraken is een co mité van oud-leerlingen op gericht, dat alia zoveel moge lijk oud-leerlingen in een reünie bij elkaar wil brengen en dan tevens hen iets wil I aanbieden in de vorm van een toneelvoorstelling of iets der gelijks. Het comité, dat uit 10 oud-leerlingen bestaat, staat onder voorzitterschap van de heer P. v. Zon, Meidoornstr. 1 alhier. Secretaresse is Mej. Mia van Iersel, Julianastraat Waalwijk. Binnenkort zullen alle oud leerlingen een circulaire ont vangen. Op de plannen van 't comité hopen we over enige tijd terug te komen. GEGUND. Bij de onlangs gehouden aan besteding van een te bouwen ledermagazijn voor de Fa. L. Mombers, i§ dit werk opge dragen aan de heer L. Kooien, aannemer, Waalwijk. DIT IS LEVEN. Onder de 50.000 katholieken tussen de 17 en 25 jaar die Zondag Utrecht overstroom den en aldus antwoordden op de uitdaging van Pater Wes- seling, waren er ook ruim 120 uit Waalwijk, die met bussen van Mus;a Express de reis maakten. Toen men echter om onge veer kwart over twee in Utrecht aankwam, bleek de toeloop al zo groot, dat er on mogelijk meer plaats was in de grote Beatrix- en Irenehal van de Kon. Jaarbeurs, waar naar schatting 25.000 jonge katholieke mensen op elkaar stonden. Op meer was er niet gerekend. Een dergelijk en thousiasme had men niet ver wacht. Zeker 25.000 jongeren ston den op de Rijnkade rij aan rij nog te wachten. Een deel van hen werd toen naar de Augus- tinus-kerk gevoerd, waar Pa ter de Greeve en Pater Wes- seling hen ook nog toespra ken. In een volgend nummer ho pen wij iets meer van deze grandioze meeting te vertel len. FILMVOORSTELLING MIDDENSTAND. Dinsdag 31 Mei a.s. zal in. „De Twee Kolommen" voor de leden van de R.K. Midden standsvereniging een film voorstelling worden gegeven door de Vereniging Neder lands Fabrikaat. Het navol gende programma zal worden vertoond: 1. Korte inleiding. 2. „Van volwaardig fruit tot zuivere vruchten-conser- ven". 3. „Beschuit, koek, biscuits, wafels". 4. Pauze met tractatie. 5. Streekfilm Westelijk Nrd.- Brabant. REE GEZIEN. De heer Snijders uit het St. Teresia-gesticht ontdekte Zon dagochtend in de tuin der Eerw. Zusters aan de St. Bernhardstraat een jonge ree. Toen hij naderbij kwam vluchtte 't beestje in de rich-' ting Putstraat. DIEFSTAL. Dezer dagen werd een par tij lood onfvreemd bij de N.V. van Haren's Schoenfabrieken. De daders, een vijftal jonge lui, werden door de politie opgespoord. Proces verbaal volgt. - BALDADIG. De Waalwijkse Rijvereni- ging „Prinses Irene" keerde gisteravond terug van een concours, toen zij in de Over laat ingehaald werden door 'n aantal jonge meisjes op de fiets. Een onbereden paard dat achter een wagentje liep joeg men voor de meisjes, met het gevolg dat het voorete meisje tegen het paard opreed, een buiteling maakte en in de prikkeldraad viel, zodat zij enige verwondingen opliep. WREED EN GEMEEN. Door de heer v. E. uit de Stationsstraat werd dezer da gen bij de politie aangegeven, dat tot nog toe onbekende per sonen twee van zijn postdui ven de kop hebben afgerukt, waarna men de vogels in het hok liet liggen. Behalve dat het wreed en gemeen is, is het voor de ei genaar een schade van 75.-. DEUR INGETRAPT. Toen de heer en mevr. v. d. B. in de Grotestraat op een avond afwezig waren, kreeg het dienstmeisje bezoek van een oud-verloof de. Het meisje weigerde hem echter open te doen, waarna de ex-verloofde de voordeur intrapte. Misschien dat hij toén een beetje tot bezinning kwam, want hierna zette hij het op een lopen. De politie onder zoekt de zaak. NIEUWE SCHOEN FABRIEKEN TE 's-BOSCH IN BEDRIJF. De nieuwe fabrieksgebou wen die door Ivo van Haren's Schoenfabrieken N.V. en de Nederl. Schoenenunie Bloch Stibbe „Hollandia" te Den Bosch worden gebouwd, zijn thans nagenoeg voltooid. In de nieuwe „Van Haren"- fabriek heeft men reeds sinds een paar weken met een 40- tal arbeiders een begin ge maakt met de productie, ter- wijl vandaag in de „Hollan- dia"-fabriek met één band wordt begonnen, voorlopig met ongeveer 50 man perso neel. Het ligt in de bedoeling de installatie en personeelbezet- ting geleidelijk uit te breiden en nog deze zomer de fabrie ken volledig in bedrijf te stel len. Dinsdagavond a.s. om 7 uur spelen de acteurs van 't R.K. Baardwijks Gemengd Toneel een voetbalwedstrijd tegen die van hun zusterveren. O.O.G. Voor enige uren zal men dus het toneel omruilen tegen het R.K.C.-veld. Zullen zij daar dezelfde talenten demon streren? Zou het een drama zijn of een blijspel? Einde bedrijfscursus R.K.J.B. Dezer dagen kwamen op een speciale bijeenkomst de cursisten van bovengenoemde cursus bij een. Op deze bijeenkomst waren ook aanwezig de heer Kamp, hoofd van de Lagere Landbouw school te Nieuwkuijk en adviseur van de R.K.J.B. Tevens was aan wezig het bestuur van de N.C.B. De voorzitter van de N.C.B. de heer C. v. Drunen, opende de bijeenkomst en zette in een korte speech het doel van de cursus uiteen. Het verheugde spr. dat zovelen de cursüs hadden ge volgd en wel met goed succes. Daarna ging spr. over tot uit reiking van de diploma's. Van de 17 cursisten slaagden er 15. Met lof slaagden o.a. Leo van Noort en J. A. Vrijhoeven, de overge geslaagden zijn: W. van Delft Adrzn., W. v. Delft, H. v. Delft, L. v. Delft, J. v. d. Hoven, Jo v. d. Hoven, J. A. Jehoel, C. van Loon, L. v. Loon, L. Rulles, C. Vissers, C. Verhoeven en Jos Vrijhoeven, De heer v. Drunen wenste al len van harte geluk met het be haalde succes en sprak de hoop uit dat de gediplomeerden in de toekomst de vruchten zullen mo gen plukken van hun werk. Het woord werd ook nog, ge voerd door de heer Kamp, die zich aansloot bij de vorige spre ker. Het verheugde Jiem dat Dru nen de primeur heeft gehad van een dergelijke nuttige cursus. De heer v. d. Broek, leraar in deze cursus, was vol lof over de aandacht, de toewijding en de ijver waarmede al de cursisten de lessen hadden gevolgd. Namens de leerlingen dankte Wim v. Delft, allen, die aan het tot stand komen van deze cursus hun medewerking hadden gege ven. In het bijzonder bracht hij dank aan de leraar die er in ge slaagd was deze cursus op een hoog peil te brengen. Collecte. De collecte voor het Katholiek Thuisfront bracht in onze paro chie de som op van pl.m. 400, benevens nog verschillende ge bruiksvoorwerpen voor de jon gen^ overzee. Sportdag. Naar wij vernemen, zal op 2 Juli a.s. door de R.K.J.B. een grote Kringsportdag worden ge houden. Deze sportdag zal. wor den georganiseerd door de afd. Drunen en in Drunen die dag weer de nodige drukte en vertier brengen. Eerste H. Commune. Op Hemelvaartsdag deden in de parochie St. Lambertus 43 kinderen hun eerste H. Commu nie. Het waren 22 jongens en 21 meisjes. Langstraatse schutters op concours. De verenigingen St. Blasius te He.usden, Juliana te Vlijmen en St. Catharina te Herpt zullen deelnemen aan het Gildeconcours te Teteringen. De reis zal ver moedelijk per B.B.A.-bus worden ondernomen. Vertrek te Heusden 2e Pinksterdag circa 11 uur. De optocht te Teteringen vangt aan te 12.30 uur nam. Alle deelne mers aart het concours moeten aan de gildeoptocht deelnemen. Sluiting Meimaand. Dinsdag 31 Mei sluiting der Meimaand. De parochianen van Elshout worden verzocht zoveel mogelijk Zondag te houden. Om 9 uur wordt een solemnele Hoog mis opgedragen voor de levende en overleden leden van de broe derschap der Wonderbare Moe der. Om 3 uur n.m. Ziekenlof en kinderzegen, om 6.30 uur plech tig sluitingslof met processie en begeleidng van de kerkelijke fan fare. Verslag hiervan in ons blad van Donderdag 2 Juni. Groot concours Handboog schutters van de Langstraatse Bond van Handboogschutters op Zondag 29 Mei. Verslag hiervan in ons nummer van Donderdag 2 Juni. Nieuwe zangvereniging. Dezer dagen werd in café J. Siegers een nieuwe zang vereniging opgericht, die de naam zal dragen Sempre Ani- mato. Het voorlopig bestuur werd gekozen als volgt: Jo v. d. Ven, voorzitter; Fr. v. d. Broek, secretaris; J. Moster- mans, penningm. Het geheel zal onder leiding staan van di recteur M. v. Helvoirt. R.K. Middenstand. De R.K. Middenstandsvereni ging hield Dinsdagavond haar vergadering voor leden en niet- leden in de zaai van de heer Ant. v. Vught. Het doel dezer verga dering was de „Vlijmito", Viij- mense Middenstandstentoonstei- ling. De Voorzitter opende om 9 uur deze bijeenkomst en heette alle aanwezigen welkom. Hij licht, al vorens hij de plannen van de ten toonstelling naar voren brengt, eerst de leden in omtrent de geno men bestuursbesluiten. Reeds wa ren er ongeveer genoeg deelne mers om de „Vlijmito te doen doorgaan. Het bestuur had echter gemeend om elke winkelier en za kenman in Vlijmen mee te doen inschrijyen. Van de zijde der le den bestaat voldoende belangstel ling en reeds zou de „Vlijmito" haar inschrijvingsdatum kunnen vervroegen. Voorgesteld werd om de datum van inschrijving te slui ten of> 31 Mei. Tot' deze datum kunnen in verband met verdere afwerking nog inschrijvingen wor den aangenomen. Indien men in schrijft moet men lid zijn van de R.K.M.V. en mag men medewer king van de grossiers of groot handel inschakelen. De datums zijn vastgesteld en daar wordt niets meer aan veranderd. Middenstanders, draagt elkan ders lasten en bouwt mede aan deze „Vlijmito". Om 11 uur werd deze vergade ring, na veel gesproken te heb ben over de „Vlijmito" door de voorzitter gesloten. Einddiploma Landbouwschool. Na drie jaar studie aan de land bouwschool Langstraat-Oost, ge vestigd in Mariënkroon te Nieuw- kuik, werd het einddiploma uit gereikt aan onze dorpsgenoten: L. Boom, P. v. Engelen, A. Kivits, A. Klerkx, H. Klerkx, H. Mom- mersteeg en J. Mommersteeg. Solisten-concours. Zaterdag 28 Mei 1949 namen 6 leden van de Harmonie Con cordia deel aan het Nationaal So listen-concours te Boekei en be haalden de volgende prijzen: H. A. Boom, clarinet, met La Pluie d'Or van P. Bouillon, 1ste prijs met 108 punten. F. W. Vennigs, Tuba, met 11e Air Varié van M. J. Christophe, lste prijs met 93 punten. Th. de Man, Alt, met Morceau de Salon van H. Painparé, lste prijs met 91 punten. K. Kivits, B-clarinet, met Le Tourbillon van P. Bouillon, lste prijs met 90 punten. J. C. Oremans, Bariton, met 11e Air Varié van M. J. Chris tophe, 2e prijs met 80 punten. P. A. Mommersteeg, Tuba, met The Rosy Man van H. Round, 2e prijs met 76 punten. Een mooi succes, 4 eerste en twee 2e prijzen! H. A. Boom maakt een mooie kans naar het hoogste aantal pun ten van Zaterdag. ijUftuL i-i fei J i Postduivenvereniging „De Zwaluw" Wedvlucht van Quievrain op Donderdag 6 Mei 1949. Los te 12.05, sterke Z.W. wind. Eerste duif 1.39.51. Snelheid 1887.45 m. Laatste prijswinnersduif 1.48.22. Snelheid 1731.20 m. per m. Prij zen als volgt: C. Meesters 1, 9, 20 L. Hees been 2 A. v. d. Wiel 3, 8 A. L. v. Heivoort 4, 12 G. v. d. Sande 5N. v. Esdonk 6, 43 J. Kivits 7W. v. Ravensteijn 10, 32; A. v. Dal 11; P, v. Ges tel 13; H. Pelders 14; H. v. d. Heijden 15 P. Pulles 16, 37, 38 J. v. Overdijk 17; L. de Laat 18; L. V. Esch 19, 22; M. Nicols 21; 34 A. Parijs 23 G. Treuren 24 P. v. d. Loo 25, 26, 31 J. Ver haren 27, 28J. v. Boordwijk 2 A. v. d. Dungen 30 K. Kivits 33 A. v. Oijen 35 L. v. d. Heij den 36 C. v. Heivoort 39 M. de Laat 40 P. v. d. Linden 41 G. v. Esdonk 42; G. Sluijmers43 Feestavond, J.l, Woensdagavond werd in een der lokalen van de Christel, den aan het bestuur en personeel School een feestavond aangebo- der school en de helpers en help sters van het Oranjecomité. Hen werd dank gebracht voor de hulp 'bij de feestelijkheden bij de ver jaardag van H. M. de Koningin en de hoop uitgesproken dat bij een volgende gelegenheid weder om een beroep op hen mocht worden gedaan. Door leden der Mandolineclub A Tempo werd voor de muzikale omlijsting ge zorgd. Het was een echt gezel lige avond. I Ned. Herv. Kerk, Ds. G. W. de Bruijn, Ned. iHerv. predikant alhier, heeft voor het beroep naar Vinkeveen be dankt. Z.Eerw. ontving een be roep naar Ridderkerk. Geref. Kerk. A.s. Woensdagavond 8 uur zal in de Geref. Kerk alhier een ge meentevergadering worden ge houden. Muziekvereniging „Kunst na Arbeid" behaalde te Beekbergen mooi succes. Op Hemelvaartsdag nam de muziekvereniging „Kunst na Ar beid" deel aan het te Beekbergen door het Harmoniecorps „Prin ses Juliana" ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan dézer vereni ging aldaar onder auspiciën van de Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen georganiseerde muziek concours. In de 2e afdeling, waar in mede uitkwamen de muziek verenigingen „St. Remegius" uit Duiven en „Concordia" uit Ba- rendrecht, werd met het verplich te werk „Pergo et Perago", ou verture van M. J. Cerfontaine, een le prijs met 51 punten be haald. Een schitterende prestatie voor onze slechts 22 leden tellen de muziekvereniging, die pas het vorig jaar Juli op het federatief muziekconcours te Zeelst promo veerde van de 3e naar de 2e af deling. Met grote vreugde kun nen we constateren dat de mu ziekvereniging onder energieke leiding van haar dirigent, dhr. A. J. Dankers uit Loonopzand en dank zij de lust en ijver, waar mede de werkende leden zich aan de studie wijden, belangrijke vor deringen maakt en stap voor ?tap bezig is de goede naam, welke zij voor het uitbreken van de oorlog tot in wijde omgeving genoot, te herwinnen. Het behaalde succes met Hemelvaartsdag zal èn voor directeur èn voor werkende leden een stimulans zijn, op de ingesla gen weg naar een hoger niveau voort te gaan. Dat de gemeentenaren met hun muziekvereniging meeleven, bleek des avonds bij de aankomst van de gelauwerde vereniging in haar repetitielokaal bij de heer Cové aan de Nieuwevaart. Een groot aantal belangstellenden had zich hier verzameld en verschillende bloemstukken, o.m. van de voet balvereniging „Wit-Zwart", de postduiven ver en. De Luchtvaart en de motorsportvereniging „Ma rijke" vrolijkten de met guirlan des versierde zaal op. Beroep niet aangenomen. Ds. C. Treure te Wilsum heeft voor het op hem uitgebracht be roep naar de Ned. Herv. Gem. aan de Loonsedijk bedankt. Bedankt. De heer Ant. Smit heeft be dankt als ouderling der Ned. Herv. Gem. te dezer plaatse. SHHilMNi! t ui Gemengde Zangvereniging „Geertruidenberg". De Gemengde Zangvereniging „Geertruidenberg", die op He melvaartsdag deelnam aan het groot nationaal muziek- en zang concours te Vianen, heeft aldaar opmerkelijke successen geboekt. Niet minder dan vier hoofdprij zen werden behaald, n.l. een le prijs met 378 punten -en bijzon dere lof van de jury n de eerste afd. (gemengde koren; een le prijs in de erewedstrijd tussen alle le prijswinnaars; een extra prijs voor het behalen van het hoogst aantal punten van de concours dag en last not least de direc- teursprijs voor de beste dirigent van de dag. Proficiat, gemengde zangvere niging en directeur Jan Nollen voor deze uitzonderlijke prestatie. Als met eenzelfde enthousiasme wordt doorgegaan, zullen de re sultaten het volgende jaar, als zij uitkomen in de afd. Uitmuntend heid, eveneens goed zijn. Geer truidenberg mag pots zijn op een dergelijke vereniging. f Candid'atenlijsten. Op Vrijdag l.l. heeft het Cen traal Stembureau de lijsten der candidaten genummerd als volgt: 1. R.K. Middenstand; 2. Huis eigenaren; 3. Kath. Arbeidersbe weging: 4. Gemeentebelangen; 5. Partij v. d. Arbeid. Kajotters. Op de laatst gehouden verga dering van de Kajotters en de pioniersgroep van Geertruiden berg is een zomerprogramma sa mengesteld, dat luidt als volgt In Juni worden grote fietstoch ten georganiseerd om met volle teugen van de natuur te genieten. In Juli zal met een boottocht een bezoek worden gebracht aan de Biesbos, waar zij de gehelen dag zullen vertoeven. Ook zal in die maand het diocesane congres, dat te Oss wordt gehouden, wor den bezocht. In Augustus gaan zij een week end naar het kamp van Bladel. Tevens zal ook in die maand een stevige actie worden gevoerd ten bate van het clubhuis. De Jlondagen die nog niet of ficieel zijn bezet, worden besteed aan het organiseren van flinke wandeltochten. Door het districtsbestuur zal eveneens een program voor de zomer worden vastgesteld, doch meer in de richting van sport, openluchtmeeting en een speur tocht in de Biesbos. De plannen der Kajotters zijn dus wel af. Het is te hopen dat zij medewerking van het weer zullen hebben, zodat het welsla gen dan verzekerd is. Alle jonge arbeiders, die mede wensen op te trekken in die maanden, zijn in hun gelederen welkom. CORRESPONDENTSCHAP J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. AGENTSCHAP G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. De Brandweerwedstrijden. Er was grote belangstelling voor de Kringwsdstrijd van de Brandweer uit de kring Tilburg voor Zaterdag 28 Mei vastgesteld te Kaatsheuvel. Er was belangstel ling van het publiek, doch ook de gemeentelijke en Brandweerauto riteiten toonden hun interesse voor de kampstrijdtussen niet minder dan 15 groepen, zowel uit bedrijven\als van gemeenten op gekomen. We merkten op Burge meester Mr. v. d. Heijden en de burgemeesters van Waalwijk, Drunen en Waspik, daarnaast de Inspecteur van het Brandwezen voor de Prov. Nrd.Brabant en Zeeland, de heer Meenhorst en de Kringcommandanten Flameling uit Tilburg en Donders uit 's- Bosch verder de gem.-secretaris v. Nieuwstadt enz. Het Marktplein was afgezet en door afscheidingen was 'n fabriek geprojecteerd met gang en com partimenten, dat als brandend object voor iedere groep, volgens de hun verstrekte opgave was aangeduid. In de Bel Canto-zaal was een meldingspost gestation- neerd, van waaruit door een ge luidsinstallatie van de firma de Brouwer de oproep en de instruc ties tot de deelnemers gericht wer den.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5