DE LANGSTHAAT KAATSHEUVEL „DE SCHOEN" 1949 Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HEUSDEN SPRANG-CAPELLE SPRANG CAPELLE RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG u antoon tielen DIPLOMA UITREIKING V V HET UITZONDERLIJKE FEIT SCHOENEN SHOW MAANDAG 25 JULI 1949 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Hoofdredacteur jAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO VM HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 60. Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGEDICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". aan de Gem. Vakschool voor SCHOENMAKERS Aan de Gem. Vakschool voor Schoenmakers alhier had Vrijdag avond de diploma-uitreiking plaats aan leerlingen die de 3-jarige dag cursus met goed gevolg hadden doorlopen. De diploma's werden uitgereikt door de Edelachtb. heer Snels, Burgemeester van Drunen. Bij deze uitreiking waren aanwe zig de ouders der leerlingen, het volledig schoolbestuur, leraren en tal van belangstellenden en ge nodigden. O.a. merkten wij ook op het voltallige gemeentebestuur. Op lange tafels stond langs zijde het werk der leerlingen ten toongesteld, terwijl langs de wan den de soms fraaie tekeningen eveneens van de leerlingen prijk ten. Alvorens door de directeur der school de heer Rechters deze bijeenkomst werd geopend, kre gen de genoemde werkstukken de belangstelling die zij verdienden. In zijn openingswoord riep de Directeur de aanwezigen van har te welkom toe en na een geluk wens aan het adres van de ge slaagden en niet minder aan het adres van de ouders, gaf spr. het woord aan de Edelachtb. Heer Burgemeester Snels en verzocht hem de diploma's te willen uit reiken. Burgemeester Snels nam hierna het woord. Spr. zeide aangenaam verrast te zijn dat zo velen aan de uitnodiging om deze diploma uitreiking bij te wonen gevolg hadden gegeven en door hun aan wezigheid blijk van belangstelling gaven. Als Burgemeester van Drunen èn in zijn kwaliteit als voorzitter van de K. v. K. afd. Kleinbedrijf, wilde spr. thans het woord rich ten tot de aanwezigen, niet al leen om met enkele passende be woordingen de diploma's aan de geslaagden uit te reiken, maar om nog eens duidelijk in het daglicht te kunnen stellen de betekenis van goed vakonderwijs, en de waarde van een vakschool zoals wij die in Drunen bezitten. Na eerst dank gebracht te heb ben aan Directeur en leraren voor de toewijding waarmede zij hun werk hadden verricht, schilderde spr. de schijnwelvaart, de tijd van hoogconjunctuur waarin wij en kele jaren hebben geleefd, een schijnwelvaart die nu reeds aan het tanen is. In de achter ons lig gende jaren ging het niet om kwa liteit maar om kwantiteit. De toe komst, aldus spr., ziet er anders uit en straks en dat gebeurt nu al reeds, zal#men in de bedrijven selectie gaan toepassen op de ar beiders, want niet langer gaat het om de kwantiteit alleen, de vraag is ook al reeds kwaliteit. Het is daarom voor iedereen en dit in de toekomst nog meer, noodzakelijk, wil men in de maat schappij niet op de tweede plaats geraken, zich in zijn vak te be kwamen. Spr. noemde het in dit verband ook een gelukkige om standigheid dat Drunen op het gebied van schoenmaken een goe de vakschool bezat. Dan schilderde spr. de histo rische groei van de schoenindus trie in Drunen. Drunen dat be kend is om zijn betere schoenen. En het is aan ons, aldus spr., om er voor te zorgen, dat de reputa tie die Drunen op dit gebied na tionaal en internationaal bezit, mede te trachten hoog te houden. Spr. deed dan een beroep op de ouders om hun jongens die 't schoenenvak moeten leren, naar deze school te sturen, waardoor enerzijds de jongen zijn vak leert en anderzijds het schoolbestuur door een voldoend aantal leerlin gen gesteund wordt om de school verder uit te breiden en misschien mogelijk nog ooit in de richting van machinaal onderwijs te stu ren. Hierbij sprak spr. ook de hoop uit dat hij de volgende keer niet aan 8, maar minstens aan 14 of 16 jongens het diploma zou kunnen uitreiken. Uitvoerig schilderde spr. hierna wat de school zoal te leren gaf, waartoe de leerlingen worden ge vormd en de mogelijkheden welke er voor de leerlingen open lagen na het verlaten der school, waar zij grondig in de grondbeginselen van het vak worden onderwezen. Ieder die de school verlaat is in staat een volwaardig arbeider te worden in het bedrijf, chef te wor den op een grotere zaak, te stre ven naar zelfstandigheid of zelf fabrikant te zijn, omdat hij op de ze school in de grondbeginselen van het vak zeer goed is onder legd. En zo kwam spr. tot de con clusie, dat de school niet alleen is voor de arbeidersklasse, maar voor iedereen die het schoenen vak tot het zijne moet maken en dat een einddiploma zowel voor de arbeider, als voor de fabrikant en de middenstander grote per spectieven biedt. Het verheugde spr. ook dat men nu men z'n oog te gast heeft kunnen laten gaan over het ten toon gestelde werk, men kan vaststellen dat er ondanks de soms nog wat speelsheid der jon gens, hier mede dank zij de goe de en doelmatige leiding der le raren, op 't gebied van schoen maken iets goeds is gepresteerd en dat de schoenen zowel als de tekeningen aan de wand de talen ten onder de jongens verraden en voor de toekomst op gebied van elegantie en soliditeit goede be lofte inhouden. Het is, aldus spr. slechts aan de ouderen om de aangeboren talenten en begaafd heden uit te buiten. Tot slot wenste spr. de ge slaagden van harte geluk met hun diploma, maar wees er terecht op dat dit niet het einde is van en kele jaren vakstudie, maar het be gin van een reeks studies, om te bereiken al datgene wat er in de maatschappij voor vooruitstreven- den te bereiken valt. De diploma's werden hierna onder toepasselijke bewoordingen uitgereikt aan: A. v. d. Geld Vlijmen, z. goed. L. Slaats, Waalwijk, zeer goed. M. v. d. Bracht, Best, goed. J. v. d. Westen, Rosmalen, goed L. de Hart, Drunen, goed. P. Lommers, Drunen, goed. J. Lemmens, Vlijmen, goed. J. v. Bladel, Waalwijk, goed. Hierna brachten de leerlingen dank aan de leraren voor de zor gen aan hen besteed. Tot slot wenste de directeur de geslaagden en hun ouders geluk, dankte de aanwezigen voor hun belangstelling en sprak de hoop uit dat een van de leeraren n.l. de heer J. de Hart, die reeds en kele weken in het ziekenhuis ligt, spoedig geheel hersteld zijn plaats in de schooi weer zal kgn- nen innemen. Geslaagd. Onze dorpsgenoot Adrie IJpe- laar slaagde in het te 's-Bosch gehouden examen voor Mulo A. Proficiat. Festival. Het comité voor het komende festival, te organiseren door de harmonie der Jongens-Congrega tie, kwam in het afgelopen week einde nog eens bij elkaar. Op deze vergadering werd het defi nitieve programma opgesteld. Op Zaterdag 6 Augustus zal de opening geschieden door de Edelachtbare heer Burgemeester Snels, des namiddags om 5 uur, terwijl op Zondag 7 Augustus de opening zal geschieden door de Voorzitter van de Bond van Har monieën uit de Langstraat, 's mid dags om 2.30 uur. Bij deze ope ning zullen alle bondsharmonieën tegenwoordig zijn. Verder werd op deze verga dering nog een speciale terrein commissie benoemd, terwijl nog tal van aangelegenheden werden besproken. Een goede vangst. Zaterdag j.l. had onze dorps genoot, de jongeheer Ant. van Sluisveld Mz. een goede vangst door twee brasems te vangen van ruim 4 pond. Een mooie vangst voor deze jonge visser. Thuiskomst uit Indië. Onze dorpsgenoot, soldaat ma rinier Th. v. Overdijk, Stations weg, komt Maandag 25 Juli of uiterlijk 26 Juli thuis met de Zuiderkruis, na een verblijf van ongeveer twee jaar in Indonesië. De buurt is reeds druk in de weer voor de thuiskomst. Speldjes'dag Herwonnen Levenskracht. Zondag 24 Juli werd een speld jesdag gehouden ten bate van Herwonnen Levenskracht, welke 70.75 heeft opgebracht. Een buscollecte werd bij enkele fir ma's aangevraagd. Wagenberg- Festen C.V. heeft er gehoor aan gegeven en deze buscollecte bracht 10.34 op. Gouden Bruiloft. Woensdag 27 Juli a.s. hoopt het echtpaar Adr. Kivits-van In- gen zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De buurt is reeds maan den in d-e weer om er een waar dig feest van te maken. Een pro gramma is reeds opgemaakt, dat luidt als volgt 5 uur Reveille. 6 uur Appèl bij de ereboog. 8.30 uur Opstel len van de stoet, welke is als volgt: 1. Gardes d'Honneur; 2. Ouden van dagen 3. Wagen van Son 4. de Boskar 5. Hu welijksbootje 6. De gouden kroon 7. Harmonie Concordia 8. Bruidspaar met bruidjes en fa milie 9. Kinderhulde10. Ver sierde fietsen 11. Brabantse hul de 12. De feestvierenden; 13. Gardes d'Honneur. 9.30 uur pechtige H. Mis. 12 uur aanbieding buurtcadeau door kinderen. Van 2 tot 3 u. receptie. 7.30 u. Serenade Harmonie Con cordia en Vlijmens Mannenkoor. Zeldzaam. Bij het lid Schel van de post duivenvereniging De Zwaluw is een duif geboren zonder poten. Met het ringen werd het opge merkt. Een niet alledaags geval. Visclub De Hut. Zondag 31 Juli zal bovenge noemde verenigng een onderin- ge hengelwedstrijd houden, waar aan verbonden prachtige prijzen. De wedstrijd begint om 2.30 uur, daarna prijsuitreiking om 7 uur, waarbij de dames de prijzen in ontvangst nemen. Verder zal de avond gezellig worden doorge bracht. Geslaagd. Mej. A. v. d. Hagen alhier slaagde voor het examen Mulo. De Omroeper. Voor onze jongens in Indië is een eigen blad uitgegeven „De Omroeper"., voor het voornaam ste nieuws uit eigen omgeving. De voetbalsportberichten zijn bij C. Coensen in goede handen. De redactie is in handen bij de Eerw. Fraters. Verschillende personen hebben hunne medewerking ge geven. Onze stadgenoot Theo Geurts is op het St. Jans Lyceum te 's-Bosch bevorderd van de 4e naar de 5e klas. Woensdag 27 Juli a.s. des avonds half acht hoopt D.V. voor de Geref. Gemeente aan de Hogevaart op te treden de Weleerw. Heer Dr. Steenblok van Gouda. Schadepost. Toen de chauffeur van de Wa- mi uit Waalwijk j.l. Zaterdag morgen ca. 6 uur met zijn met melk geladen vrachtauto de bocht bij de smederij van B. alhier met een flinke vaart nam, werden daarbij een 10-tal bakken met flessen gepasteuriseerde melk van de wagen geslingerd. Een flinke schadepost aan flessen en aan melk! Bedankt. Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant alhier, heeft voor het beroep naar Lexmond bedankt. Ouden van Dagen. Zoals wij voor enige tijd reeds mededeelden heeft het bestuur der Chr. Oranjevereniging Sprang ook als punt op haar program voor deze zomer staan, het orga niseren van een plezierreisje voor de ouden van dagen. Het ligt in de bedoeling van het bestuur de oudjes op Donderdag 18 Augustus a.s. deze reis aan te bieden, waarvoor dezer dagen de finantiële medewerking van de in gezetenen wordt gevraagd. De reis zal gaan naar Nijmegen en Arn hem, waarbij o.a. ook een bezoek zal worden gebracht aan de Greb- beberg. Bij gunstig weer belooft het 'n mooie dag voor de oudjes te wor den. Naar Concours. De Chr. Gemengde Zangvereni ging „Looft den Heer" alhier zal op Maandag 1 Augustus a.s. deel nemen aan het Nationaal Con cours voor Zang- en Muziekver enigingen, uitgeschreven door de Chr. Muziekvereniging Concordia te Utrecht en zal daarop uitko men in de eerste afdeling. De directeur van Looft den Heer de heer P. Christ, neemt aan dit concours deel met niet minder dan vijf verenigingen, n.l. op 1 Augustus met Looft den Heer al hier en de Chr. Gem. Zangver. U.K.K. uit Waspik, resp. in de le en 2e afdeling en met het Da meskoor uit 's-Gravemoer in de le afdeling en op 2 Augustus met het Mannenkoor uit 's-Gravemoer en de Muziekveren. uit 's-Gra- vemoer resp. in de 3e en le afd. Wij wensen de volijverige di recteur, de heer Christ, die reeds meermalen op verschillende con coursen met de onder zijn leiding staande gezelschappen zulke mooie successen mocht behalen, ook dit maal weer veel succes toe. Geslaagd. Vorige week slaagde onze dorpsgenoot dhr. C. A. de Bie St.zn. te Den Bosch voor het di ploma Controleur Fok- en Con trolevereniging, na eerst te zijn geslaagd te Breda. A.s. Dinsdag 26 Juli hoopt voor de Chr. Geref. Kerk op te treden Ds. E. du Marchie van Voorthuizen uit Sliedrecht. Aanvang half acht. Coöp. Boerenleenbank. In het btationskofïienuis van de heer t. Pruijssers houdt de plaat selijke boerenleenbank Donderdag 26 Juli a.s., des avonds 8 uur haar jaarlijkse algemene leden vergadering. Aan de orde komt na opening en aanwijzing secretaris voor de alg. ledenvergadering allereerst t verslag van de toestand der bank gedurende het afgesloten vereni gingsjaar, welk verslag zal wor den uitgebracht door de directeur der instelling de heer J. Huijsman. Vervolgens komt aan de orde de verkiezing van een lid van het üestuur, wegens periodieke aftre ding van de heer C. Vos, die her- kiesoaar is en door het bestuur of- licieel gecandideerd is en de ver kiezing van een lid van de Raad van toezicht, wegens' periodieke aitreding van de heer Ahs. van den Hoek, die eveneens herkies baar is en door het bestuur off. candidaat is gesteld. Na het na zien van rekening en balans over het afgelopen boekjaar door de daartoe te benoemen commissie volgt de rondvraag. Uit Indonesië terug. Het was j.l. Woensaag voor de familie van 1 ïlborgn aan het Kerkeind een gelukkige dag. Na een afwezigheid van ongeveer 3 jaar keerue de scnoonzoon, de oorlogsvrijwilliger J. van Weel den uit Indonesië in de familie kring terug. Zondags te voren was de gerepatrieerde reeds met het troepentrans'portschip „Kota lnten" in Rotterdam aangekomen, doch met het oog op de ontsmet ting dezer repatriërende militairen met hun uitrusting en bagage ar riveerde hij pas Woensdagmor gen 10 uur bij zijn echtgenote en haar familie, door wie zijn thuis komst met spanning verbeid was en die hem dankbaar en allerhar telijkst verwelkomden. De buurt bewoners leefden mee in de vreug de over de behouden thuiskomst, want van alle woningen m de buurt wapperden de vlaggen en tal van bloemstukken en geluk wensen had sergeant van Weel den van hen in ontvangst te ne men. Landelijke filmactie te dezer plaatse, dank zij de muziekver. Kunst na Arbeid. De muziekvereniging „Kunst ra Arbeid laat in samenwerking met de Ned. Fed. van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, waarbij corpsen van alle gezindten zijn aangesloten, een film maken van en over onze plaats. Deze film zal een zo volledig mogelijk beeld geven van ons dorp en van heel het verenigingsleven ter plaatse. Op Woensdag 3 Aug. a.s. komt de klank- en filmopname- wagen van de Nederlandse Fede ratie om opnamen te maken van de karakteristieke plekjes, de in woners, de jeugd en zo mogelijk van de bedrijven. 's Avonds 6 uur zal er op de Nieuwevaart bij het café Cove- van der Haart een optocht wor den geformeerd, welke gefilmd zal worden en waarvoor alle plaatselijke verenigingen zijn uit genodigd, terwijl na afloop van deze optocht geluidsopnamen voor de film zullen worden gemaakt. Het wordt dus een film, gemaakt in en van en zelfs door heel de gemeenschap, welke film beelden zal vertonen van familie, buren, vrienden, kinderen, kennissen, ja, waar men zichzelf op het witte doek zal kunnen zien. Het is iets nieuws, iets, wat ieder zal willen zien, als over enige tiid de film te dezer plaatse zal worden ver toond. Deze door de Ned. Fed. belan geloos ontworpen filmactie voor de bij haar aangesloten verenigin gen heeft tot doel de muziekver enigingen nu eens op een andere manier in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen en wel op een dusdanige wijze, dat de muziekverenigingen er ook nog een financiëel voordeel van heb ben. Het is immers een publiek geheim, da de financiële positie van veel verenigingen, ook die van „Kunst na Arbeid", zorgen baart. Dit valt zeer te betreuren, omdat door deze verenigingen muziek een algeheel volksculturcel goed kan worden, wat uiteindelijk het streven van de Ned. Fed. v. Harmonie- en Fanfaregezelschap pen is. Motorclub „Marijke". In haar verenigingslokaal café Cové-van der Haart aan de Nieu wevaart, hield de Sprang-Capelse motorsportvereniging Marijke j.l. Donderdagavond een alg. leden vergadering, die zeer druk be zocht was. De voorzitter, de heer G. N. van Achterberg, opende de bijeenkomst met de aanwezigen hartelijk welkom te heten. Spr. constateerde met grote voldoening dat zovele leden aan de oproep tot bijwoning der vergadering had den gevolg gegeven en releveerde vervolgens het schitterende sla gen van de door de vereniging op 25 Juni j.l. georganiseerde „Ma- rijke-oriënteringsrit". V erschillende nieuwe leden werden hierna toegelaten. Van de gelegenheid tot inschrijving voor de op Zaterdag 6 Aug. te houden oriëntatie-knobbelrit voor leden werd door velen gebruik gemaakt. Tot leden van de wedstrijdcom missie voor deze rit werden be noemd de heren A. Rempt, Dr. N. L. Gerlach, G. N. van Achter berg, H. Michaël en L. Stein. In verband met de vele werk zaamheden aan het secretariaat verbonden werd besloten het be stuur uit te breiden met 'n nieuw bestuurslid, dat tot 2e secretaris zal worden benoemd. Bij stemming bleek voor deze functie gekozen de heer H. J. M. Kommers. Na de rondvraag, waarvan nog door enige leden werd gebruik gemaakt, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Ncd. Herv. Jongelingsverenigingen hielden hun landdag. Begunstigd door heerlijk zomer weer hield de Ring 's-Grevelduin- Capelle van Ned. Herv. Jonge lingsverenigingen op Geref. grond slag j.l. Zaterdagmiddag op een weiland van dhr. G. v. d. Hoeven in de Nieuwstraat haar jaarlijkse landdag, die behalve door tal van jongeren ook door vele ouderen werd bijgewoond. Na de gebruikelijke opening van deze openluchtbijeenkomst door de voorzitter van het Ring- bestuur Ds. J. W. de Bruijn uit Sprang, traden achtereenvolgens als spreker op Ds. A. den Har- togh uit Scherpenzeel, die sprak over het onderwerp: „Welke richtingDs. J. R. Cuperus van Doornspijk, oud predikant van en thans weer beroepen door de kerkeraad der Ned. Herv. ge meente alhier, die de luisteraars bepaalde bij het onderwerp: He- re open toch de ogen van de jon gen, dat hij zie! en ten slotte Ds. Haverkamp uit Veen, die als uit gangspunt zijner overdenking tot onderwerp had: Waar zijt gij?. Gemeenschappelijk psalmgezang omlijstte het gesproken woord. Tuinders op plezierreis. Per touringcar maakten de le den van de plaatselijke tuinbouw- vereniging Woensdag j.l. een ple zierreis naar Zuid-Limburg, waar bij Valkenburg en omgeving in 't centrum der belangstelling stond. De provinciale hoofdstad werd eveneens bezocht, alsmede het drielandenpunt. Laat in de avond keerde het gezelschap vermoeid, doch opgetogen over het genote- ne, ter plaatse terug. Schaakvereniging. De leden van de Schaakver eniging De Vrije Pion maakten Woensdag per autobus een uit stapje naar het Zuiden van Lim burg, waar o.m. Valkenburg en zijn schitterende omgeving werd bezocht. Het valt te begrijpen dat de schakers deze dag niet zo stil waren als bij het spelen van een partijtje schaak. Uitstapje. De „Schorre Fanten" maakten op Dinsdag j.l. een uitstapje naar Zuil-Limburg per touringcar der Fa. Bruins uit Oosterhout. In alle vroegte vertrok men met 29 per sonen. Er werd o.a, een bezoek gebracht aan Valkenburg, alwaar de diverse bezienswaardigheden bezocht werden. Het was in alle opzichten een geslaagd reisje. Goed afgelopen. De vooras van een gloednieu we Citroën brak plotseling af in de Prins Bernhardstraat nabij 't postkantoor. Het was een geluk dat de wagen pas werd ingere den en geen noemenswaardige snelheid had. Hij botste tegen een -vrachtwagen aan, doch deze kreeg geen schade van betekenis. Examen. Onze dorpsgenote Francisca Boonaerts behaalde te Breda haar verpleegsters-diploma. Geslaagd. Mulo-examen in Den Bosch Uranie Janssen, G'berg Ria van der Molen, R'veer Willy Thuring. R'veer Thcra van de Pluijm, Hank Ad Sinse, Made Vronie Wiebring, G'berg Ria Koreman, R'veerNelly Langer- werf, R'veer Ad Rombouts, R'veer. Lingerie Bertha Broeders, Gerrie Paans, Annette van Aphen, Coby Stoop, Riet Zijlmans, Tonia Pruissers, Zus van Onzenoort, Anny Snij ders. Costuum Corry Romme, Dé Lodewikus, Anny Huigen, Jo Wuyten, Jo de Bodt, Jo Spuibroek, Willy van Seters, Liza van Duren, Nelly Schipperen, Ria Michielsen, Doortje Broeders, Toos Broeders, Riet Broeders, Thea de Beer, Gerda van Duren, Corry Hees ters, Willy Weterings, Gonda Wintermans, Anny Olislagers, Jo van Seters, Lucia Kieboom, Gon da Kieboom. Zij allen genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters te R'veer. Burgerlijke Stand. GeborenAdrianus z. v. P. E. Hansen-de Ruijter Pieter z. v. P. E. Hansen-de Ruijter Nicolaas P. F. z. v. J. A. de Vries-Jansen Jacobus J. z. v. A. C. van den Berk. Elisa beth A. d. v. P. A. van Dongen- Segeren, Made. AAA CORRESPONDENTSCHAP i J. Tuerllngs, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. AGENTSCHAP i G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. van de (Vervolg van pagina 3) Wij wezen er reeds eerder op hoe deze schoenenshow, die, zoals de voorzitter dhr. A. Wennekes het in zijn ope ningswoord bij het begin van de gala-show zei, een wezen lijk deel van de tentoonstel ling uitmaakt, een nieuwig heid is, een uitzonderlijke gebeurtenis, die één van de grootste attracties van deze tentoonstelling zal blijken. Hier wordt geen massa artikel getoond, aldus de voorzitter, maar ook niet het uitgesproken luxe genre, waaraan de eerste schoenen shows in ons land gewijd wa ren. Maar waarom zou men geen show kunnen organise ren van het betere, solide genre, waar toch 50% van de Nederlandse vrouwen op aan gewezen is. Zo'n show zou zijn nut hebben, ongetwijfeld, niet alleen voor de winke liers, maar ook voor de fa brikanten en de verbruikers en stimulerend werken. Het was daarom een uit stekende gedachte van de heer H. v. Mierlo toen hij het ini tiatief hiertoe nam; hij kreeg enkele collega's warm en ten slotte namen er 13 firma's aan deel, die hun nieuwste collectie najaarsschoenen zou den tonen. De heer Kruiderink, redac teur van de Pasbank, stelde zijn reeds op dit gebied ver worven ervaring in dienst van deze show, zodat men een degelijk voorbereid stuk werk hier kan tonen. Dan begonnen de manne quins de modellen te tonen met de elegance en de gratie, een goede mannequin eigen. Het deed enigszins vreemd aan in de warme, show-tent, de dames te zien wandelen in bontmantels en winter- en najaarstoiletten, hun voeten gesierd met de degelijke na jaarsschoen van de 13 Kaats- heuvelse en Loon op Zandse firma's. Het bleek hoe voor uitstrevend de schoen is, hoe hij on s steeds een seizoen voor is. Het is ons als leken natuur lijk niet mogelijk een tech nische en deskundige beschou wing te wijden aan de artike len die werden getoond, daar zorgen de vakbladen wel voor en de modebladen. Wij heb ben alleen de aandacht willen vestigen op de pnieke gele genheid voor de vrouwen uit onze omgeving, die zeker eens moeten gaan kijken, want, al zijn wij mannen en al zijn wij leken in de schoenenwe reld, we hebben toch wel ge zien hoe een groot verschil er bestaat tussen de schoen op het plaatje, in het bij die ge legenheid uitgegeven nummer van de Pasbank b.v. en de schoen zoals die aan de voet gedragen wordt door bekwa me mannequins. HOE DRUK HET ER WAS. Inderdaad, zoals voorspeld werd aan de hand van voor tekenen, is het ook uitgeko men: het succes de eerste da gen reeds overtrof de ver wachtingen. Aarzelend begon het, want toen wij na de gala-show nog eens rondneusden op het ter rein en in de hallen, was de belangstelling niet zo bijzon der groot, maar allengs nam de drukte toe en toen de Ko ninklijk Erkende Harmonie „Concordia" uit Loonopzand met haar mooie concert be gon, was er buiten de tenten bijna geen plaatsje meer te krijgen. Wat vanzelfsprekend ook veel volk trok, was de sprook- jes-achtige verlichting, waar op het publiek niet uitgeke ken kon komen. De firma Ilortensius heeft hier een stukje werk geleverd, deze tentoonstelling waardig. Het was een schitterend gezicht, de duizenden lichtjes door de Sportparktuin, de zee van licht waarin het tentoonstel lingsterrein baadde, die U in Tilburg en ver in de richting van Den Bosch nog de plaats wees waar „De Schoen" 1949 een succes werd. Werd Zondagmiddag om 13.10 uur de 5000e bezoeker genoteerd, om 10 uur kon worden omgeroepen dat mo gelijk nog deze dag de 15000e de monumentale poort zou passeren. Zover is het wel niet gekomen, maar de stroom bleef tot laat aanhouden en i het bestuur moest een beroep doen op de standhouders om hun stand nog een uur langer open te houden, daar 't grote tentoonstellingsterrein onmo- gelijk het grote aantal be- zoekers zou kunnen verwer ken, wanneer de hallen ge sloten werden. De schoenen-shows kunnen bij lange niet aan de enorme aanvraag om plaatse* vol doen, zodat het bestuur be sloot iedere avond een extra show in te lassen. Zondag bereikte 't bestuur het bericht, dat vandaag waar schijnlijk een gezelschap van 1000 Amerikanen, die momen teel in het land zijn, de ten toonstelling zullen bezoeken. De 5000e bezoeker was de heer M. C. v. d. Berg uit Kat- wijk, die een paar kinder- i schoenen ontvangt van de fa. i Moka; ook de 10.000e bezoek- i ster Mevr. IJpelaar-v. Boxtel uit Kaatsheuvel ontving van j deze firma een paar kinder- schoenen. De 12.000e, de heer A. C. Pullens uit Drunen krijgt een paar herenschoe nen van de fa. Steenbergen, de 13.000e, Mevr. Kops-Din- gemans uit Schaik een paar damesschoenen van de fa. v. Heyst. De 15.000e wachtten twee verrassingen, terwijl reeds vele toezeggingen zijn gedaan voor de nog komende duizendtallen. Inderdaad, mochten we reeds voor de aanvang van de tentoonstelling zeggen dat „De Schoen" 1949 zou slagen, nu zijn er de bewijzen dat we niet overdreven hebben. De Schoen wordt door iedere be zoeker beschouwd als een ex positie van internationale al lure. Het enthousiasme waarmee de plannen werden gemaakt, de eendracht waarmee is ge werkt, krijgen op deze wijze de beloning die zij verdiend hebben. 't Worden succes-dagen voor Kaatsheuvel-Loon op Zand. Tennistournooi. Van 30 Juli t.m. 7 Augustus zal op de baan gelegen achter Eu- phonia een plaatselijk tennistour- nooi gehouden worden, waaraan kan worden deelgenomen door le den en vacantieleden van de in Euphonia gevestigde clubs. De wedstrijden vangen Zaterdag 30 Juli om 2 uur aan. Even een alarm, dat deed schrikken. Om 1 uur Zondag vloog eens klaps 't bericht over Kaatsheuvel: brand in de Middenstandshal. De

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5