WAALWÏH WASPIK DE LANGSTBMT Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN VERWIEL's Oudste Bakkerij BIOSCOOP-PROGRAMMA Gemeenteraad Loonopzand v. WOENSEL—KAPLAARS WORDT N.V. fc d V „DE SCHOEN" 1949 heeft een batig saldo. Uitgever Waalwij kse Stoom drukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO W HET ZUIDEN OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. DONDERDAG 1 SEPT. 1949 NiiüUWE FEUILLETON. Twee uit Java gedemobili seerde oorlogsvrijwilligers ar riveren met hun jeep, die zij gekocht hebben, in een ietwat slaperig vergeten dorp in ons land, waar zij een leegstaande bollenschuur ontdekken. Zon der <jat de eigenaar van deze schuur, die met zijn beide dochters met vacantie in Bel gië is, het weet, beginnen de twee ex-O.V.W.-ers er een garage, een bedrijf, dat het dorp tot nu toe nog niet be zat. Het loopt hun wonderwel mede, waarmede bewezen wordt dat de stelregel van één der jongelieden, ZONDER GELUK VAART NIEMAND WEL waarheid bevat. Echterals de eigenaar onverwacht huis waarts keert en pech krijgt met zijn wagen, wordt hij door één der nieuwe garage-hou ders geholpen. En dan begin nen de verwikkelingen. Na tuurlijk komt op de duur al les weer op z'n pootjes terecht en via een schilderijendiefstal en een pseudo-graaf uit Bel gië, krijgen de beide onder nemende jongelieden ook nog de dochters van hun huisbaas. Een luchtig zomerverhaal. zonder pretenties, maar vlot en vrolijk beschreven. U zult er menig genoeglijk uurtje mee beleven, want wij begin nen in dit nummer met het eerste vervolg van „Zonder geluk vaart niemand wel". De Redactie. ZONDAGSDIENST 4 September 1949 Dr. Lenglet. Apotheek: N ij man. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 4 September '49 10 uur: Ds. v. Burgeier Ds. v. BURGELER. Ds. v. Burgeier, Hervormd predikant te Waalwijk, ont ving een beroep naar de ge meente Kruiningen (Z.), welk beroep Z.Eerw. in beraad heeft gehouden. HERVORMDE KLEUTERSCHOOL. De Hervormde Kleuter school, die voorlopig gevestigd is in een lokaal aan de Noord zijde van de. O.L. School in de Stationsstraat, zal Maandag 5 September des voormiddags kwart voor negen door Ds. v. Bui'geler in tegenwoordigheid van de ouders der leerlingen, worden geopend. BENOEMING. Onze oud-stadgenoot dhr. W. J. Pulles, thans adjunct- Inspecteur der P.T.T. te Roer mond, wordt met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Nijmegen. KRIJGSGEVANGEN. Dinsdag ontving men op 't gemeentehuis alhier van het Ministerie van Marine bericht, dat de soldaat A. v. Raven- steijn, die sinds lange tijd als vermist is opgegeven, door de T.N.I. in krijgsgevangenschap wordt gehouden. DE K. A.J. AFD. ST. CLEMENS, BOUWT. Nadat door de Afd. St. Cle mens, welke steeds met een zeer klein clubgebouw genoe gen heeft moeten nemen, het initiatief genomen werd om zelf een nieuw clubhuis te doen verrijzen, is door de le den van deze afdeling avond aan avond gewerkt om aldus in het bezit te komen van een nieuw, eigen en ruim clubge bouw. In Maart van dit jaar werd tijdens een bestuursvergade ring het plan geopperd en al len beschouwden dit als het ideale zomerprogramma voor deze afdeling, doch er zouden dan grote moeilijkheden over wonnen moeten worden, want de kas van de afdeling was leeg en er was in het geheel niets te vinden, waarvan men zo maar een gebouw van zou kunnen maken. Geen geld en geen materialen, doch de vas te wil was er; allen wisten dat er voor gewerkt moest wor den en al gauw werd er eni ge actie ondernomen, want er moest geld komen. Nu zou niets meer 't oplaaiende vuur tegen kunnen houden; alles werd uitvoerig besproken en zo kwam men op het idee een z g- „Steentjes"-actie op touw te zetten. Deze steentjes werden door de Kajotters verkocht aan vrienden en bekenden, zelfs personen buiten de K.A.J. ijverden mee om zo het geld bijeen te brengen en het be gin van de bouwonderneming werd hierdoor gemaakt, want op zekere dag werden de Ka jotters in de gelegenheid ge steld om voor zeer redelijke prijzen, diverse oude, goede materialen te kopen en. zij lie ten deze gelegenheid niet voorbij gaan. Dakpannen, bal ken, raamkozijnen, ramen en dorpels werden naar het ter rein, waar 't nieuwe gebouw moest komen, gereden en alles werd in nadere afwachting netjes opgeslagen. Het wachten was echter niet lang, want er werd vernomen dat een grote afbraak voor handen was bij de Gemeente lijke Gasfabriek en toen dit inderdaad waarheid bleek te bevatten, werden spoedig on derhandelingen gevoerd en zo kon men van 23 tot 27 Mei grote wagens met stenen door de straten van Waalwijk zien rijden. Alle Kajotters werden bij een geroepen en er werden ploegen verdeeld om deze ste nen schoon te maken. Avond aan avond waren de Kajotters aan het werk en steeds groter werden de tasten met stenen, welke rondom de plaats van het te bouwen clubhuis ge plaatst werden. Na Waalwijkse Kermis wer den de schoppen in de grond gestoken, steeds dieper werden de gaten, totdat 't vaste zand bereikt was. 't Water stroom de en met wit zand werd de diepte volgestort en de fun dering kon worden gelegd. Steen na steen vormden een vierkante ruimte en over en kele dagen zal de vlag in top gehesen worden. Het einde van dit bouwwerk waaraan niet alleen de Ka jotters van de Afd. St. Cle mens, maar bijna alle Kajot ters van geheel Waalwijk een steentje hebben bijgedragen, begint zijn voltooiing te na deren en zal over enkele we ken officiëel geopend en in gewijd worden. Groots is de opzet van de feestelijke opening en vele Kajotters uit de gehele om trek zullen dit gebeuren voor de Afd. St. Clemens tot een onvergetelijke dag maken. Spoedig hopen wij Ijierop terug te komen met na dere gegevens omtrent 't pro gramma van deze dag en het avondprogramma. Ruima keuze VERSE KOEKJES CHOCOLADE in alle prijzen. Electrisch gekoeld gebak steeds voorradig I NOTEERT U ONS TELEFOON No. 588 KLEINE AANRIJDING. Dinsdag had er aan het Hoogeinde een kleine aanrij ding plaats tussen een met paard bespannen wagen be stuurd door P. K. uit Drunen en een trailer bestuurd door J. S. uit Zwijndrecht. Deze laatste moest remmen voor 'n tegenligger en reed toen even nog tegen de kar aan. De ma teriële schade aan de vracht wagen viel nog al mee en de kar had niets te lijden. BRANDWEER RUKTE UIT. Dinsdagavond, omtreeks 6 uur, rukte onder het loeien van de sirenes de brandweer van Waalwijk uit. Men was ter assistentie gevraagd door Kaatsheuvel, waar brand was uitgebroken in een klein fa briek. Toen men daar echter aiTiveerde, bleek hulpverle ning niet meer nodig en de Waalwijkse spuitgasten kon den weer terugkeren. MUSIS SACRUM. De film „Afrekening" (Vrij dag t/m Zondag) gaat over een jongeman, een gedemobi liseerde militair, die zijn vriend die vermoord wordt van alle blaam die op zijn naam rustte, trachtte te zui veren. Hierbij moet hij zelfs tot de ontdekking komen dat het meisje waarvan hij gaat houden, ook tegen hem gekant is. Toch overwint hij. „Operetteliefde" is een mo derne operette-film met mu ziek van Kai Normann Ander sen en met Nederlandse tek sten van Max van Praag en Thom Brouns. Het is een Deense film, die zijn stof vindt in een weddenschap en al de komische gevolgen van dien. LUXOR. „Are de Triomphe" is de verfilming van het gelijkna mige boek van Remarque, dat nogal opgang heeft gemaakt. Het geeft een beeld van gedesillusioneerde mensen in de uitzichtsloze jaren vlak voor de tweede wereldoorlog. Het verhaal van een onmoge lijke liefde hussen een hope loos meisje en een achtervolg de dokter. Alleen voor personen boven de 18 jaren. Maandag en Woensdag de reprise van „De Klokkenluider van de Nottre Dame", de ver filming van de bekende Fran se Roman, tragisch maar groots in haar menselijkheid is de geschiedenis van de af zichtelijke Quasimodo en de schone zigeuner-prinses Es meralda, twee rollen die door Charles Laughton en Maureen O'hara keurig worden ver tolkt. ZITTINGSDAGEN ADVIESBUREAU VOOR OORLOGSSLACHTOFFERS Maandag 12 Sept. a.s. 13.00 uur n.m. VLIJMEN, bij café Dekkers, Station. 14.00 u. n.m. HAARSTEEG, bij café Vugts, E 60. Opgericht is de Van Woen- selKaplaars N.V. te Rotter dam, ten doel hebbende de handel in en het fabriceren van schoenen, kousen en aan verwante artikelen, de exploi tatie van inrichtingen voor voetverzorging enz. In het maatschappelijk ka pitaal ad 200.000, verdeeld in 12 aandelen serie A a 1000 en 376 aandelen serie B a 500 luidende op naam, wordt deelgenomen door Th. P. van Woensel en J. J. van Woensel ieder voor zes aandelen A en 30 aandelen B, ter volstorting waarvan zij in de vennoot schap inbrengen het gehele door hen te Rotterdam, Schie dam en Dordrecht uitgeoefend bedrijf onder de firma-naam H. J. van Woensel's Schoen- magaMjnen „De Kaplaars". dorpsgenoot M. v. Delft-Gom- mers deel aan de landbouwten toonstelling in Eindhoven, met zijn landbouwwagens en electrische wasmachines. Onze waardering voor de ondernemingsgeest. Gezinszorgfonds. De K.A.B. afd. Drunen is mo menteel bezig met het oprichteD van een gezinszorgfonds. De kos ten aan dit fonds verbonden zijn zeer gering, maar de leden kun nen zich in verband met het nog niet voldoende aanwezig zijn van gezinsverzorgsters op de hulp nog geen rechten laten gelden. Het fonds voorziet dus alleen maar in een kostenbestrijding en is dus 'n kwestie van draagt elkanders las ten. Wil men straks ook zeker zijn van een hulp op de tijd dat men die nodig heeft, dan zullen nog meerdere arbeidersmeisjes zich in de gelederen van de ge zinsverzorgsters moeten scharen. Arbeidersmeisjes, hier ligt nog een taak voor U I SPORT. JAARVERGADERING R.K.C. Maandag hield R.K.C. haar jaarvergadering, die geopend werd door de voorzitter dhr. C. de Jongh, die wees op het succes in de promotie-degra datie-wedstrijden. De notulen en het jaarver slag werden ongewijzigd vast gesteld. De rekening over 1948/1949 sloot met een saldo van 1769.35; de begroting 1949/ 1950 werd vastgesteld op 13.184.33. De kas-commissie had de oeken in orde bevonden en penningmeester werd met Zeven leden namen af- scheid van de gemeente raad van Loonopzand. In de openbare vergadering, die de raad van Loonopzand Dinsdag j.l. hield, kon de voorzitter bij een van de agendapunten o.m. medede len dat de tentoonstelling ,,De Schoen 1949" met een batig slot sluit en dat het comité bijgevolg geen beroep hoeft te doen op de garantie die het gemeentebestuur be schikbaar stelde. Het lid Verhoeven herdacht. Aan het begin van de verga dering herdacht de voorzitter in enkele woorden het onlangs over leden gemeenteraadslid, de heer B. Verhoeven. In zijn korte ambtsperiode had de voorzitter hem leren kennen als een rustig, eerlijk en onbaatzuchtig man, die de gewaardeerde raadsman was voor velen. Zijn herinnering zou lang levendig blijven. Bijzondere troost en kracht moest men aan God vragen voor de weduwe en de kinderen. De raad besloot een bericht van deelneming te zenden aan de nabestaanden. Bij de ingekomen stukken, die vervolgens behandeld werden, be vond zich een nota van aanmer kingen van G. S. op de salaris verordening. De meeste bezwa ren meenden B. en W. wel te kunnen weerleggen, maar aan één wens zouden zij tegemoet moeten komen, het salaris van de directeur van gemeentewerken mocht namelijk, vergeleken ook bij andere gemeenten van dezelf de grootte, niet meer dan 6000 bedragen. Vervolgens werd een verorde- ninq vastgesteld omtrent het aan stellen van een ambtenaar voor de lichamelijke opvoeding en sport Buiten schoolverband, dit in samenwerking met een aantal andere gemeenten, voorlopig voor de tijd van 1 jaar. De heer de Cock hoopte dat 't niet de bedoeling was dat deze man in hoofdzaak voor de leden van de sportverenigingen werk zaam zou zijn. Vooral de jeugd, die niet in een sportvereniging was, moest de aandacht hebben. De voorzitter kon deze vraag ook moeilijk beantwoorden hij veronderstelde dat deze amb tenaar contact zou zoeken met de bestaande sportverenigingen, om de moeilijkheden en de mogelijk heden te onderzoeken: hieruit zou iets goeds moeten groeien. Voor lopig echter moest men maar af wachten tot welke resultaten het zou voeren. 'n woord van dank gedechar geerd. Bij de bestuursverkiezing waren aan de beurt van perio dieke aftreding de heren P. Duquesnoy, H. de Graaff en M. van Hooff, die zich alle drie herkiesbaar stelden. Ge kozen werden de heren P. Du quesnoy, L. Passier en Jos de Leur. In de elftalcommissie wer den gekozen de heren J. de Werd, C. Dekkers, L. Passier, L. Dumoulin, M. van Hooff en Schellekens. Het voorstel van bestuurs zijde tot verlening van 't ei'e- lidmaatschap van R.K.C. aan de heren J. v. d. Broek en H. v. d. Geld, werd onder ap plaus aangenomen. Inplaats van de heer C. de Jongh* die z'n plaats na een periode van negen jaren be schikbaar meende te moetexx stellen, werd als zodanig bij acclamatie aangewezen dhr. J. v. Heeswijk. De heer C. de Jongh werd dank gebracht voor z'n arbeid voor de ver eniging. Tenslotte sprak de Eerw. Adviseur, Pastoor Ras, nog 'n opwekkend woord en ging men over tot een geanimeer de rondvraag. 'De Kermis. De kermis heeft wederom een prettig verloop gehad. Prachtig weer en veel bezoek, ook van buiten. Van de kermisvermake lijkheden, alsmede van dansgele genheden en andere ontspanningen werd goed gebruik gemaakt en al les in een goede sfeer, zoals we dat in onze gemeente'gewoon zijn. De begroting moest een kleine wijziging ondergaan, nodig i.v.m. de uitgaven van de gemeente bij de tentoonstelling. In totaal had de tentoonstelling (stand en an dere kosten) de gemeente 'n be drag van 10.500.- gekost. De vermakelijkheidsbelasting bracht op 6000.—, voor gebruikte ma terialen had men 2081.— terug ontvangen, zadat er tenslotte nog een bedrag van 2500.— ten laste van de gemeente kwam. Daarnaast stond echter ook de credit-post, dat het tentoonstel- lingsbestuur geen beroep behoef de te doen op het garantiefonds van de gemeente, want de eind- rekening sloot met "n batig saldo. Wethouder Grootswagers in formeerde of het niet mogelijk was te pogen die 2000.— van de winst van de tentoonstelling te krijgen, de gemeente had toch ook het risico op zich genomen. De voorzitter achtte dit niet nodig, het betrof hier een betrek kelijk gering bedrag, dat toch ook in het belang van de gemeente was uitgegeven. De heer Grootswagers wees nog op de verfraaiing van de terreinen, de aanleg van de weg enz., wat toch ook ten voordele van de tentoonstelling was ge weest. De voorzitter zei daarentegen dat deze last van 2000.— voor namelijk was teweeggebracht door de eigen stand van de gemeente en dat de gemeente bijgevolg dus maar geen aanspraak moest ma ken op enigerlei uitkering. Dit punt werd eveneens z.h.st. aangenomen. Bij de vaststelling van de rege ling tot vergoeding van de kos ten voor kinderen die en B.L.O.- en U.L.O.- of een Nijverheids school bezochten, deelde de voor zitter op een vraag van de heer Pooters nog mede dat in bepaal de gevallen ook vergoeding kon worden gegeven voor het gebruik van een fiets. De door de St. Theresiaschool gevraagde subsidie werd zonder enige op- of aanmerking verleend. De heer v. Kuik wilde 't voor- Stel tot vaststelling en aanvulling van het reglement voor de werk lieden in dienst der gemeente ren- voyeren naar B. en W. en ter be handeling voorleggen aan de nieuwe raad. De enkele opmer kingen die hij maakte op het reg lement, werden door de voorzit ter weerlegd en daar niemand zijn voorstel steunde, werd het ovor- stel van B. en W. z.h.st. aange nomen. Bij de rondvraag informeerde de heer v. Nieuwstad naar een kiosk en persisteerde bij de reeds 72e JAARGANG No. 71 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". eerder gedane suggestie van een uitneembare nis. De voorzitter was volkomen de gedachte toegedaan dat de ge meente een behoorlijke kiosk be zitten moest. Het idee van 'n uit neembare kiosk leek hem zeer wel uitvoerbaar, hij zou er zijn volle aandacht aan schenken. De heer Sins wees op het gas licht op de Dongenseweg dat heel slecht brandde. Ook dit had de aandacht van het college. De heer Brouwer vervolgens vroeg, of er tegen het brandge vaar in De Moer niets gedaan kon worden. Hij had vernomen dat men in De Moer de spuit van Loon zou krijgen, in Loonopzand de spuit van Kaatsheuvel en in Kaatsheuvel een nieuwe. Maar als deze nieuwe spuit moest wachten op de nieuwe kazerne, en als de nieuwe kazerne moest wachten op het nieuwe gemeente huis, dan zou het nog wel enige tijd duren. In dit verband kon de voorzitter echter mededelen dat er zeer binnenkort een nieuwe spuit zou komen, een nieuwe kazerne zou er gebouwd worden, terwijl ook de te graven brandputten 't brandgevaar zouden reduceren. Ook de opmerking die de heer Brouwer aangaande de speel plaats van de school in de Moer maakte, was enigszins te laat, want er was reeds besloten om voor de school een schooltuintje aan te leggen en achter de school de speelplaats. Afscheid. Ook voor de Loonopzandse raad was deze vergadering de laatste in deze zittingsperiode en daarom nam de voorzitter het woord. Hoewel de voorzitter, als bur gemeester, pas zeer kort met de raad had samengewerkt, zou hij toch gaarne de leden dank zeg gen voor de prettige samenwer king. De raad had begrip ge toond voor de moeilijkheden, zij had inzicht in de belangen van de gemeente en vooral een groot vertrouwen in het cóllege. In het bijzonder dankte hij de zeven scheidende leden, te weten de heer v. d. Heuvel, die reeds vanaf 1927 raadslid was geweest en gedurende een aantal jaren wethouder, de heer v. Nieuwstad, die vanaf 1933 lid van de raad was en eveneens gedurende een aantal jaren wethouder, de heer de Jong, die vanaf 1935 in de raad had gezeten en de heren Vloemans, v. d. Velden, Brou wers en Pooters, de generatie van 1946. De heer v. Nieuwstad dankte persoonlijk en namens de andere leden de voorzitter voor de soe pele en aangename wijze waarop hij hun taak had mogelijk ge maakt. Wij hebben zodoende veel kunnen bereiken, zei hij, en ik hoop dat dit ook met de nieu we raad het geval zal zijn, dat ook in de toekomst veel tot stand zal komen. Hierna sloot men deze laatste vergadering. Duivensport. De K.C.C. hield Zondag een wedvlucht vanuit St. Maxence. Ingemand 345 duiven. De eerste duif arriveerde om 3.37.2, de laat ste om 4.10.55. Los 10.25. Uitslag: 1, 16, 86, 114 H. P. Dekkers: 2, 17 A. v. d. Hoven: 3 Fr. v. d. Linden; 4, 88 W. v. Heijst; 5, 62, 70 Ant. Snoeren: 6, 7, 11, 14, 25, 28, 33, 40. 63. 67. 90, 102, 111 Fr. v. d. Assem; 8, 13, 18, 34, 66. 71. 80, 91, 99, 101 A. Vrinten. 9, 10 W. Jansen: 12 J. Peters: 15, 93 J. Brent: 19, 103 D. Matijsen; 20 A. de Bie; 21, 81 J. Zijlmans, 22 P. Zijlmans: 23, 46 J. v. d. Linden (H.); 24, 51 M. v. d. Vel den: 26 Fr. Kolen; 27. 82 L. Mos selveld: 29, 39 J. Klis: 30 A. Snap haan; 31, 43 G. Smit: 33 C. La- bee: 35 J. Laros: 36, 44, 78 J. v. Riel37 J. Peeters 38, 47 115 L. van Ree: 41 J. Damen; 42 L.van Geel: 45, 96 C. Laros; 48, 89. 108 H. Brendt; 49. 77 C. van Wanrooy; 50. 54, 58, 72, 97, 100, 105, 112, 113 A. Schraauwers; 53, 74 Th. Netten; 55 P. Ligtvoet; 56 M. Lensveld; 57 B. Vesters; 59 G. v. d. Linden; 60 J. Heeffer; 61 J. Laros; 64 Th Ligtvoet; 65, 75, 94, 106 G. Vos: 76, 87 C. de Bondt; 69 Th van den Hout; 73 Chr. Steenbergen: 79 A. Pijnen burg; 83 M. v. Dijk; 84 J. Roes- tenberg; 85, 95 L. de Böndt; 92 J. van Heijst: 104 M. v. Dongen; 107, 09 P. Vughts. Tennissport. De Tennisclub N.V.R. geves tigd bij de heer L. v. Berkel speel de een vriendschappelijke wed strijd tegen Sorrie uit Waalwijk. In de ontmoeting van de tweede groep moest N.V.R. het tegen Sorrie afleggen met 37, doch de anderen behaalden zowel in enkel als dubbel een klinkende overwin ning. Deze ontmoeting eindigde in een 91 overwinning voor de Kaatsheuvelse gastheren. „Vergeet hen niet"-actie. Dinsdagavond werd de „Ver geet hen niet' -postzegelactie ten bate van Nederland en Indonesië (resp. de Niwin en 't Rode Kruis) besloten met een bijeenkomst van allen die aan deze actie op eniger lei wijze hun medewerking had den verleend. De Edelachtb. heer Burgemees ter Snels, die persoonlijk deze ac tie geleid heeft, daarbij geassis teerd door de heren v. d. Wiel en Willems, opende deze bijeen komst met een hartelijk welkomst woord, waarin hij in een dank woord richtte aan de collectrices die deze actie door hun medewer king en bijzondere activiteit tot zulk een groot succes maakten. Van de totale voorraad zegels, die het uitvoerend comité had ont vangen, zegge voor 710. werd er voor 692.70 verkocht. De totale opbrengst aan toeslag was hiervan 233.32 en niet voor niets kreeg Drunen van 't hoofd bureau een eervolle vermelding. In zijn dankwoord vergat Bur gemeester Snels vooral niet de Middenstanders, die door het be schikbaar stellen van enkele prij zen, 10 in totaal, aan het slagen van deze actie hun medewerking hebben verleend. Zoals bekend was in Drunen aan deze actie een aparte attrac tie verbonden in de vorm van een loterij. De trekking van de loterij had op deze bijeenkomst, die in middels een zeer gezellige was geworden, plaats'. Wij zijn in staat om de num mers waarop de prijzen zijn ge vallen hier te publiceren. Ieder een kan nu op zijn lot zien of hij prijs heeft en men wordt verzocht om zich te vervoegen ter secreta rie. Hieronder volgen de nummers waarop de prijzen zijn gevallen, alsmede de prijzen, die door de winkeliers beschikbaar zijn ge steld: No. 427 Boodschappentas: 426 Fles limonadesiroop: 710 Binnen- en buitenband voor autopet: 414 Taart; 387 Peperkoek;247 Twee handdoeken of Plastic regenjas, 617 Fietsbel en een doosje fiets poets; 46 Fietsslot; 1009 Zaklan taarn met batterij; 101 Voetpomp- Men vergete vooral niet om het lot mede te brengen. Wij vesti gen er ten overvloedè nog eens de aandacht op dat U aan de hand van dit bericht en deze cij fers zich ten gemeentehuize kan vervoegen. Rest ons tot slot nog te ver melden dat 't slot van deze ge slaagde actie een zeer gezellige avond werd voor de collectrices. Naar de Tentoonstelling. Bij gelegenheid van het gouden feest van de Boerenleenbank wordt in Eindhoven een grote tentoonstelling gehouden. De leden van de plaatselijke bank alhier, 300 in getal, gingen Maandag j.l. per extra trein naar Eindhoven om een bezoek te brengen aan deze tentoonstelling. Als intermezzo mogen wij wel ver melden dat op het station Drunen sinds lange tijd zoveel reizigers tegelijk niet aanwezig zijn ge weest. Rond 10 uur in de morgen kwam men op zijn bestemming aan. De 17 tentoonstellingstenten werden grondig bezichtigd en vooral de Model-boerderij had zeer veel belangstelling. Tot slot werd nog een bezoek gebracht aan de verschillende vermakelijkheden en vooral het theater Oriental had veel be langstelling. Om pl.m. 9 uur werd de thuisreis aanvaard. Het was een zeer leerzame en genoeglijke dag. De R.K.J.B. en de Boerinnen- bond hebben dezer dagen ook de tentoonstelling nog bezocht. Bewaarschool. Naar wij vernemen zal de Be waarschool bij de /Éerw. Zusters op 5 Sept. weer zijn opengesteld. Overgeplaatst. De Eerw. Zuster Leonien die in Juli j.l. geslaagd is voor de hoofdacte, is naar wij vernemen overgeplaatst naar een meisjes school in Nijmegen. Zuster Leo nien zal daar hoofd worden van de meisjesschool in de Burgtstraat. Zuster Leonien is slechts enke le jaren in Drunen geweest, waar zij blijk heeft gegeven een uit muntende opvoedster en onder wijzeres te zijn. Wij zien haar niet graag ver trekken en moeten haar dank zeg gen voor de grote toewijding waarmede zij haar ambt heeft vervuld. Het moge haar goed gaan in haar nieuwe standplaats. Drunen als vacantie-oord. Drunen trekt in de zomermaan den vele vacantiegangers, dank zij zijn bekende en mooie duinen en heide. In Juli en Aug. kwamen er in Drunen 1444 vreemdelingen hun vacantie doorbrengen, waarvan er 693 kampeerden en 751 bivaceer- den, o.a. 16 Verkennersgroepen, 10 padvindersgroepen, 15 Wel penhorden en 10 Gidsenkringen. Jubilé. De Eerw. Broeder Cornelis (J. Mulders uit Udenhout) vierde de zer dagen zijn zilveren klooster- feest. Deze dag is aan de jubila ris niet ongemerkt voorbij gegaan. Het begon met een plechtige H. Mis van dankzegging, die werd opgedragen door de Zeereerw. pater Rector van „Huize Assisië" in welk klooster de jubilaris vele jaren heeft doorgebracht. Het koor van het St. Francis- cusgesticht zong, geassisteerd door enkele zangers van Huize Assisië, een 4 stemmige Mis. Tal van felicitaties kwamen binnen en de jubilaris heeft de gehele dag gezellig te midden van zijn familie doorgebracht. Bij de vele gelukwensen sluiten wij de onze gaarne aan. Steunt Wettig Gezag. In Sept. zal in onze gemeente een comité worden opgericht van het Nationaal Instituut Steunt Wettig Gezag. Zoals bekend moet de rege ring te allen tijde kunnen beschik ken over geoefende reserve krach ten, die mede. in staat kunnen worden geacht dat zij het ge- zagsapparaat mede kunnen ver sterken en hte gezag handhaven. De Commandant District Bra bant Oost van de Nationale! Re serve, de Res. Kolonel H. Lalour en de secretaris der provinciale commissie, de heer L. van Agt, zullen op 13 Sept. a.s. het plaat selijk comité installeren. Deelname. Naar wij vernemen neemt onze AAA Kaatsheuvel

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5