L00N-0P-ZAND WAALWYK Bezoekt 't Zomerfeest van „Waalwijks Belang" Zondag 14 Augustus a.s Waalwijkse en Langstraatse Courant Wielercriterium „De Schoen 1949'' SPRANG V V ttf DONDERDAG 11 AUG. 1949 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO VM HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 65 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Maandag (Maria Hemel vaart) ia het een belangrijke dag voor Kaatsheuvel op sportgebied. Het wielercriterium „De Schoen" 1949 eist dan zijn volle aandacht. We hebben ons licht eens opgestoken bij de organisatoren en het blijkt dat deze wielerwedstrijd tot in al le puntjes goed verzorgd is. Het verkeer en de regeling daarvan is in handen van de politie onder leiding van Op- per-wachtmeester v. d. Beek en we zijn er zeker van dat er niets aan mankeert en al les vlot zal verlopen. Het pu bliek wordt verzocht alle maatregelen die hiervoor zijn genomen en die zullen wor den bekend gemaakt, nauw keurig op te volgen om de wedstrijden keurig te doen verbazend moeilijk. We zullen hopen dat het een felle wed strijd wordt en dat de beste moge winnen. We hebben wel enige hoop op onze Kaatsheu- velse jongens. Wellicht dat Pierre v. d. Veti voor een ver rassing kan zorgen. Of wil M. Glaudimans, die clubkampi oen is van onze junioren, deze wedstrijd in de wacht slepen? Wat de Amateurs betreft valt het ook niet mee de win naar aan te wijzen. Dat 't er echter zal spannen, daarvan zijn we overtuigd. Toch ge loven we dat de overwinnaar onder de volgende renners zal zijn: W. Wagtmans, A. Guns, Fr. Vos, K. Kroon, C. Witte- veen, A. Verstraeten, Thijs Roks, H. v. d. Elshout, Piet Ver wij meren, R. v. d. Veeken A. v. d. Ven verlopen. Voor de regeling der wedstrijden zijn ook een 30- tal controleurs aangesteld om onregelmatigheden te doen voorkomen. De programma verkoop is in handen van een 20-tal colportrice's onder lei ding van de heer A. van Es. Iedereen kan zich dus van 'n programma voorzien om de wedstrijd goed te kunnen vol gen. De jury is in beproefde handen en bekendmakingen betreffende de wedstrijd zul len per luidspreker worden aangekondigd, terwijl het ge heel zal worden opgeluisterd met muziek, wat de stemming langs het parcours natuurlijk zal verhogen. Nogmaals willen we hier de route laten volgen die de ren ners moeten nemen: Start: Missiehuis, Kruisstr., Dongenseweg, Hil, Marktstr., Peperstraat, Hoofdstraat. De Nieuwelingen starten om 12.30 uur en rijden het traject dat 3.3 km. lang is 18 maal en de Amateurs rijden deze afstand 30 keer en star ten om half vier. De E.H.B.O. is gevestigd in het magazijn van de heer A. v. Boxtel, Hoofdstraat en is telefonisch te bereiken onder nr. 25. Dit is natuurlijk voor eventuele ongevallen te mel den. De prijzen die voor de Nieu welingen en Amateurs te ver dienen zijn, kunnen bezichtigd worden in de étalage van Drukkerij van Boxtel. Naast het lijstje der prijzen dat we reeds bekend maakten in ons blad, moeten we nog vermel den dat Hotel Euphonia een lauwerkrans beschikbaar stelt. Het programmaboekje dat bij gelegenheid van dit wie lercriterium wordt uitgegeven ziet er keurig uit en hierin zijn alle aanwijzingen te vin den die de wedstrijd betref fen. We kunnen niet anders zeggen dan dat alles keurig is verzorgd. Wie zal het criterium win nen? zal men nu vragen. Een voorspelling ten aan zien van de Nieuwelingen is M. Glaudimans en W. Dielissen. Onze favoriet is A. Guns uit Putte. Aan de anderen en ook aan onze Kaatsheuvelse renners de eer om deze prognose omver te werpen. Van de Kaatsheuvelse ren ners A. v. d. Ven, club-kam pioen, A. Snoeren momenteel de grootste plaatselijke favo riet en Joh. Damen de snelle „draaier" wordt echter in dit criterium een buitengewone prestatie verwacht. We hopen dat zij in deze strijd mede de toon zullen aangeven en hun uiterste best zullen doen om de Kaatsheu velse kleuren hoog te houden. Wielerclub Kaatsheuvel. Zondag waren onze jongens te Achtmaal te gast en de nieuwe lingen hebben daar hun beste beentje voorgezet. Het was een lastig en zwaar parcours en toch mocht het onze jongste nieuwe ling J. v. d. Linden gelukken op de 17de plaats te eindigen. Fitters, H. v. Boxtel en P. v. d. Ven had den met lekke tuben te kampen. Bij de Amateurs was weer het rijden van A. Snoeren opvallend. Steeds probeerde hij een uitloop poging op de kop te doen, en al leen in de laatste ronde bleek zijn kracht niet meer voldoende. Hij eindigde als nummer 13. Ook hier speelde het pechduiveltje de an dere amateurs herhaaldelijk par ten. Jammer dat het publiek geen orde kende en in massa de weg opstroomde toen de eerste win naars de eindstreep passeerden. Wij hopen, dat dit vooral niet in Kaatsheuvel zal geschieden. Laat 15 Augustus in Kaatsheu vel zien, dat we ook de minde re goden willen eren. Geef de renners de weg vrij en zij zullen U dankbaar zijn en Kaatsheuvel zal de eer te beurt vallen een graag geziene plaats te zijn voor de renners. Donderdagavond geen training der club wegens drukke voorbe reidende werkzaamheden voor de ronde. Vrijdag om 19.30 uur kor te bespreking voor alle renners in Euphonia. Er wordt op tijd be gonnen, want om 8 uur volgt een vergadering voor bestuur en ron de-comité. Zaterdag starten bijna alle ren ners in Raamsdonksveer. Zondag rust! Maandag de grote dag voor de Wielerclub Kaatsheuvel. Alle Amateurs en nieuwelingen zijn in geschreven ook al hebben zij geen kaart ontvangen. De nieuwelingen starten om 12.30 uur en de Amateurs om 3.30 uur n.m. De rugnummers moeten worden afgehaald aan het club huis, een uur voor de wedstrijd, waar ook kleedgelegenheid is. Wielerwedstrijd te Tilburg. Onder flinke belangstelling vonden Dinsdag wielerwedstrij den plaats in het Stadion te Til burg. De kleine Tour de France over 50 ronden werd gewonnen door de sterke renner Wim van Est uit St. Willibrord. 2 was Hendrikx Marcel, een van Bel gisch beste jongeren, 3 Rik van Steenbergen. De koppelwedstrijd over 150 ronden werd gewonnen door van Est-vanBeek 17 pnt., 2 BartaliHendrikx 15 pnt. De overigen lieten niet veel zien en het scheen dat Kubler, Schotte, Impanis, Robic, Marinelli enz. er niet veel zin in hadden. De twee strijd tussen de overwinnaars en nr. 2 was echter zeer boeiend, waarbij bleek dat van Est tot de grote kampioenen gerekend kan worden en Bartali een der allergrootsten is. CORRESPONDENTSCHAP J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. AGENTSCHAP t G-'van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. Onderscheiding. Aan sergeant A. J. de Kort, Gasthuisstraat 79, alhier, is de onderscheiding „Voor orde en vrede'' met de gesp toegekend. Hij vertrekt Dinsdag 17 Augustus a.s. na een verblijf van ruim een jaar. wederom met de „Zuider kruis" naar Indonesië. Geslaagd. Mejuffr. Sjaan Robben slaagde 29 Juli j.l. voor het Mulo-diplo ma A. Zij genoot hare opleiding bij de eerw. Zusters te Oirschot. Geslaagd. Voor het Middenstandsdiploma slaagde o.m. te 's Bosch Mevr. A. Muijzelaar-Lammers. Aanbesteding. Onder architectuur van de heer Hub. Prins werd een open bare aanbesteding gehouden op Vrijdag 5 Augustus, nam. 3 uur, in het café van de heer Cové-v. d. Haart te Capelle. Het bouwen van een winkelhuis met bakkerij voor de heer C. Rozenbrand, Hoge Zandschel 51 te Kaats heuvel. De uitslag is als volgt: A. Kouwenberg, Dongenvaart 11490.-- Fa. A. Hoefnagel Spr.-Capelle 20474.— J. Molengraaf, Capelle 21400.— H. Wagenmakers Capelle 21605.— M. Verhagen Spr.-Capelle 23480.— D. v. Oversteeg, Vrijh.-Capelle 23520.- C. v. Hest Loonopzand 24200.— L. v, Luxemburg Kaatsheuvel 24500.— Processie. Met een vijftal touringcars van het Reisbureau van Dijk uit Den Bosch maakten Dinsdag ruim 150 pelgrims uit Kaatsheuvel en om geving de jaarlijkse bedevaart naar O. L. Vr. in 't Zand te Roermond. De pelgrimstocht stond onder enthousiaste leiding van de HoogEerw. Deken v. d. Brekel, terwijl ook de ZeerEerw. heer Pastoor v. Roosmalen van de parochie Berkdijk en de Eerw. kapelaans v. d. Heuvel en Strij- bosch de tocht mede maakten. Broedermeester J. Jansen had de voorbereidende maatregelen ge troffen, zodat alles een keurig verloop had en het vastgestelde programma geheel naar wens verliep. Tegen 11 uur arriveerden de pelgrims aan de kapel, waar de WelEerw. heer Strijbosch een plechtige H. Mis opdroeg. Het Zangkoor van de Kapel zong zeer verdienstelijk een meerstem mige mis van Goller, terwijl de organist na de H. Mis een toc- cate van Guillaum speelde. De namiddagoefeningen werden door alle bedevaartgangers met grote godsvrucht bijgewoond en om half zeven werd de terugtocht aanvaard, om juist volgens het plan om 10 uur in Kaatsheuvel te arriveren. Als een bijzonder heid moge worden gemeld, dat de 68-jarige P. Verhiel de route van 100 km. per fiets aflegde, gelijk met de bussen startte en ook te gelijk met de andere pelgrims in Roermond arriveerde. Een krani ge prestatie. T.B.C.-vlucht. Zoals we reeds meldden in ons vorig nummer hield de K.C.C. Zondag j.l. een T.B.C.-vlucht vanuit Quievrain, waaraan iede re liefhebber kon deelnemen. 2021 duiven waren ingemand. Meer dan 500 prijzen waren te winnen, die we natuurlijk niet alle kunnen opnemen. De eerste 100 prijswinnaars waren bij een lostijd van 8.15 en een eerste constateren om 10.17 1. 44. 97 C. de Bondt (Elec- trische Wasmachine) 2, 29 Theo v. d. Ven (rijwiel) 3, 8, 73 Chr. v. Heeswijk (lap stof) 4 J. v, Heeswijk: 5, 65 W. v. Wezel 6, 76 G. Ligtvoet7. 26, .58 A. Schraauwers9 H. Goedhart 10, 78 J. Pooters 11, 30 G. Hendriks; 12 P. van Wanrooij 13, 17 Jan v. Riel 14 J. Cornelissen 15 M. J. v. Wanrooij 1(? J. Verduijn 18 Fr. v. d. Assem 19 C. Labee 20, 47 A. Snaphaan 21 J. Berg mans 22, 100 P. Snoeren 23 M. Aussems24, 28, 42 Ant. Hoffman 25, 52 Jan Muizelaar 27 C. Moreval31 M. de Vries; 32 K. v. Wanrooij 33 Jos v. Heijst 35 J. v. Kuijk 36, SI C. v. Boxtel 37 M. Voogd38 M. Kemmeren 39 Jac. Vloe mans 40 Fr. Kooien 41 A. v. Wanrooij 43 J. Opperman 45 M. v. Dongen 46, 72 Ant. v. Wanrooij 48 P. Zijlmans49 H. Hesselmans 50 J. Broeders 51 A. Priems53, 82, 93 B. Ves- ters 54 L. de Bondt55 Tb. Netten56 J. Kuipers 57 Jef de Rooij 59 Th. Netten 60, 84 M. Klein 61 Th. Voogd 62 L. Ververs63 J. Dekkers 64 L. Hamers 66, 95 A. Vrin- ten 67 W. Oomes 68 J. v. Wanrooij 69 J. Snoeren 70 D. Matijsen 71 Jac. v. Dongen 74, 75 W. Sulsters .77 J. Cou- wenberg 79 Chr. v. Wanrooij 80 K. Zijlmans83 L. Laros 85 J. v. Dongen 86 G. Schaaf- stra 88 A. Pijnenburg 89, 99 J. Kemmeren 90 W. Bergmans 91 B. v. Heesch 92 A. Kuisten 94 Jos Opperman 96 Th. v. d. Houdt98 M. v. Boxtel. Agenda. Donderdag 7,30 .uur n.m. re petitie Gem. Koor Bel Canto. Vrijdag 8 uur n.m. vergadering colportrices voor de Ronde van Kaatsheuvel bij A. v. d. Ven, .Dong. weg. Zaterdag 8 uur en Zondag 6 uuren 8.30 uur n.m. Apollo- Theater „Operette Liefde". Toe gang 14 jaar. Maandag 6 ,uur en 8.30 uur n.m. Apollo Theater „Rio Rita". Toeg. 14 jaar. T.B.C.-wedvLucht. Voor de op a.s. Zondag te houden wedvlucht voor de T.B. C., in samenwerking met de post duivenvereniging „De Luchtbode schijnt grote animo te zijn. De verkoop van loten gaat uitste kend en van verschillende zijden worden prijzen binnengebracht, welke tentoongesteld: zijn in de etalage van de heer Nico de Jong. Onder de prijzen behoort tevens een radio-toestel. Op 15 Augustus zullen de prijzen wer den bekend gemaakt en uitgereikt. Uitstapje. Onder zeer gunstige weersge steldheid maakten Dinsdag de Dames zelatricen der verschillen de genootschappen een uitstapje naar Valkenburg. Des morgens om 8 uur werd met extra bussen de reis aanvaard en na een ge- noegelijke dag keerden allen weer zeer voldaan huiswaarts. Maria-kapellctjc 10 jaar in gebruik. Op 15 Augustus is hei juist 10 jaar geleden dat het Maria-- kapelletje aan de Tilburg.se weg door Pastoor Schoenmakers werd ingezegend en in gebruik geno men werd. Traditiegetrouw wordt telken jare op deze dag een mas sale bedetocht naar het kapelletje ondernomen, waaraan door schier alle parochianen wordt deelge- Nieuwe torenklok. Dezer dagen zal de vierde klok in de toren, welke door de pa rochianen werd geschonken bij het 12J^-jarig pastoraat van dc Z.Eerw. heer Pastoor arriveren en tegelijk met de andere klok ken in een nieuwe ijzeren con structie worden geplaatst en naar wij hopen op 15 Aug. voor het eerst luiden. Deze klok, welke een gewicht heeft van 750 kilo gram, werd geschonken als aan vulling van de door de Duitsers gestolen klok tijdens de bezet ting, welke nooit is terug gekre gen. De constructie-werkzaarè- heden worden uitgevoerd door de firma P. van Leest 6 Zn. én Nico de Jong. Geslaagd. Onze oud-dorpsgenoot, de heer Dijkshoorn, thans te 's-Graven- hage. slaagde bij het dezer dagen te Utrecht gehouden examen voor de acte Frans L. O. WIELERWEDSTRIJDEN. Geeft U nog heden op voor de wielerwedstrijden in 2 afdelingen (1215 en 15 18 jaar) bij één der navol gende adressen: A. Speet, Markt. Bureau „Echo" - Grotestr. M. van Hooff, Sigarenmag. „De Sportwereld" Antonius- straat. A. de Rooy-Bourgonje, Laageinde 83. A. Faro, Grotestraat 15. PROT. CHR. H.B.S. Wij vestigen de aqnJacht op achterstaande oprdeping be treffende het 2e toelatings examen der Streek-H.B.S. op Prot.-Chr. grondslag alhier. Wij kunnen voorts mede delen dat deze school, die voorlopig gevestigd is in de O.L. School, geopend zal wor den op Woensdagmiddag 7 September a.s. AANRIJDING. Maandag kwam een luxe wagen, bestuurd door A. J. S. uit Heusden, in aanraking met 'n melkwagen van de WAMI, tengevolge waarvan heel wat liters melk verloren gingen. De aanrijding werd veroor zaakt door het feit dat de luxe auto bij het passeren van de melkwagen niet genoeg naar links uitweek. HARDLEERS. Ondanks herhaalde bekeur ringen komt het nog steeds voor dat de politie moet op treden tegen personen die in verboden water zwemmen en zich in zwempak aan de open bare weg ophouden. Zo wer den dezer dagen aan de Ratte- val weer een aantal bekeurin gen verricht, terwijl men daar ook de aardigheid had op een aantal balken van de sluis te gaan varen, zodat de water toevoer naar de polder ge stagneerd werd. GEVONDEN en VERLOREN. Men vond: bruine porte- monnaie met inhoud en vul pen; 2 ballen; zwembroek; hoofddoek; dames-regenjas; gebreid kinderjasje; kanten dameshandschoen; damespor- temonnaie met inhoud. Men verloor: portemonnaie met inhoud; gouden armband je; zwarte vulpen; trouwring; bruine portemonnaie zonder inhoud; dasspeldje; zilveren armbandje; blauwe damespor- temonnaie met inhoud; foto toestel in etui; bos sleutels; gouden speldje; gouden broche (harp-model) en een huissleu tel. GESLAAGD. Op het te 's-Gravenhage gehouden examen voor diplo ma B (onder Rijkstoezicht ge diplomeerd maatschoenmaker) slaagden de volgende perso nen uit Brabant: W. Roskam, 's-Bosch; A. J. Broeders, Dongen; J. de Brou wer, Eindhoven; M. v. Huiten, Drunen; A. Vinken, Someren; A. Nieuwenhuizen, 's-Bosch; J. Jonkergouw, Vught. 19c NOORD-BRABANTSE SCHAPENFOKDAG TE 's-HERTOGENBOSCH op Woensdag 24 Aug. 1349. In 's-Bosch klopt het hart van de fokkers. Nog fris in het geheugen ligt de Trek paarden-tentoonstelling van wege de Koninklijke Vereni ging „Het Nederlandse Trek paard" en nu vlak vóór de Nationale Rundvee-tentoon stelling vanwege het Ne derlandse Rundvee-stamboek (22 en 23 September a.s.) waar óók een dertigtal van de beste Zwartbonten uit Noord- Brabant - zullen uitkomen - organiseert de Vereniging „Het Texels Schapenstamboek voor Noord-Brabant" in de keurig gerestaureerde hall zijn 19e Fokdag. We kunnen een bezoek voor belanghebbenden en belang stellenden ten zeerste aanbe velen. Ook buitenlanders met name uit de Benelux- landen zullen deze belang rijke dag bezoeken, waar de beste exemplaren van ons be kende Nederlandse Vlees-wol schaap te zien zullen zijn. Een 270 aangiften zijn binnenge komen. Tevens vragen we Uw aandacht voor de van 23 Augustus tot 2 September a.s. *.e houden Benelux-Landbouw tentoonstelling te Eindhoven, waar ons Stamboek ook met enkele dieren zal exposeren in samenwerking met het Centraal Eureau Schapenfok kerij en alwaar óók een stand aanwezig zal zijn van de Coöperatieve Nederlandse Wol-afzetvereniging bij af korting N.W.F.G.A. NEDERLAND ZOND UNIFORMEN EN AUTO'S VOOR REPUBLIKEINSE HULPTROEPEN. Nederland zond aan de Re publiek 5500 uniformen, 1200 fietsen, 24 2-tons trucks, 20 jeeps, 2 ambulancewagens en een luxe auto. Deze leveran tie moet dienen om de Repu blikeinse troepen in staat te ■stellen het gezag in Djokja van de Nederlanders over te nemen. De Republikeinse hulptroepen beschikten name lijk niet over voldoende uni formen en transportmiddelen. Een nieuwe leverantie van enkele duizenden uniformen, motorfietsen en rijwielen is onderweg. Met de overdracht van het gezag werd ook de overdracht van technische diensten en de levering van voorraden rijst, suiker, gezouten vis, zout, pe troleum en zeep geregeld. Ge durende de eerste drie maan den levert Nederland boVen- dien 3 millioen meter textiel. Overeengekomen werd jten- slotte, dat de Nederlands-In-' dische en de Republikeinse munten voorlopig naast; el kaar in circulatie zouden blij ven. DR. VAN ROYEN, RUM EN COCHRAN ZIJN OP SCHIPHOL GEARRIVEERD. Na vier maanden van onder handelen, aldus dr. van Royen, hebben wij een gezonde en hechte basis bereikt voor een permanen te samenwerking tussen Neder land en Indonesië. De structuur van deze samenwerking zullen we met vereende krachten moeten optrekken op de Ronde-Tafel conferentie. Alle ogen zijn thans gericht op de naleving van de order: Staakt het vuren. Ik ben van mening, dat deze order door Nederland en de Republiek strikt nagekomen zal worden. Heel de wereld ziet daar-* op toe en ik geloof, dat de mate van uitvoering zal meevallen. Het is daarom van belang, dat Neder land door het herstel van de re gering te Djocja getoond heeft langs de door de Veiligheidsraad aangegeven weg te willen komen tot de permanente samenwerking. Het woord is thans aan de Repu bliek om hetzelfde te bewijzen. Laatste deel van onze strijd Rum, lid van de Republikeinse delegatie op de Ronde-Tafelcon ferentie, merkte daarentegen op dat hij deze Conferentie zag „als het laatste deel van onze strijd". Wij hopen, zo zeide hij, dat deze Conferentie zal resulteren in een verdere overdracht van de souve- reiniteit aan de Republiek Indone sië. Hij maakte zich geen illusies dat er niet veel moeilijke onder werpen behandeld zullen worden en dat er harde noten zullen wor den gekraakt. Maar op de pracliminaire con ferentie was een goede sfeer ge schapen en er waren reële resulta ten bereikt, zoals de terugkeer van de regering naar Djocja en de or der: Staakt het vuren. Hij twijfel de er niet aan of deze order zal nageleefd worden en hij zan d?*t ook met veel hoop de resultat van de Ronde-Tafelconfcr ntie t •- gemoet. Tenslotte was de Amerika*^ Merle Cochran het kortst v->n de drie. Hij was ervan overtuigd, dat in korte tijd een bevredigende op lossing op de Ronde-Tafelccn^- rentie zal worden bereikt. GESCHENKEN VOÖR PRINSES IRENE. „Je moet er je leven lang netjes op zijn", zei Hare Majesteit de Koningin, terwijl haar dochter in de bibliotheek van het Paleis Soestdijk geïmponeerd keek naar die prachtige cassette tafelzilver, die vijf leden van de Koninklijk - Landmacht haar zo juist hadden aangeboden. Het is nu al de der de cassette tafelzilver, die de'Prin ses ontvangt en zo zal het door gaan tot zij de leeftijd van acht tien jaar heeft bereikt. Dan is het zilver compleet. Doch de casette was niet het eerst aan de beurt, want in het midden van de kamer prijkte op de tafel een reus van een taart met tien kaarsjes en rozen, rose en witte, met in het midden het wapen van Prinses Irene in mar sepein. Zeven en twintig pond weegt de taart. Geen twee minuten nadat de deputatie van de Landmacht het Paleis had verlaten, werd een gro te kist neergezet in de bibliotheek. De wnd. Regimentscommandant, majoor L. T. J. S. van Eemden stond aan het hoofd van dc depu tatie, die deze kist met inhoud na mens het Garderegiment Prinses Irene en de voormalige Prinses Irene-brigade aanbood. Er bleek een schildwachthuisje in de Ne derlandse kleuren in te zitten met een pracht soldaat met rode tu niek en een blauwe broek. BENDEN VIELEN SURAKARTA AAN. In de loop van Zondag hebben benden de stad Surakarta aange vallen. Bijzonderheden hieromtrent ontbreken, doch de Ned. troepen zijn de situatie volkomen meester. Een convooi uit Semarang, dat Zondag op weg was naar Sura karta, moest in verband met deze gebeurtenissen, na enkele uren ge wacht te hebben in Solo, terugke ren naar Semarang. TERREUR OP JAVA. Naar eerst thans bekend wordt is in de nacht van 30 op 31 Juli een grote aanval gepleegd op de onderneming Tjonlong ten Zuiden van Tjikadjang in het Garutse. De emplacementen en zes bui ten-afdelingen werden in brand gestoken, waardoor 180 dubbele woonhuizen van werklieden van de onderneming verloren gingen met alle bezittingen van de be woners. 1 Een hoofdmandoer met zijn fa milie werd ontvoerd. De aanval werd afgeslagen door militairen ,en ondernemingswach- ters. Aan de zijde der verdedigers vielen geen verliezen. In dit verband kan er aan wor den herinnerd, dat op dezelfde on derneming twee dagen tevoren de employé Samallo werd vermoord.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5