SPRANG GAPELLE k VLIJMEN HEUSDEN GLAS ELSHOUT WASPIK RAAMSDONKSVEER No. 453. 6 - 6 Inspecteur Hoeben met pensioen. ..]f Telefonisch aangesloten m W. v. d. Heijden Zonen De heer N. J. Hoeben, In specteur van Politie te Waal wijk, zal op 30 Juni a.s. af scheid nemen van het politie corps, waarvan hij ruim 20 jaren de chef was. Na een lange dienststaat bij de politie, zal de heer Hoeben, die kort geleden de 60-jarige leeftijd bereikte, per 1 Juli 1949 op de meest eervolle wijze wor den ontslagen en in het genot van een welverdiend pensioen worden gesteld. den. De bevrijding, die hij rusteloos op enkele onder duikadressen afwachtte, bracht voor hem vanzelfspre kend een volledig herstel in zijn functie van Inspecteur van Politie in onze gemeente mee. Thans zal deze bekende fi guur, die in het begin van zijn loopbaan de agentenrang be kleedde en zich in de loop der jaren tot de officiersrang wist op te werken, het gemeentelijk Inspecteur Hoeben is na de mobilisatie 19141918, toen hij als militair hier gelegerd was, in dienst der gemeente politie van Waalwijk getreden en heeft zich al die jaren on der de Waalwij kers vele vrien den verworven; dat bleek meermalen, speciaal bij zijn zilveren jubileum; ook bij z'n collega's van plaats en streek was hij zeer gezien. Hij vestigde in de be zettingstijd vooral de aan dacht op zich door zijn volko men afwijzende houding te genover de Duitsers, die hem in 1944 ontsloegen en hem 't verblijf in Waalwijk en 'het Zuiden van ons land verbo- politiecorps verlaten. Op 30 Juni a.s. om half elf zal het personeel in een speciale sa menkomst in de Trouwzaal van 't gemeentehuis afscheid van zijn chef nemen. Na af loop hiervan te omstreeks half 12 is er voor het pu bliek gelegenheid de schei dende functionaris te ont moeten. Velen zullen zeer zeker hier van gaarne gebruik maken om hem hulde en dank te brengen voor alles wat hij in z'n taak als politie-man deed en om hem nog een lange en welverdiende rust toe te wen sen. Ook wij danken hem voor de prettige samenwerking al die jaren. NIEUWE INDUSTRIE. Naar wij vernemen zal er zich binnenkort in onze ge meente een belangrijke nieu we industrie vestigen. Nadere bijzonderheden kun nen wij op dit ogenblik nog niet geven. RECLASSERINGS- COLLECTE. De collecte voor de Reclas sering dié 1.1. Zaterdag is ge houden, bracht 187.44 op. FABRIEK OVERGENOMEN. Naar wij vernemen heeft de kousenfabriek Silcota alhier, de kousenfabriek van de fa. Bloemen te Wijchen overge nomen. Het is de bedoeling dat beide fabrieken normaal hun werkzaamheden zullen blijven voortzetten, ook met hetzelfde personeel. TENTOONSTELLING „WAALWIJK 1948". Zaterdagavond had in Ho tel „Verwiel" een laatste bij eenkomst plaats van het co mité der tentoonstelling „Waalwijk 1948", speciaal tot huldiging van het dames-co mité en de heer Koos Berg mans, die voor deze tentoon stelling zulk een grote ver dienste hebben gehad. De voorzitter sprak een har telijk dankwoord tot de dames die vooral tijdens de tentoon- stellingsdagen zulk een zware en verantwoordelijke taak hebben gehad. Hij bood hen een fraai gedenkbord aan met enige motieven van 't Raad huisplein in Delfts-blauw, ge leverd door de firma Speet alhier. De heer Bergmans huldigde hij voor z'n belange loze medewerking in het ont werpen der plannen voor de daarstelling van de tentoom stelling, haar entourage enz., waardoor hij zoveel tot 't suc ces bijdroeg. Hij bood hem een paar prach tige boeken aan op 't terrein der kunstgeschiedenis, n.l. André Malraux, Psychologie de l'Art, La creation artis- tique, La musée imaginaire. Tenslotte werden alle co mité-leden in het bezit gesteld van een album met foto's en beschrijving der tentoonstel ling en dezer totstandkoming, aangeboden door de Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen. De heer Bergmans en mej. Riet van den Dungen namens de dames, brachten dank voor de ontvangst en 't aangeboden souvenir en zeiden gaarne hun vole medewerking toe voor 'n eventuele toekomstige ge legenheid. Nadat men nog enige tijd prettig bijeen bleef, kwam 't einde dezer laatste bijeen komst van het Comité „Ten toonstelling Waalwijk 1948". En nu nog het museum voor schoen en leer en dan de vol gende gelegenheid. WAALWIJKS BELANG. Op het secretariaat van „Waalwij ks Belang" liggen ter inzage ,of zijn zover de voor raad strekt gratis verkrijg baar: Reisboek voor Noordbra bant. Reisgids voor Neder land. Gids voor Ede, Lunte- ren, Bennekom, Otterlo, Hen gelo, commanderije van Ge- mert, Epe, Wageningen, Apel doorn, Bloemendaal, Doetin- LUXORTHEATER WAALWIJK Vanaf heden onder chem, Zandvoort. Tentoonstel ling Assen, Kampen „de Ach terhoek", Kamp ij-centrum, Wildwal Lunteren. Dagboeken per Alkmaar-pakket, Vraag baak voor Vacantie-gangers van de A.N.V. enz. De vereniging „Waalwijks Belang" hoopt het publiek een avond-concert aan te bieden op Zondag 3 Juli a.s., te geven door de harmonie St. Crispijn. Het bestuur der vereni ging „Waalwijks Belang" treft voorbereidselen voor de or ganisatie van een Zomerfeest op 15 Augustus. Het belooft een grote attractie te worden voor een druk bezoek aan Waalwijk. ST. ANTONIUSFEESTEN. In het kader der St. Anto- nius-feesten en omwille van het octaaf van H. Sacraments dag werd Zondagmiddag in de St. Antoniusparochie de grote, jaarlijkse Sacramentsproces sie gehouden. Door de ver sierde straten van de parochie heeft men onder grote devotie van deelnemers en belang stellenden het Allerheiligste rondgedragen in een kleurige en drukke stoet, waarin alle verenigingen van de parochie vertegenwoordigd waren. Ook waren er weer vele pelgrims van heinde en verre gekomen om de feestelijkheden ter ere van de H. Antonius mee te vieren. Het mooie weer deed de processie ten volle slagen, zo als tot nog toe ook de An- toniusfeesten zijn geslaagd. Morgen, 21 uni, worden de plechtigheden ter ere van St. Antonius beëindigd. AVOND-VIERDAAGSE. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond en Zaterdagmid dag werd in Waalwijk een avond-vierdaagse gehouden, die een succes is geworden. Een S(Ucces niet in de zin van een zeer groot aantal deel nemers en een overweldigen de belangstelling, dit is voor een tot nu toe hier vrijwel onbekende sport niet te ver wachten. Maar een succes in zoverre, dat bij de ruim 40 deelnemers enthousiasme is gewekt voor deze mooie sport, een succes in zoverre, dat we reeds hebben horen spreken van plannen om tot oprich ting van een Waal wij kse Wan delsportvereniging te geraken en om in de naaste toekomst nog eens één of meer derge lijke avonden te organiseren. In alle richtingen heeft men de vorige week de mooie om geving van Waalwijk door kruist en volop genoten van het natuurschoon, al was het weer nu niet bepaald mooi. Het Rode Kruis was ook iedere avond actief; twee le den vergezelden de colonne en vooral na afloop hadden zij werk genoeg met het be handelen van pijnlijke voe ten. Nagenoeg alle deelnemers liepen de routes uit en er wer den zeer behoorlijke snelhe den bereikt. Wij zijn benieuwd wat er uit dit initiatief geboren gaat worden. A.R. KIESVERENIGING. Op de laatst gehouden ver gadering van de A.R. Kiesver eniging „Nederland en Oran je" werd, wegens het a.s. ver trek van de secretaris de heer C. W. Wachtels van den Berg het bestuur aldus samenge steld: J. A. Verdoorn, le voorz.; G. M. van Zeist, 2e voorz.; M. van Beek, secretaris; A. Dercksen, penningm.; L. H. Both, algem. adjunct. HET PUILOOG. De visclub „Het Puiloog" maakt een vierdaagse trip per motorboot over de Hollandse rivieren en de Zuiderzee. De startplaats is Leiden. Aan vis, gezelligheid enz. zal het de heren wel niet ont breken. EXCURSIE. De studenten der Rijksvak- school alhier, afd. Schoenma kerij, maakten 1.1. Donderdag een excursie naar de schoen fabrieken Hoevenaars, v. d. Noort en De Jong te Gilze. DE WILDE ZWIJNEN- PLAAG. te slaan in het aardappelveld, maar er zijn nog meer zwij nen en nog meer aardappel velden en de kleintjes wor den groot; bijgevolg zou een flinke klopjacht de boeren in onze omgeving niet onwelkom zijn. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Adriana P. G. M., dv. P. C. Molenschot-Beex te Loonopzand Cornelis G. T. M., zv. A. M. Vloemans-van Kempen te Loonopzand Fredericus J., zv. G. J. Kruijs- sen-van Wijk Gerardus M., zv. G. M. *van Engelen-van Daelen Anna M. A., dv. J. Klijn-van Bokhoven - Maria C. A. J., dv. A. C. Marijnissen- Niewenhuizen Adrianus H. M., zv. W. J. B. Sneis-Kuyten Antonetta P. M., dv. A. M. Leij tens-van Bladel. Overleden: Albertus Lang- hout, 61 j., weduwnaar van A. J. Nieuwenhuizen. Huw.-aangiften: C. L. Laros 20 j. te Loonopzand en A. W. Bruurmijn 17 j. te Waalwijk C. M. Veslters 27 j. en M. B. N. v. d. Heijden 24 j., bei den te Waalwijk. Gehuwd: L. van Son 26 j. en A. M. T. Klerks 23 j., bei den te Waalwijk W. J. T. Verhagen 38 j. en M. J. v. d. Aa 34 j., beiden te Waalwijk S. Walkusz 26 j. en E. M. Dumoulin 25 j., beiden te "Waalwijk P. A. C. van den Dungen 28 j. te Waalwijk en A. T. R. Zimmank 22 j. te Wiesens (D.). Ingekomen: Geen. Vertrokken: E. M. Stroba naar 's-Bosch. A.s. Donderdag geeft de ge mengde zangvereniging Sursum Corda in samenwerking met het Herv. Kerkkoor Hallelujah uit Be- soijen een concert in de Ned. Herv. Kerk alhier. Een tiental zangnummers zullen uitgevoerd worden; met koor en solisten. Het geheel staat onder leiding van dhr. H. Nieuwkoop. Schoolreisje. Het ligt in de bedoeling dat de leerlingen van de Chr. School alhier onder leiding van het per soneel enz. binnen enige weken een plezierreisje per autobus zul len maken. Vermoedelijk zal de tocht naar Amsterdam gaan, ÏV Bouw Boerderij. De bouw van een boerderij voor de Wed. A. Knippels is ge gund aan de laagste inschrijfster de fa. Jos. Leijten en Zn. te Raamsdonk. De laagste inschrij ver was 56900. De hoogste 64950. Architect is dhr. A. van Huiten, Waalwijk. Eervolle benoeming. Naar wij vernemen is de heer O. J. M. Richters, directeur van de Gem. Vakschool voor Schoen makers, alhier, benoemd tot lid in de commissie welke belast is met het afnemen van het examen dipl. B, welk diploma is vereist voor maatschoenmakers, door de Ves tigingswet. Sacraments-processie. Onder buitengewoon grote deel name en zeer gunstige weersom standigheden trok Zondag j.l. de Sacramentsprocessie door de stra ten. Bij het rustaltaar werd halt gehouden en na het zingen van enkele hymnen de zegen gegeven. R. K. J. B. De Zangver. zal op Zaterdag avond te half 8 zingen. Vergadering Festivalcomité. Maandagavond houdt het fes tivalcomité een vergadering. Deze begint te half 9 in café v. Hoorn alhier. Opbrengst collecte De opbrengst der collecte voor 't Ned. Roode Kruis bedroeg al hier 125. We kunnen voortaan met recht gaan spreken van een wilde zwijnen-plaag, want steeds meer schade richten deze dieren, die in steeds gro ter getale in onze omgeving geconstateerd worden, aan. In heel de hei komen ze voor van Giersbergen tot Loon op Zand en van Udenhout tot de binnenpolder van Baardwijk. Op Plantloon, de Klinkaert, de Fellenoord, op Giersber gen en de Pessaert is geen en kel aardappelveld meer vei lig voor hun wroetende snui ten. Het grootste aantal zwijnen echter dat ooit hier gesigna leerd is, werd hedenmorgen opgemerkt door boswachter W. v. Son. Terwijl enkele leden van de Drunense Rijkspolitie, waar herhaaldelijk klachten bin nenkomen, ook op onderzoek uit waren, bevond zich dhr. v. Son om pl.m. half 4 in de buurt van de Melkdijk achter Plantloon, toen hij op de ont ginning een troep wilde zwij nen zag. Hij reed om, in de hoop de beesten de pas af te snijden en vatte post vóór de melkdijk; de dieren bleken ondertussen al overgestoken te zijn; hij klom op de Melk dijk en daar zag hij de wilde zwijnen onder langs passeren. Het eerste was hem al voorbij en v. Son had een prachtige gelegenheid het tweede dier onder schot te nemen. Het schot was raak, maar de ko gel uit zijn flobert bleek niet scherp genoeg te zijn. Een kort gegrom was het ant woord en meteen ging het beest er van door, gevolgd door al de andere zwijnen, grote en kleine. Er waren 5 grote zwijnen en een 10 a 20 jonge, van en kele weken misschien. Enkele schoten uit zijn browning brachten de boswachter ook geen succes. Voor deze nacht verhinderde hij ze hun slag Dezer dagen hield de R.K.J.B. afd. Drunen een algemene leden vergadering. De opkomst was maar matig. De voorzitter heette allen van harte welkom en opende de bij eenkomst met de Christelijke groet. De notulen werden onder dank goedgekeurd. De voorzitter deed hierna me dedeling dat er op 3 Juli a.s. in Drunen een grote Kring-sportdag zal worden gehouden, waarvoor hij de medewerking van de leden in riep. Onder wat heen en weer gepraat werd eindelijk besloten, dat het bestuur de leden die het nodig heeft voor bepaalde werk zaamheden hiervoor zal oproepen. Ale leden zegden enthousiast hun medewerking toe en na het op wekkend woord van de geestelijk adviseur waren allen vast beslo- t^p alles in het werk te stellen om deze sportdag te doen slagen. Mededeling werd ook gedaan over de gewassen-wedstrijd. De voorzitter deelde mede dat in de loop van 14 dagen de voeder bieten gekeurd zullen worden. De technisch adviseur de heer Kamp besprak hierna een excur sie en bepleitte een bezoek aan de Landbouw-tentoonstelling te Eindhoven, welke aldaar gehou» den wordt van 27 Aug. tot 2 Sept. Deze tentoonstelling heeft aldus spr. een omvang zoals Ne derland die op agrarisch gebied nog niet heeft gekent. De opper vlakte is n.l. circa 8 H.A. Verder gaf de voorzitter de uit slag van de gehouden veebeoor- delingswedstrijden. De totale uit slag van alle 8 wedstrijden, waar aan in totaal 0 personen hebben deelgenomen, is voor de eerste 4 prijswinnaars: Leo van Noort met 74 pnt. J. A. Jehoel met 72J^ pnt. Jos v. d. Hoven met 70 pnt. Adri v. d. Brandt met 70 pnt. De volgende wedstrijden zullen gehouden worden te Haarsteeg. Bij de rondvraag besprak de techn. adviseur nog eens het grote nut van de veebeoordelingswed- strijden. Tot slot dankte de voor zitter allen voor de opkomst en sloot de vergadering op de ge bruikelijke wijze. Erelid R.K. Middenstandsbond. De burgemeester onzer gemeen te, de edelachtbare heer A. D. C. Snels, is op ene algemene verga dering te Dongen benoemd tot erelid van de R.K. Middenstands bond in het diocees Breda. Opbrengst collecte De opbrengst der collecte voor 't Roode Kruis bedroeg in onze gemeente 325. Aanrijding. Toen Vrijdagavond het doch tertje van W. de Vaan uit de Achterstraat door de Meliestraat fietste, reeds zij tegen een luxe wagen, met als gevolg dat zij over de straat werd geslingerd. Geluk kig liep alles goed af. Slechts lichte inwendige kneuzingen liep zij op. Zomerfeest. Achter het Patronaat in de Vijf hoeven werd een groot zomer feest gehouden ten bate van het jeugdwerk. Zaterdag om 4 uur had de opening plaats met mede werking van de Harmonie Con cordia. Zaterdag was er flinke belang stelling. Zondag was het feestter rein te klein; er was een overwel digende belangstelling. Het rad van avontuur maakte goede za ken, er waren vele prachtige prij zen. Maandag, de laatste dag, zal de hoofdprijs, een fiets, en ver dere waardevolle prijzen verloot worden. H. Harthulde. Zondag zal in Vlijmen de H. Harthulde plaats vinden. De stoet zal worden opgesteld in de Mom- mersteeg, daarna door de Akker straat, Grotestraat, Pastoriestraat naar de R.K. Kerk, waar een pre dikatie wordt gehouden, waarna plechtig Lof. De gehouden collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft in Heusden 340.opge bracht. Het diploma bedrijfsleer land- en tuinbouw werd behaald door dhrn. F. v. Dal, L. Verhoe ven, A. van Korven, G. Timmer mans, J. Verhoeven Jaczn., N. de Wild, J. Buijs, Jac. Buijs en J. v. Geffen. De voorzitter der R.K.J.B. dank te de Burgemeester voor zijn aan wezigheid en de leider van de cursus dhr. J. v. d. Broek voor de aangename wijze waarop hij deze cursus geleid heeft. Waalwijk Tel. 443. Festival. De Zangver. „Uitspanning door Inspanning" zal deelnemen aan het festval, uitgeschreven door de kerkelijke fanfare ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan op 25 en 26 Juni. Op die dagen zal er gelegen heid zijn tot dansen. Dinsdagavond stond ons stadje in rep en roer; veel mensen liepen de straat op en keken reik halzend omhoog, of zij ook rook zagen drijven boven de daken der huizen. Ieder vroeg waar de brand was, maar geen wist het. Tot er één een helder ogenblik kreeg en ons uit de droom hielp: Er is geen brand, jo! Ze proberen de nieuwe sirene! Weg was de spanning en ge lukkig! Moge het zijn dat deze sirene alleen maar gebruikt behoeft te worden bij oefeningen zoals die avond, want beter een ogenblik vol spanning, dan de wrede wer kelijkheid. De Heusdense schutters na men deel aan het Landjuweel dat op Huize Maurik te Vught plaats vond. De schutters van St. Ca- tharina wisten beslag te leggen op een eerste prijs, een zilveren schild, terwijl dhr. C. de Kort een Kampioensprijs wist te behalen. De Heusdense vissers namen deel aan het concours te Tilburg en behaalden de tiende corpsprijs, terwijl enkele leden een personele prijs Wisten te bemachtigen. Ds. Wisgerhof nam afscheid van de Ned. Herv. Gemeente, Voor de Ned. Herv. Gemeente van 's-Grevelduin- en Vrijhoeve- Capelle was het j.l. Zondag een bijzondere dag, want na l]/2 jaar, vanaf half November 1946, te dé zer plaatse als herder en leraar werkzaam te zijn geweest, nam Ds. A. Wisgerhof in de naraid- dagdienst, met het oog op zijn vertrek naar Oldebroek, afscheid van zijn gemeentenaren. Ta] van belangstellend, waaronder velen uit omliggende gemeenten, waar Ds. Wisgerhof, doordat hij daar meermalen in de Dienst des Woords voorging, hetzij ter ver vulling van een vacature of ter waarneming van een liefdebeurt, geen onbekende was, vulden het ruime kerkgebouw, dat tot de laatste plaats bezet was. Voor deze afscheidspredikatie had Z.Eerw. tot uitgangspunt van z'n overdenking gekozen de Zend brief van de Apostel Paulus aan de Hebreeën, hoofdstuk 4 vers 2, „Want ook ons is het Evangelie verkondigd, gelijk als hun; maar het woord der prediking deed hun geen nut, dewijl het met het ge loof niet gemengd was in dege nen, die het gehoord hebben." In zijn rede wees de predikant allereeerst op de gebrachte predi king om vervolgens stil te staan bij de vrucht van deze prediking. Na zijn predikatie, die door de aanwezigen met klimmende be langstelling werd gevolgd, richtte de scheidende herder zich met een afscheidswoord tot de collega's uit de Ring 's Grevelduin-Capelle van de Classis Heusden, waar- i aanwezig waren Ds. J. W. de Bruijn uit Sprang, Ds. L. van der Peut uit Besoijen en Ds. Ds. A. van Griethuijzen van Was- pk. Vervolgens sprak Z.E. een persoonlijk woord tot de heer G. J. Damen, godsdienstonderwijzer te Schelluinen, die deze Zondag in de ochtenddienst alhier was voorgegaan, tot de Edelacht. heer burgemeester Smit, een depuatie van het bestuur van de Christ. Streek H.B.S. in oprichting, van welke vereniging Ds. Wisgerhof sedert het vertrek van Ds. A. Vroegindeweij voorzitter was, het college van ouderlingen en dia kenen, de leden van het kerkbe stuur en meer andeden. De vertrekkende predikant werd na beëindiging van de dienst toe gesproken door de consulent der nu vacante gemeente, Ds. de Bruijn uit Sprang. Namens de Ring 's-Grev.-Capelle en de clas sis Heusden werd het woord ge voerd door Ds. van der Peut uit Besoijen. Burgem. Smit sprak na mens de burgerlijke gemeente van Sprang-Capelle, terwijl namens de kerkeraad de ouderling A. de Rooij woorden van afscheid tot de scheidende herder richtte. Ten slotte werd de vertrekkende pre dikant op verzoek van ouderling de Rooij door de gemeente toege zongen Psalm 121 vers 1 en 4. Zichtbaar geroerd dankte Ds. Wisgerhof voor de tot hem ge richte woorden en. de hem toege zongen zegenbede. Van de gele genheid om na afloop van de kerkdienst in de consistoriekamer met een handdruk van Ds. cp Mevr. Wisgerhof afscheid te ne men, werd door verschillenden gebruik gemaakt. Ds. Wisgerhof hoopt a.s. Zon dag in zijn nieuwe gemeente, na in de ochtenddienst in zijn ambt ingeleid en daarin bevestigd te zijn, zijn entréerede uit te spre ken. Moge het hem en zijn echt genote, alsmede zijn kinderen, in Oldenbroek goed gaan. Als directeur bedankt. De heer P. Bisselink te Kaats heuvel heeft bedankt als directeur van de muziekver. „Sirena" te Vrijh.-Capelle. Wandeling met muziek. Ondanks het gure weer maakte onze muziekver. „Kunst na Ar beid" j.l. Zaterdag een muzikale mars door een gedeelte der ge meente. Onder grote belangstel ling en zeer tot genoegen van de aldaar wonenden werd een bezoek gebracht aan de Nieuwe- vaart en de Zandschel, terwijl ook de Willem van Gentsvaart bezocht werd. Bedankt als voorzitter. In verband met zijn vertrek naar Oldenbroek heeft Ds. A. Wisgerhof alhier bedankt als voorzitter en bestuurslid van de vereniging tot stichting en in standhouding van een Prot. Chr. H.B.S. in de Langstraat. 2e Secretaris. Tot 2e secretaris van de ver eniging „Het Groene Kruis" voor Sprang-Capelle e. o. is benoemd de heer P. Busink, hoofd der Chr. School aan de Loonsedijk, zulks ter vervanging van de heer M. de Kruis, die naar Overschie ver trok. Gunning verbouwing. De belangrijke verbouwing aan de Prot. Chr. Landbouw- en Landbouwhuishoudschool aan de Nieuwevaart, welke werkzaam- heden enige tijd geleden werden aanbesteed en waarvoor een 14- tal gegadigden hadden ingeschre ven, is eerst nu gegund aan de magste inschrijver, de heer H. Wagemakers alhier. Uitstapje. De leerlingen van de Christ. Landbouwhuishoudschool te de- zer plaatse zullen a.s. Dinsdag onder leiding van de directrice en de leraressen een utstapje maken naar Breda, waar o.m. een be zoek zal worden gebracht aan de Intern. Tentoonstelling Brood- en Banketbakkerij ,,De Brebato I". Nieuw bestuurslid» Tot bestuurslid van de vereni ging tot stichting en instandhou ding van een Prot. Chr. Streek H.B.S. voor de Langsraat en om geving is benoemd de heer J. v, d. Bos te Vrijh.-Capelle. Afd. Plattelandsvrouwen. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen houdt Vrijdag 24 dezer des avonds 8 uur in de zaal van de heer Ant. v. Dijk aan het Brug getje te Vrijh.-Capelle een leden vergadering. Na afhandeing der huishoudelijke aangelegenheden volgt een lezing met film, afge wisseld met muziek, over het be-' drijf van de Firma Wed. yan Nelle te Rotterdam. Men zal ook een proefje kunnen nemen van de bekende v. Nelle's producten. Burg. Stand over Mei 1949. Geboorten: Maria C P G dv F v Onzenoort-Leltz - Adrianus J J zv P W B de Bont-Peters Ludovicus W M zv H W Bie- mans-Kamp. Johanna W M dv J de Groot-Ramsteijn. Johan C G zv A W v d Ven-de V7it. Elisabeth A G M dv M J v Dongen-Rekkers. Overlijden: Johanna van Beek oud 16 jaar. Jacob A de Graaf oud 77 jaar. Huwelijken: Petrus A v Strien oud 32 jaar en Petronella M Boe laars oud 26 jaar. Josephus A Kieboom oud 33 jaar en Cornelia D Fijneman oud 28 jaar. Jo hannes Schellkens oud 32 jaar en Maria J A de Hoogh oud 37 jaar. Ingekomen Huberta de Wit van Dongen Anna C Staal van Geertrui- denberg. Gerardus C M Ver meulen van Nijmegen. Adria nus L N Pols van Dordrecht. Maria le Sage van Sprang-Ca pelle. Cornelia A Broeken van Made en Drimmelen. Nicolaas P M van Kuijk van Loonopzand. Vertrokken Cornelia M Pols naar Dongen. Frijna H Pols naar Dongen. Pietronella M Boelaars naar Maastricht a/b. Johanna J Fijneman naar Don gen. Johannes Rasenberg naar Raamsdonk. Paulus van de Mosselaar en gezin naar Dongen Pietronella M Roovers naar Boxmeer. Hubertus IJpelaar naar Oosterhout N.Br. Processie. Nu het z.g. processieverbod in 'n nieuw stadium is getreden, werd er dit jaar ook in deze gemente een openbare H. Sacramentspro cessie gehouden op Zondag 19 Juni. Deze processie werd gehouden in het rectoraat St. Theresia en trok door de vol gende straten trekken:: Carmelie- tenstraat, Schotse Hooglanderstr., Arnold Verschurenstraat, Thomas Zijlmansstraat en Vrouwkesvaart- sestraat. In de stoet trokken o.a. naast de gebruikelijke groepen van bruidjes en engelen ook mede het zangkoor St. Theresia, de har monie Volksvlijt en Volksver- maak en de Rijvereniging. Damnieuws. Zondag j.l. werd bij H. Boe laars de 4e ronde gespeeld in de voorronde om het kampioenschap van Noordbrabant, waaraan drie onzer spelers deelnamen, n.l. J. Steigenga en C. van Strien in groep A en P. Blom in groep B. De uitslagen waren als volgt: Groep A. P. Beemhakkers, Oosterhout C. v. Strien, R'veer 02. A. de Leeuw, Oosterhout— W. Piederiet, Breda 02. Steigenga was vrij.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2