F KAATSHEUVEL - EKKERS CcltfaIon WASPIK RAAMSDONKSVEER H. MINKE Kousenfabriek „SILCOTJL MEISJES. r Bekwame STIKSTERS Leo Lorre helpen Ridder Radbout I u AFWEZIG INENTING TEGEN POKKEN ENKELE NETTE IJZER HANDEL WAALWIJK AANGIFTE LEERLINGEN. 3 i DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 JUNI 1949 3 sl ïyrjglit RcmaaJ're s FEDERATIE NEDERLANDSE SCHOENFABRIKANTEN. U V PLECHTIGE BISSCHOPSWIJDING van 88465.— 29530.— 30582.— 94180.— 28276.— T 88865.— 28900.— 86900.— 30774.— 94200.— 30960.— 93400.— 29960.— TANDARTS WAALWIJK Kerkstraat 4 WAALWIJK vraagt B'JMAKEM VAN SLEUTELS |STATI0NSSTR.77.tel257.1 Was Uw wol veilig in in mm iniMi Schoenfabriek Louis van Drunen TE DRUNEN v raa g i zoowel voor thuiswerk als op de fabriek. CHR. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL van 2 tot 5 uur op de Landbouwhuishoud- school, Nleuwevaart D 200 en voor degenen, wie het 's namtddags niet schikt, Woensdag avond van 7 tot 1 0 uur ten huize van de directrice, Kom C. 133. DE DIRECTRICE. Chr. Besturenbond. j! I.131OT Vrijdagavond 3 Juni kwam de Chr. Besturenbond in vergadering bijeen onder voorzitter A. v. d. Broek, die de vergadering op de gebruikelijke wijze opende. In de plaats van W. Boezer, die bedankt heeft als secretaris, werd A. Wagemakers gekozen, waarna de voorzitter deze verga dering sloot met dankgebed. Kano-tocht. De Kano-club „De Donge", die enkele weken geleden werd op gericht, hield haar eerste kano tocht op 2e Pinksterdag. De af vaart was vanaf de rolbrug. De route ging naar het Nerzienplaat- je, via Donge, Amer, Spijkerboor, Jappegat en Westkil. In circa 2 uur werd deze tocht volbracht. Het deelnemersaantal was wel iswaar niét bijzonder groot, daar verschillende leden uitstedig wa ren en alle kano's nog niet te wa ter. Het weer werkte prachtig mee. De volgende tocht zal waarschijnlijk plaats vinden over 3 weken. Op uitnemende wij ze werden de kano's a.h.w. ge- convoieerd door een vlet der po litie te water onder commando van dhr. Bomer, die hierdoor de tocht ten volle heeft doen slagen. Zangconcours. Het Raamsdonksveers Gemengd Koor, nam op 2e Pinksterdag deel aan een zangconcours te Vianen. Dit concours was uitgeschreven in verband met het 40-jarig be staan van de Harmonie en Zang vereniging aldaar. Onder de eminente leiding van dhr. Jan Nollen wist dit koor be slag te leggen op 'n eerste prijs, 3e afd. met 313 punten en een 2e prijs in de ere-wedstrijd. Verplicht nummer was Sanc- tus, vrij no. Ave Maria. Dit behaald resultaat mag een schitterend succes genoemd wor den, aangezien deze ver. pas lj^ jaar geleden werd opgericht. Gouden bruiloft. A.s. Dinsdag 13 Juni zal het echtpaar Joh. Otjen- de Jongh zijn gouden bruiloft vieren. Bei den zijn geboren en getogen Raamsdonksen en 76 jaar oud. Alle voorbereiding worden ge troffen voor een groot feest, zo als wij dat hier gewoon zijn. Uit Successen op concours. Het R.K. Dames Zangkoor Im mortelle, dat op Tweede Pinkster dag deelnam aan het zangcon cours te Tilburg behaalde de eer ste prijs in de derde afdeling. De Gemengde Zangvereniging Geertruidenberg en de Harmonie Apollo namen Dinsdagavond deel aan het festival te Made. Bij lo ting verwierf de zangvereniging een prijs van 100.terwijl Apollo met 10.uit de bus kwam. Militair Tehuis, Op 14 Juni a.s. zal de officiële opening plaats vinden van hel R.K. Militair Tehuis. Right-Oh. Op de serie-wedstrijden, geor ganiseerd door de sportvereniging Altena te Nieuwendijk, heeft on ze sportvereniging Right-Oh weer eens getoond wat zij waard is. Alle door de sportvereniging Al tena beschikbaar gestelde prijzen werden door Right-Oh gewonnen. De voetbalvereniging wist zich na enkele zware wedstrijden van de grote beker te verzekeren, ter wijl de dames zich weerden in de korfbalwedstrijden en de zilveren medaille wisten te bemachtigen, terwijl in een estafette hardloop van ongeveer 600 meter onze le nige dames met een voorsprong van ruim 40 meter als eerste ein digden. Jubileum. Vandaag herdenkt Frans Stoop dede dag dat hij voor 31 jaren in dienst trad der fa. Blijlevens, aan nemers alhier. Hij staat bekend als een prima vakman en een goed kameraad en daarom hebben ze hem ook aardig in de bloemetjes gezet. Vanwege z'n patroon, maar ook van collega's werden hem hartelijke woorden en mooie ge schenken geboden. NIET BEPAALD WELKOM Er zijn omstandigheden, waaronder het moeder zijn van een vierling een zorgen volle geschiedenis is. De vrouw van de Zuidafrikaanse naturel Petreus Makari kan er van meepraten. Zij is met haar vierling in een zendelin genstation gevlucht, omdat haar stam, die der Bawendas', een vierling als een verzame ling gedrochten beschouwt, die men ten spoedigste moet doodslaan. Zijzelf wordt als een heks beschouwd niemand mag haar aanraken of uit be kers of kalebassen drinken, waaruit zij heeft gedronken en als iemand haar passeert, moet hij op de grond spuwen. Maar al ging het dan ook erg lang zaam., toch naderden de rovers Lorre weer. Ze waren nu al bij het zeil, waar de dappere vluchteling bovenop was gaan zitten. Reeds schoof de bovenste zeerover al dichter en dichter naar Lor re toemaar die zag met zijn pientere ogen bijtijds het dreigende gevaar. En toen de mannen vlak bij hem waren begon hij met zijn vlijmscherpe snavel in de touwen te bijten, waaraan het zeil vast zat. „Wat is dat touw taai" dacht Lorre, „ik mag wel opschieten". In grote'spanning werkte hij onvermoeid door, hoewel hij bijna misselijk werd van de vieze smaak van het geteerde touw. Hij zou en hij moest zijn gebaarde ach tervolgers weer eens heerlijk laten schrikken, en deed zijn uiterste best. En ja hoor, nog een paar stevige beten en toen lukte het Net dachten de ro vers: j-Vou hebben we hem.", of ze kre- gen pardoes het grote, zware zeil boven op hun hoofd. Het scheelde dan ook maar een haartje of ze vielen boven uit de mast op het dek neer, doch ze kon den zich nog juist aan een dwarsbalk vastgrijpen, wat hen van een wisse dooa redde. Wanhopig worstelden ze om on der het zwarte zeil uit te komen en Lorre spotte hardop: „Een prachtoefe- ning aan de rekstok!" Wat zijn achter volgers terugschreeuudcn, kon hij jam mer genoeg niet verstaan, maar hij be greep dat het wel niet veel goeds zou zijn. En terwijl daarboven in de mast de rovers het te kwaad hadden met de drukkende last van het doodskopzetl en Lorre belangstellend toekeek of zij er wei onder uit zouden komen, dob berde het kaperschip nog steeds op dezelfde plek. Intussen trokken enkele mannen heverongelukte motorvlieg tuig aan boord. (Wordt vervolgd OUDERSAVOND H.B.S. M.M.S. Donderdagavond was er in Mu sis Sacrum een avond voor de ouders van de leerlingen aan de R.K. H.B.S. en M.M.S. alhier. Er waren veel belangstellenden toen de heer Jan Tielen, wnd. voorz. van het plaatselijk bestuur der R.K. H.B.S. a en b en der M.M.S. de avond opende en de aanwezi gen verwelkomde. Hij dankte hen voor hun komst; deze belangstel ling werd ten zeerste op prijs ge steld, omdat daarin werd gezien de overtuiging dat Waalwijk en de Langstraat in deze beide scho len een voornaam bezit hebben, grotelijks in het belang van plaats en streek. Hij wees op de verhandeling van de directeur drs. de Vries „Over het onderwijs der rijpere jeugd speciaal over H.B.S. en M.M.S. Spr. juichte dit zeer toe, omdat hier blijkbaar nog veel wanbegrip heerst door onkunde of verkeerde voorlichting en foutie ve propaganda. Voorts kondigde hij het abel spel Esmoreit aan; hij wenste allen een mooie avond en hoopte dat het een goede pro paganda zou zijn voor beide be langrijke scholen. Dan volgde de verhandeling van drs. de Vries die U elders in zijn geheel vindt afgedrukt. Wij raden U aan deze belangrijke en inte ressante lezing in te zien. Ook moderator Stevens, nadat een koortje van M.M.S. leerlin gen onder leiding van de heer Wilmont, muziekleraar, enkele liederen zeer verdienstelijk had gezongen, het woord. De eerw. spreker sprak over de opvoeding die de ouders gedeeltelijk aan de school hadden toevertrouwd, met name de godsdienstig-zedelijke op voeding. Hij wees er echter met nadruk op, hoe het voornaamste van deze opvoeding op de ouders moet blijven rusten. Hij noemde drie speciale punten, waarvoor hij de aandacht van de ouders vroeg: het vaak al te weelderig leven der leerlingen, een overdreven sport- sympathie, gebrek aan arbeids- lust en werkzaamheid. Na een korte pauze voerde een aantal leerlingen van de M.M.S. het abel spel Esmoreit op, onder regie van de leraar Nederlands de heer J. Kouters, die bijgestaan werd door zijn echtgenote. Men is er volkomen in geslaagd een ver antwoordde vertolking te geven van dit middeleeuwse spel; de eenheid b.v. werd door een een voudig middel, het opkomen van links of van rechts, gelukkig be waard; de sfeer van het spel wist men vrij goed te treffen, de jeug dige actrices speelden met over gave en enthousiasme. Het zou in strijd zijn met de geest der M.E. zo wij namen noemden, laten we volstaan met te zeggen dat allen gaaf spel te zien gaven, dat de uitspraak zeer goed was en het gebaar e.d. eveneens voldeden. De sigaren en de bloemen die men Mijnheer en Mevr. Kouters na af loop aanbood waren volkomen verdiend, want door heel het spel was de hand van een goed re gisseur merkbaar. Het decor ver dient eveneens vermelding om de stijlvolle soberheid waarmee het was uitgevoerd. Al zijn er mis schien enkele dingen waarover te twisten zou zijn, de algemene in druk bij ons, bij de ouders en bij allen die het zagen, menen we zeer gunstig te mogen noemen. Tot slot van deze in elk op zicht geslaagde avond waren er dankwoorden aan speelsters, re gie, aan de sprekers en aan de ouders, van de directeur van de scholen en van de wnd. voorz. van het plaatselijk bestuur. De Federatie van Nederl. Schoenfabrikanten zal een algemene ledenvergadering houden te Tilburg op Woens dag 22 Juni a.s. des namiddags om 2 uur. WELKOM THUIS. Met de „Johan van Oldenbar- neveldt" arriveerde Donderdag de dpi. korp. H. Zijlmans. De buurt bewoners gaven blijk van hun be langstelling door een passende versiering aan zijn ouderlijk huis en 't uitsteken der vlaggen. Des avonds werd namens de buurt bewoners een rooktafel aangebo den en tevens bloemen, met een hartelijk woord van welkom. Ook in andere delen der ge meente zagen we vlaggen en hoor den we van hartelijke getuigenis sen van mensen hij terugkomst van jongens uit Indië. BAZAR BEWAARSCHOOL BESOIJEN, Enige weken geleden heeft het comité van deze bazar zijn slot vergadering gehouden, waarop de penningmeester kon mededelen dat het netto-bedrag dat beschikbaar is ruim 5700 bedraagt. Een mooi resultaat, dank zij de mede werking die de organisatoren van vele zijden mochten ondervinden. WILDE ZWIJNEN. Toen de heren M. de Ruljter en H. Koenraad uit de St. Ant.- parochie Woensdagavond aan 't Kanaal achter Drunen zaten te vissen, werden ze plots opge schrikt door een hevige plons in hun viswater. Wat bleek? Een 4-tal wilde zwijnen, twee ouden en twee jongen, sprongen pardoes in 't kanaal, zwommen naar de overkant en gingen toen aan de haal, maar eerst nadat vader-zwijn, die eerst aan de overkant was, op de dijk had staan wachten tot het gehele ge zin veilig over was! STRIJD MET DE FISCUS. Op Maandag 20 Juni, 's avonds 7 uur, zal op het voetbalterrein van R.K.C. een voetbalmatch ge speeld worden tussen belasting consulenten en belasting-ambtena ren uit de inspectie Waalwijk. Er wordt gecollecteerd voor de Rimboekisten-actie der Niijin. BURGERLIJKE STAND Waalwijk. Geboren Gerardus J W zv J Meuldijk-de Gier Maria J W H dv J Don- ders-Kuijpers te Loonpzand Hendrikus L M zv Th F Trim- bach-Kroot Johannes M zv A P G Mombers-Kemperman Jo hannes P F zv J W Pullens-van chSijndel Pieter A J A zv J M van den Bosch-Schoondermark Cornelia M dv H G Verhoe- ven-Samuëls Cornelia M J M dv N J Dumoulin-Trommelen Catharina C C dv P W Mulders- Bergmans - Machiel A M zv M A Verduijn-van Gurp. Overleden Francisca J M de Cortie 73 j wed van A van de Geer. Huwelijks-aangiften: P Mulders 34 j en A M Ver donk 30 j beiden te Waalwijk A M A Hesselberth 42 j en A van Zon 33 j beiden te Waal wijk. Huwelijken I J A M uSermondt 24 te Uden en A Devera 22 j te Waal wijk J A Th van Delft 29 j en M C Gragtmans 25 j beiden te Waalwijk. Ingekomen Th Le Febre van Amsterdam M M de Munnik van Drunen P J Meijs van Drunen JA van Dongen van Amsterdam H de Gouw van Tilburg Th Geomans van Wassenaar J W J Veltman van Oss. Vertrokken A J M Burmanje en gezin naar 's-Bosch A C M T Teurlings naar 's-Bosch A J Smits naar Drunen MS Buijs naar Heus- den HF Timmermans naar Drunen A M T van Asseldonk naar Veghel AC van der Ma de naar Klundert. A/CA Z.H. Exc. Mgr. J. Groen, M.S.F. Aangaande de Bisschopswijding van Monseigneur Johannes Groen M.S.F., die onlangs door Z. H. de Paus werd benoemd tot Vica- rius Apostolicus van Bandjirmasin en Titulair Bisschop van Sbiba, op H. Sacramentsdag, 16 Juni, in de parochiekerk van St. Johannes' Onthoofding te Kaatsheuvel, door Z.H.Exc. Mgr. W. Mutsaerts, wordt het volgende medegedeeld: 1. Bij de H. Bisschopswijding zullen Hunne Hoogwaardige Ex cellenties Mgr. J. Huibers, Bis schop van Haarlem en Mgr. Tar- cisius Valenberg O.F.M. Cap., Apostolisch Vicaris van Pontia- nak en Titulair Bisschop van Komba als Co-consecratores fun geren. De overige functies zullen wor den vervuld als volgt Presbyter Assistens de Hoog eerwaarde Pater A. Reyers M. S. F., Provinciaal v. d. Missionaris sen van de H. Familie. Ceremoniarius: de Zeereerwaar- de Heer P. Coolen, secr. van het Bisdom. Troondiakens: de Hoogeerwaar de Heren A. v. d. Brekel, Deken en Pastoor van Kaatsheuvel en B. Hosman, Deken en Pastoor van Beverwijk. Diaken van de Mis: de Zeer- eerw. Pater A. Vriens, M.S.F., Pastoor te Amsterdam. Subdiaken van de Mis: de Zeer- eerw. Pater P. Schoone, Rector te Tilburg. Subceremoniarius: de Weleerw. Pater A. v. d. Hoogenhoff, Kaats heuvel. Cappellanus van Mgr. Mut- Mutsaerts: de Zeereerw. Heer H. van Pelt, secretaris van het Bis dom. Cappellanus van Mgr. Huibers: de Zeereerw. Heer H. Agterof, secretaris van het Bisdom Haar lem. Cappellanus van Mgr. Valen berg: de Zeereerw. Pater J. Ro- meyn M.S.F., Majoor-Aalmoeze nier. Cappellani van Mgr. Groen: de Zeereerw. Paters H. Wortelboer, M.S.F., rector te Kaatsheuvel; P. Vossen, M.S.F., Amsterdam. Minister de baculo: de Wel eerw. Pater G. Ehlert, M.S.F., Kaatsheuvel. Minister de mytra: de Weleerw. Heer P. Strijbos, Kapelaan te Kaatsheuvel. Minister de libro: de Zeereerw. Pater A. Wijtvliet, M.S.F. Rec tor te Wijk aan Zee. Minister de candela: de Zeer eerw. Pater N. Lengers, M.S.F., Rector te Amsterdam. Minister ad gremiale: de Wel eerw. Pater W. Frederiks, M.S.F., Kaatsheuvel. Thuriferarius: de Weleerw. Pa ter H. Kempes, M.S.F., Wijk aan Zee. Ceroferarii: de Weleerw. Pa ter A. Kempes, M.S.F., Goirle; de Eerw. Frater H. Timan, M.S.F., Oudenbosch. 2. De plechtigheid begint des morgens om tien uur. De Bis schoppen zullen zich vanuit de pastorie naar de kerk begeven. 3. Zij, die in het bezit zijn van een kaart voor een gereserveerde plaats, worden tussen kwart voor tien en tien uur in de kerk ver wacht. Zij houden zich stipt aan de aanwijzigingen van de orde commissarissen. 4. Bij de ingangen van de kerk zijn tekstboekjes verkrijgbaar. De ze boekjes bevatten alle wijdings- en Misgebeden, alsmede de volks zang van de Mis. Zij zijn speciaal voor deze dag samengesteld en uitgegeven in de serie „Bron van Christelijken Geest 5. Het filmen of fotograferen tijdens de plechtigheid in de kerk is verboden. 6. Z. H. Exc. Mgr. J. Groen M.S.F., zal na afloop van de Bis schopswijding van 12 uur reci piëren in het Patronaatsgebouw naast de pastorie. De gezangen van de Bisschops wijding en van de H. Mis worden uitgevoerd door de Schola Can torum van het Missiehuis „St. Antonius" te Kaatsheuvel, o.l.v. de Weleerw. Pater L. A. v. d. IJssel M.S.F. De H. Mis wordt genomen van het Feest van het H. Sacrament. De vaste Misgezangen zijn uit de 9e Mis met het 3e Credo. Uitgevoerd worden: „Ecce Sa- cerdos" van Vittoria (4-st. gem. koor) en „Excultate justi" van Viadana (4-st. gem. koor) o.l.v. de Heer J. Tuerlings. Aan het or gel de Heer A. van Amelsvoort. Inschrijving bij de aanbesteding van de bouw van 24 duplex-wo ningen (waarvan 1 met winkel) door het gemeentebestuur van Loon op Zand, gehouden op Dinsdag 7 Juni 1949 te 10.30 uur in het gemeentehuis te Kaatsheuvel. (Architect A. van Stokkum, Waalwijk). Perceel Ia Perceel Ib Perceel Ic Perceel II Gebr. van Dijk, Breda Jos. Heerkens, Tilburg C. van Hest, Loon op Zand A. Hoefnagel, Sprang-Capelle Hoogvliet, Krabbendijke A. Kleijngeld, Kaatsheuvel P. A. Kramer, Genderen Lodewikus, Geertruidenberg L. v. Luxemburg, Kaatsheuvel Moerenburg, Oisterwijk J. A. Mol, Breda Gebr. Mutsaers, Loonopzand J. W. Nieuwenhuijzen, Sprang J. v. Oversteeg, Sprang-Capelle S. J. Pepping, Kaatsheuvel Remmers, Tilburg A. Rosenbrand, Capelle Speek, Udenhout Struycken, Tilburg Fa. W. den Teuling, K'heuvel M. V. Verhagen, Spr.-Capelle S. de Vries, Ginneken Wijnands, Besoijen Wiercx, Breda A. H. Willemsz, Sprang-Cap. 144650.— 172700 143000.— 178000.— 161700. 69500. 99369. 68000.— 73800.— 26437.- 26400.- 32132.- 29890.— 87660 78600.- 93800.- 81000.- 89975.- 153840.— 75000.- 159500.— 75400.— 168300.— f Massa 319800.- 340000.- 319000.- 398001.- 314988.- 329400.- 355365.- 375000.- 370150.- Vragan an meningen van onze lezers Ere wie ere toekomt. In Uw blad. van Dinsdag 7 Juni kwam onder het nieuws van Loon op Zand het na volgende berichtje, waarin ge- sugereerd werd dat de li-ja rige Ceesje Spapens, tamboer bij de harmonie „Concordia", beslag wist te leggen op de ere-prijs voor het hoogste aan tal punten op het solisten concours te Udenhout. Als men berichten geeft, moet men juist zijn en de waarheid geen geweld aandoenr, want 't volgende is wel waar: le, Ceesje Spapens is geen 11, maar 15 jaar; 2e. Op bovengenoemd Solis ten-concours werden door de tamboer Jan Snoeren dezelfde punten behaald; 3e. Het is onjuist dat de me daille aan Ceesje Spapens werd toegezonden. Wel is juist, dat de medaille aan het bestuur der harmonie „Concordia" is toegezon den en daarna onder de beide tamboers Jan Snoe ren én Ceesje Spapens verloot is, waarvan Ceesje Spapens de gelukkige was. Ik geef de berichtgever in overweging steeds juist te zijn met berichten in het belang van iedereen. Hiermede betuigen wij onze har telijke dank, mede namens weder zijdse ouders, voor de vele blijken van belangstelling bij ons Huwe lijk ondervonden. J. v. d. VELDEN C. v. d. VELDEN- VAN BEUNEN. Waalwijk, Juni 1949. 2e Zeine 27. Donderdag, Vrijdag, Zaterdag. Burgemeester en Wethou ders van Waalwijk maken be kend, dat op DONDERDAG 16 JUNI a.s. des namiddags tussen 2 en 3 uur in de Open bare School, Stationsstraat 24, gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting en her inenting tegen pokken. Trouwboekjes moeten wor den medegebracht. Burgemeester en Wet houders voornoemd. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Assistente controleuse voor handschoenenfabriek. Enige betonwerkers. Bijtuigers 16—17 jaar. Diverse vrouwelijke huishou delijke krachten. Enige prima overledersnijders. Enige schilders. Een metselaar. Een bezorger. Een machine-monteur. Landarbeiders, melkers, vee verzorgers voor Frankrijk. Handschoenenstiksters voor lederwarenfabriek. Pantoffelstiksters voor de fa briek. Enige omboeksters voor fa briek. Een aflapper-doornaaier. Een doorzetter. Een zoollederstanzer. Een goede steno-typiste. Magazijnknechtje 15 jaar. Bieden zich aan: Een electro-monteur. Een zandvormer. Een chauffeur. Enige meubelmakers. Een constructiewerker. Een radio-monteur. Boekhouder-correspondent. Een vertegenwoordiger. Enige grondwerkers. Een hulpmodelleur. Een kantenschrooier. Twee machine bankwerkers. Een geroutineerde telefoniste. Aankomende kantoorbediende Jeugdige magazijn-bediende. Aanmeldingen dagelijks tus sen 912 uur v.m. op het Ar beidsbureau Waalwijk, Grote straat 339, tel. 63. Déze bekendmaking is gel dig van 13 Juni t.m. 18 Juni 1949. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten. r '*f< 1 tri* voö'* 35 et. per pak. Netto 100 gr. Perceel Ia: 11 woningen, Julianastraat; Ib: 5 woningen, Leostraat; Ic: 2 woningen, Loonsedljk; II: 6 woningen, Gasthuisstraat Loonpzand. is ongeldig. SPRANG-CAPELLE. SPREEKUUR Woensdag 15 Juni 1949

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 7