£&Molon DE LENG M DRUNEN ELSHOUT HAARSTEEG SPRANG-GAPELLE CAPELLE GEERTRÜ1DENEEP.G VOETBAL een' machtig" 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN 'DONDERDAG 9 JUNI 1949 2 Was Uw wol veilig in Achtste Leerjaar S A N H P R i M BIJ EXAMENS V Katholieke Kerk in Tsjecho- Slowakije. Alle corresponden tie aan Mgr. Beran moet in beslag genomen worden, alle brieven van kerkelijke hoog waardigheidsbekleders moeten worden gecensureerd, zoals ook alle telefoongesprekken, vergaderingen enz. worden gecontroleerd, terwijl de pas torieën gedwongen worden medebewoners op te nemen, die niets anders dan Sovjet spionnen zijn. De goederen van de Kerk zijn in beslag ge nomen, een katholieke pers is er niet meer, evenmin een katholieke uitgeverij, semina ries, studiehuizen van orden e.d. moeten aan de staat een bestuurder vragen, gevange nissen en concentratiekampen raken overvol met priesters en leken. En zo worden er nog talloze andere maatregelen genomen, die ieder die 't nog niet was, van de perversiteit van het communistische sys teem moeten overtuigen. 35 ct per pak. Netto 100 gr. En laat men dan in 't gun stigste geval te Parijs tot een voorlopige overeenstemming geraken, laat men dan een economische overeenkomst sluiten, mensen die geloven in een leven in vrede in een wereld waar communisten zijn, zijn dom en kortzichtig; mensen die hun steun geven aan deze partij en misschien bij de komende verkiezingen aan deze partij hun stem ge ven, zijn blind voor de werke lijkheid en geven blijk niet 't minste kwantum inzicht en verstand te bezitten. TOESTAND IN INDONESIë. De vrees van een groot aan tal bewoners van Djokja voor mogelijke represailles van de terugkerende Republikeinse troepen blijkt niet ongegrond, wanneer we horen hoe in be paalde délen van Indië, met j name in en rond Solo de ter- reur-activiteit weer toeneemt en zich speciaal richt tegen die inwoners, die met de Ne derlanders samenwerken. Ook de transporten van Djokja naar Magelang van de duizen den evacué's ondervinden nog al eens hinder van beschie tingen. Speciale maatregelen hebben echter gezorgd dat tot dusver onder de evacué's geen slachtoffers te betreuren zijn. Ook de waakzaamheid der Nederlandse- troepen wat be treft de benden die in het z.g. zijterrein opereren, neemt niet af. Zo werd de vorige week een sterke bende geheel uit elkaar gedreven, waarbij 30 terroristen omkwamen. VALSE-MUNTERS- COMPLOT ACH TERHAALD. Door de Venlose politie is in samenwerking met de cri minele Voorlichtingsdienst 'n omvangrijke sluikhandel in valse dollars en marken ont dekt. Deze handel bleek over geheel W.-Europa vertakt te zijn en zijn oorsprong te heb ben in Parijs. In Nederland zijn reeds elf personen gear resteerd; de leidster van de Nederlandse bende bleek een 20-jarige Francaise te zijn, die de verbindingen met Parijs onderhield en voor de ver spreiding van de valse biljet ten in Nederland zorg droeg. Een grote hoeveelheid van bil jetten van één, twintig, vijftig en honderd dollar en van twintig en honderd mark kon den worden achterhaald. RADIOREDE PRINSES WILHELMINA. Ten vervolge van Haar Paas- boodschap zal H. K. H. Prinses Wilhelmina op 9 Juni over beide zenders een toespraak hou den ter gelegenheid van de Pink- stertijd. Deze rede zal worden ge volgd door een vertaling in het Hebreeuws. De wereldomroep zal de rede uitzenden in het Neder lands, Engels, Frans en He breeuws. H. K. H. zal de rede persoonlijk uitspreken in het Ne derlands, Engels en Frans. DR. BEEL TERUG IN ONS LAND. Om even over drieën is Za terdag op Schiphol de K.L.M. Constellation „Holland" geland met aan boord de oud H. V. K. dr. L. Beel. Een groot aantal journalisten omringde dr. Beel toen hij in gezelschap van zijn vrouw en dochters in de aan- komstloods de douaneformaliteiten vervulde. „Toekomstplannen?", zei dr. Beel lachend, „die heb ik niet. Ik ga eerst met vacantie". Te zijner begroeting waren op het vlieg veld aanwezig de ministers dr. Drees, mr. Schokking, mr. van Maarseveen en mr. van Schaik, alsmede prof. Romme. IN 1950 WEER WETTELIJK VERPLICHT In 1950 zal de achtjarige leerverplichting weer van kracht worden. Om de daar aan verbonden moeilijkheden te kunnen ondervangen, heeft de regering bij de Tweede Ka mer een wetsontwerp inge diend tot wijziging van de La- ger-Onderwijswet van 1920. In dit ontwerp stelt minister Rut ten voor, het aantal leerjaren voor de gewone lagere school van 6 op 8 te brengen, waar door dit dus gelijk wordt aan de duur der leerverplichting. Bij de overgang na 6 of 7 leerjaren naar een andere on derwijsinrichting zullen zich dan geen bezwaren meer voor doen. De ouders, die hun kin deren na het zesde leerjaar nog verder onderwijs willen laten genieten, kunnen hun kinderen in de zevende en achtste klas van de G.L.O.- school laten plaats nemen. Thans is het mogelijk om met een verklaring der ouders, dat zij tegen het onderwijs op al le binnen redelijke afstand van hun woning gelegen scho len bezwaren hebben, voor een leerling na het beëindigen van het zesde leerjaar vrijstel ling van leerplicht te verkrij gen. Toetsing van deze be zwaren is daarbij niet toege staan. Nu echter het aantal leer jaren van 6 op 8 wordt ge bracht, kunnen onwillige ou ders met toepassing van het toetsingsrecht worden ge dwongen, de kinderen op school te laten blijven. V.G.L.O. blijft. Naast de G.L.O.-school met 8 leerjaren blijft de school voor Voortgezet Gewoon La ger Onderwijs (V.G.L.O.) ge handhaafd. De minister heeft 'n kleine commissie ingesteld om hem van advies te dienen in zake het karakter, dat zal moeten worden gegeven aan deze tak van onderwijs, wel ke zich nog in een proefsta dium bevindt. De verzorging van het zintuiglijk-motorische handelen en de vorming van 't gemoedsleven zullen even wel de leidende gedachten zijn. Zij zullen evenzeer gel den voor de zevende en acht ste klassen van het gewoon lager onderwijs. Hoofdpijn - Kiesoijn - Zenuwpijn Pijnverdrijver bij uitnemendheid i p"*"i" 40-75 ct. tijdens de bezetting is gebleken. Hij hoopte, dat men in dezelfde geest ook in de toekomst goede resultaten zal verkrijgen. De minister van O. K. en W„ prof. Rutten, prees de zegenrijke arbeid van de N.C.R.V. in de loop van 25 jaar, een arbeid, die in het bestel als gevolg van het thans in bewerking zijnde wets ontwerp moet worden voortgezet in redelijke en verantwoorde au tonomie. Ook prof. mr. P. .S Gerbrandy sprak namens de Radio-raad en richtte een persoonlijk woord tot de aanwezigen. Het hoogtepunt van deze bij eenkomst was de aanbieding van het jubileumgeschenk52.712 nieuwe leden. In tot aal heeft de N.C.R.V. thans 175.348 leden. BELGISCH WAARNEMER GEWOND. TeBojoIali, bewesten Solo, is de Belgische militaire waarnemer van de UNCI, kapitein Jonckhee- ren uit Brussel, licht gewond aan een der benen tijdens eeii beschie ting van een lokaal, waar een voorstelling door de Niwin werd gegeven. Een gewapende bende heeft Zaterdagmiddag een aanval ge daan op een oliepalmonderneming van de Delimaatschappij. De Eu ropese assistent A. M. v. d. Veen, een ondernemingswachter, een arbeider en een Indonesisch kndje werden bij het gevecht ge dood. De bende ontkwam met 7000.-. VLIEGRAMP IN DE V.S. G. 46 in zee gestort, 45 doden. Bij een vliegtuig-ongeluk boven de Caraïbische Zee zijn 45 personen om het leven ge komen. Een transporttoestel van de Amerikaanse maat schappij „Strato" stortte vlak ADVERTEERT IN DIT BLAD. Huishoudkunde voor meis jes van deze leerjaren zal voorlopig slechts kunneii wor den. gegeven waar van een el ders bestaande keukeninstal- iatie gebruik kan worden ge maakt. Wel zullen reeds aan stonds meer algemeen hand werken voor meisjes en han denarbeid voor jongens kun nen worden gegeven. Daarom zullen deze vakken dan ook niet meer naar keuze, doch verplicht zijn. In het achtste leerjaar zal men een kleiner aantal lesuren dan in andere klassen worden volstaan om aldus een geleidelijke over gang te vormen naar 't maat schappelijk leven. Behalve in de grote, steden zal de V.G.L.O.-school het ka rakter dragen van een streek school, die zich vrij aanpast bij de behoeften van haar om geving. N.C.R.V. herdenkt ZILVEREN JUBILEUM. Een kleine 100.000 man is aan wezig geweest bij de jubileum samenkomst van de N.C.R.V., die Maandag ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der omroep vereniging in het Lariksdal in Sonsbeek is gehouden. In zijn welkomstwoord wees de voorzitter der N.C.R.V., mr. A. B. Roosjen, er op, dat het wetsont werp inzake de radio een nieuw bestel moet brengen, waarin vol doende aandacht is geschonken aan de historische ontwikkeling. Met behoud van haar principes moet daarin plaats zijn voor de grote verantwoordelijkheid dra gende autonome omroepverenigin gen. Na de welkomstwoord sprak de burgemeester van Arnhem. Hij bracht de gelukwensen van het gemeentebestuur over. Op voor stel van mr. Roosjen werd na mens alle aanwezigen een tele gram aan het Koninklijk Huis ge zonden, waarin de trouw en ver knochtheid van de leden van de N.C.R.V. aan Koningin Juliana en haar Huis tot uitdrukking wer den gebracht. Minister-president Drees legde tijdens zijn toespraak de nadruk op de sfeer van geestelijke vrij heid, waarin de N.C.R.V. zich kon ontwikkelen en noemde dit een wezenlijk kenmerk van het Nederl. volk. Tenslotte noemde hij in het bijzonder de trouw aan de beginselen van het protestants christelijk volksdeel, zoals dat ook nadat het in San Juan, op het Amerikaanse eiland Porto Ri co, was opgestegen in zee en zonk binnen zes minuten. Er waren 73 passagiers aan boord onder wie 13 kleine kinderen. Alhoewel er gehoeg reddings boeien aan boord waren, durf den vele passagiers niet in 't water te springen. Sommigen van hen, die het toestel wel konden verlaten, voordat het zonk, zwommen naar kleine rotseilandjes in de buurt, waaraan zij zich vastklemden. Geen der kinderen zou zijn gered. spelen zunuwen een grote rol Een rustig examen doet U met Mijnhardt Zenuwtabletten Het toestel, een tweemoto- rige C 46 uit Amerikaanse iégervoorraden, kreeg machi nestoring, waardoor een motor uitviel. De piloot vroeg verlof naar het vliegveld te mogen terugkeren, maar vlak daarop stortte het vliegtuig in zee. Daar 't vliegveld gealarmeerd was door het bericht over de machinestoring, werd direct een begin gemaakt met 't red dingswerk. Dit werd echter bemoeilijkt door de regen en de ruwe zee. Het ongeluk ge beurde 's morgens om onge veer half zeven. De zes leden van de bemanning zijn allen gered. 26 DODEN BIJ VLIEGRAMP IN BRAZILIë. Een transportvliegtuig van het Braziliaanse leger met 26 personen aan boord, is kort na de start bij Lforianapolis tegen een berg gevlogen. Vol gens het Braziliaanse minis terie van Luchtvaart zijn alle inzittenden gedood. Ook in Griekenland. In Griekenland is een vlieg tuig in de nabijheid van Athene neergestort, waarbij alle 22 inzittenden om 't leven kwamen. Vergadering Waterschap „Hei of Meerdijk en Polder van Drunen". De stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „Hei of Meerdijk en Polder van Drunen" hielden dezer dagen een vergade ring in Hotel Vissers. Bij de ope- nhg heette de voorzitter, de heer C. v. Drunen, allen van harte welkom. De notulen werden on veranderd goedgekeurd en de in gekomen stukken ter kennisgeving aangenomen. Uit de aanbieding van de re kening bleek dat de inkomsten voor '47'48 o.m. bedroegen 11338.05, de uitgaven hadden bedragen 11309.13. Aan de orde was verder het vaststellen van de omslag '49-'50. Deze werd op voordracht van het bestuur als volgt vastgesteld: a. voor de Binnenpolder 3.— per H.A., verhoogd met 1.— p. H.A. voor ongebouwd en 3-. per 80.kadastrale huurwaar de, verhoogd met 1.per f 80 huurwaarde voor gebouwd. b. Bevloeiïng buiten- en bin nenpolder 7per H.A. ver hoogd met 2.per H.A. Aan de orde was verder de aanbieding van de begroting '49- '50. Deze was voor de gewone dienst geraamd op 13626.29, en voor de kapitaaldienst op 44853.52. De voorstellen van het bestuur tot het aangaan van een kasgeld lening max. giroot 13.000.— en tot verlening van de kasgeldle ning tot 1 Sept. 1950 werden goedgekeurd. Zonder hoofdelijke stemming werd tevens machtiging verleend tot het af- en overschrijven op de begroting '49-'5öen tot uitvoe ring van werken in eigen beheer. Voor het ondertekenen van schuldbekentenissen werd be noemd de heer M. v. Halder. Van de rondvraag werd door een deputatie van de ingelanden van de Overlaat gebruik ge maakt om te vragen of dit gebied ook in de bevloeiïng kon worden opgenomen. Hierover werd. uitvoerig, van gedachten gewisseld en besloten werd tenslotte dat in een speciale vergadering van de betrokken in gelanden deze kwestie nog eens nader zal worden besproken. Het bestuur kan dan ook met cijfers komen over de exploitatie van dit gebied. Na de rondvraag deed de voor zitter een beroep op allen om me dewerking te verlenen bij 't vlot verlopen van de werkzaamheden van het watertschap en vooral niet door zelf aan sluizen te ko- jnen, het werkschema in elkaar te gooien. Met betrekking tot het besproken punt in de rondvraag, sprak spr. de hoop uit dat het niet zal gaan -als elders is ge beurd. Tweg jaar geleden stem den de ingelanden van het z.g. „Saskes" er gezamenlijk voor om met hun gebied opgenomen te worden in de bevloeiïng, alsmede het uitvoeren van de benodigde werken door 't waterschap, wel ke werken door de betrokkenen tegen kostprijs over te nemen wa ren, maar toen het op betalen aan kwam, vergat, er zelfs een om dit te doen', terwijl hij wel eerst Zijn toestemminghad gegeven. Tot slotdankte de voorzitter voor de opkomst en sloot de ver gadering. Langstraatse Sehuttersbohd. De 4e ronde van de wisselbe- kercompetitie is bepaald op 26 Juni te Heusden bij „St. Blasius Gilde" des middags om 2 uur. Bekijken we de uitslagen van 21 Mei, dan komen we tot de conclusie dat er slecht geschoten is. Heusden, dat op 21 Mei de leiding stevig in handen had met nog 8 punten voorsprong op zijn naaste concurrent Herpt, schoot die dag heel slecht en verloor die voorsprong totaal. Zij staan nu in puntenaantal gelijk met Herpt, dat die dag een zeer productieve bui had en 23 treffers plaatste van de 24 schoten. Blijven zij dit volhouden, dan ziet het er voor de bekerhouder niet rooskleurig uit. Maar zo goedkoop zal Heus den zich nog niet gewonnen ge ven. O. L. Vr. Schuts Elshout had een heel slechte dag op 21 Mei. 9 punten was de gehele oogst. Er zijn bewijzen te over dat het be ter. kan. Als er piet beter gescho ten wordt, zullen ze zich niet op de vierde plaats handhaven. Dank zij het feit dat ook de an deren niet goed schieten, is de vierde plaats nog niet door een ander bezet. Baardwijk staat één plaats lager dan Elshout, haar 't verschil in punten is maar 1, dus zo klein mogelijk. Wordt er gm de bovenste plaats hard gevochten, in de mid denmoot niet minder. Baardwijk probeert vast en zeker om van nog een slechte dag van Elshout te profiteren oria diens plaats in te nemen, maar dan zullen zij zelf ook beter voor «Je dag moeten ko men, want in de laatste competi tiewedstrijd schoten zij ook maar 9 punten, dus ook geen bijzonder resultaat. Kaatsheuvel is een goede der de, met haar 59 punten nog 11 punten verwijderd van de boven ste twee, Herpt en Heusden. De laatste wedstrijd is door haar be hoorlijk geschoten. Zij wisten toen 17 punten te schieten, hetgeen geen slecht resultaat is. Moed houden jongens van St. Jan, er moeten voor de beker nog altijd 12 schoten worden gelost. En die zijn allemaal nog niet binnen, daar moet nog voor geschoten worden. Je kun,t nooit weten of de grote heren nog niet eens van de wijs raken. Er is nog van al les mogelijk. Vlijmen heeft zich van de laat ste plaats los gewerkt en heeft de rode lantaarn aan Besoijen over gedaan, door zelf 15 punten te schieten op de laatste wedstrijd. Ze is nu voorlaatste met 42 pun ten en 5 punten voorsprong op no. laatst, die maar 37 punten heeft. Het verschil in de midden moot is niet zo groot Elshout 49 punten, Baardwijk 48 en dan volgt Vlijmen met 42 punten. Hier is dus nog van alles moge lijk. Vlijmen zal alles in 't werk stellen om hoger op de standen- lijst te stijgen. Maar dan moet ze niet alleen haar goede resultaat van de laatste wedstrijd handha ven, maar veel eerder trachten te verbeteren. Iets wat de anderen ook zeker zullen doen. Besoijen bengelt onderaan. Hiermede gaat het helemaal niet. Er zal heel wat moeten ge beuren voor ze van de laatste plaats af komen. Volhouden tot het laatste schot en oefenen zo hard als het kan. Dit is voor alle schutters nodig. We hopen dat het 26 Juni mooi weer zal zijn, om te genieten van de wedstrij den voor de beker niet alleen, maar ook voor het Bondscon- cours op dezelfde dag. O. L. Vruowe Schuts. A.s. Zondag 12 Juni zal O. L. Vruowe Schuts deelnemen aan t Landjuweel, dat gehouden wordt op „Huize Maurik" te Vught. De optocht der gilden begint te 1 uur. Half 1 opstelling. De schietwedstrijden beginnen te 2.15 uur. Alle deelnemers worden te 11 uur v.m. verwacht in het stam café bij de Gez. Klerks, om daar vandaan per fiets de reis te aan vaarden. Prachtig succes der Zangvereniging. Maandag 5 Juni, 2e Pinkster dag is de Gemengde Zangvereni ging „Uitspanning door Inspan ning" te Elshout op concours ge weest te Tilburg. Ze kwamen uit in de 3e afde ling. Ze zongen „Alma" en „Lin ke van Beveren". Zij wisten daar beslag te leggen op den eersten prijs met 91 punten. Een prachtig resultaat, als men weet, dat dit de eerste keer is dat ze op concours zijn gegaan. Tot dit succes heeft vooral de ijverige directeur, de heer C. Lambrechts, het zijne bijgedragen, die moeite nog tijd spaarde tot het instude ren der nummers. Maar zeker mag niet onvermeld blijven het werk van de bekwame instructeur, de heer Duivelaar uit Waalwijk, die de reis medemaak- te naar Tilburg5 om te dirigeren en des avonds nog naar Elshout kwam met zijn echtgenote om daar getuige te zijn van de blijd schap onder de zangers over de behaalde 1ste prijs. Gaarne wensen wij de zang vereniging van harte proficiat met het behaalde succes en hopen dat spoedig meerdere lauweren zullen worden geoogst. Zèer zeker zal hen dit succes inspireren om op dezelfde voet te blijven doorgaan en naar hogere regionen te streven. Van harte proficiat. Onze jongens overzee. R.I. 4e Cie. Ie Pel. Veldpostkan toor Medan. Bewaar deze lijst met de adres sen en gedenk hen met een harte lijk briefje. Het K. T. doet er zo veel voor. Laten anderen ook eens iets doen. Het K. Thuisfront stel de ons deze lijst ter hand, zodat de adressen juist zijn. Groot Concours. Op Zaterdag 11 en Zondag 12 Juni zal vanwege het 25-jarig be staan van het Kruisbooggezelschap Onderlinge Vriendschap, gevestigd in café W. v. d. Los, een groot Nationaal Concours worden ge houden met Kermesse d'été. Het zal worden geopend door de Ed. Achtb. heer Burgemeester J. v. d. Hout. Mede vanwege de prachti ge prijzen, die door verschillende firma's, plaatselijke verenigingen en particulieren geschonken zijn, zullen er vele kruisbooggezel schappen aan deelnemen. Tevens zal er gelegenheid zijn tot dansen in de Dancing van de heer v. d. Berg en Steenbakkers. Katholiek Thuisfront zal het Rad van Avontuur laten snorren ten bate van de jongens in Indië. Besteller. De heer H. Brouxyers alher, hulpbesteller bij de P.T.T. kan toor Kaatsheuvel, is thans aange steld tot besteller in vaste dienst bij de Posterijen. Overgeplaatst. De wachtmeester Brouwerens bij de Rijkspolitie alhier is over geplaatst naar Vlijmen, waar hij sinds enkele weken reeds tijdelijk dienst deed. Voor hen die met onze jongens overzee willen corresponderen, volgen hieronder de adressen der jongens. Zij allen toch wachten op berichten uit hun Holland, niet alleen van familie, maar ook zij hebben behoefte aan echte vriendschap. Daarom is het nodig dat er hartelijke brieven geschre ven worden. Zij zullen u dank baar zijn. Dpi. soldaat le klas P. J, Lom- mers, Legerno. 250612152 5-III R.I. Carrier Pel. Veldpostkantoor Medan (N.O.I.) Dpi. soldaat J. W. van Wijk, Legerno. 250803138, Staf Compie III Bat. Reg. Stoottroepen III Inf. Brig. C. Div. 7 Dec. Veldpost kantoor Bandoeng (N.O.I.) Dpi. soldaat G. C. J. v. d. Aa, Legerno. 270706057 Staf 47 Reg. Inf. Veldpostkantoor Palem- bang. Dpi. Serg. Chr. Lommers, Le gerno. 260422155, Staf le Inf. Brig. Groep C Div. 7. Veldpost kantoor Batavia. Dpi. soldaat A. v. Delft, Le gerno. 270706056, 44 Reg. Ja gers, 4e Inf. Brig. 2 Div. Veld postkantoor Soerabaja. Dpi. soldaat J. C. Brok, Leger no. 270826057 Ost. 4—6 Reg. Inf. le Groep Mort. Veldpostkan toor Semarang. Dpi. soldaat B. v. Lier, Leger no. 270805058 15 Comp A. A. T. Veldpostkantoor Bandoeng. Dpi. soldaat le klas J. A. van Son, Legerno. 270107061, 3e Comp. VII T.G. Pinang, Riouw- Archipel. Dpi. soldaat M. v. Balen, Le gerno. 270130054 30e Comp. A. A.T. Veldpostkantoor Batavia. Dpi. soldaat W. J. v. d. Wiel, Legerno. 280822662 le Cie. le Pel. A. Comp. 413 Bat. Veld postkantoor Cheribon. Dpi. Serg. Adm. D. C. Ver hoeven, Legerno. 280501660, 2e Tir. Cie. 425e Bat. Inf. Veldpost kantoor Poerwokorto. Dpi. soldaat H. v. Dommelen, Legerno. 280307663, 425e Bat. Inf. Ost. Cie. Mort. Pel. Veld postkantoor Poerwokorto. Dpi. soldaar A. v. Logten, Le gerno. 280325664, 424e Bat. 7 Tentoonstelling. In het verenigingsgebouw „El- thato" in de Kom wordt a.s. Za terdag 11 dezer van 's namiddags 4 tót* 's avonds uur door de af deling Sprang-Capelle van het Prot. Interker. Thuisfront een ten toonstelling georganiseerd van vergrote, in kleuren .uitgevoer de foto's van militairen uit Sprang-Capelle en het aangren zende gedeelte van Loonopzand, (ongeveer 40), die momenteel in Indonesië hun militaire plichten vervullen. De netto-opbrengst de zer expositie komt ten goede aan onze jongens, die thans in het verre Oosten verblijven. hulpmiddel ter bestrijding van alle huideuvels is Purol. Hoort in huis! Mogen velen besluiten deze ze ker interessante tentoonstelling te bezoeken en zodoende een steen tje bij te dragen voor het zegen rijke werk van de plaatselijke af deling van het Prot. Interk. Thuis front. Vacante Ned. Herv. Gemeenten. Nu in de loop van deze maand de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse door het vertrek van Ds. A. Wisgerhof naar Oldebroek zonder eigen predikant komt, zul len dan een drietal Ned. Herv. gemeenten in de Ring s-Grevel- duin-Capelle geen eigen predikant hebben, n.l. de Ned. Herv. ge meente aan de Loonsedijk, die te 's-Gravemoer en die van 's-Gre- velduin- en Vrijhoeve-Capelle. Rectificatie. Ds. J. J. Timmer te Harderwijk heeft niet zoals abusievelijk in 't nummer van Dinsdag 7 dezer is vermeld, bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk, doch de ker- keraad deze gemeente heeft pas dezer dagen een beroep op Zijn Eerw. uitgebracht. Chr. Jeugdkoor „Hallelujah" behaalde 2e prijs in le afd. Het Chr. Jeugdkoor „Hallelu jah" behaalde op het Groot Na tionaal Zangconcours te Tilburg, uitgaande van het Koninklijk er kend Hasselts Gemengd Kapelle koor, j.l. Zaterdag met 286 pun ten een 2e prijs in de afd. Jeugd koren. Gezien het een zaalcon cours was, dat op zeer hoog peil stond, is dit voorwaar een flinke prestatie, waarmee we de leider van het koor, de heer M. C. Rij ken, met zijn jeugdige debutant- jes hartelijk gelukwsen. Biljartvereniging VIOS. Op de Zaterdagen na Pinkste ren organiseert de biljartvereni ging VIOS een groot nederlaag- tournooi tegen ploegen uit de om trek. Voor de winnaar van dit tournooi is een mooie beker be schikbaar gesteld. De actieve biljartvereniging heeft nog meer op haar program ma staan. Over 3 weken n.l. komt Kees de Ruijter naar Geer truidenberg om in het café J. van Boxtel een demonstratiepartij te spelen. Voor de biljartliefhebbers is dit een unieke gelegenheid om een prima partijtje biljartspel te zien. Geboorten over Mei 1949. Antonius N J M zv J. v Boxel- van der Pluijm. -Johannes J zv K v Gis-Stoop. Catrinus G F zv C v Tuijl-de Wit. Dymph- na M dv A C v d Made-Broeken Adrianus M zv C A v Boe- kel-Stadshouders. -Godefridus A zv G A Weterings-Vésari. Gerarda P J zv P J Beekman-van den Kieboom. Bart H J M zv J B van der Linden-Trijnes. Petrus JJMzvLPJM Rutges- Lodewikus. Cornelis A zv M van Gils-Broeders. EINDSTAND LANDSKAMPIOENSCHAP SVV 10 6 3 1 *15 BW 10 6 1 3 13 AGOVV 10 4 3 3 11 Heerenveen 10 5 1 4 11 VSV 10 4 0 6 8 NO AD 10 0 2 8 2 NEDERLAAGTOURNOOI van de SCHEIDRECHTERS- VERENIGING DE LANGSTRAAT. A.s. Zaterdag spelen de Langstraatse Scheidsrechters een wedstrijd tegen W.S.C. op het WSC-terrein om 5.15 uur voor het Nederlaagtournooi. Het elftal van de Scheidsrech ters ziet er als volgt uit": Doel: Dekkers. Achter: F. Munster en J. v. Veldhoven. Midden: Blom, Pijnenburg, J. de Man. Voor: Dalmeijer, W. Swin- kels, L. v. Eten, J. Jansen en P. Timmers. Scheidsr. is: W. Duquesnoy. VRIJII.-CAPELLE. Sparta. De beslissingswedstrijd tus sen Sparta en Vobba uit Bre da om het kampioenschap van Noord-Brabant van de Zater dagmiddag-competitie, zal ge speeld worden op het terrein van de vereniging „Dongen" te Dongen. De wedstrijd vangt aan om 5 uur. KAATSHEUVEL. Hockey. Op 2e Pinksterdag is D.E.S. naar het hockey-tournooi van M.E.P. uit Boxtel geweest. In dit tournooi dat op 3 velden werd gespeeld, werden de da mes in de tweede wedstrijd uitgeschakeld. De heren daar entegen deden het beter. Na een tam begin van hun eerste wedstrijd tegen Weert werd de 1—0 achterstand teniet ge daan en nadat de voorgeschre ven doelschoten bij gelijk spel nog geen beslissing brachten (22) kwam men door loting in de volgende ronde. Hier deed men het beter tegen M.E.P. dat 2 doelpunten tegen zich kreeg en daarmee verder kansloos was. Zodoende kwam D.E.S. met de Osse clubs Ra pidity en Keep Fit in de be ker-finale en moesten zij een halve competitie spelen. De eerste wedstrijd Keep Fit D.E.S. eindigde in een gelijk spel 0. Hoewel de aanvals- hnie van D.E.S. het de Osse- naren zeer lastig heeft ge maakt en de D.E.S.-defensie bijna niets te doen kreeg, kon toch geen doelpunt geforceerd worden en de heren moesten dus, hoewel onverdiend, met een draw genoegen nemen. De tweede wedstrijd Keep FitRapidity werd door de eersten fortuinlijk gewonnen (1—0) en in de laatste wed strijd D.E.S.Rapidity moest D.E.S. met 30 het loodje leggen. Het eerste (doelpunt werd midden in de eerste helft uit een strafcorner gescoord. In de tweede helft trokken de Dessers regelmatig als één man op om de achterstand in te lopen, maar opeens gebeur de er iets dat over het lot van D.E.S. besliste. Rabidity speel de de bal out en hun links binnen en alle andere spelers bleven op dit feit staan, maar desondanks scheen de scheids rechter niets gezien te hebben, waarom onverwacht weer doorgespeeld en meteen ge scoord werd. Deze gang van zaken was zo teleurstellend voor de Dessers, dat de „figh- ting-spirit" er niet weinig on der leed. Kort hierna kon de midvoor van Rapidity nog een derde en buitengewoon mooie goal scoren. Hiermee was het gebeurd. Zo zagen de heren van DES in de laatste 15 minuten van dit tournooi hoe de beker, die al zo dicht bij was, hun tóch nog ontglipte en moesten zij zich tevreden stellen met een derde prijs. DUIVENSPORT. Veroordeling wegens het opvan gen, verkopen en kopen van duiven. Wegens het opvangen, verko pen en kopen van duiven heeft

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2