V WAALWYR KAATSHEUVEL KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN VLIJMEN SPRANG WASPIK Minister Drees opende de Ronde Tafel conferentie. ie VERWIEL's Oudste Bakkerij BIOSCOOP-PROGRAMMA Uil u er Wordt gewerkti No. 588 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. OPGERICHT 1878. DE ECHO VM HEI ZUIDEN Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL ff niteit wordt onherroepelijk over gedragen. Elke gedachte, dat de souvereiniteit nog ooit tot Neder land zou terugkeren, is uitgeslo ten. Wil de conferentie materieel slagen, dan is voorts nodig, dat de overgang van het oude op het nieuwe bestel plaats vindt langs de weg van orde en in een sfeer, waarin de wonden, die de onder linge strijd geslagen heeft, gelei delijk kunnen genezen. Daarom is het voor het lot van de conferen tie van het grootste belang, dat de overeenkomsten betreffende het staken van de vijandelijkheden naar letter en geest gehandhaafd en nageleefd worden. Evenals Hatta en Sultan Hamid eindigde de minister Van Maarse- veen zijn rede met de zegen van God over de conferentie af te roe pen. I I 1 I i Critchley feliciteert. Tenslotte sprak de voorzitter van de week van de Unci, de heer Critchley, die uit naam van alle leden der Unci gelukwensen aan bood ter gelegenheid van dit his torisch moment, waarop „een con ferentie wordt geopend met het doel aan zeventig millioen men sen souvereiniteit over te dragen en tussen de volkeren van Neder- j land en Indonesië nieuwe en naar mijn overtuiging ook voordelige relaties te scheppen". Spreker besloot met de woor den: „De commissie is er van doordrongen, dat de volkeren van Nederland en Indonesië de nieu we Unie onontbeerlijke gaven kunnen schenken: het Ned. volk zijn onschatbare ondervinding en zijn technische en administratieve bekwaamheid, het Indonesische volk de levenskracht van zijn na tionalisme en de geestdrift van nieuwgeboren souvereiniteit. Sa men kunnen Nederland en Indone sië in het kader van de internati onale familie der naties, vredelie vende en democratische verhou dingen tot stand brengen, ge steund op wederzijdse hoogach ting, op wederzijds begrijpen en op ware belangengemeenschap." AAA SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. AAA DONDERDAG 25 AUG. 1949 Een historische dag. De majestueuze Ridderzaal, waar zich zulke belangrijke fazen der Nederlandse ge schiedenis hebben afgespeeld, wordt voor deze gelegenheid Ronde-Tafelzaal. Op de vorstelijke zetel en face van de plaats, waar op de Derde Dinsdag de troon staat, neemt Nederlands mi nister-president, dr. Drees, plaats; hij zal de conferentie openen. Tegenover hem, als ter linkerzijde, bijna op de treden dus van de troon, heeft de UNCI haar plaatsen. Aan de ronde zijde van de ovale tafel zien we „de negen man nen"; tussen hen en de mi nister-president de Nederland se delegatie. Ter rechterzijde van dr. Drees zetelt de repu blikeinse delegatie en vervol gens in de rechter halve cir kel de B.F.O.-afvaardiging. En achter al deze autoriteiten, die het lot van Nederland en In donesië in handen hebben: de deskundigen, veelal in getal. Openingsrede dr. Drees. „Wij houden deze conferen tie voor het oog der wereld en wij zullen moeten beseffen, dat de waardering, welke on ze volkeren in de wereld zul len genieten, mede afhanke lijk zal zijn van de wijze, waarop wij deze onderhande lingen voeren. Onder het uit spreken van de wens, dat deze conferentie moge strek ken tot eer en zegen voor In donesië en Nederland en het uitgangspunt moge blijken van een nieuwe ontwikkeling waarin op het verbreken der oude verhoudingen een vrije en voor beide volkeren vrucht bare samenwerking moge vol gen, verklaar ik thans de Ronde Tafel-Conferentie ge opend". Aldus waren de slotwoorden van de rede, waarmede de Nederlandse min.-president de conferentie opende, welke voor de historie van Neder land één van de belangrijkste zal zijn, welke het land ooit heeft beleefd. De minister-president ver volgde: „wanneer men aan Indonesische zijde deze con ferentie wil beginnen met het vertrouwen, dat de spoedige vorming van de souvereine Indonesische staat voor Neder land een even onbetwist pro gramma-punt is als voor de Indonesiërs, dan wil Neder land daartegenover het ver trouwen plaatsen, dat aan In donesische zijde met even grote ernst gestreefd wordt naar de vorming van een nieu we band tussen Nederland en Indonesië, die een blijvende, zegenrijke samenwerking tot resultaat zal hebben". Vast richtsnoer. Onder de beginselen, die als vast richtsnoer gelden, noem de dr. Drees: de spoedige ves tiging van de V.S.I. als souve reine democratische staat op federatieve grondslag; 't zelf beschikkingsrecht der bevol kingen; de samenwerking met Nederland, eventueel met het Verenigd Koninkrijk der Ne derlanden, in een Nederlands- Indonesische Unie, aan het ■hoofd waarvan staat de Ko ning der Nederlanden. „Over de vraag of speciaal Neder land, dan wél het Verenigd Koninkrijk der Nederlanden in de Unie zal zijn opgeno men, zal slechts worden be slist na nader overleg met Suriname en de Antillen". Hierna eindigde spreker met bovenvermeld slotwoord, ter wijl hij zich tevens nog met een enkel woord richtte tot de leden van de UNCI. HATTA SPREEKT: rrLaat ons thans een nieuwe geschiedenis aanvangen." Nadat minister-president dr. W. Drees de openingsrede had uitgesproken, was het woord aan de voorzitter der republikeinse delegatie, drs. Moh. Hatta, die sprak in het Indonesisch. Wanneer wij thans om deze ronde tafel zijn geschaard, aldus spreker, moet iedere partij daar toe zijn geleid door de stellige overtuiging, dat deze conferentie hier haar doel zal moeten berei ken, te weten de onvoorwaarde- lijke overdracht van de volledige en reële souvereiniteit over Indo nesië aan het Indonesische volk. Hatta verklaarde, dat de kern der moeilijkheden in her verledrn gelegen was in de kwestie der souvereiniteit. De souvereiniteit van Nederland was naar zijn me ning gebaseerd op de historie, maar sedert de Indonesische on afhankelijkheidsproclamatie oo 17 Augustus 1945 voelt het Indone sische volk zich souverein. Die proclamatie vormde de verwe zenlijking van de idealer, van de Indonesische nationale beweging, die reeds 40 jaar op gang is. Als gevolg van het misverstand om trent de aard van het Indonesi sche conflict tussen het Ncd. volle en het volk van Indonesië. Dc linie. Vervolgens betoogde Hitta dat de van Ned. zijde ges'elde voor waarde, n.l. dat de souvereiniteit aan een federatief Indonesië zal worden overgedragen en een Unie met Nederland zal worden gevormd, van Indonesische ziide, zowel van republiek als B r.O., niet gevoeld wordt als een voor waarde, die de souvereiniteit be perkt. Een eerst» voorwaarde voor de op te richten Unie noem de,Hatta, dat zij geen beperking vormt voor de volledige en reële souvereiniteit van de Republiek Indonesia Sarikat. Economische kwesties. Sprekend over economische kwesties zeide Hatta„lk weet. dat zeer velen in Nederland de vrees koesteren, dat het Neder lands kapitaal en de Nederlandse economische belangen in Indone sië in gevaar zullen komen, wan neer Indonesië onafhankelijk evi souvefcin wordt." Hij verwees naar de verklaring in het politiek manifest, door de republiek op I Nov. 1945 uitgegeven, waarin de Nederlandse kapitaalsbelangen en economische belangen worden ge waarborgd. In dit standpunt is geen verandering gekomen, aldus Hatta. „Men moet in Nederland voor uit kunnen zien met een dynami sche blik, dat een onafhankelijk en souverein Indonesië geen na deel, maar op den duur voordeel aan het volk van Nederland zal brengen. In het bijzonder zal een samenwerking tussen Nederland en Indonesië op economisch ge bied zodanig geregeld kunnen worden, dat de opbouw in Indo nesië volgens een plan, lopende over tientallen van jaren, geco ördineerd zal kunnen worden met de ontwikkeling van «de nieuwe industrie in Nederland, die zal kunnen voldoen aan Indonesische behoeften aan verschillende goe deren en productiemiddelen. In één opzicht zal het Nederlands kapitaal misschien inderdaad ver lies moeten boeken. Het nieuwe bestel eist van de regering een welvaartspolitiek voor het volk hetgeen als gevolg zal hebben 'n toekomstige verkleining van het winstdeel van het kapitaal in de verdeling van de opbrengsten. Hatta besloot zijn rede als volgt „Vier jaren lang hebben onze beide volken geleefd in wederke rige vijandschap en met gevoelens van wrok in het hart. Vier jaren lang hebben wij elkaar bestreden en gemoord, met vergeefse opof fering van goed en bloed. Laat ons thans een nieuwe geschiede nis aanvangen, gegrondvest op vrede en samenwerking. Moge God de Almachtige ons werk in de R.T.C. Zijn zegen schenken". Vervolgens was het woord aan de voorzitter van de delegatie der B. F. O., Sultan Hamid II van Pontianak. Hij memoreerde het herstel van vertrouwen ontstaan door de preliminaire conferentie en de inter-Indonesische conferen tie. Bij het interindonesische ge sprek was zijns inziens duidelijk gebleken, dat er in wezen geen scheiding bestaat tussen de ge bieden en volkeren van Indonesië. „Het lijdt geen twijfel", aldus de Sultan, „of wij, - Indonesiërs, zul len het onder elkaar spoedig eens worden over een uitgewerkte staatsinrichting van de Republiek Indonesia Serikat op federale en democratische grondslagen". Minister Van Maarsevcen over het slagen der con ferentie. Hierna sprak de voorzitter van de Ned. delegatie, minister v. Maarseveen, die betoogde, dat aan de Ned. delegatie een dubbel doel voor ogen staat: de conferentie, zowel formeel als materiëel, te. doen slagen. Formeel zal de con ferentie geslaagd zijn indien over eenstemming bereikt wordt. Mate riëel zal "zij alleen dan slagen, wanneer zij de toekomstige ont wikkeling van beide landen zo gunstig mogelijk beïnvloedt. Het verkrijgen van eigen souvereiniteit is voor Indonesiëë een ideëel be lang van de hoogste orde. De be reidheid de souvereiniteit over te dragen heeft Nederland in zijn grondwèt verankerd. De souverei- ZONDAGSDIENST 28 Augustus 1949 Dr. Lenglet. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 28 Aug. 1949 10 uur: Ds. v. Burgeler. GESLAAGD. Aan de R.K. Leergangen te Tilburg slaagde voor het exa men L.O. Tekenen mej. Ger trude Charpentier. Wijlen de heer Princen was speciaal in turnsportkringen vele jaren een vooraanstaande en po pulaire figuur. Hij richtte in 1896 de eerste Waalwijkse gymnas tiekvereniging op en bleef daar van de grote promotor en was later mede-oprichter van de Ve teranen Gymnastiek-vereniging „Ons Huis". Bij zijn vertrek naar Tilburg werd hem in 1936 een hartelijke huldiging bereid om zijn grote verdiensten voor de lichamelijke opvoeding in onze plaats, waaraan hij bijna 40 jaar zijn krachten had gewijd en waar hij enorm veel voor heeft gedaan. Dc Reizende Beiaard. Maandagavond kreeg Drunen, we kunnen practisch wel zeggen de primeur van een concert, te geven door de Reizende Beiaard, van de N.V. Nederlandse Klok kengieterij Eysbouts-Lips. Na op Zaterdag 13 Augustus j.l. in Asten aan de fabriek offi ciéél in gebruik te zijn genomen in tegenwoordigheid van tal van vakmensen en de pers, trad het Maandag voor het eerst in het openbaar op in Nederland en wel te Drunen. Het concert werd gegeven op het Raadhuisplein. Dat de belang stelling voor dit nieuwe experi ment zeer groot was, spreekt van zelf. Onder de zeer talrijke aan wezigen merkten wij zeer vele autoriteiten uit de omliggende ge meenten op. In een uitvoerig artikel hebben wij over de technische aangele genheden van deze Reizende Bei aard reéds een en ander geschre ven. Deze reizende beiaard is ge heel op een auto geconstrueerd. Het is een zeer lichte beiaard, dit natuurlijk omwille van het trans port. Desondanks is de omvang drie octaven chromatisch en dus gelijk aan een volledige beiaard. De totale omvang is 35 klokken, de zwaarste klok weegt 280 kg., de kleinste 9 kg. De Reizende Beiaard werd be speeld door de 's Hertogenbossche stadsbeiaardier de heer A. van Balkom. Kan men anders de bei aard vanuit een hoge toren alleen maar beluisteren, nu was het ook mogelijk om de beiaardier aan het werk te zien, een werk dat voor zeer velen nog vreemd is. Hierdoor kwam het dat de be langstelling niet alleen uitging naar het spel, maar ook naar de werkwijze van de beiaardier en dc beiaard. Op het programma stonden werken van Valerius, Mozart, Schubert, Brahms en vele andere bekende componisten. Telkens oogstte de concertgever een dankbaar en verdiend applaus. Naar wij vernamen is het doel van deze eerste Reizende Beiaard in de wereld, om meer belangstel ling te wekken voor de beiaard als volks- en concertinstrument in het algemeen en waardering voor het werk en de kunst van de beiaardiers te wekken. Dat men hierin op een bijzon dere wijze is geslaagd, is te dan ken aan het feit dat men de bei aardier kan volgen tussen zijn klokken, een gelegenheid die slechts weinigen in het verleden werd gegeven. Tevens is het doel van deze reizende beiaard om de aandacht te vestigen op het bedrijf van de N.V. Klokkengieterij Eysbouts Lips. Voor zover het programma dit toelaat, wordt deze reizende bei aard ter beschikking gesteld ter opluistering van openbare feesten of steun aan liefdadige acties. In Drunen kwam de opbrengst van dit concert ten goede aan de Stichting 1940-'45 en Kath. Thuis front. Drunen en velen uit de omge ving maakten Maandagavond ken nis met iets geheel nieuws op het gebied van klokkenspel. Scheepsschroef voor de Nieuw-Amsterdam. De fa. Lips, schroevendraaierij t^ Drunen, ontving de opdracht J Wielerclub Kaatsheuvel. De Wielerclub Kaatsheuvel heeft Zaterdag en Zondag vooral geen slecht figuur geslagen. A. Snoeren kwam Zaterdag uit in de ronde van Vlijmen, waar zijn rij den algemene belangstelling en waardering vond, zoals het ver slag over deze wedstrijd duidelijk laat zien. De andere renners kwa men nagegnoeg geheel uit in Ois- terwijk en ook daar hebben ze la ten zien wat ze waard zijn. Alleen de pechduivel moet nog over wonnen worden. Fitters lag bij de Nieuwelingen voortdurend op de kop. Meerma len had hij zelfs een voorsprong op het peleton, doch dat dit op de duur niet vol te houden was be greep iedereen. Toch wist hij in de eindspurt nog een fraaie derde itlÉMlai*! t1 J.i 'i 1/ van de Holland-Amerikalijn voor de vervaardiging van een reserve- scheepsschroef voor de Nieuw- Amsterdam. De diameter der schroef is 6.30 M. het gewicht 30 ton. Levertijd is November 1949. Kermis. De kermis behoort weer tot het verleden. In de café's heerste een vrolijke stemming en de kermis-exploitanten maakten goede zaken. Geen wanklank werd gehoord. Dilettanten-vereniging „Gezelligheid". Ondanks het feit, dat bovenge noemde vereniging het vorige sei zoen niet heeft kunnen optreden vanwege de verbouwing van de zaal, is ze niet op haar lauweren gaan rusten. Integendeel, zij is van plan de liefhebbers van deze ama teurskunst in de komende winter iets extra s te laten genieten. Zij heeft de gedwongen rustperiode besteed om een bijzonder zwaar, maar mooi stuk in te studeren. Reeds op Zaterdag 10 en Maan dag 12 September a.s. hoopt zij haar eerste uitvoering te geven. Voor het voetlicht wordt ge bracht het historisch stuk „Neder land leeft", een beschaafd en zin vol stuk, dat ons doet gedenken en het hart van elke rechtgeaarde Nederlander met trots vervult. Geen saaie vertoning, maar een stuk vol vuur en belevenis en dus waard om door iedereen bijge woond te worden. T.B.C.-collecte. Door de plaatselijke commissie van het T.B.C.'-fonds „Draagt Elkanders Lasten" van het Chr. Nat. Vakverbond in Nederland, zal op Zaterdag 3 September a.s'. de jaarlijkse collectedag voor dit doel worden georganiseerd in de gemeente Sprang-Capelle. Waspikse Kermis. De Waspikse kermis die in plaats en omgeving zulk een pret tige klank heeft en steeds zovelen herwaarts trekt, staat weer voor de deur en belooft heel wat. Op 't kermisterrein vinden we de volgende vermakelijkheden Racebaan, Auto-scooter Reken- sport: Lichtsport; Luchtschommel; Patates-frites kraamSpeelgoed- kraam: Kinder-draaimolen; Nou- gat-kraam; Schiettent: Gebak kraam; Viskraam: Sjoelbakspel; IJsco. Ook op andere wijze zal men zich prima kunnen vermaken, daarvoor leze men de adverten ties. Er zijn prachtige dansgele genheden in Hotel van Iersel met nog bijzondere attracties. In 't Middenhuis speelt 't orkest van „Toon Boerenboom" amusements- stemmings- en dansmuziek. Ook in café Akkermans op de Havendijk prima dansmuziek. Bart de Bont zorgt in z'n ijs- salon voor een lekker ijsje en voor de hartelijkheid ga men naar de heer J. Ruijten-v. d. Velden, die een viszaak opent, waar alles is te krijgen op dit gebied. M n liefje wat wil je nog meer Aan allen een prettige en goede kermis. plaats te bemachtigen, v. d. Ven, die nog last had van een bles sure in de ronde van Kaatsheuvel opgelopen, moest in de voorlaat ste ronde lossen en werd 21ste. Glaudemans en Damen moesten reeds in de eerste ronde lossen wegens een valpartij, doch hun taai volhouden bezorgde hun nog een 16de en 27e plaats. Bij de Amateurs brandde de strijd al heel vroeg los. De ene uitloop na de andere werd gepro beerd, doch steeds waren v. d. Ven, Damen of Kuisten van de partij. De gehele wedstrijd door werd door een dezer renners het peleton weer bijeen getrokken. Dit moest zich wreken en toen dan ook een 75 km. gereden waren en de grote heren zich gingen roeren schoten de krachten van onze jongens tekort. Er zat echter nog 72e JAARGANG No. 69 Abonnement 15 cent per weex 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". Meningen van onze lezers. Een lezer te Vlijmen zegt dat hij met veel belangstel ling het uitvoerig raadsverslag in ons vorig nummer heeft gelezen. Hij meent dat de 3 puntjes van de heer v. Enge len nogal belangrijk waren en het verwondert hem dat de raadsleden daax-op niet dieper in zijn gegaan. Het slot om maar weer eens af te wachten is wel gemak kelijk, maar daarom nog niet juist. Misschien is deze aan gelegenheid wel iets voor de nieuwe raad, meent hij. In elk geval hebben de in gezetenen en vooral degenen die bijdragen, te weten hoe deze vork aan de steel zit. kracht genoeg voor Damen en v. ,d. Ven om als 1ste en 2de van de tweede groep de eindstreep te be reiken, waardoor zij nog de 16e en 17e plaats bezetten. De ren ner Kuiten mocht van de jury een woord van lof ontvangen voor zijn moedig aanhouden, ondanks de valpartij in de 5de ronde voor de eindstreep. Hij eindigde als 21ste. Donderdag is het weer de ge wone training. Zondag a.s. gaan de amateurs naar Wouw. De reis wordt met een tourningcar onder nomen, waarvoor men zich nog kan melden. De Nieuwelingen zijn die dag vrij. Koorreis. De leden van het R.K. Par. Kerkkoor St. Jan maken Zondag een uitstapje naar België. Reeds om 5 uur wordt gestart, want het ligt in de bedoeling om in Ver- viers om half 10 de Hoogmis te zingen, waarvoor onderhandelin gen gevoerd zijn met een daar wonend familelid van een der koorleden. Van daar uit gaat de tocht naar het Ardennenland om te genieten van de ongerepte schoonheid van dit heuvelland. Over Maastricht komen de zan gers weer in het moederland te rug.Hier zal gezorgd worden voor de versterking van de inwendige mens op echt Nederlandse wijze. Als1 het goede weer aanhoudt heeft St. Jan ongetwijfeld een ge zellige dag. Ons Sportpark. Mag de maand Juli door de tentoonstelling „De Schoen" 1949 mogelijk een recordmaand geweest zijn van bezoek aan ons sport park, de maand Augustus zal daar ongetwijfeld niet veel voor onder doen. Dagelijks komen honderden bezoekers van Noord en Zuid naar het steeds meer geroemde park, dat voor iedere bezoeker een openbaring is. De aanleg van de tentoonstelling is natuurlijk ge bleven en deze schitterende bloe mentuin met fonteinen en wandel paden vormt een unieke afwisse ling in het grote boscomplex met zijn rijkdom aan ongerept natuur schoon. Terug naar de Missie. Na een verblijf van vier maan den vertrekt Zuster Immaculata (Mej. Pols) op 8 September a.s. weer naar de missie oo Curasao. Tussen 29 Aug. en 3 Sept. zal het Missiezusterke op het kloos ter van de Eerw. Zusters van Schijndel in de Berkdijk alhier verblijven en daar voor een ieder, die haar wenst te bezoeken, te spreken zijn. Voor haar vertrek komt zuster Immaculata nog een dagie naar de ouderlijke woning in de Schoolstraat. T af cltennissport. De Tafeltennisvereniging N. V. R.. gevestigd in Café L. v. Ber- kel alhier, speelt Zaterdag om 5 uur n.m. een vriendschanoeliik'» wedstrijd tegen Sorie. Het wordt voor de jeugdige vereniging zeker een gopde oefenwedstrijd teqen het komende competitie-seizoen. Prachtige successen. De nog jeuqdige sportclub van dc Boerinnenbond. onder leiding van de dames R. Rombouts en R. van Rooij, wist Zondag j.l. in Goirle, eveenals een paar weken geleden od de Soortdag te Moer gestel beslag te leggen oo de 1ste oriis en is daardoor in het bezit gekomen van de prachtiqe wimnH door het Hoofdbestuur van de N. C. B. voor de Kring Tilburg be schikbaar gesteld. Waar in deze afdeling niet minder dan 16 af delingen uitkwamen is deze pres tatie van de Kaatsheuvelse Boe rinnen een felicitatie waard. De soortafdeling van de R. K. T. B. behaalde in het algemeen klassement opnieuw een tweede prijs: in oyramide de 5de priis: in touwtrekken kwamen ze in de fi nale, doch moesten toen in Moer gestel hun meerdere erkennen. P. v. Beers werd 1ste oo do 100 meter, terwijl hij op de 1500 meter de 5de plaats innam en H. Wij behoeven eigenlijk niet te schrijven dat er aan de uitbrei ding en verfraaiing onzer ge meente druk gearbeid wordt, ie dereen kan dat dagelijks consta teren. Overal waar men komt, is Gemeentewerken druk aan de ar beid en er staan nogheel wat plannen op stapel. Men is begonnen met de nieu we verkeersweg langs de Burge- mester v. d. Klokkenlaan tot aan de Besoijensestraat, met de aan leg van de verbindingsstraat Wil- helminastraat—Grotestraat, wat weldra gevolgd zal worden met de straat vanaf Mr. van Cooth- straat naar Kerkstraat (Burgem. Moonenlaan), aan welke laan het oorlogsmonument een plaats zal krijgen, terwijl ook met de verbindingsstraat H. Hartplein— Burg. Smeelelaan (waar de nieu we Aloysius-scholen zijn verre zen), een aanvang zal worden gemaakt. Voorts zal de Mr. v. Cooth- straat van een nieuw wegdek worden voorzien en ook 't weg dek in de Putstraat zal onderhan den worden genomen. Ook aan de gevaarlijke bochc aan het Hoekeinde is men met 'n verbreding van het wegdek beziq Zo ziet men dat er heel wat onderhanden is of staat te gebeu ren, maar ook de verfraaiing wordt niet vergeten. Men zie maar eens naar t plantsoen langs de Burg. v. d. Klokkenlaan, hoe keurig en welverzorgd het er te genwoordig uitziet. Ook op an dere plaatsen hoopt men met bo men, groen en bloemen het pret tig aanzien te verhogen. OORLOGSMONUMENT. Men hoopt het oorlogsmonu ment voor Waalwijk van de hand van de beeldhouwer Raedecker. dat thans bij de bronsgieter is, op 30 October a.s., de dag waar op voor 5 jaren Waalwijk werd bevrijd, te kunnen onthullen. De architectonische verzorging van monument en omgeving is in handen van professor Holl te Bloemendaal. Aan dhr. John Raedecker is net beeldhouwwerk opgedra gen van 't nationaal leger-monu- ment, dat komt te staan nabij de Grebbeberg en dat op 60 a 80.000 gulden wordt begroot. Het archi tectonisch gedeelte is in handen van de architect J. J. P. Oud te Hillegersberg. DIRECTEUR P.T.T. De heer van Ruggen, directeur der P.T.T., zal op 1 September zijn functie als directeur te Zeist aanvaarden. f A. PRINCEN. In de gezegende ouderdom van bijna 83 jaar overleed te Tilburg de oud-Waalwijker, de heer An- tonie Princen. Ruime keuze VERSE KOEKJES CHOCOLADE in alle prijzen. Electrisch gekoeld gebak steeds voorradig I NOTEERT U ONS TELEFOON Musis Sacrum. Hier kunnen de liefhebbers van Vrijdag t.m. Zondag hun hart ophalen aan de avonturen en de gekkigheden van Stan Laurel en Oliver Hardy. Ze beginnen als superdetectives en eindigen als menselijke wrakken na een par tijtje stierenvechten. Wie wil we ten hoe dat allemaal gebeurt, ga kijken naar „De Stierenvechters". Maandag en Woensdag zijn de wild-west liefhebbers aan de beurteen bonte mengeling van overvallen, verraad en liefde. De film heeft ondanks alle lijken een happy end en heet „Texas". Luxor Theater. Hier zingt en speelt en rijdt van Vrijdag tot Zondag de beroemde Bobby Brcen voor het publiek. De film draagt de aan lokkelijke titel „De vlucht naar het Paradijs" en vertelt de hel dendaden van de taxi-chauffeur Roberto in een Zuid-Amerikaanse stad. Hij helpt 'n zekere meneer Fleming van een ongewenste da me af en helpt hem aan de vrouw van zijn hart. Maandag en Woensdag 'n ruig verhaal van zee en zeelieden. Het is „De Lange Thuisreis" van een schip munitie, dat zo ongeveer alle zeeën van de wereld bevaart. De spanning wordt er in gehou den door een spionnageverhaal. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: bruine vulpen; badpak met handdoek; regen cape; konijn. Verloren: bruine portemon- naie met inhoud; bos sleutels; bruine shawl. 31 AUGUSTUS GEEN FEESTELIJKHEDEN. De particuliere secretaresse van H. K. H. Prinses Wilhel- mina verzoekt het volgende mede te delen: „H. K. H. Prinses Wilhelmi- na stelt er heel veel prijs op voortaan hare geboortedag in alle stilte en zonder uiterlijk feestbetoon te vieren. Moch ten er plannen bestaan tele- grammen of brieven van ge lukwens te sturen, dan ver zoekt zij vriendelijk, in ver band met het karakter van de viering van de dag, haar deze niet te zenden". AAA CORRESPONDENTSCHAP J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. AGENTSCHAP: G. van Boxtel. Schoolstraat 11. Tel. 66.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5