DE LSNESimi ELSHOUT een bekwame stikster prima thuisstiksters iiniiiii VLIJMEN DRUNEN SPRANG CAPELLE HEUSDEN SPRANG-CAPELLE RAAMSOONKSVEER net R.K. Meisje Zoollederstanzer Een net MEISJE JONGE MEISJES EEN PRIMA BIJTUIGER Prima Vertegenwoordiger Centrale Verwarming. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 AUGUSTUS 1949 m gevraagd BIEDT ZICH AAN lste klas GEVRAAGD: in klein gezin. Mevr. MARIS, Nieuwevaart D 202, 's-Gapelle (N.-Br.) Aanmelden na 30 Au gustus 1949. ,THAS" N.V. - 1e Zeine - WAALWIJK v r a a g i TEVENS voor opleiding in haar Kledingbedrijf. GEVRAAGD. GOED LOON EN PRETTIGE WERKKRING. Schoenfabriek Louis van Drunen te DRUNEN. vraagt op de fabriek en tevens GERENOMEERDE LEDERWAREN FABRIEK ZOEKT: ingevoerd speciaal in Noord; en Zuid- Holland, event, ook in het Zuiden. Liefst in het bezit van auto. Bij gebleken ge schiktheid goede ioekomst verzekerd. De strengste discretie wordt in acht genomen. Alles te kust en By C. van de te keurl Leur. C. VAN DE LEUR Horlogerie Goud en Zilver Hoofdstraat 173 Telefoon 184 KAATSHEUVEL. AMSTERDAM (C.) heeft bijzondere belangstelling voor het nieuws uit haar directe en vertrouwde omgeving. De advertentie-pagina van het PLAATSELIJK BLAD is voor haar een belangrijke berichtenbron. Ook Uw advertentie hier in wordt intensief gelezen. 2Ut DE ECHO VAN HET ZUIDEN daan wat hij kon voor ieder een en gedaan wat hij meende dat zijn plicht was en hem goed leek. Met grote hartelijk heid dankt hij mede namens zijn vrouw voor 't schitterende geschenk dat voor altijd een ere-plaats krijgt in zijn wo ning. Dank brengt spr. tenslotte aan de heren Bonis en Ligt- hart voor 't arrangeren van deze avond en de heer v. En gelen dankt hij voor zijn tref fend afscheidswoord dat hem diep heeft getroffen en waar op hij als antwoord plechtig belooft.dat Waalwijk een gro te plaats in zijn hart zal blij ven behouden, omdat hij in Waalwijk zo gaarne was. Dat hij vertrekt is niet gelegen in het feit dat er iets in Waal wijk was dat hem tegenstond - integendeel - zijn samenwer- 'king met zijn ambtenaren kan nooit beter - en ook de Waal- wijkse bevolking was hem zeer genegen, wat zeer vaak is gebleken. Maar, zo zegt spreker, ik word een dagje ouder en men kan niet altijd achter blijven bij vele jonge re collega's die promoveren i n daarom had hij gemeend deze promotie te moeten aan vaarden. Maar Waalwijk, zegt spi eker, zal ik nooit vergeten en hij besloot met al zijn amb tenaren het allerbeste toe te wensen voor de toekomst. Hierna kwamen alle amb tenaren persoonlijk afscheid nemen van de heer en mevr. v. Rugge, terwijl na gebruik van enkele glaasjes en onder t genot van goede sigaren en sigaretten nog wat werd na gepraat. Het was een prachtig geslaagde afscheidsavond, zó vol van hartelijkheid en vriendschap als in ambte naarskringen niet dikwijls plaats heeft en op waarlijk grootse wijze heeft 't P.T.T.- personeel afscheid genomen van de door hun zo gevierde en sympathieke directeur en zijn echtgenote de heer en mevr. v. Rugge. rust en stilte tijdens het concert, dat misschien nog in de hand ge werkt kan worden als er van ge meentewege een bord aangebracht wordt, waarbij men gewezen wordt op het feit. dat tijdens con certen er stilte betracht moet worden. Een stap vooruit was ai dat de gemeentedienst gezorgd had voor afzetting der straten. De speldjesverkoop tijdens de concerten had een gunstig verloop en velen tastten in hun beurs om organiserende vereniging finan cieel te steunen. Zwembad. Zaterdagmiddag werden m net Gemeentelijk zwembad „L/e pieu- ne Wiel in t kader van „Z,weiu- vaardigheid INederlandse Jeugd IViy zweinproeven atgenonun voor de jeugd van 1U t.m. 14 jaar. JJe proer bestond uit /5 M vrije slag, 25 M rugslag en 1 minuut watertrappen. In totaal waren er 38 deelne mers n.l. 20 jongens en 18 meis jes, die allen de proef zonder toy- ten atlegden. De proeven zwemvaardigneid Nederlandse jeugd worden arge- nomen onder auspiciën van üe Kon. Nederlandse Z,wembond. Deze proeven hebben tot eicel ieder jaar opnieuw de zwemvaar- digheid van de jeugd te peilen en aan allen die de proet met goed gevolg hebben volbracht zal door genoemde bond een herinnerings speldje worden uitgereikt. Deze proeven zijn dit jaar voor t eerst genomen, maar dit zal nu voortaan ieder jaar geschieden. Dit zal in Drunen, waar de zwem- sport onder de jeugd zovele be- oeienaars telt, een stimulans zijn om ook deze graad van zwein- vaardigheid te behalen. Wanneer wij scinjven dat de zwemsport in Drunen zovele be oefenaars telt, dan overdrijven wij niet, want bij navraag werd ons medegedeeld door de badmeester, dat er dit jaar reeds pl.m. 42 di ploma s uitgereikt zijn, n.l. 20 r\- diploma s, 20 B-aiploma s en 2 C- diploma s. Vooral het C-diploma is zeer zwaar, maar de gezusters v. d. Wiel, n.l. Joke en 'lome wisten er toch beslag op te leg gen. Van de privélessen werd dit jaar ook druk gebruik gemaakt.' Wat betreft de schooljeugd, die in het 5e, óe, 7e en 8e leerjaar zwemonderwijs krijgt, is de bad meester van mening dat men het zover kan brengen dat iedereen die de lagere school verlaat een zekere zwemvaardigheid kan be zitten. Begunstigd door het zeer prach tige zomerweer trekt 't bad thans ook zeer vele bezoekers Onder hen bevinden zich ook zeer veel vacantiegangers en' kampeerders. Deze zijn allen vol lof over de in richting en de prachtige ligging van het bad, dat volgens hen kan wedijveren met vele badgelegen- heden uit grote steden. Steeds wijzen zij, aldus de badmeester, op het opvallend groot aantal ge oefende zwemmers dat Drunen bezit. Was het water ook, doordat de bevloeiing enkele jaren was uit geschakeld, niet bijzonder goed, dank zij het weer normaal wer ken van deze is het water dit jaar steeds uitermate helder geweest. Wij vernaipen ook nog dat men het volgend jaar de herstellingen, die in 1947 reeds door de raad werden goedgekeurd, hoopt uit te voeren. De opstallen moeten da nig vernieuwing en uitbreiding ondergaan, terwijl er met deze her stellingen tevens nog verbeterin gen zullen worden aangebracht. In de zomermaanden staat het zwembad de Pleune Wiel steeds in het teken der belangstelling en velen uit Drunen en omgeving, alsmede tal van kampeerders ma ken van het bad dankbaar ge bruik, dat vooral door zijn prach tige ligging even buiten het dorp zo gemakkelijk te bereiken is. Met vreugde, vooral uit het oogpunt der volksgezondheid bezien, kun nen wij in ieder geval constateren, dat het met de zwemsport in Drunen naar wens gaat. Vergadering Controle-vereniging. De Fok- en Controle-vereni ging hield een vergadering in d-s zaal van de heer H. van Hoorn, onder praesidium van de heer M. v. Huiten, die op de gebruikelijke wijze deze vergadering opende. Druk werd besproken de deelneming aan de Fokvee- dag op 29 Sept. a.s. te Waal wijk. Het vee dat zal worden in gezonden zal daarvóór door een commissie worden beoor deeld. Medegedeeld werd dat een stier is aangekocht van de Kinderen Pulles. Het branden van de inge schreven koejen zal zo spoe dig mogelijk moeten geschie den. Na de leden aangespoord te hebben op 22 Sept. a.s. de Nationale Fokveedag te Den Bosch te bezoeken, sloot de voorzitter deze vergadering op de gebruikelijke wijze. Terug naar de Missie. Onze dorpsgenoot de Zeer- eerwaarde Pater R. van En gelen is, na een verblijf van 2 jaar in het vaderland waar hij zijn vacantie heeft door gebracht, wederom naar zijn geliefd Missiegebied in Brits- Indië vertrokken. Door zijn* familie en de Zeereerw. Heer Póstoor Ver steeg uit Elshout, werd de missionaris uitgeleide gedaan naar de Abdij van Hees wijk, alwaar voor het laatst op va derlandse bodem een plech tige H. Mis werd opgedragen. In de namiddag werd hij uitgeleide gedaan door de be woners van de Abdij. Van daaruit werd de reis onder nomen naar Antwerpen, al waar de missionaris scheep zal gaan naar Indië. Deze boot zou Zondagmor gen 28 Aug. j.l. om half 10 vanuit Antwerpen vertrekken. We wensen de missionaris een voorspoedige reis en een behouden aankomst. De reis zal ongeveer een maand du ren. L. S. B. Het verslag van de wissel beker-competitie, hetgeen te Kaatsheuvel zal worden ge houden, verschijnt in ons blad van Donderdag 1 Sept. a.s. Terug uit Indic. Donderdag om circa 6 uur n.m. repatrieerde met de Grote Beer onze dorpsgenoot Ant. van Wa genberg in het vaderland, na een kort verblijf in Indië. De buurtbewoners hadden een prachtige versiering aangebracht en door de voorzitter van de buurtcommissie de heer C. Mees ters, werd de gerepatrieerde ver welkomd er. werd hem een prach tig rijwiel overhandigd. Daarna werd door enkele dames en he ren uit de buurt onder leiding van de heer van Wijk een welkomst lied gezongen. Antoon van Wagenberg dank te voor deze mooie attentie, waar na de heer J. van Wagenberg een kort dankwoord daaraan toe voegde. De buurt mocht in café B. Oremans enkele consumpties gebruiken van de familie v. Wa genberg, die de grootse ontvangst op hoge prijs stelde. De buurt bleef enkele uren gezellig bijeen en op verzoek werd 's avonds het welkomstlied nogmaals herhaald voor de woning, waar een groot aantal belangstellenden bijeen wa ren. Vele belangstellenden kwa men de gerepatriëerde feliciteren met zijn thuiskomst, vergezeld van vele bloemen. Visclub de Hut. Met de Kermis ging bovenge noemde vereniging met de visnet ten in de Bossche Sloot op de visvangst. Deze jaarlijkse traditie werd gehandhaafd, maar ditmaal met minder succes; de vangst was niet groot. Wanneer wordt de sluis bij Engelen gemaakt; hierdoor zou het viswater van de Visclub de Hut weer rijker worden aan vis, die dan van de Dieze de Bos sche sloot op konden komen. Hoe lang moet men nog wachten? Kruisbooggezelschap Rozenjacht. Op de banen van bovengenoem de vereniging, gevestigd bij A. v. Vugt, had een onderlinge wed strijd plaats, waaraan prachtige prijzen verbonden waren, voor 't merendeel geschonken door van Vugt en enkele verrassingprijzen werden door leden geschonken, waardoor de spanning nog groter werd. Na afloop werden de prijzen door de voorzitter de heer C. v. d. Meijden uitgereikt als volgt: le prijs C. v. d. Meijden 65 p., 2e L. v. d. Griendt 61 p., 3e Fr. Herman 59 p., 4e W. v. d. Wiel 59 p., 5e C. de Gouw 57 p., 6e H. v. d. Wiel 56 p., 7e Th. de Laat 56 p., 8e Has van Beijnen 56 p., 9e Jo Herman 55 p., 10e B. van Gestel 54 p., lie Frie v. d. Wiel 51 p., 12e H. v. d. Hout. 13e M. de Laat, 14e H. Laip mers, 15e M. Vennings. 16e M. van Overdijk, 17e A. Ekels. gestage oefening en volhar ding zich meester maakte van deze uitzonderlijke plaats van reserve-kampioen. Onder de bezielende leiding van hun instructeur de hee-- J. v. Bruchem, die zijn jon gens onder keurige discipline heeft, die kameraadschappe lijk met zijn jongens weet om te springen, niet alleen als leermeester, doch óók als goed vriend hun in alles weet voor te gaan, die liefde voor het paard en de paardensport weet in te prenten, groeit deze vereniging, die ieders bewon dering afdwingt. Twee mooie plaquetten brachten zij mee naar huis, n.l. 2e prijs kampioen acht tallen Alblasserdam 1949 en de 2e prijs voor instructeur kampioen achttal Alblasser dam 1949 persoonlijk. Nu zullen te Utrecht op 6 en 7 September de kampioen schappen verreden worden voor het kampioenschap van Nederland. Van de Provincia le Bond werden de „Sieg- friedruiters" te Berg-Ambacht en Slot wijk eerste. Met een verschil van 1 punt wisten de „Margrietruiters" de plaats van regerve-kampioen in te nemen. Nu komt de grote dag. La ten we hopen dat deze jonge vereniging, die reeds vele suc cessen in haar kort bestaan wist te boeken, ook in Utrecht een goed figuur zal slaan. Wij Vrijhoevenaren zijn nu al trots op datgene wat zij pres teerden, maar zijn óók vol hoop zonder overmoedig te worden op onze jonge ruiters. Van harte wensen wij hen het beste succes toe. En dan in Utrecht: „Edele Brabant, were di". Zo juist vernemen wij dat de heer B. Verhoeven, eerste amb tenaar ter secretarie, administra teur der Boerenleenbank enz., in de ouderdom van 62 jaren is overleden. Wij komen hierop na der terug. PRODENTA - AMERSFOORT 392 Uitstapje. Per autobus maakten de leden van de Chr. Gem. Zangvereni ging Klein-Excelsior een plezier reisje naar Oostvoorne op Zater dag j.l. Onder leiding van het be stuur wist het gezelschap van 45 jeugdige zangers en zangeressen zich aldaar aan het strand uit stekend te vermaken en men keer de vermoeid maar zeer voldaan laat in de avond huiswaarts. Middenstandscursus. Ook hier willen we belangstel lenden verwijzën naar de desbe treffende advertentie in dit num mer. Bij het afgelopen examen be wees deze cursus haar bekende degelijkheid. Er begint nu met September a.s. een nieuwe opleiding, die We veel succes toewensen.' Vergadering Wit-Gele Kruis. Dinsdagavond om 8 uur zal in de Jongens-Congregatie het bestuur van het Wit-Gele Kruis vergaderen. De hierna volgende punten komen op de agenda ter be handeling voor: le. de verschillende vaca tures, ontstaan door het over lijden van de heren P. van Loon, M. Muskens en H. van Engelen; 2e. de eventuele benoeming ener kraamverzorgster. 1 De gehouden rondgang ten bate van het door brand getroffen gezin bracht op 527. Bij de dhr. Gooskens, in specteur Nederlands Rundvee- btamboek, werden ingeschreven in het N.R.S. 2 koeien uit onze gemeente, eigenaars M. Buijs Izn. met 78.3 punten en Chr. v. Herpt met 79,2 punten. De aangekondigde zang- en muziekavond, georganiseerd door Heusdens Dubbel Mannenkwar- tet werd Zaterdag j.l. gegeven met medewerking van de Heusdense Fanfare, R.K. Dameskoor Klim op, Chr. Gem. Zangver. Hallelu jah" Genderen, Chj\ Gem. Zang ver. Sursum Corda, Gem. Zang ver. Oefening Baart Kunst, Kerk wijk, Gem. Zangver. Con Amore Wijk, Heusdens Dubbel Mannen- kwartet en de Fanfare Oefening en Uitspanning te Wijk. Tet zou teveel plaatsruimte vor deren om van elk nummer of el ke vereniging een overzicht te ge ven, daarom willen wij volstaan met de algemene indruk weer te geven, en deze was af; elk muziek- en zangnummer vwerd op zulk een wijze vertolkt, dat gezien al lerlei moeilijkheden die de diver se clubs hebben moeten doorwor stelen, dat het de volle waarde ring kreeg waarop men recht had en de verzuchting werd van ver schillende zijde uitgesproken waarom organiseert men in Heus- den niet meer van dergelijke con certen. Een woord van dank komt naasl de organiserende club toe aan de rijkspolitie te Heusden, die er voor het eerst in de tijd dat er op de Vismarkt geconcerteerd werd, zorgde voor de handhaving van Vrienden van de Arbeidsjcugd. Nadat de meisjes een uitstapje hadden gemaakt, waren het j.l. Woensdag de jongens, die met de Touringcar van J. Kivits Vlijmen een bezoek brachten aan Valken burg en omgeving. Het weer was prachtig en de jongens hebben volop genoten van het mooie na tuurschoon...... de Cauberg werd beklommen en de versnaperingen, geschonken door verschillende in woners werden op het hoogste punt verorberd. Een dankwoord van het bestuur aan de milde ge vers. Üm circa 11 uur kwamen de kinderen in de beste stemming thuis. Reeds is het bestuur in de weer om voor de volgende ontspanning te zorgen voor de kinderen, daar steunkaartjes worden aangeboden. Laten allen medewerken om dit mooie doel te steunen. Geslaagd. Op het te 's-Hertogenbosch ge houden examen voor het diploma Algemene Handelskennis slaagden onze dorpsgenoten Frans Steen bergen, Riet Daelmans en Mien Vermeulen. Landelijke Rijvereniging „De Margrietruiters" te Sprang-Capelle. Vroeg in de morgen van 27 Augustus j.l. vertrokken onze Landelijke Ruiters naar Al blasserdam, waar de kampi oenschappen van de Provin ciale Bond Zuid-Holland— Noord-Brabant van de Lande lijke Rijverenigingen, aange sloten bij de Kon. Ned. Fede ratie van Rijverenigingen, verreden werden. Als kam pioen van Noord-Brabant, een onderscheiding behaald bij 'n vorig concours enkele weken geleden, moest hier gekampt worden tegen Zuid-Holland. In de eindstrijd viel de be slissing dat „de Margriet ruiters" als reserve-kampioen naar voren traden. Niet zonder reden maakte de jury bekend dat deze jonge vereniging, opgericht zijn de op 24 Juli 1945, door Dc plattelandsvrouwen gaan uit. De leden van de afd. Sprang- Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen zullen Don derdag 1 September a.s. per tou ringcar haar jaarlijks zomeruit- stapje maken, waarbij deze keer een bezoek zal worden gebrachc aan Volendam en Marken, als mede aan Amsterdam, waar een rondvaart door de grachten en havens wordt gemaakt en een be zoek aan de tentoonstelling „Jeugd van Nederland" op het programma staat. Tevens zal een bezoek worden gebracht aan het vliegveld Schiphol. Het ligt in de bedoeling dat de bus s morgens 6 uur vanaf Sprang via Vrijh.- Capelle en Capelle vertrekt. Zij, die deze tocht wensen mede te maken dienen zich vóór Dinsdag avond op te geven bij de secre taresse der afdeling, Mevrouw E. Waverijn-Hollestelle. Terug in het vaderland. Onze dorpsgenoot, de marco nist P. Christ Mzn. keerde j.l. Vrijdagavond laat na een verblijf van een paar jaar in "t verre Oos ten, bij zijn ouders in de Nieuw- straat terug, waar hij natuurlijk vreugdevol ontvangen werd. Ook de buurtbewoners leefden met deze thuiskomst mede, want voor de ouderlijke woning was door hen een passende versiering aan gebracht. Zaterdag was het te zijnen huize de gehele dag een gaan en komen van belangstel lenden, die de gerepatriëerde kwamen verwelkomen. In de avonduren bracht het muziekgezelschap „Kunst na Ar beid zijn oud-lid onder -grote toeloop van belangstellenden een serenade. De vice-voorzitter van de muziekvereniging sprak hem in hartelijke bewoordingen toe. Schaakvereniging ,,Dc Vrije Pion hield een ledenvergadering. In haar verenigingslokaal, het Stationskoffiehuis van de heer P, Pruijssers, hield de Schaakvere niging „De Vrije Pion", met het oog op het aanstaand schaaksei- zien, onder voorzitterschap van de heer L. Stein een algemene le denvergadering. Na een welkomstwoord »van de voorzitter en vaststelling van de notulen van de vorige vergade ring werd besloten in het komen de seizoen deel te nemen aan dc competitie van de Noord-Brab. "ond en een tiental komen in de 2e klasse en met een achttal in de 3e klasse. De onderlinge clubcompetitie waarbij deze winter in drie groe pen zal worden gespeeld, zal op Maandagavond 29 Augustus a.s aanvangen. In verband met het feit dat de neer S. IJ. Oerlemans, met het oog op zijn drukke werkzaamhe den. niet langer het secretariaat der vereniging kan blijven waar nemen, werd de heer Ad. van versteeg Azn. tot secretaris ge- xoren, welke benoeming door de ze onder dankzegging voor het in hem gesteld vertrouwen werd aangenomen. Met algemene stem men werd aangenomen, dat dhr. Oerlemans als gewoon bestuurs la zijn plaats in het bestuur zal blijven innemen. Bij de rondvraag kwamen nog enkele meer interne aangelegen heden aan de orde, waarna de voorzitter de vergadering met "n woord van dank voor de belang stelling en de vlotte afwerking van de agenda, sloot. Geslaagd. Op het te Rotterdam gehouden examen voor het volledige tex- tiel-diploma slaagden onze dorps genoten de heren K. Meeuwissen en O. Wieringa. Sociale werkster. Als sociale werkster werd in onze gemeente door het gemeen tebestuur met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd Mej. Gerold. Ge noemde mejuffrouw zal geduren de drie dagen per week in onze gemeente werkzaam zijn. Aanbesteding te Huijbergen. Door de heer Jac. Hurks. ar chitect te Roosendaal^ is aanbe steed het gedeeltelijk herbouwen van het Instituut St. Marie te Huijbergen, waarvan de uitslag is als volgt Gebr. v. Heeswijk, Best o 1.227.450.- G. Buckens, Breda 1.222.445.— Albouw Breda 1.198.900.— I.G.B. Breda 1.197JXXL— Mertens en Weterings R veer ƒ1.189.000.— Fa. v. d. Bouwhuijzen 's-Bosch 1.149.250.- Firma Wortel, Tilburg 969.985.— Supportersclub. Het ligt in de bedoeling om ook in onze gemeente over te gaan tot oprichting ener suppor tersvereniging voor onze plaat selijke renners Lodewikus. Em- men en Weterings. Reeds een 20-tal supporters gaven zich op. Een definitieve oprichtingsbijeen komst zal worden gehouden Don derdag a.s. in café Boelaars. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van be langstelling, welke ik bij mijn thuiskomst uit Indonesië mocht ondervinden, zeg ik hiermede, ook namens mijn familie, hartelijk dank, speciaal de buurt Markt straat, Katholiek Thuisfront, H.H. Geestelijken, voor de mooie ca- deaux en bloemen die ik mocht ontvangen. Kaatsheuvel, Aug. 1949. Huzaar le klas JO VAN BOXTEL Marktstraat 103 a Kaatsheuvel. voor direct of later voor dag «n nacht liefst zelf standig kunnende koken en werken. Adres Mevr. DE COCK—SWAGE- MAKERS, Goirkestraat 163 Tilburg met jarenlange ervaring en prima getuigschriften. Brieven onder no. 3009 bureau van dit blad. Brieven onder No. 3008 aan het Bureau van dit blad. Zwanenburgwal 82-84. Tal. 49133 (K 2900) ïï"tU' Publicatie ».n de Nederl.ndscbe Nieuwsblad Pers

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3